sse. Maandag 11 April 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. Mijn Vriend de Chauffeur. 8"' Jaarffangi OORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: PRIJS DER ADVERTENTIE»: Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelfngeo enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens by de Uitgeven in te zenden. Uilgevers: 'VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bodryf bestaan zeer voordeelige bepalingen U4 het herhaald adverteeren in dit Biad, by abonnement. Eedf circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. De opstand in Albanië. De nieuwe opstand, die in Albanië is uit gebroken, schijnt van grooteren omvang en bloediger aard te zijn dan de meesten, die zijn voorafgegaan. De berichten luiden over eenstemmend, dat wel 15,000 man de nooit rustende wapenen weder hebben opgevat om tegen gezag en wet op te staan. De beweging heeft twee brandpunten. In Ipe'£ is de militaire commandant gedood en de mutassarif zwaar gewond, terwijl andere hooge ambtenaren in brieven met hetzelfde lot zijn bedreigd; de staat van beleg is daar afgekondigd. Verder zijn de Albanee zen in den omtrek van Pristina opgestaan. Dat is de streek ten oosten van den spoor weg van Uskub naar Mitrowitza, die in liet zuiden wordt ingesloten door den Ka- radagh en in het oosten door het grensge bergte naar Servië. Van oudsher onder scheidt de Albaneesche bevolking van deze streek zich door woeligheidhet regeerings- gezag bestond slechts op het papier en de werkelijke macht lag in de handen van eeuige hoofden, onder wie de mufti van Pristina gedurende tal van jaren de eerste rol speelde. Hij is in het vorige jaar gestor ven, maai- er blijven nog genoeg hoofdman nen voor de onrustige elementen over. De Albaneezen, die aanhoudend versterkt wor den door landverhuizers uit West-Albanië, zijn steeds in strijd met de Serven, die zij dwingen tot vertrek, wanneer zij zich niet bij hen willen aansluiten. Ook hebben zich hier vele Albaneezen gevestigd, die tot 1878 in het tegenwoordige zuidwesten en Servië hadden gewoond en die streek ver lieten toen zij onder christelijk gezag kwam. Deze lieden beklagen zich er nu over, dat de hun toekomende schadevergoedingen door Servië niet betaald zijn, althans niet in hunne handen gekomen zijn. Zij zijn doodvijanden van de Serven, en aan de grens komen aanhoudend bloedige twisten voor. Zoolang het absolutistische stelsel in Kon- stantinopel bestond, is er nooit eene ern stige poging beproefd om de Albaneezen tot onderwerping te dwingen. Wanneer nu en dan ernstige uitspattingen de vreemde con suls noopten tusschen beide te komen, dan werden eenige bataillons en batterijen ge zonden, die echter na eenige lichte gevech ten weer aftrokken. Alles bleef bij het oude, want in Yildiz traden de Albaneesche lijf wachten, die veel hadden in te brengen, voor hunne landslieden in de bres, en bovendien werden de Albaneezen ontzien als waakhon den, die men, als de nood drong, tegen de Serven kon loslaten. Door ridderorden, eerbewijzen, geschenken in geld, en vooral door hen te laten begaan, trachtte het pa leis de hoofden aan zich te verbinden. En als er eene enkele maal, op aandrang van een vreemd gezantschap, een boosdoener naar Konstantinopel moest worden geroe pen, dan werd hem geen haar gekrenkt, en eenigen tijd later keerde hij, in rang ver hoogd en met geschenken begiftigd, naar huis terug. De groote omwenteling van 1908 werd door eenige Albaneesche hoofden onder steund. Maar toén de Jong-Turken later begonnen het staatsgezag met '«eer kracht te doen gelden, stuitten zij tersond op verzet in Albanië. De wilde stammen dachten er niet aen zich te laten beperken in de teugel- looze vrijheid, waaraan zij gewend waren; vooral verzetten zij zich er tegen, belastin gen te betalen en recruten te leveren. Wat de Albaneezen weerhoudt om tot rust te komen, is de strijdlust, die wilde volken be zielt