S\ 196. Maandag 10 lanuari 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. DROOMLEVEN. 8" JuargaiiK. SFOORTSCH DA ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem frauco per poet- 1.00. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant versohijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiénmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bfl de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bjj vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zeer voordeelige bepalingen tal het herhaald adverteeren in dit Biad, by abonnement. Eear circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Do Burgemeester dier gemeente Amersfoort, Gelezen de missive van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, d.d. 22 De cember 1909. 4e afdeelïng, no. 6719/4600; Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in liet vervolg door het hoofd of den bestuurder van eene falbriék of werkplaats, die de in artikel 5, 3e lid, der Arbeidswet bedoelde vergunning wenscht te bekomen om personen beneden zestien jaren of vrouwen te doem overwerken, bij de aanvrage daartoe hot navolgende moet worden in aeht genomen lo. de aanvrage behoort tijdig te worden in gezonden aan den Commissaris der Koningin (voor eene vergunning voor niet langer dan zes achtereenvolgende werkdagen, of om den ande ren dag niet langer dan gedurendè veertien da gen) of aan den Burgemeester (voor eene ver gunning in spoedeisehende gevallen voor niet langer dan twee achtereenvolgende werkdagen); 2o. de aanvrage moet, behalve de bijzondere omstandigheden, welke tot de aanvrage leidden, nauwkeurig vermelden -welke der beschermd'© ar beiders aan het overwerk zullen deelnemen, welke soort werkzaamheden zij alsdan zullen verrichten en welke arbeids- en rusturen voor bon zullen gelden op de dagen waarop men overwerk wenscht te doen verrichten; 3o. indien het kleine werkplaatsen betreft moeten bij d'e aanvrage worden opgegeven de namen en de leeftijden van de personen, die men aan het overwerk wenscht te doen deelnomen wordt de vergunning voor grootere inrichtingen aai gevraagd., dan kan worden volstaan met eene opgiavo van het aantal der jeugdige personen, onderscheidenlijk tusschen 12 en 14 jaar en tus- schen 14 en 16 jaar, alsmede van het aantal der vrouwen lboven Ii6 jaar, die het overwerk zullen verrichten. Amersfoort, 7 Januari 1910. De Burgemeester voornoemd. WUUTLERS. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op hunne bekendmakingen van 19 No vember 1909 en 26 November 1909, betreffende de keuring van varkens Gelet op het advies van den districts-veearts te Utrecht van 3 Januari 1910, no. 3 Gelet op hot rapport van d'en Inspecteur van de Volksgezondheid te Utrecht van 5 Januari 1910, no. 3953, Maken bekend: dat tot nadere aankondiging te Amersfooix alleen die varkens op trichine onderzocht zullen worden, welke te Amersfoort in do 'bebouwde kom zijn gefokt en gehouden; dat hij, die voornemens is een dergelijk vaT- ken te slachten, hiervan kennis moet geven op het bureau van politie; dlat uitsluitend het vleeseh van deze varkens van het stempel va-n den keurmeester voorzien zal worden. Amersfoort, 6 Januari 1910. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De 'Burgemeester, J. G. STENiFERT KROESE. WiUIJTLERS. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort brengen ter algemeen© kennis, dat bij hun besluit van heden, ingevolge art. 8 der Hinderwet, aa-n J. H. Fröger, wonende alhier, vergunning is verleend' tot de oprichting van eene slagerij, rookinrichting en vetsmelterij, in het percee laan den Utreohtséhen weg, wijk G, no. 53, kadastraal bekend gemeente Amersfoort, Sectie C, no. 1402, onder voorwaarde: dat de schoorsteenen van do rookkast en het vetsmeltfornuis worden opgetrokken tot eene hoogte van minstens 3 Meter boven den nok der bekapping der slachtplaats; dat de vloer der slachtplaats wordt uitgevoerd; in metselwerk of beton en zoodanig hellend