1°. 17». 8"" Jnargang< Dinsdag 21 Decern beif,1909. BUITENLAND. FEUILLETON. DE W1SK0TTENS. :OORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem fraueo per post- 1.00. Afzonder, ij ire nummers0.05. Deze Courant rersohgnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 urn 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRUS DER ADVERTENTÜN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cents by voeruitbetafiafi Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen let het herhaald adverteeren in dit B^ad, by abonnement. la»" oiroulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. A.an hen, die met 1 Januari a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen -verschijnenkos teloos toegezonden. Kennisgevingen. VOORBEREIDEND MILITAIR ONDERRICHT Onderzoek ter verkrijging van een Bewijs van voorgeoefendheicL De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij. die zich hebben aangemeld tot deelneming aan het in Januari a. s. te houden'onderzoek ter ver krijging van een bewijs van voorgeoefendheid, voor dat onderzoek zullen moeten aanwezig zijn op Dinsdag, den llden Januari 1910, des vóór middags te negen uren, ra het gymnastiekgebouw van het 5e Regiment Infanterie te Amersfoort. Amersfoorb, den 21. December 1909. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. Politiek Overzicht. Het einde van de obstructie in den Oostenrykscben Rijksraad.| Aan alle dingen, goede en slechte, komt een einde, en zoo is ook het einde verkre gen van de ,,Dauersitzung" van het huis van afgevaardigden van den Oostenrijk- schen rijksraad. Zondag, om 1 uur 's nachts is deze zitting gesloten. Zij had.86 uren achtereen geduurd. Toen hij de vergadering sloot, verklaarde de voorzitter, dat- dit de langste zitting geweest is, die ooit door een parlement gehouden is. Dat zal wel zoo zijn, maar een record, dat te benijden is, is het niet. Het is in deze zitting van etmaal zeer eigenaardig toegegaan. Maar het meest merk waardige is de handigheid, waarmee de o'b- structie-pai*tijen hébben gemanoeuvreerd om zich ten slotte ,,le beau röle" te verzekeren. Zij hebben, nadat zij vijftig uren achtereen onvermoeid obstructie hadden gevoerd, naast de 37 reeds door hen gedane voorstellen, welker behandeling zij dringend verklaard wilden zien, nog een 38e voorstel ingediend, dat juist ten deel had voortaan de ob structie, zoo niet geheel onmogelijk te ma ken, dan toch zeer te bemoeilijken. Met dit doel stelde zij voor den voorzitter, voorloo- pig voor een jaar, eene in sommige opzich ten bijna absolute macht te verleenen. Den voorzitter zou de discretion aire macht ge geven worden om naar eigen doeddunken de noodige maatregelen te nemen, om het werk te regelen en afgevaardigden, die zich tegen zijne beschikkingen gedragen, daar voor te straffen, door hen van drie achter eenvolgende vergaderingen uit te «luiten. Om de dadelijke behandeling van dit voor stel mogelijk te maken, werden de nog aan hangige obstructie-voorstellen ingetrokken. Door dezen handigen zet wilde de ob- strueerende minderheid zich een uitweg ver schaffen uit de impasse, waarin zij door hare handelwijze was geraakt, en tege lijk wilde zij de meerderheid dwingen kleur te bekennen in het netelige vraagstuk der herziening van het reglement van orde. Dit is gelukt, en het merkwaardige resultaat van deze aan de bestrijding der obstructie gewijde zitting is dus, dat op initiatief van de obstructionisten zelf deu voorzitter de macht gegeven is, d'ie hem tot dusver ont brak, om de obstructie tegen te gaan. Deze rolsverwLsseling bracht aanvanke lijk geen geringe verwarring te weeg. De Duitsche partijen werden, toen zij de plot selinge bekeering van de Slavische unie ge waar werden, bevangen door hunne oude vrees, dat het verbond tusschen de