Bf\ 187. 8"* Jtiargang. Donderdag 30 December 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. DE WISKOTTENS. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem frauco per post- 1.50. Afzondenijke nummers- 0.05. Deze Courant versohynt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Idvertentiönmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 'e morgens bg de Uitgeven in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tel het herhaald adverteeren in dit Biad, bg abonnement. Eeof circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met 1 Januari a. s. op dit blad int eekenen worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen verschijnen, kos teloos toegezonden. Politiek Overzicht. l>e Engelseh-Dnitsehe betrekkingen. Als voorzitter van hfct Engelsch-Duitsche Lvriends cliapscomité heeft lord Avebury ge tracht te reageeren tegen de pogingen, die in den nu gaande zijnden verkiezingsstrijd worden aangewend om onrust te verwekken d'oor het spook van een Duitscben inval te laten werken. In een open brief drukt hij zijn leedwezen uit over hot streven om wantrouwen te zaaien tusschen de beide lan den hij wijst op de zware verantwoordelijk heid, die men op zich laadt door onheil te te stichten tusschen de beide landen. Inderdaad wordt daardoor veel kwaad) aangericht, reeds hierdoor omdat men daar door weder ongedaan maakt wat met groote moeite is opgebouwd tot bevordering van de goede betrekkingen, die beboeren te bestaan. Dat is eene uiterst toe ren plant, dii© met groote hehoed)- zaamiheid moet worden behandeld. Het is daarom verklaarbaar, dat de Duitsche rijkskanselier, toen hij' onlangs in den rijks dag sprak over de buitenlandse he betrek kingen, niets vermeldde van onderhande lingen, die met Engeland gaande zijn, maar zich er toe bepaalde in ©ene korte verkla ring te zeggen, dat hij het verkrijgen van goede betrekkingen tusschen Duitschland en Engeland als gewichtige taak van eene wijze politiek oprecht en uit volle overtui ging erkende, zooals ook Engelsche staats lieden dit deden. Hij voegde daaraan toe: ,,Ik ben er zeker van, dat wij te eerder zullen naderen tot het van beide kanten na gestreefde doel en daarmee tegelijk de ware belangen van de beide landen des te beter zuilen dienen, naarmate deze gezindheid, vrijmoediger en loyaler in de behandeling en oplossing van vraagstukken wordt ken baar gemaakt". Een correspondent van de Frankf. Ztg. te Berlijn geeft van deze woorden de ver klaring, d.at in plaats van algemeene vreed zame en vriendschappelijke verzekeringen in de eerste plaats inoet worden gestreefd naar overeenstemming over alle vragen, waarbij heidelanden belang hebben. Hij licht dit aldus toe: „Er laten zich een aanbal van zulke vragen denken. Zij liggen ten deelo in liet dichtbij zijnde en het meer ver wijderde Oosten en op koloniaal gebied. Men weet, dat over de eene of andere van die vragen onderhandeld wordt als vragen van den dag, en op een daarvan wijst ook de aanwezigheid onlangs te Berlijn van Sir Ernest Cassel, den vriend van Koning Edu- ard. Die is stipt vertrouwelijk behandeld men weet er alleen van, dat zij in verband staat met den Bagdadspoorweg en wat daar- meê samenhangt. Ook daarbij komt het, naar wij meenen, er op aan geduld te oefe nen. Men is niet verder gekomen dan tot de bespreking van zekere voorstellen en mogelijkheden tijdens het bezoek van Sir Ernest Cassel. Er zullen maanden voorbij gaan, voordat een positief of negatief resul taat is te constateerenwaarbij ook in reke ning moet worden gebracht, dat Engeland voor de verkiezingen staat en dat de zaak, waarop het bezoek van Sir Ernest Cassel betrekking had, althans indirect nog in ver band staat met andere