I*. 181 Jntirganfg. Donderdag 23 December 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. DE W1SKOTTENS. ABONNEMENTSPRIJS: Por S maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afïondorl ijke nummers - 0.05. Deze Courant rersohijnt dagelgks, behalve op Zon- en Feest dagen. 1.4 verten tiénmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bjj de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIfiN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer roordeelioe bepalingen bel het herhaald adverteeren in dit Bvad, by abonnement. Bav circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met 1 Januari a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen verschijnenkos teloos toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester van Amersfoort, Brengt ter kenrnis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat het door den Directeur van 's Rijks directe belastingen, enz. te ütaeclit exe cutoir verklaard kohier Xo. 16 van de Perso- neele Belasting, over het dienstjaar 1909, aan den Ontvanger van 's Rijks directe belastingen alhier is ter hand' gesteld, aan wien ieder ver plicht is zijnen aanslag op den bij de wet be- - paa'den voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoor^ den 22. Decem ber 1909 De Burgemeeste rvcornoemd. WUUTIERS. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat het bureau van den Burger, lijken Stand gedurende de beide Kerstdagen voor het publiek geopend zal zijn des voormiddags van 3£9 uur. uitsluitend tot het doen van aan. giften van geboorte of overlijden. De hiervoor noodige aanvrage moet geschie den aan het Gemeentehuis, mondeling of schrif telijk, uiterlijk tusschen 88J uur des voormid dags van den dag, waarop men aangifte wil dóen. Amersfoort», den 22. December 1909. Burgemeedt'er en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, J.G. STRXFERT KROESE. WÜIJTIERS. Politiek Overzicht. De verkiezingscampagne in Engelaml. Hot Kerstfeest en de wapenstilstand, dien het brengt, zal aan den politieken strijd eene korte periode van rust verschaffen. Gedu rende de weinige dagen, die nog van het oude jaar moeten verloopen, zal men de wape nen laten rusten, oni ze m»e<t het nieuwe jaar met nieuwen moed weder op te vatten. Het is niet altijd een heilig vuur, dat men in deze dagen op het altaar van het vaderland laat branden. In verkiezingstij den wordt veelal gehandeld naar den stel regel, d-at het doel de middelen heiligt. Van den strijd, die nu gaande is, geldt dat in bijzondere mate. Nog nooit heeft men zich aan liberale zijde een zoo groot voor stander getoond van het zelfbestuur voor Ierland dan tirans, nu het er op aankomt in den strijd tegen het hoogerhuis zich den steun van de Ieren te verzekeren, minder nog in Ierland zelf dan in Engeland, waar zij in een aantal distrieten de beslissing in handen hebben. Van conservatieve zijde wordt dit gretig aangegrepen om op <ïe alarmtrompet te blazen. Lord Cawdior, die in oen conservatief kabinet minister van marine geweest is, heeft het Iersche gevaar in verband gebracht met denkbeeldige go- varen, die uit Duitschlland dreigen. Een, somber getinte schets van de toestanden in de Britsche marine besloot hij met do waarschuwing, dat als het Britsche volk geen orde op de zaken stelde, het binnen weinige jaren zou staan voor het gevaar van eene poging tot verovering van het land. Wanneer aan Ierland zelfbestuur wordt toe gestaan, dan komt het gevaar op, dat Bel fast een steunpunt zal worden van de Duit- sche vloot. Hot spook van een Duitschen inval is een geliefkoosd middel om argelooze kiezers bang te maken De socialist Blatchford verleent met zijn geschetter in de Daily Mail over de uit Duitschland dreigende gevaren hand en spandiensten aan de conservatieven. Dat lord Charles Beresford, de strijdlustige ad miraal, dio als