ge legd, dat het afvalwater naar een in den vloer aan te brengen waterdicht gemetseklen en stank- vrijen zinkput loopt, welke zinkput door een on- dergrondsch riool van ijzer aaiden buizen, wijd! 15 cM. binnenwerks, in verbinding staat met een te plaatsen onder den grond; afgedetkten stapel- put, die een inhoud heeft van minstens 2 M3. Amersfoort, den 6. Januari 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd', De Secretaris. De Burgemeester, J. G.STENFERT KROESE. WfUIJTIERS. Politiek Overzicht. De tariefsherziening in Frankrijk. Het jaar 1910 zal men mag dat nu wel als zeker aannemen aau Frankrijk eene gewijzigde tariefwetgeving brengen. Nog in het oude jaar is de Kamer gereed gekomen met de herziening van het tarief van in voerrechten, zoodat in het nieuwe zittings jaar de Senaat zich daarmee zal kunnen bezig houden. Het initiatief tot deze tariefsherziening "s uitgegaan van de protectionistische groep, die in de Kamer talrijke vertegenwoordigers telt. Zij heeft deze herziening aan de orde gebracht buiten de regeering om. Die heeft dus niet de leiding gehad bij dit werk; hare rol daarbij heeft zich 'hiertoe bepaald, -dat zij haar best heeft gedaan de commissie, die d© herziening heeft voorbereid, en de Kamer te weerhouden al te ver den weg op te gaan, waarop de protectionisten haar wilden voe ren. Dat is haar slechts ten deele gelukt, ©n uit de verklaring, die vóór de eindstem ming namens de regeering werd afgelegd, blijkt duidelijk genoeg, dat hare toestem ming tot dezen arbeid niet van heeler harte is gegeven. De minister van handel Jean Dupuy zeide namelijk: ,,De regeering zou niet hare instemming betuigd hebben met eene politiek, die zou hebben geleid tot overdreven lasten of gericht was tegen be paalde landen. Zij heeft er naar gestreefd van de commissie sommige verlagingen te krijgen, die zij betreurt niet vollediger te hebben kunnen krijgen. Maar zoo als het is, zal het tot stand gebrachte werk, de uit komst van gemeenschappelijke pogingen steunende op een verstandigen geest van overleg en verzoening, belangrijk baat bren gen aan den handel, de nijverheid en den nationalen arbeid." Men zietde regeering maakt bonne mine a mauvais jeu. Misschien zou hare houding krachtiger geweest zijn, wanneer niet in den afgeloopen zomer bij de veran dering, die gekomen is in de samenstelling van het kabinet, als minister van handel was opgetreden de senator Jean Dupuy, wiens woorden wij hier aanhaalden. De heer Dupuy, die in den Senaat het departement Hautes Pyrenees vertegenwoordigt, is een steunpilaar van de agrarische partij hij heeft het streven van de protectionisten zóó ver gesteund als hem vereenigbaar scheen met de internationale betrekkingen van Frankrijk, en heeft zich er krachtig voor gespannen om tot eene positieve uitkomst te komen. Uit zijn slotwoord mag worden afgeleid, dat de regeering er toe zal mede werken, dat de tariefsherziening ook in den Senaat goedkeuring verwerft. Onder de bepalingen van het nieuwe tarief, die als overwinningen zijn aan te merken van de ultra-protectionistische rich ting, noemt de Temps in de eerste plaats de opheffing van den vrijdom van grond stoffen. Die is lang de basis geweest van de handelspolitiek van Frankrijk. Onder hel stelsel, dat in 1892 is ingevoerd, was deze vrijdom reeds aangetast. Nu is hij geheel verdwenen Eene andere nieuwe bepaling, die voldoening schenkt aan een wensch der protectionisten, is die, waarbij iedere 'n- dustrdeel of handelaar, die meer dan vijf werklieden of bedienden in dienst heeft, welke niet hun gewoon verblijf in Frank rijk hebben, onderworpen wordt aan eene belasting, waarvan het bedrag en de hef- fingsvoorwaarden in de staatsbegrooting worden bepaald. Hoe het nieuwe tarief er uitziet, weet men nog niet precies. Toen het tegen het einde wan de beraadslagingen in de Kamer liep, zijn nog een aantal wijzigingsvoorstel len door die commissie gedaan, die, 'tot het laatste oogenblik geheim