V'. ITS. 8"' Juargftnf. Maandag 20 December 1909. BUITENLAND. TSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. 'Idem frauco per post - 1.50. Afzonderlijke nummers 0.05. Deze Courant rersohgnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest- dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór II uur 's morgens bij de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat I. Interconim. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÏN: Van 1—5 regels f 0.50. Elke regel meer 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij voeruitbetaKn^ Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen "lék het herhaald adverteeren in dit B»ad, bfl abonnement. JBaaK oirculaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met 1 Januari a. s. op dit blad inteeKenen, worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen verschijnen, Kos teloos toegezonden Politisk Overzicht Albert 1, Kouing «Ier JBelgeii. Wanneer in België de troon vacant 'is, dan komen de Kamers van rechtswege uiter lijk op den tienden dag na het overlijden van den Koning in vereenigde zitting bijeen. Daar legt de nieuwe Koning, ten overstaan van de vertegenwoordigers des volks, den volgenden eed af: ,,Ik zweer trouw aan de grondwet en de wetten van het Belgische volk en dat ik de onafhankelijkheid, dei- natie en de onschendbaarheid van het ge bied zal handhaven." Eerst daarna neemt hij bezit van den troon en neemt hij den Koningstitel aan. Tot dat oogen'blik oefent de raad der ministers de rechten uit, die de Grondwet aan den Koning toekent. Prins Albert, ter wiens eere eerstdaags Donderdag 23 December is de daarvoor bepaalde dag het „leve de Koning!" zal weerklinken, scheen oorspronkelijk niet voor de troonsop volging bestemd te zijn, al was de eenige zoon van Koning Leopold reeds in 1869 als negenjarig kind gestorven. Hij had nog een ouderen broeder, die echter in 1891 na eene ziekte van weinige dagen stierf. Toen zijn vader, de jongere broeder van Koning Leo pold II, in 1905 overleed, werd hij de naast- gerechtigde tot den troon. De beide zonen, die uit zijn huwelijk met hertogin Elisabeth van Beieren, eene dochter van den voor eenige weken overleden hertog Karei Theo- door, den bekenden oogarts en philantroop, zijn gesproten, verzekeren verder de troons opvolging in het Belgische Koningshuis. Vrouwen zijn onder de Belgische grondwet niet tot de troonsopvolging gerechtigd. Toen prins Albert na zijn huwelijk, dat den 2en October werd voltrokken, met zijne jonge gemalin zijn intocht in Brussel hield, werd hij door de bevolking met spontane geestdrift 'begroet.. Hun gezinsleven is op eenvoudige leest geschoeid en wordt door geen wanklanken gestoord, hetgeen de be volking, die zooveel onaangenaams uit het familieleven van den nu overleden Koning heeft vernomen, weldadig aandoet en niet nieuwe verwachtingen vöor de toekomst ver vult. Naast de machtige figuur van Leopold II trad de jonge prins Albert, bescheiden en zelfs ©enigszins schuchter in zijn optreden, geheel op den achtergrond. In kringen, waar men pleegt te oordeelen naar den uiterlij ken schijn, was men geneigd hem voor linksch en onbegaafd te houden. Personen echter, die hem nauwkeurig kennen, verze- j keren, dat niets onjuister is dan een der- j gelijk ooi-deel, en roemen den ernst, waar- mee hij zich heeft voorbereid op de liooge j plichten, die hij nu zal hebben te vervullen. In de Indépendance beige worden eenige titels genoemd van verhandelingen, die hij als subaltern officier in de officiersbij een- i kbmsten van zijn regiment hééft gehouden. Daaronder komen voor: „De Duitsche ma noeuvres" en „De Spaansch-Amerikaan- sche oorlog", maar ook „De vorming en de toekomst van de onderofficieren." Officieel is prins Albert voor het eerst voor het land opgetreden, toen hij vier jiaren geleden, naden dood van zijn vader, dien ze tel in den Senaat innam, waarop