Uit den omtrek. STADSNIEUWS. U* vrouw herken-de in het portret den man, van wien zij de pandbrieven had gekregen. Deze pandbrieven zijn op 10 dezer met an dere effecten en eenige gouden vocrwerpe gestolen uit de secretaire ten huize van den bedienaar ter begrafenis T. C. van B., op den Hofdijk te Botterdam. Verdacht van medeplichtigheid aan dezen diefstal is toe i I aangehouden en naar liet huis van bewa- ring gebracht de koperslager P. de H., wo nende op den Schiedaraschen dijk. Zij 1 medeplichtige, dbankwerker C. D ont kwam toen en is ook thans vergeefs te Ant werpen gezocht. De officier van justitie te Rotterdam liee»'. zijn aanhouding aan de Belgische justitie verzocht oin daarna zijn uitlevering te ver krijgen. Kindver-brand. Woensdag hor de een controleur van de volkstelling in Eikclstraai no. 3 te Maastricht het buil] van een kind. Hij snelde naar boven toe bij de deur had geopend, kwam hem ee dikke rook tegen. Óp den grond lagen smeu lende en brandende dekens en kussens, waar tusschen eon brandend kindje. Onmiddellijk werd de hulp van een mede bewoner ingeroepen en werd het vuur g doofd, terwijl het arme ruim vierjarig wichtje in dekens gewikkeld naar Qalvarië berg werd gebracht. Na hevig lijden is liet meisje nog ten zelfden dag overleden. In den hoek van de kamer was nog eei 2-jarig jongetje aangetroffenhet ventj was reeds bewusteloos; de levensgeesten konden echter nog worden opgewekt. De sneeuw. Amsterdam heeft van de sneeuw zijn portie. Het tramverkeer ondervond gisteren imcer dan een uur ver traging op vele lijnen. Aan de Hollandsche Spoor ondervonden ''s morgens om half elf de treinen, komen de uit do richting Rotterdam en Zaandam, dertig a veertig minuten vertraging. De treinen van de Staatsspoor, komende uit de richting ArnhemUtrecht, onder vonden 20, 30 en 40 minuten vertraging die uit de richting Gouda kwamen dertig tot vijftig minuten te laat aan. Dc intercommunale telephoonlijnen hou den zich over het algemeen goed, alleen tusscheu Amsterdam en Rotterdam, en tus- schen Amsterdam en -Den Haag waren enke le draden gebroken, zoodat de verbindingen met grootere vertraging konden worden tot stand gebracht. In de ochtenduren was er nogal storing in het telegraaf verkeer met Rotterdam en Den Haag, maar tegen den middag was ook die vrijwel opgeheven. De communicatie met andere plaatsen in het binnenland liet eveneens weinig te wenschen over. De Engelsche post had een drie kwartier vertraging. Gisteren morgen wilde de bootwerker Van Weele tusschen Hoek van Holland en Poor tershaven de rails van den spoorweg over steken. Door de dichtheid van den sneeuw storm zag noch hoorde hij den goederen trein welke te 6 49 naar Rotterdam was vertrokken, aankomen, met het noodlottig gevolg, dat de man door den trein gegrepen en doormidden gereden werd. De stand van den Rijn. Uit Wagen ingen wordt gemeld: Het water op den Rijn is vallende, in het laatste et maal 8 c.M. Het zal nog wel een paar da- g"- duren voor de weg naar 't Lexceeveor weder begaanbaar is. De hevige sneeuwstorm die gisteren uit het Zuid-Oosten waai, joeg 'het water de uiterwaarden op. tNadat de Nationale Vrouwenraad gisteren in een voor de pers niet toeganke lijke bijeenkomst in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te U-trecht vergaderd had, kwam zij gisterenavond in Irene 1 j een. De groote zaal was matig bezet, I en mej. Baelde, de presidente, de vergadering opende. Deze