gehouden, door de Kamer, welke verlangde naar huis te gaan, zonder verzet en meerendeels zon der diebat zijn aangenomen. In Duibsch- land wordt die strekking van deze tariefs herziening door de ..Centralstelle für Vor- bereitung von Handólsvertragen aldus ge kenschetst „Het ontwerp van het tarief van invoer rechten in den thans door de Kamer van afgevaardigden aangenomen vorm beteékent eene zeer ernstige benadeeling van den Duitschen uitvoer naar Frankrijk. Voor talrijke branches wordt, als de nu vastge stelde bepalingen voor goed wet moeten worden de afzet naar Frankrijk zoo goed als onmogelijk. De loop der beraadslagin gen in de openbare zitting heeft de hoop op verzachting van de voorstellen der com missie, waartoe men gerechtigd was met het oog op de door het vo-rige ministerie gefor muleerde amendementen, niet vervuld. Deze amendementen zijn bij de tegenwoordige beraadslagingen bijna in 't geheel niet ver dedigd. Bij belangrijke posten (metalen voorwerpen en anderen) is dè Kamer nog verder gegaan dan do reeds verhoogde cij fers d-er regeering. Bovendien werdlen in de allerlaatste dagen eene reeks verande ringen aangenomen, welker beteekenis zich eerst laat overzien als men den officiec- len tekst kan raadplegenZoo moet bij vleugel-piano's naar de grootte ondierschei den wordien, bij wetenschappelijke instru menten en toestellen treedt in plaats van de voorgestelde 10 pet. van de waarde eene classificatie in 23 omdterafdeelingen". Een bepaalde termijn voor het in wer king treden van het gewijzigde tarief is niet gestelddlat hangt af van deii tijd, dien die Senaat noodig zal hebben voor die behande ling van het wetsontwerp. Als zeker mag echter worden aangenomen, dat allo wijzi gingen uiterlijk met einde Maart in wer king treden. Wanneer niet nader nog een dag wordt bepaald, treedt de nieuwe wet bij de verschillende Fransche belasting kantoren in werking op den dlag, volgende op dien waarop het Staatsblad, waarin de wet is opgenomen, or ontvangen wordt. Duitschland. Koulen, 8 Jan. De Köln. Zedt. deelt meide, dat het Duiteche ministerie van koloniën den sinds geruimen tijd voorgeno men onderzoekingstocht door het Keizer WilhelmsJand op Nieuw Guinea, in 1910 wil doen uitvoeren. Het onderzoek zal 8 maanden duren het zal zich uitstrekken over het westelijk grensgebied, waar met de Nederlandsche expeditie d'e Duitech-NederLandscIhje grens zal worden onderzocht, teneandte een gronde- slag te vinden voor eene overeenkomst tot vervanging van de tegenwoordige lineaire grens dbor eene natuurlijke. België. Brussel, 8 Jan. Volgens een tele gram uit Rome aan d'e Soir heeft de Pans, wijl het kerkelijke huwelijk van* Koning, Leopold officieel is geconstateerd, offLcieelo betuigingen van deelneming gezonden en zijn zogen aan de beide zoontjes der baro nesse Vauglian. De verkiezing tot vernieuwing van de helft der volksvertegenwoordiging, zullen op Zondag 22 Mei in de provinciën Ant werpen, Brabant, West-Vlaanderen, Luxem burg en Namen gehouden worden. Er tre den 85 afgevaardigden af, namelijk50 katholieken, 23 liberalen, 12 socialisten. Al de ministers, deel uitmakende van de Ka mer op Helleputte na treden af Renkin en de Lantsheere te BrusselSchol- laert te Leuven Delbeke te Antwerpen, en Licbaert te Kort rijk. Engeland. Heden onderteekent Koning Eduard VII in een kabinetsraad, die in zijne residentie te Londen, Buckingham Palace, gehouden wordt, het besluit tot ontbinding van zijn tweede parlement. Daarmee houdt het lager huis, zooals het nu is samengesteld, op te bestaan en ook de leden van het hoogerhuis zien hunne rechten als werkgevers opge schort totdat zij door een oproepingsbrief gerechtigd zijn te zitten in het nieuwe par lement Tevens zullen in dezen kabinetsraad de veranderingen in het ministerie bekend ge maakt worden, voortvloeiende uit de benoe ming van Herbert- Gladstone tot eersten gouverneur-generaal van het vereenigde Zuid-Afrika. Wanneer de verkiezingen gun stig