I*. 304. 8'" JuarganK. Dinsdag 18 lanuari 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. DROOMLEVEN. ABONNEMENTSPRIJS: Per S maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem frauoo per post1.50. Afzonder;gte nummert- 0.05. Daze Courant veraohijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. kdvertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cent» bg vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zeer voordeelige bepalingen tel het herhaald adverteeren in dit B»ad, bg abonnement. Eea^ circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvra*» toegezonden. Kennisgevingen. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, brengen ter algemeen© kennis, dat de markten in '1910 zullen worden gehouden: le. de Halfvasten-paardenmarkt op 7 Maart; 2e. de Paasch-paardenmarkt op 31 Maart 3e. de St. Bartholomeus-paardenmarkt op 20 Augustus; 4e. de St. Gallen-paardenimarkt op 17 Octo ber 5e. Runder markten op Dinsdag van iedere week; 6e. Weekmarkten, tevens voor schapen en varkens, Vrijdag van iedere week; 7e. Jaarmarkt van 24 tot en met 29 October, terwijl als lootdag wordt aangewezen Woensdag 19 October. Amersfoort, 14 Januari 1910. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, 'De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUiJTIBRS. VOORBEREIDEND MILITAIR ONDERRICHT. Bewijzen van voorgeoefendheid. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter ■kennis van lielanghobbendendat na den 20sten en vóór den Olsten Januari a. s. ter Secretarie der Gemeente kunnen worden afgehaald de be wijzen van voorgeoefemdlbeid, welke bij het in deze maand gehouden onderzoek zullen zijn ver worven Het bewijs zal gewoonlijk im tweevoud worden uitgereikt. Eén der exemplaren dient om aan spraak te kunnen maken o.p indeeling biji het korps en plaatsing in het garnizoen, van keuze. Het moet daartoe, bij de aanvrage om plaatsing bij een bepaald! korps en garnizoen, vóór 12 Fe bruari a. s. opgezonden worden naar den Pro. vinciale-Adjiudant in de Provincie, binnen welke de Gemeente gelegen is, voor welke de houder van het bewijs heeft geloot. Het tweede exemplaar van hot bewijs moet worden bewaard om het, na aankomst bij het korps, in te levéren bij den oouipagndes-, eska- dtrons- of batterij-command'ant. Wordt liet bewijs, bij uitzondering, in drievoud uitgereikt, dan kam dê loteTing, indien hij alsnog mocht wensohen zijne aanspraken op inlijving tot korte oefening te doen gelden, het derde exem plaar vóór den 25siten Januari a. s. rechtstreeks toezend'en aan den Commissaris dei' Koningin in de Provinlcio, binnen welke de Gemeente gelegen is, voor welke de houder van het bewijs heeft geloot Amersfoort, dén 17. Januari 1910. De Burgemeester voornoemd WUIJTIERS. Politiek Overzicht De Duitsch-Engelsche betrekkingen. Nu de stembus in England geopend: is, zullen de stemmen wel tot zwijgen komen., die in Engeland, onrust trachtten te verwek ken met het oog op dien viLootbouw in Duitschland. Die stemmen kunnen invi.>ed hebben uitgeoefend op die openbare meen Ing in de beide landen, maar men mag aanne men, dat de regeeringen zich daardoor niet hebben laten beïnvloeden. Wat de Duitsche regeering betreft, wordt dit uitdrukkelijk geconstateerd dioor de Nordd. AJILg. Zei- tung, die naar aanleiding van de eerste be richten över de Engelsche verkiezingen schrijft „Wij hebben in overeenstemming met het door ons Voor een aantal weken gestelde beginsel ons tegenover de Engelsche ver kiezingsbeweging volkomen neutraal gehou den en ons er toe bepaald die verklaringen van de Engelsche partijleiders te vermel den. Dat heeft ons er niet voor beschermd, dat ons toch een bepaald positie nemen werd aangewreven. Een stukje van rulke goochelaarskunst vinden wij in een