91°. 63. Tweede blad. 8"e Jaargang Dinsdag 31 Augustus 1909. BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS: fer 3 maanden voor Amersfoort f l.OO. Idem franco per post - 1.50. Afzonderlijke nummert - 0.05. T- -> Cour an. verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel moer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij voeruitbetaling Groote lettere naar plaatsruimte, Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot bet herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. De Staatscourant van Dinsdag 31 Augustus bevat o.a. de volgende Konink lijke besluiten Bij Koninklijk besluit van 27 Augustus 1909, no. 3, is jhr. mr. A. F. de Savornin Lokman, lid van de Tweede Kamer der Sta rten-Generaal, benoemd tot Minister van S oat. Bij Koninklijke besluiten van 27 Augus tus 1909, zijn benoemd tot ridder in de orde van den Nedenland- schen Leeuw mr. J. H. van Roijen, minister-resident m t den persoonlijken titel van buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister te Tokio tot officier in de orde van Oranje-Nassau J. Henmebicq, voormalig bijzitter in de Nederlandsche consulaire rechtbank te Te heran tot ridder in de orde van Oranje-Nassau J. S. Darrell, consul te St. George Ber muda; dr. R. M. R. Moretti, vice-consul te Zante G. J. van Oppen, consul te Rosario do Santa Fé F O. R. Roepke, consul te VaLdivia; S. B. Howard, vice-consul te Montreal W. Crosby, vice-consul te Hobarttown; A. C. Jorissen, hoofdagent der Nederland- sche Bank voor Zuid-Afrika, te Pretoria; Jac. Loopuit, koopman te Kaapstad; Pijl, voorzitter dei- Wühelmana-vereend- ging te Antwerpen ds. W. Hoek, predikant bij de Neder- landsöh Hervormde Gemeente te Brussel Th. A. Eekman, industrieel te Brussel Anselin Har tog, te Berlijn; is bevorderd tot commandeur in de orde van den Ne- dCrlandscihea Leeuw mr. A. P. Th. Eyssell, president van den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's Gra venhage zijn benoemd: tot ridder in de orde van den Nederland- isdhen Leeuw mr. J. H. van Goor, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's Gra venhage jhr. mr. J. F. Schuurbeque Boeije, presi dent der ar rondissem enrts -rechtbank te 's Gravenhage; mr. C. E. Havelaar, advocaat te Rotter dam J. Pompen, vicaris-generaal van het bis dom 's Hertogenbosoh, te 's Herttogembosoh mr. J. Ph. Suylingh, raad-adviseur bij het Departement van Justitie, te 's Gra venhage tot officier in de or.de van Oranje-Nassau dr. A. C. M. Söhaepman, kanunnik en president van net seminarie te Rijsemiburg L. N. Le Bron de Vexela, kanunnik, deken en plebaan te Roermond; F. L. de Graeff, voorzitter van het college van regenten over de gevangenissen te 's Gravenhage dr. J. L. Heldring, voorzitter der veree- niiging „Mirjam" te Amsterdam, predikant bij de Noderduitsoh Hervormde Gemeente aldaar mr. J. P. de Meijere, referendaris bij het Departement van Justitie, te 's Gravenhage; tot ridkler in de orde van Oranje-Nassau S. D. J. H. Krol, predikant bij de Ne- derduitsch Hervormde Gemeente te Lith; A. Voorhoeve, predikant bij de Neder- duisch Hervormde Gemeente te Amsterdam J. E. Schroder, predikant bij de Evan- gelisch-Lutkersche gemeente te Arnihem M. J. van der Hoogt, geestelijk verzorger bij het geneeskundig gesticht voor krank zinnigen en zenuwlij diers „Veldwijk", te Ermelo A. Harmens, secretaris van het college vaa regenten over de Rijkswerkinrichting te Hoorn 8. E. Beyl, directeur van de bijzondere strafgevangenis voor mannen t£ Leeuwar den J. C. Knuttel, vertegenwoordiger van ver- eenigingen op bet gebied van kinderverple ging, emeritus-predikant te Terborg; H. den Bouter, voorzitter der vereeniging „Liefdewerk voor Kinderbescherming" on der patronaat van den H- Hieronymus Aemilianus, te Rotterdam is bevorderd tot commandeur in de orde van den Ne derland sake n Leeuw Harer Majesteits adjudant in buitengewo nen dienst de lui ben aait-generaal F. H. A. Sabron, oud-Minister van Oorlog zijn benoemd tot ridder in de orde van den Nederland schen Leeuw mr. R. van Veen, L. F. Duymaer van Twist, P. van Vliet jr., W. C. J. Passtoors, F. H. van Wichen en mr. F. J. Bolsius, leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal J. M. baron van Voorst tot Voorst, lid van Gedeputeerde Staten van Overijssel, te Zwolle Mr. dr. S. Sybenga, griffier der Staten van Groningen; G R. C. M. Raupp, burgemeester der ge meente Tilburg; F. M. A. van Schaek Mathon, burgemees ter der gemeente Nijmegen mr. I. Everts B.