X". 64. Woensdag 1 September 1909. BUITENLAND. KOLONIËN. BINNENLAND^ 8"* Jaargang, FOORISCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Vu 1—5 regel, f O.SO. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents by vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen Ut het herhaald adverteeren in dit Blad, b|j abonnement E«a« circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. l)e crisis in (Iriekeiilantl. Wanneer de blijkbaar door de regeering geïnspireerde berichten uit Athene geloof verdienen, dan zijn de wolken, die in de Grieksche hoofdstad aan den politieken he mel waren verschenen, weer geheel opge- irokken. De muitende soldaten zijn naar hunne kazernes teruggekeerd; de verzoe ning tusschen de ofticieren en het opper gezag is volkomen, zoodat men in waarheid kan zeggen: ,.Tout est pour Ie mieux dans le meilleur des mondes". Maar de omstandigheden, waaronder de opgestane officieren en soldaten tot de orde zijn teruggekeerd, doen aan deze idylli sche voorstelling wel eenigen afbreuk. De in l>et kamp van Gudi verzamelde rebellen hebben eerst er in toegestemd naar Athene terug te keeren, nadat hun officieel mede- deeling was gedaan van het te hunnen be- noeve door het nieuwe ministerie afgekon digde amnestiebesluit; de bevolking van de hoofdstad heeft hen met veel sympathie ont vangen. Dit kan natuurlijk niet strekken tot verhooging van het gezag der regeering. Nu de eerste handeling van het nieuwe ka binet is geweest, aan het leger straffeloos heid te verzekeren voor wat het heeft be dreven, levert de regeering zich als 't ware aan het leger over. En dat is te gevaarlijker, cmdat in Griekenland de officieren in het bezit zijn van het actieve en het passieve kiesrechtvelen van hen hebben zitting in de Kamer van afgevaardigden en blijven toch deel uitmaken van het leger, zoodat uit den aard der zaak iedere militaire beweging ee.. krachtigen steun geniet in het parle ment. Nu wordt wel is waar thans te Athene in de regeeringekringen verklaard, dat de officieren geen© andere dan gematigde en rechtmatige wensohen koesteren. Men ver zekert, dat zij volstrekt niet eischen, dat de ministers van oorlog en marine altijd uit hun midden worden gekozendat zij niet de opheffing willen van het ambt van leger commandant en ook niet de verwijdering van de koninklijke prinsen uit het leger en de vloot verlangen, maar alleen vragen, in het belang van de dynastie, „dat de prin sen zich niet met de hoogste commando's belasten, omdat in hunne omgeving invloe den zich doen gelden, die schadelijk zijn. voor de militaire samenwerking, voor de eendracht en de verbroedering der officie ren en aan de dynastie vijanden kunnen berokkenen." Men voegt er aan toe, dat Koning George niet onverzettelijk gekant is tegen de voorgestelde hervormingen, maar dat hij integendeel, gedachtig aan zijne plichten als constitutioneel monarch, uit drukkelijk „het recht van de politiek om, in het belang van het leger, de zaken van het legerbevel te regelen" heeft erkend. Een der afgevaardigden van Athene, Skoe- zis, beeft aan een dagblad-correspondent verze*kerd, dat de beweging in Athene geen anti-dynastiek karakter had; Koning Geor ge is altijd in Athene bijzonder populair geweest en iedere Griek erkent de groote verdiensten, die Z. M. aan het land heeft bewezen. Daarmee wordt echter het feit niet te niet gedaan, dat de Koning er ernstig aan denkt afstand te doen van den troon en het land te verlaten. „Eene abdicatie van den Koning zou zoo wordt uit Athene aan de Prankf. Ztg. geschreven daarom van bijzonder ingrijpende beteekenis zijn, om dat zich daaraan de zwaarwichtige vraag zou vastknoopen wie de opvolger van Ko ning George zou moeten worden. Vele rede nen, die nu bij den Koning de gedachte doen