W0. HO. Eerste Bla<l. Zaterdag 23 October 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. DE WISKOTTENS. 8'" J uurjgAnte. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per S maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.00. Afzonder.'ij te nummers - 0.00. Deze Courant Tersshgnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentifinmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bjj de Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regels f 0.00. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 20 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tol het herhaald adverteeren in dit Blad, bjj abonnement. Eav circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvra*» toegezonden. - Politiek Overzicht Koning en volk in Griekenland. De officierenbond, die in Griekenland de i lakens uitdeelt, heeft een sprekend bewijs geleverd van zijne macht. De drie jongere I zonen van den Koning, de prinsen Niko- laas, Andreas en Christof, hebben hun ont- slag genomen uit den dienst bij liet leger. I Dit is geschied na eene audiëntie, die de I minister-president bij den Koning had, die met zijne zonen naar Athene was gekomen, I omdat eene spoedige beslissing hem- als drin gend noodig was voorgesteld. De eisch, dat I de prinsen den dienst zouden verlaten, was door den officierenbond gesteld en door de j regeering overgenomen. De meerderheid van de Kamer legde zich slechts ongaarne er bij neer; de sprekers, die zich tegen den maat regel verklaarden, Dragoemis en kolonel Koemoe ndoeros, vonden grooten bijval. Niettemin bleef de regeering op haar stand punt; zij weigerde een bemiddelende tus- §ch.envoorstel, dat de prinsen zonder alle voorrechten in het leger zouden blijven, en drong op de ongewijzigde aanneming aan bij den Koning, die nu zijne zonen, om eene crisis te vermijden tot aftreden bewoog. Na dat de Kamer van den minister-president mededeeliug had ontvangen van dit besluit, nam zij het wetsontwerp aan, dat behalve dezen maatregel ook nog de afschaffing be paalt van de functie van legercommandant. Volgens een nader bericht, zijn alle door de regeeriug onder pressie van den officieren bond voorgestelde wetsontwerpen nu aan genomen. De aanneming van deze wetsontwerpen is, zoo wordt uit Athene aan de Vossische Ztg. bericht en bloc en zonder debat geschied. „Niemand waagt het veranderingen voor te stellen of ook maar eene interpellatie te houden. Eene door den militairen bond ge zonden deputatie van officieren vertoeft aan houdend in het gebouw der Kamer in een vertrek onmiddellijk naast de vergaderzaal. Onder de afgevaardigden heerscht over dezen druk eene doffe ontevredenheid, die niet waagt zich te uiten. Daarentegen ontzien de officieren zich niet meer hunne anti- dynastieke houding aan den dag te leggen". Het ontslag van de drie jongere prinsen uit het leger, waaraan het aftreden van den oudste, den gewezen opperbevelhebber kroonprins Konstantijn, was voorafgegaan en waarop nu dat prins George volg de, is een groot succes van de officie renpartij. Het is de prijs, waardoor een nieuw pronunciamiento, dat de abdicatie van den Koning ton gevolge zou hebben gehad, is afgewend. Een correspondent van de Daily Telegraph heeft van eene den Koning getrouwe zijde vernomen, dat de oproerige officieren besloten zijn de dynastie te ver bannen zij hebben reeds de vraag van den opvolger overwogen en meenen dezen in een zekeren Zuid-Duitschen staat te kunnen vin den. Zij trachten echter hun doel niet door afzetting, maar door vrijwillig heengaan te bereiken. Den Koning zal geen haar ge kromd worden, noch door -den officieren bond, noch door iemand anders. Wanneer hij wenscht te gaan, dan zal hij door ieder een met achting gegroet worden. Over de