ADVERTENTIËN. A. C. ENGELBERTS Go., Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor liet direct tot d« modjertie richting be hoort ,is de auteur er van. De inhoud komt hierop neer: Men heeft een jongen, man dood gewon- [en mét een revolver in de hand. Hij had »n liaison met Cllaire Forster, een vrouw ran ,,de halve wereld" met. een zeer ge- oden karakter, die vroeger im relatie ttond met Julian Rolfe, welke haar om eer geldige redenen, den rug, toekeerde en mwde. met Margaret Wolf. Dit huwelijk, dat bizonder gelukkig is, wil daire ver storen, en door een schandelijke verdacht making wijsit zij Rolfe als den moordienaar ai. Zijn vrouw blijft echter in hem geloo- ven en besluit alles te doen om hem te redden. Zij ontziet zelfs niet om voor dat doel tijdelijk'in. de kringen van Claire For ster te gaan verkeetreii, en het. gelukt haar eindelijk deze te ontmaskeren0e man, die dood gevonden was, had zich zelve van het leven beroofd, toen Julian, Rolfe hem de liederlijkheid van Claire geopenbaard had. Bij gelegenheid van een soupeetje, waar bij Cllaire door haar zoogenaamde vriendin dronken wordt gevoerd, valt zij door de mand en verteh de waarheid. Verborgen politiemannon sprangen te voorschijn, scheiden de vrouwen., die elkaar in de ha- I ren vliegen, en die brigadier roept dat Julian Rolfe nu gieredl is". De deugd! wordt dus beloond, zooals dat in alle niet moderne stukken, welke men tegenwoordig nog al spoedig geneigd is draken" te nomengewoonlijk hét geval Men moge er over denken zooals men wil', maar de opzet van het stuk lijkt ons Itoch wel boeiend. En de wij®e waarop het door Roy aards' gezelschap gespeeld wordt, moet zeer ver dienstelijk zijn. Vooral schijnen uit te blinken de dames Caroline van Dommelen en Sophie de Vries en de heeren, Ohrispij.u Jr., Louis Grimberg en Jan Musch. Men kan er, als men lust. heeft, Maan dag zelve over oordeeden. Sedert hét laatst van Januari hadden we geen komedie, dus al te druk maken de tooneelspelers het ons toch niet! Aan de leden van de Oranjevenee- niging is thans bekend gemaakt, dat op 30 April voor de kinderen een bioscoopvoorstel ling zal worden gegeven in café ,,De Arend!" bij gelegenheid van den eersten verjaardag van Prinses Juliana. Op 2 Med worden zang-, gymnastiek- en schermuitvoeringeni gegeven voor de leden met hunne dames, in „Amicitia" en in liet „Val'kje". In de gisterenavond door het bestuur van Handel en Nijverheid" gehouden ver gadering werd besloten, imet de 70 reeds toegetreden leden de volgeide week samen te komen ten einde alsdlan over te gaan tot de stichting van een vei'eeniginig voor han delsonderwijs te Amersfoort, het kiezen van een bestuur, vaststellen van statuten enz. In hfet laatste mommer van de Camera komt een Oproep aan de Hollandse he fo tografen" voor, waarbij in opdracht van het Centraal. Bureau voor Vreemdelingen verkeer te 's Gravenlhage, aan alle Holl. vak- en amateur-fotografen wordJt gevraagd foto's in te zenden, die door de karakteris tieke wedergave van 'it mooie in Nederland en het eigenaardige der bewoners, het Vreem delingen verkeer zullen helpen bevorderen. Uit de inzendingen zal worden samen gesteld een collectie, bestemd voor de ten toonstelling voor Vreemdelingen te Berlijn te houden. Het is zeker dat de Hollandsche fotografen beter dan de buitenlanders het verstaan, het. aantrekkelijke van hun eigen landi weêr te