bestond verder uit het reisver haal van der Nederlandsche afgevaardig den, die naar Amerika gingen om in Toron to het Internationaal Congres bij te wonen en die verder een deel van Canada en de Vereenigde F "aten bezochten, 't Zeer uitge breide reisverhaal, door de afgevaardigden samengesteld, bevatte hun greote en VI «ine wederwaardigheden, en beschreef van vete schoons en reel eigenaardigs, dat ze in de Nieuwe Wereld gezien hadden. De vergade ring volgde de beschrijving van Amerika en de groote en kleine lotgevallen der dames met aandacht. Zooals de president zeide, had dit Con gres 'weer veel meegewerkt tot het verster ken der internationale v: lendschapsbanden. Donderdag 20 Januari jl 'kwamen in Utrecht, in hotel ,,La Station'', eenige hee- ren samen, opgeschrikt door de tijding: ,,in Suriname loopen een vrij groot aantal Scho len met den Bij bed gc-vaar opgeheven te worden Hot hoofdbestuur der Vereen [gin? van Christelijke Onderwijzers had deze samen komst belegd. Aan wazig waren vertegen woordigers van ,,De Schoolraad", ,.De Unie" (een School met deai Bijbel), „Christelijk Nationaal Schoolonderwijs", „Christelijk Volksonderwijs„Gereformeerd School ver band'"en „De Maatschappij bot bevordering van het. Godsdienstig Onderwijs onder de inlandeohc bevolking in de kolonie Surina me" (afd. '6-0-ravenhage). De vergadering werd geleid door den heer J. C. Wirt-z Cz., als voorzitter van de Onderwij zrsveroeni- gdngen. Deze begon met de mededeel in g, dat de Broedergemeente nu bijna 180 jaar in Suriname heeft, geahbeid en o. a. daar 31 scholen bezit met 177 onderwijzers en 3297 leerlingen, allen inlanders. Voor die scholen was in 1905 een tekort van f 16076.57; in 1906 f 14000; in 1907 f 12000, en in 1908 f 13316,99. D?ze tekor ten zijn gedekt door de Broedergemeente. Maai drie Broedergemeente (Hernhutters) houden om de tien jaar een Synode en nu I Rh e n en. Toen gisteren de veerman bleek op d<- laatetdie gehouden werd in met zijn knechtje per roeiboot de Arnhem- 1909, dat a'geheele z-ndingsarbeid in j sche boot wilde bereiken, kantelde de roei- 1907 op een tekort wece van f 153,823 en boot om. De inzittenden hadden het geluk in 1908 <>p e»:-n van f 181.200 Voor de zeer rich aan de boot- te kunnen vastgrijpen, kleine zendingskerk, die toch in a'.le wereld- waarna spoedig hulp kSvani opdagen en zij deelon haar stations heeft, is het onmogelijk uit hun neteligen toestand werden verlost. op dien duur zulke tekorten 'te dekken. Er moet arbeid losgelaten wordenliefst zoo, diat deze aan anderen wordt overgedaan. Kan dit niet, dan toch moet bezuinigd wor den, hoe hard het ook vadt. Toen is nage gaan, wat het eerst in aanmerking moest ko men en natuurlijk wend het eerst gedacht nat- arbeid, die niet rechtstreeks zendings- arbeid genoemd kan worden. Ond'er die ru briek vallen ook een groot dloetl der schollen in Suriname en daarom ie aan het Bestuur aldaar gerne'd, dat na 31 October 1910 niet meev te rekenen valt op de bijdrage uit de Synode-kas, die in de laatste jaren tusschen tien en twintig duizend gulden bedroeg. In Suriname zal men dus successievelijk Scho len met den Bijbel moeten opheffen, tenzij... de Nederlandsche Chi reten en hulp bieden. Na deze inleiding voerde allereerst het woord Pastor E. Reichel uit Hernhut, Zen- dingsdirector. Deze is 21 Januari naar Suri name vertrokken om daar den stand van zaken nauwkeurig op te nemen en woonde net de hecren