Uurwerken. WOUTERLOOD'S BUITEN. stadsnieuws. advértentiénT Levering van Ligstroo. Uit den omtrek. Ingezonden Stukken. te Koop of te Huur de Villa „Nuova", W F. A. GROENHUIZEN, GROENTENMerk EN SOEPEN I-.de ster prima kwaliteit. O Levering; van Aardappelen, ZINGENDE VOGELS ^MELKSUIKER fe Kindervoeding, lijk be- Broe- ?venter tolland ij ver- voor in het an 16 ndaag- n, dat tonder is ge- het welslagen meegewerkt. Spr. wekte allen op om goederen, in de huisindustrie ver vaardigd, niet te koopen. Er moet een kruis tocht worden gehouden tegen dit soort van industrie. Ten slotte wekte spr. de leden van de vakorganisaties op om mee te wer ken tot het doen verdwijnen van ad die el lende. Zij immers in de eerste plaats heb ben de macht daartoe. Een talrijk publiek woonde de sluiting der tentoonstelling bij. Geheimzinnige verdwij ning van ca. f 20 0.0 0 0. In zake de vermissing van een belangrijk bedrag, schrijft „Onze Vlaardingsche Courant." Zaterdagnamiddag werd op het handels kantoor der firma H. Kikkert aan de Oost- havenkade, te VI aardlagen, ontdekt, dat uit een brandkast, staande in een met twee deuren gepantserde kluis, waaraan geen sporen van inbraak waren te bemerken, werd vermist een trommel, inhoudende on geveer een waarde van f 200.000 aan pand brieven en effecten. Door de politie werd een onderzoek in gesteld, dat gedurende den Zondag en den geheelen Maandag voortduurde, met het gevolg, dat Maandagmiddag te 12 uur door den plaatsbaas Dijkshoorn in den kelder onder het kantoor de trommel werd gevon den. Bij opening bleek evenwel, dat nog een zeer belangrijk deel wordt vermist. Brandstichting? De eigonaar van het café in de Koningstraat te Arnhem, is als verdacht \ian brandstichting gearres teerd. Zelfmoord. Zondagmorgen heeft de kaasmaker H. Lodder, werkzaam aan de kaasfabriek van de firma de Waal op Texel, zich vermoedelijk uit zwaarmoedigheid met een scheermes den hals afgesneden. Ongelukken. Zondagmiddag werd door een groepje wielrijders te De Teuge (G.) in een sloot een drenkpjinge ge vonden. Het hoofd der o. 1. school, B. E en de apotheker R. uit Apeldoorn, stelden allé pogingen in het werk om de levens geesten bij de verongelukte op te wekken, doch het leven was reeds geweken. De verdronkene, een 14-jarig meisje, is, toen zij uit de Zondagsschool kw^m, op weg naar huis waarschijnlijk door een. toeval ge troffen. Zutph. Ct. Slachtoffer ^"-Rotter dam b ij een brand. Nadar wordt gemeld De vrouw van den poelier J.' P. Suther land, aan den Oppert no. 3 te Rotterdam, gisternacht ongeveer 4 uur wakker worden de, zag van uit haar slaapvertrek op de eerste verdieping Vlammen spelen in de bin nenplaats achter den winkel. Telephonisch alarmeerde zij politie en brandweer en liep 'ervolgens de straat op om haar echtgenoot te zoeken, die in verband met den marktdag nog zeer laat in rijn bergplaats was bezig geweest. Een agent van politie, die spoedig ter plaatse was,, drong eerst het winkelhuis en vervolgens de binnenplaats binnen, waar al het getimmerte in lichter laaie bleek te staan. Op een trapje daarheeu voerende ontdekte hij ook het brandende lichaam van den poelier zelf. Hij trok hem de brandende kleepen van liet lijf en met behulp van de inmiddels aangekomen ad- sistentie werd de poelier aan den politiepost aan de Galerij gebracht, waar bleek dat uit het verminkte lichaam het leven reeds