voor het kabinet uitvallen, dan blijft het in zijn geheel aan en kan terstond zijn programma voor het nieuwe tijdperk van wetgeving opmakenin het tegenoverge stelde geval zal het natuurlijk in zijn geheel moeten aftreden. Heden worden ook de koninklijke bevelen (writs) verzonden tot oproeping van de kie zers voor de benoeming van het derde par lement van Koning Eduard VII. Met de uitvoering van dit werk is de „schrijver van de kroon" belast, voor zooveel Enge land en Schotland betreft; de writs voor Ierland worden in het land zelf verzonden. Deze ambtenaar neemt ook alle processen- verbaal van de verkiezingen in het geheele vereenigde koninkrijk in ontvangst. De writs worden aan de sheriffs (van de graaf schappen) en burgemeesters (van de steden) gezonden, opdat zij de noodige maatregelen nemen „tot het houden van eene verkiezing overeenkomstig de wet." Het blanco-formu lier van een writ luidt aldus „Eduard de zevende, bij de gratie Gods Koning van het vereenigde koninkrijk van Groots Brittan nië en Ierland en van de Brit- sche overzeescho bezittingen, verdediger van het geloof, zendt zijn groet aan den heer in het graafschap (of de stad) Daar Wij op voorstel van Onzen kroonraad besloten hebben, dat den een parle ment in Westminster zal worden gehouden, bevelen Wij u, dat gij, vermits tijden plaats van de verkiezing u vooraf zijn medegedeeld, maatregelen moet nemen, dat de verkiezing van leden om in het parlement op den bepaalden dag op te treden overeenkomstig de wet geschiedt, en dat gij moet zorgen, dat de namen van de gekozenen, hetzij aan wezig of niet, Ons in Onze kanselarij on verwijld worden medegedeeld. Gegeven te Westminster op den dag van de in het de jaar van onze regeering en in het jaar des Heeren 19..." Al deze bevelen zijn op perkament ge drukt. Enkele uren nadat het ontbindings- besluit is afgekondigd, worden zij gezamen lijk naar het hoofdpostkantoor gebracht door een ambtenaar, die voor deze gelegenheid den titel draagt van „bode van het groote zegel". Op het postkantoor krijgt hij een ontvangbewijs voor zijne gewichtige zen ding. De writs voor Londen worden door bijzondere boden besteld. Na de verkiezing worden de processen- verbaal van de verkiezingen en do stembil jetten teruggezonden. De geheele bezending wordt een jaar en een dag in de kluiskelders van het parlement bewaard en dan „voor goed afgedaan". De writs zelf worden even eens teruggezonden als de verkiezing voorbij is en door den „clerk of the crown" bewaard totdat ook het nieuwe parlement aan zijn einde is gekomen dan worden zij naar het Record Office gezonden, om daar blijvend te worden bewaard. Aanstaanden Vrijdag zullen de eerste af gevaardigden worden benoemd. Men ver wacht, dat dan zonder strijd zullen worden gekozen verklaard Jozef Chamberlain te West-Birmingham en waarschijnlijk ook de beide afgevaardigden van de City van Lon den, wanneer althans de liberale partij niet besluit candidaten te stellen tegenover de beide aftredende conservatieven Arthur Balfour en Sir Frederick Banbury. In Ier land zullen 40 nationalisten zonder strijd herkozen worden. Er worden 54 verkiezin gen verwacht, waarbij drie candidaten el kaar den zetel betwisten; in vijf districten staan twee conservatieve candidaten tegen over elkaarin 49 hebben de conservatie ven eene goede kans, omdat zij behalve een liberalen, nog een arbeiders- of een socialis es ohen candidaat tegenover zich hebben. Londen, 9 Jan. De Observer, een conservatief orgaan, geeft berekeningen over de waarschijnlijke uitkomst van de verkie zingen, opgemaakt door deskundigen van 'beide partijen. Daaruit blijkt, dat er een opmerkelijk verschil van meening bestaat. Een conservatieve deskundige voorspelt eene conservatieve meerderheid van 90, een ander eene van 40 stemmen een derde komt tot 16 stemmen meerderheid voor de tegenwoor dige regeering. Een liberale deskundige geeft aan de re geering eene meerderheid van 200, een an der eene van 110 