ST". 174. 8"' Jnnrfanc< Donderdag 16 December 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. DE W1SKOTTENS. DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem frauco per post- 1.00. Afzonderigfce nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIfiN: Van 15 regels f O.SO. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordoeliao bepalingen iet het herhaald adverteeren in dit Bi&d, bjj abonnement. Imk circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvra», toegezonden. Aan hen, die met 1 Januari a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen -verschijnen, kos teloos toegezonden. Kennisgevingen. KAMER VAN ARBEID voor Bouwbedrijven te Amersfoort. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort Gélet op de artikelen 11 en, 76 van het Kies reglement voor de Kamera van Arbeid Brengen ter kennis van de hoofden of bestuur ders van d'o bedrijven, welke in de 'bovengenoem de Kamer van Arbeid: vertegenwoordigd zijn, te weten het bewerken van hout, steen of metalen, liet leggen van electrisehe geleidingen of van gas- of waterleidingen liet schilders- stoffeerders-, be hangers-, beiers-, stucadoors-, aardwerkers- en straatniakersbedrijf, het ontwerpen van- en het houden van toezicht bij het uitvoeren van bouw plannen, dat zij verplicht zijn vóór 15 Januari aan staande eene lijst of zoo noodig lijsten op te maken van dè namen en van de voornamen der mannelijke en vrouwelijke personen, die in hun bedrijf binnen het gebied der Kamer van Arbeid als patroons of in hun dienst als werklieden werkzaam zijn geweest gedurende het laatst- verloopen kalenderjaar, of, wat het bouwvak betreft, gediurende het laatste tijdvak van. 7 maanden, diat in diat bedrijf is gewerkt; dat in den loop dezer maand zooveel1 mogelijk aan de bedoelde hoofden en bestuurders formu lieren der lijsten zullen worden gezonden, ©n dat die lijst of lijsten zoo spoedig mogelijk, in elk geval vóór 15 Januari e. k., nauwkeurig in gevuld, behooren te worden gezonden: wanneer de daarop vernielde personen slechts in ééne gemeente bij hetzelfde hoofd of denzelf den 'bestuurder van een der genoemde bedrijven werkzaam zijn geweest, aan Burgemeester en Wethouders van, die gemeente en, wanneer do daarop vermelde personen in meer dan ééne gemeente binnen liet gebied dei- Kamer van Arbeid bij hetzelfde hoofd of den zelfden bestuurder van een der genoemde be drijven werkzaam zijn geweest, aan Burgemees ter en Wethouders der gemeente, waax die per sonen het laatst werkzaam zijn geweest. Op de lijsten worden niet vermeld: lo. zij. die gediurende den bovenaangegeven tijd binnen het gebied der Kamer van Arbeid niet bij 'hetzelfde hoofd of denzelfden bestuurder zijn werkzaam geweest; 2o. zij, die geen ingezetenen des Rijks of geen Nederlanders zijn of op 15 Februari aan staande den leeftijd! van 25 jaren niet zullen hebben bereikt. Wordende voorts ter kennis gebracht van hen, die gedurende het 1 aatstverloopen kalenderjaar, of. wat het bouwvak betreft, gedurende liet laat ste tijdvak van 7 maanden, niet in het bedirijf van hetzelfde hoofd of denzelfden bestuurder werkzaam zijn geweest, doch die aanspraak kun nen maken om geplaatst te worden op eene kie zerslijst voor de Kamer van Arbeid, dat zij daar van vóór den 15. Januari a. s. aangifte kunnen doen bij Burgemeester en Wethouders der ge meente, waar zij werkzaam zijn geweest of het laatst werkzaam zijn geweest. De formulieren der lijsten en der aangiften zijn van heden af kosteloos verkrijbaar ter Secre tarie dlezer gemeente, op werkdagen geopend van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uur. Amersfoort, den 16 December 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Do Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WTJIJTIBRS. Politiek