D. S. Reichel en H. Weiss de vergadering bij om de noodig© inlichtin gen te verschaffen. Hij verklaarde, hoe het groote tekort in de zendlngekas ontstaan was, dankte voor den aanvankeJijken steun, hier verleend en hoopte, dat dë gezegende arbeid in Suriname niet ingeperkt behoefde te worden. Nadiat nog door alle aanwezigen het woord gevoerd wa6 om inlichtingen te vragen of opmerkingen te maken, werd besloten diat dë bovengenoemde Maatschappij tot bevordering van het Godsdienstig Onderwijs onder de inlandsche bevolking in de kolonie Suriname, zal trachten door h«?l Nederland contribuanten te winnen om het- dreigend i gevaar af te wenden; dn' alle overige vertegenwoordigde vcree niigi ngie.n .daarbij steun bieden diat Pastor E. Rei olie] na zijn terugkomst aan dc sub. 1 genoemde Maatschappij ver- f.0ag zal doen van zijn bevinding dat dai: nagegaan zal worden, of er ook nader vei band tusschen de scholen van Suri name en de vereeniging alhier gelegd kan worden Barn «veld. In_ de Raadsvergadering j het waa hierin vooral dat da bovengenoemde tTer algemeene vergadering van de Nederlandsche Stalhoudersbond gisteren middag in 't Haagsche koffiehuis te Utrecht bijeen. Zeer algemeen was de vergadering echter niet, want slechts een klein aan tal leden en 't gedeeltelijke bestuur waren verschenen. In verband met de slechte weersgesteldheid hadden vele leden w. o. de Ainsterdaimsche niet kunnen ver schijnen. Over deze afwezigheid drukte de voorzitte* de heer W. G. Voorthuis uit Meppel, in een kort openingswoord zijn leedwezen uit. De door den heer L. Cockx Jr., secretaris van den Bond, voorgelezen notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Teen deelde de Voorzitter medé dat liet Jaarverslag wegens sneeuwstorm te Amster dam achterwege moest blijven. Door de commissie tot nazien van reke ning en verantwoording van den penning meester werd rapport uitgebracht. Het saldo van den N. S. B. bedroeg f 225,50, dat van het blad „De Paardenvriend' f 300,13^, zoodat het totale saldo f 525,631 bedroeg. De commissie bevond alles in orde zoodat de vergadering hem volkomen décharge verleende. Na eenige minder belangrijke ingekomen stukken te hebben besproken besloot de vergadering op voorstel van het Bestuur wegens onvoltalligheid de beslissing der verdere punten aan te houden en de vol gende algemeene vergadering zoo spoedig mogelijk hier ter stede te houden. Hoewel dus geen besliste conclusies wer den genomen, kwam wel in bespreking punt 7 van de agenda „Voorstel om met de Centrale Verzeke ring-maatschappij van Paarden en Vee te Zwolle eene overeenkomst aan te gaan en voor de verzekering der paarden van leden van den N. S. B. en het- bepalen van een datum waarop genoemde verzekering in werking zal treden." Na eenige discussie besloot men op voor stel van den heer Beijerman het voorstel dusdanig te wijzigen, dat ook aan andere maatschappijen gelegenheid zal gegeven worden hun voorwaarden in te dienen. Overigens werd punt 7 verdaagd. Bij de algemeene besprekingen kwam de bekende kwestie tusschen stalhouders en aansprekers te Zwolle en Kampen ter spra ke. Een in den -loop der tijden ingeslopen misbruik, nl. het verleenen van percenten, maakte dat de stalhouders in een te afhan kelijke positie kwamen. Ze wilden deze ge woonte dan ook afschaffen. Nu is een strijd ontbrandde aansprekers willen thans op eigen onderneming gaan begraven. De vergadering nam bij acclamatie de