vragen, die tusschen de beide regeeringen hangende zijn. „Uit ongeduld en wantrouwen ontstaan er thans berichten over eene overeenkomst, die met Engeland heet te zijn gesloten. Zoo is ook in deze dagen het bericht ontstaan, dat er overeenstemming is verkregen in de kwestie van den vlootbouw, en wel ijl dezen zin, dat de voltooiing van de Duitsche vloot naar de bestaande wet niet tot uitvoering zal komen. Het was kenschetsend voor dit bericht, dat daarbij met geen woord er van werd gewaagd of ook Engeland zijne vloot- plannen dacht in te krimpen. Op het be richt is dan ook prompt een officieus dé menti gevolgd, ondanks de Kerstfeestdagen. Daarin is vastgesteld, dat er tot heden geen overeenkomst over den vlootbouw is verkre gen en dat het geheel onjuist is aan Duitscn- land het voornemen toe te schrijven, om van het wettelijk vastgelegde vlootplan af te wijken, en er werd betreurd, dat onjuiste berichten van dezen aard in Engeland net geloof konden verwekken, dat Duitschland kon worden bewogen zijn vlootplan te wij zigen. Wie onze politieke toestanden en stroomingen kent, moet het voor uitgesloten houden, dat er zal worden afgezien van het vlootplan, en nog wel eenzijdig. Het is be kend, dat de Keizer, toen hij in het voor jaar van 1908 in Homburg met Koning Eduard bijeen kwam, dit denkbeeld heeft afgewezen, en dat kort daarna, toen te Ischl Koning Eduard den Keizer van Oostenrijk tot bemiddelaar van dit denkbeeld trachtte te maken, ook deze met een „Onmogelijk" heeft geantwoord. Men weet ook, niet alleen in welingelichte kringen, uit verklaringen, die Bülow in den rijksdag heeft afgelegd, dat eene overeenkomst over den vlootbouw alleen betrekking zou kunnen hebben op het tijdstip na de voltooiing van ons vlootplan en ongeveer daarin zou kunnen bestaan, dat de 'beide staten over datgene wat zij daarna met hunne vloten denken te doen, elkaar altijd vooraf zouden inlichten en'zich vriend schappelijk met elkaar zouden verstaan. „Zoo heeft Bülow zich de zaak voorge steld. Maar deze overeenstemming omtrent den vlootbouw moest niet alléén de inhoud zijn van eene overeenkomst met Engeland, maar slechts een deel, en als andere onder deden laten zich afspraken over eenige dee- len vau de buitenlandsche politiek en op koloniaal gebied en algemeene toezeggingen van wederzijdschen goeden wil denken." Duitschland. Berlijn, 29 Dec. De morgenbladen bevatten een bericht van de Petersburgsche Birshewija Wjedomosti, inhoudende dat krachtens een Duitsch rechterlijk bevel op een dépot van den Russisclien staat, bedra gende 4 millioen roebel, bij de Russische firma Mendelssohn en Co. beslag is gelegd ten behoeve van een Duitscben schuld- eischer, von Ilellfeld genaamd. De vorde ring van von Hellfeld op de Russische regee ring moet afkomstig zijn uit den Russisch- Japanschen oorlog. Van hier heeft men geene information. Tweede telegram. Bij het beslag, dat op de dépots van de Russische regeering bij Mendelssohn en Co. is gelegd, heeft men niet te doen met een diplomatiek incident, maar met een zuiver juridische kwestie tus schen een Duitscben particulier en de Rus sische regeering. Sedert acht dagen vertoeft een vertegenwoordiger van de Russische re geering te Berlijn, om met de betrokken particulieren te onderhandelen. Het tot stand komen van eene schikking is waar schijnlijk. België. In de Vlaamsche bladen werd tot nog toe de nieuwe koning afgewisseld Albrecht en Al- bert genoemd. De Belgische Kamer heeft nu beslist, dat de naam in Vlaamsche of- ficieele stukken, gelijk in de Fransche, Al- bert zal wezen. Do wetten, tot hiertoe ver- schen, zijn overigens geteekend Albert, en- alleen in den aanhef vertaalde men in de Moniteur „Albrecht". Het-is dus zegt het