Waarom METHORST VAN LUTTERVELD, BrillenPince-nez en optische artikelen. PARIJS, Aanbesteding Haver. Als uw bril gebroken is, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. „DE FIRMA BONARDON," Theatre d'ütrecht. Cyrano de Bergerac, ADVERTENTIËN. Kassiers en Commissionairs in Effecten. Amersfoort, Groote sorteering Wa F. A. GROENHUIZEN, Wieiselgenaar? Onze juristen beginnen zich te bemoeien met de vraag, wie eigenaar is van de luchtVuiiilte. Stellig met het oog op de luchtscheepvaart, waar van men verwacht „luchtscheepvaartlïjnen", zal aan de Universiteit te Groningen dooi den heer J. Folpmers bij zijne promotie tot doctor in de rechtswetenschap de stelling verdedigd worden,,De Staat heeft over de luchtruim te boven zijn gebied tot in de onbeperkte uitgestrektheid volle souvereini- teitsrechten". N. P. G. C. Tentoonstelling huis industrie. Het aantal betalende be zoekers van de gisteren gesloten Huisindus trie-tentoonstelling bedraagt 69.253. Het gebouw der Tweede Kamer. Ter uitvoering van het bestaan de voornemen tot uitbreiding en betere be veiliging tegen brandgevaar van het gebouw van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zal, gelijk reeds is medegedeeld, o. m. moe ten woiden beschikt over een zevental aau de oostzijde van het Kamergebouw grenzen de perceelen. Om de beschikking over de eigendommen te kunnen verkrijgen, wordt thans toespas sing der Onteigeningswet voorgesteld. Door het Departement van Kolo niën werd gister aanbesteed de bouw van een kazernement voor de Koloniale reserve te Nijmegen. Laagste inschrijver was N. Willem se, te Vreeswijk voor f 346880. het gewicht, de hoofdkraan sloot zich en de electrische bel begon alarm te maken. In de kamer zelf heersehte toen wel een sterke gaslucht, maar niet zoo, dat zij verstikking teweeg brengen kon. Tegen den eedsdwang. In het gebouw voor Kunsten en Wetenschap-, pen te 's Gravenliage was Dinsdagavond door de vereeniging ,,De Dageraad" eene verga dering belegd, waarin als sprekers optraden de heeren mr. S. van Houten en ds. J. van Loenen Martinet. Als uitvloeisel van het 1 door beide inleiders gesprokene, werd de i volgende motie aangenomen. ,,Do vergadering verklaart, dat de in l Nederland erkende godsdienstvrijheid eischt, dat de aan de leden der Doopsgezinde ge- meente -geoorloofde eedvervangende belofte i wörd'e toegestaan aan ieder, die te kennen geeft tegen het afleggen van een eed in den gebruikelijken vorm gewetensbezwaren te hebben". In het Gebouw van den Werkenden stand had gelijktijdig te Amsterdam ook eene ver- I gadering plaats, waarin het woord voerden de heeren Domela Nieuwenhuis en ds. K. j Vos van Woudsend. Een gelijkluidende motie werd aangenomen. De s p o o r w e Haarlemmermeer- De Amsterdammers moeten volgens het ,"jlbld." nog een paar jaar ge duld oefenen, voordat zij per locaalspoor naar de Haarlemmermeer kunnen reizen. De lijnen in de Haarlemmermeer, met inbegrip van het gedeelte Vijfhuizen.Haarlem, zijn aanbesteed en reeds in uitvoering, terwijl het traject tusschen Leiden en de Haar lemmermeer (LeidenOudiewetering) a.s. Donderdag aanbesteed wordt. Van de andere lijnen van het spoorweg plan, te weten AmsterdamAalsmeer, AalsmeerNieuwersluis en UithoornAl phen, zijn de bestekken nog niet gereed, maar ook van deze lijnen zal de aanbeste ding spoedig volgen. Het begin van aanleg van het gedeelte AmsterdamAalsmeer wacht op de onteige ning der in het traject opgenomen gjrondlen en ook met den bouw van hot Amsterdam- sohe station zal dit jaar niet meer begonnen, worden. De naam „Hollandsche Electrische spoor wegmaatschappij," waaronder de Haarlem- mermeerspoorweg geëxploiteerd