N°. 44. 8'" Jaargang* Vrijdag 13 Augustus 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. Voor 't Vaderland. AMERSFOORTSCK DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 msan-len voor Amersfoortf l.OO. Idem frauoo per post- 1.00. Afzonder.'qke nummers 0.00. Deze Courant versohjjnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur '8 morgens oij de Uitgeven in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C®. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.00. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 20 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tct het herhaald adverteeren in dit Blad, bq abonnement. Sec.# circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt, ter voldoening aan <le aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, dato 9 Augustus .1900, 4e afdeeling, no. 409O/272G, ter kennis van belanghebbenden, dat in de gemeente Schalkwijk een geval van vlek ziekte bij varkens is voorgekomen. Amersfoort, den 12. Augustus 1009. Do Burgemeester voornoemd, WU1JTLER6. Politiek Overzicht De Ëugelsclie begrooting. Heb Engelsche lagerhuis heeft na eene pauze van eei. paar weken do beraadslagin gen. over de wet op de middelen van de sihaatsbegrooting hervat. Die pauze heeft men niet g -.heel onbenut gelatener is eene wij ziging gebracht in het reglement van orde, die toelaat den loop van de debatten voort aan spoediger te doen gaan. Vóór de pauze waren van de 74 artikelen slechts negen af gedaan, en als het debat in denzelfden slak kengang voortging als te voren, dian zou het nog gedurende maanden gerekt kunnen worden. Met behulp van de nieuwe bepa lingen van het reglement van orde hoopt men er :i vluggeren gang te kunnen brengen in de beraadslagingen. De regeering is er verder op bedacht ge weest, door wijziging van haar ontwerp tegemc et te komen aan sommigen der be denkingen, die tegen de door haar voorge dragen nieuwe grondbelasting zijn gemaakt. Zoo zullen personen, die grond hebben ge kocht vö r bouwterrein en het terrein heb ben bestraat en gerioleerd, maar de per- ceclen bouwterrein nog niet aan den man hebben gebracht, gedeeltelijk van de nieuwe belas" g vrij gesteld worden. Ook zal grond, die is aangewend voor den aanleg van tuin steden of voor sportdioeleinden dient, minder zwaar belast worden dan aanvankelijk was bepaald. Ook in de bepalingen over de schatting va., den grond zijn veranderingen gebrac't in het voordeel van de belasting schuldigen. Conservatieve bladen, zooals de Daily Graphic, erkennent dat het wetsont werp daardoor aannemelijker geworden is, maar maken het voorlehoud, dat daardoor de opbrengst zal verminderen. Dat is juist, maar als het naar den zin van de oppositie ging, dan zou er van deze belastingvoorstel len niets terr -,ht komen, zoodat in dat geval de opbrengst zou zijn gelijk nul. Wanneer het da regeering thans gelukt het beginsel der belasting van de waardevermeerdering zonder toedoen van den eigenaar, er door te krijgen, dan heeft zij veel gewonnen, ook al is de opbrengst voorshands geriv.g. Want in vo' ende jaren zal het mogelijk zijn de belaatingsc 1 ..-oef sterker aan te zetten. Het schijnt, dat men er nu mee rekent, dat de begTooting niet meer op ernstig verzet zal stuiten. In den laatsten tijd zijn buiten het parlement verscheidene redevoe ringen voor en tegen de begrooting gehou den. In Saltburn heeft de minister van handel Winston Churchill het woord ge voerd hij meende te kunnen constateeren, dat de begrooting, al waren de bezwaren nog niet overwonnen, toch over het ergste heen was, en betwistte verder den lords het recht om veranderingen te brengen in finan- cieele wetten. Lord Lansdowne, de leider van de oppositie in het