Ber- lajnsch telegram van de Parijsche Matin, dat eene verklaring weergeeft van de Nordd Allg. Zeitung, die deels in 't geheel niet. in ons blad heeft gestaan, deels door ons dui delijk als eene verklaring van den Britschen kanselier der schatkist vermeld is. Daaraan wordt de opmerking vastgeknoopt, dat, of schoon de Nordd. Allg. Zei.tung verklaart, dat het onmogelijk is te voorzien of de con servatieven of de liberalen als overwinnaars uit den strijd te voorschijn zullen komen, het toch gemakkelijk te raden is wiens over winning het blad wenscht. Op grond van welke hoogere ingeving de Borlijnsche ver tegenwoordiger van de Matin in staat is onze wenschen in deze kwestie te raden, is aan onze kennis onttrokken. In ieder ge val kunnen wij hem slechts het getuigenis geven, dat hij bij het vormien van zijne mee ning meer op beslistheid dan op juistheid gewicht heeft gelegd. Aan welke richting de conservatieve of de liberale de meer derheid van het Britsohe volk meent de voorkeur te moeten geven, daarover te be slissen hebben wij steeds aaai het Britse he volk zelf overgelaten. Wat echter eene eventueel© terugwerking van den uitslag der verkiezingen op de Duiitsch-Engelisch© betrekkingen betreft, geeft voor ons alleen het gezichtspunt den doorslag, dat maart onze overtuiging het niet van partij begin - selen maar van de belangen der beide na tiën afhankelijk is hoe de verhouding tus- schen de beide staten zal worden. Deze be langen zullen voor en na onder eene liberale zoowel als ouder eene conservatieve regeering den doorslag geven. Daar wij nu ten allen tijde de opvatting hebben voor gestaan, dat de werkelijke belangen van Duitschland en van Engeland hen wijzen op het onderhouden van vriendschappelijke betrekkingen, blijft liet in onze oogen het geheim van den correspondent van de Ma- tin, om welke redlen wij van het Duitsche standpunt de overwinning van eene bepaal de partij zouden wensohen." liet officieus© orgaan van de Duitsche regeering komt dus op voor het reëel© stand punt, dat men moet trachten in vrede en vriendschap met Engeland te leven, onver schillig welke politieke richting daar aan het bewind is, omdat dit het meest strookt met het belang van de beide landen. Als d.e verkiezingskoorts in Engeland voorbij is, dan mag worden verwacht, dat men ook daar zich voor dat standpunt ontvankelijker zal toonen dan in de laatste weken het geval scheen te zijn. Dultftchland. Berlijn, 17 Jan. In den Rijksdag is heden een Witboek rondgedeeld over de Duitsche mijnbelangen in Marokko. Het be vat een memorie van 17 bladzijden, waar aan zijn toegevoegd 73 stukken en geeft nauwkeurig het standpunt der regeering aan ten opzichte van de aanspraken van Mannes. mann. Verder worden de stappen medege deeld, die door de regeering zijn gedaan tot behartiging van de Duitsche mijnbelangen. De officieuse Nordd. Allg. Zeitung vestigt er de aandacht op, dat in art. 11 van het ontwerp der nieuwe Fransche tarief wet, dat door de Kamer van afgevaardigden is aan genomen en nu bij den Senaat aanhangig is, aJe tijdstip van in werking treden van de nieuwe wet de 31e Maart van dit jaar 'S bepaald. Daaraan wordt de opmerking vast geknoopt, dat de bij den afzet naar Frank rijk betroikken Duitsche handelskringen goed zullen doen bij leveringen, die na den 30en Maart van dit jaar zullen geschieden, reke ning te houden met de dan geldende bepa lingen van het nieuwe Fransche tarief. België. Brussel, 17 Jan. De Chronique be richt over de koninklijke erfenis, dat de prins van Koburg van zijne schuldvordering van 2 millioen heeft afgezien. 