Donderdag 30 September 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. DE WISKOTTENS. X°. 93, 8'" Juurxang. :OORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem fravico per post- 1.90. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens bfl de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VA L K H O F F C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.00. Elko regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents b$ vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bjj abonnement. Ew circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De zaken in Spanje. G-root is de geestdrift in Spanje over den loop, dien de veldtocht in het gebied van Melilla in de laatste dagen heeft genomen. De Madridsche Epoca kondigt de bezetting van Seluan aldus aan: ,,0ver de historische burg Seluan, die voor 430 jaren door den Spanjaard Juan de Guzman werd gebouwd, waait wederom de banier van Spanjetot voor kort paleis van den pretendent, is zij beden het kwartier van onze zegevierende troepen Onder den indruk van de tijdingen der behaalde overwinningen, oordeelt men op timistisch over de financieele offers, die de veldtocht vordert. De Economista, een ge zaghebbend financieel orgaan, rekent uit, dat de veldtocht in het Rifgebied in ronde som 100 mil'ioen zal kosten. Maar daarover maakt men zich geen zorg. Tegen eene rente van 4 pel. beteekent dit, dat de schulden- dienst met 4 millioen per jaar wordt belast. Dat komt er echter minder op aan, want daarvoor krijgt Spanje een nieuw gebied, dat voor den landbouw, den handel, de scheepvaart en den mijnbouw van groote waarde is, weldra mild vloeiende bronnen van inkomst zal opleveren en de uitgaven honderdvoudig zal doen terugwinnen. Een bewijs, dat het zelfvertrouwen bij de regeering herleeft, levert het besluit, waar bij de cortes tegen den 15en Octobev zijn bijeengeroepen. Zoolang de zaken in Me lilla geen gunstigen keer namen, wilde de regeering de ontmoeting met het parlement liefst verschuivennu de veldtocht ten einde schijnt te loopen, beeft zij haren schroom overwonnen en is bereid aan de vertegenwoordiging rekenschap af te leggen van haar beleid. Zeer vriendschappelijk schijnt intusschen de ontmoeting tusschen parlement en regeering niet *e zullen zijn. De Madridsche bladen bevatten een schrij ven van den senator en oud-minister San chez Toca, een staatsman van beslist con servatieve richting, waarin deze met nadruk protesteert tegen de door Maura en Lacier va gevoerde „politiek van eene onverstandige reactie". Het schrijven bevat eene ernstig© aanklacht tegen het kabinet. De Schr. be toogt, dat de regeering de openbare meening tijdig met hulp van de pers op de oorlogs onderneming in Afrika had moeten voorbe reiden dan zouden ook de gebeurtenissen in Barcelona kunnen zijn vermeden. Maar in plaats daarvan is men slechts er op bedacht geweest iedereen te muilbanden„Onze re geering heeft het verbergen van de waarheid tot de hoogste wijsheid van hare staatkunde gemaaktHet is onzinnig een volk in een oorlog te storten, zonder dat er een levensbelang is of althans een door de open bare meening levendig gevoelde reden van staatsbelang. Nog onverstandiger is het echter van eene regeering, die toch slechts tijdelijk aan het roer is, maar verblind is door het vertrouwen, dat zij in alle gevallen over eene volgzame meerderheid" in de Ka mer kan gebieden, daarmee als bij verras sing voor den dag te komenDe verant woordelijkheid voor het maatschappelijke treurspel in Juli draagt uitsluitend de regee- ring, niet de conservatieve partij, die vol strekt niet heeft geregeerd." Dit zijn slechts eenige zinsneden uit dit geschrift, dat de gemoedsstemming weergeeft van de oude aan hangers "an Canovas del Castillo, die door de mannen, die nu de macht in handen heb ben, op zijde zijn gezet. Dat men in de liberale en democratische kringen juist evenzoo denkt als Sanchez Toca, behoeft eigenlijk niet te worden ver meld. De republikeinsclie partij heeft eene commissie benoemd om een manifest aan het volk op te stellen, dat de onverwijlde bijeen roeping van de cortes verlangt en het her stel van de constitutioneele waarborgen om verzet te kunnen voeren tegen het politieke beleid van de regeeringde socialistische arbeidspartij heeft zulk een manifest reeds laten uitgaan. Van de socialisten dus tot aan de conservatieven van de richting v&u Canovas staat de openbare meening tegen over de regeering. Nu heeft het kabinet-Maura toegegeven aan den aandrang tot bijeenroeping van de cortes. Ook is een besluit afgekondigd, waar bij de constitutioneele waarborgen worden hersteld in geheel Spanje met uitzoudering van de provinciën Barcelona en Gerona. De regeering schijnt te verwachten, dat de op het slagveld bij Melilla behaalde lauweren de openbare meening tot oen zachter oor deel over hare daden zullen stemmen. Of zij daarin juist ziet, zal de tijd moeten leeren. Duitschland. B e r 1 ij n, 2 9 Sept. De inschrijving op 60 millioen mark 41 pet. MoskouKiew Woronesch spoorwegobligatiën, door de Russische regeerkig gegarandeerd, lie-eft- Dinsdiag 5 October in Duitschland en Ne derland plaats. De inschrijvi-n/gskoers iin1 Duitschland is 93 pet. België. Brussel, 29 Sept. De conferentie voor zeerecht heeft de eerste 4 artikelen van het verdrag omtrent de aanvaringen behandeld. Verscheidene gedelegeerden, in zonderheid die van Nederland, maakten tal rijke opmerkingen over de vraag der soli dariteit bij vergoeding van schade, veroor zaakt door aanvaring. Engeland. Londen, 30 Sept. Het hoogerhuds heeft besloten tot de tweede lezing over to gaan van het ontwierp der lersohe landiwet, dlie reeds door het lagerhuis is aangenomen en bestemd is het beden in Ierland bestaande stelsel van landaankoop te vergemakkelij ken. Het wetsontwerp bevat talrijke inge wikkelde financieele en administratieve voorschriften, waaronder ook tot regeling van -den gedwongen aankoop, als dlie nioodig is in soimmiige deel en van Ierland. De lords hebben wel is waar besloten tot de tweedie lezing over te gaan, maar mea verwacht, dat zij belangrijke veranderingen zullen aanbrengenhet lot van het wetsontwerp is daardoor onzeker. In den loop van de discussie werd aan lord Crowe gevraagd of het hoogerhuis de financieele bepalingen van bet wetsontwerp kon amende© ren. Lord Crew© antwoordde, dat vermeerdering of vermindering van den last op de openbare schatkist tot dusver niet beschouwd werd als vallende binnen de bevoegdheid van het hoogerhuis. Eene regeeringsopgave maakt bekend, dat in Augustus in Engeland en Wales 261,555 huiszittende armen ondersteuning i kregen, tegen 254.009 in dezelfde maand 1 van verleden jaar. Het aantal armen, dat langs straat bedelde, bedroeg 518.747, tegen 522.123 in het vorige jaar. Spanje. Over den toestand in Barcelona wordt van daar aan de Vossische Ztg. geschreven, dat die daar en in het overige Catalonië met lederen dag lcritieker wordt. Van den 22en Augustus tot den 2en September waren reeds 18 bommen gesprongen, waarbij behalve de materieele schade in 't geheel 12 dooden en vele zwaar gewonden vielen. Sedert sprin gen telkens nieuwe bommen: o. a. den 13en September in de Cal Je San Pablo, waarbij een doode en zeven gewonden vielen, en eenige dagen later twee in de Calle de l'as Flores, waarbij vijf personen levensgevaar lijk gewond werden. In den nacht van 27 September in weer een bom gesprongen, waarbij versoheiden® personen zijn gekwetst. De