S'. Of*. Tweede blad. 8"" Jaargang. Zaterdag 2 October 1909. BINNENLAND. AMERSFOO ABONNEMENTSPRIJS: PKIJS DEK ADVERTENTIËN: \f/.oi.Jcrlijke nummer' - 0.05. lt: j Couian verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Groote lettors naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene oirculairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. G-ustaaf-Adolf-Yereeni- g i n g. Genoemde vereeniging hield Woens dag haar 56ste vergadering in het Schut tershof te Middelburg, onder voorzitterschap van den heer prof. dr. L. Knappert. De voorzitter opende de vergadering met allen welkom te heeten, en er op te wijzen, dat het werk der vereeniging in 6tilte ge schiedt, en daardoor weinig bekend is. Het stille heeft echter veel bekoring. Er is voor de vereeniging nog veel te doen. en het :s den apreker aangenaam, dat dit kan ge schieden door prettige samenwerking, zon der te vragen naar elkanders meeningen op ander gebied. Hierna werd de vergadering door een der aanwezigen geopend. Op voorstel van den voorzitter werd een telegram aan H. M. de Koningin gezonden, waarin dank wordt gebracht voor ondervon den steun. Medegedeeld werd, dat aanwezig zijn 37 stemgerechtigde en 6 niet-stemgerechtigde leden. Uit het hierna door den waarneanenden secretaris, prof. dr. H. Oort, uitgebracht jaarverslag blijkt, dat twee nieuwe afdee- lingen werden opgericht en dat het leden tal achteruitging van 3750 ,-p 3588. Door een der leden werd een motie voor gesteld, waarin aan het hoofdbestuur wordt opgedragen om in de volgende algemeen© vergadering zoodanige wijziging in de sta tuten voor te stellen, dat het werken der vereeniging beperkt wordlt tot het voorzien in behoeften van evangeliedienaren en kerken Na langdurige discussie trok de voorstel ler op aamwlen van den heer prof. dr. J. J. P. Valeton zijn motie m, en zegde hij toe voor de volgende vergadering zelf met voorstellen te komen. Hierna werd behandeld het ondersteu ningsplan voor 1909, dat in totaal bedraagt f 9029. Na discussie over verschillende posten van het ondersteuningsplan, werd dit plan goedgekeurd. De goedkeuring der rekening werd aan gehouden. Als gemeente, die dit jaar de feest gave ontvangen zal, werd aangewezen Rouschtka in Moravië. Deze feestgave zal ongeveer f 200 bedragen. De in het ondersteuningsplan voor Rouschtka uitgetrokken 75 mark wordt nu verdeeld over de mede door het bestuur aanbevolen gemeenten Anholt in Westfalen en Oilli in Zuid-Oostenrijk. In de plaats van de heeren C. O. C. de Ridder, periodiek aftredend en niet herkies baar, dr. C. H. Kindermann, die tusschen- tij ds bedankte, en prof. dr. H. Oort, die met 1 Januari wenscht af te treden, werden gekozen de heeren M. rtSchotll van Eg- mond, te 's Graveuhage, M. Joustra en W. J. P. Suringar, beiden te Leiden. Door de afgevaardigden uit Brussel en Antwerpen werden mededeelingen gedaan over het inwerken van het protestantism© in België. Een afgevaardigde van de zusbervereeni- ging uit het Rijnland sprak in zijn moeder taal eenige woorden van dank voor de ont vangst. Als plaais waai" de volgende vergadering zal worden gehouden werd Roermond aan gewezen. Bij de rondvraag werd de steun der ver eeniging gevraagd] voor 'het protestantsch ziekenhuis te Roermond. a»ij de sluiting spoorde de voorzitter de leden aan om mede te werken om een ver andering ten goede te brengen in de geld middelen der vereeniging en dankte hij de afdeeling Middelburg voor de ontvangst. Met dankzegging werd de vergadering ge sloten. Vereeniging van Euro- peesche militairen beneden den rang van officier. Het hoofdbestuur der Vereeniging van beneden den rang vau officier gepensionjieerde