lioogerhuis, heeft te Bowood de begrooting scherp gekritiseerd. Hij gewaagde daarbij van de taak van het hoogerhuis, die hierin bestaat om het En gelsche volk de gelegenheid te verschaffen, dat net zijn wil kan uitspreken na een ,,ten volle voldoend" onderzoek van do zaken, (die aan zijne beslissing zijn onderworpen. Hij voegde daaraan toe: ,,Ik geloof niet, dat het Engelsche volk ooit het recht zal prijs geven om het laatste woord te zeggen over strijdvragen van groot nationaal ge wicht, en kan verklaren, dat in den grooten strijd, die eerlang zal moeten gevoerd wor den over de financieele kwestie en over de vraag der tariefher vorming, alsmede over de hoogerhuiskwestie, wij bereid zijn om onze tegenstanders te ontmoeten en de volksbe- slissing te aanvaarden. Dat schijnt op het eerste gezicht zeer forsch, maar is toch, als men 't nader be kijkt, niet zoo heel geducht. Wanneer lord Lansdowne zegt, dat het Engelsche volk nooit het recht zal prijsgeven om zijn wil uit te drukken, dan loopt hij een open deur open, want er is nooit sprake van geweest het dat recht te ontzeggen of er inbreuk op te maken. Wanneer hij spreekt van een strijd, die eerlang zal moeten gevoerd wor den, dan doelt hij op de eerstvolgende alge- meene verkiezingen. Het tijdstip daarvan te bepalen, ligt echter niet op den weg van het hoogerhuis, want als het kabinet eene nederlaag mocht lijden in het hoogerhuis, dan is net nog niet verplicht om af te. tre den. De slotwoorden van lord Lansdowne doen zien, dat het hoogerhuis in den strijd, dien hij voorziet, zich naar den volkswil zal gedragen. Toegepast op de nu aanhangige strijdvraag, mag uit die zinsnede worden afgeleid, dat als de lords voelen, dat de volksmeening niet met hen is, zij zich bij de beslissing zullen neerleggen. Duitichland. B e 1 1 ij n, 1 2 A u g. De commandeeren- de generaal van het tweede armeecorps Vou Heeringen is tot minister van oorlog I e- noemd. B e r l ij n, 12 Aug. De Keizer richtte •tot generaal Von Einem een schrijven, waar in wordt gezegd Nadat ik aan uw wensch, om van het a/mibt van minister van oorlog te worden ontheven, heb voldaan, kan ik niet nalaten om u heden, bij uw scheiden uit deze ver antwoordelij ice positao, waarin gij u zeer verdienstelijk hebt gemaakt, nogmaals van harte mijn koninklijken dank uit te spreken voor rl wat gij als minister van oorlog heov j gedaan. Het is mijn wensch, uwe zeer ge waardeerde kracht voor het leger te be- j houden' Naar aanleiding van de opzegging van het Duitscb-Amerikaansche handelsverdrag, merkt de Nordd. Allg. Ztg. op, dat dit ver drag den 6en Februari 1910 buiten werking treedt. Tot dien datum kunnen van ruwen wijnsteen, wijingist, spiritualiën, moussee- rende wijnen, stille wijnen en kunstwerken geen hoogere rechten geheven worden dan de in het verdrag overeenvekomene. Voor het overige zijn de bepalingen omtrent de invoerrechten van liet nieuwe Amerikaan se he J arief in de Vereenigde Staten reeds in werking getreden. Denemarken. Kopenhagen, 12 Aug. De Koning heeft aan graai lioistem Ledreborg de op dracht gegeven tot samenstelling van een nieuw ministerie. De graaf verklaarde zich in beginsel hiertoe bereid, doch verzocht voor zijne definitieve beslissing bedenktijd tot morgen. Italië. Her- wordt eene gewoonte, dat men van tijd tot tijd de hermeziug lieert te vermei den van oen gowezeu minister Nasi, ute door het tegen hem gewezen vonnis de bevoegd heid neeit vertoreu om ais volks vertegen - woordager op to treden. Dezer dagen was het weer verkiezingsdag in Trap ana, waarop Nasi wederom met nagenoeg aigemeene stem men tot algevaardagae werd gekozen. Daar bij kwam het, zooais gewoonlijK, tot geduch te kloppartijen, waarbij de tegenstanders- van