58. Juarftaaigt Vrijdag 27 Augustus 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. Voor 't Vaderland. A1ERSF00RTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden Toor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.00. Afzonder! ijte nummers0.05. Deze Courant rersohijnt dftgelgksbehalve op Zon- en Feest dagen. Advertentifinmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens Dg de Uitgever» in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1B regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelise bepalingen ttï het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnement. Eeae circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Baad dezer gemeente zal vergaderen op Maan dag, don 30 Augustus aanstaande, des naanidr dags te 3 ure. Amersfoort, den 26. Augustus 1909. De Burgemeester voornoemd', WUIJTIEIRS. Burgemeester en Wethouders van: Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat op Dinsdag 31 Augustus a.s. de secretarie der gemeente voor het publiek gesloten zal zijn, terwijl het bureau van den Burgerlijken Stand dien dag geopend zal zijn van 's middags 12 uur tot 's namiddags 1 nur, uitsluitend; tot het doen van aangiften van geboorte en overlijden. Amersfoort, 26 Augustus 1909. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris De Burgemeester. J. G. STENFERT KRÖESE. WUIJTIEBS. Politiek Overzicht De beweging legen «1e conservatieve party iu Duitsclilan«l. - Wij hebben gisteren het oordeel ver meld van den vrij-conservatieven leider ba ron vou Zedlitz-Neukirch over de beweging die ontstaan is tegen de conservatieve partij in Dnitschlaud wegens hare houding bij de behandeling van de financieele hervormings plannen, waardoor .zij vorst Bülow. beeft ge noodzaakt af te treden als -rij'kskaneelier. Eene indirecte bevestiging van de meening van deze .staatman, dat van die beweging geen positief resultaat te verwachten is, vindt ,niö)i in een opstel van prof. Otto 'Jjfotpafik ..in de. Mavz, dat eene levendige schildering bevat van den invloed, dien de conservatieve jonkerpartij uitoefent en waardoor zij het koninkrijk Pruisen en daar mee geheel Duitschland beheerscht. Men leest daarin Niets toont duidelijker de onweerstaan bare macht van deze maatschappelijke klasse in Pruisen dan het feit, dat ook door de invoering van de grondwet deze macht zich nog slechts meer bevestigd heeft. Eene grondwet, die, zooal nieA op democratische, dan toch op plutocratische beginselen steunt, had door den éénvoudig natuurlijken loop der zaken het overwicht van bet jonker- conservatisme moeten opheffen. Maar het tegendeel is een feit geworden. Hoe is dat mogelijlc geweest Eenvoudig daardoor, dat het koningschap zich zóózeer in de gevan genschap van de conservatieven voelde, dat het bij voorbaat slechts doze parlementaire partij als de eenige aangewezen regeerings- partij en als de aannemelijke steun van het koning-schap erkende. Het is duidelijk, dat een koningschap, dat bo-ven de partijen staat en zich van hen zonder voorbehoud bedient voor zijne doeleinde door het parlemen tarisme nog aan macht kan winnen. Maar even duidelijk is het, dat een koningschap, dat binnen het parlementaire stelsel slechts ééne partij als de noodzakelijke bondgenoot beschouwt en behandelt, daardoor reddeloos in afhankelijkheid van die partij moet ge raken en den geheelen staat aan harem wil moet uitleveren Eene partij, die weet, dat de regeering nooit tegen haren wil tot eene ontbinding zal overgaan en algemeene ver kiezingen zal uitschrijven, zulk eeme partij wordt almachtig. Zij kan zich alles veroorloven en zij verbergt niet eens, dat zij zich daarvan bewust is, maar zij be roemt zich er op. Men hierinnere zich toch hoeveel den Keizer voor