ar\ 88 Maandag 20 September 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. DE WISKOTTENS. 8'" jHargang. DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem frauco per poet- 1.50. Afzonder; ij te nummers - 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feest dagen. AdvertentiSnmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bfl de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tet het herhaald adverteeron in dit Blad, bg abonnement. EeiK circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvra»* toegezonden. A.an hen, die met 1 October a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand September nog zullen -verschijnenkos teloos toegezonden. Politiek Overzicht. Het Jong-Egyptlüche congres. Het eerste Jong-Egy ptische congres dbt in September van net vorige jaar te Uenève bijeengekomen i.as en voor oe eerste maai een permanent comité ter vertegenwoordi ging der Jong-Egyptdsohe partij in Europa na<l benoemd, haa uitsluitend ten doel spoe dig een tweede congres te Genève te <loen bijeenkomen. Dat heeft van 13IS öepiern- ber ji. plaats gehad en onder onze politieke berichten hebben wij de voornaamste be sluiten door het congres genomen, vermeld. Dili werd bijgewoond door omstreeks 1U0 Kgyptenaren, waaronder de leader der na tionale partij Mohamed Bey Fend en het hoofd oer isgyptisch© voilespartij Ahmed lien Loeiti el öeyd. Verder waren aanwezig de afgevaardigden van het Engelsche lager huis Keir Daxdie, als vertegenwoordiger der Engelsche arbeiderspartij, benevens Kettle en Hazelton, leiders der iersche partij. Van de universiteit te Genève namen de vice-rector, met nog een professor en eeuige privaat-docenten aan de zittingen deel. Het tweede congres der Jong-Egyptische partij heeft hare eischen in meer scherp omsehreven vorm tot uiting gebracht eu tegenover de beschaafde wereld ge tuigd van de houding die Engeland sedert 27 jaar tegenover Egypte inneemt. De na tionale Jong-Egyptische beweging welke onder de intellectueel© klassen in Egypte hare aanhangers vindt, evenals onder tal van persoonlijkheden op politiek en litterair gebied m Frankrijk en Engeland, heeft een zeer beslist omschreven programma. De uitvoering ©r van moet echter langs diplo- mati&ken weg tot stand komenalle oproe rige of revolutionaire elementen worden onverbiddelijk uit de partij gesloten. De beweging vindt, volgens de verklaring van den voor eenigen tijd overleden leader Mus- taphe Kamel Pacha, haar kern- en hoogte punt in den edsch om de Engelsche troepen uit Egypte terug te trekken. Het mag be kend geacht worden hoe in het paar 1882, naar aanleiding van de door den Egyptisohen minister van oorlog Arabi bewerkte revo lutie, Engeland tot een© interventie over ging, opdat rust en orde in het land weer zouden worden hersteld. Deze interventie, welke geschiedde zonder volmacht van de mogendheden, die de Londensche conventie van 1840 onderteek end hadden, waarbij Egypte tot een vazalstaat van Turkije werd verklaard, was onwettig en diende Enge land slechts als een voorwendsel voor eene langzaam voortgaande bezetting met inbe zitneming van Egypte als einddoel. Sedert 1882 heeft zich dan ook de verengelsching van Egypte op een stelselmatige wijze voltrokken. De gouverneurs welke Gioot-Brittannie successievelijk naar Kadro zond, hadden de instructie op zooveel mo gelijk plaatsen in thet land de hand te leg gen. De nationaal-Egyptische beweging nu wil met alle haar ter beschikking staande middelen de wederinvoering bewerkstelligen der door den Khedive Tewfik Pacha in 1881 ingestelde grondwet, welke van zulk een korten duur was daar ze in liet jaar 1882 met den intocht der Engelsche troepen werd opgeheven. Van de gewichtigste punten die op het de vorige week gehouden congres in behan deling kwamen zijn de volgende te vermel den r In de eerste plaats een