1 8 Jan. De bladen berichten, dat aan de Bmseelsche bank eene voorloopige ver- deeüng heeft plaats gehad van de erfenis van Koning Leopold. De verdeeling loopt over een bedrag van ongeveer 20 millioen. Frankrijk. Bij een verkiezing voor den Senaat in bet departement Cóte d Or is bij tweede stem ming gekozen de radicaal Messner met 520 stemmen. Zijn tegencandidaat was de gewe zen minister van oorlog generaal André, die met 494 stemmen in de minderheid bleef. Volgens de Petit Parisien zijn thans in de gouvernementswapenfabriek te Saint- Etienne exemplaren in de maak van een nieuw machinegeweer, dat uitmuntende eigenschappen moet bezitten. Het door ma joor Choucha' uitgevonden machinegeweer weegt slechts 8 Kilogram en kan door één soldaat bediend worden, die daarmee 200 a 300 schoten in de minuut kan afvuren. Engeland. Koning Eduard zal ook in dit jaar trouw blijven aan zijne gewoonte om een tijdlang verblijf te houden in Biarritz. Hij zal op zijne reis daarheen eenige dagen in Parijs vertoeven, waar hij wel het incognito zal be waren, maar toch president Fallières ml bezooken en in het Elysée zal dineeren. Londen, 17 Jan. Zes natLonalisten en één unionist zijn lieden zonder tegen stand gekozen Londen, 17 Jan. 9 uur 45 rain. Ge kozen 47 unionisten, 36 liberalen, 7 ar beidsparty, 13 nationalisten De unionisten winnen 18 zetels, de libe ralen 3. 10 uur. Gekozen 50 unionisten, 38 li beralen, 9 arbeidspartij13 nationalisten.. De unionisten hebben 18 zetels gewonnen, de liberalen 3, de arbeidspartij 1. 10 uur 25min. Gekozen 53 unionis ten, 42 liberalen, 10 arbeidspartij, 13 natio nalisten. De unionisten hebben 20 zetels gewon nen, de liberalen 5, de arbeidspartij 1. 1 0 u u r 4 5 m i n. Gekozen 62 unionis ten, 49 liberalen, 10 arbeidspartij, 13 na tionalisten De unionisten wonnen 22 zetels, de libe ralen 6, de arbeidspartij 1. De gewezen unionistische minister Wal ter Long is gekozen te Londen (Strand) met een meerderheid van 3213 stemimen. Macnamara, financieel secretaris van de Admiraliteit, is herkozen te Oambefrweül, Birrell, minister voor Ierland, te Bristol. Burns, president van den Local Gover- nement Board, is te Battersea (Londen) her kozen met een meerderheid van slechts 645 stemmen 11 uur. Gekozen68 unionisten, 55 li beralen, 10 arbeidspartij, 13 nationalisten. De unionisten winnen 25 zetels, <Te libe ralen 7, de arbeidspartij 1. Bon ar Law, unionist, gewezen onder staatssecretaris van handel, is herkozen te Dulwich. Adam, unionist, is gekozen te Woolwich met 8715 stemmen tegen 8420 uitgebracht op den bekenden leider van de arbeidspartij Crooks. 11 uur 15 min. Gekozen74 unio nisten, 59 liberalen, 10 arbeidspartij, 13 nationalisten. De unionisten winnen 28 zetels, de libe ralen 7, de arbeidspartij wint 1 zetel In de City van Londen werden uitge bracht op Balfour 17,907 stemmen, op Ban bury 17,302, op den liberaal Bell 4623 stem men. Balfour en Banbury zijn dus gekozen. 11 uur55min. Gekozen68 unionis ten, 70 liberalen, 14 arbeidspartij en 13 nationalisten. De unionisten winnen 34 zeteLs, de libe ralen 7, die arbeidspartij wint 1 zetel1. Te Northwest Ham werd de minister Mas terman herkozen, te Bristol Oost de minis ter Hobhouse, te Chatham is de labour-man Jenkins geslagen door den unionist, die 280 stemmen meer verkreeg. Te Preston (Lancashire) zijn twee con servatieven gekozenzij sloegen de liberale en labour-candidaten met ruim 2000 en een anderen liberaal met 7000 stemmen. Te Portsmouth zijn twee conservatieven gekozen, lord Charles Beresford met 16,777 en Falie met 15,592 steromen. Van de libe rale candidaten kregen Bramston 12,397 er» Lambert, lid van den admiraliteitsraad, 9965 stemmen, de labour-man Sanders 3529. 