Eu- ropeesche militairen van Leger, Marine en Koloniën, tot het verkrijgen van Rijkspeu_ sioen voor en tot ondiei-sbeundinig van hun ne weduwen en weezen, hield te 's Graven- hage eene vergadering waarin Z. Exc. K. Eland tot voorzitter werd benoemd en waar in de administratieve regeling zooals dli'e voorloopig was ingevoerd werd goedgekeurd. Hoewel thians in het eerste jaar van haar bestaan de vereniging f 2785 in kas heeft, moeten toch pogingen worden aangewend om dit bedrag door subsidies en donaties te verhoogen opdat er aan de wieduwen en wee zen ook reeds dit jaar een redelijk bedrag kan worden uitgekeerd. Post- en telegraafbe- ambten. De Nederlandsche Bond van Post- en Telegraafbeambten ,,De Post", vergaderde Donderdag avond in het gebouw De Vereeniging in de Willemstraat te 's-Gravenhage. De honds-ondervoorzitter heette de tal rijke aanwezigen welkom, in het bijzonder den vertegenwoordiger van den directeur- generaal. Hij herdacht in zijn openings woord het feit, dat de heden gehouden ver gadering die was, waartoe in de Bondsver gadering te Maastricht was besloten. Tal van autoriteiten en superieuren hadden kennis gegeven verhinderd te zijn de ver gadering bij te wonen, doch de overtuiging was gevestigd dat toch hun aandacht op de bijeenkomst van heden avond rustte. Hierop opende de bonds-voorzitter, de heer W. A. H. Kerkhoff van Amsterdam, de rij der sprekers tot het houden eener voordracht over: ,,De duurte der tijden". Na hem voerden nog het woord de hee ren IT. Klinger, van Andijk, over ,,'het niet medetellen der postboden-dienstjaren bij overgang in een .andere positie", en 3. Schotman, van Pingjum, over ,,den toe stand der brievengaarders". Luide betuigingen van instemming volg den op elk der redevoeringen. Voorts werd ook nog (hei wcord gevoerd door onzen stadgenoot, den heer J. E. Tui- ninga, die sprak over „Het klassestelsel der kantoren". Dit stelsel, naar zijne meening de oor zaak van zeer ongeregelde salarieering der beambten, werd scherp door den spreker gecritiseerd, waarbij deze volgens het ver slag in „Het Vaderland" onder meer het volgende betoogde De klasse, in welke het kanteor wordt ge plaatst, is bepaald afhankelijk van den zegelverkoo penz., die door verschillende in vloeden zeer wisselvallig kan zijn. Hierbij werden hulpkantoren medegerekend. Nu ge nieten bestellers van een „hoogere klasse" kantoor meer bezoldiging dan die van lagere, terwijl ze vaak, door de vele hulp kantoren, die er onder ressorteeren, nog minder arbeid verrichten op den koop toe. Daarbij komt, dat bij aaneengebouwde gemeenten als Den Haag en Scheveningen, Nijmegen en Hees enz., waarbij voor de beide betrokken gemeenten de levensomstan digheden ongeveer gelijk zijn, de sala rieering der respectieve beambten verre uit eenloopt, waardoor ze na verloop van jaren soms kapitale sommen minder ontvangen hebben dan collega's. Te Zwolle o. a. ge schiedt datzelfde met post- en telegraafkan toor, terwijl de bestellers der post heel wat zwaarder dienst hebben. Dergelijke toestanden werken zelfs voor later na, daar de pensioenen voor beambten zelf en hun weduwen en weezen daardoor verschillen. Bij de in 1905 uitgevaardigde gelijkstel ling van adsistenten, conducteurs en hoofd bestellers heeft juist het klassenstelsel der kantoren deze gelijkstelling feitelijk onmo gelijk gemaakt, waar den conducteur vol gens le klasse kantoor pensioen toegekend wordt, terwijl hoofdbesteller en adsistent onderhevig zijn aan de klasse van kantoor waar ze werkzaam zijn, zij dit ook hetzelfde als waar de conducteur werkte. Steeds is nog echter te vergeefs tegen het klassenstelsel gestreden, waarom ook deze .spreker de 'hoop