kritische en rechtsgeleerde studie over de internatio nale positie van Egypte." Dit omvangrijke rapport, ongetwijfeld het gewichtigste van allen, deed in do eerste plaats nauwkeurig uitkomen de wettelijke positie die Egypte ten opzichte van het internationale recht door de bovenvermelde Londensche conven tie inneemt, zoo mede door de Keizerlijke volmacht welke de Sultan van Turkije aan den Khedive bij zijn ambtsaanvaarding ver leent. De positie van den Khedive komt dus met diegene overeen welke de vazal tegenover den souverein inneemt. Het rap port legt in 't bijzonder den nadruk op de verengelsching van het land door -.Lord Cromer en op de omstandigheid, dat te zijner tijd Egypte zich aan handen en voe ten gebonden geheel aan Engeland zag overgeleverd. Met een interessant historisch overzicht der nationale beweging^ gevolgd door een godegen rechtsgeleerde verhand© ling over de rechtpositie van Egypte, sloot dit rapport, waarvan de lezing niet minder dan twee volle uren in besdag nam. Voorts werden rapporten uitgebracht over den toestand van Egyptisch Soedan, en over de capitulatie-verdragen en gemengde recht banken in Egypte. Eerstgenoemde instel ling, waarbij de rechterlijke macht over vreemdelingen wordt uitgeoefend door hun ne eigen consuls, werd door den rap porteur voor Egypte noodzakelijk ge acht, zoolang de Engelsche bezetting diuurt, omdat ze het indringen van Enge land in toom houdt en het evenwicht van de verschillende invloeden in Egypte waar borgt. Wat de gemengde rechtbanken be treft was de inleider van meening dat deze hebben bijgedragen tot eene gezonde en wel geordende rechtspleging en tevens voor het herstel der orde in het burgerlijke en finan cieel© bestuur des lands van beteekenis ge worden zijn. Ook aan het vraagstuk der opvoeding heeft het congres zijne bijzondere aandacht gewijd, waarbij de nadruk werd gelegd op het feit dat slechts dooT een nationale op voeding het volk tot het bewustzijn van zijn rechten en plichten kan komen en dat het volk in zijn geheel, niet enkel een poli tieke partij, het ideaal der vrijheid moet nastreven eu zich trachten te ontwikkelen. ,,De ontwaking van het Oosten" was de titel van een rapport uitgebracht door den reeds genoemden Loeftü el Said, eene der belangrijkste persoonlijkheden van het con gres. In het rapport, dat grooten bijval ver wierf, werd herinnerd aan de bloedige ge beurtenissen die op den Balkan zijn voor gevallen en de meening uitgesproken dat op he., oogenblik dat zich het geheele Oosten zal beginnen te roeren, het uur dor vrijheid voor Egypte slaan zal, want nocfli de on derdrukking door Engeland, noch de beper king der persvrijheid kunnen, de nationale beweging stremmen. De in de Arabische taal door zeer jonge lieden gehouden redevoeringen trachtten herhaaldelijk Engeland's wandaden te brand, merken. Ten slotte werden met algemeene stemmen, de volgende wenschen geofrmu leerd „Ontruiming van Egypte door de Engelsche troepen en ©on parlementaire re geenng, (die men natuurlijk niet vraagt van Engeland doch van den Khedive, omdat deze alleen de rechtmatige heerschei' over Egypte is); oprichting van vrije scholen; oprichting van een onpartijdig blad ,,Het vrije Egypte", hetwelk het permanente Jong-Egyptische comité aLs orgaan zal die nen en eens per maand in Genève verschij nen zal; wederinvoering der persvrijheid. Er is verband tusschen de Jong-Turksclie beweging en de Jong Egyptische. De eer ste werd door Enge. and met sympathie begroet en de tweedeHeb zou wel eens kunnen zijn., te meer waar de ten con grosse aanwezige parlementsleden steun aan de zaak van Egypte in het Lagerhuis hebben toegezegd, dat ook deze beweging in Enge land meer weerklank begon te vinden en dit rijk zich meer dan heb lief is met de beweging zou hebben bezig te houden, mis schien wel een beslissing er in te