zal worden, zou doen vei-moeden dat electrische beweeg kracht gebruikt zal worden. Het blad kan echter ïnedledeelen, dat de spoorweg als stoombedrijf zal worden geopend. Minstens twee jaar gaan daar nog over been. M ij n ,,P rinses Julian a". Bij Gedeputeerde Staten van Limburg is concessie aangevraagd tot het ontginnen van steenkolen in de gemeenten Helden, Maasbree en Kessel," over een uitgestrekt heid van 1592 H.A. concessie-aanvragers zijn mr. C. H. Guepin, advocaat en pro cureur te Amsterdam, mr. A. C. Haex, di recteur der Maatschappij tot Exploitatie van Limb. Steenkolenmijnen en J. H. Du- pont, directeur der Heerlener bank te Heerlen Zij wenschen het aangevraagde mijnveld aangeduid te zien met den naam .Prinses Juliana". De aanwezigheid van steenkolen is in het bedoelde mijnveld overtuigend bewezen, zoowel door boringen in het mijnveld, als in de omgeving daarvan. De concessie-aan vragers meenon de noodige faculteiten en middelen te bezitten, die de Wet van 21 April 1810 vordert. Brazilië een land der t oe- komst. De heer N. R. de Leeuw, vicflt- consul van Brazilië te Amsterdam, heeft aan 't land, door hem vertegenwoordigd, een stevig boek gewijd: „Brazilië een land der toekomst", zoo is de titel, en de bedoeling is, hier te lande betere begrippen te ver spreiden omtrent het nut, dat niet alleen onze handel uit dat groote Zuid-Amerikaan- sche rijk kan trekken, maar ook landver huizers, speciaal, landbouwers, er rkunnen vinden. Een overzicht wordt daarin gegeven van het koloniale tijdperk, Brazilië als ko ninkrijk en keizerrijk, de slavernij, de re publiek der Vereenigde Staten van Brazilië en den tegenwoordigen regeeringsvorm. Daarop volgen een drietal hoofdstukken over de geografie, het klimaat en de bevolking. Dan begint het essentieele gedeeltede pro ducten onderscheiden in plantaardige, mi neralen en de producten uit het dierenrijk. Daarbij sluit zich aan een ander gedeelte, omvattende: de Nijverheid, onderverdeeld in meer dan twintig hoofdstukken. Ten slot te zijn nog een. kleine 100 bladzijden gewijd aan de financiën, het budget en de invoer rechter het verkeerswezen scheepvaart, havens, spoorwegen en telegraaf. Eindelijk nog een hoofdstuk over kolonisatie en im migratie, een naschrift en litteratuur. Gasverstikking. De heer W. A. J. van de Kamp, lid van den gemeente raad te Haarlem, heeft aan verschillende vertegenwoordigers van de pers een eenvou dig toestelletje getoond, dat eenigen tijd ge leden door hem is uitgevonden en dat het on mogelijk maakt, dat iemand door uitstroo- mend gas om het leven komt. Wat wij er van kunnen mededeelen is het volgende: Verzamelt zich in een vertrek, door het openlaten van een gaskraan of het ontstaan van een lek in de leiding, een hoe veelheid gas, dan veroorzaakt dit, ontwijkend door een buis, het neervallen van een ge wicht, waardoor de hoofdkraan van de gas leiding afgesloten en, door contact, een elec trische alarmbel in beweging gebracht wordt die niet ophoudt vóórdat zij opzettelijk wordt stilgezet. Dij de proef, die de heer Van de Kamp nam, bleef hij te midden van het uilsroo- mende gas, rustig zijn pijp rooken. Eén mi nuut en negen seconden, nadat fn dè kamer de gaskraan was geopend, viel daarbuiten Voor of tegen de poppon- kast. Tn de vergadering van den gemeen- teraad van een dorp in Zuid-Holland, inter- pel leert een der leden, de heer B., den voot- zitter„Er is in de gemeente straatmu ziek gemaakt, ook is er een poppenkast ver- Itoond. Dit mag niet en men is daar in het algemeen niet van gediend." De voorzitter zegt, dat hij ook niet voor poppenkasterij is. De heer B. vraagt waarom dan toch ver- gunning