r. 10». Donderdag 13 lanuari 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. DROOMLEVEN. 8"' Jaargang. DORISCH ABONNEMENTSPRIJS: Per S maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem frauco per post- 1.(10. Afronderiyte nummers- 0.05. Deze Courr.nt versohijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Mvertentiénmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 'e morgens by de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRUS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dien? taan biedingen en aanvragen 85 cents by vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zeer voordeelige bepalingen tel het herhaald adverteeren in dit Bvad, by abonnement. Ear* circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvrat toegezonden. Politiek Overzicht l>e verkiezingsstrijd in Engeland. I. Morgen is in Engeland de eerste verkie zingsdag in enkele districten, waar geen strijd wordt gevoerd, zal dan de eenige can- didaat die wordt opgegeven, gekozen worden verklaard. Zaterdag is de eerste stemmings dag dan wordt de strijd geopend, die zich over eene tijdsruimte van ruim twee weken zal verdeelen. In tegenstelling namelijk met de meeste landen op het continent, worden in Groot-Brittannië de verkiezingen niet op een vasten dag gehouden de stemmingsda-- gen loopen uiteen in de verschillende dis tricten. Eerst tegen het einde van deze maand zal men dus den uitslag volledig kun nen overzien. Aan den vooravond van dezen gewichti- gen verkiezingsstrijd willen wij in herinne ring brengen waarom het hier gaat. De on middellijke oorzaak van de ontbinding van het lagerhuis is geweest de aanneming door het hoogerhuis van de motie van lord Lans- downe, om de begrooting voor het dienst jaar 1909/1910 niet goed te keuren voordat de kiezers gelegenheid hebben gehad zich daarover uit te spreken. Deze motie is aan genomen met 350 tegen 75 stemmen, dus 275 stemmen meerderheid, den 30en Novem ber j.l. De begrooting was door het lagerhuis, bij de eindstemming op den 4en November, aan genomen met 379 tegen 149 stemmen, dus 230 stemmen meerderheid. Daarbij moet in aanmerking genomen worden, dat de partij der Iersche nationalisten zich van mede stemmen onthouden had, omdat zij niet wil de stemmen voor eene begrooting, die de lasten, welke op Ierland drukken, met 2 millioen p. st. per jaar verzwaart, maar ook niet wilde stemmen tegen eene regeering, waarvan zij veel voor Ierland verwacht. Het ministerie, dat door de houding van het hoogerhuis zich beroofd ziet van de mid delen om "het bestuur uit te oefenen, na melijk van het geld, noodig om de staats uitgaven te "bestrijden, heeft van den Ko ning een besluit tot ontbinding van het lagerhuis moeten vragen. Wanneer het nieu we parlement in het midden van de volgende maand bijeen komt, dan zal het nog juist den tijd hebben om vóór het einde van het dienstjaar, dat loopt van 1 April 1909 tot 31 Maart 1910, den toestand te regulari seerden Het is eene dubbele vraag, die aan de kie zers ter beslissing is voorgelegd vooreerst eene constitutioneele vraag, in de tweede plaats eene financieele en economische vraag. De constitutioneele vraag ie of het land de handelwijze van het hoogerhuis, waar voor geen precedent bestaat, zal goedkeuren, dat door zijne beslissing over de begrooting te verdagen, zich financieele bevoegdheid aanmatigt, eene ontbinding uitlokt en het uitvoerend gezag wil omverwerpen. Dat is, zeggen de liberalen, geheel een novum en niet de bloote uitoefening van het recht om eene begrooting te verwerpen. De lord-kan- selier heeft dit een wettig, maar ongrond wettig recht genoemd en de eerste minister Asquith heeft het vergeleken met het recht van den souverein om zijne toestemming te weigeren aan eene door de beide Kamers aangenomen wet. Al heeft het hoogerhuis meermalen eene wet op de middelen geamendeerd, het heeft nog nooit