Slavische partijen en de cleric alen, dat in vroegere jaren voor hen zulke bittere vruchten heeft opgeleverd, zou herleven. Uit hunne rijen gingen waarschuwende stemmen op, dat de waarborgen tegen onderdrukking van de Duitsche minderheid door eene Slavische meerderheid niet mochten worden prijsge geven. Maar ten slotte is toch de overgroote meerderheid van de vergadering tot de over tuiging gekomen, dat men deze gelegenheid niet mocht laten voorbijgaan om het euvel der obstructie, -dat eiken vruchtbaren ar beid dreigt te verstoren, aan banden te leg gen. Toen Zaterdagavond om 8 uur het voorstel tot dringendverklaring van de be handeling der herziening van het reglement van orde in stemming kwam, verklaarde zich 315 leden er voor en slechts 91 er tegen de meerderheid van twee derden, die werd vereischt, was dus ver overschreden. Op deze beslissing volgde terstond de be handeling van het voorstel zelf. Die vorder de nog eenige uren, zoodat het 1 uur in den nacht van Zondag geworden was, voordat de voorzitter de aanneming van de geheele wet in derde lezing met 338 tegen 28 stem men kon verkondigen en daarna, de verga dering sloot onder herinnering aan het woord: Zonder orde geen vrijheid 1 Op grond van de nu in het reglement van orde opgenomen bepalingen, is aan den voor zitter opgedragen alle maatregelen te ne men, die geschikt zijn om den arbeid van het huis tegen elke stoornis en tegen elk misbruik van het reglement van orde te be veiligen- Tot dit doel is de voorzitter be voegd, de mededeeling van die ingekomen stukken, de goedkeuring van de notulen en de behandeling van door die leden ingedien de voorstellen, waarvoor dringende behan deling wordit verlangd, aan het eind© van de zitting te doen geschieden, het toestaan van eene pauze vóór de stemming te weige ren en bij voorstellen van ordle eenvoudige stemming toe te laten, waarbij slechts dan controle van den uitslag toelaatbaar is,, wanneer de voorzitter zelf twijfel koestert over den uitslag der stemming. Wanneer een afgevaardigde zich ernstig bezondigt tegen de waardigheid en het aanzien van het huis of zich schuldig maakt aan ernstige belee- diging van den voorzitter of openlijk verzet tegen zijne beschikkingen, dan is de voor zitter bevoegd den schuldigen afgevaardigde voor hoogstens drie vergaderingen weg te zenden. Tegen zulk eene beschikking van den voorzitter is beroep op het huis toegela ten, dat daarover zonder debat bij eenvou dige stemming beslist. De nieuwe bepalingen blijven van krachb tot 31 December 1910. Is dan geen nieuwe regeling tot stand gekomen, dian treadlb het oude reglement van orde weder in werking. Maar dioor deze voorloopige herziening is de weg gebaand tot de definitieve herziening van het reglement van orde, en er wordt niet aan getwijfeld, dat de termijn van een jaar, die daarvoor is gesteld, niet ongebruikt zal worden gelaten. Namens de regeering, heeft minister-president Bienerth verklaard, dat zij 't als haar ernstigen plicht beschouwt om het tot stand komen van dezen her- vormingsarbeid zooveel mogelijk te bevof- deren. Hij drukte daarbij dè hoop uit, dat rniet het oogenblik, wiaarop deze nieuwie grondslag voor de behandeling van zaken in bet huis zal zijn verkregen, „een taj<l- perk, dat nu juist niet tot de vruchtbaarsten en verblijdendsten in de geschiedenis van dit huis kan wordien gerekend, zal zijn ge sloten en dat met vereende krachten zal kunnen worden overgegaan tot een het wel zijn van den staat en het welzijn der bevol- kiug dienenden arbeid''. België. Brussel, 20 Dec. Ook lieden defi leerde in liet paleis te Brussel eene reus achtige menigte voor den overleden Koning. Brussel, 20 Dec. Prinses Louise zal eerst heden avond aankomen. Zij zal te Schaerbeek, een station vóór Brussel, uit: stappen en