3 UC HAM'S PIUEN Lekkere Lekkere BULLIVANT's HOOGERWERFF Co., Prima Goudreiiietten, - NAAR MAAT. - C. H. DE JONG, Uurwerken. Verkoop Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIES B. J. VAN ENST, AFWEZIG. Aanbesteding. Lissone's Voorjaarsreizen. JONG HEIDELBERG. s: W. F. A. GROENHUIZEN, STEARINE-KAARSEN van de Steaiie-Kaarafabrie! „Apallo". Buigzaam Staaldraadtouw. Kinderdijk en Vlaardingen. nieuwe gezichtspunten oplevert en waarbij mede nog verschillende andere misdaden zijn bekend geworden. Hot onderzoek, ge leid door den distüot.5 commandant der ma rechaussee, den heer Thomson, wordt thans op uitgebreide schaal voortgezet. Med e_p lichtigheid aan in braak. Maandagavond zijn ook de twee medeplichtigen van den portier van het. Is raëlitisch Oudeliedengesticlit te Rotterdam, zijnde de gebr. De B., gearresteerd. Zij had den do f 700 onderling verdeeld. De portier had daarvan f 120 en de anderen de rest ontvangen. De vermiste jongen. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam brengt ter kennis, dat op Vrijdag 11 Febr., des avonds tusschen halfacht en halftien, ge durende ongeveer 12 minuten in een melk- salon in de Kalverstraat aldaar zou vertoefd hebben een als heer gekleed man met don kere kleeding, fantasievest en hoed. Bedoelde heer had een gezond uiterlijk, een blonden afhangenden knevel en droeg opvallend mooie chroomiederen schoenen. In zijn gezelschap bevond zich een naar gis sing 14 a 15-jarige jongen met bleek uiter lijk, blijkbaar van boerenafkomst, met zeer licht haar, o.a gekleed met lange broek, waar hij blijkbaar eenigszins was uitgegroeid on schoenen. Vermoed wordt, dat genoemde knaap .geweest kan zijn de bijna 14-jarige Jan van der Wiel, die sedert 11 Februari jl. uit zijn woonplaats, Zeist, vermist wordt en wiens signalement luidtlengte 1.50.. schraal en bleek- uiterlijk, blond. Merkbare teékens draagt bovenlip over de onderlip, laatstelijk gekleed met donker grijs geruit jasje en donker gestreept lange broek en vest, zwarte rijgschoenen, grijsachtige jockeypet en roode das. Uit een gesprek door dien heer met den knaap gevoerd, viel af te leiden, dat het plan bestond" om met een dey treinen van hier te vertrekken Ieder, die omtrent bovenomschreven heer en den hem vergezel lenden knaap eenige in lichtingen zou kunnen geven, wordt beleefd yerzocht déz^, hetzij schriftelijk, hetzij per soonlijk, aan denhoofdcommissaris voor noemd, mede te deelen'. Een voor 5 jaren geleden vervaardigd por tret van den vermisten knaap ligt aan het hoofdbureau van politie, Stadhouderskade te Amsterdam. Een dubbel ongeluk. Vrijdag avond, toen de van 'heb station komende tram Hulst binnensboómde, kwam uit een straat, welke door de tramlijn wordt gesne den. een bierkar uit St. Jan steen, gevoerd door een knecht, aan. Waarschijnlijk heeft de knecht door het geetomme] der ledig© biervaten, welke op de kar lagen, de tram niet géhoord, want eensklaps wend het voer tuig door de locomotief van de train aange reden en met zooveel kracht tegen den voor gevel van een daar staand huis geslingerd, dat deze instortte. De knecht, die op de kar zat, raakte bekneld en kon met moeite weg gehaald worden. Hij werd in een herberg binnengedragen en klaagde over h©vige pijn in de boenen. Later in den avond is hij naar het R. K. Iiefdelhui6 vervoerd. Aan'de machine van de train was eenige schade en het voorval gaf voor de tram on geveer drie kwartier vertraging. Vrouw verbrand. In de Xave- riestraat te 's-Gravenhage is Zondagochtend half zes een vrouw op tot nog toe onbeken de wijze in haar woning in brand geraakt. Toen men de ongelukkige op haar hulpge roep op het plaatsje achter haar woning vond, wac