censuur verbood de verzending van dit bericht. Oosten rijk-Hongarlj e. De Neue Freie Presse maakt gewag van in regeeringskringen loopende geruchten, volgens welke het niet onmogelijk is, dat de monarch zal toestaan, dat de buitenge wone cred iet aan vragen voor leger en vloot eenigen tijd uitgesteld worden. De gelden tot dekking van de uitgaven voor de inlij ving van Bosnië en voor do mobilisat'e moeten echter onder alle omstandigheden reeds nu gevoteerd worden. Het Fremdenblatt bevat eene officieuse verklaring, dat de Hongaarschê berichten van eene vermindering der credietaanvragen voor het leger, met het oog op de Hon gaarschê crisis, in geen enkel opzicht .juist zijn. De lege rbegroo ling voor 1910 word ti de gemeenschappelijke raiuister-conferentiën vastgesteld; wijzigingen kunnen te minder worden aangebracht, omdat het laatste sta aium van de Hongaarschê kabinetscrisis na deze conferentiën is ingetreden. De poging om den landdag van Bohemen weder aan het werk te zetten, is als mis lukt te beschouwen. De „Oberstland- marschall" heeft na herhaalde uitvoerige be sprekingen met de Czechisehe en Duitsche leidevs verklaard, dat het hem onmogelijk is gebleken overeenstemming te krijgen over de agenda, die de landdag in deze zitting zou hebben af te doen. Er zal daavom geen nieuwe vergadering bijeen geroepen worden. De verdaging der zittingen van het huis van afgevaardigden van den rijksdag tot den 6en October heeft, volgens den correspon dent van de Vossische Ztg. te Budapest, deze beteekenis dat in de onafhankelijk heidspartij Kossuth zich onderworpen heeft aan de heerschappij van de fractie der on- verzoenlijken, wier leider de voorzitter van de Kamer Justh is. Het is niet gelukt d» verdaging door te zetten, totdat het nieuwe kabinet benoemd zal zijn. Binnen acht dagen zal de Kamer weer bijeenkomen, en Justh dreigt er mee, dat de meerderheid van de Kamer >een stellig besluit over de oprichting van de zelfstandige Hongaarschê bank zal nemen, als de Kroon niet een ministerie u't de onafhankelijkheidspartij benoemt. Jit standpunt heeft ook de zwakke Kossuth tot het zijne gemaakt tegen zijne betere over tuiging in. Daar moeielijk is aan te nemen, dat de Kroon zich de benoeming van een kabinet uit de partij, die staat op het stand punt van 1848, zal laten afdwingen, is de verwachting, dat de audiëntie bij den Kei zer, waartoe Kossuth geroepen is, iets ten goede zal uitwerken, gering. Uit de verklaringen, die in de vergade ring van eergisteren werden afgelegd, volgt, dat de in 1905 gestichte coalitie van- de con stitutioneele partij, de volkspartij en de on- ai'hankelijkheidspartij opge'houden heeft te 'bestaan. Dientengevolge -hebben «de tot de beide eerstgenoemde partijen behoorende on der-voorzitters van de Kamer van afgevaar digden, Navay en Nakovsky, hunne ambten neder gelegd. Montenegro. W-eenen, 29 Sept. Een tele gram uit Cettinje miöldL dat een luitenant is gearresteerd op het oogerublik dat hij met ©en compagnio zich trachtte mees-ter te in aken van het wapendepot met liet oog op eene samenzwering tegen den regeeren den vorst. Qriakanland. Uit Athene wordt bericht, diat daar eer gisteren op hiel Marsveld een vergadering van 90 vereen igingen en corpora tién uit Athene en Piraeus plaats had, waarin werd geprotesteerd tegen de jongste gebeurtenis sen op het gebied der binnenlaardsch© poli tiek en als de eenstemmige wensch van de natie werd uitgedrukt, dlait door hervor mingen in alle takken van bestuur met kracht dan weg van vooruitgang en weder geboorte zo-u worden betreden. Er werd be sloten den Koning door bemiddeling van minister-president Mauromislualis een adres te laten overhandigen, waarin liet doel van de vergadering wordt uiteengezet