DE JONG'S CACAOS H.-O. Visch-abonnement. Uurwerken. Bekendmaking. DE BESTEN. Ingezonden Stukken. Staatsspoor. Verkoop bü inschrijving van Benzine. ADVERTENTIEN. Staatsspoor. Verkoop bij inschrijving van GASTEER. Holiandsch Tooneelgezelschap 0! Die Luitenants! Johanna W. A. Naber, Gedenkboek. Bijen en Vlinders. Stoomhoutzagerlj. Sigarenkisten en Kistjes W. F. A. GROENHUIZEN, ZINGENDE VOGELS RHAMNAGAR K. H. regelt op gemakkelijke wijze den stoelgang. Fabrikanten: KRAEPELIEN HOLM - Zeist. Richard Abr. Herder. in verhouding tot prijs tie houding van omliggende plaatsen. De kinderen uit deze plaatsen betalen wel schoolgeld, maar "hun ouders betalen geen belasting in de gemeente waar de H. B. S. gevestigd is en dragen du6 niet mee in de schoollasten. De Minister die in de Memorie van Antwoord nog het standpunt had ingeno men, dat de omliggende gemeenten wel tot betaling zouden zijn te overreden en dit. alleen ,,in het uiterste geval" wetswijzi ging wilde, bleek nu toch wel de over" ui- ging te hebben gekregen, dat dit te lang zou duren. En hij verklaarde zien nu „zeer geneigd' om zich „spoedig bezig to houden met een wettelijke regeling". Ook hij bleek er van overtuigd dat een H. 1«. S. een stree kbelang is, geen plaats- belang. Tn hun voorstel wijzen B. en W. er op, dat de minister een nieuwe regeling van de subsidie voorstelt en dat wellicht de gelegenheid zal worden geschapen om van buitenleerlingen, hetzij direct, hetzij in direct, een hooger schoolgeld te hetfoo. Verder sohrijven zij „Zoodra de Staatsbegrooting is vastge steld, stellen wij ons voor, terug te komen op de eventueels overname van de school door het Rijk en de stichting van de Tlf© delsschool. Tn dien zelfden tijd kunnen eventuele maatregelen tot wijziging der schoolgeld heffing voor buitenleerlingen voorbereid worden, opdat, indien er geen kans be staat op overname der school door het Rijk, tijdig die maatregelen kunnen wor den ingevoerd. Het schijnt ons niet ver standig toe, eene beslissing ten aanzien van het schoolgebouw te nemen, indien de gevolgen van die schoolgeldheffing in het bijzonder op het aantal buitenleerlin- gen nog volkomen onzeker zijn. Er worden bovendien indien wij wel ingelicht zijn in onze Gemeente pogin gen aangewend, op andere wijze tot de stichting van een Handelsschool te gera ken. De plannen daartoe zijn ons college niet bekend maar het is zeker, dat even tueel stichting van een dergelijke school invloed zal uitoefenen op de bevolking der Hoogere Burgerschool. Dien invloed ©enigs zins te bepalen, is volkomen onmogelijk, omdat het van de organisatie dier school zal afhangen of zij vele leerlingen van de Hoogere Burgerschool tot zich zal trekken, dan wel door een andere schooljeugd be volkt zal worden. De al of niet tot-stand-koming ©ener Handelsschool hetzij van gemeentewege, hetzij van particuliere zijde zal boven dien van invloed moeten zijn op de organi satie van de z.g. vervolgklassen der Jon gensschool le soort aan de Heerenstraat. Wij zijn van oordeel, dab eene wel over wogen beslissing ten aanzien van heb ge bouw eerst kan genomen worden, indien ten aanzien van de bovengenoemde pun ten meerdere zekerheid bestaat. Onder deze punten hebben wij niet vermeld, hoewel eveneens daarmede in verband staande, die eventueele oprichting eener Hoogere Bur gerschool te Bussum, Harderwijk en andere Gemeenten, omdat bij de voortdurende stijgende behoefte aan Middelbaar onder wijs wel gedurende de eerste jaren in ver schillende in de nabijheid liggende Gemeen ten plan n.en voor een Hoogere Burger school zullen ontstaan en hierop bezwaar lijk door de Gemeente gewacht kan wor den. Ook den invloed af te wachten van de