uitsprak, dat ook hier de Kamerleden de pioniers zouden zijn voor de afschaffing van het hatelijke stelsel. De bonds-voorzitter sprak daarop een kort afscheidswoord, waarin hij dank bracht aan de sprekers van dezen avond en de in gespannen toegeluisterd hebbende vergade ring, tellende ongeveer 250 bezoekers, ver tegenwoordigende 26 afdeelingen. Bij ac clamatie werd ten slotte de volgende, door eenige leden voorgestelde, motie aangeno men ,,De Ned. Bond van Post- en Telegraaf beambten De Post, in vergadering bijeen d.d. 29 September in het Gebouw Willem straat te 's Gravenhage, betreurt, dat niettegenstaande de drin gende uitnoodiging tot bijwoning dier ver gadering geen enkel volksvertegenwoordi ger aanwezig is gehoord de rede over „De duurte der tijden", „Het niet medetellen der postbo denjaren", „Het klassenstelsel der kanto ren" en „De toestand der brievengaar ders", besluit met al de kracht die hun organi satie kan ontwikkelen bij de Tweede Ka mer, den Minister en den directeur-gene raal te blijven aandringen op spoedige lots verbetering aller lagere beambten bij den post- en telegraafdienst, opdat aan den on houdbare» toestand een einde kome besluit deze motie te zenden aan de volks vertegenwoordiging en anderen, en gaat o'ver tot de orde van den dag." Tentoonstelling ge- mee ntebedrijven. Aan burgemees ter en wethouders van 225 gemeonten van oii6 Land boven de 5000 inwoners is een sohrijven toegezonden door het bestuur van de Vereeniging voor Handel, Nijverheid en Gemeentebelangen te 's GUavenluugo, mdb verzeek vóór 1 November a.s. to mogen vernemen of B. ea W. bereid zijn te be vorderen, dat vanwege hunne gemeente in zendingen plaats hebben voor d© tentoon stelling, op die gemeentebedrijven betrek king hebbende, welke bij voldoende deelne ming zal worden gehouden tegelijk met het in Juni 1910 te Scheveningen vanwege ge noemde Vereeniging, die 12 M»aart 1910 haar 35-jarig bestaan lierdenkt, in een der zalen van het Kurbaus te houden Nationaal Congres ter bespreking van de gemeente-be drijven, ondier eerevooraittersolrap van den burgemeester van 's Giravenluago, Blaren Sweerts de Land as Wyborgh. j Voor de bedoelde tentoonstelling wordt de steun ingeroepen der gemeentebesturen door de inzending van teekenrngen, plannen, middelen en geschriften betreffende de ge meentebedrijven,, die in uitvoering zijn, of gebracht zullen worden. Tevens wordt in d!it sohrijven medege deeld, diat het gemeentebestuur van 's Gra venhage de congresleden in de gelegenheid zal stellen de verschillende gemeentebedrij ven te bezichtigen. Na 1 November zullen aan de besturen dei- deelnemende gemeenten uitvoerige me- j diedeelingen gedaan worden over het congres en de tentoonstelling. I In de regelingscommissie hebben miet het bestuur der vereeniging voornoemd, zitting afgevaardigden van de Verfraai ingscomniis- sie, van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer en van het Haag sche comité voor volksfeesten. Sportwedstrijden en Turnfeesten van den Bsnd voer lichamelijke opvoeding I Donderdagmiddag. Nadat alle aangekomen soldaten een flinke rust genomen hadden en de wielrijders, die op i verkenning waren geweest voor het parcours, dat I Vrijdag gehouden wordt, tinnen gekomen waren, begonnen om 1 uur de wedstrijden over de hin- deruisbaan voor de onbereden wapens. Hiertoe is op het terrein een baan van 100 .VI. aangelegd, waarin zicli 4 kindermissen bevinden n.l. een hord, waarover een vrije sprong moet geschieden, dan een ver besprong met de polstok, daarna een schutting van 2.50 M. en vervolgens na een snelloop over GO M. 12 koppen met de geweren omstooten. De groepen bestaan uit 11 of 12 