gemoedsstemming, waarin deze ervaring den Koning heeft gebracht, heeft de Tinies inlichtingen ontvangen van eene zijde, die „ten volle vertrouwd is met de aan het hof heerschende inzichten". Daarin wordt gezegd: „Wat de vraag der abdicatie betreft, heeft Z. M. het onderwerp rijpelijk overwogen. In de meening, dat de belangen en de toe komstige welvaart van Griekenland veel ge wichtiger zijn dan zijne persoonlijke neiging, heeft hij voorshands er van afgezien, dezen stap te doen. Men heeft hem van vele zijden verklaard, dat zijne abdicatie den ondergang van zijn land zou beteekenen. De geringe sympathie, die bij de groote mogendheden nog aanwezig is voor Griekenland, zou met zijn heengaan geheel verdwijnen. Ook wenscht hij niet, als niet de stelselmatige vervolging ©n vernedering aanhoudt, de ban den los te maken, die hem aan zijn aange nomen vaderland en aan bet Grieksche volk verbinden, banden die vast gesmeed zijn door 46 jaren van souvereiniteit, waarin Grie kenland uit een toestand van halve bescha ving in dien van welstand en beteekenis is overgegaan. Onder zijne auspiciën zijn de groote monumenten en de oudheden van het land voor verderf bewaard, terwijl tegelijk de vrijgevigheid van Grieksche koopmans- vorsten Athene met zijne prachtige openbare gebouwen en inrichtingen heeft begiftigd. Had het land niet onder zijne regeering een geruimen tijd van aanhoudend toenemende welvaart genoten, dan zou het wel in den achterlijken toestand gebleven zijn, waarin hij het bij zijne troonsbeklimming aantrof. Dat is echter niet alles, want tijdens zijne regeering en dank zij het vertrouwen, dat Europa toen in hem istelde, werden de Jo- nische eilanden en Thessalië aan zijne be zittingen toegevoegd. Als zondebok voor onvervulde beloften, door zijn volk met afkeuring overladen, omdat hij niet in staat is de mogendheden te overreden of te noodzaken woord te hou den, kan de Koning ten slotte zich toch nog genoodzaakt zien, aan het tooneel éan zijne zorgen den rug toe to keeren, het op te geven verder een bijna roerlooze bark te sturen, en te abdiceeren. Mocht hij zich daartoe genoopt voelen, dan zal het bijna evenzeer de schuld zijn van.de houding, die do mogendheden tegenover hem en zijn land hebben aangenomen, als van de ongeluk kige betrekkingen, die in den laatsten fijd tusschen hem en zijne onderdanen hebben bestaan. Hij is even goed bereid, als de om standigheden dat toelaten, zich aan het hoofd van de hervormingsbeweging to stel len, wanner do hervormingen binnen de perken van de grondwet mochten liggen, en zijne nog overige levensjaren, gelijk vroe ger, aan den arbeid voor den welstand van zijn land en de welvaart van zijn volk te wijden. Inmiddels leidt de Koning oen afgezon derd leven op zijn landgoed in Tatoidraagt met de grootste berusting de klaarblijkelijke mislukking van zijn ingespannen eerlijken arbeid en ondervindt met eene gevoeligheid, die niet moeielijk is te verstaan, de ver nedering van zijne positie en den last van de afkeuring van zijn volk voor de gebro ken beloften van de mogendheden, die heb ben belet, dat het eenige deel en 6treven van iederen Griek, de vereeniging van Kreta met het moederland, werd vervuld". De reis van den Czaar. Straatsburg, 22 Oct. De Russi sche Keizerlijke trlain is te 7 uur 28 aan gekomen aan liet hoofdstation alhier, dat gclreol eai al was afgesloten Na 10 minuten oponthoud vertrok die tre'iin weder. Duittchland. De Saksische regeering maakt in den bondsraad front tegen de invoering van scheepvaartrechten op de rivieren. De Mag- deb. Ztg. verneemt daarover, dat de regee ring van Saksen in den bondsraad het voor stel heeft gedaan, de behandeling van het wetsontwerp op de invoering van scheep vaartrechten voorshands uit te stellen. De Saksische