was gevloden. Een gistermorgen door de politie inge steld onderzoek heeft het vermoeden doen rijzen, dat 's nachts, terwijl Sutherland nog aan 't werk was, brand in de bergplaats is ontstaandat hij het vuur zelf heeft, willen blusschen, doch bij de poging daartoe zelf in brand is geraakt, met het bekende nood lottige gevolg. Zeker heeft de vrouw -geen vermoeden gehad dat haar man zich nog in het brandende perceel bevond. Het vuur was men in ongeveer ij uur meester. Te voren had men dé bewoners van het boven ste deel van het pand in veiligheid gebracht. Een hachelijke positie. Een gezelschap, bestaande uit vier heeren en een dame, dat Donderdag een zeiltocht gemaakt had van Terneuzen naar Vlissin- gen, keerde 's avonds te ongeveer' 8 uur in de haven van eerstgenoemde plaats terug. Door een rukwind sloeg de boot, waarvan het zeil tegen den mast geraakte, overzij en schepte zooveel water, dat zij kantelde. Ge lukkig dat onder de opvarenden goede zwem mers waren, die zich zelf en hun reisgenoo- ten op de kiel van de boot wisten te bren gen, waar zij geruimèn tijd moesten blijven, zitten. Ten slotte werd hun geroep om hulp gehoord door de bemanning van de in de haven liggende provinciale stoomboot, die door -het toewerpen van een lijn de boot langszij trokken en het gezelschap uit zijn benarde positie redde. D« oholara. De burgemeester van Amsterdam brengt ter openbare kennis, dat zich op 11 September in die gemeente een ziekte geval met. doodelijken afloop heeft voorge daan, hetwelk nader gebleken is een geval van Aziatische cholera te zijn geweest. Se dert dien zijn geen nieuwe gevallen van deze ziekte te zijner kennis gébracht. Ia verband met den aanstaanden groen tijd maakt ook de Senaat van het Amster- damsche Studentencorps bekend, dat door hem volgens advies van prof. dr. R. H. Saltet de meest uitgebreide maatregelen te gen de cholera zijn genomen. Ingevolge kennisgeving van den mi nister van Oorlog is Amsterdam door Azia- tische cholera besmet verklaard, zoodat geen 1 militairen van of naar Amsterdam mogen I vertrekken. School- en Kerknieuw*. i Examin Hoofdakte. Utrecht, 13 en 14 Sept. - Geëxamineerd 13 candidate», geslaagd de heeren: A. van Kapel en A. die Graaf, bed den te 's GravenUageW. T. Aelscliloeger, H L. Berkhoff en A. Kruik, allien te Rot- tordainM. C. Feddema, Weesp. aBij Koninklijk besluit is de Commis saris der Koningin in de rov Utrecht ge machtigd de Staten van dat geveest in bui tengewone zitting bijeen te roepen op 15 October a.s., ten einde aan de orde stellen de verkiezing van een iid van Gedep. Sta ten ter voorziening in de vacature, ontstaan door het optreden van den heer J. H. de Waal Malefijt als minister van Koloniën. rDe vergadering dew vereeniging van Soc i aal - Democ rat ische Gemee-nteraadsl eden die Zaterdag a.s., dern tlag voor de aanvan kelijk beraamde kiesrechtmeeting, te 's Gra ven h,age zou plaats hebben, is nu udtgowateld tot Zondag 26 September te Utrecht in bet Geb. voor K. en W. Ned. Pomol. Vereenlging. aDeze vereeniging hield gisterenavond onder leiding van haren voorzitter, mr. ba ron an Dedem, een algemeene vergadering te Utrecht. De heer C. van Lennep uit Eist (O.