man, in marschtenue en leggen in tweeën de baan af. De hindernisbaan wordt beoordeeld naar de snelheidwelke de groep noodig heeft om de baan af te leggen. Voor elke G seconden, die voor heb afleggen minder noodig zijn geweest dan, 4 minuten, wordt 1 punt toegekend. Aan groepen van 12 of 11 deelnemers wordt als eindcijfer het gemiddelde van het door de lteide groepen van 6 of 5 behaalde aantal punteu toegekend. Het totaal der eindcijfers voor den marsch, die be oordeeld worden naar den algemeenen indruk, den toestand der voeten en het eventueel aantal achterblijvers, plus dat voor de liindernisbaan, geeft het eindcijfer van den wedstrijd aan. Het moeilijkste bleek de hooge schutting. Dan had zoo'n mannetje zich tot zijn middel opgetrokken, om plotseling weer terug te zinken; een tweede poging deed alleen zijn eene been boven de schut ting uitkomen en tot een derde kwam het dan niet meer. Dat zulke tooneeltjes dikwerf aan leiding tot hilariteit gaven, laat zich begrijpen. Met de hockey match, die daarna tusschen O. D. I. S. en H. H. V. plaats heeft, zijn de toeschou wers reeds aanmerkelijk toegenomen; o. a. wor den opgemerkt de 2de Kamerleden Smeenge, Ke telaar en jhr. A. F. de Savornin Lobman, de oud minister Staal en do commandant van het veld leger Lt.-Gen. A. Kool. O. D. I S. komt met eenige invallers en na eenigen t ijd spelens neemt zij de leiding door een schot van Tideman (1—0). Kort daarop wordt de stand verhoogd tot 20, waarin geen verande ring meer komt, daar de H. H .V. de haar toe gekende straf ballen ook niet weet te benutten. - Heb mixed team van O. D. I. S., waarin 5 dames meespeelden, volgde het voorbeeld liarer sportbroederen en won van het gemengde 11-tal van H. H. V. met 51. Bij beide partijen fun geerden dames als doelverdedigstors. Voor de winnende vereeniging van deze twee matches was door H. M. de Koningin-Moeder een groote zil veren medaille beschikbaar gesteld. Voorts heeft de Bond van H M. nog 3 zilveren medailles ten geschenke ontvangen, teneinde deze als prijzen beschikbaar te stellen. Het nummer Peleton-springen, wat nu volgde, sloot ook het programma van heden. In gelede ren van 4 en 6 met op eenige meters voor zich hun aan-voerder, komen do officieren en heenrij ders den ring binnengaloppeeren om daar geza menlijk de hindernissen te nemen. Het was een mooi gezicht, vier ruiters tegelijk een sprong te zien maken, en de heer Nbggerath, die met zijn bioscooptoestel tegenwoordig was, zal met dit stukje film succes hebben. Do deelnemers werden in 2 rubrieken inge deeld: A. Officieren; B. Heerrijders. Rubriek A. Eerste prijs (voor iederen deelnemer een me daille ter waarde van f 25)Kapt. Steenkamp, Lt. Kutsch Loyonga, Lt. Fels ltycken, Lt. De Haan en Lt. Boeree, allen van het- 2e Regt. Yeld- ArtiHerie, met Rijkspaarden. Tweede prijs (voor iederen deelnemer een me daille van f 12.50): Kapt. Steenkamp, Kapt. Storm van 's-G-ravesamle, Kapt. Do Bruyn, Lt. J'lir. Quarles v. Ufford en. Lt. Deelten, ook allen van de ,,Veld", met Rijkspaarden. Rubriek B, met dezelfde prijzen als in ru briek A. Ie prijs: Jhr. 1'. J. Bogaert, F. Kaumans, Lt. Dryfhout v. Hooff, Kapt. De Bruyn en Lt. Kutsch Loyenga. 2o prijs: G. H. Bierman, Jhr. F. Bogaert, Lt. Drijfhout v. Hooff en Lt. Boeree. De Zilveren Beker, die uitgeloofd was voor die Vereeniging of dat corps waarvan prooontsge. wijze het grootste aantal leden of officieren aan de wedstrijden te paard deelnamen, viel ten deel aan do groep Artillerie. De Sohermwedstrijden van heden ochtend gaven op floret de volgende uitslagen le prijs De Wit Bootsman, bij de Kon. Ned. Marine. 2e prijs Van Hulzen, serg.