opkomen om te bedanken, maken 't den kroonprins moeielijk na hem den troon te beklimmen. Het verdient daarom geloof, dat Koning George in hofkringen niet al leen "3 mogelijkheid van zijne eigen abdi catie moet hebben besproken, maar ook er bij heeft gevoegd, dat hij dan met zijne ge- heele familie Griekenland zou verlaten. De kringen, waaruit deze woorden van den Ko ning bekend wei-den, zijn ook zoo betrouw baar, dat men de abdicatieplannen van den Koning niet als gerucht, maar als feit kan aanduidenhunne verwezenlijking kan wel is waar uitstel ondergaan of achterwege blijven." De Köln. Ztg. leest den Griekschen offi cieren duchtig de les over het door hen on dernomen pronunciamientozij schrijft: „Wanneer de Grieksche officieren mochten meenen het voorbeeld van hunne Turksche kameraden te mogen navolgen, die in het vorige jaar het oude stelsel in het Turksche rijk t_n val brachten, dan zijn de omstan digheden in Griekenland toch geheel an ders dan in het vroegere Turkije. Sultan Abdul Hamid- volgde den stelregel, alle macht aan te wenden tot beveiliging van zijn eigen persoon en stellingKoning George daarentegen kan als een voorbeeld van v.j constitutioneel en heerscher naar de voorschriften van het Balkan-parlementa- risme aangeduid worden. Hij heeft zich nooit verzet tegen de wenschen van de par lementaire meerderheid, als zij weer eens eene verandering in het kabinet noodig achtte. En bovenal behooren leger en volle in Griekenland zich er van bewust te zijn, dat sedert 1860 het koninkrijk alle vergroo tingen van zijn bezit niet te danken heeft aan zich zelf en aan zijne eigen kracht, maar aan het ingrijpen van de mogendhe den. De familiebetrekkingen van den Ko ning, zijne veelvuldige bezoeken bij de bui- tenlandsche hoven hebben veeleer belangrijk er toe bijgedragen, wanneer Griekenland door het officieel© Europa met zoo groote welwillendheid werd behandeld als het ge val was. Ook dat het is ontzien bij het slui ten van den vrede in 1897, had niet zijn reden in verdiensten van de Grieksche po litiek. De Grieksche officieren moeten, als zij 't werkelijk ernstig meenen met het ge zond maken van het leger, vóór alles er voor zorgen, dat de bemoeiing van hunne actieve kameraden met de politiek geheel op houdt, die met den grondslag van ieder le ger, de tucht, geheel onvereenighaar is." Duitschland. Luchtscheepvaart. Bülzig, 31 Aug. De Keizer Jaeeft den hoofdingenieur Dürr geseind, dat hij over alles wat voor de herstelling noodig ;s in Berlijn kan beschikken. Het aan land komen van het luchtschip werd, evenals bij de eerste lusschenlanding bij Ostheim, door de bemanning van het luchtschip alleen, zonder eenige vreemde linlp, uitgevoerd. Bülzig, 31 Aug. Door don storm en den regen ondervindt de herstelling van de Z. Ill veel vertraging. De voorste koppeling en de schroef m00ten nog gesteld wordien. Hot weerbericht geeft voor morgen uit zicht op nog slechter weer. Niettemin hoopt men morgenavond gereed te zijn voor ver trek. Bremen, 31 Aug. Het reddingsst.i- tion Barhoeft van de Duitsche maatschap pij tot redding van schipbreukelingen seint, dat heden van den op den Bock gestranden Nederlandschen tjalk Nooitgedacht, kapi tein Everts, met haring van Emden naar Stettin bestemd, vijf personen door de red dingsboot van het station gered fijn. België. B x u s <s -e 1, 3 1 Aug.'Te Flenu blij Bergen is, zooals officieel is geconstateerd, •hedenochtend een meisje aan cholera gestor ven. Tweed t el «gr a m. Het boven ver melde cholerageval is gebleken te zijn cho lera nostras. Frankrijk. H-onderd-zes- en veertig ontslagen Fran- sche postbeambten zijn weder in dienst ge steld. Zondag heeft minister Millerand het besluit daartoe geteekend. Engeland. Admiraal lord Charles Beresford, die nu eene reis