zij reeds deerlijk verbrand. Een der buren bluschte met een doek, waarin hij haar wikkelde, de vlammen. De vrouw werd per auto naar het R. K. ziekenhuis gebracht en is daar eenige uren later na een smartelijk lijden overle den. (Avd.). Bekneld geraakt. Maandag middag waren nabij het station Zuid der II. IJ. S. M. te Enschedé eenige jongens aan het verstoppertje-spelen en één hunner, d© 12-jar. Jacob Postma, koos als schuilplaats een stootblok, waartegen bijna op hetzelfde I oogenblik een wagon aanrolde van een ran geerenden trein. Het knaapje geraakte tus- I schen buffers en blok, zood'at zijn borst in elkaar werd gedrukt en eenige ribben bra- ken de toestand is wanhopig. Blijkens een- later, bericht is het kind j in het ziekenhuis overleden. i Omtrent de instorting van Ihet graan pakli uis te Gro- ningen lezen wij nog in de N. Gron. Ct. Zaterdagmorgen zijn de zolders en een I der buitenmuren van het graan pakhuis Al pha, gelegen vlak naast de groote Ooster- 'haven pakhui zen der Elevator-Maatschappij, onder den zwaren druk van eenige honderden last graan bezweken. Toen om 9 uur een vijftal mannen van-het personeel der firma Schil thuie Co. op de zolders werkzaam waren, hoorden zij nu en dan een verdacht gekraak, dat hen eerst aan brand dead den ken, maar dat hun eenige oogenblikken latei- de zekerheid gaf dat door den grooten last. de muren begonnen te werken en uit te zet ten. Eensklaps weerklonk een krachtige knal, diie hen verschrikt dead opspringen en vluch ten. Waarschijnlijk was een der binten af geknapt. Nauwelijks waren zij buiten gekomen, toen de linker zijmuur aan d© achterzijde met een hevig gekraak uiteen&prong en in het gangetje naast het pakhuis ineen viel. D© balken, waarop de zolders rustten hadden nu hun steun verloren, alles helde naar links over en het graan stroomde de helping ai. op en tusschen de ruïne. De ondierste zol ders konden de van boven komende zwaarte, niet torschen en stortten eveneens in met donderend geraas. Het moet een geweldig spektakel zijn geweest volgens de buren. Waar de situatie der tegenover wonenden eerst niet zoneter gevaar was, werd door hen tijdelijuc hun woning verlaten, totdat de zaak wat? gestut, waaitoe men onmiddellijk over ging- De inhoud van het pakhuis schatte mén op ongeveer 500 la6t. Men is Maiandag den geheel en dag bezag gew met het opruimen van de haver die men in schepen heeft overgeladen, terwijl men ook met liet stutten is doorgegaan. School- en Kerknieuws. Do heer Lisman had Maandag in den Haag- schen gemeenteraad willen spreken over de oircu- laire van 11. en W. aan de schoolhoofden betrek kelijk de neutraliteitsmoiie. Inmiddels is het ma nifest verschenen van den Bond van Ned. onder., wijzers, dat hem zeer verrast heeft, omdat het zich géheel plaatst op het standpunt van den Raad. Dit heeft hem doen afzien van zijn voor nemen om 11. en W. te interpelleeren. De Voorzitter achtte dus geen reden aanwezig om verder cwer deze zaak te spreken. De heer Lisman achtte dit voor zidh niet meer noodig- Het vrye kwartiertje. De neutral iteitskwestie. De Maandag avond gehouden vergadering van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs te Amsterdam heeft vastgesteld het antwoord aan B. en W. op het verzoek de meening der oommissie te doen kennen omtrent de vraag, of het vrije kwartiertje oip de scholen voor gewoon lager onderwijs, sedert eettuigen tijd ingevoerd, in derdaad den gunstigen invloed uitoefent, dien men er destijds van verwachtte, en of het op dien grond bekoort te worden gehandhaafd, on danks de bezwaren die er aan verbonden zijn. Besloten werd aan B en W. te berichten dat na de invoering van het vrije kwartiertje" de lolkalen en de leerlingen in het laatste gedeelte van den leertijd fnissoher zijn, op grond waarvan het behoud en verpoozing gowensóht ia. Door den heer Van Dieren, lid der commissie, was in de vorige vergadering zijn voornemen te kennen gegeven in deze vergadering te spreken over de neutra1, iteitsquaestic. Reeds toen ver klaarden verschillende leden zich tegen dit voor nemen en vooral tegen het uitspreken van een meening door de commissie als zoodanig. In aan sluiting hiermede dienden de hoeren P.