d- begrootingswet, het complex van alle fwinancieele maatregelen bestemd om in den dienst van het jaar te voorzien, verworpen. De liberalen beweren, om het kort uit te drukken, dat de toestemming van de Lords tot eene begrootingswet eene eenvoudige for maliteit is, die zij niet het recht hebben te weigeren, en dat in die zaken de mac lit van de Commons absoluut is en moet blij ven. De conservatieven verklaren hunner zijds, dat het recht van de Lords, om eene begrootingswet niet te verwerpen of te amendeeren, maar te verdagen opdat het land er over kunne worden geraadpleegd,niet betwistbaar is De uitwerking blijft intus- schen, dat, als de conservatieven bij deze ver kiezingen de meerderheid verkrijgen, er een precedent is verkregen, dat aan de Lords in de toekomst het recht zal verleenen zich te bemoeien met de heffing der belastingen, ©ene ontbinding van het lagerhuis uit te lok ken en het ministerie omver te werpen, door het te beirooven van de middelen om te regeeren, hetgeen het hoogerhuis in finan cieele zaken tot den gelijke zou maken van het lagerhuis De macht van het lagerhuis zou dus verminderd worden. Aan den anderen kant zal, als de liberalen in het bewind worden bevestigd, de uitslui tende financieele macht van het lagerhuis niet alleen bekrachtigd worden, maar zullen de liberalen de herkregen macht kunnen ge bruiken om voorzieningen te treffen, opdat deze strijd zich niet zal herhalenDe be voegdheden van het hoogerhuis zullen nader omschreven en beperkt wordenhet zal in aanzien verminderen. Dit is de constitutioneele zijde van dezen strijd. Daarnaast heeft de strijd eene finan cieele en economische zijde, die hierop neer komt Aan de eene zijde staat het liberale pro gramma, dat omvatvooreerst de aanneming van de begrooting van den kanselier der schatkist Lloyd George, zonder dat er een lettei* in wordt veranderd, voorts bestendi ging van het vrijhandelsstelsel, sociale her vormingen en homerule voor Ierland. Aan den anderen kant staat het conser vatieve programma, dat is samen te vatten in het woord: „Tariff reform", d. w. z. ver vanging van het vrij handelsstelsel door het stelsel, waarvan Jozef Chamberlain na zijne bekeering tot het protectionisme de geeste lijke vader is, en dat bestaat in het leggen van invoerrechten op alle zaken, die niet als grondstoffen worden beschouwd. De conser vatieven beweren, dat het nieuwe stelsel in twee maanden zou kunnen worden ingevoerd. Dat wil dus zeggen, dat, als zij in het laatst van Januari aan het bewind komen, Enge land in April 1910 zal leven onder het stelsel van de Tariff reform. Uit internationaal oogpunt is dit de zijde van den strijd, die het meest de aandacht trekt, omdat de belangen van het buitenland rechtstreeks betrokken zijn bij den geest, die voorzit bij de regeling van de handelsbetrek kingen tusschen Groot-Brittannie en vreem de rijken. Wanneer men echter let op de groote beteekenis, die de wijze waarop de constitutioneele strijd wordt beslist, zal heb ben op de geheele politieke en sociale ont wikkeling van Engeland, dan verdient die Roman oan B ANNA WAHLENBERG. Uit het Zweedsch door Betsy Bakker Nort. Soms vroeg ze zich zelf af of ze in werke lijkheid in 't geheel niet kon liefhebben. Wel had ze dikwijls gedweept en 'geschwarmt. In haar droomen had ze de heerlijkste ro mans beleefd, én als ze opgingen in nevels, was ze zoo ongelukkig geweeslt, diab ze zidhi bijna gelukkig had gevoeld in do overmaat van haar gevoeligheid. Maar dat was altijd zoo vlug voorbij gegaan. Slechts één keer had het zoo lang geduurd, dat ze zich niet herinnerde wanneer er een eind aan kwam. En dat was voor Robert, maar hij was haar ontstolen. Voelde hij wel altijd even sterk voor haar, die hij tot zijn gezellin had gekozen? Hij was goed en gevoelig. Hij had haar hedenavond geliefkoosd, hij had haar mooie namen gege ven en gezegd dat zij louter ziel was. Maar