If Brillen, Pince-nez en optische artikelen. PARIJS, Als uw bril gebroken is, Wie niet hooren wil, STADSNIEUWS. ADVERTENTIEN. w r Amersfoortsch a Wissel- en Effectenkantoor W. CR00CKEW1T W.Azn. De HOFSTEDE flinke DIENSTBODE, Nieuw Kookboek. DE BEKWAME KEUKENMEID. Groote sorteering W. F. A. (GROENHUIZEN, ter plaatsing voor te dragen aan liet Cen traal bestuur op de groslijst. Het beriöht in De Maasbode als zouden de C.-H. in het district Breukelen de can- didatuur hebben aangeboden aan den heer Doude van Troostwijk en deze haar reeds hebben aangenomen, schijnt, naar men aan de Ned. van uit het district schrijft, geheel onjuist. Al's wij goed zijn ingelicht, heeft pas in deze week de vergadering plaats, waarin over de candidatuur zal worden be slist-. De anti-rev. kiesvereeniging te Vreeland .heeft, naar hetzelfde blad meldt, tot voor loop) g camdidaat gesteld in de Vacature De Waal Malefijt, mr. T. tie Vries, van 's Gravenihage Men schrijft uit het district Breukelen aan Het Hsg. In gezaghebbende katholieke kringen wordt overwogen een eventueele candida tuur van den heer Slotemaker, inspecteur der invoerrechten en accijnzen te Amster dam Een apecialite-'t> in het belasting- en financiewezen en wat daarmee in betrekking staat. Iemand met een grondige kennis van het landbouwbedrijf, getuige zijn belang rijke rede op 'het congres van den Neder- landsche.il Boerenbond te Nijmegen. Door zijn artikel tegen de publieke onzedelijkheid mede geen onbekende. Aan genoemd blad wondt nog geschre ven Over de sterkte der verschillende groe pen in hot district Breukelen bestaat geen eenstemmigheid. Te verwonderen is dit niet, ■als men bedenkt, dat in de laatste jaren geen politieke strijd is gevoerd, waarbij elke partij met een eigen candidaat in het krijt trad. Nu de christelijk-historisöhen zul len uitkomen met mr. H. J. Doude van Troostwijk, de katholieken en anti-revolu tionairen, in goede harmonie, elk een eigen candidaat zullen stellen en de liberalen zich wel niet zullen onthouden (in welinge lichte kringen worden reeds de namen ge noemd van jlir mr. Röell en baron Van Tuyll van Serooskerken van Zuylen) kan bij eerste stemming de respectieve getal sterkte vrij duidelijk aan het licht treden. Vergadering van den raad der ge meente Amersfoort op .Maandag 30 Augus tus, des namiddags te 3 uur. Tegenwoordig zijn. 14 leden. Afwezig de heeren Herm. .Kroes en. D. Ru ijs, 'beiden met kennisgeving. De .notulen der vorige vergadering worden onveranderd, goedgekeurd. Ingekomen zijn do navolgende stuikken Een schrijven na'mens mevrouw die we duwe E. L. Visser, waarbij imededeeling wordt gedaan van 'het overlijden van haar echtgenoot. De voorzitter 'zegtNaar aanleiding van dit schrijven wil ik de .gevoelens van leed wezen uitdrukken over het versc'heidJeu van onzen hooggeachten wethouder, door hier te getuigen van de diepe smart, die ons heeft aangegrepen bij dit bericht. De 'heer Visser is 34 jaren, lid van 'den Raadi geweest -en heeft ,12 jaar 'dieel uitge maakt van het college van het Dagelijksch Bestuur. Aan zijn graf heb ik de verdiensten van den overledene geschetst. Ik zal niet in her haling treden-slechts wensch ik in deze vergaderzaal, waar de overledene zoo dik- wijlls .met opgewektheid -aan onzen arbeid 'heeft deelgenomen, hulde te brengen voor de wijze waarop hij zijn taak heeft vervuld1 en den dank der burgerij te brengen voor hetgeen hij heeft verricht. Ik beveel den overledene in uw welwillend! aandenken aan.. (De leden 'hooren deze rede staande aan). Een adres van rouwbeklag is aan de nage laten betrekkingen gezonden. Voorts nog een treurige mededeelïng. nï. Een schrijven van mevrouw de weduwe A. RuppSluis, waarbij mededeeling gedaan wordt van het overlijden van den heer J. C. C. Rupp, in leven hoofd der O. L. school voor jongens Eveneens beantwoord met een schrijve®: van rouwbeklag. Schrijven van den minister van Binnen- landsche Zaken van 11 Augustus 1909, hou dende goedkeuring van de benoemingen van de tijdelijke leeraren iaan het gymnasium A. K. Hovens Gréve, dr. A. A. Pulle en S. de Vries. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van den minister van Binnen- landsohe Zaken van 11 Augustus 1909, hou dende goedkeuring van het raadsbesluit van 27 Juli ;1909, no. 252, betreffende organi satie van het personeel der Hoogere Burger school. Alsvoren. Besluit van de Gedeputeerde Staten van 10 Augustus 1909, 3e afd., no. 2932/1910, houdende goedkeuring van het op 27 Juli 1909 vastgestelde le aanvullingskohier der inkomstenbelasting, dienst 1909. Als voren. Besluit van dé Gedeputeeddie Staten van 27 Juli 1909, le afd., no. 2453/1813, hou dende verdaging hunner beslissing op heft besluit van den gemeenteraad van 22 Juni, betreffende het. vaststellen van bouwVerbo- den. Alsvoren. Schrijven van Burgemeester en Wethou ders van 26 Augustus 1909, afd. I, no. 863, betreffende de onbewoonbaarverklaring van de perceelen St. Joriss'traat, nos. 31, 33, 35, 37 en 39. Volgens advies van die commissie zijn de huizen verbeterd en is de procedure daar mee geheel vervallen. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger op 29 Juli 1909. Ter secretarie voor de léden. Het ontwerp van de gemeentabegrooting voor 1910 met memorie van toelichting en bijbehoorenide nota. In handen gesteld van de commissie Voor de gemeentebegrooting. Voorstel van 26 Aug., afd. I, no. tot beschikking over een gedeelte van 'het saldo, dienst 1908, en tot wijiziging der begroo ting, dienst 1909. Z. h aft. of. d. goedgekeurd. Een. voorstel kvart 26 Aug., afd. 1, no. 1182, tot uitbreiding hran den reinigings dienst-. Gevoegd bij gemeente-begrooting. Een voorstel van 26 Aug., afd. I, no. 1183, 'tot het geven eener subsidie aan P. van Achtcrbergh voor het kosteloos open stellen zijner zweminrichting op 'bepaalde uren. Alsvoren Een voorstel van 26 Aug., afd. I, no. 1181, betreffende het personeel ter secre tarie. Alsvoren. Een voorstel van 26 Aug., afd. I, no. 1180, betreffende de aanstelling van een gemeentelijken deurwaarder. Alsvoren. Een voorstel van 26 Aug., afd. I, no. 1184, betreffende een verzoek van het be stuur der Ambachtsschool tot subsi'dieering van een cursus in vakteekenen voor volwas senen. Alsvoren. Een voorstel van 26 Aug., afd. I, no. 1185, betreffende een verzoek van het per soneel van de Burgeravondschool tot wij ziging der 'salarisregeling. Alsvoren De rekening van heit Burgerlijk Armbe stuur over 1908. Alsvoren. Een adres- 'van P. 'vani Achterbergh be treffende overname of subsi'dieering zijner z w eaniur ichtin g Alsvoren. Een adres van W. Priem, houdende ver zoek tot afbraak van de perceelen achter de H. B. 8. Ih handen van B. en W. om prae-a!dvies. Een adres van den onderwijzer S. P. Slagter, houdende verzoek hem van 1 Oct. 19091 Juli 1910 verlof te willen geven. Alsvoren. Een schrijven van mevrouw C. Sanders Huideeoper, houdende mededeeling dat zij har© benoeming tot regentes van het Burger weeshuis aanneemt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Eene dankbetuiging van S. de Vries voor zijne herbenoeming als tijdelijk leeraar aan liet gymnasium Alsvoren. Een adres van het 'bestuur der Industrie- en Huishoudschool, waarbij toestemming verzocht wordt tot het aangaan