en uit drukking gegeven wordt aan de verknocht heid van de natie jegens den Koning en de grondwet, terwijl de regeering wordt aange spoord de noodige hervormingen ten uitvoer te brengen. Soortgelijke vergaderingen zul len bijna in het geheel© land plaats vinden. Turkije. Konstantinopel, 2 9 Sept. Op liet verzoek van Djavid Bey tot verminde ring van de interest d-er aan de regeering gedane voorschotten van 7 op 6 pet., heeft de tabaksregic een toestemmend bescheid gegevenDe Deutsche Orientbank heeft of ficieus verklaard, dat zij in de vermindering zou toestemmen, maar gaf nog geen defini tief antwoord. De Deutsche Bank heeft be slist geweigerd. Djavid Bey heeft besloten de voorschotten, gedaan door de Deubsene Bank, welker houding eene levendige ont roering heeft verwekt in de politieke krin gen, terstond terug te geven. Kreta. Volgens de berichten van de consuls uit Kanea, is de door een Griek te Kanea op een mohammedaan gepleegde moord eene daad van persoonlijke wraakoefening, ecu misdrijf zonder politieke beteekenis. De gezanten van de Kreta beschermende mo gendheden hebben de Porie daarvan tt-ni kennis gesteld en tegelijk medegedeeld, dat de moordenaar reeds vervolgd wordt. Uit Petersburg wondt aan de Temps be richt, dat de Russische regeering toestem mend heeft geantwoord op het door Turkije gedane voorstel tot bijeenroeping van eene conferentie met het doel het Kretaivraag- stu-: te regelen. Spanje in Marokko. Madrid, 29 Sept. D-e Spanjaar den bezetten hedenmorgen 7 uur den Goe- roegoeberg. Melilla, 29 Sept. Bij een tegen aanval der Mooren op den Goeroegoeberg hadden de Spanjaarden 6 dooden en 16 gewonden, waarbij twee officieren. Nasporin-gen op den Guruguberg, bij Me lilla, dien de Spanjaarden pas bezet heb ben, hebben geleid tot de ontdekking van een menigte lijken van Spanjaarden, o.w. twee majoors, twee kapiteins, versoheidlenie lagere officieren en talrijke soldiateai, wier identiteit niet kon vastgesteld worden. Eene colonne zal die lijken gaan afhalen. Zuid-Afrika. Louis Botha, de eerste minister van da Transvaalkjol-oiiiLe, due verleden Zaterdag zioh te Southampton heeft ingescheept voor, die terugreis naar Zuid-Afrika, heeft vóór zijn vertrek nog oen vertegenwoordiger van Router's agentschap ontvangen, walen hdjj zijne meemng heeft uiteengezet over ver schillende vragen van de Zui.<l-Ajfrikaaii>- sche politiek. Hij begon met dien levendagen danik van Zuid-Afrika uit te drukken voor die aanmoediging, die het werk idler ver- eeniging van Zuid-Afrika heeft verkregen van den Koning, de regeering en de bevol king van het moederland, en verklaarde daarna, dat de vraag der toekomstige rogee- ring van Zuid-Afril.a hem even weinig zorg haaide als de arbeiderskwestie. Een volk, diat zoo kort na een vreeselij ken oorlog zoo veel aelfbeheerscbiaig en zooveel gezoold) verstand heeft getoond en liet vertrouwen, dat- het is geschonken, zoo schitterend heeft gerechtvaardigd, kan wel aan zich zelf over gelaten worden. Hij gelooft vast aan eene voorspoedige ontwikkeling van Zuid-Afri ka. De vrees, die is uitgedrukt over een' gebrek aan werkkrachten, hebben misschien ten doel geliad de mijnmarkt te beïnvloeden. Hij gelooft, dat het met den arbeid van de inboorlingen steeds beter zal gaan, maar iioudt het ook voor mogelijk e>en kern van blanke werklieden te vormen. Hij eindigde met deze woorden Laat men Zuid-Afrika aan zich zelf over laten. Laat ons een gordijn schuiven voor de twisten van het verleden. Vergeet ons voor een poos en laat ons de mogelijkheid onze bezwaren zelf te boven te komen.. Ik weet dat het Britse he volk er prijs op stellt ©en sterk en gezond Zuid-Afrika te zien ont staan, en wij zijn vast besloten, na het bloed en de