wijziging der wet op het Middelbaar on derwijs, waardoor bijzondere Hoogere Bur gerscholen subsidie kunnen krijgen, lijkt ons niet. mogelijk. Maar wel moet naar onze meening ze kerheid bestaan ten aanzien van de organi satie van het onderwijs in deze Gemeente, alvorens een besluit tot verbouwing der Hoogere Burgerschool of tot den bouw van eene nieuwe school kan worden genomen. Daarbij zal dan tevens overwogen moe ten worden of de Gemeente grootendeels ten behoeve der buitenleerlingen geheel op eigen kosten een nieuw schoolgebouw zal inrichten, dan wel of hiertoe ook door het Rijk steun zal worden gegeven. Voor zooveel noodig zij nog opgemerkt, dat de opmerkingen door adressanten, in de bij hun adres behoorende Memorie niet alle door ons onderschreven worden. Wij hebben op grond van het boven staande de eer U in overweging te geven, het adres voorloopig ter zijde te leggen. Ds. Vumdeirin'k heeft thans ook be dankt voor het beaioep te Amsterdam. Toen hij gisteren morgen, bij de godsdkenstoefe- ning, zijn besluiit bekend maakte, zong de gemeente hem toe die bejete .uit gezang 96 „Vader, dl a hem steedis in liefde gade" enz. De voor den dienst in Oost-Indië be stemde 2e luitenant der cavalerie J. J Pels Rij eken zal 8 Januari a.s. per stoom schip „Koningin Wilhelmina" zijn bestem ming volgen. De Kamer van Kokuplhiandel en Fa brieken vergaderdle Zaterdag avond' onder presidium wan den 'heer Kldber. Afwezig die Iheer Van Haselen Ingekomen zijn eenigd periodieke stukken, die voor kennisgeving wordJeii aangenomen en verdler lo. Een missive van de N. C. S., als ant woord op een verzoek van de Kamer om ver betering in de verlichiang aan te brengen op die IhaKte „Kleine Koppel", waarin wordt meegedeeld diat het verzoek is dloongezondien aan de H. IJ. S M. 2o. Een verzoek om adhaesie betuiging op een adres van die Kamer te Zutfen aan dien Minister van Financiën oon aan het nik kelen stuiverstuk een anderen vorm te ge ven. Besloten iWet adres te steunen. (Tegen de heer v, Vollenlhoven.) 3o. Een schrijven Van den heer D. Ger ritsen, die op advies van den stationschef, de Kamer verzoekt er bij de n. IJ. 8. M. op aan te dringen op het 2e perron W-zijde een wachtkamer te bouwen, aangezien de ge wone wachtkamers van de daar vertrekken de treinen veel te ver verwijderd zijn. Op spoed wordt aangedrongen. De voorz. kan zich met den in'houd van liet schrijven vereenigen, doch meent dat meer succes te verwachten is van aandrang van het publiek. Beter ware het z i. wan neer men zich wendde tot dien Raad v. Toe zicht en tot den Minister. Tevens zou men dan kunnen verzoeken .aan de W.-zijde de twee perrons dioor een brug of tunnel te ver eenigen. Besloten wordt in dezen geest een ver zoek te doen en den heer Guit te noodi gen in den gemeenteraad op steun aan te dringen 4o. Een schrijven van de HaiwleLsreiza- gersvereeniging) „One Belang'' alhier, met verzoek om steun aan een adres ter verkrij ging van een vroegere eerste poet bestelling. De voorzitter zegt dat reedis vroeger zoo'n verzoek is gedaan. Er waren toen bezwaren tegen inwilliging, aangezien dan de brieven die 's morgens vroeg aankomen nog niet konden worden medegegeven met de be stellers. Besloften wordlt het schrijven aan te hou den en na te gaan of bij een vervroegde eer ste bestelling ook de tweede vlugger kan gaan, opdat de huiitenlandsebe brieven niet te laat in Ihanjdlen van belanghebbenden ko men. De voorz. deelt mëtdie dlat nog geen ant woord ontvangen is op een verzoek om een publieke s|preekc©a van de telefoon. Wat betreft het lange Wachten aan het loket Voor aangiet, brieven aan bet .postikan- toor, :kan worden medegedeeld', dat de di recteur dit -euvel