conservatief candidaat in Portsmouth optreedt, de beweringen van» Blatchford met het gezag van zijn naam steunt, is een treurig bewijs van de neiging, die voorzit om alle middelen goed te vin den, als zij slechts aan het doel bevorder lijk zijn. Over de vraag hoe het 6taat met het bond genootschap tussohen liberalen en socialis ten, wordt eenig licht verspreid door de uit- krmst van de bijeenkomst, die de hoofden van de Labour-party te Manchester hebben gehouden om hunne höuding tegenover de andere partijen te bepalen. Het gold hier de vraag of zij zich er toe zouden laten vinden een aantal candidaturen in te trekken, om den strijd tusschen drie candidaten te vermij den, die aan de conservatieven bij de laatste parlieele verkiezingen menig voordeel heeft versohaft. Namens het partijbestuur heeft Keir Hardie met nadruk alle geruchten, die reeds hebben geloopen over een liberaal-so cialistisch verbond, tegengesproken. Hij ont kende, dat de uitvoerende raad van de partij eene enkele candidatuur had ingetrokken, en verklaarde: „Wij hebben geen enkele onderhandeling, openlijk of heimelijk, gehad met de liberale partij of met de tories over de aanstaande verkiezingen". Wanneer een aantal candidaten van de Labour-party zich hebben teruggetrokken, dan is dat te ver klaren uit de wijze waarop de partij is ge organiseerd. De uitvoerende raad wijst de candidaten niet aan hare rol 'bepaalt zich tot het verleen en of weigeren van hare toe stemming en haren zedelijken en financi- eelen steun aan de gestelde candidaten. Die genen van de candidaten, die deze toestem ming niet krijgen, trekken zich gewoonlijk terug. Inderdaad beeft de uitvoerende raad meer dan 20 candidaturen bekrachtigd, die aanleiding zullen geven tot wat de Engel sehen noemen three-cornered fights", drie hoekige gevechten. Deze intransigente hou ding zal intusschen aan de liberalen geen zeer grooten afbreuk doen. Om redenen van verkiezingstaktiek heeft de Labour-party be sloten hare zelfstandige bemoeiingen te con- cent-reeren op de punten, die werkelijk kan sen van slagen opleveren. Vandaar een be trekkelijk beperkt aantal afzonderlijke can didaten 75 a 80 op zijn hoogst. Overigens bevelen Keir Hardie c.s. hunne vrienden openlijk aan te stemmen tegen de Lords, d. i. voor-de liberale of nationalistische can didaten, overal waar de Labour-party geen eigen candidaat heeft. Al bestaat er dus geen formeel bondgenootschap, een zedelijk verbond is er wel. De conservatieven vinden steun bij twee vereenigingen, de Maritime League en de Middle classes defence organisation, die ge zamenlijk een anti-liberaal verkiezingsmani fest hebben laten uitgaan en gelden inzame len tot bestrijding van de verkiczings'kosten Van conservatieve zijde worden met. groote vrijgevigheid gelden voor dit doel bijeenge bracht. Om een tegenwicht daartegen te vor men, vragen de liberalen bijdragen voor een fonds, waaraan zij den naam van Gladstone hebben verbonden, het Gladstone Centenary- Fund, dat speciaal bestemd zal zijn om de bedreigde districten te hulp te komen. 100,000 shillings worden voor dit fonds ge vraagd. Duitschland. Men verzekert, dat het in de troonrede van het vorige jaar aangekondigde wetsont werp tot wijziging van de kieswet, in het begin van het volgende jaar bij den Pruisi- schen landdag zal worden ingediend. Eene radicale hervorming wordt niet beoogd, maar alleen eene wijziging, die den grondslag van het bestaande stelsel onaangetast, laat. Omtrent het standpunt van de regeering van het groothertogdom Hessen tegenover de invoering van scheepvaartrechten op de ri vieren deelt de Darmstadter Zeitung mede, dat de Hessischo regeering van den beginne af van oordeel was, dat 'het door Pruisen aan den bondsraad voorgelegde ontwerp over de heffing van die rechten niet aannemelijk was. De tegen het ontwerp bestaande bezwa