-B.) sprak over de middelen tot beperking van het kwaad van den kruisbessenmeeldauw. Spr. deed voorlezing van een door de commissie van advies van den phytopatho- logisclicn dienst in de Over-Betuwe d.d. 27 Juli aan gemeenteraden in de Over-Betuwe gericht adres in zake de bestrijding van den kruisbessenmeeldauw, waarin verzocht wordt bepalingen tot stand te brengen, waardoor aan de ambtenaren van den phytopathologi- schen dienst en de leden der commissie van advies toegang worde verleend tot alle kwee- kerijen, boomgaarden, 'uinen en dergelijke terreinen en waarin tevens wordt bepaald, dat de door hen voor te schrijven maatrege len ter beteugeling der zoo gevaarlijke ziekte moeten worden opgevolgd. Spr. wees er nu op, dat gemeentelijke ver ordeningen weinig zullen helpen zoolang er nog ééne gemeente is waar zulk een veror dening niet bestaat. De kans van besmet ting is dan zeer groot. Al het werk ter be strijding is dan ten slotte zonder afdoend resultaat. Daarom is volgens Spr. noodig een rijkswet tot bescherming van de gewas sen tegen besmettelijke plantenziekten en gevaarlijke insecten. In hoofdzaak zou deze wet moeten bevatten 1. Dat bij Kon. be sluit voor de verschillende ziekten maatre gelen kunnen worden voorgeschreven, voor elke ziekte natuurlijk andere. Ten tweede, dat de wet toegang moet verleenen aan de leden van den phytopathologischen dienst en de leden van de commissie vau advies in den uitgebreids ten zin, dus ook rijkstuin- bouwleeraren, enz. Ten derde, strafbepalin gen moet bevatten tegen niet-nakoming der bepalingen dezer wet en ten vierde dat geen kweekerij zijn kruisbessenstr.mken mag af leveren, welke niet vooraf door den phyto pathologischen dienst geïnspecteerd zijn. Merkt men op,.zeide Spr., dat een wet niet zoo gauw tot stand gebracht wordt, dan wilde Spr. spoedig een noodwet voor bestrij ding van den kruisbessenmeeldauw, in den geest van de Valburgsche gemeente.-veror- dening. Gewezen werd op de wenschelijkheid om aan den Tuinbouwraad en andere lichamen instemming met deze zaak te ver koeken. Na eenige bespreking werd deze aangelegenheid, aan het hoofdbestuur overgelaten. De heer J. J. G. Verstegen uit Naarden besprak daarna de mididelen om de soorten echtheid fe waarborgen bij den aankoop van vruchtboomen. Spr. bepleitte de wenschelijkheid tot hét verkrijgen, van garantie-bepalingen, voor soort-echte levering van vruchtboomen. Die wenschelijlthéid is zéér groot voor den kooper, als deze is fruitteler, die voor het welslagen van zijn onderneming beslist goe de, voor zijn streek en grond geschikte han delssoorten moet hebben. Niet minder groot is deze wenschelijkheid, indien de kooper is een handelaar in boomen. Voor den verkooper is, vervolgde spr., van zeer groot gewicht, dat garantie-bepalingen worden vastgesteld, want de solide verkoo per zal tijd en kosten moeten besteden om zekerheid voor zijn soorten te hebben. Daar bij zal de verkooper vakkennis moeten bezit ten om zijn sporten te kennen en eventueele vergissingen te kunnen constate eren. Vooral dit laatste achtte spr. zeer nood zakelijk, wijl door verkeerd veredelingshout vergissingen door het personeel bij hot op rooien en ullplanten en ook verwarring ontstaat. Dit behoort de verkooper te kun nen constateeren gedurende den groei of op het jonge voorjaarslot. Ook staat de verkooper, die niet wil af leveren wat niet beslist soortecht is, verre ten achter bij zijn collega, die maar afle vert, al weet hij ook dat de soort niet goed is Waar het dus zoowel voor den kooper als voor den soliden