18 Jan., 1 uur voormiddags. Gekozen: 92 unionisten, 77 liberalen, 16 arbeidspartij, 13 nationalisten. Van vier stemmingen zal de uitkomst morgen bekend gemaakt worden. In Manchester hebben de conservatieven Zaterdag een zetel verloren en een gewon nen Noordwest-Manchester, dat zij in 1908 hadden gewonnen, ging verloren; daar entegen werd in Zuidwest-Manchester de toiy-candidaat gekozen, omdat de andere stemmen zich versnipperden op een liberaal en een labour-man. In Grimsby, dat door de conservatieven verloren werd, ging het zeer heftig toe. De minister Lloyd George, die daar in eene vergadering gesproken had, werd toen hij naar buiten kwam, door de daar wachtende menigte vijandig ontvangen; bij moest door een achterdeur over den spoorweg vluchten naar een gebouw van de brandweer. Er is Zaterdag zeer druk gestemdin de Londensche districten stemden 84.7 pet., in Manchester en Salford 90.2, en in Birmin gham 77.1 pet. van de kiezersin 1906 be droeg het percentage respectievelijk 77.7, 86.3 en 72.9. Op dezen eersten stemmingsdag werden in 't geheel uitgebracht 375,446 stemmen voor unionisten, 315,651 voor li beralen, 74,041 voor arbeiderscandidaten. Gisteren werd over 104 plaatsen gestemd, waarvan 36 door conservatieven, 54 door liberalen en 14 door leden van de arbeids partij bezet waren in het vorige parlement. Voor den uitslag verwijzen wij naar de tele grammen. Zweden. Stockholm, 17 Jan. De Rijks dag werd heden door den Koning geopeni met eene troonrede, waarin wordt verklaard dat de betrekkingen van Zweden tot de overige mogendheden van uitstekenden aard zijn. De trconrede gewaagt van de ernstige staking van het vorige jaar. Die heeft aan leiding gegeven tot het samenstellen van wetsontwerpen, tot vermijding van arbeids- s tak in ge n. Een wetsontwerp tot herziening van het tarief van invoerrechten, zal binnenkort worden ingediend. Ondanks groote bezuinigingen, die zijn aangebracht, zullen voor 1911 nieuwe be lastingen noodig zijn, o. a. verhooging van het invoerrecht op koffie en van de succes siebelasting, voorts van de inkomsten- en de vermogensbelasting. De begreotiug voor 1911 bedraagt 229,411,000 kr. aan ontvangsten en uitga ven. De belangrijkste erediet aan vragen zijn die voor de verkeerswegen, ten bedrage van 13,313,000 kr.de buitengewone uitgaven voor leger en vloot zijn in vergelijking met 1910 belangrijk verminderd. De kosten voor de marine zijn met 2h millioen kr. verminderdvoor het fonds voor arbeiders-ver zekeringen zijn de uitga- ven met 1,400,000 kr. verminderd. Spanje. Madrid, 17 Jan. De ministerraad heeft onderzocht op welke grondslagen de begrooting voor 1911 moet rusten. Bij het samenstellen van deze begrooting zal de re geering rekening houden met de verbinte nissen, die door de liberale partij zijn aan gegaan betreffende een belastingstelsel, dat de rijkdom belast ten voordeel© van den arbeidersstand. Over den oorsprong en de beteekenis van de beweging onder de officieren te Madrid, die de regeering tot zoo strenge maatrege len aanleiding gegeven heeft, wordt aan do Temps bericht, dat het hoofddoel was te protesteeren tegen de belooningen, die waren toegekend naar aanleiding van den veldtocht van Melilla. De ontevredenen be weerden, dat het favoritisme daarop een grooteren invloed heeft uitgeoefend dan he., gedrag voor den vijand. Zij verlangden af schaffing van het bestaande stelsel en be vordering, dat zij wenschten vervangen te zien door de bevordering naar anciënniteit. De openbare meening had eerst slechts ge ringe beteekenis toegekend aan de bewe ging, maar de disciplinaire maatregelen, die naar aanleiding van de beweging genomen zijn, hebben haar tot het inzicht gebracht, dat het hier eene ernstige zaak gold. In een deel van de pers worden de conservatieven beschuldigd de beweging te hebben aange moedigd met een politiek doel en tot staving daarvan wordt aangevoerd, dat het hoofd der beweging wns oen cavallerie-kapiteiti, Pignatelli genaamd, die lid is van de cor- tes, en hij tot