Bekwaam KOPERSLAGER Uurwerken. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. Sanatorium voor Longlijders ADVERTENTI EN. Kennisgeving. W. F. A. GROENHUIZEN, Lissone's Voorjaarsreizen. Nieuw 4 Talig Woordenboek. MELKSUIKER Hffir Kindervoeding, Vertegenwoordiging. Mineraal-S meer oliën MARMEREN SCHOORSTEENMANTELS. ZINGENDE VOGELS TILLY. gevangenis te Roermond overgebracht, waarin hij, op bevel der justitie, werd op gesloten. Avond aan avond is het to Beek-en-Donk zeer rumoerig op straat; van verschillende woningen, bewoond door niet-stakers, wer den de ruiten ingesmeten. Naar verluidt, heeft de firma Van Thiel aan ongeveer 50 werklieden doen mededeelen. dat zij de woningen, die door hen worden bewoond en die aan de firma toe belmoren, moeten ontruimen Poging tot brandstich tingen diefstal. Te Lobit is 11 dezer een poging tot --andstiehting verijdeld ten kantore van de firma Peters, steenfabriek al daar. Het- parket uit Arnhem heeft een on derzoek ingesteld. Als gevolg daarvan is on der verdenking van poging tot brandstich ting en diefstal van f 1300 aangehouden en naar hot huis van bewaring overgebracht de 20-jarige boekhouder der firma Peters, ,J. Tichelaar. Apachen Vrijdagmorgen half zes word het echtpaar J. van den Brink in heit Veen hevig verschrikt- wakker dóór dien uit roep ,,Je geld of je leven". Terwijl ze zich in hun bed oprichtten, zagen die reeds be jaard© menschen drie mannon voor zich met lange mossen gewapend en met onkenbaar gemaakte gezichten. De brutale gasten had den de lamp in het vertrek opgestoken en begonnen op aanwijzing van het ontstelde echtpaar hef kabinet te onderzoeken. Daar de buit, bestaande uit esnige zilveren voor werpen, hen niet kon bevredigen, dwongen zij Van den Brink en zijn vrouw het bod verlaten en ontnamen hun het geld dat z.j in den zak hadden. D? vrouw, die even aan hun aandacht was ontsnapt, wist naar bui ten te sluipen om de buren te hulp te roe pon, wat de onverlaten de vlucht deed u ©men. Treuri g. Waarschijnlijk tenge volge der slechte verstandhouding tusschen J het echtpaar, verliet vrouw M., te Nieuw- dorp nabij Silvolde, Woensdag de echtelijke woning, met achterlating van haar viertal kinderen. Den volgenden dag verliet ook de man het huis zondër zijn adres achter te laten, waarop de grootvader de kinderen op de stoep van de pastorie der 11.-K. kerk te Silvolde zette.*Daar bleven de arme stum pers eenige uren zitten, totdat, na onder- j handeling der gemeente- en armbesturen, de stakkers opgenomen, zijn in liet R.-K. Ziekenhuis te Terborg. Hoog water in Friesland. Uit IJ 1st wordt aan de Leeuw. Ct. gemeld Alle ,,kriten" hier in den omtrek staan I geheel of gedeeltelijk onder water. Malen schijnt weinig te helpen, ofschoon de polder- dijken het tot nog toe gehouden hebben. j Woningen, die niet aan den weg staan, j zijn alleen met hooge laarzen aan te berei- ken. Nu de algemeene gezondheidstoestand, misschien o-.k al tengevolge van weer en water, minder wordt, verzwaart dit de taak der geneeiflbeerendie hun practijk op het platteland hebben, niet weinig. De landbouwers zijn op dit oogenblik bet meeste bevreesd voor strenge vorst. Lande rijen, die scheel met water bedekt zijn, zou den er wellicht weinig schade van ondervin den, maar andere ,.in splis" staande, zouden vo'T jaren bedorven worden. Blijft de vorst echter uit