geven, en te hopen dat zij dit op bijzondere wijze tlhan» zullen toornen. Het eerstvolgend no. van de Camera zal bijzonderheden omtrent inzending, jury, enz. bevatten.. Door de .administratie van dat blad (Hofwijckstraat 13, den Haag) werden drie medailles (een gouden, zilveren en bronzen) ter beschikking gesteld. Ons dunkt dat Amersfoort hier ook wel eens aan miede mag doen. ,,H et B a d e n 1 a n d" is de titel van een pas verschenen brochure over het Zwarte Woud en aangrenzende landstreken. Het boekje is rijk geïllustreerd en bevat een beschrijving van Baden, den Rijn en de Neckar en de voornaamste steden van dit interessante gebied, b.v. Heidelberg, de oude Universiteitsstad, Mannheim, Karls ruhe, de hoofdstad Baden-Baden, de be roemde badplaats, Freiburg enz. Het boekje, dat een zeer aangenamen indruk maakt, wordt gratis en franco toegezonden door het Internationale öffentliclie Verkehrsbu- reau, Unter den Linden 14, Berlin. Ter wille van bet kind. In gekomen tot 22 Maart 58,572.86J. Van 22 Maart tot 5 April: Afdeeling Enschede 454.46, afdeeling Krommenie 95, mevr. M. te B. 500, Helpman, col lecte 50, Hoogkarspel 57.85, Hellevoet- sluis, afdeeling, 25, Hellevoetsluis, col lecte 44.10, Arnhem, Collecte B. v. N. O., 700, mevr. van Stemkiste te Ukkel 10, mej. A. de Raat te Baren drecht 10. Totaal ingekomen 60,519.271. Onder de advertenties komt een be langrijke kennisgeving voor betreffende de oprichting van een filiaal der Berlitz-scho- lén (te Arnhem) alhier. Het filiaal is ge vestigd in het perceel Langestraat 112 A. Er worden privaatlessen gegeven, lessen aan clubjes en leseen. aan huis. De eens taanwezend-i ngena eu r zal, naar wij vei'nemen, in het eind dezer maand' aanbesteden het inrichten van lokalen tot onderofficiers-kamers, de inrichting van rust kamers enz. im de infanterie-kazerne. Wij vernemen, dlat in den avond van 5 April vermoedelijk een poging tot inbraak is gepleegd ten huize van de wed'. C. in de Molenstraat, gem. Leusden. Bij thuiskomst van de vrouw waren meu belen enz. onderst boven gehaald', doch niets wordt vermist. De zaak wondt onderzocht dooii de rijks politie. Predikbeurten op Zondag 10 April EVANG. LUTH. KERK. Voorm. 10 uur: Ds. A. D. Wempe, Ev. Luth. pred. te 's Gravenhage. REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. 101 uur: Dr. L. N. de Jong te Utrecht. DOOPSGEZINDE KRING: Het Logegebouw Van Persijnstraat 1. Voorm. 101 uur: Ds. S. D. A Wartenn te Heeren vee n. GEREF. KERK (Langegr.) V urm10 uur Ds. Donner. 's Av, 51 uur: Ds. Donner. GEREF. KERK (Zakhirrgelj. Voorn» 10 uur: Ds. Teerink. 's Av. 5! uur: Ds. Teerink. VRIJE GEREF. GEMEENTE. Voorm. 91 uur de Heer H. J. Vaarties van Dordrecht. 's Avonds 5 uur: de Heer H. J. Vaarties. CHR. GEREF. GEMEENTE. Lokaal ,,de Zaaier". Voorm. 9:' uur de Heer Baas, Theol Student. Avonds 5^ uurde Heer Baas. HERSTELD APOST. GEMEENTE in de eenheid der Apostelen, Gebouw Eben Haëzer, Muurhuizen 113. Voorm. 