volgende motie aan De Nederlandsche Stalhoudersbond, ver gaderd te Utrecht, kennis genomen heb bende van heerschende toestauden op be- grafenisgebied, vooral op kleine plaatsen, besluit met het oog op het gebeurde te Kampen en Zwolk? en elders hun collega's zooveel mogelijk steun te verleenen en gaat over tot de orde van den dag. Na eenige besprekingen van minder be lang werd de vergadering gesloten. De Klomp. Donderdag avond ge raakte de wedu"we B., een alleenwonend oud vrouwtje, in brand doordat haar klee- ren met de kachel in aanraking kwamen. Het menschje vluchtte naar buiten, alwaar buren, die op haar gegil kwamen toesnel len, het vuur wisten te dooven. Intusschen had de oude vrouw reeds ernstige brand- ~onden gekregen. In deerniswaardigen toestand bracht men haar per ziekeuwagentje naar de wo- 'ng van haar zoon. L a re n. Gisteren werd door den archi tect H. 1). Tabak aanbesteed de bouw van een dubbele villa nabij den stationsweg to Laren (N.-H.). Ingekomen 8 biljetten. Min ste inschrijvers Van Schaik en Van Dort te Laren, voor 11,612. R h e n e n wees de voorzitter op het groote verlies, dat onze gemeente geloden heeft door het overlijden van den wethouder, den heei Van Heuven, wiens naam ongetwijfeld nog lang in aangename herinnering zal blijven voortleven. Ingekomen was een verzoek van eenige ingezetenen van Voorthuizen, om aldaar van gemeentewege een weekmarkt op te richten. Op advies der marktcommissie werd besloten aan dit verzoek niet te vol doen. Verder werd behandeld een adres van do heeren J. Viets c.s., die zich ten doel stel len alhier een vrijwillige brandweer op te richten. Oni dit plan te kunnen verwezen lijken, werd den Raad verzocht een nieuwe brandspuit aan te koopen, waarvan de kos ten begroot zijn op ongeveer f 1300, en voorts, om ter voorziening in eventueele kosten, een bedrag van f 350 uit te trek ken. Met algemeene stemmen werd besloten aan dit verzoek te voldoen. Garderen. Het 'boerderijtje van O. v. d. Hoorn is geheel afgebrand. Slechts weinig kon gered worden. Een koe moest worden afgemaakt. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het spelen van kinde ren met lucifers. Huis en inboedel waren tegen brandschade verzekerd Quaes tie wegens te hooge rekeningen. Gisteren was ter Raads zitting te Apeldoorn o, a. aan de orde een voorstel van drie raadsleden, tot hot ver leenen van een eervol ontslag aan den ge meente-geneeflheer J H. van Grafhorst te Beekbergen, wego.is zijne steeds hooge reke- j ningen voor aan de armen geit ver de medi cijnen. Na breedvoerige discussie w.rd dit verworpen mot 15 togen 5 stommen en buiten stemming. 0 ming gebleven. Dei rekening zal naar gebreken het duidelijkst aan het: licht tra- hoofdbestuur worden opgezonden, die déze den. volgens de statuten ook naziet. Na de pauze hoorden w© het heerlijke. Punt 5. Vaststelling der 'begrooting 1910. innig .poëtische kwartet door iSchubert ge- Ontvangsten sajdo 11.29, contributie bouwd op een zijner schoonste liederen 494, rente 135, bijlage 180, onvoor- „Der Tod und das Mivdchen", en na dit ge- zit ne ontvangsten 50. Uitgaven Stortin- hoord te hebben moesten we toch erkennen, gen 120, verplegingskosten 1000. Het dat hét Sevcik-kwartet .zeker een zeer hooge totaal der ontvangsten en uitgaven bedraagt plaats inneemt. Niet alleen het Andante con 1187, met een te kort van 316.71. Het molto, waarin de infleiding .tot het lied, die bestuur zal trachten