hij sedert zijne meerderjarigheid als prins van den bloede recht hiad. Bij de debatten in den Senaat trokken vooral d© economische en sociale kwestiën zijne belangstelling, en wan- wanneer hij kon opkomen in zijne hoedanig heid van senator voor de verbetering van het lot der arbeidende klassen, dan heeft hij dat steeds gaarne en met overtuiging ge daan. Zeer heeft de aandacht getrokken eene rede, die hij in Januari 1908 bij de behandeling van het ontwerp eener scheep vaartwet hield. Hij zette daarin met nadruk de noodzakelijkheid uiteen van eene Belgi sche handelsmarine als middle! voor dien ecouomischen vooruitgang, en gaf een schets hoe hij zich voorstelde, dat België zon zijn te vormen tot een volk, dat met eene eigen vloot overzeeschen handel drijft. Hij was daarvoor in Engeland geweest, had talrijke ccrferentiën gehad met reedei's en scheeps bouwers, en werven en fabrieken bezocht; het is bekend geworden, dat hij zich een toegangskaart als reporter van een vak blad had weten te verschaffen, om gelegen heid te hebben als dagbladschrijver dingen te leeren bennen, die hem als prins verbor gen zouden zijn gebleven. Nog ,in veler miond is de reis, die hij in dit jaar van April tot Juli door de Congo-kolonie heeft gedaan. Hij heeft deze reis niet als een pleiziertoohtje opgevat, maar zich daarop deugdelijk voor bereid door ernstige aardrijkskundige en economische studiën. Het springt in het oog, dat het van groote befceekenis is, dat de nieuwe souverein nog vóór zijne troonsbe klimming in de gelegenheid is geweest op de plaats zelf zich een eigen oordeel te vormen over de toestanden in de kolonie. Bij zijne terugkomst bereidde het Belgische volk den Prins eene geestdriftvolle ont vangst, zooals zijn oom, de Koning, sedert jaren niet meer had gezien. Het blijkt dus, dat bij prins Albert de ernstige wil aanwezig is om die zware plich ten, aan het Koningsambt verbonden, naar oisch te vervullen. Misschien staat hij in talenten achte- bij België's eersten Koning, die als de „wijze Leopold" in de herinne ring voortleeft, en ook bij diens zoon, den tweeden Leopold, evenals zijn vader een staatsman van den eersten rang op den Ko ningstroon. Maar mogelijk zal hij toch beter d;an zijn voorganger, door handel en wandel en door ernstige toewijding aan zijn ambt, den weg weten te vinden tot de harten van zijn volle. Dultochland. De vrijzinnigen en de nationaal liberalen hebben gezamenlijk bij den rijksdag een voorstel ingediend om in de rijksgrondwet de bepaling op te nemen, dat in iederen bondsstaat een uit verkiezingen van de be volking voortgekomen vertegenwoordiging moet bestaan, welker toestemming vereischt wordt voor iedere landswet en tot vaststel ling van de st-aatsbegrooting. Dit doelt speciaal op Mecklenburg, waar eene dergelijke vertegenwoordiging nog steeds ontbreekt. België. Brussel, 18 Dec. De internatio nale wapenconferentie heeft hare zittingen tot 27 December verdaagd ten teeken van rouw. Het lijk van den Koning is heden om 10 uur voormiddags gekist in tegenwoordigheid van de paleisdignitarissen en van de ge- neesheeren, die den souverein hebben be handeld. Brussel, 18 Dec. De overbrenging van het lijk van Koning Leopold II naar het paleis te Brussel heeft lieden avond plaats gehad bij fakkellicht. De lijkwagen werd door acht paarden getrokken. Prins Albert en de dignitarissen van het hof volgden de lijkwagen. Er was eene groote menigte op de been Het was een indruk wekkend schouwspel. Het lijk kwam om half tien in het paleis aan. Er viel geen eiikel incident voor. Prinses Louise zal morgen vroeg om 7.50 hier aankomen. Prins Albert zond een spoor wegrijtuig naar de grens met generaal Don- ny, adjudant van den overleden Koning, en barones de Fierlant, gewezen eere-dam|e van de Koningin, om haar te ontvangen. Alle leden van de Koninklijke familie zullen haar bezoeken in het paviljoen van prinses Cle mentine te Laeken, waar zij zal afstappen. 