slechts kan wijten aan het onvoldoend' «aantal ambtenarenHij zal .in tusBchen trachten zoo veel mogelijk aan de 'bezwaren te gemoet te komen. Ten slotte worden, bij periodiek aftreden de heeren Kleber en Sinnige herkozen ondier .Bcbeddenlijk als voorzatter en vice-voorzitter. Ter Wille van het Kind. Hare Majesteit de Koningin-Moeder heeft van Hare belangstelling blijk gegeven door ■het- zenden van een gift van honderd gulden. Een onbekende heeft duizend gulden toe gezegd, zoodra met den bouw van het kolo niehuis van het Centraal Genootschap wordt begonnen. Mogen wij nog eens herinneren aan de voorstelling van „0! die Luitenants!", morgen avond in Amicitia te geven door het gezelschap van Gebr. van Lier, van het Grand Theatre te Amsterdam? Van de firma Seyfried <fc Co. te IJmui- den ontvingen wij een practisc'h boekje met recepten voor de bereiding van visch. Aan abonné's der firma wordt dit boekje gratis aangeboden. (Zie de advertentie). De post op Nieuwjaars dag. Met het oog op den grooten toevloed van poststukken bij de jaarwisseling wordt het publiek verzocht brieven, briefkaarten en gedrukte stukken, prentkaarten, visite kaartjes en circulaires, welke men bij voor keur op 1 Januari wenscht te doen be stellen, te voorzien van twee elkaar schuin snijdende strepen, getrokken over de ge heel© adreszijde en die stukken reeds op 27, 28 en 29 December ter post te bezorgen. Zij kunnen dan tijdig voor de bestelling ge; reed worden gemaakt, blijven tot 1 Januari op de kantoren van 'bestemming bewaard en worden dan, zooveel mogelijk, op dien dag in de bestellingen opgenomen. 'St.-Ct. Stoomvaar tbe rich ten. Opgave agentschap Alex. Mackintosh Co. Het stoomschip Vondel van de Stoom vaart-maatschappij Nederland arriveerde 17 December te Lissabon. TELEGRAFISCH WEERBERICHT- Naar waarnemingen in den morgeD var 20 December 1909. Uedsgeneeld door het Kon Nr-1 Me' Inrli'mr te de Bilt. Hoogste barometerstand 754.5 te Sey- disfjord. Laagste barometerstand 728.8 te Skagen. Verwachting tot den avond van 21 Decem ber Afnemende en krimpende, daarna toe nemende Z O. wind. Tijdelijk opklarend. Later weer regen. Stijging van temperatuur. Het opnemen van ingezonden stukken beteehent geenmim dat de Redactie met den inhoud instemt. De eopie isoréé aan den ineender niet teruggegeven. Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik u ©enige plaatsruimte naar aanleiding van de gewisselde raadsstukken be treffende wegenverbetering. Ik wil mij in hoofd zaak bepalen tot BiSschopsweg en achter Lui aard!, daar deze reeds meermalen een punt van overweging is geweest, waardoor èn bewoners èn eigenaren tót do overtuiging zijn gekomen, dat deze wegen juist erg stiefmoederlijk zijn en worden bedeeld. Onder meer geven B. en W. te kennen, dat er een schromelijke onbillijkheid zou worden be gaan tegenover hen, die wenschen te bouwen aan nieuw aan te leggen straten. Dit is juist het cardinal© punt waarover eige naren dier bedoeld© wegen het eens zijn1 met B. en W. Wat men den een geeft, moet men den andere niet weigeren. Hier heeft men te doen met een toestand, welke reeds jaren het onderwerp der bespre king is, nml dlat deze toestand! niet langer kan en mag bestendigd blyven uit hoofde der volksgezondheid. Terwijl men op plaateen, waar dit niet het geval is en was, wegen aanlegde zonder d'at men den grond/exploitant liet bijbetalen, ja zelfs hem vrijstelde van straatbelastingomdat zij zoo bereidwillig was den grond af te dragen. Deze kosten werden toch geheel betaald: door do gemeente, terwijl d© grondexploitanten de kosten hiervan in hunne zakken zagen vloeien. Dit nu is met bebouwd eigendom geheel an diers, vooral omdat er aan