doet in Canada, heeft zijne spoe dige terugkomst naar Engeland aangekon digd, waar hij een mandaat in het lagerhuis zal aannemen en als afgevaardigde met den meesten nadruk het bouwen van snelvaren de kruisers zal verlangen, die tot verdedi ging van de handelsschepen tegen bewapen de vijandige koopvaarders veel noodzake lijker zijn dan Dreadnoughts. Denemarken. Kopenhagen, 31 Aug. Het Folke- thing nam heden in derde lezing het wetsontwerp op de landsverdediging aan. Kopenhagen, 3 1 A u g. De De-en- sche regeering heeft heden Rotterdam be- j smet verklaard met cholera. Rusland. De officieuse Rossi ja verklaart over den toestand van de Joden, dat die wel niet normaal is, maar dat thans van eene verbe tering geen sprake ban zijn. De Joden zelf zouden de eerste stappen moeten doen van toenadering tot de Russen. Oostenrijk. Rorschach, 31 Aug. Bij de ont vangst van eene delegatie van den Zwitser- schen Bondsraad, die hem kwam verwelko men, antwoordde Keizer Frans Jozef in het Fransch, dat hij hooge waardie hecht aan de bevordering der goede betrekkingen tus- soh-en Zwitserland en de monarchie. De Kei zer werd levendig toegejuicht. Spanje. In de zo en eerste maanden van Vet jan 1909 hebben de staatsinkomsten 5751 rn.il- lioen peseta's bedragen, d. i. 5J millioen meer dan in het vorige jaar. De uitgaven waren 5041 millioen, of 69 millioen meer dan in hetzëlfdo tijdperk van het vorige jaar. Spanje in Marokko. Do in Madrid loopem.de geruchten van eene staking der vijandelijkheden in het Rifgebied worden tegengesproken. Integen- i deel wordt bericht, dat de Kabylen nieuwe strijdkrachten verzamelen om zich te verzet- i ten tegen het oprukken van den linkervleu- gel van de Spaan<?che strijdmacht. Naar ver- luidt, zal eene talrijke macht kawallerie van Mel i lia vertrekken, zoodra de paardenaan- koopen, diio nu op groote schaal worden ge dreventen einde zijn gebracht. Gisteren zij weer 72 nieuwe ScJh ncider-Canet-kanoiv nen afgezonden. Griekenland. De Correspondence d'Alhènes bevat de v.lgende medodeeling, die blijkbaar van de regeering afkomstig is Nadat de minister-president Rallis ten gevolge van de voorvallen bij de beweging in liet leger, die er toe leidde, dat het gar nizoen zich verzamelde op het veld van Gudi, was afgetreden, werd de heer Mau- romishaiis door den Koning met de samen stelling van het nieuwe kabinet belast, om den toestand op het gebied van de binnen- landsche politiek te regelen en de openbare orde te verzekeren, die overigens dank zij de houding van de troepen en van de bevol king op geenerlei wijze gc&tiord was. Het nieuwe ministerie zal in zijne buitenland- sche politiek gedragen worden door de op rechte en onveranderlijke gevoelens van ver- zoenlijkheid en vrede en zal zijne correcte en loyale houding en zijne toegankelijkheid je gens de raadgevingen van de groote mogend heden, zooals Griekenland nog juist heeft bewezen, bewaren. Aan het verlangen van de openbare meeni?ig naar hervormingen in liet binnenland zal het ministerie tegemoet komenhet zal aan de Kamer wetsontwer pen voorleggen van Jiet pestuur err van de staatshuishouding, dié het land in staat zul len stellen zich in rust en orde regelmatig te ontwikkelen en zijne hulpbronnen kracht dadig te ontwikkelen. Nadat de amnestie was afgekondigd voèr de soldaten, die in den nacht van den :28en Augustus op het veld van Gudi verzameld waren, keerden zij volkomen rustig, zoóder eenig incident, iri hunne kazernes terug. De een tijdlang le vendig opgewonden openbare meening is nu tot rust gekomen, en men verwacht nu met vertrouwen het bijeenkomen van de Kamer, die belooft zich aan het hervormingswerk in het binnenland met dien geest van eendracht en gematigdheid te wijden, die heden alle klassen van de bevolking zonder