van een cre- diet hypotheek. In handen van B. en W. om prae-advies. Een adres Van het hoogheemraadschap ,,de Eem" enz., houdende verzoek de noo- dige medewerking te veadeenen voor hdt maken van nieuwe sluizen. Alsvoren Een adres van de vereeniging Johan -van Oldenbarneveld", met verzoek een bedrag van f 300 te willen verleenen voor de op richting van een gedenkteeken voor Johan van Olden'bameVeld. Alsvoren. Een verzoek van rvan Wijngen, een- strook grond van de gemeente in erfpacht te mogen nemen voor het 'bouwen van een trap. Alsvoren Aan de orde is de agenda 1. Nader voorstel van Burgemeester en \Vethouders tot wijziging van de Verorde ning betreffend© -de isttraatpoliitie. Naar aanleiding van art. 49 van de po litieverordening maakt de heer Van Duinen 'bezwaar. De 'heer Celosse licht toe, dat de po litieverordening reed's zegt, dia't de bepalin gen, daarin vervat, niet 'van toepassing zijn op motorrijtuigen. Daarna wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van. namen aan twee wegen. Voorgesteld wordt uien weg van het Sta tionsplein naar den Soes'erweg, Birkho ven- weg en den weg tegenover de van Campen- laan Ring]aan" te noemen. De heer Plomp stelt voor eerstbedoelden weg te noemen ,,Barchmaiii Wuytiersweg", met het oog op de moeite die de burgemees ter zich heeft getroost om dezen weg tot stand te brengen. De Voorzitter vindlt het heel vriendelijk van den heer Plomp, maar gelooft dat er verwarring zal ontstaande vreemdelingen weten niet dat het de weg naar Birkhoven is. De lieer Veis Heyn zegt, dat 'dit te onder vangen is door een bord te plaatsen bij het sitation met het opschrift, ,,Naar Birkho ven." De heer Oesterveen ondersteunt het voor- stel-Plomp. De heer Van Duinen wil liever Barcli- man Wuytierslaan voorstellen. Aldus wordt Ibesioten. Wat de „Ringlaan" betreft, vraagt de heer Tromp van Holst of het niet beter zal zijn deze de Van Campenl aan-Zuid ite noe men, omdat deze er als 't ware één geheel mee uitmaakt. Besloten wordt den weg Ringlaan te noo- men 3. Voorstel 'van Burgemeester em Wet houders •betreffende oailbewoonb aar ver kla ring van de- perceelen, plaatselijk bekend! Achter de Kamp, nos. 9, 11 en- 13. De commissie adviseert tot on'bewoonbaar- ver-klaring. Aldus wordl 'z. h. st. of discussie beslo ten. 4. Voorstel van lïurgemeester en Wet houders, betreffenid'e een verzoek van de Commissie voor 'Kin<Iervoeding om het ge bruik van een gemeente-loc aal. AlsVoren wordt in gebruik afgestaan een lokaal van de school, in die Koestraat. 5. Voorstel van burgemeester en Wet houders tot het Itoekemnen- van de periodieke verhooging van jaarwedde van de leeraren dr. Ph. H. Peyrot en S. de Vries. Z. h. st. of discussie verleend, respec tievelijk met ingang van 17 September en 1 September. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van een verzoek van G. A. L Spelberg tot overplaatsing als hoofd van de school 3e soort aan de Koningstraat naar de school le soort in de Heerenstraat De heer Gerritsen zegt, geen bezwaar te hebben tegen de overplant®'.ng. Alleen spijt het hem, dat B. en W. heti nu voorstellen, omdat er een geheele reorganisatie aan die school moet plaats hebben. Spr. hoopt daar omtrent spoedig voorstellen van B. en W- te vernemen, j Alsnu omspint, zich een discussie, die buiten de orde is en die ten slotte verdaagd wordt tot later. Het voorstel van B. en W. tot overplaat sing wordt vervolgens aangenomen. 7. Benoeming van' een tijdelijk leeraar in de Hoogduitsche taal- en letterkunde aan de Hoogere Burgersohool. Benoemd wordt, met algemeene stemmen, de heer Jac. Hovens Greve, te Oosterbeek, voor den tijd van één jaar. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van jaarwedden en pensioensgrondslagen voor het personeel, verbonden aan het Hooger en Middelbaar Onderwijs. Z. h. st. of discussie overeenkomstig het voorstel van B. en W. 'besloten. 9. Voorstel van Burgemeester en Wét- houders naar aanleiding van een verzoek van de onderwijzeres De Bruyn om vrijstel ling van het geven van onderwijs in de handwerken. Het voorstel behelst, de vrijstelling ie verleenen tot 1 'October 1910. Z. 'h. st. of d. goedgekeurd. 10. Behandeling Van reclames, inzake aanslagen in Ide inkomstenbelasting, dienst 1909. B. en W. s'tellen voor deni oorspronkelij ken aanslag te verminderen met f 264. Alsvoren goédgekeurd. 11. Behandeling van. reclames inzake aan slagen in de straatbelasting, dienst 1909. B. en W. stellen voor de oorspronkelijke .anslagen te verminderen, met een bedrag Van f 69.18. Alsvoren goedgekeurd. Vervolgens spreekt de Voorzitter een woord van afscheid tot den heer mr. Heyli- gers, die 'bij de volgende vergadering niet meer tegenwoordig zal zijn. Spr. brengt den heer H. gaarne hulde voor de wijize waarop 'hij steeds ziju mandaat heeft VerVuld; hij wenscht hem een lang leven en goede ge zondheid, opdat hij nog jaren de getuige mag zijn van den bloei dezer gemeente, waarvoor hij zooveel heeft gedaan. (Ap plaus). De heer Heyligers zegt dank voor de wel willende woorden en den Raad voor de in stemming daarmede betoond. Hij beveelt zich aan in de voortdurende vriendschap van de leden. Ten slotte wordt de 'voorzitster gemachtigd: den 31. Augustus H. M. een telegram van gelukwensc'h te zenden. Hierna wordt de vergadering gesloten. Koninginnefesst. (Voormiddag.) Toen de barometer gisteren avond naar 750 begon terug te loopen, kwam onwille keurig de vrees bij ons op dat het er van daag mot liet weer wel niet schatter end uit zou zien. Maar het maantje deed zijn best, en om elf uur maakten we de opmerking dat het 'n heel mooie avond was en dat onze vrees tocfli misschien nog ongegrond zou blijken. Doch daar iöeg de wind van nacht onverwacht den regen kletterend tegen de ruiten, en om vijf uur van morgen werd het water, zooals men zegt, met bakken uit de lucht gegooid, .zoodat toen alle kans op eenig dragelijk weer verkeken scheen. En toch zou onze hoop weer worden opgewekt. Te zeven uur begroette ons het Oranje zon netje, dat met zijn vriendelijke, warme stra len onze stad in feestdos begon te koeste ren. Het was een verademing 1 En. daar klonken te half acht plotseling de trommen, hoorns en trompetten van de tamboers, hoornblazers en trompetters van het garnizoen dde een ommegang door de stad deden. „Reveille" genaamd. Maar* het was niet noodig dat ze de menschen kwamen wakker maken. De inwoners van Amers foort, die het er op gezet hadden van daag nu eens ecflit, flink feest te vieren, waren al lang uit de veeren en sloten zich in groo- ten getale bij de militairen aan, zoodat de stemming er reeds dadelijk goed inzat. Weldra deed ook het carillon van den to ren zijn klokketoneu over de stad klinken en tegen acht uur verzamelde zich een groo- te menigte in de nabijheid van de sociëteit Amicitia, waar op het terras koraalzang werd uitgevoerd, onder leiding van den beer M. W. Petri, en met medewerking van de stafmuziek van het 5e Regiment Infante rie. Uitgevoerd werden Willi, v. Nassauwe, woorden van Nlc. Beets, Verjaardag der Koningin, Wien Nêerlandsch Bloed, Zij zullen het niet hebben, Ons Prinsesje en Zegenbede. Tegen negen uur begonnen de honderden leerlingen der lagere scholen zich op te ma ken om een aubade te brengen aan