en verdwijnt bet water geleidelijk, dan, zoo vertelde een ervaren greidboer, is er, als voorjaar en zomer niet te ongunstig zijn. waarschijnlijk een vruchtbaar jaar te wachten. De in den herfst stuk getrapte grei- den zullen door het water geslecht zijn. De zoogenaamde ..buitenlanden" zullen, ah; ze weer boven komen, voor wel drie jaar rijke lijk bemest zijn. Zoo kan er dan toch nog iets goeds ui» de"oterstrooming voortkomen. School- en Kerknieuw».. Re neutraliteit van het On der wijs. In de afdeeling Amsterdam van den Bond van Nederlandsdhe Onderwijzers is liet .referendum -gehouden over de besluiten der alge meene vergadering. Aan het referendum werd deelgenomen door 439 leden. Vóór de motie, in zake de neutraliteit, verklaarden zich 394 leden; tegen 39, en blanco 6. De s t r ij d der openbare on der w ij z e r s. In ..De Volksschool", het orgaan der afd. Amsterdam van <jpu Bond van Ned. On derwijzers, wordt medegedeeld, dat het Xederl. Onderwijzersgenootschap, hetwelk thans in zake de neutraliteitsquaestie tegen den Bond optreedt, van 190-5 tot 1 Januari 1909 met 8-57 leden is teruggeloopen, terwijl de Bond gestadig in leden tal groeide. Na de rede van den heer Ossendorp traden sedert 1 Januari j.l. weer 64 leden tot den Bond toe en sedert ,.De Bode" dit bericht verspreidde, hield de toeloop aan, «x>k uit Amsterdam. 's-G ravenhage, 12 Februari. Examens nuttige handwerken. Geëxamineerd 15, gesllaagd 13 can did aten. n.l. de dames: N. den Hollander, Dordrecht; A. Ouwehand, Broek op Langend ijk; C. A. Brandwijk. Rotterdam C. A. Buwalda, Den Haag; N. Don. M. van Heijst, A. Hebeis, allen VlaatdingenL. Begeer en T. ,YV. de Jong, GoudaW. C. Dingier en A. A. Arnold), Delft; A. J. Klein en M. C. Vermaas, Scheveningen. Zaterdagavond heeft de afdeeling Utrecht van de Vereen, van Hoofden van Scholen in Nederland de volgende motie aangenomen (met algemeene stem- ipen) De vergadering van de afdeeling „Utrecht"' van de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland, ge hoord de door hare leden gehouden be sprekingen, overwegende, dat de neutraliteit der openbare school door wet en historie is bepaald dat de wet aan de onderwijzers niet de verplichting oplegt, zicli te onthou den van hel aankweeken van godsdien stige en nationale gevoelens; dat zij immers den onderwijzers slechts voorschrijft, zich te onthouden van iet-s te lee'ren, te doen of toe te laten, wat strijdig is met den eerbied, ver schuldigd aan de godsdienstige begrip pen van andersdenkenden dat zij bovendien positief voorschrijft j de opleiding der leerlingen tot alle chris telijke en maatschappelijke deugden; dat onder de laatste ongetwijfeld be hoort eerbied vofir de wet en voor de overheid, die met de uitvoering van de voorschriften der wel is belast; dat derhalve eerbied voor den be- st aan den regeeringsvorm in ons land door de openbare school behoort te wor Jen aangekweekt dat bovendien de openbare school is <en instituut van de overheid en dat derhalve de geest, waarin zij onderwijs heeft te geven, door de overheid en niet door de onderwijzers wordt bepaald van oordeel, dat de zoogenaamde absolute neutra liteit, zooals die door den Bond van Nederlandsche Onderwijzers word't ge propageerd, strijdig is met dit karakter van de openbare school dat bovendien die absolute neutrali teit op paedagogische gronden niet is te verdedigen dat de propaganda er voor aan do openbare school groot nadeel toebrengt verklaart, het drijven naar de zoogenaamde ab- solure neutraliteit ten sterkste af te keuren en noodigt het bestuur uit, zich daartegen met alle middelen, welke het dienstig zal oordcelen, te verzetten. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Verc-eniging tot stichting en explci tatie van een Herstellingsoord voor Spoor wegpersoneel zal op 11 Mei a.s. te Utrecht) worden gehouden. Apeldoorn. Bij de te Utrecht gehou den aanbesteding voor den bouw van een sa natorium te Beekbergen bij Apeldoorn was het laagst ingeschreven door H. van Dijk, te Doesburg, voor f 69,890. B. en W. schi-even dd. 7 Februari 1910 aan -dien gemeenteraad „Overeenkomstig de mededeel in g, gedaan in ons voorstel van 9 December 1909, afd. I, no. 1702, (Bijlage Raad no. 470) hebben wij ons gewend tot den minister van Binnen- landsche Zaken met verzoek ons antwoord te willen doen toekomen op onze missive van 21 December 1908, afd. I, no. 1728, betref fende de eventueele overname van de Hoo- ger Burgerschool dóór het Rijk en de stichting van een Handelsschool door de gemeente. Uit het daarna ontvangen ant woord, d.d. 12 Januari 1910, no. 54, afd. H. M. O. welk antwoord voor u' ter in zage ligt blijkt, dat de minister „voor hands geen vrijheid kan vinden te bevor deren, dat gemeentelijke Hoogere Burger scholen door het Rijk worden overgenomn". Het genoemde -schrijven van den minister bevat verder mededeelingen betreffende d'e toekomstige regelen ten aanzien der eubsi- dieering door liet Rijk en d'e schoolgeldhef fing voor buiten leerlingen welke medé- deeliiigen o vereenkom en met he tgeen reeds beken-di is uit de behandeling van dei Staats- begrooting voor 1910. Volgens die- -Staals- begroo'ting zal, te rekenen met ingang van 1 Januari 1910, ten behoeve van een Hoo gere Burgerschool met 5-jarigen cursus zon der parallel-klassen een jaarlijksch subsidie toegekend worden van f 5000, te vermeer deren met f 1000 voor elke parallel-afdee- ling, die wordt gevormd om te voorkomen, dat bet getal leerlingen eener klasse 25 zou re boven gaan. Bovendien ligt- het in de bedoeling van den minister, dat de gemeenten, die eene Hoogere Burgerschool in stand' houden, te vens aanspraak zullen mogen maken op eene bijdrage van de omliggende gemeenten, van uit welke buitenleerlingen de school bezoe ken, een en ander onder voorwaarde, dat die buitenleerlingenop den zelfden voet worden toegelaten als de leerlingen uit-de gemeente, waar de Hoogere Burgerschool gevestigd is. De minister geeft u daarom in overweging, met de besturen der belanghebbende buiten gemeenten een overeenkomst aan te gaan, waarbij de gemeente Amersfoort zich ver bindt, -de leerlingen uit d'eze gemeenten op denzelfden voet tot de Hoogere Burgerschool toe te laten als de Amersfoortsche leerlin gen, en bedoelde gemeentebesturen hunner zijds de verplichting op 'zich nemen, jaarlijks een som aan de gemeente Amersfoort te be ialen, hetzij tot een vooraf té stellen be drag, onafhankelijk van het aantal leerlin gen, hetzij berekend naar het getal dier bui tenleerlingen, die op de Hoogere Burger school plaatsing verlangen. Voor het geval een of meer buitengemeen ten mochten weigeren een dergelijke overeen komst te sluiten, zou de minister er geen be zwaar tegen