Agmee wae eigenlijk degene geweest met wie hij had gesproken. Hij had stellig ook be hoefte aan weerklank voor izijn opgewekt, 1©- vendig gemoed en zijn intelligentie. En hoe feeder en warm had hij haar hand niet ge drukt I Arme Flora, wait ikon ze -hem eigenlijk geven? Ag nee htaldj nu weer volkomen Ttaar kalmte herkregen, ze lachte tegen haar beeld in den spiegel en plaatste de lamp terug op de ta- tel. IV Den volgenden morgen stond Agnes vroeg tijdig op om alles in orde te maken. Flora had beloofd Ingeborg 's morgens naar school te zenden, begeleid door de kamermeid, en om één uur, als de lessen afgeloopen waren, haar zelf te komen halen. Maar tegen dien tijd wilde Agnes haar home zoo mooi en smaakvol mogelijk maken, het was een uit drukking van haar persoonlijkheid en zij wilde toonen dat zij zich er niet voor be hoefde te schamen. Ze was genoodzaakt eenvoudig te leven. En dit deed ze ook in alles, behalve wat be treft haar kleeren en de inrichting van haar woning, daaraan legde ze alles ten koste naar de mate van haar inkomsten. Maar ze deed het met de grootste zorgvuldigheid en met het grootst mogelijk genot van de bronnen die haar ten dienste stonden De keuken, die heel groot was en twee ra men bezat, had ze door middel van een lioo- ge, mooi gebeeldhouwde kast en een arti stiek geweven draperie in tweeën gedeeld, zoodat ze een kleine eetkamer kreeg, die ze versierd had met .rekken oud porselein, een oud spinnewiel en een met roodé rozen vroo- lijk geschilderde kist. En de eigenlijke ka mer, salon, slaapkamer en woonkamer tege lijk, maakte een warmen, behagelijken in druk met haar zachte, gemakkelijke stoelen zijde van den strijd zeker niet minder be langstelling. Dultschland. De rijksdag heeft eergisteren, den dag waarop hij zijne werkzaamheden heeft her vat, de interpellatie over de kwestie van de Mecklenburgsche grondwet hervat. De inter pellatie strekte om van den rijkskanselier eene verklaring uit te lokken wat hij in deze zaak dacht te doen, nu dé tueoahen die Meck- lenburgscihe regeeringen en de stendien ge voerde onderhandelingen over de invoering van eene aan moderne begrippen beantwoor dende grondwet, wederom mislukt zijn. Na men den rijkskanselier verklaarde de staats secretaris van binnenlandsc'he zaken Del- brück, dat die voorwaarde ontbrak tot toe passing van art. 76 van dé rijksgrondwet en dat het niet. gepast wordt geoordeeld, door uitbreiding van de constitutioneele bévoegd- heid overeenkomstig art. 78 van de rijks grondwet den grondslag te verkrijgen voor een ingrijpen van het rijkDit wordt on- vereenigibaar geaciht met het federatieve be ginsel, waarop de rijksgrondWet berust. Namens de Mecklenburgsche regeeringen werd verklaard, dat zij een ingrijpen van het rijk niet wensohen met het oog op de zelfstandigheid van dè bondsstaten en het federatieve karakter van de rij ksgrondwet Het door de.rijksregeenng ingenomn stand punt vatten zij op als eene bevestiging van hunne «gen opvatting, dat dtoor hen als noo dig erkende grondwetswijziging in het land; zelf eu uit eigen beweging moet worden tot stand gebracht. B e r 1 ij n, 1 3 J a n. De Chineesche stu die-commissie op marinegebied is heden van hier naar Petersburg vertrokken. Belgiü. De wegens landsrouw verdaagde conferen tie van vertegenwoordigens der Duitsche, Engelscihe en Belgische regeeringen tot re geling van de grensgeschillen in het Congo- gebied zail in het begin van Februari bijeen komen. Frankrijk. Par ij s, 12 Jan. Aan het einde van een debat over maatregelen ter verzekering van den goeden loop der stemming bij de verkiezingen in 1910 nam de Kamer met 494 tegen 4 stemmen eene motie aan, waar in vertrouwen in de regeering wordt uitge drukt. Engeland. In het manifest, waarin Asquith, de eer ste minister, zich als candidaat "bij de kie zers van zijn district Oost-Fite aanbeveelt, wordt het volgende gezegd Vier