10 uur: Godsdienstoefening. Nam. 41 uur; Godsdienstoefening. Burgerijke Stand. Van 1 tot 7 April 1910. Geboren: Franciscus Jozeph, z. van Johannes Bunnik en Ida Jacoba Blom. Willemijntje, d. van Evert Corijnsen en Melia van Gulik. Jan Jacob, z. van Jan de Wilde en Helena Paulina Petronella van der Raaf. Henricus, z. van Gerardus Cornells van Schalkwijk en Gerarda Spij ker. Gij-sje, d. van Philippus van Karsber- gen en Hendrika van de Kamp. Joachim Antonius, z. van Martinus Woerdman en Everarda Maria Brouwer. Renger, z. van Hendrik Koenen en Gerritje Barten. Eli sabeth, d. van Wouter Deijs en Joanna Theresia Wery. Geertruida d. van Philip. Veenendaal en Geertruida van Kommer. Hendrika Koller. Jansje, d. van Gerardus Johannes van de Wetering en Geertruida Mastenbroek. Wilhelmus Petrus Adriauus, z. van AdrianU£ Verheuvel en Wilhelmina Heere. Een buiten huwelijk geboren kind, vr. geslacht. Ondertrouwd: Johan Gerrit Bos winkel en Agatha Martina Kerkhoff. Fer dinand Felix Gregorius Richard en Johan na Wolfswinkel. Willem van der Flier en Antje Pampus. Jan de Jager en Jeannette Johanna van der Putten. Johannes Arnol- duis van Doornik en Johanna Jansen. Ge rard Pieter van Mourik en Maria Heuse- veld. Jan Willem van Achterbergh en Jo hanna Volmer. Getrouwd: Cornelia Groot en Hen drika Ockhuisen. Hendrik Groot en Adri- aua Yerhoeff. Johannes Bosman en Mina Rijn. Overleden: Hendrik Jacobus van Roosendaal, 72 jaar, ongeh. Henricus van Schalkwijk, 1 dag. Een als levenloos aan gegeven kind vr. geslacht. Nicolaas Janse, 64 j., eeht'g. van Hendrika Teresia Kraan. Johanna Gouw, 11 mnd. Thomas Wijnands, 86 j., w-edn. van Anna Roozendaal. Opgave van de vereeniging Handel en Nijverheid" van personen die zich in de gemeente hebben gevestigd, of daaruit izijn vertrokken naar andere gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 23 Maart tot en met 5 April 1910. Gevestigd: Anna Magdalena IJs- selman wed. J. Vermeulen van Bloemen - daal, naar Nieuwstraat 19. Theodora Adolf, van Rotterdam, Lange- straat 101 Willemina Nijenhuis, van Raalte, Hof 40. Willemijntje Davelaar, van Zeist,, Zand 37. Cornells Gordijn, van 's Hage, Stat-Ion- straat 31a Catharina Pannekoek, van Utrecht, Ni- casiusdwarsstraat G 21. Evert van den Broek, van Stoutenburg, Hoogeweg 92. Helena Bakker, van 's Hage, Plantsoen 16. Andries Jan Strik, van Amsterdam, Soesterweg G 139. Henricus van Dooren, van Hoogland, Liendertscheweg 9. Aart Bercndse, van Duitschland, Ko ningstraat 1. Maria Johanna Immikhuizen, van Zedst, Kruiskamp 69. Johanna Maria Hillegonda Schermer, van Alkmaar, Krommestraat 4 Jan Zaal, van Bodegraven, Langestraat 98. Geurt Vierbergen, van Ahaus (D.), Bur ger buurt 18. Wilhelm Geelkerken, van Dusseldorf, Utrechtschestraat 14. Evert Bosch, van Nederhorst den Berg, Borstraat 21. Jan Koene, van Hoogland, Stellingwerf straat 47. Cornelis Oliemans, van Rijswijk (Z.-H.), Heiligenbergerweg 27. Rijk van Ee, van Baarn, Beekesteirusche- laan 40. Jacobus Hendricus Tobeas, van 's Hage (Kazerne), Zuidsingel 30. Cornelis Johannes Watervis, van Reu- sel, Pepersteeg 2. Albertus Smeink, van Soest, Flierbeek- straat 24. Reinder de Wit, van Vijverstraat 14, Leusderweg 156. Willem Arnold van Zetten, van Wage- uingen, Lavendelstraat 3. Jan van Ommen, van Bentheim, Bor straat 23. Marinus Bekker, van Bodegraven, Lan gestraat 126. Jan van Doesburg, van OldeiTzaal, Stel lingwerfstraat 33. J ohanna Antonia Maria Boshart, wed. G van Oorschot, van Abcoude-Baambrug- ge. Schimmelpenninckstraat 23. Willem Frederik Hendrik Kret-schman, van Breda, Langestraat 39. Ja.n van der Hoef, van Wolvega, naar Kampstraat 73. Vertrokken: Margaretha Fleck, van Kampstraat 72, naar Duitschland. Antonius Gerhardus Bernardus Ruepert, Zand 27, Stad Deldcn. Albert Kr-oese, Kampstraat 82, naar Rolde. Emrik Suichies, Kampstraat 