nemen. BuiUchland. Miineheo, 18 Sopt. In de beroem de oude raadhuiszaal had hedenmiddag de plechtige uitreiking d r gouden burger me daille aan den Keizer plaats. De opperbur gemeester von Borscht wees in zijne toe spraak op heb nobele besluit des Keizers de bem als eerste in den lande ten deel geval len beroemde schilderijen verzameling van graaf Scfaiack voor de stad München te be houden en haar door een prachtig gebouw een omgeving te scheppen, dat de heerlijke kunstwerken eerst tot haar volle recht doet komoa. Uit dankbaarheid bood het gemeen tebestuur den Keizer de gouden burger medaille aan. De Keizer antwoordde met een rede, waar in hij deed uitkomen, dat in vervulling was gegaan wat eens de edel gezinde Koning Lodewijk de Eerste zich tot taak stelde. Het moet daartoe komen, dat niemand Duitsch- land kent die niet München. gezien heeft. De Keizer dankte voor de kostbare gave die, in zulk een artistieker Vorm, uitiug geeft aan de vriendelijke gevoelens, welke liet „Münchener Kindl" hem toedraagt. De Kei zer Ledigde daarna een dronk op het welzijn van het lieve, heerlijke München.' (Het Münchener Kindl" is het kenteeken van het wapen der stad München. Red.) München, 18 Sep t. Bij de opening van het Schackmuseum hield de Keizer een redevoering, waarin hij het de schoone taak van den kunstenaar noemde, de gebeurte nissen van het dagelijksclh leven niet enkel in pakkenden, opzienbare:;den of stuitenden vorm weer te, geven, maar veeleer onder den invloed van de schoonheidsleer, met reinen zin en voorname opvatting, den geest van het ideaal in zijn tijdgenooten hoog te hou den boven liet alledaagsche leven en het schoonheidsgevoel van het volk aan te kwee ken en te versterken. Do prins-regent verklaarde hierop, in een rede, het museum voor geopend. Altenburg, 19 Sept. De Keizer en de Keizerin kwamen heden voormiddag om half negen hder aan. Zij werden aan. het station allerhartelijkst begroot door den hertog en de hertogin, die HH. MM. naar het slot geleidden. De vorstelijke per sonen begaven zich om half twaalf onder het gejuich van de bevolking naar het markt plein, waar de Keizer eene parade hield over den Landskriegerverband, waarop een groote huldigingsoptocfit van den boeren- .iiitl van het hertogdom volgde. Des avonds had in het hertogelijke slot een galamaal tijd plaats, waarbij de hertog en de Kei zer luu'telijke feestdronken wisselden. B e r 1 ij n 19 Sept. Mafamoed Chef- kot Pacha is gisterenavond om 10.55 hier aa:;g. k men. Berlijn, 18 September. De Süd- deuteche Reichskorrespoudenz qualificeerb de mededeeling van de New-York Herald over een geheim verdrag of bondgenootschap tusschen Duitschland en Turkije, bij welks afsluiting de Duitsche gezant en de gene raal Chefket Pacha betrokken zouden zijn als een „roovergesc'hiedenis", welker be- lachel jkheid op haar uitvinder terugslaat. Leipzig, 18 September. In de heden gehouden laatste zitting van den so ciaal-.ieraocratischen partijdag werden een aantal partijgenooten wegens schending van vertrouwen uit de partij gezet. Het gemeen teraadslid Hoffmann uit Berlijn bepleitte een voorstel, waarbij de partijdag besluit dat alle partijgenooten uit hun kerkverband moeten treden. Het voorstel werd met bijna algemeene stemmen verworpen, daarente gen aangenomen een voorstel van Clara Zetkin om een eommiss-'e tot kinderbescher ming te benoemen. Daarna werd besloten den volgenden partijdag in 1910 te Maag denburg te houden. Hierop werden het par tijbestuur en de commissie van toezicht her kozen. Na een slotwoord van Singer werd de partijdag gesioten. De Süddeutsche Tabakszeitung, net voornaamste blad van het Duitsche tabaks- bedrijf, schrijft over de gevolgen van de nieuwe Duitsche tabaksbelasting op het si- gavcnvak. In de Biider-streek m Westfalen zijn er ver over de duizend arbeiders ont slag. li. Te Enger, een