tien jaren het ka naalplan ter harte ging, dat destijds door den Pruisischen landdag verworpen werd en later slechts op zoo verminkte wijze tot uitvoe ring kwam., De conservatieve partij toonde toen precies dezelfde brutaal egoïstische be- langenpoli'tiek als nu bij de financieele hervorming. De gedachte aan ontbinding en algemeene verkiezingen moest zich aan ieder opdringen. Maar hoe was de houding vau den Keizer daartegenover? Laat ons daarover Hohenlohe's gedenkschriften hoo- ren. ,,De Keizer wil nu niet ontbinden Ik zou er de voorkeur aan geven, dat tot de ontbinding werd overgegaan. Wanneer ech ter de Keizer geen liberaal ministerie samen stelt en dat doet bij niet dan is de ontbinding veeleer nadeelig." Derhalve de hoogste ambtenaar van Pruisen is voor ont binding en algemeene verkiezingen op libe ralen grondslagmaar hij weet heeL goed, dat de monarch dat niet doet, want een libe raal ministerie geldt in Pruisen voor even onmogelijk als een ministerie van negers in de Vereenigde Staten zou zijn. Hoe zou nu zulk een toestand eene partij van de taaie volharding en onbuigzaamheid der conser vatieven niet er toe brengen haren wil als een ijzeren juk aan den Koning van Pruisen en hoofd van de Duitsche bondsvorsten op te leggenWeinige weken geleden hebben wij de herhaling van deze gebeurtenissen beleefdalleen kwamen zij nu voor in den rijksdag." Onder zulke omstandigheden ziet deze Sc.hr. geen anderen uitweg dan te wachten, totdat de kiezers beoosten de Elbe zullen ophouden naar het voorschrift van den landraad te kiezen. Maar dat zal wel niet eerder geschieden, .dan aJs de katholieke kie zers ophouden te stemmen zooals de geeste lijkheid 't hun voorschrijft. Duitschland. Naar aanleiding van de inwijding van een Bisnmrck-toren bij Kulm (West-Pruisen) werd aan den rijkskanselier von Bethmann Hollweg een telegram gezonden, waarin het vertrouwen werd uitgedrukt, dat men in den strijd om handhaving van het Duitsche over wicht in de oostmark bij den nieuwen rijks kanselier ondersteuning zou vinden. In het antwoord, dat daarop werd ontvangen, wordt gezegd: ,,Het Duitsche element in onze oost marken te handhaven en te verster ken, blijft voor mij eene taak, aan welker vervulling, trouw aan de traditiën van den grooten staatsman, wien gij zoo juist een gedenkteeken hebt gewijd, zonder wankelen zal worden voortgewerkt". Engeland. Londen, 26 Aug. Omtrent het re sultaat van de conferentie over de rijks verdediging deelde de eerste minister As- quith in het lagerhuis het volgende mede: Do besprekingen hebben geleid tot een plan tot organisatie van de landstrijdmacht der Kroon, in dier voege, dat, met volledig behoud van de autonomie der zich zelf be sturende koloniën, hunne strijdmachten ten spoedigste tot één homogeen rijksleger ver- eenigd zullen kunnen worden, wianneer zij mochten wenschen mede te wierken tot de verdediging ,van het rijk in gevallen van werkelijke noodzakelij kbeid Wat de verdediging ter zee betreft, deel de bij mede, dat Nieuw-ZeeJand de voor keur gaf aan de tot dusver gevolgde metho de, n.l. om bij te dragen in de kosten van de rijksmarine, terwijl Canada en Australië liever den grondslag wilden leggen voor eigen vloten. Eene nieuwe organisatie van de eskaders in de wateren van het Verre Oosten is in overweging genomen op don grondslag van de vorming van eene Pacific- vloot, bestaande uit drie eskaders in de In dische, Australische en Chineesche zeeën, elk samengesteld uit een pantserkruiser 2e klasse, drie kruisers 2e klasse, zes torpedo jagers en zee onderzeeërs. Het ligt in het voornemen, dat Caniada zal uitkomen met kruisers en torpediojagers, gedeeltelijk in den AtlantischeU en gedeel telijk in den Grooten Oceaan. Denemarken. Kopenhagen, 