82, naar Rolde. Roelof Klooster, Kampstraat 73, naar Hoogeveen. Haijo Berends, Kampstraat 73, naar Em- men. Albertus van Nus, Bloklandstraat 2, naar Chicago. Anna van de Kamp, ürnhomscheweg 34, naar Arnhem. Pieter Dekker, Leusderweg 156, naai Winterswijk. Jacob Louis Frederik de Meijere, Lange straat 100, naar Haarlem. Hendrika Manten, Langestraat 100, naar Haarlem Elisabeth Wilhelmina Dagelinckx, Hen drik van Viandenstraat 5, naar 's Hage. Peter Lambrechts, Hellestraat 71, naar Keulen. Antonia Teunissen, Oude Soesterweg 5, naar Weesp. Leendert Johannes r rederiks, Soester weg 58, naar Hilversum, George Louis Johan Birnie, Johan van Oldebarneveldlaan 5, naar Canada. Sophie van Spiegel, Kampstraat 58, naar Emraen Wilhelm Marie Petro Pulle, Arnlhemsche- weg 24, naar Ede. Jan Marinus Heij, Tuinstraat 16, naar Amsterdam. Catrina Margeretha Kraaikamp, Plant soen 8, naar Gorssel. Johannes Evertsen, St. Jorisstraat 11. naar Putten. Arie van Rossenr, St. Jorisstraat 11, naar Putten. Cornelis Bij, St. Jorisstraat 11, naar Putten. Wilhelmina Mathilda Schmitz, Muurhui zen B 47, naar Amsterdam. Douwe Gramsma, Langestraat '57, naar Leeuwarden. Maria Petronella Wernink, Arnhemsche- iveg G 5, naar Assen. Maria Cetharina van Dooren, Woestijger- weg 67. naar Woensel. Theodora Stiphout, Woestijgerweg 67, naar Cromvoirt. Petronella van Thiel, Woestijgerweg 67, naar Soest. Petrus van Thiel, Woestijgerweg 67, naar Soest. Reinier Freem, Beekensteinschelaan 40, naar Rotterdam. Evertje van Moorselaar, Hellestraat 42, naar Rotterdam. Grietje de Boer, Puntenburgerlaan 14, naar Harlingen. Sientje van Beek, Kampstraat 25, naar Rotterdam Johan Herman Bastein, woonwagen Soes terweg, naar Zutphen. Benjamin Muijzert, Bisschopsweg 69, naar Alfen (Z.-H). Cornelis Johannes van der Veer, Scher- bierstraat 13, naar Utrecht. Cornelis Schornagel, Oude Vlasakkerweg 22, naar Amsterdam. Thomas Jacob van Cappelle, Soesterweg 6, naar Utrecht. Hermanus Wijbo Schultze, Langestraat 59, naar Arnhem. Andreas Luijt, Woestijgerweg 67, naar Borculo. David Gerard Zoetmulder, Langestraat 29a naar Heilo. Kitty Blandi van den Berg, Bergstraat 28, naar 's Hage. Jammigje Adriana de Ruijter, Havik 6, naar Utrecht. Jacobus Antonius Achterberg, Muurhui zen 97, naar Benschop. Willem Jacobus NoDels, Stationstraat 13, naar Aarlanderveen. Hendrikus Gerardus Johannes Driessen, Schimme-lpenininkkade 16, naar Giinneken. Garbeu Kingma, Zuidsingel 70, naar Patterson i(N.-A.). Joh annus Matheus de Groot, Wolker straat 27, naar Kazerne bereden wapens. Lambertus Petrus Joseph de Bont, Hof 20, Inf. kazerne. Antonie Casper Hendrik Reijnders, Wijersstraat 2, Oost-Indié. F a m i 1 i e-b erichten (uit andere bladen). Geboren: Aleida, dochter van den heer en mevrouw VrijdagMoll van Cha- rante. Marktberichten. Amersfoort, 8 April. Op de heden gehou den weekmarkt besteedde men voor aard appelen f 1.90 k 2.25, Appelen f 0.a 0.— Peien f 0.A 0.per H.L. Ilocndoreieren f 8.40 ii 3.90 per 100 stuks. Poter 1.25 1.45 per K.G. Kippen f 0.90 a 1.60, Piepuikens f 1.a 1.30, jonge Eenden f 1.a 1.30, Een den I 0.80 a f 1.10. Hazen f 0.- a 0,—. Wilde konijnen /"0,— a 0.—, Tatnme konijnen f 0.80 a 1.20 per stuk. Duiven f 0.60 k 0.80 per paar Magere Varkens f 20 k 30, Zeugen f 50 a 100, biggen f 10.— a 17. Aangevoerd warenheet. Appelen. heet. Peren, 150 heot, Zandaardappelen. 