Nasi, wier middelpunt do vereemging ,,lJro Trapani" was, het zwaar to verant woorden hadden. Twee vrienden van don ex-minister werden zwaar gewond. Spanje in Marokko. Taugé r, 12 Aug. Twee afgevaardig den van de Riffstaimucn zijn naar Meilla gegaan, dio belast moeten zijn mot do op dracht, aan do ttpaansche legatie de vredes voorwaarden te vragen. In het Rifgebied zullen, volgens dj be richten, morgen de groote operatién weder beginnen, omdat nu ób,UÜü man in MoliiLa geconcentreerd zijn. De strijdlust van do Aiooren schijnt ongebroken. Over den veldtocht in liet Rifgebied hoeft LI Mokri, <Le afgezant van Moeley Hafid, zich tegenover een medewerker van de Nou- velles aldus uitgelatenDe Rif bewoners» hebben het goede recht voor zich en moe ten overwinnen. Zij zullen strijden tot het uiterste om hun land to verdedigen tegen een binnendringen, dat door niets gerecht vaardigd is en welks eigenlijk doel men tot dusver onder bedriegelij-ke voorspiegelin gen heeft trachten ie verbergen. Want de oorlog is uit godsdienstige en politieke mo tieven ontbrand, niet wegens eene raskwos- tie, maaromdat de Spanjaarden aanspraak hebben gemaakt op streken en eigendommen, die hun niet toebeliooren. Deze natie heeft zich van de mijnwerken meester willen ma ken, die bebooren aan de Rifbewoners. Deze hebben zulk oene brutale onteigening zich niet willen lateu welgevallen. De Lpaan- sche soldaten dienen slechts indnstrieele on financieele ondernemingenzij kunnen daarvoor "geen geestdrift voelen. De Rifstain- men daarentegen strijden en sterven voor heb land hunner vaderenonder hen zal geen desertie voorkomen. Zij hebben eene taktiek, die zich aanpast aan bet terrein. Die nebben zij niet eerst van de Europeanen behoeven te leenenintegendeel kan men aannemen, dat deze veel van hen hebben geleerd. Sedert onheuglijken tijd heeft men in het Rif oorlog gevoerd, waarbij men zich dekte, zich kruipend bewoog op den groud en snel voor vijandelijke massa's verdween. LI Mokri liet doorschemer andat als de Spanjaarden offensief optreden, de bewo ners van hot geheele Rifgebied zullen op staan om de oorlogvoerende stammen to hulp te snellen. Hij is overtuigd, dat de Spanjaarden liet zullen afleggen en hun doel niet zullen bereiken. Rusland. Officieel is thans bekend, gemaakt, dat de Czaar en de Czarina Messina en Reggio zul len bezoeken. Een Italiaansch eskader zal hen daar begroeten. Waarschijnlijk zal de sultan van Turkije den Czaar bezoeken op of omstreeks 28 Augustus te Livad'ië (de Krim). Bulgarijë. De Agence Télégraphique Bulgare be richt: Naar aanleiding van de verschillen de geruchten, die in de buitenlandsche pers zij-n opgenomen over het aan Koning Fer dinand toegeschreven plan om een bezoek te brengen in Konstantinopel, kan worden geconstateerd, dat een dergelijk bezoek niet is uitgesloten. Men kan echter niet van een bepaalden datum spreken, want de onder handelingen, die aan zulke bezoeken ge woonlijk voorafgaan, zij-n tusschen de hoven van Sofia en Konstantinopel nog niet in geleid Turktye. Do Agence Télégraphique Bulgare be richt uit Saloniki den inhoud van eenige scherpe te-iegrammendie tusschen den grootvizier en heb Jong-Turksche comité te Monastir zijn gewisseld. Het comité ver langde inlichtingen over de houding van de Porte in de Kreta-kwesbie, waarop de groot vizier het naar de dagbladen verwees. Het comité verlangde meer bijzonderheden, waarop de grootvizier antwoordde, dat dit staatsgeheimen waren, die hij niet eens aan heb A arlement zou mededeelen. Het comité antwoorddeGij behoort aan ons en moet ons op de hoogte houden. Als gij ons de gehoorzaamheid weigert, dan kunt gij niet langer op uw post blijven. Daarop seinde de grootvizier: Zooals het