-majoor bij het 9de regt. Infanterie- 3e prijs sergeant Pape van de Grenadiers en Jagers. Van de marsch- on hinnernisbaanwedstrijden zijn de volgende prijswinnaars Artillerie (niet bereden): le prijs le regt. Vesting-Art. met 55J p. 2o prijs Pantserfort IJmuiden met 54p. Infanterie: le prijs 3e regt. IVe Bat. met 53§ p. 2e prijs 10 regt. IVe Bat. met 53 J p. 3e prijs 9e regt. 111e Bat. met 53 p. 4e prijs 4e regt. Ille Bat. met 52 5/6 p. 5e prijs le regt. Ille Bat. met 52^ p. Inmiddels zijn nu ook aangekomen de bespan nen stukken artillerie uit 's-Hertogenbosch Utrecht en Ede na 2 dagmarohen met een mini mum ieder van 50 K.M. De paarden werden dadelijk na aankomst gekeurd. Van. andere zijde schrijft men, ons nog Het sportfeest van den Bond voor Lichame lijke Opvoeding werd Donderdag, den vijfden dag, voortgezet met zeer fraai weêr. Te 9 ure begon, nen de door den Kon. Onderofficiers-Schermibondi uitgeschreven scliermwedstrijden. Er wordt groepsgewijs geschermd op floret en sabel, waar voor zich een 30-tal deelnemers hebben laten in schrijven. Tegen 12 ure werd de komst aange kondigd van de infanteristen en niet-bereden ar tilleristen. 's Ochtends waren doer dezen reeds afstandsmarohen gemaakt in den omtrek van Den Haag. Hieraan namen deel de manschappen van de le, 3e, 4e, 5e, 6e, 10e en 8e regiment infan terie, grenadiers en onbereden artillerie onder aanvoering van kapt. Bakker, den len luit. der Kon. Nederi. Veer baarheids-vereeniging, dr. M. Meyers uit Amsterdam en de 2e luits. Goedhart en Bou schol te. Dat was een marsch van zeven uren, dien zij achter den rug hadden, toon zij friscli op het terrein van Zorgvliet aankwamen. Kolonel Bisohoff van Heemskerk richtte een har telijk welkomstwoord tot den kranigen troep. Vrijdag (6de dag). Vat al levendigheid en drukte heersohte er weer van ochtend op het terrein Zorgvliet, toen we er reeds vroeg een kijkje kwamen nemen. Het leek wel of we op de binnenplaats van een kazerne aankwamen. Tusschen al die witte kamp tenten stonden de bespannen artilleriestuk ken opgesteld, bedrijvige handen zadelden de paarden en legden een laatste hand aan lvun uit rusting. Ginds draafden voor de huzaren luite nants caivalerie-paarden, teneinde aan eene keu ring onderworpen te worden elders hielden mili tairen weer oefeningen aan brug, rek en ringen, en tusschen dat alles door speelden er weer 2 partijen voetbal en vuistbal. Zooals reeds vroe ger gemeld, kon het Vedstrijdoomité nu niet meer met Zorgvliet alleen volstaan, en zijn er de terreinen der Voetb al ver een igi ngen Quick en H. B. S. en 'het duinterrein Houtrust bijgeno men. Op dit laatste vekl begon om 11 uur de be hendigheidswedstrijd voor de bereden artillerie. Hieraan namen deel de gisteren uit de garni zoensplaatsen gearriveerde korpsen: Uit Arnhem 2 stukken van de Rijdende Artillerie, de 3de ,,Vekl" uit Breda met één vuurmond, evenals de 1ste „VeM" uit Utrecht, terwijl de 4de ..Veld" uit Den Bosch en Ede met 2 stukken deelnam Het leek wel een klein manoeuvreterrein, dat heuvelachtige veld. omzoomd door bosch en duin. De stukken staan eerst onbespannen en de paar den ongezadeld aan touwen vastgebonden. De manschappen liggen nu gebivouakkeerd in 't gras met naast zich deken, toom en zadel. Op trom petsignaal staat alles nu op en begint het optui gen der stukken. Daarna wordt voorgereden en door de officieren een nauwkeurig onderzoek in gesteld of buik- en trek riemen wel a llemaal net jes zitten. Nadat dit. geschied is, begint de behendig heids wedstryd, bestaande uit het rijden door zeer moeilijk terreim, door nauwe overgangen en moei lijke hindernissen te overwinnen. Het parcours werd gereden mot een volledig uitgerusten vuur