regeering nam van den beginne af een weigerend standpunt in tegenover de invoering van de scheepvaartrechten en wordt in hare oppositie ondersteund door de Badische en de Hessische regeering. Sak sen vreest van de invoering der scheepvaart rechten eene sterke benadeeling van het ver keer op de Elbe, die hoofdzakelijk zal wor den veroorzaakt door eene afleiding van den Boheemschen uitvoer naar Triest en Fien- ne, die tot dusver langs de Elbe over Ham burg ging. Dit gevaar ligt te meer voor de hand, omdat de Oostenrijksche regeering reeds sedert geruimen tijd er op uit is door het verleenen van zeer lage tarieven het ver keer over Triest te leiden, en dit waarschijn lijk ook zou bereiken na invoering van de scheepvaartrechten. Ook de Beiersche re geering heeft tegen het ontwerp in zijn te- genwoordigen vorm geen geringe bedenkin gen, ofschoon zij in beginsel instemt met de invoering van scheepvaartrechten, omdat Pruisen van de invoering daarvan de aan leg van het kanaal AschaffenburgOffen bach afhankelijk heeft gemaakt, waarvan het tot stand komen een lievelingswensch van de Beiersche troonsopvolger, prins Lud- wig, is. De bondsraad heeft nog geen positie ge nomen tegenover het voorstel van Saksen om het wetsontwerp op de scheepvaartrechten vooreerst niet te behandelen. Engeland. Londen, 22 Oct. Bij de hervatting der behandeling van de wet op de middelen diende minister Lloyd George een herziene raming van de opbrengst der belastingen in, ten gevolge van de voorgestelde wijzigingen in de wet op de middelen aangebracht en in aanmerking nemende de ervaringen van de belastingambtenaren in de laatste zes maan den. De gewijzigde raming wijst 'in som mige opzichten een verhooging aan tot een bedrag van 1,850,000 p. -st. op de oorspron kelijke, maar anderzijds een vermindering van 2,100,000 p. st., hoofdzakelijk ten ge volge ivau de lagere opbrengst der belasting op whisky, en de concessies voorgesteld ten opzichte van de vergunningsrechten zoowel als van inkomsten uit bouwland verkregen, alsmede door de kosten van de rijksschat ting van ht grondbezit. Minister Lloyd George had oorspronkelijk gerekend op een saldo van 2,488,000 p. st., maar met het oog op de suppletoire uitga ven, .die wellicht noodig zijn, 6tel'de hij tihans voor om nog 500,000 p. st. uit het amortisatiefonds te lichten. Hij deelde verder mede, dat hij rekende op een hoogere opbrengst van 1,300,000 p. st. boven de raming uit de successie belasting en dat, met uitzondering van de belasting op de whiskey, het met de in komsten goed gaat. De entvangsten van den postdieut nemen toe ten gevolge van de normale verbetering in den handel. (Toejuichtingen bij de minis- terieelen) en ook heeft de zegelb-ela'sting heel wat meer opgebracht. Sedert de indiening van de begrooting was er vastheid in de effectenbeurs gekomen. (Toejuichingen van de regeeringspartij en gelach bij de opposi tie). Denemarken. Kopenhagen, 22 Oct. Na verwer ping der door die rechterzijde en db aociaal- de moenatlen voorgestelde motie van wam- trouwen, nam'het Folkething met 49 tegea 44 stemmen die motie dier radical én aan., waarhij wantrouwen wérd uitgesproken to gen hot gehdelb minisberio-Holstieini. Vóór stbmden dé radicalen, so eiaal-domo era; ten en acht l'ed'en der rechterzijdie. Tegen stemden die groepten. der linflcerziijdle. Do rest van de rechteirijd'o onthield zich van stemming. De mimistler-presidbnib verklaarde daarop, dat het ministerie zijln ontslag zou indienen. Spanje. Madrid, 22 Oct. Bij het eindigen, van den ministerraad werd eene nota aan de pers verstrekt, waarin do regeering ver klaart dat zij zich voorstelt een onbekrom pen politiek van vredelievendheid en vrij heid te voeren. In dezelfde nota wordt de tekst afgedrukt van een telegram