genoemde wegen al leen Arbeidersgezinnen worden gehuisvest, dan zullen de voordeelen voor eigenaren niet zoo ■reusachtig blijken te zyn als door B. en W. wordt beweerd. Alleen dan zou deze bewering gegrond zijn als deze wegen nog met waren be bouwd. Onder meer schrijven B. en W.Om verschil lende redenen zal <te Bisschopsweg zelfs geen doorgaande plaatselijke verbindingsweg tus- schen den Heiligenberger weg en Leusdorweg kunnen worden, maar wel die Nachtegaal en de Piether Bothstraat hunne nieirw geprojecteerde verlengdo en de Aldegondestraat. Wanneer men hierover het uitbreidingsplan raadpleegt dan ziet men dat deze verbindingsweg loopt langs de artilleriekazerne en dus vermoedelijk dienst zal moeten doen voor de artillerie, om hare zware kanonstukken te vervoeren niet door de hoofdstraten, doch langs een korteren ver bin - o'mgsweg naar den Leurder weg (heide). Dat hier door deze weg de aangewezene is. zal altijd' een kwestie van inzicht blijven. Zeker is het te zorgen zoo min mogelijk gevaarlijke bochten te fiormeewen. welke gevaar kunnen opleveren. Deze nieuw geprojecteerde weg zal zeven dezer bochten krijgen. De Bisschopsweg en verlengde van dien slechts twee. Ook om andere redenen achten wij het inge nomen standpunt van Burg. en Wefch. eenigs- zins dubieus n.ra. Den lsten Febr. richtte onderteekenaar dezer een bouwaanvrage tot Burg. en Weth. voor een terrein op het uitbreidingsplangenummerd 349, '22 Maart d.v. ontving ik als antwoord on der afd. 1, no. 195: „Naar aanleiding van uw schrijve» van 1 Febr. hebben wij de eer u te berichten, dat d© (volgt titel der bouwing) gedeeltelijk ontworpen is op een stuk grond, d'at bij het uitbrei dingsplan. van de igemeente, goedgekeurd! door de Gedeputeerde Staten van Utrecht voor den aanleg van een straat is bestemd en wij niet genegen zijn aan uw verzoek, enz." Lang handhaafden Burgemeester en Wet houders hun higjenlomcin standpuntdoch tot mijn verbazing zag ik, dat op ongeveer 25 c.M. afstand op denzelfden weg, genummerd! on. der 110, oen groot gebouw werd opgericht, be stemd voor eene strijkirrichting en gebouwd door den heer Nieuw land. Hiervan leidde ik af, dat B. en W. hun ingenomen standpunt hadd'en verlaten, en wel licht een minder duren en beteren verbindingsweg hadden gevonden Dooh nu, 16 Dec., schijnen B. en W. weder om met bedoelden weg voor den dag te komen. Blijft men dit standpunt handhaven, dan zal icen bij eventueele uitvoering hiervan gewel dige sommen gekls te betalen hebben tot ont eigening van grond-gebouw, doch ook de bedrij ven, welke hierin worden uitgeoefend, zullen duur betaald moeten worden. Mij werd d'us op grond van het uitbreidings plan geweigerd nat een ander daarnaast werd vergund Het is dan werkelijk niet van allen grond ontbloot toen dezer dagen iemand de uitdrukking deedDe Amersfoortsche verorde ningen zijn gelijk een harmonica. Ook d'e gewondheidscommissie en bouwpolitie komen in een zeer moeilyk geval, wanneer het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Het is bekend, dat sinds 3 jaren deze com missie bezig is met wateronderzoek der Bouw maatschappij. Deze eigenaren lieten nortonput- ten (diiepboringen) maken. Doch ook hier bleek het water van geen goed gehalte te zijn. Nu is de eenigste weg waterleiding te nemen waar de meeste eigenaren ook reeds toe beslo ten zijn. Doch (hier volgt het) Maar dé Utr. waterleidingmaatschappij wil haar buizennet niet over particulier terrein uitbreiden. Zal nu, als het voorstel van B. en W. wordlt aangenomen en de eigenaren van genoemde bouwmaatschappij als het ware aan handen en voeten gebonden zijn, de -gemeenteraad het on bewoonbaar durven uitspreken over al deze wo ningen? Ik