mond, zonder munitie. Langs allerlei kronkel wegen, tusschen jmaltjes door, achten en dub bele cirkels beschrijvende, moesten de stukken zoo goed en zoo kwaad als liet kon, het eindpunt bereiken. Stapvoets wordt begonnen, om bij den eersten hoek in draf over te gaan en in galop de laatste baan af te leggen. Nergens is deze breeder dan 2.10 M., belialve m de bochten, d'ie gemiddeld 3.50 M. bedragen. Het scheen nog al lastig al die hindernissen te overwinnen en tusschen al die hekken door te komen. Het gebeurde dan ook niet zeklen dat zoo'n houten hek tot splinters gereden werd. Het moeilijke was con hock van 90 graden te be schrijven tusschen 2 hekken door en alleen het stuk van den Bosch bracht het er goed af. Vrijdagmiddag. Het nummer, waarop zoovelen zich gespitst hadden, de opstijging van den luchtballon, viel in het water, of Kever gezegd, zou in het water gevallen zijn indien ei opgestegen werd, want de wind was pal zeewaarts. Zoodra de wind echter naai <le landzydo zal draaien, zal het nummer op 't programma van Zaterdag, Zondag of Maandag om IJ uur voorkomen. Ondertus. schen begint do wedstrijd voor de officieren van liet 2e regiment VeM-Artillerie, bestaande uit een afstandsrit van 22 K.M. om Den Haag, bin nen den tijd van 1 uur 45 minuten. Alvorens to vertrekken, wordt er eenmaal den ring rondgereden en 3 hindernissen genomen. Om 2 uur kwamen de groepjes militaire wiel rijders binnen, dóo heden ochtend viv>og reeds vertrokken waren onder aanvoering van Kapt. Groothof van de 4de Comp. Wielrijders uit As sen. Er werd in 5 groepjes vau 6 man gereden naar het verzamelpunt Den Deyl. De marsch wordt ondersteld in vijandelijk land plaats te vinden, zoodat op verschillende punten op den vijand kon gestuit wordien. Dit geschiedde ook achter den Rijn op een hinderlaag van het 4do Reg. Inf. uit Leiden. De terugweg had plaats over lastig berijdbaar terrein, door de duinen en ever slooten. terwijl ten slotte in de achterband van elk Fongerskarretje een gaatje geprikt werd om gerepareerd te worden. Op alle veklen worden nu militaire voetbalwed strijden gebonden, terwijl de H. T. M. ook haar sportterrein beschikbaar heeft gesteld voor bal spelen. Van de vereenigingen Inf. sloeg een elf tal van het 4de Reg. het elftal van het 2de Veld met 71. De Korpsmatches hadden tot resultaat 2e Batj. 6de Reg. Inf.4e Batj. 5de Reg. Inf. 41 2e Batj. Gren. en Jagerslo Batj. 1ste Reg. Inf.40 Pantserfort IJmuiden elftalKoloniale Re serve: 40. Terwijl nog druk gevoetbald wordt, beginnen de liehendigheddswedstrijden voor de militaire wielrijders, welke hierin bestaan, dat zij per rij wiel een bruggetje over te rijden hebben, voorts een schutting beklimmen, om daarna zich over een wip te balanoeeren en zich door 2 palen, die op 65 c.M. vau elkaar staan, te wringenHet ging allen zeer goed af op een enkele na, die met een duikeling van de wip vloog. Een dichte lvaag toeschouwers omzoomt nu het wedstrijdterrein en langs de tentoonstellings- stands bewegen zich drommen kijkers. Uit alle streken des lands zijn hier nu de militaire ele menten vertegenwoordigd en vooral de dichtbe- treste gele rijders met hun reusachtige beren mutsen trekken de aandacht. De oefening van de Haagsche Roode Trans port-colonne. onder leiding van Dr. Boland, ver schilde van wat de oorspronkelijke bedoeling was. Het inladen der doodeai of gewonden kreeg men nu niet op het middenterrein te zien. De inrich. ting, bestaande uit eenige houten binten en plan ken en zonder onkosten gemakkelijk samen te stellen door iedereen, die hamer, zaag en boor weet te hanteeren, past op het c-haseis van iedere gewone auto, onverschillig welk fabrikaat en