Overzicht De verkiezingskansen in Engeland. In een vorig artikel wezen wij aan de hand. van een correspondentie uit Londen er op, dat het enthousiasme, wat op -de groote partij meetings heerscht, geen vertrouwbare keubron der stemming onder de bevolking is. Ook de tegenpartij heeft hare geestdrif tige aanhangers. De groote vraag is wat de kalme lieden, die gewoonlijk niet veel met de politiek te doen hebben, van de zaak den ken. Nu is 'het volkomen onmogelijk van te voren te zeggen hoe de massa dezer vreed zame, nuchtere burgers denkt, en tegen woordig is dit moeilijker te voorspel len dan voor tien jaren, omdat de partij machinaties zooveel sterker gewor den zijn en ook in de pers eene daar van onafhankelijke opinio nauwelijks meer vernomen wordt. De geestdrift is on der alle partijen dezelfde en gedeeltelijk fictief. In de liberale clubs verwacht men eene overwinning der regeering met 90 stem men meerderheid op de unionisten, eene schatting die in elk geval een verlies van 50 zetels insluit. In de. conservatieve clubs zegt men, dat Balfour met een meerderheid van minstens 30 stemmen uit de verkiezin gen zal te voorschijn komen, wat voor de conservatieven een winst van 150 zetels zou meebrengen. Bij beide schattingen beroept men zicli op de meest zekere „statistische" gegevens. Men berinnere zich daarbij wat Disraëli gezegd heeft: in de eerste plaats zijn er leugenaars, in de tweede plaats aarts leugenaars, en in de derde plaats statistie ken. Een betrouwbare politieke thermome ter is er niet. Wat den liberalen onder den n ij veren mid denstand vaak schade berokkent, is de ruim verbreide meening, dat er onder de Tories veel en makkelijker geld te verdienen is, om dat deze zelf ook het geld meer laten rollen. En daar vooral in de hoofdstad zich derge lijke invloeden doen gevoelen, is Londen bijna de ongunstigste bodem in geheel En geland voor de liberalen. De laatst© dis trictsverkiezingen hebben daar bewezen, dat de anti-sociale midden- en klein© burger stand in de hoofdstad nog altijd overheer- schend is, afgezien van de City, waar de con servatieve strooming eer nog gewonnen heeft. Het valt daarom niet zeer gunstig voor de regeering uit, dat in Londen reeds op 12 Januari, een dag vroeger dan in an dere steden, de verkiezing moet plaats heb ben, want wanneer de conservatieven hier groote vorderingen zouden maken, kan dit voorbeeld in de provincie nawerken. Van de liberale afgevaardigden in de hoofd stad wordt, naar men zegt, geen enkele zoo bedreigd als minister John Burns. De voormalige revolutionnair was vroeger de afgod van zijn kiesdistrict Batiersea, doch zijn populariteit is zeer verminderd. Burns, die aan het hoofd staat van het departement van controle over de gemeentebesturen, beeft zich daarbij tot een bureaucraat ontwikkeld. Bij de arbeiderspartij en de socialisten-frac ties heeft hij het verkorven, en in de liberale partij neemt men hem zijne nauwelijks ver heelde vijandige gezindheid jegens de radi caal-socialistische richting, jegens de be grooting en jegens Lloyd George kwalijk. Gedurende den begrootingstijd beeft Burns geen enkele maal ten gunste der middelen wet bet woord gevoerd. Zooals van zelf spreekt zou de nederlaag van den minister direct op den eersten verkiezingsdag geen goed begin zijn. Doch hoe van belang Londen en Zuid- Engeland ook zijn, de uitslag der verkiezin gen zal daarvan afhangen of het industrieele Noorden zich aan conservatieve zijde schaart. Hier raast de verkiezingsagitatie op haar felst. De protectionisten stellen alles in het werk ora duizenden en nog eens dui zenden, die in de katoenindustrie hun levens onderhoud vinden, te overtuigen van