verkooper wenschelijk is, dat maatregelen getroffen worden, moet naar Spr.'s inzichten do Ned. Pomologische Vereeniging overgaan tot het uitspreken de zer wenschelijkheid. De directeur der vereeniging, de heer E. Snollen, deed mededeeling vau enkele be palingen in het buitenland om de soorten echtheid te wuarborgen en stelde voor een commissie te benoemen, in welke de boom kweekers de meerderheid hebben, ten einde rustig, doch met bekwamen spoed deze kwes tie te bestudeeren. Spr. achtte deze aange legenheid, niet alleen voor de boomkweekers, doch ook voor de fruittelers van groot be- lang. De vergadering besloot daarna tot instel ling eener commissie, als door den heer Snel len bedoeld. De commissie werd samenge steld uit de heerenmr. barou Van Dedem (voorzitter der vereeniging), v. d. Haven, Verstegen, Camman, Van Rossuin en Snel len, (directeur der vereeniging). Driebergen. De heer G. Wisse Jr is beroepen bij de Geref. gemeente te Kam pen De centrale liberale kiesvereeniging „Vrijheid en Orde", in het district Breu- kelen, stelde gisteren candidaat voor dé Pro vinciale Staten in het district Breukelen (vacature-J. H. de Waal Malefijt) den heer J van Doorn (lib.) lid van den gemeenteraad van Maarsseveen. De minister van Oorlog, generaal- majoor W. Cool, vergezeld van den luite nant-kolonel van den generaleli staf W. H. van Terwisga, bracht gisteren een bezoek aan bet kamp bij Scesterbefg. De divisie-manoeuvres zijn thans aan gevangen. Heden middag te vier uur trad de oorlogstoestand in en waren, de voor posten betrokken door de troepenafdeelingen die met den veiligheidsdienst belast zijn. Tot officier van gezondh. 2e kl. bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht is benoemd de.heer G. H. Nord, oud-leerling van de Hoogere Burger school alhier. Door het kiescollege der Ned. Herv. go moeite te Rotterdam ie, ter voorzie ning in de bestaande vacature, op het drie tal geplaatst ds. Posthumes Meyes te 's Ha- geds. G. W. C. Vunderink te Amers foort en ds. Paassen te Haarlem. De agent van politie B. Meugeriuk behaalde gisteren te Utrecht het politie- diploma. In de zweminrichting werd, na af gelegde proef, het diploma als geoefend zwemmer uitgereikt aan den jongenheer I. Hooikaas. Met genoegen kunnen wij het kunst lievend publiek van onze stad mededeelen, dat de concert-directie Stoker en Reddiu- gius te Hilversum voornemens is, bij ge noegzame deelneming, dezen winter een 4- tal kunstavonden te geven in de groote zaal van Amicitia, waarvan de directie ie opge dragen aan Valkhoffs Boek- en Muziek handel. Wij twijfelen niet of op de lijsten zal flink geteekend worden, zoodat men ook dezen winter het muzikaal genot niet bui ten de stad behoeft te zoeken. De concerten zijn als volgt bepaald lste concert mevr. A. Noordewier-Red- dingius, sopraan en mej. M. Jannette Wa verhij, piano. 2de cencert de heer Wolff, viool en Ver- heyij, piano. 3de concert mej. Ecoline Adema, Mezzo sopraan en de heeren. E. G. Br ederode, ba riton ieu E. van Erven Dorens, piano. 