partijover- wegingen bezielt. De nieuwe minister-president Mauromis- halis verklaarde in een onderhoud aan den correspondent van de Matin over zijn pro gramma, dat hij in vereeniging met zijn ambtgenoot#va.n financiën door spaarzaam heid een bedrag van 100 millioen zou bij eenbrengen, om daarmee het leger en de marine op de been te helpen. Met dit pro gramma zijn ook de officieren tevreden en in de kazerne teruggekeerd. Hij hoopt ook in het parlement eene meerderheid voor zijne plannen te vindenanders zal hij dadelijk aftreden. Het parlement zal den 30eu Sep tember geopend worden misschien zal een uitstel van eenige dagen noodig zijn tot voorbereiding van de bij het parlement in te dienen wetsontwerpen. Athene, 31 Aug. Kolonel Lara- thiosiz is benoemd tot minister van oorlog. Turkije. Over don gezondheidstoestand van Abdul Haraid verluidt, dat hij sedert verscheidene dagen afwisselend zeer opgewonden is en vlagen heeft van groote neerslachtigheid. Hij brengt de nachtou gekleed en slapeloos door en roept -daarbij uit: „Waarom heb ik zoo overhaast gehandeld 1" Soms veror dent hij dwaze dingen, die hij na weinige minuten weer heeft vergeten. Hij argwaant, dat hij door zijne omgeving als krankzinnig wordt beschouwd, barst in verwenschingen los en bevindt zich in zeer verzwakten toe stand. In strijd met andere berichten, wordt aan de Vossische Ztg. uit Koaistantinopal bericht dat de boycot tegen Griekenland in de pro vincie en gedeeltelijk ook in Konstanit/ino- pel voortduurt. Tot becherminisg van den Mekkaspoorweg en van cle naar Mokka voerend© telegraaf- lijn worden troepen uitgezonden. Griekenland en Turkije. Konstantinopel, 31 Aug. De Grieksche gezant Gryparis heeft aan de Port© een© verklaring overhandigd, die verzekert, dat het nieuwe kabinet, evenals het vorige, eene beslist hartelijke politiek tegenover Turkije zal volgen en zijn best zal doen de goede betrekkingen tusschen de beide landen te bevestigen. Naar aanleiding van een nieuw© klacht van Gryparis over den boycot van de Griek sche goederen, gaven de grootvizier ©n d© minister van buitenlandsche zaken de ver zekering, dat de maatregel binnen eenige dagen een eind© zou nemen. Saloniki, 31 Ang. D© ch©f van do scheepslossers kondigt aan, dat de op Grie kenland toegepaste boycot geëindigd is. De trafiek is geheel vrij. Kreta. Met het neerhalen van de Grieksche vlag gen in d© havens van Kanea en Kandia is do vlagkwestie nog niert geheel afgedaan, omdat de consuls do bestraffing verlangen van de militiesoLdaten, die in Kandia de vlag, mad'at zij was neergehaald, weer he- sohen. De verbintenis tot deze bestraffing heeft de regeering van Kreta tot dusver nog D'iet op zich genomenzij draalt diaaronee met 'het oog op d© opgewondenheid oncter het vodik en die mogelijkheid, dat daaruit weer nieuwe incidenten zullen voortvloeien. Voordat de bestraffing is geschied of althans toegezegd, willen intusschen de beschermen de mogendheden hun dreigement, dat Kreta wederom door troepen zal worden bezet, niet als ingetrokken verklaren en inzoniderhend niet de detachementen terugtrekken, die in Kanea op het havenbostion gebleven zijn. Te Kanea geschiedde het inhalen van de vlag door een matrozenkorps van 500 man, waarvoor ieder van de beschermende mogend heden 125 man beschikbaar had gesteld. Nadat bericht ontvangen was, dat in Kandia do vlag weder was neergehaald, hebben de consuls den minister van buitenllandsche za ken gevraagd of de regeering d© gevangen neming en bestraffing van de voornaamste schuldigen op zioh namanders zouden zij zelf daarvoor het noodage verrichten. De minister verklaarde zich niet in staat, ter stond de verlangde toezegging te doen, en de beslissing over deze episode is dus nog Marokko. De gevangen roghi Boe Hamara