verleend is. De voorzitter zegt, dat hij dat ook niet gedaan heeft, maar de waarnemend-burge- i meester, de heer v. S., bij afwezigheid van den burgemeester. De heer v. S. heeft ech- ter de vergadering verlaten. Zoodoende I blijft de schuldige nu buiten schot. De voor- j zitter meent, dat de heer v. S. te goeder- trouw gehandeld heeft. Nu, dat gelooft de raad ook wel. Zelfs vinden enkele raadsleden het zoo erg niet, dat er in de gemeente een poppenkast ver toond wordtsommigen vinden het niet on aardig voor de kinderen. De voorzitter be toonde dan ook zijn welwillendheid ten op zichte van den raad, als hij zegt: „Is de raad soms voor een poppenkast, dan wil ik in ernstige overweging nemen de heeren daarin tegemoet te komen." Daarna wordt de vergadering gesloten. Waarover in een plattelands gemeenteraad de gemoederen al niet kunnen warm loopen. Een collectief contract. Zondag werd, naar „Het Volk" verneemt, na langdurige correspondentie in een con ferentie tusschen de directie der Nederl. Tramweg Maatschappij en het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel een collectief contract afge sloten, waarbij de rechtstoestand van het personeel der maatschappij volledig werd geregeld Het collectief contract omvat de bepalin gen voor alle individueelè contracten, die de maatschappij met haar personeel gaat afsluiten. De loonen, diensttijden, straffen, alsmede de vorming van een permanent scheidsgerecht zijn omschreven. Het contract is aangegaan voor den tijd van 3 jaar. De staking der Aim ster damsche grondwerkers. Onder staand schrijven werd Woensdiag door do Axnsterdamsche grondwerkerspatroonsveree- niging verzonden aan de grondlwerkersver- eenigingen „Hel.pt Elkander" en ,,St. Leo- nardus". ,,In de ledenvergadering van de grond- werkerspatroonsvereeniging, gehouden Za terdag 11 September, is besloten de bemid delingsvoorstellen, gedaan door het bondis- bestuur van den R. K. Volksbond als bemid- delings-comité te aanvaarden. Deze voorstellen zijnHet minimum-loon zal op 1 Oct. a. s. zijn 26 cent, op 1 Febr. 1910 zal het bedragen 27 cent en op 1 Juli 1910 28 cent. Overigens zal de bestaande toestand gehandhaafd worden, nader te rege len in een door partijen vast te stellen col lectieve overeenkomst. De duur der overeen komst zal later door partijen worden vastge steld. Op bovengenoemde voorwaarden zullen de werken van alle leden onzer vereeniging opengesteld worden op Donderdag 16 Sept. a. s., 's morgens 6 uur voor de grondwer kers in het algemeen.'' Een vitrioolwerper. Bij vonnis der Amsterdamsche rechtbank van 25 Mei 1.1. werd tot een gevangenisstraf van 1 jaar veroordeeld, zekere W. B„ wegens poging tot het toebrengen van zwaar licha melijk letsel. Het was op 14 October van het vorige jaar dat de beklaagde na een woordentwist met zekeren H. van I. dezen in de Spuistraat een te voren geheel met vitriool gevulde flesch naar het hoofd wierp, met het doel hem zwaar lichamelijk letsel (verminking) toe te brengen. Van I. vluchtte echter tijdig en inplaats van hem te raken viel de flesch op straat in stukken en stroomde de gevaarlijke vloeistof weg. Voor de rechtbank ontkende hij het doel te heb ben gehad van I. te kwetsen, doch hem slechts bang te hebben willen maken, daar deze steeds een mes bij zich had om hem daarmede te bedreigen. Vier getuigen zijn gedagvaard. Mr. Pleijte requireerde vernietiging van het vonnis, aangezien dit het feit qualifi- ceerde als poging tot mishandeling. Hij meende hier te doen te hebben met een po ging tot het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel, en stelde voor den beschuldigde opnieuw te veroordeel en tot een