4de cencert SevcikAwartet (de jonge Bohemers). Allen namen, die een artistiek succes waarborgen. In de kunst vitrine van Valkhoff's Hof boekhandel zijn tentoongesteld eenige etsen en teekenimgen van onzen oud-stadigte- nOot, den", 'heer D. Harting, o.m. een paar koppen en etsen van de Tuinsteeg, de Siu- gelgraclit 'en de Oude Gracht te Utrecht, eoo mede een ets naar eeu schilderij van Jozef Israëls. De majoor-intendant bij de 4e divisie zal aanbesteden A. op 27 September de levering van lig- stroo voor het tijdvak 1 November 1Q0931 October 1910 voor de garnizoenen Amers foort, Assen, Groningen, Ijfarderwijkden Helder, Hoorn, Kampen en- Leeuwarden. B. op 29 September de levering van aard appelen ten behoeve v*an de ,9oldiatan-mienla- ges te Amersfoort, gedurende het tijdvak 1 November 1909 tot en met 31 Mei 1910. Voor bijzonderheden raadplege toen de advertenties. De temperatuur van het water in de zweminrichting was op Woensdag 15 Sept. des morgens 7 uur, 57 graden Fahrenheit. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 15 September l*.K)y. Medegedeeld floor hel Kon. Si I Me' li-rtdiiH' te de Bilt. Hoogste barometerstand 773.1 te Shields en Stockholm; laagste 758.6 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 16 Sept. Zwakke tot matige N.-O. wind. Gedeeltelijk bewolkt Weinig of geen regen. Weinig ver andering in temperatuur. Hel opnemen van ingezonden stukken beteekenl geenszins dat de Redactie niet den inhoud instemt. De copie wordt aan den inzender niet teruggegeven. WelEd.Geb. HeerI Mag ik U beleefd, verzoeken*, om spoedige op. name vani onderstaand: ingebonden stuik in Uw blad? Hopende, dat U ter wille van de goede zaak tevens wel genegen zult zijn, Uw tussolienkomst te verleenen tot vermelding en doorzending van eventueel aan U geadresseerde bijdragen. teeken ik 'hoogachtend, Uw dw. dr., G. B. J. VAN BEüVEN Nederlanders! O 't Staat in vele boekjes te lezen. en. wat méér «egt. ge hebt 't ook tallooze malen metterdaad getóónd weldadigheidszin is een van uw natio nale deugden. Waar uw medemensehen, ver of nabij, door rampen getroffen •werden, was 't u steeds 'n vreugde, 'hun smart te helpen lenigen, hun leed te verzachten. San Francisco werd vernield, en ge tasttet in de beur» Westfalen zag honderden mijmwerkersgezinnen in rouw gedompeld, en ge gaaft met milde hand. Messina werd 'n puinhoop gelijk, en rijkelijk vloeiden uw gaven. Ini vele talen zingt men den lof van uw mon- sohenmin. En zeer zeker verdient ge diem lof 1 Nu ziju in uw Indië, 'n land waar ge heusoli wel wat aan te danken hebt*, nog pas zeer on langs twee plaatsen door 't noodlot getroffen. I)e berichten daarorer zijn blijkbaar aan uw aan dacht ontsnaptmag Mc ze nog even voor u her. halen? Op Java's noordkust lag tot voor enkele weken 't groote, welvarende dorp Kaliwoengoe. Thans liigt 't er niet meer: 't werd geheel en al 'n prooi der vlanvmeni! 3 h 400 huizen zijn er in de ascli gelegdde schade beloopt 'n ton gouds on de doi pelingen hebben alles, alles verloren En op een cfer laatste dagen van de vorige maand werd door 'n vreeselijke overstroom mg ontzettende verwoesting, aangericht in en by Iioemad'jang (res. Pasoerceun)5 a 600 slachtof fers worden meegesleurd door dén wilden, berg stroom; er heerschte een' onbeschrijfelijke paniek, en ook hier zal ongetwijfeld de materiëelo schade aanzienlijk blijken. Die beide jobstijdingen beteekenen du® ellende, gebrek en rouw in honderden gezinnen, daar ginds in uw schoon Lmlinde! Zeker, de Javaan klaagt en lamenteert niet; hij berust lijdzaam in z'n lot..Waar Allalh waterstroomen zendt, die de ak'kers wegnemen, daar buigen wij 't hoofd en zeggen: Hij wil 't zool"' Maiir daarom lydt hij wel! ook