en hun levensinhoud uitmaakt zoolang zij zich niet gevestigd hebben. In de bergen van Albanië leeft het volk nog in vrijheid en ongebondenheid als de laatsten der Mo-hi- canen uit een tijd, ^ie overal elders reeds lang voorbij is. Men schijnt nu in Konstan tinopel tot het inzicht te zijn gekomen, dat het zoo niet langer kan gaan. Het uitzenden van eet sterke troepenmacht uit het korps, dat zijn zetel heeft in de hoofdstad, is eene aanwijzing, dat het de regeering ditmaal bit- tere ernst is. Dertig bataillons zijn gezon den, o'« den opstand met kracht te kunnen bestrijden. Zeer gemakkelijk zal het echter nier gaan den opstand te onderdrukken, want heJ Albaneesche gebergte levert een moeie- Jijk operatieterrein, dat aan de opgestane bevolking eene goede gelegenheid biedt om zich te verdedigen. Maar zelfs al werd de strijd gedurende weken gerekt, dan kan dat niet van bijzondere politieke beteekenis zijn. Alleen zou men daaruit deze, niet zeer ver blijdende conclusie kunnen trekken, dat het in het jonge Turkije nog altijd niet tot stabiele toestanden in het binnenland wil komen Duitschland. In deze week zal het ontwerp tot wijzi ging van de kieswet voor den Pruisischen landdag op nieuw in behandeling genomen worden. Ter voldoet.mg aan het grondwette lijk voorschrift, wordt het ontwerp voor de tweede maal in liet huis van afgevaardigden behandeld. Wanneer, zooals men als waar schijnlijk aanneemt, het huis van afgevaar digden zijn vroeger besluit bekrachtigt, dan zal de eerste lezing in het 'heerenhuis den 15en April plaats hebben. Men verwacht de eindbehantleling nog vóór hemelvaart. Gisteren hebben in tal van plaatsen, met Berlijn voorop, open-lucht-vergaderingen plaats gehad, om te protesteeren tegen de wijze wanrop de conservatief-clericale coa litie de kiesrechthervorming ten einde wil brengen. Ditmaal zijn die vergaderingen niet verboden. Deze verandering van taktiek bij de politie moet aaii hoogeren invloed worden toegeschrevenmen brengt haar in verband met het onderhoud, dat de rijks kanselier en Pruisische minister-president von Bethmann Hoilweg bij zijne terugkomst uit Italië te Hamburg met den Keizer heeft gehad. Dc leiders van de socialisten hebben tegenover de politie de verantwoordelijkheid op zich genomen voor de handhaving van de ordealleen als de orde verstoord werd, zou de politie optreden. B e r 1 ij n, 10 April. De drie ver gaderingen,, diie waren aangekondigd .om te protesteeren tegen de Pruisische kies rechtvoordracht, hadden heden in de open lucht plaats. Vele duizenden personen na- I men er aan deel. De vergaderingen werden j met een trompetsignaal geopend Politie in I uniform was nergens te zien. Nadat ver- scheidene redevoeringen waren gehioudlen, j werd overal een protestbeslunt aangemo- j men. De rust werd nergens gestoord. Hel weder was koud, maar mooi. Frankrijk. Saint -Chaimond, 10 April. Minis ter-president Briand kwam tegen den mid dag liier aan. Hij hield eene rede op het feestmaal, dat hc-:m werd aangeboden, en be handelde daarin achtereen vol gen6 de her- voiyning van het kiesrecht, het rechtswezen en de financieele wetgeving, roerde eenige punten aan, betreklcing hebbende op het col lectieve contract en op de deelneming aan de winst, en eindigde met de vei'klaring, dat geen enkele regeening het beginsel van het gezag kan laten verzwakken, zonder de groote belangen, v/aarvoor zij heeft te zor gen, in gevaar te brengen. Hij zoide verder nog, dat de verkiezingen zonder eenige prensie zullen plaats hebben, <-n zotte daarna het programma van de re geering uiteen. I)e minister heeft achting voor eene loyale en geoorloofde 6taking, hoe- vel men soms daardoor gevaar loopt de pro ductie van het land te schokken. Hij ge looft, alat het mogelijk is de arbitrage van de werkmansgescïiillen wettelijk te vestigen. Sprekende over het auti-militarisme, zei- de hij, dat dit niet is doorgedrongen in de work mans ver