sigarenmakersstad, zijn in negen fabrieken 263 arbeiders ont slagen. In troepen van 30 tot 40 personen trekken de arbeiders van dorp tot dorp om werk op het land te vinden, maar vruchte loos. Te Witzenhauson heeft eetn groote fa briek twee filialen opgeheven en al de ar beiders daarvan gedaan gegeven. En meer van dien aard zal er volgen. Bij den bur gemeester van Schwetzingen in Baden heb ben tot nog toe ruim 1000 ontslagen siga renmakers om onderstand gevraagd. In de st2d Hockenheim zijn er ruim 100 van der gelijke verzoeken ingekomen. Te Elbing en Bromberg zijn 40 van de 300 sigaren makers die er werken ontslagen. In Ham burg-Altona zijn er een 250 menschen wer keloos, ruim 500 werken met verkorten tijd, d© meesten slechts den halven dag. Te Goch, Dülken, Rlieydt en Rees hebben on geveer 450 arbeiders en arbeidsters gedaan gekregen. In een aantal andere plaatsen is de werktijd verminderd In Frankenberg (Saksen) is in een week tijds aan ruim 1000 arbeiders de dienst opgezegd. En zoo voort. Engeland. Minister Asquitih heeft in zijn groote rede van Vrijdagavond nog eens de doeleinden uiteengezet, welke de Engelsche begrooting met name in de laud-clausulen, nastreeft. De conservatieve pers doet haar best de middelenwet als zuiver socialistisch voor te stellen, om daardoor de middenklasse er af- kcerig van te maken. Tegenover Lord Rosebery, die eveneens in hoofdzaak een beroep had gedaan op bet eigendoms- wet, wees Asquith er heel nuchter op, dat den staat bij de kolossaal toegenomen uitgaven slechts de keus blijft tusschen hooge invoerrechten op algemeene behoeften of een hoogere belasting der be zittende klassen. Niet de begrooting is een revolutie, maar de verwerping door het Hoo- gerhuis zou liet zijn. Zonder bedreigingen uit te spreken deed de premier toch duide lijk uitkomen, dat de Lords hun bestaan op het spel zetten, wanneer ze de financieele wet aantasten. De liberale partij was niet alleen bereid, doch wachtte er op den strijd te aanvaarden. De Engelsche minister van Financiën heeft een statistiek bekend gemaakt betref fende het ouderdomspensioen in dit jaar van 1 Januari tot 2 September. In dien tijd is er voor het pensioen (in ronde sommen) uitgegeven, in Engeland 3.270000, Ierland 1.541.000, Schot land 593.000; te zamen 5.404.000. Het aantal gepensionneerden was op 30 Juni: in Engeland 410.000, Ierland 184 000, Scholiaud 73.000, te zaraien 667.000. De bevolking van EngeLand is 35 756.000, Ierland 4.374.000, Schotland 4.877.000. In verhouding tot de bevolking zijn er in Engeland op de 100 inwoners on geveer 11 gepensionneerden, in Ierland 42, in Schotland 15. Het hooge aantal in Ierland is ten deele te verklaren uit de groote armoede die er heerscht, ten anderen deele uit den beogen ouderdom die een aanmerkelijk gedeelte tier bevolking bereikt. Men berekent dat bet ouderdomspensioen in liet volle jaar 7.956.000 of bijna f 96.000.000 zal kosten Minister Asquith schatte het bedrag oorspronkelijk op 72.000.000. Birmingham, 1 8 S e p t. Tweo suf fragettes zijn veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf wegens het werpen van stee- nen in Asquith's trein. De andere gearres teerden zijn gisteren vrijgelaten. Noorwegen. Christiania, 18 Sept. De lieer Hou gen, die tot nu toe den minister van' Eeredieust heeft vervangen, is heden be noemd tot minister van Eeredienst. Spanje. Madrid, 19 Sept. Na eene confe rentie met den Koning verklaarde minis ter-president Maura, dat het parlement zal worden bijeengeroepen, als de zaken in Me- lilla geregeld zijn. Koning Alfonso heeft Donderdag de depu tatie van Spaansche journalisten ontvangen, die zich kwam beklagen over het optreden van den censor tegen de couranten. De Koning was heel vriendelijk en beloofde do kwestie met het ministerie te bespreken. Veel uitsluitsel hebben de journalisten hiermede