zich met een auto naar het Bel vedère te Laeken begeven om manifestatiën te vermijden. Brussel, 20 Dec. Prinses Louis© kwam hedenavond aan het station Schaer beek aan en werd daar ontvangen door ge neraal Bricoux en een hofdame. De Prin ses begaf zich naar het paviljoen Belvedère te Laekenzij werd door het publiek leven dig toegejuicht. P a r ij s, 2 0 Dec. Barones Vaughan is te 5 uur 20 hier aangekomen. Zij weigerde journalisten te woord te staan. Aan den wensch van den overleden Ko ning om met den grootst mogelijken een voud cm 7 uur 's morgens te worden begra ven, zal geen gevolg gegeven worden. De ministerraad heeft bepaald, dat het lijk zal worden bijgezet met hetzelfde ceremonieel, dat bij de begrafenis van Koning Leopold I is in acht genomen. Over de beide kinderen, die uit de ver bintenis van den overleden Koning met barones Vaughan (Carline Lacroix) gespro ten zijn, wordt bericht, dat de eerste zoon bijna vijf jaren oud is. Het is een tenger kind, dat misvormd ter wereld kwam het mist eene handde arm eindigt in een stomp. De tweede zoon is in het najaar van 1907 in het kasteel Lormoy, gemeente Long pont bij Lengjumeau, in de nabijheid van Parijs, geboren. In het register van den burgerlijken stand staat dit kind aldus in geschreven „Caroline Charie Lacroix, ge boren te Bukarest. in 1882, heeft een kind van het mannelijk geslacht geboren, dat den naam Philip Leopold draagt. De vader werd niet genoemd". De eerste zcod, Lucien, heeft den titel van baron Tervueren gekregen, de tweede dien van baron Ravenstein. Caroline Lacroix is door een toeval in Bukarest geboren haar vader was portier aan het Belgische gezant schap in de hoofdstad van Rumenië. Het Journal des Bruxelles zegt uit goede bron te hebben vernomen, dat het bericht, dat van wege het Vaticaan aan den nuntius te Brussel is medegedeeld, dat het huwelijk van Koning Leopold II en van barones Vaughan kerkelijk is ingezegend te San Remo, onjuist is. De Soir beweert, dat Koning Leopold niet alken kerkelijk, maar ook burgerlijk met barones Vaughan getrouwd geweest is. In het kasteel Balincourt, gelegen in de gemeente Arronville (departement Seine-et- Oise), waar de kinderen van baron Vau ghan verblijf houden, zijn, op verzoek van den Brusselschen advocaat Janson, als ver- tegenwooi'diger van de erfgenamen van den Koning, door het gerecht do zegels aange bracht in verschillende vertrekken, die Ko ning Leopold daar had bewoond, Dit kasteel was door den overleden Koning aangekocht voor barones Vaughan, wier kinderen daar verblijf hielden. ft* tikrite. Par ij s, 20 Dcc, De Senaat heeft een wetsvoorstel aangenomen, dat strekt tot goedkeuring van de minnelijke schikking omtrent het bedrag, dat voor de naasting van den Westerspoorweg zal worden uitge keerd. Op voorstel van minister Pichon werd besloten de behandeling van de credieten vcor Marokko uit te stellen tot 28 dezer. Tegen dien tijd kan de uitslag van de on derhandelingen, die met de Marokkaansche missie worden gevoerd, bekend zijn. Engeland. De liberale leiders en whips hebben Za terdag besloten, dat de ontbinding van het Engelsche parlement Zaterdag 8 Januari zal geschieden en dat denzelfden dag de verkie zing voor het nieuwe parlement zal uitge schreven worden. Men verwacht, dat de eerste verkiezing te Londen en in de boroughs den 13en Ja nuari gehouden zal worden en de laatste verkiezing den 19en Januari. Voorde graaf schappen zouden die datums 18 en 28 Ja nuari zijn. Zwitserland. Bern, 20 Dec. De nationale raad heeft met groote meerderheid de Fransch- Zwiteersdhe oveireeiiikoangt, betreffende de toegangswegen naar den Sunplontunnel, aangenomen. Italië. Rome, 20 Dec. In het debat over de minis teriëele verklaring zeide minister-pre sident Sonni.no, dat hij voor de samenstel ling van