-Hzn., wethouder der gemeente Arnhem dr. J. Verdam, rector-magnificus der Rijksuniversiteit te Leiden mr. J. C. Naber, hoogleer aar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht dr. H. T. Karsten, rector-magnificus der gemeentelijke universiteit te Amsterdlam <ir. H. H. Kuyper, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit t« Amsterdam K. ten Bruggeneate, inspecteur van het middelbaar onderwijs te 's Gravenhage nir. R. Fruin, Rijksarchivaris in Zee land, te Middelburg tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau F. Lieftinek en A. baron van Dedem, leden van de Tweede Kamer der Starten- Generaal mr. L. A. N. Gerrits, lid van Gedepu teerde Staten van Noordbrabant, te 's Her togenboschdr. H. Pierson, president-di recteur der Heldring-gestichten te Zetten tot officier in de orde van Oranje-Nassau mr. A II. J. Heynsius, gemeente-secre taris te Rotterdam jhr. mr. W. Th. Gevers Deynoot, ta 's Gravenhage dr. C. E. Daniëls, bibliothecaris der Ne- derlandsche Maatschappij tot bevordering des geneeskunde, te Amsterdam dr. II. G. A Leignes Bakhoven, rector van het gymnasium te Deventer; A. Pelt, directeur der gemeentelijke hoo- gere burgerschool met 5-jarigen cursus te Zaandam J. IJzerman, directeur der Openbare Handelsschool te Amsterdam mr. C. J. Prakken, schoolopziener in het district Leeuwarden, te Leeuwarden. Ph. Zilcken, kunstschilder te 's Graven hage J. C. K. Klinkerberg, kunstschilder te 's Gravenhage; is bevorderd tot officier in de orde van Oranje-*Nassau H. van Helden, hoofdinspecteur der Hol landAmerikalijn, to Rotterdam; zijn benoemd tot ridded- in de orde van Oranje-Nassau C. Aarden, lid der Provinciale Staten van Noordbrabant, te Standdaardbuiteoi P. Moes, lid der Provinciale Staten van Zeeland, te Hulst; Jhr. E. J. J. S. von Bönningh.ausen, bur gemeester dar gemeente Borne; J. A. Verbrugh, burgemeester der ge meente Liemden Ch. Korsten, burgemeester der gemeente Herten J. Waller, burgemeester der gomeeinte Houten P. A. de Rochefort, burgemeester der gemeente Leans J. van Galen, wethouder der gemeente Gouda W J Keeman, ontvanger der gemeente Dordrecht C. F. Beek, hoofdcommissaris van politie te Utrecht I. C. Theyssen, commissaris vari politie te Rotterdam W H. Olivier, commissaris van politie te 's Gravenhage J. Wilbrink Wzm., directeur van de Chr. bedelaars-kolonie to Beekbergen A. J. de Jong, adjunct-inspecteur van de Drankwet, te 's Gravenhage S. van Os. voorzitter van het bestuur van de Vereeniging Het Centraal Tsraëliaisch Krankzinnigengesticht in Nederland, te Am sterdam ds. J. H. Donner, voorzitter van de Ver eeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen in Zeeland, te Breda; A. Groutars, voorzitter van het perma nent. bestuur der Inrichting voor ooglij ders in Limburg, te Maastricht; mejuffrouw A M. van Stokkum, moeder overste in het St. Anthoniusgesticht voor blinden en ongeneeslijke zieken, te Rotter dam J. P. van den Rergh, secretaris van het Koninklijk Seherpsehuttersgilde „Oefening en Vermaak", te 's Gravenhage J. J. H. Cornelisse, leeraar aan eene ge meentelijke hoogere burgerschool met 3-ja- rigen cursus, te Amsterdam W. de Visser, directeur van de burger avondschool te Deventer W. B. Wierink, directeur der Industrie school van de Maatschappij van den Wer kenden Stand, te Amsterdam dr J. L. Herten, schoolopziener in het arrondissement Roermond, te Roermond W. J. Wondel, oud-directeur der Rijks kweekschool voor onderwijzers te Middel- burg Th. Boersma, hoofd eener openbare lage re school te Leeuwarden J. H. Wessel, oud-hoofd eener bijzondere lagere school te Rotterdam H. te Winkel, hoofd eener diaconie- j school van de Ned. Horv. gemeente te j Utrecht; j B. A. A. Smecman, voorzitter van hert be stuur der kweekschool voor onderwijzeres sen St. Joseph stichting, te Bergen (N.