jaar gevan genisstraf. Arrest 28 dezer. Moord te Koekangerveld. Men meldt uit Assen De politie te Hoogeveen heeft Dinsdag avond aangehouden de beide zoons van den vermoorden Bakker. De verdachte B. is I weer op vrije voeten gesteld. Moord te Koekange. In. het schapenhok in de woning van den ver moorden Bakker is onder de mest geld en een portefeuille van Bakker verstopt gevonden. Reeds eenige dagen geleden zijn kleeren van een der zoons, o. a. een broek, die was gewasschen, ter onderzoek in beslag geno men. De vermiste twee ton. In verband niet de twee ton aan effecten der firma Kikkert te Vlaardingeu zij nog mede gedeeld, dat 11. Vrijdag wel 16 firma's te Amsterdam dezelfde order uit Den Haag be reikte, de order n'l. tot verkoop van effec ten. Aangezien dit de aandacht trok van den „beursman" van een der Amsterdamsche bankinstellingen, maakte deze den directeur van de bewuste bankinstelling hierop attent met het bekende gevolg. Minstens zes Am sterdamsche firma's en bankinstellingen te Amsterdam zijn bij het geval betrokken. Voor verschillende bedragen aan effecten (afwisselend tusschen f 5000 en f 15,000) waren bun effecten toegezonden. De f 80,000 aan effecten, behoorende tot de f 200,000 geldswaardige papieren door de firma Kikkert, te Vlaardingen, vermist, zijn te Amsterdam teruggevonden. Door toedoen van den directeur eener Amsterdamsche Bankinstelling kwam de politie op het spoor der effecten en kon reeds gisterenmiddag bij een viertal effectenfirma's te Amsterdam f 80,000 aan effecten in beslag nemen. Deze effecten waren via Den Haag in het bezit dier firma's gekomen. Een schimmelhit ver- m i s t. Te Linschoten is Dinsdagmorgen uit een weide op Heeswijk vermist een groote blauwe schimmelhit, zijnde een 6 a 7-jarige ruin, die nog niet is teruggevonden. De politie stelt hieromtrent onderzoek tn Gered. Woensdagmorgen werd in de Zuiderzee in zinkenden toestand aange troffen het tjalkschip „Immanuel", schipper H. Kaan perm an, komende van Waddingsveen en op reis naar Almelo. De opvarenden, de schipper, zijn knecht, zijn vrouw en 5 kin deren, werden door den Harderwijker vis- sc.her G. Petersen Cz. allen behouden te Harderwijk aangebracht. Het schip was ge laden met ijzeren staven. Wiens onvergefelijke schuldisdatnuïTe Bergen op Zoom heeft oen 2-jarig kind een teug extract van wijnazijn gedronken, waardoor het na eeni gen tijd overleed. Doodelijk rijwielongeluk. De 20-jarige Hendrik Dekkers reed, gezeten op zijn rijwiel, Dinsdagavond te 's Grave- moer in volle vaart tegen het voertuig van. De H. uil Waspik. De jongen bleef op de plaats, kermend van pijn en inwendig ge kneusd, liggen en werid dbor voorbijgan gers, die hem in dien toestand aantroffen, naar zijne woning overgebracht. Na eenige uren lijdens is hij in den afgeloopen nacht overleden. ('s H. Ot.) Branden, Gisteren voormiddag ontstond door onbekende oor taak brand in de schuur van E. J. v. Arlc" te Loenen, waar een groote hoeveelheid aardappels la gen opgeslagen, waarvan een gr,oot deel ver loren ging. Ook het in de schuur aanwezige land bouwgereedschap benevens een houtmijt naast de schuur werd door het vuur ver teerd. Het gebouw is niet verzekerd. De cholera. Nu de haven van Rotterdam weder ver klaard is vrij van cholera te zijn en aan de schepen weder schoon© gezondheidspas- sen worden uitgereikt, heeft de Norddeut- söhe Lloyd haar bepaling van 10 dezer, vol gens welke de rijksmailstoomschepen van haar lijn op Oo&t-Azië de haven van Rotter dam voorloopig niet zouden aandoen, in getrokken De rijkspostboot Kleist, die 22 dezer uit Bremerhafen vertrekt, aal nu Rotterdam vol gens het vaarplan aandoen. School- en Kerknieuw». Voor 1 jaar is benoemd tot assistent aan de Rijks-Hoogere Land-, Tuin- en Boschtbouw- school te Wageningen C. H. Oostingh, aldaar. Indiensttreding van onder wijzers. Door den Minister van Binnenland. 