u behaagt 1" Griekenland en Turkije. Konstantinopel, 12 Aug. Naar inlichtingen, uit gezaghebbende bron, zal de ministerraad eene buitengewone verga dering houden, waarin de redactie zal vast gesteld worden van de nieuwe nota der Por te, welke zal verklaren, dat deel der Griek sche nota te aanvaarden, dat Kreta aanbe langt, maar Griekenland zal uitnoodigen, de handelingen der Grieksche officieren af te keuren, die zich verkleed in Macedonië, in Janina en op de eilanden der Archipel en op Kreta hebben begeven, een feit, waar van de Porte de bewijzen bezit. Alleen op deze verklaring, zal de nota or aan toevoegen, is hei-stel van de goede ver houding mogelijk. Konstantinopel, 12 Aug. In een onderhoud met den Griekschen gezant verklaarde de grootvizier, dat de Grieksche nota niet bevredigend is. Men zegt, dat de Turksche nota, die Zaterdag verzonden zal worden, in krachtige bewoordingen zal zijn vervat, zonder een aanvallend karakter te dragen. Tweede telegram. De Turksche regeeriug heeft besloten eene nota te rich ten tot de Grieksche regeering, waarin wordt verklaard, dat het antwoord van Grie kenland op de vorige Turksche nota onvol doende is en dat het in gebreke blijft de verzekeringen te geven, die Turkije eischt. Griekenland wordt aangezocht zich te ge dragen naar de wenscheu van Turkije in het belang van een vriendschappelijke ver standhouding. De nota is vervat in krach tiger bewoordingen dan de vorige, maar gewaagt van een behoorlijken termijn voor het antwoord, zonder daarvoor een bepaal den datum te noemen. De Grieksche gezant had heden een on derhoud met den grootvizier, die bij hem aandrong, zijne regeering aan te raden om hare vriendschappelijke verzekeringen te bevestigen, door de verlangde verklaring te geven. Derde telegram. Het antwoord van Turkije op de Grieksche nota werd be- j den avond geseind aan den Turkschen ge zant te Athene, die het morgen aan de re geering van Griekenland zal ter lian-d stel len. Londen, 13 Aug. De Daily Tele graph bericht uit Konstantinopel, dat in den ministerraad van gisteren de ministers van oorlog, marine eu openbare werken ver- I klaarden, dat zij aandrongen op oorlog als f de eenige mogelijke oplossing in de verhou ding tusschen Turkije en Griekenland. Mah- mioed Chefket Pacha verzekerde, dat hij had verklaard te zullen aftreden als de te genwoordige toestand werd verlengd, om dat hij dan niet langer in staat zou zijn de gemoederen van officieren en manschappen rustig te houden. Heden was er aan de Porto van niets anders sprake dan van oor log en van een optreden der vloot in de wateren van Kreta. Men bericht, dat de Turksche vloot heden vertrekt naar het eiland Karpathos, op 40 mijlen afstand van Kreta gelegen. Konstantinopel, 12 Aug. De consuls te Kanea van de beschermende mo gendheden hebben aan de voorloopigo regee ring eene nota doen toekomen, waarin wordt gezegd dat, om de onmiddellijke gevaren van don huidigen toestand te bezweren en, een nieuwe bezetting te voorkomen, de toe stand op het eiland, zooals hij was op het oogeivblik van de ontruiming, inzonderheid wat 1 treft de Grieksche vlag, strikt zal moeten worden in acht genomen. De voorloopige regeering zal haar ant woord vóór Zaterdagavond moeten mede deelen Uit Berlijn wordt aan de Köln. Ztg. be richt, dat de hoop zich versterkt, dat de moeielijkheden omtrent Kreta geen oorlogs verwikkelingen na zich zullen sleepen. Zelfs al werd den Tnrkschen gezant in Athene een onbepaald verlof toegestaan, dan" zou dat nog niet als een gevaarlijk teeken zijn te beschouwen. Het zwaartepunt van den toe stand schijnt weder naar Kreta zelf ver plaatst te zijn, en de beschermende mogend heden schijnen besloten te zijn daar hun invloed krachtig