-H.); J. C. Bunge, bestuurslid der Wagner- vereeniging, te Amsterdam S. van Milligen, toonkunstenaar te Am sterdam Th. Morren, secretaris van de vereeniging „Die Hagbe", te 's Gravenhage Jhr. S. van Nispen tot Sevenaer, te Prinsenhage J. van Mourik, koster, voorlezer in de Nederduitsch-Hervormde Gemeente te Nieuw-Loosdrecht tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw de kapitein ter zee F. M. van Gelsdorp, inspecteur van het loodswezen, de beton ning, bebakemng en verlichting te Amster dam de ge pension neerde dirigeerend officier van gezondheid de'r 1ste klasse dr. J. W. Blanken de hoofdingenieur der marine J. S. van Veen zijn bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nas sau de kolonel der mariniers A. P. Timmers de kapitein-luitenant ter zee J. Albarda; de kapitein-luitenant ter zee N. J. van den Worm zijn benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: de luitenant ter zee der 1ste klasse P. H. D. Schuttevaer; de luitenant ter zee der 1ste klasse A. C. de Joncheere de kapitein der mariniers C. P. van Bor- selen de officier van gezondheid der 1ste klasse dr. I. G. ten Ncever de Brauw; de officier van administratie der lsbe klasse C. Flaes de officier-machinist der 1ste klasse J. J. Jobsis; tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw R. U. Mesdag, directeur der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen, te Rotterdam A. W. E. Kwisthöut, oud-voorzitter der examen-commissie voor landmeter van het kadaster, te Roermond; tot officier in de orde van Oranje-Nas sau H. A. Sijpkens, betaalmeester te Amster dam jhr. S. Trip, inspecteur der directe be lastingen te 's Gravenhage (3de afd.); J. F. Keiser, controleur van den waar borg en de belasting op de gouden en zil veren werken, te Arnhem; H. J. Raedt, inspecteur der registratie en domeinen, te Haarlem N. Glinderman, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Alkmaar; oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal J. J. de Jongh, referendaris bij de ad ministratie van het Kroondomein tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau A. L. Snouck Hurgronje, rentmeester van het Kroondomein in het rechtambt Middelburg, te Domburg; J. van Os, bewaarder van de hypothe ken en het kadaster te Breda; B. J. C. A. Schregardus, landmeter van het kadaster te Haarlem E. R. de Vries, landmeter van het ka daster voor domeinwerkzaamheden te Go- rinchem J G. Hoevenaar, hoofdcommies bij bet Departement van Financiën tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw de luitenant-kolonel H. L. van Oordt, van den generaion staf, directeur der Hoo gere Krijgsschool de generaal-majoor J. H. A. Nierstrasz, commandant der 4de divisie de kolonel A. E. Roest van Limburg, commandant van het 6de regiment infan terie de majoor D. H. Peletier, van den staf der artillerie, voorzitter der Commissie van proefneming de luitenant-kolonel P C. J. Noorduyn, van den staf der genie, hoofd der Vde af- deeling van het Departement van Oorlog; tot broeder in de orde van den Neder- landschen Leeuw de kapelmeester P. A. Stenz, van het 6de regiment Infanterie zijn bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nas sau de luitenant-kolonel A. L. Klerk de Reus, van den generalen staf, chef van den staf d,er 4de divisie de luitenant-kolonel W. H. Piepers, van het lsfce regiment huzaren de dirigeerend-officier van gezondheid der 3de klasse dr. H. Folmer, van het per soneel van den geneeskundigen dienst der landmacht zijn benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nas sau de kolonel W. L. Brocx, van den plaat selijken staf, plaatselijk commandant van Amsterdam de majoor H. J. Tndewey, van het 5de regiment infanterie; de kolonel j.hr. L. A. P. Six", comman dant van het 3de regiment veld-artillerie; de luitenant-kolonel J. H. de Wildt, van den staf der infanterie, directeur der Ca dettenschool tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de kapitein A. G. Maris, van den gene ralen staf, toegevoegd aan den chef van den