dat de nieuwe minister van oorlog, zoodra deze zijn zetel innam, aan generaal Marina heeft ge richt, en waarin met nadruk wordt ver klaard dat aan de om Melilla opereerende legermacht alie materieele en militaire hulp bronnen zullen worden verstrekt en de zedelijke steun die noodig is om de zending te vervullen die het vaderland haar heeft- toevertrouwd De zoo plotseling opgekomen oplossing van de crisis schijnt het onmiddellijk ge volg te zijn geweest van de Woensdag in de Cortes door den minister La Cierva ge sproken woorden, dat de liberalen onder de huidige omstandigheden geen aanspraak konden maken op eenig daadwerkelijk aan deel in het te volgen politiek beleid, en dat, wie tegen het kabinet was, als vijand van de wettelijke orde moest beschouwd worden. Hierop begaf zich de heer Moret met de geheel© liberale partij naar den Kamer-president en verklaarde dezen, dat zijn fractie alle betrekkingen met de con servatieven als afgebroken beschouwde. De Imparcial bestrijdt in een lang hoofd artikel, getiteld: „De liberalen kunnen monarchist zijn", deze uitlating van den minister van binnenlandsche zaken. Het blad schetst de geschiedenis der liberale partij en wijst op den steun, welke zij de kroon verleend heefthet besluit mét deze woorden „Na de zitting van gisteren (Woensdag), moet iets geschieden, waaruit blijkt, dat de monarchie de liberale partij niet voorbij gaat en alleen steunt op de conservatieven, welk bewijs snel en vlot behoord geleverd te worden." Dit „iets" is gauw gevolgd. Alle liberale en republikeinsche bladen keureu de woorden van minister La Cierva af en prijzen de houding van den heer Moret, omdat hij geweigerd heeft de dis cussies verder voort te zetten. De heer La Cierva heeft nog beproefd de crisis te bezweren door zich zelf op te offe ren en zijn portefeuille ter beschikking van den premier te stellendoch deze, waar schijnlijk van oordeel dat hiermede de toe stand niet te redden was, heeft er de voor keur aan gegeven den Koning het ontslag van het geheele kabinet aan te bieden. Na eeu onderhoud met den leider der liberale partij heeft Koning Alfonso dezen de vorming van een nieuw ministerie opge dragen, waaraan de heer Moret blijkbaar met bekwamen spoed voldaan heeft, zoodat binnen 24 uur de geheele crisis opgelost was. Over den val van het kabinet-Maura wordt nog gemeld Maura stel die tegenover den Koning de vlertrouwenskwlestio op de volgende gronden In die kamemergadjêring van Dinsdag eischte Moret in naam dier nuo- uiarchaJ'e minderheid het onamdd'élöijkle af traden d/ar r&geenbig en gaf hij te ver!&t.aan hiertoe met- allie middel'on te zullen dlwin- gen. Aan het einde der vergadering van Woensd'ag liet Moret die regeering door middel van den president dier Kamleir we ten dat de monarchale minderheden alle parlementaire be-tibbkingen tot <fe regeerirn-g als afgebroken beschouwden. Daar echter gewichtige voorst-eflUem, in 't bijzonder diat tot bewilliging dér cred-Letbn voor dien veld tocht in het Rifgebied, dringend afdbening eischen, erkent de rbgeering eten stemmig de onmogelijkheid, het reg-eeringsbewind bij zulk een houding der monarchistisch» min derheden verder te voeren. Dé mitiisfjefr- raad twijfelt ndet of de conservatie v» meer derheid in den Senaat zoowell als db Cortles zullen elk komfend kabinet hunne ©ndbr- stleunimg verleenen ten batte van etemi oplos sing dar nationale vraagstukken. Volgens berichten in de bladen te Madrid zou goneraal Weyler generaal Marina ver vangen als opperbevelhebber der Spaansch© troepen in Marokko. De Petit Parisian heeft uit Barcelona be richt ontvangen, dat in den nacht van Za terdag op Zondag de openbare aanklager in het proces tegen Ferrer bij eene wandeling op de Rambla door een voorbijganger met twee