hébben, dat van de leerlingen uit deze gemeente een hooger schoolgeld werd geheven, mits niet lol zoodanig, bedrag, dat het den min istei* met 'hét oog op de om standigheden overdreven zou voorkomen. Het bezwaar, dat tot beden bestond tegen het heffen van eon hooger schoolgeld van bui tenleerlingen dan van Amersfoortsche leer lingen t. w. verlies- van de Rijkssubsi die - is derhalve vervallen. De beslissing, die uwe vergadering, thans ten aanzien van de buitenleerlingen kan ne men, kan in 3 richtingen gezocht worden 1. het sluiten van de school voor alle bui ten leerlingen 2. het toelaten der buitenleerlingen op de bestaande voorwaarden 3. het toelaten der buitenleerlingen tegen betaling van hooger schoolgeld. Een hesluit, in den onder 1. aangegeven z-in achten wij niet in bet belang der gemeen te. De motieven voor deze meening uitvoerig iviteen te zetten, meenen wij als overbodig te mogen beschouwen, daar waar uwe vergade ring Je school steeds voor alle buïtcnleer- lingen open gesteld heeft toen de omstan digheden belangrijk ongunstiger waren, dan zij zich thans laten aanzien immers destijds hield d'e Rijkssubsidie geen veihand met het aantal parallel-afdeelingen zelfs "werd deze verminderd toen .liet aantal afdeelingen steeg en zou de invoering van hooger schoolgeld 'voor buitenleerlingen -de1 Rijke subsidie doen vervallen. In 't bijzonder wijzen wij er op, dat slui ting van de school voor de buitenleerlingen niet het gevolg zou hebben, dat met 5 kla3 ecu volstaan zou kunnen worden. Neemt men, iu verhand met het schrijven van den minister, een getal van 25 leerlingen pet klasse als maximum aan, dan zou ook voor kinderen uit de gemeente meermalen een klasse .gesplitst moeten zijn, Eeu 'besluit als bedoeld; onder 2. achten wij evenmin in 't belang der gemeente. Hier voor is reeds gezegd, dat vroeger het verhoo- gen van schoolgeld, uitsluitend voor de bui tenleerlingen, verlies van de Rijkssubsidie zou veroorzaakt hébben. Dit gevaar is thans uitgesloten. Gelijk uit het hierna volgende blijkt, zijn de gemiddelde kosten per leer ling na aftrek der Rijkssubsidie belangrijk hooger dan het schoolgeld. Er bestaat naar onze meening geen enkele deugdelijke reden, de gemeente Amersfoort jaarlijks voor iede- ren buitenleerling een naar verhouding be langrijk bedrag te doen bijpassen. Uit de redenen, die tot bestrijding van de onder 1. en 2, -genoemde besluiten leiden, volgt tevene, dat wij eene regeling, waarbij een hooger schoolgeld' der buitenleerlingen gelieven wordt, onder -tie bestaande omstan digheden liet meest in 't belang der gemeen te oordeelen. Rekent men onder de kosten de jaarlijk sche annuïteit»,-aflossing voor het hoofdge bouw ad f 1800 en een bedrag voor het Werk huis ad f 500 's jaars - - welk bedrag bier voor zeer laag gesteld is dan bedragen over de jaren 1904 tot 1909 de gemiddelde kosten per leerling, na aftrek van de Rijks subsidie, pl.m. f 142. terwijl het schoolgeld op f 60 vastgesteld is. Voor deze berekening is het wenschelijk, met- 1904 te beginnen, omdat de nieuwe salarisregeling voor het per soneel op 1 September 1903 in werking i-s ge treden. Het komt ons op grond van dit getal wen schelijk voor te besluiten, dati voor iederen buitenleeriing-spoorleerling een hedrag van i 125 en voor iederen buitenleerling-kostleer- ling ten bedrag van f 100 per cursus