dus niet gekregen. Uit Madrid wordt gemeld, dat de opposi tiepartijen zich voorbereiden op een krach tige» veldtocht tegen de regeering. De re publikeinen zullen de onmiddellijke bijeen komst van de Cortes verlangen. Zoo' de Staatscourant van 20 September niet een besluit publiceert waarbij de volksvertegen woordiging wordt bijeengeroepen, meent hun leider, de heer Azcarate, dat zij niet langer een afwachtende houding kunnen aannemen. Alle fracties van de gematigd republikein- 12 DOOR RUDOLF HERZOG. „Grootmoeder, ik zou ook plezier willen hebben." De kinderen werden ongeduldig. „Wat wil je hebben?'" „Berlijnsch brood," verklaarde grootvader en lonkte zijne lievelingen toe. Toen kregen ze ieder hum stuk amandelbrood. „Maar muisstil zijn, als de groote menschen pra ten." „Moeder, de kerk is uit," zeide de oude Wiskotten en keek naar den menschenstroom, die, levendiger-dan 's morgens, den terug weg aanvaardde. De ruggen waren rechter, de gang veerkrachtiger, de blik opgewekter. Het was alsof al deze menschen in den vroe gen morgen een last zorgen en sombere ge dachten naar het Godshuis gedragen en daar achtergelaten! hadden." „Daar komen de jongens aan."" August is er niet bij." „Die zal wel met het zakje of de open schaal geloopen hebben," meende Gustav. De overige vier Wiskottens verschenen en begroetten hunne ouders en hun broeder. Wilhelm en Fritz hielden hun jassen aan en den hoed in de hand. „Ga je mee een glaasje drinken, Gustav?" „Mij best! En vader, hoe gaat het met u?" „Als de pedalen maar eerst weer óp gang zijn. Drink voor mij ook een glaasje." „Je moest de jongens ook liever wat an- •ders leeren," bromde juffrouw Wiskotten. „Uit de kerk naar de herberg, dat past niet bij elkaar." „Wij liebbeu eene samenkomst over zaken, moeder, in het hotel Vogeler, Tot straks dus." „Preoies om een uur wordt er gegeten." Paul en Ewald Wiskotten kwamen uit hunne kamer, waar ze overjas, hoed en ge zangboek gebracht hadden. Hun vader schoof hun de flesch rooden wijn toe. Ze haalden glazen uit de kast en kwamen bij hem zitten'. „Waarover heeft de dominé gepreekt?" vroeg juffrouw Wiskotten haren jongste. „Over den lieven God." „Dat begrijp ik. Heb je overigens dan niets onthouden,?" „Naast mij, boven op de laatste bank, za ten twee kleine bengels, die met elkander postzegels ruilden." „Je hadt hun een oorvijg moeten geven. Het is schande, zooals tegenwoordig de kin deren opgevoed wordenEn altijd is de moe der de schuld. Ze hehbeni geen ernst, jiiets dan onzin in het hoofd, de tegenwoordige vrouwen." Emilie Wiskotten kwam de kinderen ha len. Ze zag er zeer lief uit in haar nauw sluitend manteltje en met den breed geran- den hoed, doch ze ergerde zich, dat ze haar man niet trof. „Die minuut had hij nog wel kunnen wachten. Maar de angst dat het bier weg loopt 1 Zegt goeden dag, kinderen. Als ik niet maak dat ik thuis koin, krijgen we geen van allen iets te eten." Weder ging de bel, toen zij vertrokken was. Op de trap weerklonk eerbiedig August's stem en een luidere, welluidender. „De dominee 1" „Goeden morgen, m'n beste juffrouw Wis kotten, goeden morgen, m'n beste mijnheer Wiskotten. Hoe gaat het er mee! De wijn smaakt zeker niet al te best! Ja, ja, waar mede men ini de jeugd zondigt, daarmede wordt men op latereau leeftijd gestraft." Het korte, dikke manneke met de grijze bakkebaarden zeide het humoristisch-vader lijk. „Neen, dominee," antwoordde de oude Wiskotten, „dat is niet geheel eu al juist. Wij u heb ik in mijne jeugd zelfs bij naam niet gekend. Hoogstens-nu en dan een flinke snaps." „Dien drank willen wij zolfs niet als woord in den mond 116111011- Neen, juffrouw Wiskotten, ik ga niet zitten. Ik moet in de gemeente nog zieken bezinken. De Zondag behoort aan de armen. fcie.