hem bloedt wel 't hart bij de gedachte aan z'n jam merlijk verdronken vrouw of kind, bij den aan blik van z'n verwoeste have! ook hij voelt de ellende, den honger van z'n plotseling oiittfloot- zijn van al wat hij behoeft Nederlanders, ge hebt ditmaal blijkbaar 'n stootje noodig. Laat mij u dat even geven: Komtgeeft allen, hoog en laag, ieder naar de mate van z'n kracht! Geeft spoedig en mild. opdat ook de Javaan reden' hebbe om in te stem men met 't veeltalig loflied op uw zin voor wel doen en leeclverzachten Bedenkt, dat zijn dank. •baarheid u eens wellicht méér waard zal blijken dan die van welk ander volk ook! Zendt allen, mot aanwijzing van bestemming (brand of overst rooming), uw gaven, 't zij recht streeks, 't zij door tusschenkomst van de redactie dezer courant of van ondergeteekende, aan den HoogEdelGestrengen Heer A. A. C. Harting, penning meester van de vereeniging ..Oost en West". Buys-Ba Hotst raat 2 te s-Gravenhage, die welwillend de taak van' verdere doorzending en verantwoording op zich genomen heeft. Nederlanders! betoont u weldadig en blijft uw nationale deugd getrouw, ook thans jegens de arme, zwijgende lijders, daar ver op uw kost baar Java! opdat ook zelfs de sohijn vermeden worde, als ware uw gepraat over „tropisch, Ne derland" en .bruine broeders" slechts holle rlie- toriek of wreede spotternij 1 G. B. J. VAN H EU VEN O.-I. ambt. met verlof. 's-Hertogenbosch, 14 Sept. '00. We zijn gaarne bereid aam dit verzoek* te voldoe». Op Maandag 27 .September e.k., zal door den Intendant bij de 4. Divisie, des mid dags te twaalf ure. in het militair magazijn van levensmiddelen, Infanteriekazerne, alhier, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, in het openbaar worden aanbesteed ds levering van het gedurende het tijdvak van 1 November 1909 tot en met 31 October 1910. benoodigde lig- stroo voor bet nachtleger in de gar- nizoessplaatscn Amersfoort, As sen, Groningen, Harderwjfe, den Helder, Hoorn, Kampen en Leeuwarden. De voorwaarden van aanbesteding en levering iggen ter lezing ten bureele van genoomden Intendant en in de garnizoensnachtleger-maga- zijnen ter plaatse. Nadere inlichtingen betreffende de aanbeste ding kunnen bij voormelden Intendant worden ingewonnen. Amersfoort, 13 September 1909. De Majoor-Intendant, C. M. DE KANTER. Te OUDSHOORN bij Alfen a d RUn om dadelijk te aanvaarden: ter gezamenlijke grootte van 00 Aren riant gelegen aan den rijweg, met prachtig uitzicht op den Rijn, in de onmiddellijke nabij heid van de aanlegplaats dor stoombooten, op pl. m. 25 rainuton afstand van het station te Alfen, aan den spoorweg LeidenWoerden. Te bevragen by Notaris SPRUIJT, Alfen a/d Rijn, Depóts. Een gerenommeerde „Bo«lega-Cora- pany", met prima merken Spaansche, Por- tugeesclie en andere Zuidelijke W IJ N E N, wensclit op do voornaamste plaatsen des lands nog eenige Depóts te vestigen, zoo wel in voorname liótels en café's als in éérste klasse winkels. Ook kunnen nog eenige Agenten van goeden huize geplaatst worden. Borgstelling vereischt. Br. fr. motto „Bodega" a/h. alg. adv.-bur. KRUISMAN St Co., Arasterdam. eene" beech!