Handelsblad van Antwerpen voortaan Albert, zooals ove rigens de volksmond hem toch zou genoemd hebben. Frankrijk. P a r ij s, 2 9 Dec. De Kamer heeft de aöht eerste artikelen van het wetsont werp tot herziening van het tarief van in voerrechten aangenomen. Deze artikelen hebben inzonderheid betrekking op de rege lingen van tijdel ij ken aard en op de landen, die eene bijzondere behandeling genieten. P a r ij s, 2 9 Dec. De afgevaardigde' Klotz verzocht de regeering in alle han delsverdragen de bepaling op te nemen, dat eventueele geschillen door scheidsrechter lijke uitspraak beslecht zullen worden, on bij de eerstvolgende Haagsche conferentie de verplichte scheidsrechterlijke beslissing bij geschillen over invoerrechten voor te stellen. Het geheel© wetsontwerp tot herziening van het tarief van invoerrechten werd aan genomen met 363 tegen 142 stemmen. Bij de behandeling van een voorstel om den ontslagen postambtenaar Simonnet we der in dienst to stellen, bestreed minister president Briaud dit voorstel onder verkla ring, dat de aanneming gelijk zou staan met een votum van wantrouwen. Het voorstel werd verworpen met 343 tegen 114 stem men. President Brisson deelde daarop mede, dat er een vergissing had plaats gehad bij de telling der stemmen, uitgebracht over het wetsontwerp tot herziening van de in voertarieven. en dat deze wet is aangeno men met 465 tegen 42 stemmen Engeland. Ondanks de officieuse tegenspraak van Duitsche zijde, schijnt men 111 Londen, in verband met het door Sir Ernest Cassel aan Berlijn gebrachte bezoek, het bericht van eene Duilsch-Engelsche overeenkomst, be halve de deelneming van het Britsche kapi taal aan den Bagdadspoorweg ook de beper king van den vlootbouw omvattende, als ge loofwaardig te beschouwen, vermoedelijk omdat men het tot stand komen van zulk eene overeenkomst levendig wenscht. Zoo schrijft de conservatieve Daily Graphic „Een Kerstmisgeschenk van grooter waarde zou ondenkbaar zijn, omdat het ons dichter bij de verwezenlijking van het christelijke ideaal, den vrede op aarde, zou brengen." Inderdaad zou eene dergelijke overeenkomst met Duitschland eene financieel© verlichting van waarde voor Groot-Brittannie zijnde marine zal in het volgende jaar ruim 5 mil lioen p. st., het leger een half millioen meer eischen. De Daily News wijdt aan de Duitbch-En- gelsclie betrekkingen een artikel, waarin nadruk gelegd wordt op het feit, dat het officieele Duitschland oprecht wenscht goede betrekkingen met Duitschland te onderhou den. Ofschoon geen vermindering van het Duitsche vlootprogramma kan worden ver wacht, is na 1917 overleg over oorlogstoe rustingen mogelijk. Inmiddels moet men van beide zijden aansturen op eene vreed zame hijlegging van alle geschillen in de verschillende werelddeelen, waardoor de weg wordt gebaand tot werkelijke vriendschap en eendracht. Italië. Rome, 29 Dec. Nadat hei wetsont werp tot unificatie van de scheepvaartdien ster. was aangenomen, werden verschillende maatregelen ten gunste van de slachtoffers der aarbeving behandeld. De minister-president herinnerde er aan, dat heden de aardbeving verjaarde; hij bracht een woord van hulde aan de nage dachtenis der slachtoffers en van bemoedi ging aan de geredden. Hij herhaalde den wensoh, dat de edele verwoeste steden zou den herrijzen en verklaarde, dat de regeering zich bewust is van haren plicht tegenover het parlement en het land om zooveel moge lijk hei onheil, door de vreeselijke ramp aangericht-, te herstellen. Het wetsontwerp werd zonder discussie aangenomen. Spanje. In Barcelona zijn do krijgsraden nog steeds aan het. werk. Vijftien inwoners van het dorp Malgrat, die tijdens de onlusten in Juli een revolutionair bestuur vormden