26 Aug. De oud- minister van oorlog onder het ministerie Estrup, dte luitenant-generaal Bahnson, is heden overleden. Zweden. Toen men Dinsdagavond te Stockholm 'beslag wilde leggen op een bedrag van 52,000 kronen, dat de Zweedsche typogra fenbond als straf voor contractbreuk vol gens bet .vonnis van de rechtbank moet be talen, vond zij de brandkast van den Bond ledig. Hei bedtuur had n.l. bet geheele ver mogen van den Bond aan den Deenschen typografenbond in bewaring gegeven. Tegen het bestuur zal nu een strafrechtelijke actie worden ingesteld. Spanje. De krijgsraad te Barcelona heeft een zeke ren Anton Malatam, die beschuldigd werd de oproerige beweging in de wijk San An dres te hebben geleid, ter dood veroordeeld. Een twintigtal beklaagden kregen levens langen dwangarbeid, waaronder ook een kor poraal van de artillerie, die tot de opstan delingen was overgegaan. Talrijk zijn de ver oordeelingen tot straffen, gaande tot zeven tien jaren gevangenisstraf. Servië. De Pravda vermeldt het gerucht, dat prins George om de hand van een dochter van een aanzienlijk koopman te Belgrado heeft gevraagd. In hoever dit gerucht op waarheid steunt, is voorshands nog niet te constateerenwel is het bekend, dat de prins zich sinds lang levendig voor die dame interesseerde. Rusland. Lopoekhin, het vroegere 'hoofd der Rus sische politie, zal Vrijdag naar Siberië in ballingschap gaan. Zijne vrouw en eene bloedverwante, prinses Oeroessow, vergezel len hem. Te Odessa worden toebereidselen gemaakt voor de ontvangst van den onttroonden Sjah van Perzië. Als verblijf wordt voor hem ingericht het paleis van den Duitsc'hen millionair Falz Fein, dat voor den prijs van 48,000 Roebel van dezen is gehuurd. Het huis ligt aan de Nadesjdinskaja en biedt een prachtig uitzicht op de Zwarte Zee. Griekenland en Turkije. De laatste Griekse he nota aan de Turk sche regeering luidt woordelijk aldus „Wij zion met groot leedweaeai, diat die Turksche regeering ook na ons antwoord op de mededeeling, die ons door Uwe Excel lentie namens het Keizerlijk kabinet werd gedaan, in hare bezwaren wegens de houding van de Koninklijke regeering tegenover Ru- melie en Kreta volhardt. Zeker kan de anarchie, die gedurende zoo langen tijd inzonderheid eene der provinciën van Rumelië heeft verwoest, tot menig mis verstand aanleiding geven, en niemand heeft meer dan wij de beweging betreurd, die alle lagen der bevolking zonder onderscheid van ras en godsdienst gedecimeerd en in het ongeluk gestort heeft. Wij hebben ons ook van het oogenblik af waarop de nieuwe staat van zaken ons het herstel van de ord'e deed hopen, e<r op toegelegd, voor zoo veel dat van ons afhing, die taak van do Keizerlijke regeering te verlichten. De maat regelen, die de Koninklijke regeering heeft genomen, bewijzen haar vast besluit van deze door haar aangenomen houding in 't minst niet af te wijken. Wat Kreta betreft, zal de Koizerlijke re geering zeker erkennen, dat zij in hare vroegere verklaringen niet alleen volstrekt niet heeft bedoeld onze vroegere houding tot eene aanleiding van verwijten te maken, maar dat zij bij verschillende gelegenheden de volledige correctheid van onze handelin gen heoft erkend. Niettemin nemen wij de gelegenheid te baat, die ons door de nieuwe nota van de Keizerlijke regeering is gebo den, om nogmaals te verklaren, dat de Koninklijke regeering zich op alle punten aan de besluitea van de beschermende mo gendheden zal onderwerpen en zich zal ont houden, elke eventueele agitatie op het eiland aan te moedigen. Wij hopen, dat de Keizerlijke regeering nia deze verklaringen de loyale houding van Griekenland tegenover Turkije zal erken nen èn diat er geen reden bestaat om oen misverstand, dat voor de belangen van bei de landen zoo noodlottig is, voort te zet ten." Over hetgeen gebeurd is vóór de overhan diging van de tweede Grieksche nota aan de Porto, deelt een Atheensch blad medio, diat de besoluer mende miogendlhedem tege/nover min.