*' KI II d6rjUffF., P. G., gewend met jonge kinderen om te gaan. Br. fr.. onder letters L. B., Huize „Vreugd en Rust", Voorburg bij den Haag. HorlogerLangestraat 42, Grootste sorteering Is klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijk, vlug en goed. Do Intendant bij de 4e Divisie zal op Woens dag 2» September e. k., des middags twaall ure, in het militair magazijn van levensmiddelen alhier, Infanteriekazerne, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oor. log in het openbaar aanbesteden De levering van Aardappelen ten behoeve van de soldatenmenages te Amersfoort, gedurende het tijdvak van 1 November 1909 tot en met 31 Mei 1910. De Aardappelen zullen door den aannemer in de kazernes moeten worden afgeleverd. De algemeene voorwaarden voor de levering vastgesteld bij de beschikking van den Minister van Oorlog van 13 November 1906, VI Afd. No. 117, en gewijzigd bij de beschikkingen van 4 September 1907, Vie Afd., No. 251 on van 6 April lv)08, Vlo Afd., No. 340, zijn verkrijg baar bij do Firma Gebrs. VAN CLEEF te 's Gravenhage, tegen den prijs van f 0.25 per exemplaar Inlichtingen, betreffende de hoeveelheid, welke, vermoedelijk zal noodig zijn, kunnen ten bureele van den aanbesteder worden ingewonnen. Amersfoort, 13 September 1909. De Majoor-Intendant. C. M. DE KANTER. met J. F. KIEM-VIS' Verpakte Zaden en Voeders. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 15 ct. Papegaaienvoeder23 Zevenzaad voor WildzangIO Parkieten voeder16 Voeder voor Ind. Vogels16 Zoet Zomerraapzaad12 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per kilo13 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per llt kilo pakje23 Geparfumeerd gezuiverd Vogelzaad 13 J. I'. Kiem—l is' Krachtochtend- voeder voor Hoenders, bevordert het eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam en adres, men lette daarop 2'/* 5 25 60 kilo. f 0.45 f 0.90 f 4,— f 7.2Ü Verkrijgbaar bij J. VAM GE.\DE* REM, alwaar Prijscourant gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM—VIS, Zaadhandel, M. Molstr. 12, Den Haag. Jonge man van goeden huize, wenseht medewerker te worden in eene onderneming op Land- of Tuinbouwgebied, by welke gele genheid bestaat tot associatie, waartoe eehter eerst na grondige kennisname van wijze van werken en rentabiliteit der onderne ming zoude worden overgegaan. Provineies Noord-Holland, Utrecht en Gelderland hebben de voorkeur. Alleen op serieuse, uitvoerige antwoorden onder opgave van ge- wenseht te storten kapitaal zal ingegaan worden. Discretie verzekerd. Br. fr. onder No. 1628 a/h. Alg. Adv. Bur. van M. M. COUVÈE, Den Haag. Echt Victoriawater l OBEHI.AHNSTEIN Hf joetapsle, It ttliersle. Per traeje f 0,70, f 0,40, f0,20. Bollandsche Melksuikerfabriek, UITGEEST. Schouwburg - Utrecht. Het Nederlandsch Operette-Ensemble. DirecteurALPHONSE JANMART Jr. Zondag 19 September 1909. Opening van liet Wlntersclzoeu. Eerste Operette-Voorstelling. HET LUSTIGE WEEUWTJE. Succes-Oporotte in 3 bedrijven. Woorden van VICTOR LEON on "LEO STEIN. Vertaling en mise-en-scène van J. J. R. Muziek van FRANZ LEHAR. Costumes: Firma SERNEB ZOON. Kapwerk D. H. MICHELS. RogioJ. J. RENTMEESTER. Dirigent: H. VAN DER NAATEN. Aanvang liall acht nur. F rij sen «Ier plaatsen: Balcon en Stalles f 1.50, lo Ampli. en le Zijloge f 1. Baignoires en 2o Amph. f 0.75, P.artërro f 0.50, 8o Amph. en 2e Zijloge f 0.40, 4e Amph. en Gaanderij f 0.25. PlaatsbesprekingVoor Aandeelhouders Zaterdag van 10 tot 11 uur, voor hot Pu bliek denzolfdon dag van 11 tot 12 en van 1 tot 3 uur en Zondag van 1 tot 8 uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3