el dDe socialisten hebben den plicht voor de verdediging van liet land zich aan te sluiten bij de andere burgers. Aan den ingang van de zaal nam de poli tie een Spanjaard in hechtenis, die zonder toegangskaart wilde binnendringen en in wiens bezit een revolver gevonden werd. Terwijl Briand zijne rede hield, werd; eene vijandige betoogang gehouden in de buurt van de zaalruiten werden met steenen ©tuk geworpen. De gendarmes drongen cl© betoogers terug. Bij het uitgaan van de zaal kwamen hef tige betoogingen voor. Een 200-hai anarchis ten wierpen men steenen naar den 6'toet van den minister. De vrienden van den minister antwoordden met stok- en paraplus'lagen. De anarchisten schoten met revolvers in de lucht. Verscheidene personen werden in hechtenis genomen. Eenige agenten werden gewond. Italië. De benoeming van den gewezen minister Tommaso Tittoni tot gezant te Parijs, d;ie nu een voldongen feat- is, wordit met in genomenheid begroet zelfs dioor het Gior- nale d:'Italia, dat hem vroeger hevig be streed. Tittoni wordt op dien. post de op volger van markies San Giuliano, die nu als minister van buitenlandse he zaken is opgetreden. Hij is zijne loopbaan begon nen bij den binnenlandschen dienst, waarin hij het bracht tot prefect van Napels, maar verwierf zich als minister van buitenland se he zaken zeer spoedig gezaghij bekleed de dit ambt van 1903 tot November van het. vorige jaar met eene onderbreking van slechts vijf maanden in het begin van 1906, toen hij Italië in Londen vertegenwoor digde. Tittoni geniet den naam van een lovaa], voorzichtig en zeer bekwaam staats man. Hij is een overtuigde aanhanger van de driebondgedachteterwijl hij aan het be wind was is liet driebond-verdrag vernieuwd. Oostenrijk. De minister van handel Weiskirchner heeft den wensch uïtgeorukc, dat men hem vooriciopig zou ontheffen van den plicht om als opvolger van Lueger het burge meestersambt van Weenen op zich te nemen. Hij heeft verklaard zich voor 't oogenblik niet te kunnen onttrekken aan het minister- ambt, zonder daarmee de partij ernstig politiek te benadeelen. De eerste vice-burge- nieester, dr. Jozef Neumayer zal nu burge meester worden en is reeds candidaat ge steld. Het O. M. te Praag heeft tegen profes sor VVaihrmund eene vervolging ingesteld. Hij zal zich moeten verantwoorden wegens beschimping van maatregelen der overheid en opruiing tegen staats- en gemeente- autoriteiten, en ook wegens aansporing tot vijandigheid tegen kerkgenootschappen, en zulke naar aanleiding van eene rede, die h j in de vrije school te Praag gehouden heeft over clericale beweging en organisatie. Rusland. Petersburg, 9 April. De scheep vaart op de Newa is officieel geopend. Turkije. De Koning van Servie is aan boord van het jacht van den sultan uit Konstantino pel vertrokken naar den berg Athos. Konstantinopel, 9 April. De Porte verklaart uitdrukkelijk, dat geen en kel nneuvv gevecht heeft plaats gehad in Albanië sedert Dinsdag. Men denkt, dat de opstandelingen zich zullen verstrooien. De opstand in noordelijk Albanië nood zaakt de Turksche regeering tot het maken van een groot militair vertoon. Er hebben ook reeds niet oubeteekenende gevechten plaats gehad bij Ipek, dat in de nabijheid van de Montenegrinsche grens ligt, en bij Pristina in de nabijheid van de Servische grens. De opstand is, schrijft de Neue Freie Pr esse, ernstiger dan een van de opstanden der laatste jaren, maar is liet resultaat van eene gisting, die reeds -sedert eenigen tijd. de Turksche bezettingen onder Djavid Pacha op hun qui vive hielden. De niet aan tucht 'e onderwerpen stammen willen zich niet schikken naar de wettelijke voorschrif ten, die de Jong-Turksche regeering in de plaats willen stellen van de tusschen laat maar waaien, genadebewijzen en ge welddadigheden afwisselende regeerings wij zo vaif Abdul Hamid, en deze stem ming is toegenomen, doordat het ministerie •trachtte de toepassirg