150,000 stuks Hoendereieren9ü0 kilo Boter stuks Vee, Vette Varkens, 40 Magere Vai- kens, 400 Biggen en 20 Zeugen. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen tn den morgen van 9 April 1910. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand' 767.8 te Valen cia Laagste 741.2 te Haparanda. Verwachting tot dén avond van 10 April Moeet matige N. tot W. wind. Verand. bewolking. Waarsch. regenbuien. Weinig verandering in temperatuur Weekoverzicht der Amsterdamsche Beurs. De Amorikaansche markt. De gebeurtenissen van deze week leveren eenige meerdere stof ter bespreking, dan in de daaraan voorafgaande overzichtsperiode. Aanvankelijk scheen het, dat een lange reeks van stille en lustelooze dagen was aan gebroken en bereidden wij ons reeds voor op een compagne van bijna totai'én zaken- stilstand, zooals wel meerdere male» in de Yankee-afdeeling is voorgekomen. Niette min, hoewel het aanzicht der markt oogen- blikkelijk wel anders is, bestaat er nog vol doende grond om binnenkort een terugkeer an deze ongeanimeerde toestanden lichte lijk waarschijnlijk te achten. Wij blijven vasthouden aan onze opinie, dat over het geheel genomen de economische en politieke situatie in de Unie een beteren toon op de fondsenmarkt volkomen zou mot'iveeren en er dus au fond meer aanleiding bestaat om een rijzende dan een dalende koersbeweging te verwachten, als het eind'-remiltaat van dc pogingen om uit de huidige misère te ko men Bepaalt men zich echter tot de oogenblik- kelijke imarktconstella-tie alleen, om zoo mo gelijk de waarschijnlijke ontwikkeling in de eerstkomende weken op grond van de daar mede in verband staande factoren, te kun nen uitpluizen, tenminste een poging in die richting te kunnen ondernemen, dan komt men voor he-den eer tot een tegenoverge stelde conclusie. Want wel verre van een eenigszins krachtige hausse-beweging in uit zicht te stellen, geven de feiten, gebeurte nissen en resultaten van deze week aanlei ding om in de naaste toekomst een zeer ge reserveerde en onbesliste zakenontwikkeling tegemoet te zien, niettegenstaande de pu blieke belangstelling op het oogenblik iets grooter ls. Deze vermeerderde belangstelling is dan toe te schrijven aan een verandering in de beursstemming van zoo tijdelijken aard, dat men haar niet in aanmerking mag ne men bij het toetsen van de vooruitzichten. In het kort willen wij haar nog even memo- reereu. Nadat het einde van de vorige week zich van alle vroegere dagen had on derscheiden in overgroote lusteloosheid, zóó, dat dagen van Maandag tot Zaterdag een bijna zuivere reeks van opklimmende on lust, een contraclimax van animo vormen, werd voor het begin van de nieuwe weeR niet veel goeds verwacht en inderdaad be antwoordde het verloop van jongstleden Maardag geheel aan, die verwachtingen. Blijkbaar is dit, evenwel een foppertje ge weest. Het publiek, geheel in deze animo- loosheid ingeburgerd trok zich geheel terug en gaf elk voornemen tq.t verdere transacties voorioopig op. Slechte een küedn aantal men schen stoorde zich niet aan de kou, indach tig aan de vroeger genoten warmte, en bleef Wallstreet van orders voorzien. Maar, in werfeélïjlkiheijd hun aantal wafe gering, :n eflik geval en dat is beter t» controleeren, hun deelame aan den handel was van zeer weinig Ibeteékenös, want het luttele bedrag dat nog werd omgezet, werd voornamelijk gevormd door de transacties der beroepsspeculanten. Tijdens