-president Rli/allys den wensch hadden uitgedrukt, dat Griekenland zijn© antwoord nota door hen zou laten overhandigen. Rlial- lys had daarop geantwoord, dat hij zich zou veroorloven de Turksche nota uit beleefd heid direct te beantwoorden, omdat hij meen de, dat ook de tweede Turksche nota niet onbeantwoord mocht blijven. Konstantinopel, 26 Aug. De boycot van Grieksche goederen vermindert zoowel hier als te Smyrna. Konstantinopel, 26 Aug. De opstandelingen in Yemen hebben Sanaa overvallen en het munitiemagazijn aldaar in de lucht laten vliegen. Ten gevolge van de ontploffing vonden 172 Turksche soldaten den dood. Marokko. Nu het verlangen om de Fransche mili taire missie bij Moeley Hafid- terug te roe pen wegens de door den overwinnaar tegen de overwonnen aanhangers van Boe Haimara gepleegde wreedheden geen gehoor bij het ministerie heeft gevonden, drukt de afge vaardigde Emile Constans, een gematigde republikein, in een brief aan den minister van buitenlandsche zaken de meening uit, dat bij de goede betrekkingen, die tusschen Frankrijk en den sultan bestaan, het gepast zou zijn vriendschappelijke vertoogen tot den sultan te houden; die zouden z. i. ook wel succes hebben. Het aanstaande vertrek van he Marokkaansche gezantschap van Parijs naar Fez zou de gewenschte gelegenheid bie den om aan do openbare meening in Frank rijk deze voldoening te verschaffen. De gevangenneming van den roghi, die nu een feit geworden is, geschiedde den 23en Augustus in het heiligdom van Moe- lai Omran in het gebiod der Beni Mesar na een hevigen strijd met de ruiters van den sultan. Ook de niet in den strijd gevallen aanhangers van den roghi werden gevangen gemaakt. De roghi is mot de troepen van den sultan onderweg naar Fez, waar alles tot groote feesten wordt voorbereid. D'e door Moeley Hafid uan de gevangen rebellen gepleegde wreedheden hebben eenige Fransche afgevaardigden aanleiding gegeven, eene interventie van de diplomatie te verlangen. Minister Piohon heeft dit niet afgewacht en den Franschen consul te Fez bevolen 'bij Moeley Hafid pogingen te doen om de staking van deze martelingen te be werken. De Fransche gezant te Tanger be richt zijnerzijds, dat alle vertegenwoordi- .gers van de Europeesche mogendheden over leg plegen over de eventueele uitvoering van een gezamenlijken stap om den sultan de af keuring van Europa te laten voelen. Allerlei. Fr.iedrichshaf en, 27 Aug., 4.30 voormiddags. De Zeppelin III is zoo juist opgestegeu, nadat de regen had op gehouden, en heeft in noordelijke richting koers gezet naar Ravensburg. Bethen y, 26 Aug. Latham heeft 100 K.M. afgelegd in ecni uur en 28 minu ten. Daarmee heeft hij alle snelbeids-reco<rds Tweede telegram. Latham heeft 154£ K.M. afgelegd in. 2 uren en 18 minu ten. Toen moest hij aan land gaan, omdat hij geen essence meer had. Dit is hot weiield- af standsrecord Londen, 27 Aug. Het geschil tus- sc'hen werkgevers en werknemers bij de schuitenvoerders en lichterschippers is tot eeue crisis genaderd. De werklieden stem men over de vraag van algemeene staking. Daarin zijn omstreeks 20,000 man betrok ken de geheele scheepvaart zou er door getroffen worden. Het geschil betreft de werkuren. vRenaaxl is Woensdag medegedeeld, dat in hooger beroep zijn vonnis is bekrach tigd. Renard was de wanhoop nabij, bLeef zijn onschuld betuigen en zeide zijn laatste vertrouwen te bouwen op den rechtvaardig heidszin van den president der Republiek. Londen, 27 Aug. Er worden te Huil bijzondere maatregelen genomen