ren zijn niet weggenomen door de memorie, waarin de Pruisische regeering haar voorstel heeft verdedigd, maar integendeel versterkt door de bezwaren, die Saksen en Baden daar tegen hebben ingebracht. Onder die omstan digheden is de Hessische regeering tot het besluit gekomen hare toestemming te ont houden aan het voorstel van Pruisen tot het uitvaardigen van eene wet op de heffing van scheepvaartrechten BelgU. Brussel, 22 Dec. Den geheeleu nacht is er regen gevallen en neg houdt dit aan. Intusschen begeeft eene aanzienlijke menigte zich naar het plein voor het paleis. Langs den weg, dien de stoet zal nemen, zijn de lantarens aangestoken en met rouw- krip omgeven; de balkans zijn met zwarte stoffen behangen. De troepen stellen zich op. Alle burgerlijke en militaire autoritei ten begeven zich naar het paleis of naar de St.-Gudulekerk. Om 9.40 brengen hofrïjtuïgeu de vreem de vertegenwoordigers, waaronder prins Hendrik der Nederlanden, naar het paleis. Prins Albert is op het paleis aangekomen hij maakte eene diepe buiging voor het stof felijk overschot. Om 10.45 werd de lijkkist uit het paleis gedragen. 18 onderofficieren droegen de kist naar den lijkwagen. De kist was bedekt met zwart laken en fluweel met- gouden franje gezoomd. De Koninklijke mantel en j kroon waren op het laken aangebracht. De wagen werd door acht paarden getrokken. Toen de lijkkist naar buiten gebracht werd, presenteerden de troepen de geweren, de trompetten schetterden, de trommen rof felden, de kanonnen bulderden, de klokken van de kerk van St.-Jacob luidden. Achter den wagen liep prins Albert, ge volgd door de prinsen, die vreemde hoven vertegenwoordigden. De wagen was omringd door de hofdagnitarissen on de adjudanten van den Koning. De slippen van het lijk kleed wei-den gedragen door de voorzitters .van Senaat en Kamer, den mini ster-presi dent, den minister van justitie, den inspec teur van den burgerwacht en den bevelheb ber in het vierde militaire district. De stoet kwam om half twaalf aan voor de St.-Gudulekei-k. Rondom de kerk ver drong zich eene reusachtige menigte. De om de kerk aangebrachte afsluitingen werden verbroken, waardoor kloppartijen ontston den. I)e kerk was indrukwekkend versierd. De lijkkist werd ontvangen door den kardinaal aartsbisschop van Mechelen, omringd door de Belgische bisschoppen en talrijke geeste lijken. Prins Albert, de leden van de koninklijke familie en de vreemde prinsen namen plaats in hot koor. De plechtigheid werd voltrok ken naar den gebruikelijken ritus en ein digde om 12.40. Na de godsdienstige plechtigheid geleid de -de geestelijkheid in optocht de lijkkist, prins Albert en de vreemde prinses tot den uitgang van de kerk. De Koninklijke familie van de vorstelijke personen stapten in hunne rijtuigen, en de stoet werd op nieuw ge vormd om zich te begeven naar Laeken. Brussel, 22 Dec. In het adres, dat door den Senaat aan den nieuwen Koning zal worden aangeboden, wordt gezegd, d!at de eed, dien Z. M. heeft gezworen ten aan- hoore van de vertegenwoordigers van het land, tusschen den Koning en het volk plechtige, onverbreekbarë banden legt, die een kostelijke waarborg zijn voor de onaf hankelijkheid, den bloei en de grootheid van het vaderland. Belgie begroet met blijdschap de troons^- beklimming van den erfgenaam der dynas tie, waaraan zij met «gevoelens van ouver- breekbare gehechtheid en de innigste dank baarheid is verbonden. Dank zij de wijs heid, de voorzichtigheid en de bekwaamheid van onze eerste Koningen, is de ouafhanke- lijkl>eid van het land bevestigd en zijn de Europeesche mogendeheden vertrouwen gaan stellen in de duurzaamheid van het werk, dat met hunne medewerkng tot stand is gekomen. Hot adres herinnert aan de rol, die Leo pold beeft gespeeld in de ontwikkeling van handel en nijverheid in België, en bij het totstandkomen van