revolverschoten is gedood. Oostenrijk. W e ie n e n, 2 2 Oct. Die Kamer van A f g e v -a ardi gdén heeft hanen president Pat- tai als zoodanig herkozen, W e e n e n2 0 Oct. Er werden 14 dringende moties ingediend. De socialist Brocker prabesteerdb tegen de terechtstelling van Ferfrer, lietgeei* pro- besten van dte christelijk-socialen uitlokte. In het ontwerp van een nieuw strafwet boek voor Oostenrijk, dat nu gereed is, is de doodstraf gehandhaafd. Zij is echter tot twee gevallen beperkt: namelijk tot het ge val van hoogverraad, begaan door den Kei zer te dooden of poging daartoe, en tot ge- kwalificeerden moord. Als gekwaliceerden moord worden de volgende gevallen aange wezen wanneer door de daad het leven van vele mensohen in gevaar is gebracht, wanneer de daad met bijzondere wreedheid is verricht ter wille van geldelijk voordeel of bij uitvoering van een diefstal, roof of een misdrijf tegen de zeden gepleegd wordt, wanneer den dader moord aan meer dan één menséh ten laste valt en eindelijk wanneer de dader wegens moord reeds eenmaal ge straft is. Maar zelfs in deze gevallen van gekwalificeerden moord wordt den rechter de keus gelalen tusschen de doodstraf en de levenslange gevangenisstraf. 37 DOOK RUD0.LF HERZOG. De slanke achttienjarige liet hare donkere oogen bliksemsnel langs hem heen gaan. Ewald YYiskotten werd rood. Nu pas be merkte hij, welk bij zondier wezen ze was. Dat verhoogde -zijne verlegenne-id nog. Daar bij trildie liet zoo zonderling in zijn-e aderen, dat hij bijna eem lichteni aanval van duize ligheid bespeurde. Hij staarde haar aan, en toen hij spreken wilde, voelde hij dat zijn adem stokte. Opgewonden klopten zijne sla pen en razend snel bonsde zijn hart. „Dom me jongen 1" schold hij zichzelf driftig. „Juffrouw Gretchen „Ja ,,U u kon mij werkelijk wel een-s als model dienen „Ben je nou gek?" „Dan dan ten. minste een kus Ze hief slechts het hoofd op. Bijna onver schillig. Maar toch liep ze niet weg. Toen trad hij naderbij en sloeg onbehol pen zijn arm om haar heen. Doodsbleek was hij geworden. En toen bespeurde hij door hare japon heen' het kloppen van haar jonge bloed. „Gretchenl" riep hij en drukte zijne zoekende lippen op haar mond. Slechts eene seconde, en ze duwde hem met beide handen terug. „Gretchen, wat is er Gretchen sta melde 'hij. „U bent dadelijk zoo vrijpostig. Alsof ik de eerste de beste was." „Nu ja een prins ben ik ook niet." „Maar u bent toch van de rijke Wiskot- tens?" „Hoe weet je dat?" vroeg hij verbaasd. „Oh dat ziet men dadelijk aan u." Toen lachte hij. En nu poogde hij haar opnieuw te vangen. Ze dolden door de ka mer, totdat hij haar omvat hield. Maar ze boog -zich in zijne armen achterover. „Eerst kleur bekennenAnders krijg je niets." „Je" heb je gezegd!" jubelde hij. „Dat 'beteekent niets. Dab zeg je maar zoo. Los laten-1" „Eerst wil ik mijn kus Ze hield hem, achterover buigend', den mond voor. „Schreeuw niet zoo. Stil! Ik kom terug." „Hè Van verbazing liet hij haar los. „Ik ga alleen maar zien, of vader weer slaaptWacht 1" Hij keek haar na, zooals ze krachtig en gracieus de kamer uit sloop. Buigzaam als een wezel. Zijne oogen hadden zich zeer ver open gesperd. En eene zaligheid steeg tot in zijne keel op, eene zeer vreemde, nooit gekende zaligheid Alles beefde aan hem. Hij rekte de armen uit, om- zijn ja- geilden- adem tot rust te doen komen, em toen rende hij lachend, pratend, door de kamer. „Wat is dat heerlijk I" Daar kwam ze' terug, den vinger ep de lip pen. De deur knapte in het slot. „Ga zitten", gebood ze. „Maar heel ver standig spreken." Hij ging zitten en sloeg de armen om haar middel. Ze wrong zich ongeduldig in zijne armen, totdat slechts zijne vingertop pen haar nog aanraakten. „Doe niet zoo gek. Dat gaat nooit goed." Het