- de Vos Jr. c.s. een motie in, waarin de oommissie, ^over wegende dat zoolang geen geval bekend is, dat eenige onderwijzeres) bij het opemlbaar lager onderwijs te Amsterdam gehandeld heeft in strijd met den geest of de letter van art. 35 der wet op het lager onderwijs", als haar meoning uit- spreekt dat het niet op den weg der commissie ligt haar gedragslijn al bij voorbaat te bepalen. Inmiddels verklaarde de hoer Van Dieren schriftelijk van zijn voornomen af te zien. Schr. heeft ontvangen een rondschrijven van het be stuur van den Bond van Ned. Onderwijzers aan het Nederlandsdhe volk waarin het wordt voor gesteld alsof de bondsleden nooit bezwaar héb ben gehad zich in de school zóó te gedragen als van de openbare onderwijzers mag worden ver wacht. Degenen die, zooaïs de heer Van Dieren, n.eenen dat zij daarin nogal eens te kort zijn geschoten worden met scheldwoorden overladen. Na aandachtige lozing van dat rondsel)rijven en vergelijking met vroegere uitingen, komt de heer Van Dieren tot de conclusie, dat de stellers en de mensehen uit wier naam zij spreken, nog ge vaarlijker zijn dan voorheen gedacht werd. Schr. zal daarom zijn argumenten in brochure vorm inededeelen. Eenige gedachtenwisseliing ontstond over de vraag, of de mol ie-De Vos onder deze omstan digheden nog wol reden van bestaan had. De voorstellers wenschten haar echter niet in te trekken. Zij werd met groote meerderheid aan genomen. Het examen voor bewaarsohoolonderwijizè- ressen, uitgaande vau de Christelijke Vormschool te Amsterdam, zal onder medewerking eener daartoe benoemde commissie, waarin vertegen woordigers van liet Stedelijk Bestuur, gehouden worden op 21 Maart en volgende dagen. Ook voor personen buiten Amsterdam. Aanmelding ten spoedigste bij H. P. D. Harm- sen, waarnemend secretaris Grooto Wittenfbur- gerstraat 42, Amsterdam. De mariije-preelken. .Naar aaideidinlg van het berichtje uit De Hervorming, schrijft de secretaris van bedoelde commissie aan de N. 11., Ct. o. a. .,lu bedoeld stukje komen deze zinnen voor: ..(De commissie) bood een nieuwen bundel aan, oie niet Ijostaathij zal ook wel niet komen. Want het aanbod is niet aangenomenzooals ook een ^audiëntie, bij den Minister aangevraagd, niet is 'verleend." Jatist .is, dat de door ons aangeboden bundel nog niet is gedrukt. Of dit gebeuren zal, wachten wjj nog steeds af. Ons aanbod is nog niet aange nomen en de aangevraagde audiëntie is nog niet verleend. M. a. w. wij wachten nog op de be. slissing v\an den Minister." Gravin F Sc'ni rum el pen nin ck is ver hinderd Vrijdag 11 JCaart e. k. ben Paus- huize te ontvangen. De dir.-gen. van den landbouw brengt in de Staatscourant ter kennfis, dat eerlang gelegenheid zal gegeven worden tot het af leggen van het veeartsen ij kundig examen, ter verkrijging van het diploma van vee arts. Dag en plaats van dat examen zullen nader worden 'bekend gemaakt. Schriftelijke opgave vóór 1 April e.k. aan den voorzitter der examen-oommissie, dr. A. W. H. Wirtz, te Zeist (Prins Hendrdklaan 2), met bijvoeging van de in art. 10 der wet van 8 Juli 1874 (Stbl. No. 99) ver melde bewijzen. Utrecht. De politie te Utrecht heeft aangehouden twee