Woensdag 16 Maart 1910. BUITENLAND. KOLONIËN. IV*. 961 8"' Jaargang. OORTSCH DA ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoort Idem frauco per post Afzonder] ire nummers Deze Courant rersohijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feest dagen. Advertent i&n morgens f 1.99. - 1.80. - 0.05. mededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur j de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. lntercomm. Telephoonnummer 66. PRUS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 eest» bij veeruitbetsliaf Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelig# bepalingen tst het herhaald adverteeren in dit Biad, bf abonnement. Isr circulairebevattende de voorwaarden, werdt op aanvra^ toegezonden. Aan hendie met 1 April a. s. op dit blad int eekenen, worden de nummers die ge durende de maand Maart nog zullen verschijnenkoste loos toegezonden. Politiek Overzicht l)e Duitsch-JEngelsclie betrekkingen. Over liet thema van de betrekkingen tus- schen Engeland -en Duitschland heeft prins Heinrich van Pruisen, de broeder van den Duitechen Keizer, het woord, gevoerd op een feestmaal van de Oost-Aziatische vereeniging te Hamburg. De prins beziet de zaken in een rozig licht. Hij herinnerde aan zijn ver blijf in Engeland, van waar hij eerst enkele dagen geleden is teruggekeerd, en zeide, dat hij met een dankbaar gemoed van daar ver trokken was. Gastvrijheid, liefde, openhartig heid zijn de fondementen waarop de aard van do Engelsche neven berust. Hij is geheel inofficieel daar ginds geweest, inaar hij heeft met vele personen, die er den toon aan geven, gesproken en kon verzekeren, dat den Duitschers door Engeland eene eerlijke, op rechte vriendschap wordt betoond. Agressief optreden ligt volstrekt niet in de bedoeling van de Engelsche regeering. Dat berust echter op wederkeerigbeid. Niets mag ach terwege blijven; het vertrouwen behoudt hier zijne waarde. De" Duitschers hebben met de Engelschen in Oost-Azië schouder aan schouder gestaan en de ondervinding opgedaan, dat de wederzijdsche belangen door wederkeerig vertrouwen bevorderd worden. Dezelfde toon klinkt ook in de officieuse Nordd. Allg. Zeitung, die naar aanleiding van de debatten in den Duitschen rijksdag en in het Engelsche lagerhuis over de ma- rinebegrootingen van de beide landen schrijft ,,Het is verblijdend, dat in Engeland in ruime kringen en inzonderheid in de welin gelichte kringen van Groot-Brittannie, de onzinnige meening, dat de Duitsche vloot eene Engeland vijandige bestemming heeft, niet wordt gedeeld. De verklaring van den rijkskanselier over den bouw van schepen voor onze vloot en over de Duitsch-Engel- sche verhouding heeft aan de overzijde van het Kanaal een weerklank gevonden, die dit opnieuw bewijst. Zij werd door den eersten lord der admiraliteit Mc Kenna in het lagerhuis hartelijk beantwoord. Tegelijk constateerde de heer Mc Kenna, dat de Brit- sche vlootibudgetten niet zijn gebaseerd op de onderstelling, dat andere natiën van plan zijn zich tegenover Engeland onvriendelijk te gedragen, of dat Engeland plan heeft tegen andere staten eene onvriendelijke hou ding aan te nemen. De vlootbudgetten van Engeland worden opgemaakt met het doel de Britsche zeemacht in een goeden stand te houden en hangen af van de feitelijke vlootuitgaven van andere staten. Deze op vatting dekt zich met de wijze, waarop men in Duitschland de zaken beschouwt. Gelijk Engeland als maatstaf voor den omvang van zijne vloottoerustingen enkel de eigen be hoeften van het land laat gelden, zoo geeft voor de voltooiing van de Duitsche vloot, waarvan het geraamte vaststaat, alleen de gedachte den doorslag om voor de tot groote beteekenis voor ons geheel staatsbeetaan op gegroeide zedbelangen de vereischte bescher ming en steun te verkrijgen. Ook de Pa- rijsche Temps, die toch zeker geen reden heeft om zich voor de versterking van Duitschlands weerbaarheid in de