dit te kort te dekken klinkt als eene marche funèbro, op zuik ecne door het aanwerven van nieuwe leden, an- prachtige wijze is bewerkt, maar ook de drie ders zal het kapitaal moeten worden aange- andere deelen werden op eene aan het vol- sproken. De begrooting wordt aldus vast maakte grenzende wijze weergegeven. gesteld. Zooals wij reeds aan het begin van ons Punt 6. Benoeming van afgevaardigden verslag opmerkten, was de zaal vrij goed voorde algemeene vergadering: De heeren bezet. Laten we hopen, dat de concert-di- F M. van Veen en mr. P. L. Baudot; reotie .Stoker en Reddingius, die ons dit pl.v.v. de heeren A. N. J. van Rossom, en jaar een viertal goed verzorgde concerten E. van Vollen hoven. heeft verschaft, er eene aanleiding in mag Punt 7. Rondvraag. De heer Rijkena zegt, vinden om een volgend jaar een tweede proef da* hij met veel plezier met de ander© be te nemen. Gaarne voegen wij er eene opwek- stuursleden heeft samengewerktgaarne had to».».»»-O5"!-- In verband met den inhoud van art. 353 van het Reglement op den garnizoens dienst, zullen, met goedkeuring van H. M. de Koningin, de officieren van den staf der 4e divisie, zoomede de korpscomman danten der divisie namens hun officieren, voor den tijd van één maand den rouw aan nemen wegens het overlijden van den divi sie-commandant, generaal-majoor J. H. A. Nierstrasz. De rouw wordt geacht te *zijn ingegaan op 20 Januari. Ook de le luitenant der infanterie C. E. Stöver, leerling van de Hoogen Krijgsschool, wordt van 1 Mei tot 1 October gedetacheerd bij het le regiment huzaren alhier. De 2e luit. H. A. Luppes van het 5e regiment infanterie, wordt van 15 Febr. tot 31 Mei gedetacheerd bij de Normaal Schietschool te 's Gravenhage, tot het volgen van een gymnastiek-, scherm- en zwemcur- sus. De Ned. Militairenbond houdt a.s. Vrijdag te 8 uur zijn jaarvergadering in het „Tehuis voor Militairen" in de Beek straat. 4de Abonnementsconcert. Er hoorde zeker gisterenavond' moed! toe om het warme hoekje aan den haard te verlaten, ten einde met parapluie en over schoenen gewapend door sneeuw en modder- póelen den tocht naar Amici'tia te gaan on dernemen. Toch hebben betrekkelijk velen dien imoed gehad en Ize zuilen er zeker geen berouw over gevoeld hebben, wan't de kunst, die er geboden werd, was van voornaam ge halte, en wel in staat vergoeding te geven voor de overwonnen moeilijkheden. Het Sevci'k-kwainet (aldus genoemd naar den beroemden Praagschen vioolleeraar Sevcik) is Oen van de talrijke kwartetgezel schappen, die in dien laatsten tijldi de geheele wereld afreizen en wier aantal nog met den dag toeneemt. Een zeer gelukkig verschijn sel. niet. zoozeer voor de kunstenaars zelf, voor wie de concurrentie steeds grooter wordt als wel Voor het publiek, dat nu overal de gelegenheid wordt geboden om te genieten van een der heerlijkste vormen 'der muziek. Er is zoo oneindig veel schoons op dit ge bied geschreven, en dit nu te hooren vertol ken door een viertal kunstenaars, die door onophoudelijk samenspel trachten hunne ver tolking tot hoogere volmaaktheid te bren gen, is zeker wel een buitengewoon groet genot. Dit nu hebben de „Jonge Bohemers" ons zeker in hooge mate geschonken, all moe ten we er terstond bijvoegen, dat ze ons toe schijnen volstrekt nog niet de hoogte te heb ben bereikt van hunne oudere kunstbroe ders uit Bohemen. Vóór de pauze is zelfs de vraag bij one opgerezen of dit kwartet wel aanspraak >zou kunnen maken op een van den al'lereersten ranghet frappeerde ons toen, dat niet alleen de zuiverheid sems wel iets te wenschen overliet, maar ook dat het klankvolume door de 1ste en 2de viool ont wikkeld, niet in juiste verhouding stond tot dat van dé heide lagere instrumenten. In afwijking van het eerst aangekondigde programma (een verbeterblaadje deelde deze wijziging mee) werd het concert geopend met het kwartet van hun landgenoot iSrae- tana „Aus meinem Lebeai", een zeer zeker uiterst interessant, maar hyper-modern werk, waarover het bij een eerste auditie moeilijk valt een oordeel uit te spreken. Zoo als te verwachten was, werd dit door de Bohemers zeer temperamentvol ten gehoore gebracht: reeds de eerste maten van het Allegro, zio energisch door den altist inge zet, waren diep aangrijpend. Prachtig is het Largo sostenuto, dat, roerend en klagend, zeker op iederen hoorder diepen indruk heeft gemaaktook het daarop volgend' Vivac met aan het slot zijne reminescensen aan de voorafgaande deelen, heeft ons'in hooge mat© geboeid. Als tweede nommer werd door hen uitge voerd Beethoven's kwartet Op 18 No. 2, ter vervanging van het eerst aangekondigde Op 59 No. 1we kregen nu 1e hooren oen der eerste kwartetten van den Meester, nog eenigszins in de Haydn'schen stijQ ges-lire- ven alhoewel het verschil zeer duidelijk merkbaar is. Grooten'indruk heeft de vertol king van dit werk niet op ons gemaakt, en king aan onze stadgenooten aan toe, om te trachten meerdere over te halen zich ook te abonneeren 't is toch een niet genoeg te wnardeeren voorrecht, voor een betrekkelijk lagen prijs goede muziek te kunnen hooren, zonder dat men noodig heeft daarvoor naar eene andere stad te gaan. De directeur van de Rijks Postspaar bank, de heer Dubois, zint steeds op midde len om propaganda te maken voor dc in stelling aan welker hoofd hij staat. Thans stelt hij weer pogingen in het werk om de fooien of het „verval" van dienst boden den weg naar de Rijks Postspaarbank te doen vinden. Hij verspreidt daartoe kaarten, in ver- kleinden vorm, ovoreenEtemnwnd met spaar bankboekjes, welke kaarten de voornnam- Spr. nog zitting in het bestuur blijven hou- den, ook omdat hij de vereeniging een warm hart toedraagt; drukke bezigheden noopten }ieni evenwel ontslag te nemen. Spr. is even wel ten allen tijde bereid zo© mogelijk me dewerking te verleenen. De heer E. van Vollenhoven zou gaarn© het jaarverslag in druk willen uitgeven, om dan daarmede de ingezetenen, die buiten de vereeniging staan, meer hekend te doen worden met haar streven. De voorzitter wijst op de groote kosten van drukloon. l)e hc-er Rij kens wil gaarne gratie een aantal exemplaren van het verslag over drukken. De heer Baudet ondersteunt het voorstel en stelt het aanbod van den heer Rijkens ste bepalingen voor het inleggen in de spaar- op hoogen prijs. De afd'eeling, die slechts bank, en aan de achterzijde een kalender 5 kinderen verzorgt, kan zeker wel voor 50 bevatten. kinderen die in Amersfoort hu Lp noodig Een practische reclame. hebben, de zorg op zich neuten. Het dames-comité dat deze week een Besloten werd deze zaak in liet bestuur bazaar organiseerde voor het suppletiefontb ,e ^P^ken, waarna de vergadering werd ten behoeve van. min vermogend© tubercu- gesloten. loselijders op „Sonnevanck", mag met groote voldoening op zijn werk terugzien. Het bezoek aan de keurig ingerichte zaal van ,,De Arend" was boven verwachting