openbare werkeni, dia aanmoediging van kunsten en wetenschap pen, en gaat dan voort Opgesloten in de enge grenzen, door Europa getrokken, scheen elke hoop op vergrooting aan België ontzegd te zijn, maar dank zij koning Leopold, bezit het thans een uitgestrekt koloniaal rijk. Gewagende van het overlijden van deu vorst, zegt het adres, dat het geheele volk voelt, welk eeu zwaar verlies het heeft go- leden. Het adres herinnert dan aan de door prins Albert volbrachte reizen, meer bepaaldelijk in de Vereenigde Staten en in het Congo- gebied, waardoor hij blijk heeft gegeven: van zijne toewijding aan het land. Gedragen door de sympathie van de Euro- sche hoven, zal de koning door zijne mede werking de internationale betrekkingen ver gemakkelijken. Met vaderlandslievende belangstedllang heeft de Koning tot dusver den ontwikke lingsgang van het nationale leven gevolgd bij zal niet ophouden zijn aandacht te wij den aan het lot der arbeiders. De goddelijke Voorzienigheid, die aan België twee koningen heeft geschonJken, wier buitengewone verdiensten aan het land een onvergelijkelijk tijdperk van vrede, voorspoed en geluk hebben gebracht, schenkt ons een nieuw kostelijk bewijs van l'iefde, door het aan de regeering komen van een Koning, wiens hartklop gelijken tred houdt met dien van zijn volk. Daarna het woord richtendte tot de Ko ningin, herinnert het adres aan hare zor gen voor kinderen, zieken en gebreklrigen. Fr*iki*fc. De oud-minister Emile Combes heeft 'n eene rede, die hij dezer dagen bij een feest maal van de parlementaire groep tot be scherming van de republiek te Parijs hield, verklaard te betwijfelen, of de strijd voor het evenredig kiesrecht wel eenig resultaat zou opleveren. Hij zag in het vooropzetten van dit systeem een zet van de reactie en hij wees op Zwitserland en België, waar ten gevolge van de evenredige vertegenwoordi ging een, trcostelooze toestand heerscht. Tegelijk met dit feestmaal werden intus schen te Parijs twee andere vergaderingen van republikeinen van verschül ude scha keeringen gehouden, waarin juist de voor- deelen van het nieuwe stelsel iu het licht werden gesteld. Engeland. Het hooger beroep, dat door de vereeni- ging van spoorwegbeambten bij het hooger huis was ingesteld tegen de rechterlijke be slissing, waarbij niet geoorloofd werd ver klaard het besteden van gelden uit het ver mogen van de vakvereenigingen voor de on dersteuning van de arbeidersafgevaardig den in het parlement, is verworpen. Lord Curzon heeft in Derby eene rede ge houden, waarin hij over de betrekkingen tusschen Duitschland en Engeland zeide, dat de corlogswolk reeds in eenigzins drei genden omvang zich vertoonde. Als men niet zorgvuldig oplette, dan zou zij een vorm kunnen aannemen, die ouder omstan digheden, waarvan men moet hopen, dat zij nooit zullen opt-reden, een verderf bren gende regenbui over Engeland zou kunnen uitstorten. Als dat zoo is, dan is het een gebed van de meest elementaire voorzich tigheid, maatregelen te nemen cm te belet ten, dat het gevaar zulk eene uitbreiding zal aannemen. Engeland heeft bezigheid, welvaart, rust en vooruitgang noodig, maar de voorwaarde voor dit alles is de veilig heid. In Beckenham sprak lord Weardale, die een anderen toon aansloeg en betoogde: Laat ons de Duitscliers niet als vijanden be schouwen, maar als mededingers, die wij eerbiedigen maar niet vreezen, en laat ons afwijzen hen als vijanden te behandelen, al leen omdat zij toevallig onze mededingers zijn in zaken. Ook de vice-minister van koloniën, kolonel Seely, is in eene rede te Birmingham opgekomen tegen de ongeluk kige poging om aan den vooravond van de verkiezingen een strijd te verwokken tus schen Engeland en Duitschland, waarmee naar zijne meening Engeland steeds in vriendschap leeft. De Britsche vlcot zal niet uitgedaagd worden. Zij is, wat beman