personen, beiden wonen de te Utrecht en behangers van beroep, die door den poli tie-agent Bosman herkend zijn als de daders, die hem in den nacht van 24 op 25 Februari 1.1. op het Visschersplein te Utrecht bij de aanhouding van enkele verdachte personen, ernstig hebben mis handeld. Toelage voor een politie- h o n d. De raad der gemeente Maarssen heeft besloten den gemeenteveldwachter een jaarlijkeche toelage te geven van f 25 voor het houden van een politiehond. Burgemeester en Wethouders van Baarn hebben den gemeenteraad, op advies der gas-conrmiseie, voorgesteld den heer P. J. Groenendaal, opzichter dér gasfabriek, voor den tijd van één jaar te benoemen tot waarnemend-directeur der fabriek, ter tijde lijke voorziening in dé vacature, ontstaan dbo rheit verleend eervol ontslag aan 'dén heer H. E. Hoegsma. Hilversum. Het gerechtshof te Am sterdam heeft ontslagen van rechtsvervol ging den politie-agent uit Hilversum, die door de 4e kamer der Amsterdamsche recht bank werd veroordeeld tot drie imaanden gevangenisstraf wegens het wederrechtelijk binnendringen eener woning (met blijkbaar oneerbare bedoelingen). Naarden, De afdeeling Gooi van B. v. N. O. heeft de volgende motie met 12 van de 15 stemlmen aangenomen De afdeeling enz., kennis genomen liéb- beude van de aanslagen op de neutraliteit in het onderwijs en de politieke vrijheid van den onderwijzer door B. en W. van Rotter dam' en den Raad van Naar den protesteert ten sterkste tegen deze aanslagen verklaart den strijd voor punt H onverzwakt te zul len blijven voeren, en besluit deze motie te zullen publiceeren. Dé afdeeling zal 9 afgevaardigden zen den naar de vergadering te Arasterdam op 20 dezer. Barneveld. Op voorstel van den heer W. van de Bleek heeft de raad der gemeente Barneveld gisteren besloten, zich vóór een benoeming van onderwijzers (essen) zooveel mogelijk van de politieke gezindheid der sollicitanten te overtuigen. Hoenderloo. Door het bestuur van liet Doorgangshuis te Hoenderloo werd dezer dagen een gift ontvangen van 1000 van jonk vrouwe N. N. Tevens kwam aan kleinere gaven ook een bedrag van 1000 De heer B. ter Haar Romeny slaag de aan d© R. H. S. te Utrecht voor het can- didaats-examen in de godgeleerdheid. Onze oud-stadgenooten de 1ste lui tenants der veld-artillerie P. D. van Es sen eu C. A. Prins zijn benoemd tot kapi tein, eerstgenoemde bij zijn tegenwoordig korps het 2e reg. veld-artillerie, laatstge noemde die gedetacheerd, is aan de Hoo- gere Krijgsschool, bij het 3e reg. vesting artillerie. De kolonel Jhr. L. A. P. Six is bij Kon. Besluit, ter zake van lichaamsgebreken, op pensioen gesteld. De heer dr. W. H. Chr. van Esveldi is door B. en W. van Sneek op de voor dracht geplaatst voor een benoeming tot leeraar in de oude talen aan het gymnasium aldaar. Binnen kort zullen wij als feuille ton opnemen den roman „Mijn Vriend de Chauffeur" door C. N. en W. M. William son, schrijvers van het interessante „De kranige Chauffeur", indertijd ook door ons als feuilleton opgenomen. In café „Centraal" werd gisteren avond dooreen aantal Katholieken hier ter stede eene vergadering gehouden unet het doel eene R. K. Politieke propaganda- club op te richten. Een voorloopig reglement werd samen gesteld, waarna staande de vergadering 30 der aanwezigen zich als lid opgaven. De vereeniging zal den naam dragen van ,,Dr. Schaepman"haar doel is om, be halve een zoo groot mogelijk aantal R.