19 D e c e m b e r. Het publiek werd heden toegelaten om te defileeren voor de lijkkist van den Koning, die geplaatst is in een tot rouwkamer ingericht vertrek van het paleis te Brussel. De menigte was reus achtig groot. Het défilé duurde van 11 tot 3 uur. Incidenten kwamen niet voor. In de Nederlandse he protestantse he kerk werd heden morgen een dienst gehouden, gewij'd aan die nagedachtenis van Koning Leopold. Het dagelijksoli bestuur van den alge- meenen socialistischen raad heeft een-mani fest uitgevaardigd, dat herinnert aan de vroeger afgelegde vea-klaring van gehecht heid aan de republiek onder bijvoeging, dat de partij in deze houding zal volharden te genover den nieuwen monarch. Eene reusachtige menigte was heden mor gen aan het Noorder-station, om de aan komst van prinses Louise af te wachten Tot teleurstelling van het publiek kwam prinses Louise niet met de Orient Express. Zij was in Keulen gebleven, omdat zij vermoeid was door de lange reis; zij zal komen in dén loop van den dag of morgen vroeg. Tweede telegram. De reden van het afbreken van de reis van prinses Louise moet zijn, dat Mattachitsch haar vergezelt. Aan de prinses moet uitdrukkelijk het ver langen kenbaar gemaakt zijn, diat zij alleen in België zou bomen. Brussel, 18 Doe. Volgens de „Ga- zette" heeft de advocaat van prinses Louise bij de voornaamste Banken beslag laiteu leggen op al'le deposito's, op naam van den 1 koning of van barones Vaughan, die daar mochten berusten. Voorts heeft zij de exécu- teurs-testamentair een verbod laten betee- kernen oan papieren, van wélken aard ook:, te vernietigen. C li a r.ler o i, 18 De c. De socialisti sche- federatie in dit arrondissement vaardig de een manifest uit, dat begint met de woorden: „De Koning is dood. Leve de re publiek", en er bijvoegt„Laten wij het aan de hovelingen over de verdiensten te ver- grooten en de gebreken te verontschuldigen van den monarch, wien de geschiedenis zal veroordeelen als Koning, mensch en vader. Laten wij ons republikeinsch woord gestand doen en waken tegen dreigende gevaren met al ons persoonlijk vermogen en herinneren wij er aan, dat de civiele lijst van 3,300,000 francs, zonder met den Kongo rekening te houden, voor den duur van 's Konings Te- geering 145,200,000 francs vertegenwoor digt. Het reeds vermelde testament van Koning Leopold II is gedagteekend 20 November 1907. De volledige tekst is aldus: „Dit is mijn testament. Ik heb van mijne ouders 15 millioen ge- ei-fd. Deze 15 millioen heb ik, door vele wis selvalligheden heen, steeds zorgvuldig be waard. Ik bezit niets anders. Na mijn dood worden deze 15 millioen het wettige eigendom van mijne erfgenamen en zullen hun ter hand gesteld worden door mijne testamentaire executeurs, opdat mijne erfgenamen ze onder elkaar verdeelen. Ik wil sterven in den katholieken gods dienst, die de mijne is; ik wil niet, dat men lijkopening bij mij verricht. Ik wil in den vroegen morgen begraven worden zonder eenige praal. Behalve mijn neef Albert en mijn huis, verbied ik, dat men mijn overschot zal volgen. God bescherme 'België en zij in zijne goediheid mij genadig". Een bijschrift van denzelfden datum wijst baron Goffinet, 's Konings secretaris, aan als uitvoerder van zijn laatsten wil. Een bij - schrijft van 12 December 1909 bevat het verzoek aan baron Goffinet en diens broe der, den intendant van de civiele lijst, zich met de uitvoering van het testament te be lasten en 's Konings papieren in ontvangst te nemen. Deze zullen verzameld en gerang schikt moeten worden; wat zonder belang is moet worden vernietigd en hetgeen nut tig geacht wordt om te bewaren, moet aan prins Albert overhandigd worden. De exe cuteur-testamentair heeft alleen het recht aan de papieren te raken. De verklaring in het testament, dat de Koning niets anders bezit- dan de 15 mil lioen, die hij van zijn vader