jaren geleden heeft het land zich voor den vrijhandel uitgesproken. Sedert hebben handel en bedrijf voor- en tegen spoed gekend. Van beide heeft de vrijhandel den toets doorstaan. In 't laatste jaar zijn de uitgaven aanmerkelijk toegenomen, o.a. ter versterking van de vloot, die nu dan ook aan alle gevaren het hoofd kan bieden, en ter invoering van het ouderdomspensioen. Bovendien eischen andere sociale hervormin gen toenemende uitgaven. Daarvoor heeft de begrooting van dit jaar gezorgd, met be houd van den vrijhandel, door verdeeling van de extra-lasten over weelde, overdaad en monopolie. De voorstanders van tariefshervorming zagen in de begrooting een genadeslag voor hun plannen en wisten het Hoogerhuis, ten deele bondgenoot en ten deele volgeling, te bewegen, tegen den raad van de bezadigde mannen onder de Tory's in, de begrooting te verwerpen. Dit was eene schending van een vasten grondwettigen regel. Wanneer gij nu nog om den vrijhandel geeft, die En geland voorspoed heeft gebracht, en om volksregeering, die het vrij heeft gemaakt, toon dat door uw stem, want beide staan op 't spel. Bovendien, het onbeperkte recht van veto van het Hoogerhuis maakt het in voeren van hervormingen telkens ondoenlijk. Dat recht moet beperkt worden, voor er iets kan komen van de aangekondigde hervor mingen. De eerste stemmingsdag voor die verkie zing van leden van het nieuwe lagerhuis is Zaterdag^ 15 Januari, de laatste 27 Jan. Het nieuwe parlement zal den 15. Februari bijeenkomen. Het kiesrecht komt in de graafschappen toe aan alle eigenaars van gronden met eene netto-opbrengst van 40 shillings, wanneer het goed betreft, dat door erfenis, huwelijk of testament verkregen of krachtens een ambt bézeten wordt. In alle andere geval len is een netto-opbrengst van 5 p. st. ver- eischt, bij pachters die pachtverdragon van. zesjarigen duur hebben, eene van 10 p. st- In Schotland en Ierland gelden ©enigszins afwijkende bepalingen. In de tweede plaats zijn huurders van gronden met eene jaar lij ksche opbrengst van 10 p. st. kiesgerech tigd, in de derde plaats de huiseigenaars, in de vierde plaats de huurders van wonin gen van 10 p. st. per jaar huurwaarde. In de steden wijken de geldende bepalingen eenigszins af van de hiergenoemde. De kies gerechtigdheid begint met den leeftijd van 21 jaar. Het aantal kiezeris bedtraagt thans in het geheele vereenigde koninkrijk ruim 7A millioen bij eene bevolking van 45 mil lioen en eene mannelijke bevolking van 23£ millioen. Een zosde deel van de geheele be volking en een derde deel van de mannelijke bevolking is dus kiesgerechtigd. Een aantal welgestelde kiezers kunnen op verschillende plaatsen tegelijk het kiesrecht uitoefenen. In Duitschland is het aantal kiezers voor den rijksdag belangrijk greater; het be draagt daar ruim 21 pet. van de totale be volking, dus ruim een vijfde, en 44 pet. van dè mannelijke bevolking. Het antwoord, dat de minister van bui- tenlandsche zaken Sir Edward Grey in eene rede te Edinburg gegeven heeft op die ver klaringen van Arthur Balfour betreffende de marine en de betrekkingen tusschen Duitschland en Engeland, geven wij hier eenigszins uitvoeriger weer dan onder de telegrammen is geschied. Hij verklaarde, dat de marine niet gedaald was onder de haar toekomende sterkte en dat daarom alles wat te dien aanzien was gezegd, zon der belang was, en ging daarna voort: „Wat de betrekkingen tusschen dè En- gelsche en de Duitsche regeering betreft, is er nooit minder reden geweest om over een oorlog, die in 't vooruitzicht is, te spre ken dan juist nu. Nooit hebben wij aan de zijde van Duitschland grooter bereidwillig heid gevonden om alle tusschen ons opko mende vragen in vriendschappelijken zin te behandelen dan gedurende het. laatste jaar. Ongetwijfeld zal het aangroeien van de ma rine-uitgaven, ofschoon het geene bezwaren of vervreemding tusschen de beide regee