generalen staf de kapitein J. M. Mazel, van den staf der infanterie, werkzaam bij het Departement van Oorlog; de kapitein H. W. L. Hofdijk, van het regiment grenadiers en jagers de kapitein G. C. A. Fabius, van den staf der infanterie, werkzaam bij de Normaal Schietschool de ritmeester J. M. Benteyn, van den staf der cavalerie, adjudant van den inspec teur der cavalerie; de ritmeester H. H. van Dobben, adju dant van het 4e regiment huzaren; de kapitein A. H. W. J. Boom, van den staf der artillerie, lid der Commissie van proefneming de kapitein J. C. M. Pompe, adjudant van het 2de regiment veld-artillerie; de eerste-luitenant K. E. Oudendijk, van het 3de regiment vesting-artillerie, werk zaam ten bureele van den inspecteur-gene raal der artillerie de kapitein C. C. Petri, van den staf der genie, toegevoegd' aan den inspecteur der genie de kapitein-kwartiermeester J. G. de Jos- selki de Jong, van het 7de regiment infan terie; de officier van gezondheid der 1ste klasse dr. J. Huygens, van den geneeskundigen dienst der landmacht; de paardenarts der 1ste klasse L. J. M. Rijnenberg, van het korps rijdende artil lerie; de kapitein F. L. J. van de Pol, van den staf der infanterie, werkzaam bij de Kon. Milit. Academie; W. Huyg, roomsch-katholiek priester te Den Helder tot ridder in de orde van den Nederland - schen Leeuw N. A. M. van den Thoorn, c. i., hoofd ingenieur-directeur van. den Rijkswaterstaat der 2de klasse, te 's Gravenhage; J. de la Lande Cremer, inspecteur der posterijen en telegrapliie, te Maastricht; J. W. O verbosch, directeur van het tele graafkantoor te 's Gravenhage; tot officier in de orde van Oranje-Nassau A. A. H. W. König, c. i., ingenieur der lste klasse van den Rijkswaterstaat, te Go- rinchem M. C. E. Bongaerts, c. i., ingenieur der 2de klasse van den Rijkswaterstaat, te Dor drecht G. A. Pos, 2de voorzitter van den Alge- meenen Nederlandschen Wielrijdersbond, Touristenbond voor Nederland, te Baarn L. H. N. Dufour, w. i., ingenieur in al- gemeenen dienst bij de Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen, te Utrecht J. J. Hoogenboom c. i., Rijksingenieur voor de spoorwegen, te 's Gravenhage; W. A. Poeschmann, inspecteur der tele grafie in algemeenen dienst, te 's Graven hage; P. C. Kerssen, referendaris bij het hoofd bestuur der posterijen en telegrapbie te 's Gravenhage; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: H. J. A. van der Kooy, hoofdopzichter der landsgebouwen te 's Gravenhage; F. N. van der Muelen, oud-voorzitter van den Bloemendaler Polder, hoogheemraad van den Zeeburg en Diemerdijk en van den Zeedijk beoosten Muiden, te Weesp jhr. R. F. M. A. de Roy van Zuidewijn, voorzitter van het waterschap ,,de Bovei- mark" te Teteringen J. F. Staleman, hoofdopzichter bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen, te Arnhem; Ph. J. Dodenhuis, stationschef lste klas se bij do Hollandsche IJzeren Spoorweg maatschappij te Haarlem F. J. Verloop, chef van de tractie en van het materieel bij de Noordbrabantsch Duit- sche Spoorwegmaatschappij, te Gennep; E. W. L. Wüppermann, directeur van het postkantoor te Haarlem H. G. Icke, adjunct-inspecteur der tel»- graphie te 's Gravenhage J. Engels, referendaris ter directie van de Rijkspostspaarbank, te Amsterdam; tot ridder in de orde van den Nederland schen Leeuw dr. K. H. M. van der Zande, voorz-.'.ter van het college van directeuren der Rijks landbouwproefstations, te Hoorn mr. M. van Regteren Altena, lid van den raad van toezicht op de Rijksverzekerihgs bank, belast met de leiding der controle op het rekenplichtig beheer der bank, te Am sterdam J. H. Veder, president der bijbank va'i de Nederlandsche Bank te Rotterdam, oud ondervoorzitter der Kamer van koophandel en fabrieken, te Rotterdam tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau mr. P. C. J. Hennequin, gewezen voorzi' ter en eerelid der Maatschappij tot be 7 >r- dering van landbonw en veeteelt, in Zee land, te Aardenburg; tot officier in de orde van Oranje-Nassau G. Mesdag Jaczn., agent van de Neder landsche Bank, ondervoorzitter van de Ka mer van koophandel