de eerste helft van Dinsdag stond de markt onder dezelfde invloeden en droeg de handel voortdurend' het karakter van on voldaanheid. De stemming was tamelijk flauw, op het bekend worden van het fail lissement. der Union Bank of Brooklyn. De middag werd ook nog onveranderd aange vangen, doch ongeveer tegen het laatste beursuur ontstond, dank zij manipulaties en daardoor veroorzaakte contraminedekkingen op het alleronverwachtst, een zeer geaccen- tuëerde willigte die zonder moeite tot aan het slot kon worden gaande gehouden. Den ilgenden dag werd de stijging niet voort gezet, maar toch bleef de vaste tendenz vrij wel gehandhaafd. Nog een dag later was van het relletje niets meer over en over- heerschten al weer andere factoren. Toch is de markt nog niet geheel van de verras sing bekomen en vertoont dan ook een min of meer weifelende houding. Men zal overigens moeten toegeven, dat Tjassem-landen de noteering tot 260 was zwaarlijk het motief kon worden voor een voortgezette stijging. Oogenschijnlijk mocht dus de stemming vast genoemd worden, in den kern der zaak gaf Wallstreet geen oogenblik zijn slapheid prijs. De omzetten beperken zich nog steeds bijna uitsluitend tot de groote specialiteiten, Steels, Unions enz. Er zijn verschillende dagen geweest, waarop meer dan de helft of twee derden van den totalen omzet werd geleverd door drie, vier of vijf soorten aan- deelen Staatsfondsen. De stemming was nogal verdeeld. Integralen en Drieën wa ren aanvankelijk vaster, niettegenstaande d prolongatie-rente tot 4 opliepen. La ter volgde een vrij beduidende reactie, m verband wellicht met beleggingsplannen naar aanleiding van de aanhoudend toene mende duurte van geld. Russische staats fondsen aan den flauwen kant. De koersen brokkelden geregeld met farcties af Ru- menen vrij vast. Serven eveneens goed ge vraagd. Zij behaalden een flink a vans Zuid Amerikanen, ongeregeld, waren tegen liet einde der week iets aangeboden. Dé Cultuurmark t. Er hadden hier enkele scherpte fluctuaties plaats. Pri mo een tamelijk scherpe reactie in den koers van aandeelen Ned. ïnd. Handelsbank. Na dat op de geruchten van Paraanoekan en Tjassem landen de noteering tot 260 was opgeloopen, daalden zij na de officieuse er kenning dezer geruchten tot- 251 niette genstaande de verkoopwaarden zeer gunstig zijn. Voor de Handelsbank beteekent deze transactie een winst van ettelijke duizenden guldens, maar niet onmogelijk is, dat de publieke verwachting op een grooter voor deel gericht is geweest. Mede ondergingen aandeelen Koloniale Bank een zeer gevoelige reactie. Voor een fonds, dat hoogstens 7 dividend zal ui'tkeeren. is een koers ook var» 157 toch zeker nog veel te hoog te achten. De waarden Ned. Handel Mpij liepen in het laast der week circa 2 terug op lager ge stemde dividend-verwachtingen Een flinke rijzing daarentegen valt te vermelden voor aandeelen Panggoonggredjo, in verband met betere verkoopprijzen voor haar product, hooge dividend-taxaties enz. Over het geheél is de stemming in dezen hooK minder vast, hetgeen wel in overeen stemming zal zijn met de overige locale markt. D e M ij n m a r k t. De handel in mijn waarden was wederom iets levendiger, doch behield toch nog een gematigd karakter Slechts in enkele aandeelen was de deelname bepaald goed te noemen. Voor Oost Bor neo's bleef de belangstelling aanhouden, of schoon zij ten slotte todh