en deelnamen aan liet in brand steken van de lcerk, vernieling van spoorwegen en andere buitensporigheden, werden veroordeeld; vier van hen kregen levenslange tuchthuis straf, de overigen kortere straffen. De eeni ge getuige a charge was de 'burgemeester van de plaats. In Mélilla liggen nog 37.108 man. Bin nenkort zullen weer eenige troepenafdeelin- g'en huiswaarts gaan. Oostenrijk. Ween en. 29 Dec. Het heereuhuls heeft d voorloopige beerootang in aile le zingen aangenomen, alsmede het wetsont werp om de regeering te machtigen de han delsbetrekkingen met vreemde staten te re gelen- Tot aanvulling van vacatures, die in het hoerenhuis waren ontstaan, zijn door den keizer zes nieuwe erfelijke leden en 24 leden voor hun leiven benoemd. In de politieke samenstelling van het hoerenhuis is door deze benoemingen weinig of geen verande ring gelkomen. Rusland. Livadia, 29 Dec. De Keizer eu de Keizerin zijn gisterenavond aan boord van de Standart naar Sobastopol vertrok ken. Petersburg, 29 Dec. Volgens eene officieele kennisgeving zijn noch kolo nel Karpow, noch zijn moordenaar, die zich Woskressensky noemt, tijdens de feesten te Pultawa daar geweest en bij de bescher ming van den Keizer betrokken geweest. Karpow bevond zich toen iu Petersburg, Woskressensky in het buitenland. Petersburg, 29 Dec. Het offi cieele informatiebureau maakt over de kwes tie betreffende het stoomschip Anhalt liet volgende bekend Op 18 Maart 1906 stelde het Russische ministerie vau oorlog bij de Duitsche rechtbank te Kiautsjau een eisch in tot teruggave van het door HeUféld in beslag genomen stoomschip Anhalt en van de aan d Kroon behoorend© lading. Hellfeld stelde daartegen een eisch in tot betaling van 3 millioen Mk. Het ministerie van oorlog verkreeg de teruggave van de lading en betwistte bij de vordering in re conventie de bevoegdheid van den Duitschen rechter De rechtbank te Kiautsjau verwierp d© exceptie van onbevoegdheid en wees een von nis ten gunste van Hellfeld, die daarop bij' de Bank Mendelssohn en Co. beslag liet leg gen op Russische waarden. De Russische re geering verzocht het ministerie van buiten landsche zaken te Berlijn do onaantastbaar heid van de Russische fondsen te verzekeren. Daarop antwoordde de Duitsche staatssecre taris van buitenlandsche zaken, dat de regee ring had besloten de bevoegdheidskwestie door den administratieven rechter te laten uitmaken. Hierdoor wordt de uitvoering van de rechterlijke beslissing over de inbeslagne ming der waarden opgeschort. Servië. Over den indruk, dien de afloop van het proces-Fricdjung in de Servische kringen heeft gemaakt, wordt aan de Temps bericht, dat die afloop eene groote voldoening heeft gewekt. Men verheugt zich inzonderheid er over, dat de Kroatisch-Servische coalitie in den landdag van Kroatië zegevierend te voorschijn is gekomen uit deze zaak, die in zonderheid ten doel had haar te schaden en tot onn.acht te doemen, in haren strijd te gen het inconstitutioneele regeeringsstelsel in Kroatië. Men gelooft, dat deze afloop weldra tot gevolg zal hebben den val van den banus Rauch en de komst aan het be wind van de gecoaliseerde Kroatische en Servische partijen. De regeeringskringen te Belgrado koesteren ook de hoop, dat de Ser- ven en hunne beweerde intriges in de Servi sche landen van de monarchie Oostenrijk- Hongarije voortaan niet meer de nachtmer rie van de staatslieden te Budapest en voor al te Weenen zullen zijn. Het herstel van de normale betrekkingen van goede buurschap tusschen Servië en Oostenrijk-Hongarije zal daardoor veel gemakkelijker worden. Eene andere uitwerking, die wordt ver wacht van den loop van de zaak-Friedjung, is de vernietiging of althans de revisie van het te Agram gevoerde