bres te stellen, heeft op eene wijze die waardeering verdient erkend, dat de gelijkheid of althans de vermindering van eene al te groote on gelijkheid in de verdedigingsmiddelen veel eer een waarborg voor den vrede dan een oorlogsgevaar vormt. Van eene toekomstige gelijkheid van de Duitsche vloot met de Britsche zouden in Duitschland slechts fan tastische koppen kunnen droomen. De Duit sche vloot zal naast de Britsche steeds eene bescheiden plaats innemenhare ontwikke ling tot een krachtig verdedigingswapen zal haar echter meer en meer tot een vredes- instrument gelijk het Duitsche leger doen worden." De vorstelijke spreker en het officieuse regeeringsorgaan zijn hierin dus treffend eensgezind. Ontnuchterend werkt intusschen de opmerking van den Berlijnschen corres pondent van de Daily News, dat het jammer 16, dat de herhaalde vriendschapsbetuigingen aan beide zijden van de Noordzee bij het groote publiek aanleiding geven tot spot, omdat zij niet van woorden in daden wor den omgezet.. Duitschland. B e r 1 ij n, 15 Maart. In den loop der heden in den Rijksdag gehouden debat ten over de begrooting der rijkskanselarij waarbij verscheidene sprekers een motie verdedigden, welke strekt tot steun der in ter nationale arbitrage-beweging, zette staatssecretaris von Schoen uiteen, dat de rijkskanselier de sympathiën deelde, welke zijn ambtsvoorganger tegenover het streven der interparlementaire unie aan den dag legde. De aansporing om oen subsidie op de eerstvolgende begrooting te brengen, zal de Rijkskanselier naar behooren over wegen. De staatssecretaris deelde verder mede, dat er uitzicht bestaat om een prij zen gerechtshof in werking te doen treden, dat uit Duitschland's initiatief op de Haagsche vredesconferentie is ontstaan. De rijksdag nam na motiveering door Ledebonr een motie der sociaal-democraten aan waarin een wetsontwerp wordt gevorderd volgens hetwelk de rijkskanselier voor zijn ambtsbeheer tegenover den Rijksdag ver antwoordelijk is, zijne verantwoordelijk heid zich tot alle politieke doen en laten des Keizers uitstrekt en de verantwoorde lijkheid door het rijksgerechtshof wordt geregeld. Verder werd eene motie aangeno men, strekkende tot eene subsidie aan de interparlementaire unie, benevens eene re solutie tot verheffing van het Rijksland Elzas-Lotharingen tot bondsstaat. Kiel, 15' Maart. Wegens de kies- rec'htvergaderingen zijn heden zeer vele ar beiders niet aan het werk gegaan. De Bond van werkgevers heeft besloten aan arbeiders, die zonder kennisgeving weg gebleven zijn, in drie dagen geen werk te geven. Na de vergaderingen hadden er botsingen plaats tusschen betoogers en politie. Eenige politieagenten werden in het nauw gedre ven en moesten een winkel binnenvluchten. De menigte sloeg daar toen de ruiten in. Een aantal personen werden gekwetst en ook werden eenige politieagenten door steen worpen gewond. Het hoofdbestuur van de nation aal-li ber ale paritij heeft Zondag te Berlijn sen vergadering gehouden en daarin een motie aangenomen, om de leden van de partij in dien Pruisischen Landdag dank te zeggen voor hun manhaftige verdediging van de beginselten van d°- partij. Het bestuur sprfeekt liet vaste vertrouwen uit, dlat de af gevaardigden erin zullen slagen aan de rechtmatige eischen van de nation.aal-.ilbe halen (op het stuk van het kiesrecht) de o verwd n ni n g te bezorgen In een tweede moiie werd de wen se he- lijkheid uitgesproken, om aan de politieke werkzaamheid en medewerking vau de vrouw grootene aandacht te schenken. Frankrijk. P a r ij s, 1 5 M a a r t. De Kamer lier- vatte de behandeling van de interpellatiën over de knoeierijen der liquidateurs. Jaurès las een protest voor van de Grande Chartreuse tegen zijne verklaringen van j.l. Vrijdag. Terugkomende op deze zaak, zeide hij, dat de verantwoordelijkheid van Lecouturier groot blijft. Wanneer hij niet voor de.n rechter wordt gebracht, dan moet hij in allen