ringen doet ontstaan, de uitwerking hebben, en wel in ieder jaar wanneer de begrooting van marine wordt voorgelegd, dat de pera en de openbare meening van dè beide lan den in eene zekere angst geraken wat er nu verder moet gebeuren. Het is mogelijk, dat mettertijd de eene of andere overeen komst van geheel vrij willigen aard tot stand komt, maar al kwamen wij ook nooit tot zul'k een overleg, dan kennen wij toch het Duit sche vlootprogramima, en wij moeten onze marine handhaven op eene sterkte, dat zij moer dan opgewassen is tegen elke waar schijnlijke combinatie, die tegen ons in 't vuur zou kunnen gebracht worden. Wan neer het Duitsche vlootprogramimia uitge voerd of nagenoeg uitgevoerd zal zijn, dan zal 'eene verhouding uisschen de beide vlo ten verkregen zijn, die misschien voor de«n wedijver in de uitgaven voor vlootdoelein- don ©ene grens zal stellen." Portugal. De Madridsche Imparcial bericht, dat de politie te Lissabon een samenzwering tegen liet leven van koning Manuel II heeft ont dekt en dat veertien verdachte republikei nen, waaronder eenigen die betrokken zijn geweest in den moord op Koning Carlos, in hechtenis zijn genomen. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben schildwachts bij het paleis geschoten op verdachte indi viduen, die daar in den omtrek rondzwier ven. Lissabon, 12 Jan. Volgens do bladen is er bij den moord te Cascaes en den diefstal van patronen uit de douaneloods te Lissabon geen sprake van eene samen zwering of een mislukten aanslag. OottenrlJIc-HongarlJe. Door eene wisseling van nota's is dè te genwoordige handelspolitieke verhouding tus. 9ohen Bulgarije en Oostenrijk-Hongarije, d)ie gebaseerd is op behandeling op den voet van de meest, begunstigde natie, verlengd tot het einde van het volgende jaar, wanneer ook de andfere Bulgaarechè landsvordragen zullen afloopen. Budapest, 1 2 J a n. In het kabinet- Khuen zullen zitting hebbenminister-pre sident en minister van binnenlandsche zaken graaf Khuen-Hedervary, minister van finan ciën Lukacs, minister van handel Hiero- nymi. Turkije. Konstan tinopol, 12 Ja,n. Husni bey is benoemd tot sjeik-ul-islam. Over het incident, dat ontstaan is door de botsing tusschen Turksche soldaten en Tunesische Saharatroepen in het achterland van Tripolitanie, wordt uit Parijs aan de Frankf. Zt-g. bericht, dat het geen nieuwe wensch van Frankrijk is de telkens terug- keieronde grensgeschillen uit den weg te ruimen door het Tunesische en het Tripoli- taansche gebied definitief te bepalen. De Fransche regeering heeft zich daarom ge haast dit verlangen op nieuw kenbaar te maken. In Konstantinopel heeft men ook dadelijk toegestemd om eene commissie te benoemen tot bepaling van de grens, echter met het- voorbehoud, dat deze commissie zal worden samengesteld uit Tunesische en Tripolitaansche dignitarissen. Dit voorbe houd wordt door de Fransche regeering als onaannemelijk beschouwd, omdat het met de sjuvereiniteitsrechtèn van Frankrijk in het Tunesische protectoraat niet vereenig en sofa, matten, kussens, geborduurde kleed jes-, en het beschilderde vuurscherm, dat ze zelf gemaakt had. Elk voorwerp werd nu gewreven en in het beste daglicht geplaatst. En toen Agnes -la ter uitging om rood herfstloof en takjes te halen en ze de groote vazen gevuld had, zag het. geheel er zeer aanlokkelijk uit. Ze was er werkelijk trotsch op, niemand behoefde haar te beklagen, die zulk een stijlvol, beha gelijk nestje tot woning 'had. Op het afgesproken uur kwam werkelijk Ingeborg, begeleid door hét kamermeisje. En daar Agnes en het kleine meisje reeds goedo vrienden waren, voelde Ingeborg zich spoe- dieg thuis en was ook dadelijk bekend met dè kameraadjes, zoodat toen Flora kwam, zij met .een paar van haar buiten bleef spelen, terwijl haar moeder een -poosje binnen kwam praten bij een glas malaga en een schaal vruchten. Hij ging precies volgens Agnes' bereke