tranen van het verleden zulk een volk op te bouwen, een volk waarop liet moederland trotsch kan zijn. De beide blanke rassen in Zuid-Afrika verlangen heden niets dan eene politiek van wederkoe- rig geduld, verzoening en samenwerking. Vervuld van dezen geest en van deze poli tiek, keer ik naar mijn land terug. Allerlei. Archangel, 29 Sept. De door gouverneur Sosnowsky naar Nova Zembla gezonden expeditie is hier teruggekeerd. De expeditie onderzocht een 200 werst lange streek langs de Oostkust van het eiland van Sukho Noss itot 'aan het Admiraliteilts- schiereiland. Daarbij werd een gemakkelij ke, sledhts 30 werst lange, doorvaart tu© schen de Kruisbaai aan de Barentszee en de Karische zee ontdekt. Aan de Kruisbaai werd een steenkolen- bedding gevonden. Er is een plan gevormd' tot stichting van een© visscher-skolonio aan die baai. Londen, 29 Sept. Door buitenge woon hevige regens zijn overstroomingen voorgekomen in Zuid-Warwicksliire en Zuid- 19 DOOR RUDOLF HERZOG. Lachend bonkte Gustav Wiskotten de trap af. In zijn eigen huis heerschte eene opval lende stilte. Hij betrad de kinderkamer en vond die verlaten. In- de eetkamer lag nog slechts één couvert op tafel. Hij belde de meid. „Waar is mijne vrouw?" „Mevrouw is naar de slaapkamer gegaan." „En de kinderen?" „Zijn gaan spelen." „Zeg mevrouw, dat ik hieT ben." Het duurde eenige minuten, voordat Emi- lie Wiskotten 'verscheen. Ze droeg eene mor genjapon, die niet geheel nieuw meer was. „Waarom heb je mij laten roepen?" „Waarom? Omdat ik thuis ben. Ja, ja, ja, ik 'ben te laat. Neem me niet kwalijk. Als men zulk een gezicht te zien krijgt, blij ven een mensch de verontschuldigingen in de keel steken." „Do-e geen moeite. Ik weet reeds lang, dat je moeder voor gaat." „Mijne moeder is eene oude vrouw, en eene vrouw die den heelen rommel bij' el kaar gehouden heeft. Je moogt gerust met wat meer eerbied oven* haar spreken." „Ach, nu ben ik op stuk van zaken nog d-e schuld, dat het bij ons zoo ongezellig is. Nu draai jij alles weer om, om je slechte luim op mij bot te kunnen vieren. „Ik draai volstrekt niets om, few ben ook niet slecht- geluimd. Ik heb alleen maar hon ger Maar als je zoo verder gaat, zal de slechte luim komen en de honger verdwij nen." „Natuurlijk! -Als jij je bij je moeder ge er ger-cL hebt, ben ik goed genoeg, om je woede aan te 'koelen. Nu moet je wachten, totdat Mina een biefstuk gebakken heeft. Men kan niet uren lang het eten warm hou den „Overdrijf u>ch niet altijd zoo. En je mor genjapon hadt je ook wel uit kunnen trek ken. Ouwe ikleereni zie ik bij de meisjes op de fabriek genoeg." „Ik ben geen prinses en weet bovendien n-iet meer, wien ik het naar den zin moet maken. Trek ik in huis een goede japon aan, dan krijg ik een preek van je moeder: „Dab was toch vroeger niet zoo, toen ik jong was, en een christenmenscb mag niet hoovaardig zijn," enzoovoort, en ga 'ik met (mijn paar vaantjes spaarzaam om en draag in- huis bij mijn werk de ouwe kleeren af, dan kom jij en trekt oen gezicht, alsof ik een slons hen." ,,Emflic," zeide Gustav Wiskotten kalm, „dat moet ik aan jou over laten. Maar ik vind, dat eene vrouw er behagen in schep pen moest, de weinige uren -dat haar man thuis is, er zoo keurig en aardig uit te zien, dat hij er zijne zorgen door vergeet." „Maar jij bent nooit thuis. Moet ik me nrsschien voor mijzelf mooi maken en vol statie op de canapé gaan zitten?" „Als ik niet iets zeer gewichtigs te ver handelen gehad had, zou ik je niet hebben laten wachten." „0 ja, ik ben altijd onbeduidend, en je moeder is altijd even gewichtig. Ik heb er genoeg van, altijd achter de Wiskottens aan te loopen." „Ik moest met August spreken." „Die was toch tot twaalf uur op de fa briek, en om half