betwijfel dit sterk, daar d!an de grondoorzaak zal zijn te vinden ten raadhuize. Daar over bijbetaling nimmer overeenstemming zal zijn te krijgen. Ook begrijpen eigenaars van deze wegen niet, dat (met uitzondering van 50 oM. straatlengte vanaf Hendrik van VUandastraat tot Pieter Bothstraat) deze weg 14 Dec. 1905 f 14,684 kostte, terwijl nu juist 4 jaar later dit bedrag wordt geraamd op f 19,564, terwijl1 vrijwel de materialen op den zelfden prijs -.zijn gebleven als in 1905. Ook zooals B. en W. van meening zijn wan neer hun voorstel1 wordt verworpen, zullen all© wegen in Amersfoort, welke in dezen boestand zijn gelijke rechten hebben, en zullen de kosten hiervan globaal zijn (geraamd f 90,000). Ook dlit punt kan niet de minste reden tot af schrikking hebben, waar men toch ziet hoe in andere plaatsen honderdduizenden wordt besteed aan verbetering van rioleeringen, straten, daar mag hier toch zeker niet op dat 'bedrag ge zien worden, om tot een algemeenen goeden toe stand te geraken. Daar in menige straat de rioleeringen en be stratingen wel wat te wenschen overlaten. Wij vertrouwen dat kh. gemeenteraadsleden ernstig zullen overwegen of het hier geldt de kwestie van volksgezondheid of bevoordeeling der eigenaars. Wenschelijk en niet ondienstig zou het zijn wanneer hunne edelachtbaren eerst een bezoek brachten aan voornoemde wegen. Voor de minder ingewijden geven wij hier een globaal overzicht wat deze weg aan onder houd- enz. zal kosten en wat zal worden ont vangen. Uitgaven: Rente f 19,000 a 4 f 760.- Jaarlijksch onderhoud - 75. Afschrijving hoofd, omslag - 265. Totaal f 1100 Ontv an gsten: Aan straatbelasting f 300. Aan 40 opcenten grondlast - 400. Aan gasverbruik - 400. Totaal f 1100.— Uit bovenstaand blijkt, dat zonder schade der gemeentefinanciën een betere toestand zal kun nen worden verkregen. U, mijnheer de redacteur, dank zeggend voor de plaatsruimte, Hoogachter-d, P. v. ACHTERBERGH. Mevrouw J. PIEPERS—Baüduin en Luitenant-Kolonel W. II. PIEPERS geven kennis van hot overlijdente 's Graven- hage, van hunnen Vader en Behuwd- vader den Heer D. BAUDUIN, Ridder in do Orde van den Nederland- schen Leeuw, enz. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Eenige en algemeens Kennisgeving. Ten verkoop worden aangeboden in 4 per- ceelen de hoeveelheden GASTEER, afkomstig uit de gasfabrieken der Maatschappij en vermeld in het inschrijvingsbiljet „Decem ber 1909". Het inschrijvingsbiljet met de Verkoopsvoor waarden zijn op franco aanvraag gratis te verkrijgen bij den Dienst van Tractie en Materieel der Maatschappij te Utrecht. Het moet 31 December 1909 bij den Cen- tralen Dienst lste Afdeeliug der Maat schappij zÜn ontvangen en blijft van kracht tot en met 15 Januari 1910. Ten verkoop worden aangeboden in 5 per- ceeien de hoeveelheden BENZINE, afkomstig uit de gasfabrieken der Maatschappij en vermeld in het inschrijvingsbiljet „Decem ber 1909". Het inschrijvingsbiljet met de verkoopsvoor- waarden zijn op franco aanvraag gratis te verkrijgen bij den Dienst van Tractie en Materieel der Maatschappij te Utrecht. Het moet 31 December 1909 bij den C'en- tralen Dienst 1ste Afdeeliu'g der Maat schappij zijn ontvangen en blijft van kracht tot en met 16 Januari 1910. GRATIS ontvangen onze abonné's een boekje, be vattende Vischliook-Kecepten. Vraagt ahonnenientsvoorwaar den A 80 ets per persoon. Prijscourant op aanvrage. Proefzending tot bovenst, prijs. EXTRA AANBOD. 