heeft geërfd en nu weer op zijne kinderen laat overgaan, is waarschijnlijk letterlijk juist. Het hoofd deel van zijn vermogen, daaronder begrepen de koopprijs, dien België bij de overne ming van het Congogebied 'betaald heeft voor den afstand vap het reeds als konink lijke stichting bestaande kroondomein, heeft Leopold II in de laatste jaren op verschil lende wijzen door onderhandsche schenkin gen aan zijne vertrouwelingen, baron Gof finet en dr. Thdriar, met zekere daaraan verbonden verplichtingen op iliun naam of ten behoeve van anderen vastgezet, zoodat bij de nauwgezette zorg, die in acht geno men is om doze overdrachten van bezit juri disch onaantastbaar te maken, moeielijk is aan te neanen, dat -de wettige kinderen langs den weg van rechten nog veel van het reusachtige vermogen van hun vader zullen krijgen. De troonsopvolger prins Albert is niet op eene erfenis aangewezen. Koning Leopold I had-aan zijn tweeden xoon, den graaf van Vlaanderen, een veel aanzienlijker bedrag -dan 15 millioen nagelaten, omdat deze even- min-een deel kreeg van de civiele lijst als van het vermogen der Kroon. Het vermogen van den graaf van Vlaanderen is voorzich tig beheerd en zal zich belangrijk vermeer derd-hebben, zoodat de nieuwe Koning "hof zal kunnen houden overeenkomstig zijne positie. Prins Albert, wiens eenvoud bekend is, had aanstaanden Donderdag, zonder eenige praal en zonder escorte van zijn paleis zich naar het gehouw van de Kamer willen be geven, om den eed af te leggen en op de zelfde wijze weder terug te gaan. Het Brus- selsche publiek is echter te zeer aan pracht- ontwikke-ling gewend, dan dat de regeering zich daarin had kunnen schikken; hij zal zijn plechtigen intocht in Brussel houden van de Sehaerbeeksche pr.ort uit, waar bur gemeester Max hem zal begroeten. Met het oog op het volk is ook, ondanks den dooi den overleden Koning -kenbaar ge-maakten wensch van den grootst mogelijken eenvoud, diens lijk Zaterdagavond met veel praal uit Laeken naar Brussel overgebracht. Artille rie-batterijen waren in het park van Laeken opgesteld om saluutschoten te lossen. De troonsopvolger, de opperhofmaarschalk en de overige leden van het huis van den over leden Koning volgden den stoet, die door eene afdeeling caval'lerie werd begeleid. Engeland. Volgens de Morning Post zullen er voor de Engelecihe vloot linieschepen van een nieuw type worden gebouwd. Nog voor het einde van het dienstjaar zal er reeds een op stapel worden gezet-. Deze schepen worden aanmerkelijk grooter dan de Dreadnought (18 000 ton), n.'l. omtrent 27.500 ton. Do bemanning ziail ruim 1000 koppen tellen. Er 'komenminder groote kanonnen op dan op ide Dread-nought, d!ie er tien heeft, maar zij .zullen snellen* en verder schieten Italië. R o m e, 1 8 D e c. In de Kamer -legde Sonnino een regeeringsverklaring af, waar in hij verzocht de beraadslaging o-ver de maritieme overeenkomsten ©enigen tijd te schotsen, teneindle de gelegenheid te geven de kwestie te besbudeern. De minister der schatkist zaïl -binnenkort een exposé geven van de voorwaaiden der begrooting. Het mi litair programma zal met kracht verder worden uitgevoerdHet oogeniblik is niet gunstig om vrij stellingen in te voeren. Rome, 18 Dec. Minister-president Sonnino verklaarde omtrent de buiteniand- sche staatkunde, dat de betrekkingen met de verbonden mogendheden nooit zooveer vol onderling vertrouwen zijn geweest als thans. De Driebond blijft een machtige factor in dienst van den vrede en is een waarborg voor de Italiaansche 'belangen. Bij de oude vriendschappelijke betrekkin gen zijn nog nieuwe gekomen, voortspruiten de uit de bevestiging van de Italiaansch- Russische entente, door de jongste ontmoe ting tusschen Koning en Czaar. De vertrou welijke gedachtenwisselingen, die deze be trekkingen toelaten, strijden geenszins met de vroeger gesloten bondgenootschappen zij zullen integendeel het