aanzienlijk ing© krompen was. Per saldo verloren de pre ferente 61 de gewone 5 en die cumul- bewijzen 7 Ook aandeelen Guyana Goud reageerden scherp, als gevolg van groote winetrealisatrén. Hernieuwde vraag- Vracht een herstel van bijna het halve verlies tot stand. Aandeelen Redjang Lebong stegen per saldo circa 7 aandeelen Ketialhoens ver overden eveneens een flink avane, doch moesten dit later weer geheel prijsgeven. Aandeelen Great Cohar waren aangebo den op de te] eu i-stetH end e prodluctde, en ver loren ruim 2 De Petroleummarkt. In deze hoeken kwam het tot een hevig© reactie. Aanvankelijk werd de rijzing voortgezet, waarbij zulke groote verbeteringen werden veroverd, dlat enkele door de toch imdeiviaaid! scherpe in ranking nog met geheel werden te niet gedaan. De dialing is bijna het uitsluitend; gevolg van winstrealdsatriën op grooten schaal. De stemming was aan het eind der week aan merkelijk beter. De Rubbermiar&t. In sympathie met oliewaarden ondergingen rubberaanidee- len een buitengewoon heftige daling. Aan deelen Amsterdam zijn per ealdlo een 35 lager, Amsterdam Java circa 30 Nederl. Rubber 13 an®. Als een voorloopig weer bemioediigenld toeken moet gezégxi wor den, dat tegenover het aanbod ook nog wel flinke vraag bestonxi). De Talbaksmarikt. De ongunstige koerseffecten dt-r overige locale markten bleef niet zonder uitwerking op die notee ringen van de fca/baifaswaardenVoor ver schillende aandeelen kwamen zeer beduiden de verliezen tot stand. Echter Jcwam er ten s-lobte toch weer een betere stemming, naar boven en herstellen zich bereidö een aantal der meeste verliezend)© fondsen. Aandeelen Amsterdam Langkat muntten uit door vasten toon en hooge koersen. A. C. E. Sc Co. Heden overleed, zacht en kalm, onze hartelijk goliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, Jhr. Mr. Abraham Matthias Cornelis Sandberg. in den ouderdom van ruim 80 jaar. Amersfoort, 8 April 1910. I Douairière S. C. C. SAND- Amersftort. BERG—Evers. Jhr. J. A. SANDBERG. Jhr. ii. H. SANDBERG ArWh.m VAN BOELENS. Arnhem. B W. Th. SANDBERG VAN BOELENSSaxdbbrg. Jhr. Mr. B. W. Th. SANDBERG. M. E. H. SANDBERG— Geisweit van der Netten. Jhr. F. E. P. SANDBERG. E' B- SANDBERG- TAS SüCHTKLEN VAN de Haare. C. M. MOLLERUS— Breda. Sandberg. Jhr. D. MOLLERUS. Geen bloemen. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Eenige kennisgeving. De ter aarde bestelling zal plaats heb ben Dinsdag 12 April op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats te Amersfoort, te 12 uur van het sterfhuis. Asseiu Heden overleed onverwachtin den ouderdom van 70 jaar, mjjn geliefde Echt genoot, de Heer s. w. H. M. COLOMBIJN, l. cH. colombijn- van dhr kbllen. Amersfoort, 8 April 1910. COMMISSIONNAIRS IN EFFECTEN EN KASSIERS. Amsterdam. Amersfoort. PLANTSOEN No. 12. Interc. Telephoon No. 188. Dagelijksche Telephonische verbinding mot de Amsterdamsche Beurs. Belegging. Financieële adviezen op grona van langdurige ervaring. Speculatieve Beurstransactiën a la Hausse en a la Baisse. Safe-Deposit. Nieuwste constructie. Fabrikaat „UPS". Gedecideerd inbraak- en brandvrij. LOKETTEN te huur in verschil lende maten vrfn f 7.50 per jaar af. Kantooruren van 9—3 en 7—9. voorheen W. CROOCKEWIT W.Azn. Kortegracbt 7. Assurantiën, credieten coupons, Deposito-s Effecten Prolong atiën Vreemd geld Wissels.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3