het ministerie een beroep had ge- dtaan op de uitsteken diste mannen van de verschillende groepen van de oonstutionneele liberale partij en dat hij nooit uit het oog zal verliezen het onderzoek van hervormings- maatregelen, die kunnen strekken tot ver betering en versterking van de begroofeing- Hij toonde de noodzakelijkheid aan van ver meerdering der nationale productie en be pleitte het dringend belang dér unificatie van de scheepvaartdiensten. Hij verklaarde vertrouwen te stellen in <ke vaderlandslie vende wijsheid van de Kamer, die zal heb ben te beslissen of de wetsontwerpen, die in gediend zullen worden, het land ten voor deel zullen zijn. Voor het oogenblik verzoekt de rogeering een korten termijn van welwillende afwach ting. De discussie werd daarop gesloten. Met 224 tegen 65 stemmen nam de Ka mer de voorloopige begrooting aan. Over de ontvangst van het kabinet-Son- nine in het parlement wordt aan de Vossi- sche Ztg. uit Rome geschreven, dat het nieuwe kabinet door Kamer en Senaat met opmerkelijke onverschilligheid en koelheid, die naderde tot tegenzin, begroet werd. Of schoon Sonnino's verklaringen zeer voor zichtig en kleurlos gehouden waren, vol strekt geen verandering van de tot dusver gevolgde politiek aankondigden en zijne voorstellen van zuiver formeelen aard wa ren, terwijl ook elke kwestie van vertrouwen werd vermeden, kon hij slechts dank zij de ondersteuning van de vroegere meerderheid1 de eerste klippen omzeilen. Nitti en Pantano, van de uiterste linkerzijde, bestreden scherp zijn verlangen, dat de reorganisatie van dé ministerieele parlementen door de begroo- tingsoommissie zou worden onderzocht in plaats van door de afdeelingen Laeava en Giufelli, leden van het kabinet-Giolitti, ver klaarden voor de voorstellen van Sonuino te zullen stemmen, als daarmee geen vertrou wen in bet nieuwe kabinet werd uitgedrukt. Met deze stilzwijgende voorwaarde werd het voorstel der regeering aangenomen. Ondanks de groote behoedzaamheid, waar mee de beknopte verklaringen waren inge kleed, deed Sonnini toch uitkomen, dat be halve de buitenlandsch© politiek ook de legerhervorming, de binnenlandsche en de sociale politiek onveranderd zullen blijven, voorts dat geen belastingvermindering zal plaats hebben, de betrekkingen tot de kerk onder stipte inachtneming van de gewetens vrijheid geregeld, de begrooting in evenwicht gehouden, de plaatselijke financiën met alle krachten gezond gemaakt zullen worden. Tot aan het begin van de nieuwe zitting zal een wapenstilstand aan het kabinet verzekerd! zijn. Spanje. Een officieel telegram van 27 Juli uit Melilla luidde„Spaansch© verliezen, doo- den en gewonden daaronder begrepen, ruim 200". Den 29en Juli maakte de regeering de volgende nota bekend„De minister van oorlog heeft, nadat hij had vernomen, dat onze verliezen bij geruchte op 700 waren geschat, per telegraaf navraag gedaan in Melilla. Generaal MarinA heeft terug ge seind „De verliezen bedragen ongeveer 300". Thans wordt officieel medegedeeld, dat de verliezen van 27 Juli bedroegen 1046 man. Oostenrijk. W e e n e n 2 0 Dec. Het Heerenhuis heeft met algemeen e stemmen het ontwerp tot wijziging van liet Reglement van Orde aangenomen. 2 1 Dec. De wet "bot wijziging van heit reglement van orde voor het huis van afge vaardigden naar den rijksraad is in het Staatsblad afgekondigd. Het gewijzigde reglement van orde voor den rijksraad zal heden reeds in het huis van afgevaardigden kunnen worden toege past. Dit reglement is oorspronkelijk vast gesteld bij eene wet van 12 Mei 1873; alleen door eene wet kunnen daarin dus wijzigingen gebracht worden. Maar na het door het huis van afgevaardigden genomen besluit hebben de beide andere organen van de wet gevende macht zich gehaast cr hunne sanctie aan te verleenenhet