doel 'bevorderen, waarmee die zijn gesloten, en vormen een nieuwen waarborg voor den vrede. Het einddoel van onze politiek is de vrede. Wij zijn overtuigd dit doel te bevorderen, door zonder eenige verandering de richting te handhaven, waarin onze buitenlandsclie staatkunde wordt gevoerd. De Kamer nam het voorstel van Sonnino aan om het wetsontwerp tot reorganisatie der ministerieele departementen in handen van de begrotingscommissie te stellen. De onder-voorzitter deelde mede, dat de voorzitter der Kamer Marcora zijn ontslag heeft ingediend. Op voorstel van den minis ter-president nam de Kamer dit ontslag niet aan. •p.nj*. Gelijk officieel wordt medegedeeld, is de uitslag der op Zondag gehouden verkiezin gen van de helft der gemeenteraden in de steden met en boven 6000 inwoners de vol gende gekozen werden 1469 liberalen, 750 conservatieven, 482 republikeinen, 109 Car- listen, 50 socialisten, 46 clericalen en 165 on afh ankelij ken. Volgens een telegram van den Parijschen „Temps" is de minister-pre sident M o r e t met deze resultaten tevre den, daar de pcisitie der liberalen hierdoor wordt bevestigd. De nederlaag der conser vatieven in Madrid schrijft hij toe aan de onverschilligheid der aristocratie en der bourgeoisie; aan de verkiezingen hadden 75.299 kiezers deelgenomen, een tevoren nooit bereikt cijfer. De regeering heeft zich van ieder inmen ging onthouden. De socialisten hebben in Madrid maar 3, in de provincie 47 zetels verkregen. Portugal. P a r ij s, 1 8 D e c. Aan de Temps wordt uit Lissabon geseind, dat het ministerie zijn ontslag heeft ingediend wegens de bezwaren, die heb ondervindt om zijne staatkunde voort te zetten. Tweede telegram. Het kabinet heeft zijn ontslag aangeboden en Koning Manuel heeft het aanvaard. Morgen zal hij de voorzitters van de Ka mer der pairs en van de Kamer van afge vaardigden ontvangen. Oostenrijk-Hongarlje. Ween en, 18 Dec. Het huis vau af- gevaardigden heeft met 315 tegen .91 stem men de dringendverklaring van het voorstel tot herziening van het reglement- van orde aangenomen. In den loop van het debat drukte de minister-president zijne voldoening er over uit, dat deze noodzakelijke hervorming is voortgekomen uit het eigen initiatief van de Kamer. Hij drukte de hoop uit, dat deze hervorming het begin van een tijdperk van vruchtbaren en voorspoedigen arbeid zal ►zijn. Tweede telegram. De Kamer heeft het voorstel tot wijziging van het reglement van orde in alle lezingen aange nomen. Het gewijzigde reglement- zal gedu rende een jaar van kracht blijven. De vergadering is gesloten na 81 uren achtereen te hebben geduurd. Weenen, 18 Dec. Tengevolge van een overeenkomst tusschen de leiders der voornaamst© partijen hebben de redicaile Ozechen de motie vau urgentie ten gunste van eene motie over de hervorming van het reglement dier xvaaner. De beraadslaging be gint om 1 uur. De zitting duurt sindis Woensdag morgen. Weenen, 18 Dec. Bij de behan deling van het Friedjung-proces verklaard.© de secretaris - generaal van (het Servische mi- nisterie van buitenLandisicihe zaken, namens den minister, dat de Servische regeering nooit in betrekking heeft gestaan tot de Ser- ri&ch-Kroatische coalitie te Agram en nooit in de Ocstenrij'ksdh-Hongaarsehe monarchie propaganda heeft gemaakt voor een Groot- Servië. Rumenië. Bukarest, 18Dec. De Kamer heeft met 101 stemmen tegen 1 het adres van antwoord op de troonrede aangenomen. Servië. Belgrado, 19 Dec. In de skoepsch- tina diende heden een nationalistische afge vaardigde een' voorstel in, strekkende om t-e verklaren, dat de Koning moet bedan ken, omdat hij niet door vreemde hoven is ontvangen. De rede van den afgevaardig de werd met een onbeschrijfelijk rumoer en andere teekenen van algemeen© afkeuriijg ontvangen. De voorzitter weigerde het voor stel voor te lezen. De bladen, die van de zaak gewag maken, worden in beslag ..geno men. Rutland. Cannes, 