hoogverraadsproces. Turkije. Konstantinopel, 29 Dec. De sultan heeft het door Hilmi Pacha aange boden ontslag aangenomen. De ontslagaanvrage van den grootvizier Hilmi pacha is, volgens een bericht uit Konstantinopel, een gevolg van den aan drang der jong-Turksche partij die naar aanleiding van de opgewondenheid, wélke de Lynch-zaak in het land heeft veroorzaakt, zijn aftreden wenschelijk acht. Halil Bey, de leider der partij, heeft het zelfs noodig geacht persoonlijk bij Hilmi er op aan te dringen, dat deze ten spoedigste ontslag zou nemen, wanneer hij wensoh te te voorkomen, dat hij door een votum van de Kamer tot heengaan gedwongen zou worden. Als de aangewezen nieuwe titularis wordt 87 DOOK RUDOLF HERZOG. Gretehen Zinters had zich weer hersteld. Brutaal en onverschillig stalk ze de kin op. „I'k reken er op." „ZaJ ik mijn man die groeten doen?'' „Dat 'heeft-de niet aan mij veridliend. En 't reisgeld als ook weggesmeten. 19 er >hiar in Barmen ndiefts te zien?" „I11 Rammen weinig. Maar die Eiber fel - ders beweren in ElOberfeld." „Dam ïerib ik never weer naar Düsseldorf teruig. En en u neemt het one acker niet kwailijk, dat ik zoo vrij was „Het Qieeflt mij zeer veel genoegen gedaan kennis met. u te maken. Adieu, jiuffrouw." Gretehen Zinters Ihajafctte zich de trap aif en dé poort uit te kamenAchter haai' flloot de stoomfluit zoo giilloud voor de mid- diagsdbaft, «diat zij ineenkromp. Honderdien menschen drongen de fabrieksgebouwen uit, glezichten, waarop de aware arbeid zijn eere- teekenou geschreven h'ad, keiken haar aan, alisof ze boenend Vroegenwat die (bonte, coquette vlinder op den werkdag ihier te zoeken had. Eene groote, knokolige vrouw met gerimpelde trekken en scherpe oogen stoaid naast de poort en (monsterde haar. De oogen 'kende ze E11 ze maakte zich zoo klein inögeflijik sledhts oan kléz© oogen te ont komen, en drong tusfcclien den zwerm arbei ders door naar buiten „D'ie ziét er uifo. als uit '11 circus," zei<lo de oudie juffrouw Wiskotten knorrig tot fliaar zoon August. Gustav Wiekot ton kwam van den kant der Wapper, toen het p'leiin leeg gestroomd wats. Hij trajdl op die portiersilloge toe. „Niemand naar mij gevraagd?" „Ik heb die juffrouw naar uw huis ge stuurd." „Maan- je hadlt mij todh moeten 1 alten roe pen 1" „Uwe vrouw zeilde, dat was niet meer noo dig. „W i e heeft dat gezegd?" „Uwe viouw. Teen ze vanmorgen aan kwam, zeidie zie, dat drjdHen Gustalv Wislkotten boondie het al niet. meer. 'Hij was reedö in huis. Hij stormde bij twee treden tegelijk de trap op, een suizen in de ooTten, esn ibranden in de oogen. De gedlodbte aan Gretehen Zin terts schoot hem docr het hoofd. Reédis was zij vergeten Moclrt de duivel haiaa* (hallen Geheel Bw- inen Ook de fabriek! Ook dlie! Ern.ilie was weer terug? Geen dag, geen uur langer had (hij liet zondier liaar uitgehouden I Dat zou een hondenleven geweest zijnEen man abs hij 1 iZondlor vrouw Liever zonder werk. Hij lachte, diat heft dreunend door 'het huis sdhaldo HOOFDSTUK IX. Emnilfle Winketten stond voor het venster, dé handën om de naamgrendels, tie kin tegen dte handen godrukt. Nu had zij (hef eerste examen gedaan. Het wals toch inoeielijker geweest, d'an ze getoond hiatd, diit vroolijk doen. Nu zij het volbracht hakt, gevoelde ze pas de geheele zwaarte van hetgeen van lliaar geëischt werd, doch ze begreep er ook het gewicht van. En die ernst, waarmede zo aan de pas dloorieefd© scène en die stilzwijgend op .zich (genomen roUverdbeiling dacht, ging over in het heerdijko gevóél van eigenwaarde der jonge moodier, dlie tegenover haiair kop pig zoontje dien laiéhenden lïoon van meer- dleiiheiidi gevonden beeft Van de trap dtrong het lachen van haar man tot haar door. Het