den bur gemeester. Met muziek aan het hoofd trok ken de kinderen, getooid met Oranje, deels gecostumeerd en voorzien van vlaggetjes en vaantjes, onder geleide van hun onderwij zers en van de leden der sub-commissie, naar de Regentesselaan, waar ze werden opgesteld. Jammer genoeg ontlastte zich op dat mo ment weer een geweldige stortbui, en het was zielig om aan te zien boe klets en klets de frissche costuumpjes werden. Maar de jeugd liet zich door den regen de goede stemming niet bederven en zong er maar voor vaderland en vorst op los. Een aar dige afleiding voor de kleinen was de his torische optocht van de Haagbewoners, die te kwart vóór tienen juist door de Regen tesselaan trok. Dat was me werkelijk nog lang niet mis, al die ridders te paard (een zat er zelfs op een ezel) in fluweel en goud, gelaarsd en gespoord en door hun schild knapen, lansknechten en musketiers om ringd. Heel aardig was ook de wagen in den vorm van een zwaam van bloeiende hei de met al die kindertjes er in. Heusch, do „Hagenaars" weten heel aardig voor den dag te komen. Hulde voor alles wat zij doen mot hun bescheiden middelen. Bij de aubade werden gezongen Nor land's Volkslied, Blij Nederland en Wilhel mus, waarna de stoet verder de stad introk. Gelukkig hield de regen nu weer eens een poosje op en kwam de zon af en toe, tus- schen de donkere wolken even acte de pre sence maken. Omstreeks kwart vóór elf kwamen de kin deren hij Amicitia aan, alwaar ze door de zorg van de commissieleden eenige versna peringen ontvingen. En telkens weer hoorden we de verzuch ting onder de toeschouwers„Hoe jammer dat 't weer nu zóó slecht is!" De feestelijkheden werden gisteren inge leid door een bidstond in de Ned. Herv. kerk, waar ds. Vuuderink voorganger was. De predikant hield een ernstige toe spraak naar aanleiding van 1 Timotheiis 2 la en 2a: ,,Ik vermaan dan voor alle din- -gen, dat gedaan worden smeekingen, gebe den, voorbiddingen, dankzeggingen voor Ko ningen". Onder de talrijk aanwezigen merkten we o.m. op: Baron J. E. N. Schimmelpen- ninck, voorzitter der Eerste Kamer en me vrouw; de burgemeester dezer gemeente, het bestuur der Oranjevereeniging en enke le hoofdofficieren van het garnizoen. Gezongen werdPsalm 68 2Psalm 116 10 en 11 en Gezang 96 met een klei ne wijziging in de laatste regels: „Vader! sla Haar steeds in liefde gade", enz. (Koninklijke Onderscheidingen Benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw de generaal majoor J. H. A. Nietstrasz, commandant der 4e divisie. Bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, de luitenant kolonel van den gen. staf A. L. Klerk de Reus en de luitenant kolonel van het le Reg. Huzaren W. H. Piepers. Benoemd tot officier in de orde van Oran je-Nassau de majoor H. J. Indeweii van het 5e reg. Inf. en de kolonel der veld ar tillerie Jhr. L. A. P. Six; tot ridder in den Ned. Leeuw de heer T. de Tourton Bruijns, voorz. keuriugs com missie voor het Dep. van Koloniën. Toegekend de eere-medaille der Oranje Nassau orde in brons aan den korporaal J. Feiten van het 5e reg. Infant. De temperatuur van het water in de zweminrichting was óp Dinsdag 31 Aug., des morgens 7 uur, 59 graden Fahrenheit. TELEGRAFISCH WEERBERIGHT. Naar waarnemingen in den morgen van 31 Augustus 1909. Medegedeeld door het Kon. Ned. Mel. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 765.4 te Horla laagste 742.1 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 1 Sept. Matige tot krachtige N.-W wind. Afwisse lende bewolking. Mog-lijk nog enkele buien. Weinig verandering in temperatuur. voorheen Kortegracht 7. ASSURANTIËN CREDIETEN COUPONS DEPOSITO'S EFFECTEN PROLONG ATIËN VREEMD GELD, 1 WISSELS. B Kromme Nionwe Gracht 46, ütrocht. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal 11000,000. Verschaft op billijke voorwaarden crediet, koopt en verkoopt Eff ecten, Con pons en Bnitenlandscli Geld. sluit prolonga tion tegen den koers van den dag en opent rekening - courant met rentevergoeding Neemt gelden in depót mei 2 dagen opzegging A 2i's pCt. - 142»/« b voor drie maanden vast A3 b b voor zes maanden vast A 3 voor een iaar vast A 4 hare Spaarkas A3 Belast zich met het in bewaring nemen van waarden in hare brandvrije in richting. Kantoor geopend eiken werkdag van s mor gens 9 tot s namiddags 3 uur. Betaaltijd van 101 uur. De Directie, J. J. VAN ASCH VAN WIJCK. G. VV. J. HOOFT. Notaris A. VOSMAER te Zeist, zal op Dinsdag 7 September 1009, des na middags te één uurte Driebergen, in het Hótel ..Woud- en Bergoord", in het openbaar veilen en verkoopen gelegen te Zeist aan den Odijkerweg No. 40, met Schuur, Erf, Tuin en Boomgaard als Bouwterrein, groot ongeveer 68 aren, 42 centiaren. De Hofstede bevat8 Kamers, Opkamer, Kelder en Zolder, benevens Achterhuis, waarin Stalling voor 8 Koeien en 2 Paarden. Te veilen in 13 perceelen. waaronder 12 perceelen Bouwterrein aan den Odijkerweg. Aanvaarding bij de betaling der Kooppennin gen vóór of op 15 October 19O0. Breeder by billetten en nadere inlichtingen te bekomen ton kantore van Notaris VOSMAER voornoemd. Terstond gevraagd in klein gezin, goed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Zich te melden bij Mevr. MANDERS, Gooi- laan, S, Bussum. Nieuw Burger-Kookboek, voorafge gaan door een handleiding voor de Tafel schikking. het Taleldienen, enz., door JOHANNA RIJNEMAN. Prijs slechts f 0.75. Te bekomen bij den Uitgever D. BOLLE, Hang 98, lo Botterdam, en verder alom Franco na ontvangst van Postwissel waarop melden: Bekwame Keukenmeid. Grand HStel de Malte (geheel vernieuwd,) 63 Rue de Richelieu. nabij de Boulevards en het ralais Royal. Comfortabelst Familie-Hotel. Matige prijzen. 75 kamers. Tuin, Rookkamer. Leeszaal. Uitstekende Keuken en beste Wijnen. Kamer met 1 bed van af 4 frs. Kamer mot 2 bedden van af 7 frs. bediening, electrische verlichting en cen trale verwarming inbegrepen. Déjeuner A la fourchetto 3 fr. Diner 4 fr. Restauratio A la carte. Baden. Telefoon, Electrische Lift. Arrangementen en pensi ons. Telogr.-adresSVENDSEN, Parijs. IOO «lo Algemeene Friesche IOO "lo Levens verzeker ing-Maatschappij, te Leeuwarden, opgericht in 1844. D bt.Q Het Maatschappij sluit alle soorten verzekeringen tot elk bedrag met of zonder invaliditeit, geheele overschot komt aan de verzekerden ten goede. Verzekerd Kapitaal f 23,876.479.30 Waarde dor Bezittingen: - 5,882,531.47 Geen aandeelhouders. Billijke tarieven. IOO Vo een glas stuk; een armpje van uw bril; een kurkje of hoorntje van uw Pince-nez, wendt u met vertrouwen tot ons. WU repareeren vlug, hiliyk en voldoende. Onze 25-jarige werkkring liter ter stede waarborgt een vak- kundige behandeling. BRILLEN worden geleverd ep voorschrift van H. H. Doctoren. Instrument- en Horlogemaker, -s- Langestraat 42. moet voelen, dat hij de heilvolle slaap mist, als hij nog geen Auping's Matras gebruikt. Een Origineels „Auping's" geeft de ideale ligging, die lijders aan slapeloosheid vergeefs zoeken. Schaf ze U toch aan Ons vlugschi ift Slapeloosheid en Slaap" zenden wij gratis en franco zoodia wy C/we aanvrage ontvangen, levens indien U dat wenscht opgave van adressen onzer afnemers in Uwe plaats. Fabriek: „A U P I W G" Deventer.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3