-K. op de kiezerslijsten te plaatsen en in de dagen van verkiezingen voor de belangen barer candidaten te werken, een biblio theek op te richten van politieke werken, om meerdere kennis onder de Katholieken te verspreiden. De vergadering koos een voorloopig be stuur 'bestaande uit de heeren Dr. J. W. Jorissen, Mr. H. W. J. M. de Jong, F. J. Kisner, H. Bouwman en P. J. Th. Dieges. Dr. Jorissen werd tot voorzitter geko- Marktberichten. Gisteren waren aan de markt' aange voerd c. a. 20 stuks vee. Vette koeien golden van f 170 tot f 210; melkkoeien golden f 160 tot f 190; guste kooien golden f 120 tot f 160; vaarzen golden f 110 tot f 150; pinken golden f 50 tot f 60. Er werd tamelijk verhandeld, •S c h e e p s t ij d i n gen. Opgave van het agentschap Alex Mackin tosh Co., Amersfoort. Het s.s. Rembrandt van de mij. Neder land arriveerde 6 Maart te Southampton. Het s.s. Koning Willem III van de mij. Nederland vertrok 6 Maart van Colombo. Het s.s. Oranje van de mij. Nederland arriveerde 8 Maart te Port Said. Het s.s. Amstelland van de mij Kon. Holl. Lloyd vertrok 5 Maart van Vigo. Het s s. Rijnland van de mij. Kon. Holl. Lloyd vertrok 7 Maart van Duinkerken. Faillissementen. Failliet verklaardW. van Stave ren, zetschipper te 's Graveland. Rechter commissaris mr. P. A. Rutgers van der Loeff, curator mr. V. H. Rutgers. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 9 Maart 1910. Medegedeeld door hel Kon. Ned. Mei. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand! 772.4 te Horba. Laagste 743.9 te Seydasfjord. Verwachting tot den avond' van 10 Maart Meeet matige Z.W. wind. Betrokken of zwaar bewolkt.. Waarschijnlijk regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. ARTS,' Is DONDERDAG 10 en VRIIDAG II MAART Op Zaterdag 12 Maarl a.s., des v.m. 11 nur. zal door den ondergeteekende. na mens zijn principaal, in het Hotel Willemse' te Zeist, publiek worden aanbesteed: het bouwen van een dubbele villa c. a. op een terrein, ge legen aan den Bergweg te Zeist. Bestek met 1 teekening is k f 1.-— per stel verkrijgbaar ten kantore van den ondergetee kende K. G. PIJPER, Bouwk. Voorheuvel 40, Zeist. Oud-IJzer, Koper, Zink, Gummi en Jute (Zakken). Burgemeester en Wethouders der gemeente Utrecht vragen prijsaanbicding voor eene partij gegoten, geslagen en gebrand ijzer, rood- en geelkoper, zink, gummi en jute (zakken), aanwezig aan de Gemeente Gas fabriek van Utrecht. Voorwaarden zijn tegen betaling van f 0.10 .ter ox. verkrijgbaar bij de Boekhandelaren J. G. VAN TERVEEN ZOON, ten Stadhuize (Financiekamer), en ten kantore van de Gas fabriek. Aanwijzing op het terrein der Gasfabriek zal worden gedaan den 14den Maart van 9 tot 12 uur voormiddags. Inschrijvingsbiljetten moeten op zegel ge steld en vrachtvrij aan Burgemeester en Wet houders worden ingezonden vóór of op 19 Maart 1910 des namiddags te 2 uren. 10 Kilo br. f 3.—, Zure Bellefleurs 10 Kilo br. f 2.«O, Fijne Stoofperen 10 Kilo br. f 2.20. Moesappelen 10 Kilo br. f 2.30. Zoete Stoofappelen 10 Kilo br. f' 2.00, Zure Stoofappelen 10 Kilo br. I 2.50, Blauwe Aardappelen 70 kilo f' 4. Verzendt franco tegen postw. of remb. W. WILL EMS E, Dodewaard. 14 Maart. Tijdens dePaaschweek te Rome» Napels. Sorrento, Capri, enz. 21 Maart 15 dagen naar Nice, Monte Carlo, enz. 23 Maart Parijs, Versailles, Fontainebleau. 24 Maart Goedkoope reis mar Parijs f 75. 2 April n./h. heerlijke Zuid Spanje. 4 April Midden en Zuid-Spanje. O April Oost-Span je en Majorka. 13 April Een kijkje in Algiers. 