heerenhuis heeft gis ternamiddag het wetsontwerp aangenomen in den vorm, waarin het huis van afgevaar digden het had vastgesteld, en nog in den avond van gisteren heeft de Keizer de wet bekrachtigd. Een voorstel, door de Duitsche vrijzin nige partijen gedaan om in het reglement van orde de bepaling op te nemen, dat het Duitsch de taal is, waarin de beraadslagin gen worden gevoerd, werd met 268 tegen 135 stemmen verworpen. Deze partijen ver lieten daarop de zaal, en namen dus aan 82 doo* RUDOLF H1RZ0G. In het kleine, gezellige salon zaten ze voorden sierlijken haard dicht naast elkan der. Op een marmeren tafeltje pruttelde een zilveren bouilloir. Emdlie Wiskot- ten had; haar verhaal geëindigd'. De jonge huisvrouw, in een kanten toilet van soepele zachtheid, streek haar pein zend over het haar, dat door zware kam men opgehouden werd. „Wat je dioen moet? Volstrekt niets. Hoogstens je haar anders opmaken." „Is dat alles?" vroeg E mil ie met een droefgeestig lachje „O neen. Dat is maar het begin. Te genover de meerdere kracht, om niet te zegg*n de ruwere gemoedsgesteldheid' van den man, moeten wij onze schoonheid stél len. Menschen, die elkander waarlijk lief hebben, moeten bestendig op een soort voet van oorlog met elkander leven. Toujours en vedette. Dagelijks de een of andere ver overing. Wat do© ik met alle zaligheid, als ze slaapt? Men moet weten, dat d© zalig heid de moeite loont. Dat zij tot altijd nieuwe overwinningen verletdl. Bij ieder morgenrood en bij ieder avondrood. Ieder© man is tegenover eene vrouw een phantast. En wij beslissen wat hij ons HoecKcht. Kom, neem er je gemak van." „Ben je alleen?" „Wilhelm is in Engeland. Hij denkt zijne Mabel weldra in het goud te zetten, omdat ze hem de vreugde aan levensgenot bijgebracht heeft- Ach, zottinnetje. Ik doe maar zoo, en laat hem in zijn geloof, In waarheid is de vreugde eene wederzijd- sche. Dus jij blijft bij me." „Als er eens iemand kwam." „Iemand? Dat is niets. De meid heeft bevel niemand binnen te laten. Je zult ook in heb bed van Wilhelm slapen. Wat? Nu lach je. Zulk eene ziel ©grootheid zou jij niet bezeten hebben. We babbelen den gansohen nacht. En nu haal ik je een matinée. Na eenige oogenblikken kwam ze terug, in de losse plooien van eene Japansche stof gehuld, die slechts boven de heupen dioor een zijden koord bijeen gehouden werd. „Och, zet niet zulke oogen op. Is dat niet protestantsch? Neen? Dan verlicht het toch het geweten van den man, bij een zich in de schoonheid verheugende heidin te zijn. Godsdienst is hetgeen ons op aarde reedis gelukkig maakt. Trek nu je taille uit." „Mabel Het hielp haar niets, ze nuoeet zich ge vangen geven. „Eigenlijk moest ik je zonder matinee laten zitten. De Grieksché godinnen had den de armen niet over de borst saam ge vouwen, zelfs indien ze als meisje Mabel White geheefcen hadden. Was er een on verwachter toeschouwer naderbij gekomen, dan had eene nymph sl&ehts aan dezen kam getrokken zoo en was de godiin Diana of laten we Venus zeggen, in den vloed ba rer lokkenpracht verzonken." „Mabel, wat doe je daar? Ik ben heele- miaal in de war." „Ik ook. Ik zie je niet meer. Ik zie al leen een golf, die jou weggetooverd heeft- Zit je er werkelijk geheel alleen onder? O, jou liefdes- en levensrecruut, hoe kan men zich met zulk haar van een man scheiden, wien men iets te zeggen heeft Emilie Wisko-tten greep in hare lokken en stak ze op. De vroolijkheid barer schoon zuster bracht haar in een roes, waarover zij zich schaamde. Schamen wilde. Ze kon het niet. Ze had zich aan de borst der an dere kunnen werpen. Om te lachen of te weenen, dat was haar zelf niet duidelijk. Mét bevende handen bevestigde ze het haar in haar nek. „Jammer,zeide Mabel. jMaar deze beweging kleedt jo niet minder mooi. Ik had toch