te doen gelden en, als Kre ta niet naar rede wil luisteren, weder troe pen naar het eiland te zenden. Reeds de mogelijkheid, dat voor zulk eene bezetting ook Turksche troepen in aanmerking zouden kunnen komen, zal voor de Kretensers eene aanleiding zijn om den toestand nuchter op te vatten en tot het inzicht te komen, dat zij uit eigen kracht tót heelemaal niets in staat zijin. De Duitscho regeeriug heeft tot dusver van de beschermende mogendheden nog geen uitnoodiging ontvangen, om aan de beraadslagingen over Kreta deel te nemen, en het is ook niet waarschijnlijk, dat men zulk een stap zal ondernemen, omdat Duitschland zoowel als Oostenrijk-Honga- rije zouden weigeren tot het concert van de beschermende mogendheden toe te treden. Naar het Fratuch rem Bdmond Lepel! et ie r. 63 dook J. L. VAN DER MOER. HOOFDSTUK VIII. Het Loon voor die M i s d a ad. De hertog van Alva sliep dien nacht uit stekend. Alles was hem onverschillig, be halve de gezondheid van zijn dochter, en de berichten daaromtrent waren zeer goed ge weest. Van zijn tocht naar het .stadhuis te rugkomend, had hij dok tier Alberti ontmoet, en deze was heel kailm geweest. Na zijn groote ongerustheid en de vrees dat het geweervuur, het tromgeroffel, het luiden van de klok eu al dat lawaai van een oproerige stad' tot de ooren van zijn dochter doordringen, en haar uiterst zwak gestel henadeelen zouden, had de hertog een heerlijke gewaarwording ondervonden, toen de dokter hem had medegedeeld dat dona Rafaële in diepe rust was en zeer waar schijnlijk niets gehoord had. Hij was dus in een goede stemming naar bed gegaan. Het oogenblik was hem ook gunstig. Na tuurlijk was het hem eon teleurstelling ge weest, dat de Prins van Oranje door het verraad van dien vervloekten klokluider ge waarschuwd was en daardoor was gespaard gebleven Voor het lot, dat de eedgeuooten die in de onderaardsche gangen van bet stadhuis als in een val gevangen waren, zouden ondergaan, maar men moest tevre den zijn met hetgeen men had. De gevaar lijke samenzweerders waarop men de hand gelegd had vormden toch een kostbare vangst. Hun bestraffing zou degenen, die lust mochten, gevoelen hun voorbeeld te vol gen, met schrik en beven vervullen. Den Zwijger kon. men later nog wel vinden. Eu terwijl hij droomde van brandstapels en schavotten, en hij zijn docchter zag, die hein glimlachend vertelde dat zij hersteld was, bracht de hertog een aangenamen, rus- tigen nacht door. Bij het ontwaken was zijn eerste werk Noircarmes te ontbieden. De kapitein Riguenez, dienstdoend in de wachtlokaal, antwoordde dat de opper-pro voost niet in liet paleis was teruggekeerd. ,,Dat is vreemd," meende de hertog. ,,Zou hem iets overkomen zijn?... Je moet er da delijk naar informeeren, Riguenez... Ik had hem opgedragen de stad eens te doorkrui sen... zou men hem in de val gelokt hebben? Spoor hem oogenblikkelijk op. Neem zoo veel manschappen meo als je noodig acht en breng me nTn trouwen Noircarmes terug!... En stuur Vargas hierl" Riguenez vertrok en Vargas verscheen;. ,,Hoe laat is 'i, Vargas?" vroeg de her tog, terwijl hij zijn schrijfgereedschap voor den dag haalde. „Zeven uur, mijnheer dó hertog." „Alles gereed buiten?" „Ja, Monseigneur, meester Oharles wacht uw orders." „Goed!... Deze dag zal meetellen in de geschiedenis van Vlaanderen... Nogmaals zal ik nvni hiel op de ketterij .gezet hebben... en al is 't hoofd me ontsnapt, de staart zal 'k toch verpletterd hebben... Geduld, Monseig neur van Nassau, we zullen elkaar weer zien... In afwachting daarvan, zullen uw meest vertrouwde partijgangers, zij op wie ge gerekend hebt om u de poorten van deze stad te openen, zonder welke ge niets hebt, aanstonds hun laatste woord spreken tus schen de handen van meester Charles... La ten we eens even nagaan, Vargas, is alles goed gereed? 