gevalle ontslagen worden. De aansprakelijkheid van de huidige regeering is zeker. Hij verzocht de Kamer een onderzoek in te stellen naar de aanspra kelijkheid van alle betrokken personen. Minister-president Briand verzocht de Kamer eene goedkeuring zonder voorbehoud. Hij bracht in herinnering, dat hij, toen hij minister van justitie werd, een toezicht in stelde, waardoor de gelegenheid is verkre gen Duez in hechtenis te nemen. Hij zeide ,,Ik ben niet gewoon last te geven tot eene arrestatie, uitsluitend omdat de menigte haar verlangt. Wanneer de menigte mij wil laten vallen om geruststelling te verkrijgen, en wanneer dat noodig is voor de republikein- sche partij, om de verkiezingen tegemoet te gaan, dan ben ik bereid af te treden. Wan neer minister Barthou gisteren zou hebben gezegd, dat de magistratuur verkankerd is, zou ik daartegen protest hebben aangetee- kend." Geroep van de rechterzijde„Hij heeft het toch gezegd F' Te midden van groot rumoer sprak Bar thou dank uit jegens Briand; hij verklaarde dat hij slechts van de gerechtelijke bewinds voerders had gesproken. Het rumoer noodzaakte den minister te gaan zitten. Briand wees er op, hoe moeilijk het is een juist inzicht te krijgen in de liquidaties en tevens om de belangen van de Grande Chartreuse niet in gevaar te brengen. Wan neer nieuwe misdadige feiten aan het licht komen, dan zullen de bedrijvers vervolgd worden. Briand zeide, dat het parlement met dringend verklaring eene wet kan aannemen, waarbij wordt bepaald, dat aan ambtenaren de verdere afwikkeling der liquidatién zal worden opgedragen. Wanneer er misdadige handelingen ont dekt worden, zullen de daders worden ge straft. Het republikeinsche stelsel is niet aansprakelijk voor dit schandaal. Het land heeft geenszins gemeend gelde lijk voordeel te zullen trekken uit de ophef fing der congregatiën. De enkele millioeneti, die verloren zijn gegaan, zullen voor de kie zers geen aanleiding zijn om het werk der opheffing te verloochenen. De minister heeft vertrouwen in het ge zond verstand van de natie. De regeering verzoekt de Kamer een oordeel te vellen over haar* beleidzij heeft volledig en absoluut vertrouwen noodig. Binet (radicaal-socialist) verweet Mille- rand, als minister te zijn opgetreden, nadat hij hooge honoraria had opgestreken tea gevolge van de opheffing der congrega tiën. Men moet zich losmaken van politie kers, die zich nog met andere zaken dan diie van het land bezig houden. Jaurès verklaarde, dlat hij nooit had ver langd, dlat liquidateurs zouden worden in hechtenis genomen zonder bewijs. Hij wilde een incident releveer en dlat voor viel, toen een der medewerkers van Briand werd aangevallen. Wanneer de minister-pre sident solidair was gebleven met zijne amlbt- genooten, zou hij niet geaarzeld! hebben, maar naar de tribune gesneld zijn om hunne gemeenschappelijke eer te verdedagen. Briand, zich naar de tribune begevende, verklaarde, dat hij het als een beleedigdng beschouwde, dat Jaurè6 had durven veron derstellen, dat de minister-president met zijn© ambtgenooten overleg had moeten plegen, om zich solidair te verklaren met den minis ter van openbare werken. Miller and is mijn medewerker en vriend en ik laat mijne vrien den nooit in den steek.'"' Er werden zeven motiën ingediend. Briand aanvaardde die van Emïle Cère. Het eerste gedeelte, verklarende dat de Kamer de schandelijke handelingen, die bij sommige gerechtelijke liquidatién zijn ge pleegd, ten strengste veroordeelt, werd met algemeen© stemmen (557) aangenomen. Het tweede gedeelte, waarin het ver trouwen wordt uitgesproken, dat de regee ring zal onderzoeken, wie voor het gebeurde verantwoordelijk zijn en de bestraffing van alle schuldigen zal verzekeren, werd aange nomen met 343 tegen 79 stemmen. Een toevoeging van Zevaès, verklarende dat de Kaaïier besluit zoo spoedig mogelijk een wetsontwerp omtrent hot toezicht en de controle op de liquidateurs