van -Arabische schrift- teekens in de scholen in te voeren, terwijl de Albaneezen staan op di invoering van liet latijnsche schrift. Jeruzalem, 9 April. Aangenaam en koel weder begunstigde die inwijding van de stichting op den Olijfberg en van de Maria Hemelvaartskeric. Vanaf den vroegen morgen trokken de deelnemers aan de plech tigheid over den Kedzerwerg naar den Olijfberg tusschen de Jaffapoort en het hos pitium. Een dichte volksmenigte begeleidde den optocht en begroette dezen met harte lijke sympathiebetuigingen. Aan h«t hoofd van den plechtigen stoet dae zich van de feestzaal naar de kerk bewoog, schreed de gezamenlijke geestelijkheid met de kerke lijke hoogwaardigheddsteekenen en de door het Keizerpaar van een inschrift voorziene bijbels, de president van den Pruisischen oppersten kerkeraad D. Voigte en de En- gelsche bisschop BlytJh. Hierop volgden d!e «Jolh-anniter en Malt*eerriddens en onmiddel lijk daarna, voorafgegaan door den eersten curator der stichting op dien Olijfberg, op perhofmeester Fredherr von Mirbach, het prinsenpaar EiteQ Friedrich, die Beiers che prinsen Georg en Konrad', de gouverneur Aldus ItnMm Pacha en d!e Duit6cho gezant Freihorr Mashal'l von Bieberstein. Een koor van lijonderd kinderen en vrou wen hief het lied aan „Tödhter Zion, freue ddch". De inwijdingsredie werd gehouden door den opper-consistorieraad Lahusen. Terwijl de geestelijke voor de inwijdings spreuk neerknielde deed de groote klok haar geluid hooren. De Herrenmedster-predlikang werd door den proost Jeremdas gehouden. Na afloop der kerkelijke plechtigheid had i in de feestzaal de ontvanger der Johanmter- en Maltaserriddens plaats, daarna van het consulaire corp6. Het prachtvolle verloop der plechtigheid vol van verrassende bij zonderheden en vol luister, maakte algemeen diepen indruk en vond eensteanmigen bijval. Griekenland De Koning heeft alle wetten, die betrek king hebben op de zuivering van de uni versiteit, het burgerlijk bestuur, de justitie enz., reeds ouderteekend. Om de professo raten, die nu weldra zullen vrijkomen is, zooals wordt bericht, eene ware jacht be gonnen; uit het buitenland zijn talrijke Grieksche beoefenaars der wetenschap naar Athene gekomen om zich als candidaten aan te bevelen. Wat de zuivering van het leger betreft, heeft men, met het oog op de groote bezwa ren, die dit werk oplevert, besloten alleen de officieren te verwijderen, die van ,,on- zodelijken levenswandel" ^-chuldigd wor den. In 't geheel zijn dat omstreeks dertig. De militaire bekwaamheid of onbekwaam heid komt voorloop*'g niet in aanmerking. De groote buitenlandsche leening, die men wil sluiten, stuit steeds op bezwaren, voortvloeiende uit den politieken toestand. Zij zal daarom uitgesteld worden totdat de nationale vergadering, die nog moet worden bijeen geroepen, met haar werk gereed is. Om in de dringendste behoeften te voor zien, wil men inmiddels in het 'binnenland eene leening aangaan van 40 millioen drachmen, die uit de opbrengst van de bui tenlandsche leening zal worden afgelost. Egypte. Het besluit van den wetgeventden raad tot verwerping van de voordracht tot ver lenging van de Suezkanaal-concessiie, is een succes van de Egyptische nationalisten tegen Engeland. De Suezkanaalmaatschappij, welker contract tot het jaar 1968 duurt, heeft eene poging gedaan om de concessie met nog 40 jaren te verlengen, dus tot het jaar 2008. Daartegen ontstond echter een levendig verzet in Egypte. De Khedive, die aanvankelijk zich gunstig tegenover 't plan betoonde, dwong zich later tot groote reser ve, met het oog op de stemming in het land, en de nationalisten agiteerden in deze zaak des te levendiger, omdat zij in de consti- tutioneele kwestie tot dusver geen succes hebben kunnen bereiken Zij lieten zich ook geen schrik aanjagen door de bedreiging van Engelsche bladen, dat Engeland, als de kan&alconcessie niet- werd verlengd, een tweede kanaal aan de