stemmeneen derde meent, dat de conservatieven het zullen winnen met 8 stemmen meerderheid. De Observer verklaart, dat deze bereke ningen aantoonen, dat er het grootste ver schil van meening bestaat, dat men ooit ge kend heeft aan den vooravond van eene ver kiezing in Engeland. Een jaar lang is thans de wet op het staatspensioen voor ouden van dagen 'n Engeland van kracht. Het aantal pensioen- trekkenden bedraagt thans bijna 700 000. Er zijn n.l. 421.43 pensioentrekkenden in Engeland, het pensioenbedrag is hier 3.672.747 pond sterling; 186.202 in Ier land met een pensioen bedrag van 1.723 904 pond; 75.134 in Schotland met 667.007 pond. In het geheel tellen dus Groot-Brit- tannië en Ierland 682.768 pensioentrekken- Roman van 2 ANNA WAHLENBERG. Uit het Zweedsch doob Betsy Bakker Nort. Waarom stonden ze liaer te praten Was er niet een vingerwijzing van het Noodlot in ite 'bespeuren, dat zi© elkaar hier ontmoet ten vlaik vóór de huisdeur 1 En waarom dn 's Ihemiellsnaaira traden ze dian ndiet 'binnen? Ze (hadden todh zeker elkaar meer te zeggen dan ze hier buiiten op Straat kondien afhan delen. Agnes Hedenström's small, mager gezicht kreeg .meer kleur, en de grauwe oogen kre gen meer gloed ondier het weelderige haar. Voor dén vorm maakte ze een zwakke te genwerping, miaar liet zich toen zondier moeite overhalen, en zat spoedig dlaarna in dè artistiek ingerichte hal of zaal van mijn- lieer en mevrouw Landell, met de breedö, lage venstens met kleine ruitjes, den groo- ten oipen Ihoarldl, waarin een vlam opflikker de, en de gedekte tafel in een hoek diclitibij het vuur. Hoe jammer dat zo het middagmaal reeds ophad1; maar ze wilde toch wel met hen aanzitten, en een loockje mee eten en een gilas wijn drinken? En "die architect stak die lompen en de lus tres aan, terwijl zijn vrouw in en uit liep, om iets voor de tafel te hlalen, of meer hout voor den haard, en ten slotte haar zesjarig dJoehtiertje Ingeborg, diait roodwangig en uit gelaten in ihiaar vaders armen sprong en niet veel lust toonde dat veilig plekje te verla ten om d'e vreemd)© dame te begroeten. Deze, die gewoon was met kinderen om te gaan en fantasie genoeg ïbezait om ihen te begrijpen en tot zich to trekken, was ten slotte zoo aanlokkelijk 'vkxw hlet 'kleine meis je dat ze na een poosje vrijwillig bij haar kwam en 'bij haar 'blelef, terugigfethoudten door een glimlach en nu en dan een vriendelijk woordje. Het werd een aangename avond'. Na heb eten, toen Ingeborg naar bed was gegaan en de tafel in allerijl was afgenomen, nam men plaats rondom den nog warmen haaild eu vervolgde men 'liet gesprek. Agnes Hedtenötröm interesseerde zich voor alles tussdhen hemel en aarde en kon over alles con versoenen, of ze het ooit go- zien hOd en kende, of niet. Eu Robert Landell met zijn dimpullsieve na tuur, zijn levendigheid en zijn invallen deed! niet voor haar onder in spraakzaamheid. De «enige, die soms lange tijden achtereen zweeg, was Flora, maar zij^ sprak noodt hoeft veel. Soms maakte ze oen opmerking, lachte met een laag week geluid, of trok een korte conclusie uit hetgeen gezegd was. En dan luisterde men meestal naar haar. Bij dergelijke gelegcnOieden rustten haar mans oogen op haar, alsof hij haar plotse ling gewaar werd, en streelde hij haar hand, die op zijn stoelleuning 'lag. „Is zij niet een klein lief vrouwtje" zei hij. „Daar kan ze een tijd lang zitten, muisstil. Maar zoodra zo wat zegt, ziet men haar zoo (duidelijk alsof zo louter zi< was. Wij anderen hebben duizend woorden noodig om verstaan te wordien, maar zij heeft er slechts een paar nooldig.'' Toen z© eindelijk opstonden, was het 'heel' laat .voor de gewoonte van dè plaats. Maar in de verstreken uren had men ook iheel wat afgepraat. De kennismaking van vroeger diagen was hernieuwd. Zo hadden elkaar ibeloofd, el kaar (heel dikwijle te ontmoetenen wat heb voornaamst© van alios was, er was een bond. tussdhen hen geknoopt. 