in behandeling te nemen werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het laatste gedeelte van de motie van Cère, strekkende om elke verdere toevoeging af te wijzen, werd aangenomen met 394 te gen 37 stemmen, waarna de geheele motie zonder hoofdelijke stemming werd goedge keurd. In den Senaat verzocht Mo nis verlof om de regeering te interpelleeren over de ver klaringen van den minister van justitie en over de verantwoordelijkheid der regeering ter zake van de liquidatiën. Ook Leprovost Delaunay verzocht over deze zaak het woord te mogen voeren. De bepaling van den dag voor deze inter pellatie is verdaagd. P a r ij s 15 Maart. De rechter van instructie beschuldigt Duez van valscbheid in geschrifte, het gebruik maken van ver- valschte stukken, misbruik van volmachten, misbruik van vertrouwen, hetgeen zijne ver wijzing naar het Hof van Assises noodig maakt. EngtUnd. Londen, 16 M aart, De Daily Chro nicle schrijft: Wanneer de rege-ering niet slaagt in hare poging tot beperking van het veto van de Lords, zal zij aan het land bij de algemeen e verkiezingen onderwerpen een plan voor de instelling van eene geheel nieuwe Tweede Kamer. De hoofdtrekken van diit pLan zijn als volgt: Aantal ledien 200 tot 240. De pairs on de leden van het lagerhuis boven 40 jaar zullen verkiesbaar zijn. De verkiezing zal geschieden door de parleinioutskiezers. die echter in veel grootere districten zullen worden gegroepeerd. Het mandaat zal zeven tot negen jaren duren. Het nieuwe huis zal geen zeggenschap hebben over d'e fiuanci- eele zaken, maar overigens til de wetgeving eene macht van revisie en uitstel vau de eindbeslissing uitoefenen. De geschillen tusschen de beide huizen zullen worden, uitgemaakt door vereenigde zittingen van de beide huizen. Londen, 15 Maart Het Lager huis keurde met 225 tegen 34 stemmen het in de begrooting bepaalde effectief van de bemanning der vloot goed. De minderheid bestond uit leden der arbeidspartij en eenige radicalen. Zwitserland. De Zwitserse he bondsraad verlangt van dio bondsvergadering een ere diet van 5^ milli-oen frs. voor voltooiing en uitbreiding van de vestingwerken 4.8 millioen zullen voor de fortificatiën aan den Gotthard en 700,000 frs. voor dié vesting Saint Maurice in het banton Wallis besteed worden. Lugano. 15 Maart. De commis sie van den nationalen raad, die belast is met liet onderzoek van het verzoek om het evenredigheidsstelsel in te voeren voor de verkiezingen van den nationalen raad, heeft zich vereenigd met een voorstel om tot- ver werping van het verzoek door het referen dum te ad viseeren. De bondsvergaderingen zullen in April eene beslissing nemen. Oostenrijk. Karl Lueger is eergisteren als een vorst ter aarde besteld, onder eene deelneming van de zijde der bevolking, zooals iu Wee- nen nog nooit was gezien. In de volkshal van het raadhuis werd de lijkkist door de geestelijkheid ingezegend en daarna op den rouwwagen getild, waarbij de vice-burge- meester Neumayer eene korte toespraak hield. Voor het parlementsgebouw waren alle ministers en vele afgevaardigden ver- zameldbier 'hielden de voorzitter van het huis vai afgevaardigden Pattai en de plaats- 1 verval" gende landmaavsQhalk van Neder- Oosteririjk baron Freudenthal afscheidsre- j devoeririgen. In den Stefanusdorn waren de Keizer, aartshertogen en aartshertoginnen, vertegenwoordigers van de souvereinen en hooge autoriteiten vereenigd. Op de centrale begraafplaats werden nogmaals afscheidsre- devocriugen gehóuden, waarna het lijk voorloopig is bijgezet in het graf van Lue- t ger's moeder. Aan de Frankf. Ztg. wordt over deze plechtigheid bericht: ,,De begrafenis van den ,.heer van Weenen" was eene indruk wekkende betooging. De bevolking was in onafzienbare massa's van den vroegen mor- j gen af in de stad gestroomd, die met hare i wapperende rouwvlaggen en de somber bran dende omfloerste gaslantarens een plechti- j gen indruk maakte. Statig klokgelui ver- i vulde de voorjaorslucht, daartusschen het paardengetrappel en de rhythmische voet stap van de opmarcheerende troepenmas- sa's, die den weg van den rouwstoet afzet ten. De menigte gedroeg zich voorbeeldig. De reusachtige rouwstoet was uitmuntend* geregeld. Hij omvatte de geheele kleine burgerij van Weenen. De deelneming van het keizerlijke huis, het hof en de officieele wereld in den St.