legt een galgenhumor aan den dag, die inderdaad op merkelijk is. Uit Fez w ordt aan de Temps bericht, dat eene merkwaardige koelbloedig heid en minachting doorstralen in de vragen, die tot hem worden gericht. Toen hij, voor zijne komst te Fez, gebracht werd voor het hoofd van de mehalla, zeide hij bot dezen, dat de strijdmacht van het maghzeu minstens twintig malen de gelegenheid om hem ge vangen te nemen hadden verzuimd. Hij voegde daaraan toe:- „Maar gij gaat ten strijde om te plunderen, terwijl ik weet te bevelen en mij te doen gehoorzamen". Toen de sultan hem zei-de, dat hij voor het oogenblik niet behoefde te vreezen voor zijn leven, antwoordde hij „Dat kan mij niet schelen. Ieder sterft op zijn tijd. Maar vergeet niet, dat gij aan mij te danken hebt, dat gij sultan zijt. Ik hen, na zeven jareu van dagelijksclien strijd, er in geslaagd de regeering van A-bdel Azis tot wankelen te brengen, en gij hebt daarvan voordeel ge had". Men gelooft, dat Boe Hamara in zijne kooi naar Marakesch zal worden gezonden, opdat eiken twijfel onder de bevolking over zijne gevangenneming zal worden weggeno men. De gemeenschappelijke stap van het corps diplomatique naar aanleiding van de te Fez tegen de krijgsgevangenen gepleegde wreed heden, is eenige dagen uitgesteld om te wachten totdat allen instructiën van hunne regeeringen zullen hebben ontvangen. Tanger, 31 Ang. Twee gevallen van pest zijn voorgekomen onder d© Senegalsohe troepen te Casablanca. China. Peking, 31 Aug. Japan en China hebben de ouderhandelingen over de Mantl- sjoerijsche kwestie ten einde gebracht. Bin nenkort zal eene overeenkomst onderteekeud worden, waarin o. a. Japan zich enkele mijnrechten verzekert en China belooft, dat wanneer de Kirin-spoorweg wordt doorge trokken tot de Koreaansche grens, de ne»ft van het kapitaal aan Japan zal worden ge leend, terwijl Japan China's souvereine rech ten in Chientao erkent en nog eenige andere coucessiën doet. Japan weigerde in discus sie te treden over het toezicht op de An- toeng-Moekdenlijn. Allerlei. Rome, 31 Aug. Een aardschok, die beden namiddag 2.40 voorkwam, werd door bijna de geheel-e bevolking gevoeld. In de ziekenhuizen en gevangenissen ontstond eene paniek. Het personeel had groote moeite om de zieken -en gevangenen tot kalmte te brengen. Er werd geen schade aangericht, behalve aan d© kerk Santa-An- netta, welker gevel scheurde. Alexandrowsk, 3 1 Aug. Te Kriwoj Rog heeft een geweldige brand 450 hofsteden verwoest. De schade bedraagt meer dan een millioen roebel* Vijfduizend menschen zijn van onderdak beroofd en broodeloos. O OST-INDIE. Coram. De resident van Amboina seinde 24 Juli jl. via Makasser Hoofd verzet, Rioöke, meldde 19 dezer, onderwerping Toemarisa te verwachtento taal gemeld 62 lieden Aihiolo, 39 Sahoelau. Naar aanleiding van bovenstaand regee- nng&telegram zegt do Javabode, dat de on langs getroffen maatregelen om aan het ver zet op Cerom, dat ongerustheid gaf, een einde te maken en tot welke maatregelen onder anderen behoorde hiöt belasten met het bestuur over de afd. van den zich o.p Ce lebes zoozeer onderscheiden hebbenden, civiel- gezaghebber Van Hechlt Munitimg Napjus, blijkbaar doel hebben getroffen. Bovenstaand telegram meldt dl© onderwerping, vrijwillig, van een der voornaamste hoofden van het door d© lieden van Abioto gepleegd verzet (hij is die broeder van den radtja) terwijl diens daad de onderwerping van een betrek kelijk groot aantal kamponglgenootem met zich bracht. Drukpersdelictan unri kal* Eada. Door den heer D. Verbeek, redacteur der Jav abode, is een aanklacht ingediend wegens laster tegen den hoofdredacteur van Het Nieuws van den Dag voor Nederlandsoh- Indië, naar aanleiding van het in het ver schenen nummer van dat blad geplaatste en trefilet „Een