ning, schepen on kanonnen bet-reft, dubbel zoo sterk als die van iederen anderen staat. Portugal. Over de oorzaak van do ministerieele crisis in Portugal wordt bericht, dat de bisschop van Beja twee onderwijzers van een semi narie op eigen gezag had afgezet. De minis ter van justitie had tegen deze eigenmach tige handeling van den kerkvorst maatrege len genomen hij vond daarvoor echter niet den steun van zijne ambtgenooten in het kabinet en nam dientengevolge zijn ont slag. De minister-president Wenceslao de Lima zoekt sedert naar een nieuwen minis ter van justitie; daar het hem niet gelukte zijn kabinet aan te vullen, bood hij met al zijne ambtgenooten ontslag aan, hetgeen door den Koning werd aangenomen. 13 DOO* RUDOLF HBRZOG. Goeie morgen, Anna. Goed geslapen? Wel wel, ben je daar ook, jullie trawanten Dit hemelsche spektakel, dat de kinderen bij de begroeting maakten Nu wist men ten mirste, dat de nacht vooi-bij en de morgen gekomen was 1 En men sloop den dag niet binnen, zooals men er uit gekomen was. „Nu eten. Hebben jullie trek?" „Gustav wou op bed reeds een boterham hebben 1" „Jongen, van morgen af krijg je de spreuk boven het bed: „Veelvraat noemt men dit dier wogen® zijne vraatzucht!" „Ik wilde alleen bij Emilie de kruimels maar in heit bod schudden, -diait het jeuken zou." „Schaam je, mijn zoon. Op die manier verkeert men niet met jonge dames." „Papa, Gustav heeft mij iets in 't oor ge zegd." „Wat dan, hartje?" „Hij heeft gezegt. ik ben geen jonge dame, ik ben een kuiken." „Gustav zal zich nog zeer onbemind ma ken, denk ik. Anna, daar heb ik je een mooi vrachtje op de schouders geladen." „Het zijn Wekottens," lachte het meisje hem toe. „Ath zoo dat beteekent zeker, dat ik zelf geen h-aiar be iter ben? Ik trek me nu in de fabriek terug. Daar heeft men ten min ste respect voor me." „Dce mijne groeten aan vader." „Zal voor geeorgd worden." Hij zwaaide met zijn pet naar de tafel en verliet de ka mer. Tot bij de voordeur drong het lawaai der kinderen tot hem door. „Goeie morgen, Christiaan." „Morgen, mijnheer Gustav. Nou? Is de honderdduizend er al uit? Ik heb een zes- tigje." „Ik ben er met dubbelen inzet uit geko men, Christiaan." „Wat u zegtl Ik heb bij het kolen schep pen nog geen diamanten gevonden. Eens een hoefijzer." „Dat brengt geluk." „Daarop wil ik 't nog een jaar of twintig wagen." „Hé, Kölsc-hl Morgen 1 'De groeten van Anna 1 „Goeie morgen, mijnheer Wiskotten, hebt u uw haar al laten knippen?" „Neen, Hoe zoo?" ,,U ziet er zoo jong uit. Zijn de kinderen vroolijk?" „Ach, Kölsch, als dat vroolijk is, dan is oen veldslag bij de Turken een ballet." Hij tikte tegen zijn pet en haastte zich het kantoor te bereiken. Reeds werd er geflo- ten voor den schafttijd van achten. Zoo laat was hij nog nooit geweest-, maar toch speet het hem niet. „Waar ruikt het hier naar?" vroeg hij, toen hij binnentrad, en snoof in de lucht. August keek o-p. „Je wordt zeker lieder lijk, Gustav? Waarom?" „Ik? Voor mijn part liederlijk. „Gisteren verdwijn je spoorlobs uit de fa briek eu kornit den heeïen dag niet. meer <a voorschijn, en vandaag „Zeg, 't stinkt hier gemeentjes." „Als men rose brieven krijgt, zou het ze ker naar wierook moeten ruiken? Daar, tus schen je particuliere correspondentieNeem toch eindelijk dat ding weg. Het vei'p<?Bt hier de heele lucht." Hoofdschuddend keek Gustalv Wiskotten naar het rose couvert tusschen zijne brie ven, nam heit 'voorzichtig met de vingertop pen op en hield het tegen zijn neus. „Daar zit zeker een heel anuakuadier in." „Speel nou maar niet den onnoo-zele. Ik raad je alleen te imiaken, dlat je er mee bui ten 'koimit. Alls moodier hier binnen treedit en heit ruiiiklt-, llïelb je het lieve leven gaande." „Maar ük helb eT igeon flauw vermoeden vian," imlompelld'e G-itstaiv Wiiskolttein en scheurde die- enweillloppe