tegen het binnendringen van cholera uit Rotter dam. Alle van daar komende passagiers wor den geneeskundig onderzocht. De geneeskundige overheid van de haven van Londen heeft Rotterdam tot een be smette haven verklaard. Alles wat van daar komi, wordt zorgvuldig onderzocht. Soort gelijke voorzorgen worden ook in andere havens genomen. N e w-Y o r k, 2 6 Aug. Op Cuba heeft 24 Augustus eeu cycloon gewoed. De scha de aan den suikeroogst is gering. Budapest, 26 Aug. In de patro- nenfabriek te Manfried is eene ontploffing voorgekomen. v In de buurt van Gooh in de Rijn provincie is een ongewoon automobielonge luk gebeurd. Een automobiel reed ach/ter een boerenwagen aan .waarin zich drie man nen bevonden. Door het geraas van de tuf ging het paard voor deu boerenwagen op hol, dé drie mannen vielen er uit en werden door de tuf overreden en gedood. Naar h«t Fransch van Edmond Lepelletier. 74 DOOR J. L. VAN DER MOER. De wanhopige moeder wilde, hoe zwak haar krachten ook mochten zijn, den mon nik beletten haar zoontje weg te voeren, toen: onverwacht de stilte iri het gebouw ver broken werd-door een verward geschreeuw en geloop in de gangen. De klok werd geluid. „Wat 'beteekent dit?" vroeg Noircarmes, „wat is dat voor 'n lawaai! Wordt hier al tijd zoo'n leven gemaakt, eerwaarde, oan de kloosterlingen te wekken?" „Dat is 't gelui.niet voor 't opstaan," ant woordde de prior, verbaasd. „Ik hoor 'n vreeselijk geschreeuw, 't schijnt dat onze heilige woning door 'n gewapenden troep overvallen wordt." „Go moet deze yrouw en 't kind hier hou den, maar van elkaar gescheiden... Ik zal zelf gaan zien waar dat lawaai van daan komt 1" Noircarmes verbleekte en wals merkbaar alles behalve gerust. Hij wilde zich buiten de cel begeven, toen hij, te midden yan eenige met pieken en de gens gewapende gezellen, een man haastig op 'zich zag afkomen, met eeu pistool in de hand, die hem toeschreeuwde: „God zij geprezen I... Ik kom nog op tijd, Noircarmes „De brouwer Koppel!" mompelde de ver schrikte opper-provoost, „Ha, je had niet verwacht me van nacht nog te zullen .zien... an'n vrouw, m'n kind, vind 'k je eindelijk beiden hier terug?" En hij sloot ze beurtelings hartstochtelijk in de armen. „Laat ons .vluchten en 't kind -meenemen," zei Charlotte, die nog steeds stond te beven voor de blikken van don opper-provoost. „Ja, we zullen gaan! n. Verrader heeft van nacht onze plannen in de war gestuurd, de heilige zaak van Vlaanderen is verra den... maar de Bevrijder is gelukkig buiten 't bereik van die beulen We zullen hem sa men met 'deze makkers gaan opzoeken... ik ken, 'n uitweg, die nog in- handen van do onzen is." En zich daarna tot Noircarmes wendend, en de!zen het pistool voorhoudend, vei'volgde hij „Hoor je dit, ellendige schurk?" Ofschoon de opper-provoost beefdo, 'be waarde bij toch een verachtelijk stilzwijgen. „Ge kunit me vermoorden sprak hij koud, „maar meester Charles zal me wre ken." „'L Is mogelijk, maar jij zult 'fc genoegen toch niet hebben daarvan getuige te zijn!" schreeuwde Koppel hem toe, en tegelijker tijd schoot hij Noircarmes neer. Door den knal Verschrikt, klemde Jozua zich aan zijn moeder vast. „Kom, m'n kind, vooruit Charlotte," zei Koppel, „als we nog 'n seconde wachten, dan, zijn we verloren. Jan Haring wacht ons met z'u geuzen, aan de Brugsche Poort..." Onder den kreet van „Leve de vrijheid", zullen we met Willem van Oranje terugkomen!" Hij schopte het lichaam van Noircarmes ter zijde en verliet met vrouw en kind en met zijn brouwersgCzellen bet klooster. HOOFDSTUK XIII. De Kast ij ding van den Hertog van Alva. Op liet groote plein, waaraan de geVan- genis stond, bewoog zich met- langzame schreden, een jonge man, in een wijden mantel gehuld. Hot 'treurige van de