en van de groote hoeveelheid goederen, welke door vriendelijke dames ten verkoop werden aangeboden, is nagenoeg niets over gebleven. Van grabbelton en weegschaal werd een druk gebruik gemaakt. Niettegenstaande sneeuw en storm buiten, heerschte er in de zaal eiken dag een gezellige geest. De bruto opbrengst bedraagt f 103U. Een prachtig succes I Gisterenavond hield „Patrimonium" hare jaarvergadering in het Verkooplokaal aan het Havik alhier. Nadat de vergadering door den voorzit ter, den heer D Meester mét gebedi was geopend, werd door den Secretaris hét jaar verslag uitgebracht. De vereeniging telt 100 gewone en 13 'buitengewone leden ge houden zijn 10 bestuurs- en 6 ledenvergade ringen. De algemeene toestand wordt be vredigend genoemd. Uit de rekening en verantwoording van den penningm. blijkt da't de ontvangsten bedragen 349,61A, uitgaiven 297,78^, zoodat een batig saldo van 51.83 aanwe zig is Het ondersteuningsfonds boekt aan ont vangsten 792,29J, aan uitgaven 517,64, zoodat het batig saldo 274,65i bedraagt. 84 uitkeeringen hadden plaats. Ds. K. den Hollander hield daarna eene rede, naar aanleiding van Gal. 6:9. „Ver tragen noch verslappen", waarna Ds. Vun- deriuk het woord voerde over het onder werp„Tot werken geroepen". Deze «pre ker "behandelde de volgende punten le. de mensch is op aarde tot werken geroepen 2e. .de .arbeider in de organisatie3e. 't werken is niet om de spijze die vergaat maar die blijft tot in 't eeuwig ileven. De vergadering werd' ook dOor dames bij gewoond. In „Ons Huis" hield de afd. Amers foort van de „Vereeniging tot opvoediug van halfverweesde, verwaarloosde of verlaten kinderen in het huisgezin" hare jaarvergade ring. Nadat de notulen der vorige vergadering van 5 Februari 1909 wiaren gelezen en on gewijzigd goedgekeurd, werd door den secre taris, mr. P. L. Baudet, het jaarverslag uit gebracht, waaruit wij het volgende weerge ven Het. aantal leden bedraagt op 1 Januari 1910 173 personen, die aan contributie stor ten 494. Voor de verpleging van eigen kin deren werd uitgegeven 789 21hiervoor is gestort 143.73. Als eigen kinderen wer den verpleegd 3 jongens en 2 meisjes. Een jongen is uit de verpleging genomen, die in militairen dienst is gegaan. Van buiten zijn nog 10 kinderen verpleegd, zoodat de ver pleeg kosten van de 15 kinderen 2214.85 hebben bedragen. Pun't 2. Bestuursverkiezing. Uit het be stuur zijn getreden de heer A. van Bommel (vertrokken naar Alkmaar), dc heer R. G. Rijkens, die wegens drukke bezigheden be dankt heeft, en professor F. Kenninck, die eveneens heeft bedankt, nerkoze nwerd de heer F. M. van Veen en gekozen zijn de heeren .Jvan de Lijke, A. P. Schroder en II. van M'aanenDe eerste nam zijn her- benoeming aan terwijl de andere drie heeren niet aanwezig waren. Punt 3. Voorstellen aan hét hoofdbestuur De heer E. van Vollenhoven stelt voor om de helft der verdiende loonen der verpleegde kinderen ten hunnen behoeve uit te zetten op de Rijkspostspaarbank. De voorzitter deelt unede, dat de or de ar- deoling Arnhem een gelijk voors'tél is ge daan voor de in behandeling zijnde regle mentswijziging. Deze afdeeling zal dat voor stel steunen. Punt 4. Rekening en verantwoording. Het totaal der ontvangsten en uitgaven be draagt 3727.94, met een batig saldo op 1 Januari 1910 van 11.29. Van het kapitaal is 100 afgenomen, zoöda't met hot saldo te good van 1 Januari 1909 een bedrag van 174.04 meer w> uitgegeven dan ontvangen. De posten zijn weinig in verschil mek de be grooting sommige zijn zelfs onder de ra- Naar wij vernemen zijn do Predik beurten op Zondag 30 Januari als volgt: EVANG. LUTH. KERK. Voorm. 