doortrilde haar tot iu de punten barer voeten. De tweede proef naderde. En .ze moest met geweld de vreeselijke ontroering onderdrukken, die haar plotseling overmeesterdehaar denk vermogen beneveld© en onbarmhartig in razend snelle maalt op haar hart hamerde Gustav Widkotten Stond op den drempel. Zijn lachen wenstoimdo. Hij zag eene dame bij het. venster, wier slanke schoonheid d'oor een zacht om ihare gestalte golvend toilet nog verhoogd werd, in plaats van er ach ter schuil te gaan. Hij zag eene dame en had! slechts zijne vrouw, slechts Emilde mee nen te vinden Daar zag Ihij die middagzon op hare lokken schijnen en roode vlam anodes unit hare vlechten tooveren. „Emd'ie zeide hij aarzelend 7 ij liet dien venlterlsgronidlel los en wend de zich om. Dat wahon Eanüliée oogen en ze waren 'het toch niet. Er lag iets stra lends, jongomjeiejeeachtigs in, diat ze zelfc niet als 'bruid gekend bad. En dit vertoon- dé zac'h ook in hare houding, in die harmoni sche beweging, waarmeidie zij zich tot iliem gewend had. Dit verwardè hem en (benam hem zijn robusten moed tot den aanval. Hij waagde zich dn zijne wenk jas nie>: in de na bijheid der verschijning. Dat was Mabel, Mabel in eene veilbeterde uitgaaf „Ik had! je bijna niet herkend." .zeide hij haperend, j „Wil je mij geen hand' geven, Qustav?" Hij strekte zijn© handen uit 011 draaide ze van links naar rechte. „Een ©ogenblik I Ik zal ze oven gaan wassohen." Hij wilde snel langs haar heen lotopen, om die slaapkamer te bereiken. j,Ik heb de deur op eliot gedaan," zeide ze zacht. „Hè? Waatem dat?'' „Opdat ons niemand zal storen.'' „Bij de boetpredikatie?" ,,Ik ben niet bang. ScheHkl maar." „Wie? Ik Héb je die deur op slot ge- diaan? Dusdus nie: daarom?" „Omdat ik dadht, dat jij, jij mij gaiarne alleen zoudt (Willen hébben „Alleen lieihaaldla hij met ingehou den adlem en Ikeek nüet op. Slechts een ril ling liep hem door armen en schouders. „Gustav," zeide ze, „ik zal het niet meer dioen De rilling plantte izaéh voort tot in zijne knieëeti. Nu veelde (hij haar ook door zijn hoofd. „Reeds diaarom niet, omdat jij zonder mij dingen doet, die ik toch niet altijd ver antwoorden „Wil (je je mond wel eens houden? Wil je dadelijk Menschenkind O, jij kalm I" „Je drukt me dood!" „Dan kus ik je weer lévend! Still Hemel die lippen Verder vorder!" „Gustav1" „Doe ik je pijn? Wacht, ik zal het even wicht weer herstellen Dat behoort allemaal aan mij... Niet tegenspreken Geen woord I Weg to loopen I Mij van dat alles te beste- lenl" ,.Ik héb het niet. gewéten „Weet je het nu?" „Ja! Ja!" „Emilie! Meisje! Vrouw! Ben jij dat werkelijk, of is het maar een grap?" Nu zat hij in zijn leunstoel en hield haar op den schoot. En zij drukte haar gezicht tegen zijne 'borst. „Neem het, zooals je wilt „Dan neem ik het voor 'beiden. Hoor je, voor beiden Dat is de juiste vermenging..." Heel stil lag zij en verroerde zich niet. En zijne handen streelden haar voortdurend. Met eene zachtheid, die haar van den ster ken man zeldzaam weldadig aandeed. „Is het de japon?" vroeg ze. „Neen, jij bent 'het. Als jij het niet waart, zou het misschien de japon zijn. Alle respect. Die is mooi." „Ik heb schulden gemaakt. Jij moet het toilet betalen." „God zij gedankt, ik heb eene lichtzinnige vrouw." „De vrouw moet niet heter willen zijn dan de man." „Zeg, F.milie, daar zullen we maar liever niet over spreken. Nu niet, wel? Zoo! Blijf liggen, waar je ligt. Ik moet je voelen, voe len Dat je terug gekomen bent, zoo vroolijk en zoo vanzelfsprekendIk kan dankbaar zijn Emilie Toen bleef ze stil tegen zijne borst, liggen. Slechts de armen bewogen zich, zochten zijn hoofd en sloegen zich om zijn hals. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1