2 Pracht-Schelvisschen voor Fl. 1.35 franco thuis. van het Grand Theiitre te Amsterdam. Dir. Gebr. A. VAN LIER. Dinsdag 21 Dec., 8 uur, in de Komediezaal van .,Ainicitia", één Buitengewone Voorstelling van het militair blijspel in 3 bedr. In het 2e bedryf Cake-Walk, te dansen door MABEL PARKER en BOB WüRSTER, uit New York. Prijzenf 1.25 (leden f 1.), f 0.75 en f 0.50. Militairen beneden den rang van officier 2e rang f 0.50. Plaatsbespreking: half een. is door haar geheel eenige bereiding, geheel door stoom gekookt, alleen havermout te noemen. Er zyn kooplieden die gewone geplette haver (de gewone soorten door den win kelier bij gewicht verkocht) quasi in een carton verpakken en als gelijk soortig aan li.-O. het publiek willen opdringen tegen hooge prijzen. Wacht UH.-O. is uit alle soorten te herkennen door vorm en geheel eenigen delicaten smaak. Wegbereidsters. Biographisch-Historischo Schetsen van ELIZ. FRY, FLOR. NIGHTINGALE, JOS. BUTLER, PRISCILLA BRIGHT-MACLAREN, (met por tretten). Geb. f 3.50. Ingen. f 2.90. Vljf-en-twlntig jaren arbeids van den Nederlandschen Vrouwenbond tot Ver booging van het zedelijk bewustzijn. Bewerkt door Mevr. Douair. BEELAERTS v. BLOKLAND- Kneppelhodt en Jonk vrouwe A. VAN HOGENDORP. Keurig geb. f 0.90. Uiig. m. portretten f 2.00, worden aanbevolen als passende KERSTGESCHENKEN. Uitgaven van G. RöMELINGH Co., Groningen. Een mooi Kerstmis- of Nieuwjaarsgeschenk voor kinderen is de Kalender voor Handenarbeid voor 1910 van AGATHA SNELLEN, getiteld Deze kalender bevat 52 opgaven en 12 ver haaltjes, keurig geïllustreerd. Illustraties en Schildteekening van Mevr. B. MIDDERIGH Bokhorst. De prijs is 90 cents. De Heer Kl. DE VRIES Sz. zegt naar aan leiding van bovenst, uitgave, o. m. Mej. AGATHA SNELLEN heeft een goed werk gedaan met iets in 't licht te geven, wat we al lang voor kinderen en ouders wenschten, n.l. een kalender, die preitigen ai beid in huis brengt. Doze kalender is een aanwinst voor het genoeg lijk gezinsleven. Mevr. DINA BATENBURGH-de Keizer be spreekt in No. 8 van „de Vrouw" (11 Dec. II.) de kalender „Bijen en Vlinders" van AGATHA SNELLEN als de kinderschrijf ster. Men leze dit artikel. Uitgave van G. RöMELINGH Go., Groningen. van rjukeloos hout, ter verpakking van boter cacao, parlumeriéu, enz. KRAMER SMITSvoorheen VERMAAS. Delft. HorlogerLangestraat 42, Grootste sorteering I' klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijk, vlug en good. met J. F. RIEM-VIS' Verpakte Zaden en Voedero. Op elk pak staat de gsbruih—taw|'dag en behandeling. Zangzaad voor Kanarievsgsls 15 «L Papegaaienvoeder25 Zevenzaad voor WildzangÏO Parkietenvoeder18 Voeder voor Ind. Vogels18 Zoet Zomerraapzaad12 Lijster- en Leeuwerikeavoeder, per kilo18 Luster- en Leeuwerikenvoeëer, per V» kilo pak ie85 t Geparfumeerd gezuiverd Vogelxand 15 - J. F. Riem—VlN' Krachtochtenn- yoedcr voor Hoenders, bevordert het eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde sakken met naam «d adres, ms lette daarop 25Ht» Idle. f 0.45 f 0.90 f 4,f TM Verkrijgbaar bij J. VAN O EN DB- KEN, alwaar Piyseouraot gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM VIS. Zaadhandel, N. Molatr. 12, Den Haag. Bij vonnis van bet KONINKLIJK OBERLANDESGERICHT TE KEGLEN ran 22 December 1908 en ran het REICHSGERICHT TE LEIPZIG ran 16 November 1909 is aan den Heer GOSTAV WEYERSBERG TE SOLINGEN, firma Friedr. Herder Abr. Sohn op straffe eener geldboete van 200 Mark voor elk geval dat hij in strijd daarmede handelt, verboden zich in de Duitsche of Hollandsche taal als „den echten Herder" aan te duiden of de benaming „bekend als de echte Herder" te gebruikenverder werd de de Heer Gustav Weyersberg veroordeeld om het Handelsmerk No. 74797 „Friedr. Herder Abr. Sohn de echte Herder" te doen doorhalen en niet meer te gebruiken. Eenigste staalwarenfabrikant met familienaam HERDER. te SOLINGEN.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3