10 uur. Ds. F. <2. Lagers (Etn - pred. alhier). REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. 10^ uur. Prof. dr. H. IJ. Groe- wegen, te Leiden. DOOPSGEZINDE KRING, Het Logegebouw, Van Persynstraat No. 1. Voorm. 10^ uur. Ds. E. M. ten Cate. GEREF. KERK (Langegr Voorm. 10 uur. Ds. Donner. 's Avonds 5J uur. Ds. Donner. GEREF. KERK (Zuidsingel). Voorm. 10 uur: Ds. Teeriiïk. 's Avonds 5£ uur: Ds. Teerink. VRIJE GEREF. GEMEENTE. Voorm. 9^ uur. Godsdienstoefening, 's Avonds 5J uur. Godsdienstoefening. CHR. GEREF. GEMEENTE. Lokaal „de Zaaier" Voorm. 9J uur. Godsdienstoefening, 's Avonds 5{ uur. Godsdienstoefening HERSTELD A POST. GEMEENTE, in de eenheid der Apostelen. Geb. „Eben-Haëzer". Muurhuizen 113. Voorm. 10 uur: Godsdienstoefening. Nam. uur: Godsdienstoefening. Burgerlijke stana. Van 20 tot 28 Januari 1910. Geboren: Albertus Johannes, z. van Albertus Sigismundus Hendrikus Brussen en Johanna Maria Rosalina Loesberg. Ali- di Gertrudis Maria, d. van Bnlthasar The- odorus Meijer en Cornelia Maria van Lce- vezijn. Maria, d. van Willem Willemse en Reiniera van Kleinwel. Cornelis, z. van Abraham Albertus Snabel en Hendriks Pe- tronella Riezebos. Hendrika, d. van Adri- anus van Lent en Hendrika Koenen. Adri- anus, z. van Bernardus de Wit en Eliza beth Oostveen. Bernardus Marinus, z. van Gerrit Jan Koot en Maria Catharina Riet bergen. Jannetje, d. van Hendrik van den Hoek en Peetje van Putten. Cornelia, d. van Wulfert Houtveen en Margaretha van Hamersveld. Dirkje, d. van Dirk Juffer en Hilligje Groen. Arend, z. van Arend Tig chelaar en Lammigje Scholten. W'ilhelmua Marinus, z. van Joannes Hartman en Geer- truida Vlug. Ondertrouwd: Joseph Charlea Snijders en Johanna Tuithof. Petrus Jo hannes Jaquet. en Geertrukla Theodora Ro sier. Frederik Hendrik de Bruin en Jaque- 11 ne Croes. Getrouwd: Wouter Deijs en Joan na Theresia Wery. Augustinus Johannes Carolus Franciscus Mittelmeijer en Maria Voskuilen. Johannes van de Pol en Jacoba Katarina Markhorst. Egbert Enterman en Geertruida Ruhet-. Aart van de Brug en Cornelia Boersen. Overleden: Leendert Martinus Roos, 72 j., wedn. van Everarda Mulderij. Hendrika Geertruida Cornelia Maria van Oven, 20 mnd. Hendrik Schoonhoven, 72 j., echtg. van Jannetje Vcrkroost. Een als levenloos aangegeven kind m. geslacht. Eva Steenvoorden, 78 j., ongeh. Richarda van den Tweel, 46 j., echtg. van Willem Sclioonderbeek. Jan Laak, 13 j. Jan Hen drik Alexandexr Nierstrasz, 60 j., echtg. van Johanna Justina V7ilhelmina van Schermbeek. Marinus Hoff, 17 nind. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in don morgen vuo 29 Januari 1910. MedegecteAd door het Kon. Keit Met Instituut te de Bilt. Hoogsto barometerstand761.2 te Riga. Laagste barometerstand735.4 te Sylt. Verwachting tot den avond van 30 Jan. Krachtige, later afnemend© N.-W. tot W. wind. Aanvankelijk buiig, later opklarend, daling van temperatuur. Faillissementen. Failliet verklaard: N. Kit, bakker te Zeist. Rechter comm. Jhr. mr Schunr- becque Iloeye, curator mr. A. J. S. van Lier te Utrecht. Geëindigd: R. II. Gans, M. Rieens, Mij. t >t Expl van A Hill© A Co., Zuivelindus trie Mij., in liq., en S. Polak, koopman te Utrecht.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3