aan de gemeente betaald worde, met ingang van 1 September 1910. De toehoorders' betalen thans voor elk vakf 6 's jaars, indien eenmaal 's weeks, f 9 's jaars indien tweemaal 's weeks, -f 12 's jaars indien driemaal 's weeks, en f 15 's jaars indien vier of meermalen 's weeks onderwijs in dat vak word't gegeven. Deze get-allen zouden voor dé budt'enleerlingen- toehoorders vastgesteld kunnen worden op f 12, f 18, f 24 en f 30. Op 31 December werd de school bezocht door buiten leerlingen uit de gemeenten, aan gegeven op den hierbij behoorenden staat. De invloed, die een besluit als door ons boven aangegeven is, op het aantal buiten leerlingen zal uitoefenen, is niet te bereke nen. In \erband met de regeling van het aantal klassen in het evenwel noodzakelijk, bijtijds het noodige aantal parallel-afdeelin gen te kennen, zulks met het oog óp de even tueele verlenging vau de tijdelijke benoe mingen van eenige leéraren. Volgens het gewijzigde art. 6- van het re glement behooren cle leerlingen zich vóór J uli bij den directeur op te gévenna dien termijn behóeveii 'izij de toesteirrfhing van -de Oom missie van Toezicht om tót- de school te worden toegelaten. Nu het zeèr waarschijn lijk is, dat in tie eerstvolgende jaren nvin of meer belangrijke verandering in het aan tal buitenleerlingen zal komen, achten wij liet Voor eene goede regeling van het onder wijs noodzakelijk den termijn voor aanmel ding op 1 Juni te bepalen. Daarna kan da.i met eenige zekerheid de organisatie van de school voor den toekomstigen cursus worden vastgesteld. In den regel zal er natuurlijk geen bezwaar tot toelating ook bij aanmel ding na 1 Juni bestaan, indien -de plaats ruimte zich hiertegen niet verzet. Zoodra uwe vergadering lot eene verhoo ging van het schoolgeld voor de buitenleer lingen beslot-en -zal hebben, stellen wij ons voor overeenkomstig het schrijven van den minister van Binnenlandschc Zaken te wen den tot de besturen der betrokken gemeen ten. "oor zoover dit althans mogelijk isi in verband met de leerlingen, wier ouders in Indië wonen. Van den uitslag dier onderhandelingen zullen wij u mededeeling doen, opdat tijdig de verordening betreffende bet schoolgeld ge wijzigd. kan worden. Op grond van het bovenstaande hebben wij de eer u in overweging te geven 1. ten aanzien van het schoolgeld te be sluiten in den zin, als door one is voorge steld 2. vast te stellen het hierbij gevoegde be sluit tot wijziging van art. 6 van het regle ment voor het Middelbaar onderwijs in de gemeente Amersfoort, voor zooveel betreft de Hoogere Burgerschool. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris. J. O STENFERT KROESE. i Wij herinneren aan de lezing van den lieer C. K. Ekmt-, don bekenden hoefijzer- correspondent van bet Handelsblad te 's Gra- venbage, heden avond te 8 uur in Amici- tia te houden. 1 De iieer Elout zal behandelen ,,Do Mo derne gemeente in den Modernen Staat". Tegen een smidsknecht is door de po litie proces-verbaal opgemaakt ter zake van mishandeling van een knaapje In de afgeloopen week zijn weer een viertal personen bekeurd wegens overtreding van de rij wiel wet. Door 's avonds tijdig de fietslantaarn aan te steken voorkomt men dergelijke onaangename voorvallen, 't Is een - kleine moeite. Faillissementen. Failliet verklaard: 9 Februari. A. E. - Bakker, schilder, laatst gewoond hebbende te Utrecht. Rechter-comm. jhr. mr. J. Schuurbecque Boeijecurator jhr. mr. P. HHooft Graafland. Geëindigd, wegens het verbindend worden der uitdeel'ingslijst, het faillissement van mej. C. A. E Géubels, pensionhoudster te Apeldoorn. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen tn den morgen van 14 Februari 1910. Medegedeeld door het Kon Sed Mei Instituut te de liilt Hoogste barometerstand 774.0 te Horta, Ruigste 731.3 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 15 Febr. Meesi matige, aanvankelijk Z.-O., later Wtot Z.-W. wind, toenemende bewolking, later waarschijnlijk regenbuien, weinig ver andering in temperatuur te PUTTEN op de VELUffE. Voor patiënten met beginnend longlijde Paviljoensysteem, draaibare Lighal Boschlighall Geneesliecren: Arts H UA'TJFAS Med. I>rs. Arts >11 IMX I.KI KG. De Machinefabriek REINEVELD t Delft vraagt ten spoedigste een die zelfstandig werken kan. Lekdijk Benedendams en IJsseldam Kennisgeving. Dijkgraaf en Hoogheemraden van den Leks dijk Benedendams en Tan den IJs seldam, brengen ter kennis van de belang hebbenden, dat do Lijsten van Stemge- reclite Ingelanden voor de verschillende 1 Districten, gedurende do laatste aclit dagen der maand Februari, ter inzage zullen voor- liggen in het le District in het Dijkhuis te Jaarsveld, en in do drie andere Districten in de Raadhuizen van de Hoofdplaatsen dier Districten. Utrecht, den 1.2 Februari 1910. GODIN DE BEAUFORT, Dykgraaf. j U. H. VAN NOTTEN, Secretaris, Dijkgraaf en Hoogheemraden van den Lek dijk Bovendams brengen ter kennis van de Ingelanden, dat de Lijsten van .Stemge rechtigde Ingelanden voor do onder scheidene 'districten, gedurende de laatste aelit «lagen «Ier uiaan«l Februari dezes, jaars, ter inzage zullen voorliggen: Voor bet 4e district in het Lekdijkshuis te Utrecht en voor lipt 1ste, 2e, 3e, 5e en 6e district in de Raadhuizen der gemeenten Lang- I broek. Driebergen, Ilouten, Vleuten en Juttaaa, hoofdplaatsen dier districten. Utrecht, 12 Februari 1910. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd BOSCH VAN DRAKESTEIN, Dijkgiaaf. A. A. PIT, Secretaris 1 Totaal 176 uit 40 gemeenten, j De generanl-majoor Buhlman, com mandant der 4e divisie, is in Ti-et garnizoen aangekómen en beeft ,het bevel over de di- visie aanvaard. Z.H.h G. nam voorloopig intrek in „Rust- Ioord". De le luitenant- J. E, Haitsma Mu- j lier, van het le reg. veld-artillerie, keert j morgen van zijn detacheering te 's Graven- i hage bij zijn korps terug. Wij vestigen de aandacht van mili ciens der infanterie, genie en vesting-artil lerie, die dit jaar voor de laatste maal voor herhalingsoefeningen moeten opkomen, zoo mede van mil.-sergeanten der lichting 1909, op de openbare kennisgeving van den burge meester betreffende het overnachten buiten de kazerne. Zij die meenen in de «termen te vallen om voor de daarin bedoelde gunst in aanmerking te komen, moeten niet verzuimen zich, min stens 2 maanden vóór den dag van opkomst, schriftelijk tot hun comp.