-Stefanusdorn vulde het beeld van de andere zijde aan. Alleen de arbeidersbevolking en de hoogere lagen van de intellectueele burgerij ontbraken en hiel den zich kieseh op een afstand." De minister van handel Weiskirchner, die door Luegev in zijn testament is aan gewezen als zijn opvolger als burgemeester van Weenen, heeft verklaard, dat hij thans gebonden warf aan de Kroon en aan het kabinet. Wanneer aan die verhouding een einde kwam en dan de burgerij van Wee nen hem riep, dan zou het hem eene eer zijn deze roepstem, te volgen en het testa ment van zijn vaderlijken vriend te ver vullen Hongarije. Budapest, 15 Maart. Uit Wee nen wordt bericht, dat minister-president Khuen-Hedervarv heeft voorgesteld het parlement te ontbinden. De koning heeft het voorstel aangenomen en de ontbinding is bepaald op 22 Maart. Rusland. Petersburg, 15 Maart Heden werd de vraag behandeld, of Finland moet bijdragen in de kosten van het ministerie van buitenlandsche zaken. De commissie stelde voor die bijdrage te bepalen op 120,000 roebels per jaar. Minister Iswolski deelde mede, dat een wetsontwerp tot regeling van de staatsrech telijke positie van Finland binnenkort zal worden ingediend. Daarin zal Finland's aandeel in de algemeene kosten van het rijksbestuur worden vastgesteld. Voordat over dit algemeene vraagstuk zal zijn beslist, kan deze bijzondere kwestie niet geregeld worden. Iswolski verklaarde verder, dat hij we gens verschillende omstandigheden en om den toestand van het oogenblik, den Czaar geen verlof had kunnen vragen om mede deelingen te doen over de loopende aange legenheden van de buitenlandsche politiek Turkij*. De Times verneemt uit Konstantinopel, dat de Bulgaarsche gezant de Porto offi cieel met het aanstaande bezoek van ko ning Ferdinand te Konstantinopel m keu- ui s gesteld heeft. Dit bericht is te Konstantinopel met al- gemeenie voldoening vernomen, ah een voorteeken van betere betrekkingen tus- sehen de twee landen, en geeft tot rien- delijke opmerkingen in de pers aanleiding. In plaats van die geruchten over een aan staande botsing tusschen Turkije en Bul garije, die eenigen tijd geledien Liepen, ko men nu geruchten over een op til zijnd bondgenootschap tusschen die twee landen. In elk geval Legt men aan Turkschen kant het bezoek uit als een daad van holfedijk- heid en als een bewijs van vredelievende oogmerken van Koning Ferdinand. Konstantinopel, 15 Maart. De Bulgaarsche gezant heeft met den minister van buitenlandsche zaken geconfereerd, om het programma vast te stellen van de ont vangst van den Koning en de Koningin van Bulgarije, die den 21en Maart hier zullen aankomen en eene week zullen blijven. Konstantinopel, 15 Maart. De regeeri ng heeft bij de Kamer ingediend eene Russisch-Turksehe overeenkomst on* aan het internationale scheidsgerecht te 's Gravenhage te onderwerpen de geschillen betreffende d'e betaling van rente van de schadevergoedingen, die tengevolge van den oorlog van 1878 aan Russische onder- danen zijn toegekend Kreta. Over die verkiezingen voor de nationale vergadering in Kreta, die den 20en Maart zullen pliaats hebben, wordt aan de Vos- sische Ztg bericht, dat die voor het verdere lot van het eiland van beteekenis zullen zijn en de grondslagen zullen vaststellen van de politiek, die Kreta voor zijne han gende nationale kwestie n zal volgen. Dat geldt de vraag of de meer vorzoeulijke par tij van Venisclos, die aanraadt zich te schikken maar de besluiten van die Kreta 'beschieirmiendle mogendheden, of