gelijk je niet dadelijk in de mati- née te wikkelen." Toen liet Emilie het haar vallen. „Ma bel!" riep ze, Mabel l Ach God1, jij 1" Ze hing aan haar hals, ze snikte, ze lachte, ze drukte zich tegen haar aan en verborg het hoofd tegen deu schouder der levenslus- stige vrouw, als een meisje in de lente, als eene bruid' die den bruidegom verwacht, als eene vrouw die juiohend gewaar wordt, liet- geen God haar als hoogste goed gaf, den zaligen scheppingsdrang, in geluk, in ge lukkig maken. „Mabel, wat maak je van mij „Wat je reeds lang bent, zonder dat je het weten wilde. Wat ieder onzer is, als ze hare krachten benut. Innerlijke schoon heid en uiterlijke, beide tegelijk. Ik breng je alleen maar tot je zelf terug, verloren schaapje. Van de valsche schaam/te tot de stralende vrouw. Zie je, men moet stralen. Dan is men rein." „En ik heb je gehaat „Maak dat je zelf toch niet wijs. Je zelf heb je gehaat, omdat je den moed niet vondt, te zijn, zooals ik. Beken het maar Er is geen man in de nabijheid." Zij zaten bij den haard, naast de prut telende bouilloir. De kopjes rinkelden op hun schoot. „Zoo moet ik het ook hebben," zeide Emilie Wiskotten en keek, ver in den broe den leeren fauteuil achterover geleund, met glanzende oogen naar het plafond. „Je bent op den weg tot genezing," ant woordide Mabel. En door bet vertrek weerklonk een twee stemmig, vrooLijk gelach. Toen ze in de gebeeldhouwde bodden la gen, hield Emilie midden .in hun gebabbel op. „Hoe kom ik naar Gustav!" „In een triumfwagen. Mannen moeten aanbidders zijn." „Waar haal ik den triumfwagen vandaan? Ik sta, er lieden zoo ongelukkig voor als nog nooit." „Slaap, liefje, en bid tot den lieven God, da* hij je geliefden Qustav een heel dom- men streek moge laten begaan, waaruit jij hem genadig redt. „Mabel, spot niet." „In ernst, Emilie. Mannen moeten al tijd een gevoel van dankbaarheid in zich dragen voor de stilzwijgende vergeving van de een of andere schuld. Dat versterkt hun trouw wonderbaar en verhoogt hunne liefde en vereering. Heb je gebeden? Geef me dan een nachtkus. En groet Gustav van ra ijals je hem dezen nacht ziet." Een zacht, welluidend lachje uit de kus sens, reeds half uit te droomen. Deze vlo gen naar do troteche Theems en bleven aan de zwarte Wupper. En beide oevers von den in onvergelijkelijk mooi. HOOFDSTUK VIII. Toen het eerste morgenlicht door de ven sterluiken gleed, ontwaakte Gustav Wiskot ten uit een vasten slaap. Hij knipoogde en verroerde zich niet. De pendule in de huis kamer sloeg zes uur. Dadelijk daarop floot de fabriek, schril en langgerekt. Dit maakte zijne opmerkzaamheid gaande. Wat? Zeven uur geslapen? Achter elkander? Dat mocht in de kalender wel rood aangestreept wor den. Stil! Wat was dat voor een gebabbel in de kamer naast de zijne? Hij sprong op. „Do kinderen Vlug als de wind was hij in de kleeren. Hoe het water vandaag verfrischte. Terwijl hij zijn toilet voltooide, stond hij reeds luis terend aan de deur. De kleine Gustav bad zeker iets uitgehaald, want daar binnen ble ven ze maar lachen. Als hij nu binnen trad en de kleuters overvielNog juist bedacht hij zich. Verduiveld ja, Anna! Hij lachte bij zichzelf. Wat zou het meis je geschrokken zijn. Toen trommelde hij tegen de deur. „Opstaan, jullie langslapers!" „Wij zijn al lang op Sliep uit, u hebt u verslapen I" Hij bleef doodstil staan, en nam het geluid i der kinderstemmen geheel in zich op. „Komt in de huiskamer, schobbiakken „Is tante Anna ook een aohobbiiak?" „Ik zal haar eerst nog oens aankijken." In de huiskamer vond hij de koffietafel reeds gedekt. Sinds een thalf jaar had hij zijne morgenkoffie op het kantoor lateri brengen. Nu zat hij op zijne oude plek van heer des huizes en wreef zich de handen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1