13e overeenkomst was nameiijk getroffen, dat Ingeborg reeds d'en voQgjenden morgen naar Agues Hedenötróm's school zou gaan. Wel had' Flora aicli voorgenomen te trachten gedurendle de eerste twee, drie ja ren 'haar dochitentje zelf té onderwijzen, tot ze groot genoeg zou zijn om alleen naar schooll in de 'hoofdstad te kunnen gaan, maar nu sprak het 'lioast van zelf, lliaar aan Agnes tot te vertrouwen. Waarom zou men een oudé kon nis dézen kleinen dienst niet doen? Ze zou het waar schijnlijk wel noodig hebben, en voor Inge borg was 'het misschien wel heell goed, syste matisch onderwijs van 't (begin af te krij- gon. Robert trok zijn overjas aan. Men kon toch zoo ftaat op den avond zijn rast niet zonder begeleiding en bescherming naar huis laten gaan. Een n iettegenstaande Ag nee protest en verzekering, dat ze niet bang, en gewoon was o>p alle tijden van den dag alleen te gaan, bracht hij haar toch tot heb kfteu.no schoolgebouw lboven op den heuvel, waar ze woonde binnen de gesloten vensterluiken en muur aan muur met het leogb holde sóJkxhI- vortrefc. Hij Bleef ötaan, terwijl zij de deur opende en do kleine olielamp aanstak, die op de ta fel in het portaal klaar stond. En tioen die lichtstreep door de halfgeopende deur in de echooJzaal vied, zwak flikkerend ©ver een hoop lessenaars en stoelen, werd hij bevau- gen door een wonderlijke beklemming. Het dleeid hem plotseling pijnlijk aan toen hij er aan daéhft, dot use .door daze duisternis en stilte moest, om ten slotte haar eigen ka mertje te bereiken even duister en stift, 't Was hem of hij het treurige, vreugdleftoozle bestaan van dè niét 'langer jong© vrouw ge heel ontsluierd' voor zich zag liggen. Ze had oen levendige, .vroolijike natuur en ver langde om mee aan te zitten aan 's levens feestdisdh, maar werd teruggeötooten bij élke poging om te naderen, om dan opnieuw een prooi te worden van de duisternis en van de eenzaamheid. Hij was gevoelig voor het lijdleii van an deren, en Ibezalt een teejderlheid ivoor al wat geschapen was, zootals men zeilden aantreft hij een man, en die een onuitwischibaren indruk maakt, ais die zich een enkele anaal openbaart. En nu Lichtten ze uit zijn geflaiat, terwijl hij haar hand' drukte. „Vergeet uw (belofte niet om dikwijls bij ons ite komen" zei hij warm. ,,Kom dik wijls en kom spoedig." Haar kleine grijze oogen, omgeven 'tfoor fijne rimpels, keken voil vreugde op. ..Nee," bei ze, „ze zou liet stellig niet vergeten." II. Toen Robert thuis kwam, was zijn vrouw nog op. Ze had haar lang, donker haar losgemaakt, en was bezig liet te kammen. Maar (het werk vorderde niet onder haar 'handen en nog langzamer ging het., toen haar man begon heen en weer te loopen, sprekend over den verloopen avond ©n van hun gast. Onophoudelijk hield Flora dè kam stil, zender <tie door het haar te trek ken, alsof ze stil moest zijn om beter itè kunnen luisteren naar wat (hij zei. „Vindt 'je, dat zij zich geltijk gebleven is?" merkte ze op. „Zich gelijk gebleven*? Ja 't Is immers tien jaar geleden sedeitt we elkaar gesproken hébbeu, en zulk een periode van jaren doet altijd wel wat. Maar in 't algemeen vind ik dlat ze zich zelf wel ge lijk is gebleven. Aan die vrouwen, dlie juist geen schoonheden geweest zijn, merkt men de veranderingen niet zoo gauw." „Ja, maar dien zomer vóór we verloofd waren en zij ibij ons logeerde, vondt je booh wel, dat ze fir aardig uitzagf' En Flora keek naar hlem op met leien paar heel schalksche oogen. „Wat ineen jet" 't Was niet zoo zeer de vraag van haar lippen als die harier oogen, dlie hem ver raste. „Je kunt het niet ontkennenJe was toen een beetje verliefd op haar?" „Dat is ook wat; tnHwijl ik voor nie mand anders oogen had dan voor jou. Nee, hoor 1" „Ik was op reie in hot begin van den zo mer, toen jij begon visites bij ons te ma ken, maar zij was toen wel in huis. En trouwens die gedachte moest wel ibij mij op komen, boen ik terugkwam. Je sprak meer mot haar dan met mij." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1