kleeri-kale geschiedenis." Dit is het vierde. Als het zoo voortgaat, zal men daar ginds, in groot-er Nederland, misschien nog alle dienaren der pers op de bank der beschuldigden zien. Da moard op zoMdoliog Lotto. Wij meldden, dat de heer A. Lett, zendeling van het Rijnsche Zendinggenoot schap te Barmen, op de Mentawei-eiianden verraderlijk is vermoord. Hij is gevallen door dezelfde bevolking, waaronder hij reeds zooveel jaren had geleefd, ten wier behoeve hij meer dan eens bemiddelaar is geweest om te zorgen, dat de- straf voor ge pleegde euveldaden zoo licht mogelijk zon zijn en dat niet de onschuldigen met de schuldigen zouden moeten lijden. Het is nu al een viertal jaren, zegt de N. R. Ct., dat onze soldaten op de Menta wei-eiianden, behoorende tot de residentie der Padangsch© Benedenlanden, doende zijn, om daar meer geordende toestanden te scheppen. Veel hulp hebben wij daarbij gehad van den oudsten der te Sikakap ge vestigd© zendelingen, den heer A. Lett. Wil men een voorbeeld hoe -de heer Lett, steeds in het belang dezer oermensclhen werkzaam was? Den 15en September 1906 werd de luitenant van Seventer bij kam pong Taikako, op Noord Pagei, verrader lijk overvallen. Door de niet genoeg te waar dee ren hulp aldus een brief uit Pa- dang aan die Javabode van de zendelin gen op dat eiland, voornamelijk van den heer Lett, werd de bevolking op vreedza me wijze zoodanig tot onderwerping ge bracht dat het mogelijk werd -d© hoofd schuldigen te straffen. Reeds toen de Condor met de noodig© aanvullingsmanschappen ter reede van Sika kap kwam om de Mentaweiers voor hun verraad te straffen, verscheen de heer Lett om de aangename tijding te brengen, dat de bevolking van Takakap zich geheel had onderworpen. De Mentaweiers, die met hun kleine vaartuigjes om de Condor heen zwier ven, hadden echter geen lust aan boord te komen, voordat de li-eer Lett, die even naar beneden was gegaan, weer aan dek ver scheen. Er zou echter, toch naar Taikako opge rukt worden. De heer Lett ging er van te voren heen, zoodat toen onze soldaten op die kampong aanrukten, zij den heer Lett te midden van de allen met vlaggen voor ziene inlanders zagen aankomen. Niet lang daarna vertrok de heer Let-t voor een achttal maanden naar Europa. Be gin Februari 1908 werd luitenant van Se venter weer bij Taikako overvallen en nu zelf gewond. Er waren er die dit oplevendo verzet toeschreven aan de afwezigheid van den zendeling Lett. Na zijn kort verlof naar Europa is de heer Lett weer naar de Mentawei-eilamden terug gekeerd om zijn liefdewerk voort te zetten. En nu is de man, die zich om goede redenen zoo veilig achtte op die afgelegen eilanden, die do taal van het volk sprak, die voor hen als een vader was, verraderlijk door diezelfde menschen vermoord I Zijn nagedachtenis zal in hooge eer© blijven. Koninginnedag. T« Apeldoorn. Men meldt uit Apeldoorn Gister heeft ook de tweede residentie van ons land, Apeldoorn en Het Loo, haar feest gevierd ter eere van den geboortedag van H. M. de Koningin. Reeds vroeg in den morgen was het leven dig ©n druk in het anders zoo kalme dorpje. Van alle openbare en van bijna alle parti culiere gebouwen wapperde de vadcrlondsche driekleur, terwijl de verschillende winkels voor deze gelegenheid extra hadden geëta leerd met Oranje en groen. Reeds te half negen maakten zich velen op om naar bet Oranjepark te gaan om het samenstellen van een stoet van 4800 schoolkindereu bij te wonen. Bij kleine groepjes kwamen de kleinen met oranje ge tooid onder geleide van hun onderwijzers en onderwijzeressen in het park aan en werd te half tien onder de opgewekte klanken van de muziek vereeniging -ae Harmonie te Apel doorn naar het feestterrein aan den Deven-

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1