6ohe Zaken is de aandacht der gemeentebesturen e* op gevestigd, dat zij wel eens nieuw aange stelde onderwijzers in dienst doen treden, alvo rens de dienstbetrekking van dezen bij de ge meente waar zij tot dusver werkzaam waren, een einde had genomen. Zoowel in 't belang dier onderwijzers als in dat der gemeenten, verzoekt de Minister, nieuw aangestelde onderwijzers niet in dienst te doen treden op een tijdstip, waarop dezen nog niet ontslagen zijn van hun verplich tingen jegens een andere gemeente. De nieuwe cursus aan de Rijks-Land bouw. school te Wageningen is begonnen tnet 125 leer lingen en 9 voor enkele vakken. Het vorige jaar was het cijfer totaal 102 leerlingen. Stuurlieden-examens. Geslaagd: groote stoomvaart, leu stuurman, L. J. Turfboer; 3en stuurman, D. Stobbe. rZaterdag 18 Sept., des namiddags half 4 uur, zal de eerste steenlegging plaats hebben van het nieuwe schoolgebouw der vakschool voor de typografie, door den lieer J. H. de Waal Malefijt, oud-voorzitter, minister van koloniën, op het terrein aan den JuUfonlschen weg te Utrecht naast de Amalia-stichting. Aan vele personen zijn, uit- noodigiingen gezonden om deze plechtigheid bij te wonen. rDe Vereeniging tot het verzorgen, opvoeden en onderwijzen van zwakzinnige kinderen houdt een buitengewone algemeen© vergadering op Zaterdag 25 September, 's nam. te 2 uur, in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Utrecht. Mededeo- lingen zullen worden gedaan over de terrei nen en gebouwen, voor dè vestiging der Heydestichting aangeboden, en komt aan de orde een voorstel van het hoofdbestuur „De algemeene vergadering besluit tot de oprich ting van een algemeen opvoedingshuis en school." rVan wege het Dag. Bestuur van het Verbond van Vereenigingen van Sigarenfa brikanten in Nederland is het praeadviee verschenen aangaande de door de drie aan gesloten vereenigingen voorgestelde wijzi gingen in het arbeidscontract. De vergade ring van genoemd Verbond, waarop dit zal worden besproken, zal 6 Oct. te Utrecht plaats vinden. Kan de vergadering zich met dit praeadvfes vereenigen', dan zal het artikel in het voorgestelde arbeidscontract, waarbij de sigarenmakers verplicht zullen worden alle werkzaamheden te verrichten, vervallen. Dit is o.a. een artikel, waartegen de arbei dersorganisaties groot bezwaar hadden. Gisteren middag geraakte in de 'Slotlaan te Zeist een tien-jarige jon gen onder een der bijwagens van de electrische tram. De "knaap was, on- dianks de waarschuwing van het tramper soneel zulks na te laten, tooh op een der aanhangwagens gesprongen om zich een eind te laten mederijden. Door die vaart van do tram viel de jongen van den wagen hij werd door den eerstvol geilden aanhangwagen overreden. In allerijl snelde hulp toe, maar de knaap overleed reeds na enkele oogen- blikken Zondag 19 September a.s. hoopt om half elf in de Ameisfoortsche kerk op te treden Ds. Ortt, Nederl. Herv. predikant te Spankeren. De temperatuur van het water in de Amersfooitsche Bad- en Zweminrichting was hedenmorgen 7 uur 56 graden Faherenheit. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 15 September I tOi». Medegedeeld door het Kon. N'l Me' Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 775.2 te Hernö sand; laagste 751.6 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 17 Sept. Zwakke tot matige O. tot Z.