is daarop zonder nadere wijzigingen in enkele mi nuten aan te brengen. Alles liep nu zonder ongevallen af en Dr. Bo land, de uitdenker van deze inrichting, had nu voldoening van zijn arbeid. Uitslag SlingeTbalwedstrijden op liet sportter rein der H. T. M. lo Reg. Veld-Art.9e Reg- Inf.: 82; 10e Reg. Inf.8e Reg. Inf. 50; 3e Reg. Inf.Gren. en Jagers: 07; le Reg. Veld-Art.le Reg. Inf. 60; 9o Reg. Inf.Gren. en Jagers20. Vuistbaliwedstrijden op Zorgvliet: le prijs voor Vereenigirngen 3e Reg. Veld- Artillerie. Voetbalnialahes (Korpsen). Reg. Gren. en JagersPairtserfort IJmuiden 5—0. Vereenigingen Gren. en Jagers2e Reg. Veld-Art. 40. Behendigheidswedstrijd voor Militaire Wiel rijders. lo pr. Reg. Grenadiers en Jagers. 2e pr. 3e compagnie Wielrijders Breda. Onder een voetbalmatch bekwam een der mede spelers van een ander een stoot met den elleboog tegen de neus waardoor deze gekneusd werd. Door de aanwezig Verbandkist der Ver. van de Haagsche Roode Kruis-cokmne werd hij verbon den. Vrijdagmiddag. Einde. Het laatste nummer .springconcours voor springpaarden van onderofficieren der bereden Artillerie, ha<L veel succes. Hierbij werden 7 hindernissen van hoogstens 1 M. gesprongen. Tusschen de hindernissen zijn poppen geplaatst, welke met den sabel moeten worden getroffen. Alles gaat natuurlijk in galop, zoodat het geen gemakkelijk werk was, vooral als de koppige paarden niet vlak langs den houten vijand wil den passeerenOndertussóhen moet nu ook de revolver uit de tasch gehaald worden en drie schoten gelost. Het gebeulde maar al te dikwijls dat do wachtmeesters te ver van de pop afston den, en dan was liet een reiken met do sabel- punt, dat zij er zelf bijna aftuimelden. Prijswinnaars waren de volgende wachtmees ters: le pr. Huisman; 2e pr. Spoelstra; 3e pr. Klisters; 4e pr. Warnaar5e pr. Marcus, en 6e pr. langkamp. Van don afstanidsrit voor officieren van het 2de „Veld" verkregen de Kapt. Steenkamp den len prijs; Lt. Groen den 2en pr.Lt. Pols Ryoken den derden en- Lt. Ten Klooster den 4en prijs. Bovendien was er een wisselbeker uitgeloofd, die ten deel viel aan Lt. Groeft, <Lie met een eigen paard was uitgekomen, in tegenstelling met de eerste en derde prijswinnaars, die op Rijks- paarden gereden hadden. Tot de toeschouwers van heden middag behoor den verscheidene Kamer- en Gemeenteraadsle den. Tegen liet einde kwam ook de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Mr. Patjjn, een kijkje bij do wedstrijden nemen. Do heer Deen, voorzitter van de afdeeling 's-Gravenöiage van den Nederlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding, en mevrouw Deen zullen Maandagavond te hunnen huize oen avonid- receptie houden ter gelegenheid van het sluiten van de sportfeesten van den Bond op Zorgvliet. „O ns Huis" te Rotterdam. Vrijdagavond werd 't gebouw „One Huis", te Rotterdam, waarvan ds. A. d© Koe direc teur is, officieel geopend. Een uitstapj'e naar Den Haag. Heden zal Den Haag worden be zocht door een 1000-tal werklieden van de jute fabriek der firma Ter Horst on Co. te ltij ssen bij Deventer. Dit uitstapje naar Den Haag wordt heb personeel aangeboden door den directeur der fabriek, den heer M. G. van Heel, ter ge legenheid van zijn onlangs gesloten huwelijk. Na aankomst per extra-trein in de resi dentie, zal heb gezelschap Söheveningen. be zoeken, waar op de Fier een maaltijd zal worden aangeboden. Daarna biedt do lieer Van Heel zijn gasten een middagvoorstelling in Scala aan, waarna een wandeltocht met een muziekcorps aan het hoofd door do stad zal worden gemaakt, om daarna weder per extra-trein naar Deventer terug to koeren. I

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1