1 8 D e c. Grootvorst Nicolaas van Rusland, oud-oom van den Czaar, in heden avond om half zes overleden. Tweede telegram. Niet .groot vorst Nicolaas, maar grootvorst Michael is overleden. P e t e r s b u r g, 1 8 D e c. De minister van 'buitenlandsche zaken Iswolski is tot lid van den rijksraad benoemd met handhaving in zijn tegenwoordig ambt. De Doema -heeft in de zitting van Don derdagnacht den minister van justitie Schtscheglowitow een zeer harde les toege diend. De minister had een interpellatie moeten beantwoorden over een onwettig (ten minste reeds lang opgeheven) rondschrijven aan de gevangenis-directies, -waarin deze werden aangezegd, verdedigers, die zich schuldig gemaakt hebben aan het verstrek ken van verboden voorwerpen aan gevange nen in preventieve hechtenis, den toegang tot hunne cliënten te ontzeggen. In plaats van de interpellatie te beantwoorden, ver klaarde de minister, dat het er in dere quaestie om gqat, aan wien in de gevang© nis het huisrecht toebehoort; zoo lang dit niet den verdedigers, -maar de gevangenis directies toebehoort-, zal de minister zijn houding en optreden niet veranderen en de besluiten der-Doema naast zich neerleggen. De kadet Maklakow toonde aan, dat deze verklaring in de scherpste tegenspraak was met de eigen uitlatingen van Schtscheglo- witow in de eerste Doema. De Oktobrist Megendorf verklaarde dat blijkbaar in den laatsten tijd zelfs verstand en logica aan het gekken geraakt waren. De Qktobristen-lei- der Gutschkow -stelde in naam zijner frac tie een motie voor, waarin het rondschrij ven van Schtscheglowitow -als onwettig en zijn mededeelingen in de Doema als onbe vredigend werden aangemerkt. De uiterste rechterzijde poogden Schtscheglowitow in bescherming te nemen. Purischkewitsc'h ver klaarde dat de verandering van zijn politieke inzichten -Schtscheglowitow niet tot verwijt kon strekken, dat komt-bij -groote-geesten meer voor. De redevoeringen, die over -deze zaak op de Doematribune waren uitgespro ken, noemde hij lasterlijk en hij werd daar om voor vijf zittingen den toegang ontzegd. De motie van Gutschkow werd met 176 te gen 80 stemmen aangenomen. Zij moet op grond van de statuten der Doema officieel aan den Czaar worden medegedeeld. Dat is het eerste geval van dien aard. Petersburg, 19 De c. De Handels- und Industiiezeicung deelt mede, -dat -de stand van het gewas van zaden en winter koren onbevredigend is in de gouvernemen ten Jekaterinoslaw, Charkow, Poltawa, in 't Dongebied, Koersk, Toela, Woronesch, Tam- bow, Pensa, Simbirsk, Saratow, Samar», Astrakan, Orenburg, Wjatka en Perm. De stand is goed in Lijfland, Estland, .Koer land, Pskow, Nowgorod, Twer, Jaroslaw, Smolensk, Mohilew, Minsk, Wilna, Kowno, Grodno, Wolhynie en Taurie; in de overige departementen is hij bevredigend. De be bouwde oppervlakte is in de gouvernemen ten, waar de-stand onbevredigend is, tenge volge van de droogte, zeer verminderd. Griekenland. Athene, 18 Dec. De Kamer heeft met 74 tegen 24 stemmen het wetsontwerp tot het leggen van eene extra-belasting op den alkohol aangenomen. De minister van financiën had de kwestie van vertrouwenge steld. Kolonel Zorbas, de leider van den Griek- schen militairen bond, heeft ontslag uit den dienst gevraagd, omdat hij van meening is, j dat de oudere officieren plaats moeien maken voor de jongere. Er schijnt, volgens een mededeeling uit- Athene aan de Voss. Zeit-., echter weinig kans te zijn op inwilliging vau het verzoek, daar het plan schijnt te be staan kolonel Zorbas bij de eerstvolgende promotie tot brigade-generaal te bevorde ren Venezuela. Caracas, 18 Dec. Er is een offi cieel besluit uitgevaardigd, waarbij een in voerrecht van 5 proc. wordt gelegd op on gesneden drukpapier, dlat tot dusverre vrij van invoerrechten ingevoerd kon worden. Het dekreet treedt onmiddellijk in wer king.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1