de conservatieve partij be hoort. Het conservatieve hoofdorgaan, de Epoca, betwist echter, dat de beweging een politiek karakter heeft, en zegt, dat de con servatieve partij er volstrekt niet de hand in heeft gehad. De minister-president heeft in een inter view gezegd, dat hetgeen de regeering heeft gedaan, noodzakelijk was. De minister van oorlog wist, dat de betooging op til wasde regeering was er dus op voorbereid en was besloten met nadruk op te treden tot hand having van de tucht, die men tot eiken prijs zou doen eerbiedigen. Eene militaire rechtbank is bezig met te zoeken naar de schuldigen in deze zaak. Roman van 9 ANNA WAHLENBERG Uit het Zweedsch door Betsy Bakker Nort. ,,Ja" zei hij „de me«esten zouden beslist Landell zeggen, en dat meest ik zeker ook doen. Waait het grappige is, dat ik heel goed weet waarom ik van hem houd. Hij is schitterend, heerlijk, hij is ©en prachtige kerel. Maar waarom ik van zijn vrouw houd, weet ik in 't geheel niet. 't Ie alleen maar dat men blij is als men haar in zijn nabijheid heeft, 't Is trouwens of men door haar lieelehuis een gevoel van haar persoonlijkheid heeft, zelfs als men niet in hetzelfde vertrek is als zij zelf. Ze is zoo een voudig en stelt zich zoo weinig op den voor grond, maar men, merkt haar hand in alles. En deze is licht en fijn, en weet van alles wat ze aanraakt het mooiste te maken. En boe meer men in haar huis rondziet, hoe smaakvoller men het vindlt. Er is geen enkel ding daar, dat er niet bij wint, wan neer men het naderbij beschouwt. En el- ken keer1 als men er komt, ontdekt men iets nieuw®, dat anen nog niet bewonderd heeft Zij is ©en stille, vriendelijke kracht, da© arbeidt zonder dat men ziet hoe." Hij brak af, maar vervolgde dadelijk daarop „En dlan komt het zeker, omdat het mlij roert, hoe hulpbehoevend ze er uitziet, i niet wanneer bet. anderen betreft, maar als het haar zelf geldt. Ik weet zeker dat, als iemand haar kwaad wilde doen, zij zich dan niet zou kunnen verdédigen, maar in haar schelp zou kruipen als een klein schelp dier." „Nu ja, maar er is zeker niemand, die haar ©enig kwaad wil doen," zei Agues een wenig geïrriteerd. Ze voelde zich volstrekt niet geroerd of geboeid door deze diepgaande karakter schets van Flora. „Willen? Dat geloof ik ook niet. Maar toch zou iemand het kunnen doen. Haar eigen man bijvoorbeeld." „Robert?" Wat bedoelde hij? Was liet een zinspe ling op de verhouding van liaiar en Robert? Had hij gemerkt dat Robert buiten op het balcon met haar stond? 't Was altijd moeilijk voor Agnes de menschen dadelijk te begrijpen, ze zocht altijd naar een persoonlijk motief, en zoo mogelijk een, dat haar zelf raakte. „Ja," hernam de rechter heel kalm, want dezen keer had hij haar gedachten niet gelezen en was hij volkomen onbewust van de beteekenis die hij in zijn woorden wist te leggen „elkeen kan immers zien hoe verliefd hij is op zijn vrouw? Maar hij interesseert zich ook voor andleren, in alle onschuld natuurlijk. En niet alleen voor dames God heware mehij klopt ook mii soms op den schouder en is zoo hartelijk alsof ik zijn alles op de wereld was. Maar een feit i9 het, dat hij ook jegens andere vrouwen zeer attent is. En dat is mis- j schien niet zoo prettig voor een getrouwde vrouw om te zien. Want al is er geen kwaad in en al troost zij zich er ook mee dat hij slechts een groote kater is, die zich tegen iedereen aanstrijkt „Wat zegt u daar?" barstte Agnes uit. „Een groote kater, die zioh tegen iedereen aanstrijkt." Ze was zoo opgewonden, dat ze moest stilstaan en hem van het hoofd tot de voe ten met haar blikken opnam. „Ja, dat zeg ik," zei Ekvall volhardend- „Lieve hemel, hij is immers het beste mensch te wereld. Ik houd van hem. Ik ben blij als ik hem maar zie. Maar hij hééft ttoch