ningen, haar verwachtingen wenden vervuld. Flora bekeek (d^ kleine woning mét zulk een verbazing, dat ze niet kon verhinderen, dat deze op haar gelaat te lezen was. Ze wist dat Agnes niet alleen zich zelf moest onderhouden, maar ook moest meehel pen om een ouden verlamden vader te ver zorgen, en ize liad zich voorgesteld, dat ze binnengeleid zou worden in die zekere be dekte armoede vaneen pauvre-lionteuse tnaar in plaats daarvan zag ze zich omgeven door 'béhagelijkheid, zelfs een soort van com fort en hier en daar een voorwerp van luxe, getuigend van goeden smaak. Teen ze deze laatste (bewonderde, hoordo ze dat het meest geschenken waren. Agnes scheen veel goed© vrienden te bezitten. De kristallen vaas was een cadeau van den handélsraad, die de villa aan het meer be woonde. De portière was een present van een familie in de nabijheid van wie een dochtertje Agnes' school bezocht. De ge beeldhouwde stoel was eveneens een kerstge schenk van een familie, die ook liior buiten woonde. Agnes ging dus klaarblijkelijk om met de heele villastad, en ze sprak graag over de verhouding waarin ze tot de bewo ners stond. Ja, ten slotte nam ze haar al bum en toonde hun portretten. Nee, maar, wat veel portretten. Het was een -groot, dik album, en alle Kladzijden waren vol. Het waren rijke gros siers met hun dikke welgedane vrouwen, en verder hun kinderen, en er waren gedistin geerde Vrienden en vriendinnen, en omtrent allen gaf ze inlichtingen, maar bij de manne lijke vrienden bleef ze het langst staan. Dit waren echter niét .alleen bewoners van de Villastad, velen woonden in andere plaat sen, -en met versclieidenen van hen stond ze reeds jarenlang in interessante briefwisse ling. Ze had een heele lade van haar schrijftafel vol brieven. Dit was trouwens waar. Ze schreef vlij tig, en ze kreeg ook antwoord, want ze cor respondeerde meest met onderwijzers, wien ze om raad en inlichtingen vroeg omtrent kwesties van onderwijs, en liet. waren allen beleefde, behulpzame menschen. Den rechter, den assessor en den bankier, op wier portretten ze wees, stélde ze op hoo- gen prijs, het waren zulke aangename men schen om mee te sprekenZe ontmoette "hen vaak op haar wandelingen en liep dan lan gen tijd met hen te convcrseeren. Ook dat was waar, er verliep geen dag dat ze niet een van hen allen ontmoette, daar ze haar morgenwandeling ondernam op den tijd, dat zij naar het station gingen om naar hun zaken te gaan. En ze was altijd bereid haar kennissen een eindlje te begeleiden, evenals ze altijd bereid was om met iemand portretten te wisselen. Maar er waren ook nog anderen, die tot haar bizondere goede vrienden behoorden. Had hij geen aangenaam uiterlijk, die heer met zijn lognet en overmoedige hou ding van hoofcl? Dat was een schrijver, die een tijdlang aangesteld was geweest *bij de half-wekelijksche courant van de plaats. En deze met zijn droomerigen blik was een or- chestdirecteur, een genie, een talent dat nog niet «erkend werd, door de gewone onprak tischheid van geniën en hét onvermogen zich te doen gelden. Maar do dag zou komen dat hij ontdekt zou worden. Met die beiden was ze heel veel samen geweest, ja, ze had don haar vaak in haar huis bezocht. Flora keek vragt-nd op, en 'Agnes lachte. „Ja, Flora," zeide -ze. „Je denkt toch niet dat .ik vooroordeel en heb. Ten eerste ben ik oud genoeg om een zekere /vrijbeid te kunnen genieten." Dat meende ze nu juibt niet, en Flora die dat heel good begreep, protesteerde zoo- als van haar verwacht wérd. „Ja, ja, mijn -beste, zelfs al riet tmen er niet aoo oud uit <als anen is, de menschen ■weten toch "heel goed, dat men ovür dè vijf- en-twintig is. En ten Ittwéödfe héb iik ide menschen nu eenmaal gewénd mij to be schouwen als een soort .arttstenzicildié maig doen wat ize -wil." „En je ontvangt Iheoren ihier alléén in je tonrust" Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1