't Schavot?" „Opgeslagen." „De brandstapel?" „Wacht alleen maar op een vlammetje." „Goed, goed... roep nu Delrio." De hertog begon te schrijven. Met koorts achtige» ijver zette hij zelf de verschillende bevelen op papier. Delrio kwam binnen en anaakte zwijgend een diepe buiging. „Delrio, 't regiment van Lombardije op de Grand Place, zooals bij de terechtstelling van Egmond... Zorg dab de schutters tot vuren gereed zijn, de kanonniers bij de stukken, do piekeniers klaar om te cliar- geeren." Hij reikte het verzegeld bevel aan .Delrio over. „Ik zal er voor zorgen, Monseigneur." De hertog gaf hem een tweede papier. „Luister eens goed... Al de poorten wor den gesloten en niet eer geopend dan na a*f- loop van do terechtstelling. Het regiment van Sardinië moet ze bewaken. De regimen ten van 'Sicilië en Napels doen den gewonen. dienst... Aan alle uitgangen van de Groote Markt moeten de 'kanonnen, niet schroot ge laden zijn, en de ruiterij anoefc zich gereed; houden onmiddellijk te kunnen optreden, wanneer ergens 'n opstootje zou ontstaan. Vooruit maarl... O, wacht nog even, da's waar ook,... is er geen bericht van Noirca:- mes „Geen enkel, Monseigneur... De opper- provoost is de richting van: 't Augustijner klooster uitgegaan." „Wat had hij daar te doen?" „Monseigneur had immers, na de gevan genneming van de samenzweerders in 't stadhuis, aan Noircarmes bevalen zich in de stad te overtuigen of de medeplichtigen van llijsoor en Van der Noot zich ook ergens hadden verscholen om op 't signaal te wach- fceu dat de klokluider Jonas geven zou?" „Volkomen juist... maar zou Noircarmes dan in de buurt van 't klooster iets vermoed hebben?" „Ja, 'n enkel woord van hem, voordat hij z'.n manschappen naar 't klooster zond, doet me denken, dat hij daar hoopte den brou wer Koppel, den chef van 't Brouwersgilde, met 'n groot .aantal van z'n gezellen te ver rassen." „Da's flink van den opper-provoost dat hij tracht zich van die brouwers en van hun leider meester temaken... Dat zijn geduchte oproerlingen... Maar ik begrijp niet dat hij nog niet terug is. Ge moet eens poolshoogte gaan nemen, Delrio... Als ge de maatregelen genomen hebt voor de uitvoering van deze bevelen, ga dan eens naar 't klooster eu breng me bericht... Tot straks dus. Vargas, is er nog ander nieuws?" „Monseigneur," antwoordde deze, terwijl zijn collega zich verwijderde, „de gezant van Frankrijk heeft den losprijs voor mijn heel* de La Trémouille ontvangen, in den vorm van 'n wisselbrief. Men zal hem dus 'u paspoort moeteu verstrekken." „Zie hier," zei de hertog, een gereedlig gende verklaring op perkament oudertee- kend. „Die Franschman moet zich naar Rijesel bogeven, dan zijn we eindelijk van hem af... Die grappenmaker werd onverdra- gelijk I" De Vargas bracht heb paspoort aan een buiten wachtenden soldaat, met de woorden „Voor markies de La Trémouille." De hertog liep eenige oogenblikken, in ge dachten door de zaal. Daarna naar de tafel teruigkeerend, hernam hij „Hoor eens Vargas, we moeten er toch meer van weten... Zoo'n geheele stad die in opstand komt... we hebben al de schuldigen uog niet, 'begrijpt go?... We moeten namen weten, al zou ook de lielft van de bevolking van Brussel doodgeschoten worden..." „We hebben immers de pijnbank, Mon seigneur?" „Gelukkig... Die graaf van Rijsoor bij voorbeeld, de ziel van 't complot... Zeg eens aan meester Charles, dait hij dien man gron dig ondervragen moet... En, als de gewon© middelen niet heipon, dan moet hij maar nieuwe bedenken 1" „Er zal voor gezorgd worden, mijnheer de hertog." Wurdt e.rvofyd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1