-O. wind, neve lig tot half bewolkt, waarschijnlijk droog eer. Stijging van temperatuur. Schouwburg Amicitia. Zaterdag, 18 Sept., 8 uur- door de Kon. Ver. „Het Nederlandscb Tooneei." 1. Hang 1 1.75, (Leden f 1.50.) 3. Hang f 0.75. 3. Hang I 0.40. Zie de aanplakbiljetten Tournee do Theatre de la Porte-Salnt-Maitin. HENRI HERTZ, Directeur. Lundi 20 Septembre 1900. Dne seule representation extraordinaire, avec le concours de KI. JEAN DUVAL, du Théatre de la Porte-Saint-Martin. M>i« MARGUERITE DÉTROIX, M. JACQDES FAURE. Et des Artistes du Théatre de la Porte-Saint-Martin. Comédie héroïque en 5 actes, de M. EDMOND ROSTAND. Ridean 8 lienres. Prijzen der Plaatsen: Bal con f 3. Stalles en le Amph. f 2.50, le Zijloge 2. Baignoires, 2e Amph. en Parterre f 1.50, So Amph. en 2e Zijloge f 1.4e Amph. f 0.75, Gaanderij f 0.50. PlaatsbesprekingVoor Aandeelhouders V r ij d a g van 10 tot 12 uur, voor het Pu bliek denzolfden dag (na loting) van 1 tot 3 uur, verder Zaterdag en Maandag van 10 tot 12 on van 1 tot 3 uur. Ondertrouwd: ANTON J. VAN WAGTENDONCK, Ambtenaar der Posterijen en Telegrafie, CLARA H. KVERVLOET. Alkmaar, Ritsevoort 32a, jq Sept. 1909 Amersfoort, Stationsstraat 1, Huwelijksvoltrekking 30 September. Het Gemeentebestuur van Utrechtzal op Zaterdag 9 October 1909 des namid dags te twee uur, in het openbaar ten Stad- huize aanbesteden De levering van 160.200 E G. haver, oogst 1909, ten dienste van de Gemeente-reiniging, In 1909 1910. De voorwaarden dezer aanbesteding liggen op weikdagon tusschen 10 en 12 uur des voor middags ter inzage op het bureau van den Directeur dey Gemeentereiniging en zyn aldaar, alsmede ten Stadhuize (afdeeling Financie- kamer) en bij de boekbandelaren J. G. VAN TERVEEN ZOON verkrijgbaar gesteld tegen betaling van O.IO per exemplaar Grand Hötel de Malte (geheel vernieuwd,) 63 Rue de Richelieu. nabij de Boulevards en het Palais Royal. Comfortabelst Familie-Hotel. Matige prijzen. 75 kamers. Tuin, Rookkamer. Leeszaal. Uitstekende Keuken en beste Wijnen. Kamor met 1 bed van af 4 frs. Kamer met 2 bedden van af 7 frs. bediening, electrische verlichting en cen trale verwarming inbegrepen. Déjeuner a la fourchotte 3 fr. Diner 4 fr. Restauratie a la c;irte. Baden. Telefoon, Electrische Lift. Arrangementen on pensi ons. Telegr.-adresSVENDSEN, Parijs. staat eene advertentie van uwe firma niet op deze plaat» Eon zeer groot aantal lezers zouden er dan kennis van hebben kunnen nemen. H. O YENS ZONEN, te Amsterdam.) Baarn MUURHUIZEN 15. Telefoon 49. Verschaffen Wissel- en Credieibrieven op Binnen- en Buitenland. Assurantiën. Administratie. MOLLEBU8STRAAT 88. Telefoon 141. In ffenieur-Bureau „A MEFtSFOOFt T" C. BRUIJNIS Co., Korte Bergstraat 7. Filiaal en Fabriek BREDA, Ginnekenstraat 137. Technisch- en Electrotechnisch Advies- en Installatie-Bureau. Fabriek van Acetyleen- en Aerogeen Verlichtingstoestellen. Belast zich met den aanleg van Electrische-, Acetyleen- en Aerogeen Verlichtingen voor Villa's, fabrieken en alle andere doeleinden. Installeert Telefoon- en Electrische Selielinrielitlngen. Plaatst en onderzoekt Bliksemafleiders. Levert en plaatst de algemeen gunstig bekende „Oeconouiie" Zulggas- en Benziuc Motoreu en van door deze te drijven Krachtwerktuigen. De Installaties geschieden volgens de voorschriften ven het Koninklijk Instituut van Ingenieurs. een glas stuk; een armpje «an uw bril; een kurkje of hoorntje «an uw Pince-nex, wendt u met vertrouwen tot ons. wy repareeren vlug. billijk en voldoende. Onze 25-jarlgc werkkring hier ter stede waarborgt een vak- kundige behandeling. BRILLEN worden geleverd op voorschrift van H. H. Doctoren. Instrument- en Horlogemaker. Langestraat 42.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3