-hte even wilde ik naar uw besten man k men zien. Het ver heugt mij, dat ik hem zoo wel vind. Ah daar hebben we mijnheer den student ook exitus acta probat, het resultaat kroont lvet volbrachte, zegt de oude Heiden Ovidius. En gaan we ons nu op de theologie toeleggen?" Ewald Wiskotten werd1 vuurrood. Hij stot terde. „De oude Heiden Ovidius," stiet hij uit, „zeide echter ook „Disce bonos artes, mo- neo, roniana, juvenilis!" „Dat versta ik niet," merkte juffrouw Wis kotten op en keek den dominee aan. „De jongen citeert: „Leer de schoone kunsten, raad ik u, Romeinsche jeugd 1" verklaarde de dominee. „Maar dat heeft toch, God zij lof en dank, niets met de theologie te maken?" Paul Wiskotten gaf zijn jongeren broeder een duw. „Hou je mond," fluisterde hij hem toe. „Nu, juffrouw Wiskotten," ging de domi nee voort, „ik kom van de week nog wei eens op een middag. Dan zullen we tege lijkertijd de studie van onzen jongste hespre ken. Een prettigen Zondag verder! August zal mij nog een eindje naar mijne zieken vergezellen." „Ik wil niet, vader," zeide Ewald Wiskot ten snel toen zijne moeder den dominee uit liet, en hij greep krampachtig de rechter hand van don oude. „Ik wil niet en ik kan niet in de theologie studeeren." „St... laat moeder je niet hooren. Kan niet! Voor den imensch, die zooveel geleerd heeft, staat de geheele wereld openKijk eens naar mij. Toen ik volleerd was, in El- berfeld bij den verver Frowein, kreeg ik een getuigschrift, en mijn meester en twee her bergiers, twee vrienden van hem, gingen als getuigen mee naar den opperburgemeester. Die stempelde het getuigschrift eigenhandig af, en mijn meester sloeg mij daarbij op den schouder en zeide trotsch„Ziezoo! Daar mee kan je nu door de wereld I" Ik heb het- alleen maar op het papier, maar jij hebt het ook in het hoofd. Proost, jongen." Tegen den avond reden Paul en Ewald niet de tram naar Elberfeld. Op den langen, aan weerszijden met boomen .beplanten weg, de trots der Barmers, zag het zwart' van de menschen, die hier iederen Zondag hunne wandeling maakten. I)e boomen der laan had Napoleon I geplant, beweerde de legende. De oude burgers der zustersteden Barmen en Elberfeld bewaarden door de vertellingen hunner vaderen in een hoekje hunner fanta sie nog een klein zwakje voor den grooten Korzikaan, die het hertogdom Berg bij het koninkrijk Westfalen gevoegd had en menig practisch gebod voor het Wupperdal afge kondigd moest hebben. Ook gaf het relief, als de vader tegenover zijne kinderen dent bodem met historische feiten drenkte en van den geweldigen Napoleon als van een ouden vriend der familie, waar men jij en jou tegen zeide, sprak. Ewald Wiskotten kon nauwelijks geduld oefenen, totdat de wagen op de markt te El berfeld stil hield. In een der kamers van het oude hotel Zur Post zou hij de begaafde kun stenaars uit het Wupperdal aantreffen, wel licht door hen als toekomstige collega ver welkomd worden. iZijn hart klopte hem in, de keel, toen Paul Wiskotten de deur opende. Om eene lange tafel zaten een aantal oudere en jongere mannen achter hier- en wijnglazen. Een hunner las een stuk uit een epos Voor, de overigen luisterden met ge spannen aandacht. Er lag iets plechtigs, ieta otiwereldsch over het kleine gezelschap. Een paar ouden hadden, de handen onder het hoofd gezet en staarden glimlachend naar de zoldering, als aanschouwden ze daar den Olympus hunner jongelingsdroomen. Een paar jongeren, bleek, met magere gezichten en fonkelende ©ogen, dronken de woorden van den voorlezer als bedwelmenden wijn in. Hunne bewondering was geheel zonder af gunst. ,Een dichter sprak Ze wisteni, wat» dichter-zijn beteekeut, dat 't het geluk be duidde, hetwelk het verschil deed verdwij nen tusschen zolderkamer en pronkvertrek. Op dit uur vertoefden ze allen in het pronk vertrek Met riddersporen en een rinkelend zwaard doorschreden ze het als vorsten. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1