even goed zijn fouten al6 anjdére zondaars." „En hij is een groote kater, die zich te gen iedereen aan vlijt en liefko ©zingen terug wil hebber*. Of dat nu een fout is, blijft nog een vraag." De verklaring veranderde de zaak niet heel veel, en Agnes zweeg demonstratief, terwijl ze haar weg vervolgde. Ze dacht er over na, wat hij kon mee- nen. Ja, natuurlijk was het een waarschu wing voor haar. t Was duidelijk dat hij lvaar en Robert beidien op de loggia had! ge zien. Misschien was hij het wel geweest, die Robert binnen had geroepen. Ja, zeker als ze zich den klank van de roepende stem herinnerde, vond ze dat die precies op de zijne geleek. En nu wilde hij invloed op haar uitoefenen. Ze moest er zich vooral niet te veel van voorstellen. Ro bert was een groote kater, die zich tegen iedereen aanvlijde Hij gaf in 't geheel niet veel om haar in 't bizonder. O, zeker, ze ker, dat wilde Ekvall haar doen gevoelen zij begreep het best. Maar de waarde rech ter, die zoo zeker meende te zijn, wist toch lang niet alles. Hij had toch niet gehoord wat Robert tegen haar buiten op de loggia gezegd had. En hij kende haar of Robert niet. „En als een mensch zoo overdadig vrien delijk tegen iedereen is, als mijn goede Lan dell vervolgde mijnheer Ekvall, zonder vender op Agnes' zwijgen acht té slaan „dan is het misschien niet zoo gemakke lijk een oordeel te vellen over de waarde van zijn gevoelens. Als hij dezelfde harte lijkheid jegens anderen dan zijn vrouw be wijst, wat moet ze dan gelooven? En wat zullen anderen denken? Nu maar, misschien ziet zij ook de nuances beter dan wij. Al leen is het me opgevallen dat ze soms over iets loopt te tobben, en of ze een klein ge sloten, trotsch vrouwtje is, dat. liefst haar leed alleen draagt, zoo lang ze kan. 't Is werkelijk geen verstandige manier, maar mooi. En 't is merkwaardig hoe goed het iemand slaat, zijn leed mooi te dragen. Al les met elkaar, is het misschien daarom dat ik zoo veel van haar houd." Agnes antwoordde slechts met een paar lettergrepen. Het gesprek maakte haar prikkelbaar en pijnigde haar. En als door overeenkomst werd het ook al spoedig door een ander vervangen. Maar ook toen ging de conversatie traag, Agnes was niet ge stemd om zooals gewoonlijk te praten, en ze was blij toen ze eindelijk bij haar deur 6tond en goeden nacht kon wenschen. Aan zich zelf overgelaten, begonnen toch de woorden van haar begeleider haar te ver volgen, en ze hoorde hem deze telkens en telkens herhalen. Zonder de groote lamp aan te steken en het zich behagelijk te maken, ging ze op den naastbij zij nden stoel zitten, met de han den voor het gezicht. En naast haar, op den rand van de tafel, stond het blikken lampje en flikkerde als ©en angstig, bedroefd oog. Zou het mogelijk zijn dat hij gelijk had vroeg ze zich af. Zou het mogelijk zijn, dat het niet zoo gemakkelijk was do nuances te lezen in Robert's gevoelens? Zou het mogelijk zijn, dat hij een groot© kater was, düe zich tegen elkeen aanistreek om liefkoozingen terug te ontvangen? Waar bleef dan haar jong geluk, haar en Roberts nieuw geboren, onschuldige, teere liefde, zoo rein, zoo geestelijk als vluchtige bloemengeur?#Slechts een droom, een illusie was die geweest. Een enkele druppel eoöt genot was in haar arm leven gegoten, maar slechts een paar uur had ze er van morgen genieten Toen was het weggestreken door harde, liofdelooze handen. Maar eindelijk hief ze zacht het hoofd op, terwijl haar gelaat lichtte als door een nieuwe verlossende gedachte. En als het nu zoo eens was, dat <1© réchter een soort egoïstische réden had om zoo évor Roibert te spreken als hij had gedaan, <fan was er mis schien aan zijn woorden niét zoo veel waarde te hechten. Wordt vtrvolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1