drie kon je hem alweer op het kantoor treffen. In dien xusschentijd zou de fabriek toch niet bankroet gaan?" „Er was geen sprake van -de fabriek, doch van eene particuliere aangelegenheid." „Met je vrouw kon je die zeker niet be spreken?" „Alle duivels, nu is mijn geduld toch ten einde. August beeft Anna Kölsch willen trouwen. Nu weet je het." „Wie1 Wat Anna Kölsch Wat- heeft dat -dwaze schepsel zich aan August op te dringen?" „Daar heeft geen haar op haar hoofd aan gedacht. August heeft zich aan haar opge drongen 1' „O, dat wil ze je nu zeker wel wijs ma ken? Het i-s daar zeker al tijd voor?" „Emilie!" Gustav Wiskotten sloeg op de tafel. „Groote goedheid, wat zijn jullie vrouwen toch voor schepselsGeen stukje laat je aan een ander heel, als het in je ergernis in je kraam te pas komt Voordat jullie met een ander medelijden hebt, doe je je zelf liever zoo min en leclijk voor. Nu, dat doel heb je dan ook bereikt." „Nu wil je mij dat domme ding zeker nog wel tot voorbeeld stellen? Ze heeft August nu immers. Het doet me bepaald genoegen." „Neen, ze heeft August niet. Ze wil hem nog niet cadeau hebben 1 Als ze trouwt, wil ze uit liefde trouwen, om aan haar man vreugde te geven, niet om treurzangen met hem te zingen. 'Dat heb ik August uitge- j legd, daarom ben ik gindls geweest, daarom heb ik mijn vrijen tijd opgeofferd, opdat de fabriek er niet onder lijden zou. Ziezoo. Nu weet je alles." „Dat hadt je me toch wel kalmer kunnen zeggen..." zeide Emilie Wiskotten. „Kalmer? Ben ik -dan soms begonnen met kibbelen?" „Ik misschien?" schreide ze hartstochte lijk. „Ik doe toch alles verkeerd. Ik ik Anna Kölsch is zoo dom niet, dat ze niet in die familie Wiskotten komen wil, die weet wel Waarom en ik ik wou ach God ik wou „Emilie Doch ze liep huilende dó kamer uit. Hij zag nog bare morgenjapon toen sloeg de -deur dicht. Gustav Wiskotten drukt© zijn voorhoofd tegen het raam. Hij voelde zich plotseling moe. Allerlei liefelijke beelden hoonden liem. Toen wendde hij zich snel om. De meid 'had. de biefstuk binineni gébracht, oni hij sloeg liet vleesch haastig naai* binnon. Tien minuten later schreed hij over bet fa- brieksplein. Voor de machinekamer stapelde zich eeni berg asch op. Daar speelden zijne kinderen, roetzwart. Hij riep hen tot zich. „Papa, papa!" riep de jongen, „ik heb u wat te zeggen." „Dat zal me iets doms zijn." „Christian heeft het gezegd. Dus is liet geen domheid." „Vooruit er mee! Wat wil je!" „Ik weet nu, wat ik worden wil. Stoker wil ik worden." „Stoker? Zoo maar in eens?" „Christian heeft gezegd, dat er niets voor- namers is. Als hij wilde, stond' de falbriek stil. Hij behoeft slechts één schep kolen niet op het vuur te werpen. Dat hangt enkel en alleen van hem af." Uit den oven dook bet zebragezicht var* den ouden Christian op. „De bengels kapen je dte> woorden uit dien mond weg," zeide hij trotsch, alsof het zijn nageslacht was, en hij spuwde krachtig in de handen om de zwaar beladen schop te hanteeren. Gustav Wiskotten; knikte hem toe, liet de verwonderde kinderen staan en vervolgde langs de Wupper peinzend zijn weg. „Waarachtig," zeide hij bij zichzelf, „zulk een stoker heeft het goed De zwarte Wupper murmelde aan' zijn voet. „Werk, werk!" „Ja," dacht hij, „die vangt bij baar oor sprong ook volkomen helder en vergenoegd aan, en nauwelijks 'heeft ze een eindje afge legd, of ze moet reeds machinerieën, in be weging 'brengen. En wat zou diat eigenlijk? Niet iedere werkbeek kan een stralende Rijn worden." Ilij balde krachtig de vuisten en ging in kaarsrechte houding naar zijn nieuw bouw terrein. Bij -de ververij zag hij Kölsch. Hij riep hem twee woorden toe. „All right/!" Wordt vtrrolyd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1