omge ving weerspiegelde zich op zijn gezicht. Hij scneen in gedachten verzonken. Groepjes burgers, vrouwen en kinderen, d/ie slechts op gedeniplen toon. enkele woor den wisselden, schenen, daar ergens op te staan wachten. In de 'verte hoorde men tromgeroffel. De gesprekken hadden die Groote Marlet tot on derwerp, waar een verschrikkelijk schouw spel te zien moest izijn. „Heb-je dien grooten brandstapel gezien, die geheel met zwart overtrokken is»' vroeg een der vrouwen. „En de geladen kanonnen heel em aal rondom 't plein?" voegde een man er aan toe. terwijl een derdo opmerkte: „Al de poorten van de stad blijven gesloten totdat de terechtstelling afgeloopen is... Arme menschen De jonge man bleef staan en keek wan- bopig op bij deze woorden. Hij scheen in tweestrijd of hij zijn weg zou vervolgen dan wel terugkeeren. Een haastige stap achter hem deed hem omzien en toen bemerkte hij een vreemdeling, die hem groette. Het was een edelman, die een hoed met veeren droeg en de witte sjerp met gouden leliën van Frankrijk. Hij was gelaarsd en gespoord en blijkbaar geheel marschvaar dig. „Mijnheer Karloo, neem me niet kwalijk," «prak hij, „maar ik heb u van 'b paleis af gevolgd..." „Ha, rijt gij het, mijnheer de La Tré- mouille?" vroeg Karloo, die den Fransch- man herkende. „Wat is er van uw verlan gen „Wil 't mij ten goede houden dat 'k u zoo aanspreek, alsof 'k de eer ihad tot uw vrien den te behooren... en toch 'ben ik 'n vriend... ik bewonder u reeds lang!" „Dat is me 'n groote eer, markies." „Ik vraag me af waar ge heen gaat, zoo bleek en ontdaan... Ge moet in die richting geen pas verder gaan, geloof mei" „Maar 'it is ni'n weg, naar de Grand Place intusschen ben 'k u zeer dankbaar." „Ge zult er 'n afschuwelijk tooneel zien... we moesten maar in 'n stille zijstraat wach ten tot de poorten weer geopend worden. Aan do Vlaamse he Poort worden twee goede paarden voor me gereed gehouden... daar mee kunnen we spoedig verre van deze beu len verwijderd zijn! Kom met me mee... laat me u aan dat afschuwelijk schouwspel ont trekken..." „Ge spreekt werkelijk als 'n ware vriend en ik dank er u hartelijk voor... maar uw aanbod kan 'k toch onmogelijk aannemen... Dc graaf Van ORijsoor is dood. „Helaas! Ik ken 't einde van dezen dap peren edelman..." „De weduwe weet nog niet9 van z'n tra gisohen dood... i k ben verplicht 't haar mee te deelen. En wanneer 'k dozen plicht zal vervuild hebben, dan zijn er hier nog 'n massa andere dingen voor me te doen..." ,,'t Spijt me ontzettend... Vaarwel daal" „Vaarwel, markies 1" Karloo sloeg een straat in, die naar heb huis van Rijsoor voerde. Daar zou Dolorè9 hem ongetwijfeld wachten. Hij had wel geaarzeld de vrouw weer te gaan bezoeken, die hem tegelijkertijd! aan diet, verraad jegens zijn vriend en aan de heerlijke uren van een zoete liefde dierin- nerde. Maar wie anders dan diij behoord© de boodschapper van het treurige nieuws te zijn? En bovendien zou Dolo-rès zeker in een verschrikkelijke onzekerheid verkeeren. Van hem zelve wist ze ook niets... rij zou kunnen denken dat hij met de anderen waa gevangen genomen en dat hij het lot Van haar echtgenoot deelde... hij moest haar ten minste ©enigszins gerust stollen! Was hij aanvankelijk van plan geweest zich te ver wijderen en vóór alles te denken aan de be straffing van den verrader, welke Rijsoor, alvorens te sterven, hem zóó dringend op het hart gebonden had, do levendige herin nering aan de verleidster had bij deze ge dachten weer de bovenhand gekregen. Hij had haar weer vóór zich gezien, verleidelijk, liefkoozend, hartstochtelijk! Haar sirenen- stem had zoo zoet gezongen aan zijn oor, dat hij zich niet langer meer verzetten kon. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1