hoofd achterover geleund, bleef hij stil zitten. En toen zeide hij zacht „Pik zwart haar heb je." „Weet ik al lang." „En pikzwarte oogen, die als dwaallicht jes in het donker op en neer huppelen." „Gek ben je nou eenmaal." „En een heel fijü aristocratisch neusje, met neusvleugels, die zich voortdurend be wegen." Ze lachte in zichzelf. „En een mond! zoo rood, alsof het bloed er d-oor kwam." „Die bob ik van m'n moeder." „Was ze wel zoo mooi als jij, Gretchen?" In de oogen van heb meisje begon het te schitteren. „Vader ontmoette haar in Rot terdam, toen hij nog op don- Rijn voer. Daar was ze de ster." „De ster?" „Zoo noemt men dab in de fijnste café- chantants. Wat bij de opera de prima-donna is. Als zij niet gestorven was, hoefde ik vader niet te helpen en was ook bij het theater." „Zou je willen?" Ze sloot de oogen. 'Hare neusvleugels be wogen zich sneller. „Rijk worden, voornaam worden Hij hield haar -stijf vast. Zijne keel was als uitgedroogd'. „En als i k het werd. Voor jou tegelijk?" „jij r „Ja „Laat naar je 'kijken „Neen!" riep hij en sprong op. Zijne jonge oogen fonkelden. „Laat jij naar je kij ken Ze stonden tegenover elkander en mon sterden elkander, alsof ze elkaar nog nooit gezien hadden. Alsof ze voor elkander iets nieuws, iets zeer eigen-aardigs geworden wa ren. Nu en dan- eenj kort lachje. Half ge smoord. En toen greep de groote jongen toe met vasten, omklemmenden greep, voor zijn oogen flikkerende sterren, die uit hare zwar te pupillen- schenen te springen, dicht on der de zijne. En zuchtend sloot hij de oogen, liet zwaar het hoofd zinken en. benam haar met zijn leus dom adem. 'Ze verzette zich niet meer tegen hem. Ze liet zich door de ongeoefende, onverzadig bare lippen kussen, totdat hij zelf stil hou den en atle-m scheppen moest. Toen hief ze zich op, ging op haar teenen staan en beet hem in het oor. „Wilde katl" stiet hij uit en naderde we d-er haren mond. Hare taiudén schitterden hom tegen. En niu 'kusten ze elkandbr, en geen van heiden wist, wie de 'govendé en wie de nemende was. „Gretchen, Gretchen I" „Ewald1" „Nu 'heb ik een meisje!" „Oho, daarvoor ben je nog te jong!" „Ik? Het volgende jaar bon ik mondig." „Ja, maar zullne ze je dan je geld- uit moeten betalen?" „Dat weet ik niet," zeide hij bedrem meld. „Maar ik doe het ook /zonder dat!" Dit klonk met den ouden hoogmoed. „Ik wil niet langer op de academie blijven han gen, ik ga spoedig portretten schilderen. Twee drie jaar ach, Gretchen ,,'t Zou toch beter zijn, als je familie je bijsprong. Die hebben immers dat vreeselijk vele geld?" „Dat zal wel terecht komen, Gretchen. Let maar op, dat komt wél 'in ordel Waar is je moind?" „Ach1" „Gaan we van avond naar het circus?" „Net waar je wil't! Waar is het circus?" „Aan den Oberkasseier kant. Ik ben er Zondag met Franz Slibben uit Neusz ge weest. Die wordt aanstaande Paschen kapi tein op een schip van- z'n vader." „Dat houdt oc'hter van nu af op," be sliste hij. „Wat?" „Dat je met andere heeren alleen uit gaat. Nu -behoor je mij geheel alleen toe." „Maar Franz Sti'bben hoeft toch tegen va der gezegd, dat hij mij zou willen trou wen „Zulk een proleet! Jou trouwen? Dat zou hij wel willen. Laat hem het nog maar eens vragen, 'do Rijncadetl" „Sc'helld maar niet zoo, die Stlbbens zijn heel welgestelde lieden." „Proleten zijn het!" schreeuwde hij- ge tergd, „proleten Met 'hun dubbeltjesrijk dom! Spreek er niet meer over, hoor je? Ik kan hot niet verdragen." „Maar jij en ik hébbon elkaar toch niks beloofd? Dat geldt volstrekt niét', als men niet mondig is." „Maar over oen jaar geldt het wel. Dan verloven we ons, Gretchen, zeg toch..." „Om zeven uur op de Markt bij liet Jan- Willem-standbeeüd. Stil! Vader roept me Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1