15 April n/h. schoone Italië. Men vrage programma's 10 ets. per stuk. 7 Mei naar Amerika. Alleenreizenden neemt de proet met onze voortreffelijke hotelcoupons. Bekwame gidsen beschikbaarook biljetten voor spoor-, passage en pleizier vaar ten. LISSOXE A ZOON, Reiskantoor opgericht 1876, Singel 155, Amsterdam. N1EBWE STIJL, ELK SOORT SCHOEISEL. EXTRA INGERICHT VOOR VOETEN MET GEGREKEN- HOF 38, AMERSFOORT. IEDERE DOOS IS EEN TIENTJE WAARD. zullen u goed doen uitzien, goed gevoelen en goed houden. Deze vrienden van het gezin zijn geheel samengesteld uit Medicinale kruiden en zijn gegarandeerd vrij van Kwik on andere vergiftige bestanddeelen. Zij zuiveren de maag en ingewanden, versterken het geheele zenuwgestel en geven veerkracht en weerstand aan de spieren. BEECH AM's PILLEN hebben hun roem meer dan zestig jaar gehandhaafd zonder het publioeeren van getuigschriften. Ouders bevelen ze hunne kinderen aanvrienden be velen ze elkander aan, en BEECHAM's PILLEN BEVELEN ZICH ZELF AAN. O.OOO.OOO DOOZEV WORDEN JAtULIJKS VERKOCHT. Bereid door 'I HOM AS BEECH AMSt.-Helens, Lancashire, England. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van f 0.75 (56 pillen) on van f 1.75 (168 pillen)bij zos doozen togelyk f 4.25 en f 10.en bij den Vertegen woordiger van Th. BeechamOvertoom 341Amsterdam. Echt Victoriawater Ulrechtsche Schouwburg Maatschappij. HET KEDERLANDSCH OPERETTE ENSEMBLE. Directeur ALPHONSE JANMART Jr. Zondag 13 Maart I9IOi BC Op verzoek "W 2,,e Opvoering in dit seizoen van de Succes-Operette Hoogst komische originalo nieuwo Weener- Operette in 3 bedrijven. Muziek van C. MILLOCKER. Vertaling J. J. R. RegieJ. J. RENTMEESTER. Dirigent: H. VAN DER NAATEN. Personek: De Vorstde Hr. van Beent. Prins Erich, ziyn zoon M. Vigtvtno. Prmses Irene Mej. Greta Jonkers. Baronesse von Kaltenbach Rentmeester. Generaal Basenowde Hr. J. Grootveld. Von Vogel, Mej. Corry Pïnksen. Horloger. Langestraat 42, Grootste sorteering I- klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijk, vlug eu goed. Rolliaminetjes zonder been, fijn gerookt, 4 a 8 pd. 40 Ct. Voorham met been, 4 a 10 dd. 34 et. Rookvleesch (rundvleesch) 60 ct. Alle» voorzien van goedkenrlng»- stempel. Verzending rembours. De Qsscbe Eugros-SlagerU. Oss. ARIENHELLER TAFELWATER. De Directie der Ariënheller Sprudei und Kohlensaure Actiën-Gesellschaft te Ariën- heller-Rheinbrohl a/Rh. heeft do eer mede to deelen, dat zij den verkoop van het ARIËNHELLER TAFELWATER (koolzuurhoudend, beslist zuiver Bronwater) heeft opgedragen aan de firma BONDTEN A DE REOT, Telefoon 7478. Oppert 82 Rotterdam. Möbius, Moppel, Langhan, Knorr, Melzer, studenten de Hr. J. Him. J. Rentmeester. J. Wissema. Friezer. Brok. Strumpflde Hr. A. van Dijk. Mej. S. Heilbron. Mevr. R. Samehtini. de Hr. Verzijl. Andersen. Mej. Lof. Lodder. HARDE. WITTE cn ZUIVERE te SCHIEDAM. BEKROOND te Weenen in 1873 met do Verdienste-Medaille. te Parijs in 1878 met do Gouden Medaille, te Amsterdam in 18S3 met de Gouden Medaille. te Antwerpen in 1885 met het Eerediploma te Parijs in 1900 met de Grand Prix (Hoogste onderscheidingon). Deze kaarsen vonken niet na en geven zeer weinig rook bjj bet uitblazen verkrijgbaar bij alle voornama. winkeliers. Kiithe, herborgierster. Lie8e, haar nicht Höfelman, molenaar Casper, zyn zoon do<=»H: Mtliler, sergeantde Hr. Father. Studenten, burgers, milit&iten, enz. Speelt in den tegenwoordigen tyd. Plaats der handeling: le bedrijf te Ileidol- berg. 2o bedrijf in de nabyheid van een Resi dentie. 3o bedrijf in het park van het kasteel van Vorst Hoinrich. Hot origineele materiaal van deze Operette is hiervoor welwillend afgestaan door den Heor HEINRICH ZELLER, Direct, der Wiouer Operette. Aanvang halt acht ure. l'rijzen der plaatsen: Balcon en Stalles f 1.50. lo Amph. en le Zyloge f 1.—. Baignoires on 2e Amph. 0.75. Parterre ƒ0.50. 3e Amph. on 2e Zyloge f 0.40. 4e Amph. en Gaanderij f 0.85. PlaatsbesprekingVoor aandeelhouders Zaterdag van 10 tot 11 uur, voor het Publiek denzelfden dag van 11 tot 12 en van 1 tot 3 uur on Zondag van 1 tot 8 uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3