de voordeelen der tariefhêrvorming, die men er echter met groote voorzichtigheid predikt; anderzijds trekken de beste propagandisten van den vrijhandel cn van het radicalisme door het land, vooraan Churchill, die de vorige week twintig maal heeft gespro ken. Waarschijnlijk zullen do argumenten der protectionisten een zekere uitwerking hebben bij die arbeiders, welke bijzonder veel van de slechte tijdsomstandigheden heb ben te lijden gehad. Intusschen schaart de élite van den in vakvereenigingen georgani- scerden werkmansstand zicb onverholen aan de zijde van regeeriug en vrijhandel. Het bondgenootschap bij de verkiezingen tus- schen de liberalen en de arbeiderspartij wordt in het openbaar niet toegegeven, doch volgens berichten uit Londen be staat het en is een heele reeks nutte- looze candidaturen ingetrokken, ofschoon men niet overal dadelijk tot overeen stemming kon komen en een aantal „driehoekige" verkiezingscampagnes over blijven. Een dergelijke overeenkomst met de arbeiderspartij, welke eigenlijk de vertegen woordiging der welgestelde vakvereenigin gen is, vormt het meest hoopvolle element voor de liberalen. De afzonderlijke sociaal democratische groep ageert tegen dit bond genootschap, doch ze is te onbeduidend en te arm om veel te kunnen uitrichten. Dultachlaml. B r u n s w ij k, 15 Dec. Heden had het huwelijk plaats van den hertog regent met prinses Elisabeth van Stolberg-Rossla, in tegenwoordlighedd van het Duit&cbe kei zerpaar. B e r 1 ij ïi, 1 5 D e c. De Rijksdag is uit eengegaan tot 11 Januari. Het Duitsche ministerie van oorlog wiL do geestdrift van het opkomend geslacht voor alles wat met bet leger in verband staat trachten aan te wakkeren en heeft daarom een aanschrijving gericht aan de corpscommandanten 0111 deze op te wekken om van militaire zijde niets onbeproefd te laten oin de liefde voor het leger bij de jeugd gaande te houden en te versterken. Daarvoor worden een reek6 maatregelen aanbevolen. Zoo moeten bijv. wanneer al thans de dienst er niet onder lijdt, geheele scholen of enkele klassen van tijd tot tijd in de gelegenheid worden gesteld om onder leiding van bevoegde personen parades en belangwekkende militaire oefeningen bij te wonen. Verder worden de militaire autori teiten aangemaand aan de liefhebberij voor lichaamsoefeningen tegemoet te komen door de militaire exercitie- en gymnastiekter- reinen voor dit doel beschikbaar te stellen, door het zwemmen in militaire zweminrich tingen toe te staan enz. Officieren en onderofficieren moeten blijk geven van belangstelling in de oefe ningen der jeugd door het bijwonen van wedstrijden, vaderlandsche feesten enz. Aan een krasse verdachtmaking van den Duitschen staatssecretaris van buitenland- sche zaken, den heer v. Schön, heeft zich dezer dagen de al-Duitsche Taglibhe Rund schau schuldig gemaakt. Het blad, d!at, naar het Berd. Tageibl. opmerkt, evenals enkele andere organen van zijn slag, niet kan verkroppen diat de vrede tusschen Duitechland en Frankrijk reeds zoo lang heeft geduurd en daarom voortdurend stookt tegen minister v. Schön en zijn poli tiek, had n.l. medegedeeld, dat deze minis ter, nadat hij in den Rijksdag zijn rede over Marokko had gehouden, dien raad van legatie v. Griesinger naar den Franscihen gezantschapssecretaris baron Bercfcheöm, dlie in de diplomatenloge zat, had gezonden om dezen te vragen of „bij nog nadere ver. klaringen wensohte". En wat blijkt nu! De minister had den raad van legatie naar Berokheim gezonden om dezen mede te deelen, dat hij thans gelegenheid had den ambassadeur Cambon, die hem de nieu we nota over Kreta wilde overhandigen, te ontvangen. De officieuse Nordd. Allgem. Zeit. had de mededeeling van de Rundschau reeds aan