en fabrieken te Gro ningen E. H. Krelage, voorzitter der Algemeen® Vereeniging voor Bloembollencultuur, te Haarlem is bevorderd tot officier in de onde van Oranje-Nassau C. N. J. Moltzer J.Ezji., lid der firma Lucas Bols en der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, wonende te Blo emend aal ziiu benoemd tot ridkler in de orde van Oranje-Nassau H. M. Velders, warmoezier te 's Graven hage, lid van de Commissie voor de Inter nationale Tuin'bouwtenrtoonstellrag te Ber lijn 1909; W A. Coopman, voorzitter der Vak school voor kleermakers, te Arnhem F. Claessenr, directeur der aardewerkfa briek „de Sphinx", te Maastricht; U Eras, fabrikant van wollen stoffen, te Tilburg B. C. E. Zwart, directeur der Amster- damsc'he Boek- en Steendrukkerij, voorheen Ellcrman, Harms en Co., te Amsterdam; N. G. Brouwer, voorzitter van de Ver eeniging voor de Nederl andsch e Tentoon stelling van Huisindustrie te Amsterdam, voorzitter van hert Nederlandsöh Werklie denverbond, wonende te Utrecht; J. J. C. Ament, zuivelconsulent in Lim burg, te Roermond W. Ouwehand Szn., inspecteur van hert materieel der Noord- en Zuid-Hollandsche Redrlingmaat schappij, te Arnhem; F. O. C. M. Hombach, voorzitter van de provinciale regel ingscommissie voor de paardenfokkerij in Zeeland, te Hulst; G. A. Ilasselmian, secretaris der Neder landsche Maatschappij tot bevordering der vlasinduisitrie. te 's Gravenhage; H. W. Roes, kapelaan, adviseur van den/ Boerenbond, te Deurne; P. Boer, voorzitter van den Veenkolo- nialen Boerenbond te Veendam, wonende te Borgercoinpagnie (gem. Veendiam); J. G. ten Houten, voorzitter der afdee- ling Winterswijk van de GelJdersch-Over- ijsselsche Maatschappij van Landbouw, te Winterswijk jhr. W. Prins, algemeen penningmees ter der Geldersch-Overijsselscbe Maatschap pij van Landbouw, te Velp (gem. Rheden) L. Bruyelle, voorzitter van het hoofd- c.omité der tentoonstelling „Stad. Tilburg", te Tilburg H. van den Muysenibergh, lste secretaris van het hoofdcomité der tentoonstelling „Slaci Tilburg", te Tilburg; A. J. Lievegoed, te 's Hertogenbosoh tot ridder in de orde van den Nederland schen Leeuw mr. A. J. Andrée Willtens, raadsheer in hert Hooggerechtshof van Ncderlandsdh- Indié mr. J. Loudon, gepensionneerd Oost-In disch hoofdambtenaar, laatstelijk president van den raad van justitie te Batavia; F. K. Overduyn, resident van Bantan G. F. de Bruyn Kops, Oost-Indisch hoofdambtenaar met verlof, laatstelijk resi dent van Bali en Lombok N H. van Maren, hoofdinspecteur, ohef van den dienst der in- en uitvoerrechten in Nederlawdsch-Indië J. C. Heyning, Oost-Indisch hoofdambte naar met verlof, laatstelijk hoofdingenieur der lste klasse bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken in Neder- landsch-Indiê C W. Weys, gepensionneerd Oost-Indisch hoofdambtenaar, laatstelijk hoofdingenieur der 2de klasse bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken in. Neder- landsch-Indië Tb. W. L Steinmetz, voorzitter van het comité van bestuur der Nederlandsch-Indi- sche Spoorwegmaatschappij, lid van de Ka mer van koophandel en nijverheid te Seana- rang en voorzitter van de commissie van toe zicht op de hoogere burgerschool aldaar; dr. R. F. J. Wijckerheld Bisdom, gene raal-majoor, chef over den geneeskundigen dienst in Nederlandsoh-Indië C. D. Schuckink Kool, gepensionneerd dir'geerend officier van gezondheid der 1st® klasse van het Nederlandsch-Indisoh leger; C. van D rimmed en, agent-generaal voor 'de emigratie in Suriname en lid van den raad van bestuur dier kolonie; B. C Schuyleniberg, gepensionneerd lui- tenant-kolonel-intendant-ti'tulair, waarne mend referendaris, ohef der afdeeling „Pen sioenen" bij het departement van Koloniën T. W. de Tourton Bruyns, voorzitter der commissie van keuring voor het departe ment van Koloniën, te Amsterdam; tot broeder in de orde van den Neder landschen Leeuw P. B. W. H. Schreuders, gepensionneerd burgerambtenaar, teekenaar lste klasse bij den topographisöhen dienst in Nederlandsch- Indië J. F. de Corte, opziener lste klasse bij

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1