open. S'locllïts één '•blldik wierp 'hij it>p db on-dJeirteekening. Toen fromimclldle hij den brief ineen en stak hom in zijn broekzak. ..Geef de ingekomen be stellingen eens Ihaer. Hij vloog de coirespoitdent-ie dbor, maakte aantefJkenimgon, dood een paar nijdige vra gen on verdween. „Die is zeker geheel van God verlaten Hierheen te schrijven Hij zocht achter de ververij een verborgen plekje aan de Wupper op, spiedde als een schooljongen naar alle kanten om zich hoen en UiaaLde een brief uit zijn zak. „Rose pa pier! Juist ieUs voor mij!" Hij streek héb papier op do knie glad en las „Hooggeachte vriend en weldoener! Eigenlijk moest, ik kwaad op u zijn, want u hebt geeu woord gehouden en mij niet geschreven, bote vast u het ook beloofd jhad. Maar als ik aan u denk, en dat doe ik altijd, kan ik toch niet kwaad op u zijn, lk zou zoo graag uwe greote fabriek eene bezichtigen, om zelf lint en kaïn uit te zoe ken. En dlan zullen .we ergens hoen rijdën, waar het heel mooi is. In alle core. Maar een heel, heel hartelijken kus wil i'k u tooi) reeds geven, want «ik (hcib u even lief, als u mij. En als u uwe 'belofte houdt, en mij aan het tJooneel laiat igiaan, nog veel meer. Daar ik nu eeu groot. v&riJangen naar u heb, kom ik Woensdagmorgen nala/r Bartmcn en stuur een jongen de f-albriek in, -o-f den por tier, op-diait u weten zult dat ik ©r ben. Ik verheug ex- -mie versdhr-ikkeHjlk op en blijf na een hartelijken kuis --en giiodt uwe toegene gen© Grebclhen Ziaiters. P. S. -Schrijf niet- per omgaande d'ait ilk niet ikoimen mort, want i'k koon. tloch." „Want ik kom itoclh 'herhaalde Gue- ta/v W-üakotitenDaiar had' hij zichzelf er aardig ingewerkt. Oeen «ogenblik meer had hij aan het meisje gedacht, sind® hij dien jenevorgmaaik u-i't den mond' kwijt was. Die kon hij missen -ails kkepijn. En bovendien nog nu, nu ihij ido kinderen weer thuis had. Niet over den drempel! „Schrijf niet per omgaande, da.t ik niet komen moetWat doet incn tegen zoo iets? Hiier op het perron afwachten en met den volgenden trein terug zenden Ging niet. Trin eerste wist hij haar trein niet, en ten tweede had ze het. ©lotion niet ge noemd, waar ze uit wilde stoppon. Raven- dien zich aan eene belachelijke ecöne op het station 'blootstellen 1 De gedachte alleen redcl-s bin'dericte hem. Wtaft dan voor den duivel? In de portiersloge «bevel geven, haar niet toe te laten? Dat kon tot. vergissing aanleiding geven en tot geklots. Hij, de directeur mocht zijn ondergeschikten geen reden tot praatjes geven. Daar was hij al tijd al trot soli op gewoeat Er bleef hem dus niets anders over, dan de soep op te eten, die hij lichtzinnig zidixzelf bereid had-. „Wel olilemachlig Gustav hoopte, dat Ihetm in dén loop van den dag iets beters in zou vallen en verliet, boos o-p zichzelf, zijn schuilhoek. In de fa briek ging iheden alles te langzaam. De scheldwoorden vlogen door 'alle zalen. En toen hij Fritz in hot lajboraJllorium opzocht, öm met. hem over een mdeielijke kleur rug gespraak te houdien, en zijn -broer, -die van dauneö-paiifuims -goed o-p <db boiogite was op eene eigenaardige manier die neusvleugels dichtkneep, idlraaide hij aiclli oip zijn© bakken o-m en smeet de deur -achter -zich dicht. „Daar gebeurt niets van!" schreeuwde Fritz den wogsitormenjdie nolg na. Aan -de middagtafel 'l-eigde Gusita'v Wiskot ten eene gekunstelde vro-cilij'klheid1 aan den ■dag. De opzichter at bij beau, totdat ze eene gioode regeling getroffen zouden héb ben. Maar de stralende gezichtjes en het vnoolijke gebabbel dor kinderen, die onop houdelijk van Düsbeldorf en van mama ver telden, maalkten hem schuw. Anna keek bezorgd naar hom en deed 'haar best, d© be langstelling dier kinderen op aioh te vesti gen. Dit -gelukt© baar eindelijk. En het middageten liep zonder stoornis af. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1