het hoofd van het blad een „drieste leugen" genoemd, maar daar heeft v. Schön nog het zijne aan toegevoegd. In de Rijksdagvergadering van Maandag legde hij nog de volgende verklaringen af: „Ik maak van deze gelegenheid gébruik om het zeer eigenaardige bericht van sommige bladen tegen te spreken, als zou ik instruc ties voor hetgeen ik gezegd heb en nog wilde zeggen, hebben ontvangen van den vertegenwoordiger van een vreemde mogend beid. Dat is een ongehoorde aantijging. Zoo iets zou bijna landverraad genoemd kunnen worden. Met den grootsten nadruk kom ik op tegen deze brutale leugen". Levendige toejuichingen volgden op die verklaring. Brussel, 15 December Prinses Stephanie kwam uit Weenen hedenmorgen 8 uur alhier aan. Generaal Terlinden eere kamerheer der gravin van Vlaanderen wachtte aan het station de prinses op, die vergezeld was van barones Gagern, eere dame, en een kamerheer. De menigte be groette de prinses eerbiedig, die zich begaf naar de woning van de gravin van Vlaan deren, haar tante. Brussel, 15 December. Het bulletin van lOJuur meldt dat de toestand stationnair blijft. De temperatuur is 36£, de pols 72. Men bevestigt dat baron Gof- finets verklaard heeft da tde toestand niet zeer bevredigend is. Brussel 15 December. De Ne- derlandsche gezant kwam zich aan het pa leis te Laeken, van de berichten omtrent des Konings toestand op de hoogte stellen. Brussel, 15 Dec. De ooidie aan doening dei- ingewanden schijnt te dóen vreezen dat de operatie des konings niet aan de verwachtingen zal beantwoorden. De geneesheeien achten echter geen onmiddel- i lijk gevaar aanwezig, behoudens eventueel© J complicaties. Op het oogenbiilk verricht men een darmmassage. B r u s 9 e 1, 15 Dec. Een nieuw con. suit heeft op het oogenbiilk te Laeken plaats. Doctor Thiriar blijft voortdiurend op het paélis en is sinds twee dagen niet in zijn woning geweest. Het schijnt dat de toe stand ernstig is. Men verneemt dat het con sult 1^ uur duurde. Een bulletin zal niet worden gepubliceerd voor 6 uur. Brussel, 15 Doc. Do burgemees ter der koninklijke residentie heeft om 3 uur hedenmiddag berichten omtrent den toestand des "konings ingewonnen en ver klaarde, toen hij liet paleis verliet, dat de koning zeer zwak scheen. De koning heeft een weinig bouillon genuttigd. Brussel, 15 Deo. Men beweert dat de koning zou geweigerd hebben prin ses Stephanie te ontvangen. Volgens de dagbladen heeft de koning aan den minister president verklaringen gedaan, welke het karakter dragen van een politiek testa ment. Brussel, 15 Dec. De afwezigheid, van onmiddellijk gevaar wordt bevestigd; door een verklaring uit goede bron, vol gens welke elke voorspelling 24 of 48 uur moet worden uitgesteld. Brussel, 15 Dec. Dr. Depage en baron Goffinet hebben verklaard, dat bij het laatste consult eenige verbetering in den toe stand viel te constateeren. Er zal een nieuw verband worden aange legd. De Koning heeft gedurende een deel van den middag geslapen. Hij wil geen enkel bezoek ontvangen. Brussel, 15 Dec. De verbetering in den toestand, die in den loop van den dag te constateeren viel, wordt merkbaarder. Brussel, 16 Dec. Ofschoon de ge- neesheeren constateerden dat de Koning oen goeden nacht heeft gehad, had toch om 4 uur hedenmorgen een consult plaats, waar van het resultaat nog niet bekend is. De Koning zou in den loop van den avond meer dere flauwten hebben gehad. De Koning heeft het kritieke oogenblik der operatie moedig onder de oogen gezien. Hij was in goeden luim en'las, op zijn rust bed liggende, de dagbladen en verschillende staatsstukken. Hij ontving den deken van Laeken, Cooreman en zijn adjudant baron Goffinet. Weldra verschenen drie automo bielen, die zes geneesheereu overbrachten