de radicale st'rooming, die streeft naar de veroeniging mat Griekenland tot eiken prijs en niet te rugschrikt voor liiet vastberaden verzet te gen de beschermende mogendheden, de over hand zal krijgen. Er zijn tegenwoordig op Kreta vele invloedrijke factoren, inzonder heid uit de bergstreken, aan het woord, die niet willen hooren naar raadgevingen van welke zijde ook en misschien in de mationalie vergadering van Kreta, hunne mee ningen zullen doorzetten. Venisclos aal in de districten Heraktion en Kanea een ster ke bestrijding vinden. Zijn plan is na die verkiezingen en als de nationale vergade ring weer naar huis is, de leiding van zijn partij over te laten aan den uageuwoordi- geu minister van financiën Konstantijn Fumuiis, zich in Athene te vestigen en daar als voorstander van de ideeën van den mi litairen bond deel te nemen aan de actieve politiek, waarin bij eene groote rol hoopt te spelen. Eene gunstige opvatting van den toestand laat de mediecbelitig toe, die de Politische Korrespondenz uit- Londen heeft ontvangen op grond van de van diplomatieke zijdie ontvangen berichten. Dio bei elite n ken schetsen dien po-1 iti eken toostand op Kreta als bevredigend en zeggen, dat er tegen woordig gee me politieke beweging is waar te nemen en dat men den indruk heeft, dat eene ver storing van dezen toestand, door het hernieuwd opvlammen van nationale harts tochten voor die naaste toekomst niet te vreozen is. Op het eiland is algjemeen hot inzicht doorgedrongen, dat elke met den eenstemniigen wil van de beschermende mo gendheden tegenstrijdige onderneming niet alleen geen kans van slagen lveetft, amaar ook voor de belangen van de Kretensers onvermijdelijk nadieelige gevolgen ma zich zou moeten sleepen. Daarom is er reden om te verwaohten, dat de Kretensers zich zullen onbhouidlen van uitdagende hande lingen en inzonderheid de gedachte heeft laten varen om deel te nemen aan de toe komstige. Grieksehe verkiezingen of afge- aardigden naar Athene te zenden. Marokko. Uit Casablanca wordt uit Fransche bron bericht, dat de onlusten in het zuidelijke Chaujagebied voortduren. De kaid Meskir, die door zijne eigen lieden en door de na burige stammen bedreigd werd, verzocht van generaal Moinier hulp tot herstel van de orde. De Fransche autoriteiten antwoordden, dat hun. niet werd toegestaan, buiten de Chuuja-grens op te treden. Volgens een draadloos telegram uit Rubat, te Tanger ontvangen, hebben zich op -de oproeping van -de kaids van de Saërs en de Semmoers 4000 man verzameld, die besloten hebben de colonne van generaal Moinier aan de Chauja-grens aan te vallen Een nader bericht uit Rabat bevestigt, dat de kaid van de Saërs den heiligen oorlog predikt. Bij de Semmoers is tot dusver alles rustig. Ook in den omtrek van Rabat is geen onrust te bespeuren. De eerste minister van Spanja Canalejas h««eft met den meesten nadruk het bericht over oorlogszuchtige planuen bij Ceuta tegengesproken. Allerlei. Chicago, 15 Maart. Men ver wacht, dat het aantal stakende -Loker» 25,000 zal bedragen. De strijd strekt zich uit over 47 spoorwegen ten westen van Chicago, die 150.000 mijlen spoorweg be slaan en zal waarschijnlijk alle passagiers- en goederentreinen van Chicago n.uir de Paoific-kust beletten te loopen Washington, 15 Maart. De di- rectiën van de westelijk van Chicago werkend© spoorwegen hebben do rogeeJring verzocht hare bemiddeling tie verleenen in het geschil met de stokers. Dit verzoek zal ingewilligd wordten. Chicago, 15 Maart. De bemid deling onden- de bepalingen van de ,,Erd- man Act" is formeel aangenomen door h»t coma té der stokers. Lisstbon, 15 Maart. Een sloep lieeft schipbreuk geledeu bij de Azoren. 33 personen verdronken. OOST-INDIE. Cholera. D0 correspondent t© Batavia der N. R. Ct. seint: De cholera te Soeraibaja breidt zich snel uit. Er komen dagelijks gemiddeld veertig gevallen voor.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1