-commandant te wenden. Bij kon. besluit is benoemd tot grif fier bij het kantongerecht alhier mr. P. If. E. Bijl de Vroe, thans als zoodanig werk zaam te Harderwijk. Notaris A. VOSMAER te Zeist zal op Donderdag 17 Februari 1910. des voormiddags 10 uur. ten sterfhuize van CORNELIS VAN WAGËNINGEN te Zeist aan den Siberië weg no. 10. omconlaut geld VERKOOI'FX eenige meubilaire en andere roerende goederen, waarbij: KabinetKasten Chiffonnière Stoelen, Tafels, Spiegels, Lampen, Schilderden, Kachels, Fornuis, Veeren Bed met loebohooren on I Glas-Blik- en Aardewerk en al hetgeen meer te koop zal worden aangeboden. Twee uur vóór don verkoop uitgenommerd te bezichtigen. Horloger, Langestraat 42, Grootste sorteering I' klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijkvlug en coed. 20 Februari naar Nice, Monte Carlo enz. 8 Maart en 4 April een prachtige reis, langs de Fransche en Ital. Riviera per rijtuig, tevens bezoek Noord-Italië, Florence, Ve netië enz. 14 Maart en 18 April. Rome, Napels,Sor rento, Capri, enz. 2.1 Maart Parijs, Versailles, Fontainebleau. 24 Maart Goedkoope reis naar Parijs f 75.— 2 April n./h. heerlijke Andalusie. 4 April Midden en Zuid-S pan je. O April Oost-Span je en Majorka. 12 April Een kijkje in Algiers. Men vrage programma's 10 ets. per stuk. 7 Mei naar Amerika. Alleenreizenden neemt de proef met onze voor treffelijke hotel-coupons. Bekwame gidsen beschikbaar; ook voor pas sage en pleziervaarten wende men zich tot ons. LISSONE Zn. Singel 155, Amsterdam. Kieuw lVoortlenboek in 4 Talen, Hollamlscli. Franscli. Fngelscli en Dultsch, bewerkt door SERVAAS DE BRUIN en DEWALD Gebonden in linnen hand voor slechts f 1. DIT Wwwr(,enboi'k is bij «le cor- respomlentic een onmisbare vraagbaak. Te bekomen bij D. HOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang 98, te Rot- ter«laui, on vorder alom. Franco na ont vangst Postwissel van slechts f 1, waarop melden: 4 Talig Woordenboek. - G goefa;slt, is uiterste. Par busje f0,70, f0,40, f0,30. Eollandsclis Melksulkerfahriek, UITGEEST. i Groot Impoi thuis van zoekt flink persoon tegen provisie «Ier afname. Offerten onder B. I. 11220 aan RUDOLF MOSSE, Berlin S. IV. Amsterdam. G. J. COOL, Rotterdam. UTRECHT, Bilistraat 30. Telepll. 322. met J. F. KIF.U-VIS' Verpakte Zaden en Voeders. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 15 ct. Papegaaien voeder22 Zevenzaad voor WildzangÏO Parkieten voeder16 n Voeder voor Ind. Vogels16 Zoet Zomerraapzaad12 Lijster- en Leeuwerikenvocder, per kilo13 Lijster- en Leouworikenvoeder, per '/i kilo pakje23 Geparlumeerd gezuiverd Vogelzand 13 J. F. Riem—Vis' liraehtochten«l- voeder voor Hoenders, bevordert hot eiorleggon. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam ©n adres, men lette daarop 2lJt5 2650 kilo. f 0.13 f 0.90 4,— 7.23 Verkrijgbaar bij .1. VAK GFADE- HK1V, alwaar (jscourant gratis ver krijgbaar is. J F. RIEM VIS Zaadhandel, Molstr. 12, Ben Haag. Echt Victoriawater OBEHI.AHNSTCIN Schouwburg Utrecht. Uitering ten bah van het Op/lctitings-fonds van da Vereeniging „Het Gioene Kruis" te Utrecht, op Vrijdag 18 Februari 1910, te geven door de Utrschtsche Tooneelvereeniging „APOLL O". Opgericht 2 Maart 1901. Blyspoi ia 4 bedrijvon door FRANCIS STAHL. Aanvang 8 uur. j Prijzen «Ier Plaatsen: Balcon f 3.—, Stalles on le Amph. f 2.50, lo Zijloge 2.25, Baignoires en 2e Amph. 2.Parterre f 1.50, 3«. Amph. f 1.—, 2e Zijlogo f 0.80, 4c Amph. f 0.50, Gaanderij f 0.30. PlaatsbesprekingVoor Aandeolhouders Woensdag vnn 10 tot 12 uur, voor het Publiek donzelfden dag (na loting) van 1 tot 3 uur, verder Donderdag en Vrijdag van 10 tot 12 en, van 1 tot 3 uur. I

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3