en vervolgens de taxameters der verpleegsters. Tegen elf uur kwam baron Goffinet den wachtenden journalisten berichten, dat de operatie goed was afgeloopen. De Koning had zich kalm door dr. Goossens laten chlo- roformeeren en was vervolgens op de opera tietafel uitgestrekt. Na een nieuw onderzoek maakten de doctoren uit, dat de operatie niet kon worden uitgesteld. Nu maakte dr. Depage in den buik een insnijding van 10 c.M. om den dikken darm te bereiken, die vervolgens eveneens werd geopend. De be werking duurde tien minuten, en toonde, gelijk gemeld is, dat er van een gezwel of kankerachtige aandoening geen sprake was, maar dat eenvoudig de ingewanden niet meer werkten. Alles hangt er dus van af, of hier van een tijdelijke of een blijvende verlamming sprake is. Teen de Koning kort na afloop ontwaak te, zag hij scherp om zich heen en vroeg „Welnu?" „Ik ben verheugd", zeide dr. Thiriar, 80 DOOR RUDOLF HERZOG. Jeremias Scharwachter epïong bleek en zenuwachtig van zijn steel op. Hij dééd moeite, oen lachje te vinden, een luchtig onverschillig ladhje, maar hét klonk scihor en gekunsteld. „Ondier-balans1? LlquNdeenen Zonderlinge grappen maak jij, oim mij goetdkooper te krijgen." „Goédlkooperï Ik heb u hedléimaal voor niets." „Span den boog niet te strak. Indien ik zoo, aüö ik gekomen ben, dit huis ver laat „Zult u tlbuis jdk gordijnen wél kunnen laten .zakken. Dat is mij békend." „Guat-a/v!" Scharwachter trad op hem toe en greep 'hem bij de mouw. ,.En indien het zoo ware. Geetelld eene „Het ie zoo. Daarover hoeft geen woord meer verspild te worden." „En en aan Emilie zou je heele- maai niet denken?" „Blijf 'bij het zakelijke deel, mijnheer Sdh arwadhiter „Maar ze is toch uw vrouw!" „Zeketr. Mijne vrouw. Niet d© vrouw van Gustav Wdtskobten en Zonen." „Lieve hemel, wees toch niet zoo onbarm hartig Sind's mijn grootvaders tijid! heeft mijn firma altijd ter goed'er naiain en faam bekend gestaan." „Mijn vader ie ook gnoobvaldler. En mijn vader on mijne moeder, hebben die rondge- slungeld, waren d'at avonturiers, die men onbeschoft behandelt, alsof ze geen eerlijke handen aan het lijf hadden? Nee, mijnheer Scharwachter, tot het inzicht, dat de Wis- kottens eerlijke en achtenswaardige tegen standers zijn, hadt u vroeger moeten komen. Wie onzen arbeid respecteert, is onze vriend Wie ons aangrijpt, dien vallen we aan, zoo veel het one mogelijk is. U hebt ons aange vallen. Resultaat: U borstelt uw broek af. De zaak is uit." „Gustav, dat kan je geen ernst zijn! Emi lie draagt mijn naam!" „Dat is do oude dwaling weer. Zo draagt den mijne!" Jeremias Scliarwaehter's handen grepen nerveus in de lucht, als trachtten ze eene reddende godachte te grijpen. Klein© zweet droppeltjes parelden op zijn perkamenten voorhoofd. De hals stak ver uit den zwar ten halsdoek. „Weet u wat moeder zegt, mijnheer Schar wachter? U kent mijne moeder toch? Ze is eene godvruchtige vrouw, en ze zegt: De Heer heeft .hem on6 dn han'den geleverd'!" Jeremias Scharwachter trok krampachtig de handen samen. Uit! Eenigen tijd bleef het stil tusschen de bei de mannen. Toen besloot Scharwachter tot eene deemoediging. Hij wendde zich om en schreed langzaam naar de deur, die tot de verdere vertrekken toegang verleende." „Mijnheer Scharwachter," zeide Gustav Wiskotten zachter, „u vergist u. Die deur voert naar mijn slaiapkame." Op hot vergeelde gelaat van den ander vertoonde zich geen spoor van begrijpen. Hij draaide de kruk om en opende de deur. „Komt eens hier kinderen, .bij je lieve papa." „Allemachtig! Speel hier geen comedie! Verstaat u mij Wa at? Jullie jullie bent er werkelijk? Kinderen! Gustav! Emi lie!" Hij vloog vooruit, boog zich, de armen •wijd uitgespreid, 'voorover om. de kinderen op te vangen, verloor het evenwicht en viel op de knieën, wierp -zich achterover, lag, lang uitgestrekt op het tapijt, met de kinde ren die hij kuste, boven op hem, klanken uit- stootend, die woorden moesten beteekenen en toch slechts een gorgelend geluid waren. „Papa, papa! Mogen we nu weer hier blij ven?" „We zullen heel zoet. zijn, papa!" „En ik heb een zeilschip." „En ik een kookkachel." „Gaat u nu mee naar de Wupper?" „Stil," zeide Gustav Wiskotten, en hij hield hunne 'hoofdjes in den hals vast en staarde in hunne gezichtjes en trok ze even onstuimig weer naar zich toe en kuste hen, den jongen, het meisje, den jongen, het meisje En eindelijk herinnerde hij zich, dat ze niet alleen waren. Hij schoof de kindoren weg en stond op. Met fonkelende oogen keek hij naar het ten gere manneke, dat schuw ineen kroop. „Dat hebt u pradhtig bedacht, schoonva der. Ik kan niet anders zeggen. En laat nu ook nog uwe laatste hulptroepen aanruk ken. Laat Emilie anaar binnen komen." „Emilie is in Dü'sseldorf." „U wilt imij toch niet wijs maken, dat Emilie de kinderen alleen hier heen gestuurd: heeft?" „Ik heb de kinderen gisteren gehaald, beste Gustav. Om jou eene vreugde te be reiden." „En Emilie weet van dit dit mooie fa- milietafreel?" „Neen. Ik heb haar slechts gezegd, dat ik de kinderen gaarne een paar dagen bij mij wilde hebben." „Goddank," zei'de Gustav Wiskotten, en het was hem alsof er een last van zijn hart wentelde. „Die komedie zou ik niet ver dragen hebben." „Beste Gustav „Wat wilt ut" „De kinderen de kinderen smeeken voor hun grootvader." „Maak de kinderen ook niet tot komedian ten, al bent u er zelf een. En en u ziet dat ik nu geen tijd heb. Hij nam de kinderen in zijne armen en drukte hen stijf tegen -zich aan. Schuchter vlijden ze hunne kopjes tegen zijn gezicht. „Gustavik wil je eene vreugde be reiden." „Dat zou de eerste wezen." „Ik wil de kinderen hier laten, Gustav." „Alsof ik ze vrijwillig weer af zou ge ven! Maar ik heb ze je toch gebracht. Zon der dank zal je dat toch niet aannemen." „Neen, gij zakoromensc'h, de Wiskot ten's plegen hunne schulden te 'betalen." „Wil je nu dé onderhandelingen weer met mij aankoopen?" Gustav Wiskotten zetten de kinderen op de canapé en ging voor het raam staan. Een minuut en nog een kropen voorbij. Jeremi as Scharwachter beet zich op de dunne lip pen. „Gustav Toen wendde hij zich om. „Schoonvader, het geschiedde »rel uit min derwaardige berekening, dat u mij eene vreugde bereiddeMaar toch is .het effect bereikt, en ben ik u diank schuldig. Ik wil u voor liquidatie behoeden. Uwe firma zftl blijven bestaan. Uwe fabriek niet! Handel kalm de loopende zaken af. Dan kunt u onze commission nair wonden. Geen woord meer. Hét i» mijn liaat&le. U ver koopt in de toekomst man uwe klanten onze waren. De prijzen stéllen wij vlastU be hoeft niet te bedanken. Ik zie, d'at het u moeielijk valt. Goeio morgen, sclioonvar- der. Emilie kan gerust zijn. De kinderen zullen het goed hebben. Welnu dus tot weer ziens Jeremias Scharwachter verliet, de kin diep in den halsdoek gedoken, het huis. „Kinderen!" riep Gustav Wiskotten Ze sprongen van de canapé op, ze stormden tegen hem aan en klauterden togen hem op, nog harder schreeuwend dan hun vader, 2ij lieten zich kussen en drukken en kusten en drukten weder. En alle drie ravotten ze over het kleed, de kamer met hun kin derlijk lawaai vervullend en Gustav" Wis kotten was de kinderlijkste van alle drie. Toen trok hij eene andere jas aan en sloop heimelijk met dé kinderen de poort uit. Heden zouden zo hem alleen toebo- hooren. Geen mensch zou hem ook sléchts eeu vierde lood ontstelen. Nu pas bemerk te hij hoe hij hunkerde. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1