oostzijde van het schiereiland Si aai, dus op Turksch grond gebied, zou aanleggen. Het besluit van den Egyptischen wetge- venden raad is de eerste openlijke oppositie daad van het- officieele Egypte tegen Enge land. De Egyptische regeering beschouwt het besluit van den wetgevenden raad als bindend Eerst voor weinige dagen heeft Naar het Engelsch 21 TAN C. N. en W. M. WILLIAMSON. „Maar u dacht er toch ook niet aan dat het -aan den carburator 'kon liggen," zoi-de Terry, gebruik makend van het oogenblik zwijigenfi toen dien prins -zijn lunch werd ge bracht. „Waarom zou ik er aan denken?" vroeg Dal marKalm uit d:e hoogte. „Dat ie mijn werk niet. Ik betaal anderen om d'at voor mij te dloen. Buitendien gaat liet mij andere als u en uw vriend, die zeker gewend zijn aan allerlei soort ongevallen op een auto van weinig p aardt kracht en wat ouder- wetsdh van constructie. Maar de mijne is nooit „en panne." Enfin, het zal me wel nooit meer overkomen. Mon Dieu, wat een maal om de danrts aan te biedenMij per soonlijk hindert htet niet, maar werkdlijk, eir Balpli, u haJdt gemakkelijk een betere ge legenheid kunnen vinden om te lunchen. „Sir Ralph en meneer Barry more steldn voor naar het station te gaan, maar dat leek ons vervëlend en dus hebben wij het aan ons zelf te wijten," zride juffrouw Destroy ter onzer verdediging. Wij rindigden on6 maal met lauwe koffie, dio zoolang ond?r weg bleef als wij, volgens de gravinop de komst van den ..armen prins" hadden gewacht. Toen wij tot ver trekken gereed! waren, kwam er een stortbui -waardoor wij weildCn op-gehouden, omldiat de- gravin niet sympathiseerde meit Beechy's op merking, dat: „een rit in den rSgen zoo goed! is vohr de teint." Eindelijk, ver over drie vertrokken wij en wij zouden met -groote snelheid mloeben rij den om te San-D'almazzo te kunnen dlineo- re-n. Terry echter was vol moed, blijkbaar vast besloten zoo mogelijk te voorkomen dat onze eerste dag nvt een teleurstelling zou eindigen Kort na het verlaten van Ventemiglia, die leelijke grensstad wier naam voor de metste reizigers synoniem is met- ongedul dig wachten en wanhopig berusten, stuurde Terry de Roya-vallei in juist waar de sterke stroom zijn wateren in verscheiden kanalen stuwend, in een ruime, steenachtige bedding zeewaarts vloeit. De regenbui, hoe kort ook, was hevig genoeg geweest om een dikke laag witte stof te veranderen in vette grijze modder. Bij het zien van dit verschijnsel en het voelen van den eenigszins onzekere» stap onzer 'banden door deze glibberige slijk- massa, kostte het mij moeite den vriende lijken glimlach te behouden, die den gehee- len dag mij, den trotschen eigenaar van den motorwagen, om de lippen had gespeeld. Ik wist niet zooveel van motors als onze pas sagiers meenden, maar met „slippen" was ik goed bekend en deze plaats leek me niet bijster geschikt om de dames een nieuwe ervaring rijker te maken. Er kon licht een ongeluk gebeuren., zelfs met zulk een uitste kend bestuurder als Terry, en ik wist zeker dat hij al zijn krachten moest inspannen om op de ronding van den weg te blijven. Hoe j langzaam wij ook reden, kon de te zwaar beladen kar elk oogenblik beginnen te dan sen, een geval dat eerst de dames zou ver rassen, dan doen ontstellen, zoo er al geen ergere gevolgen waren. Toen wij ons in dien kritieken toestand bevonden, waarvan onzè passagiers echter geen -begrip hadden, nam DalmarKalm, een fanfare op zijn hoorn blazend, de gele genheid waar om ons voorbij te stuiven, ten bewijze hoeveel vlugger zijn auto liep dan de onze. Op hetzelfde oogenblik dat hij naast ons was, helde onze tonneau, die ver der over de achteras hangt dan verstandig is voor dit type van wagens, overzij door het slippen van den band, en het scheelde geen haarbreed of een botsing had plaatsge grepen, welke Terry gelukkig wist te voor komen. De gravin gilde, Beechy klemde nogmaals haar hand om mijn knie, en wij allen keken de roode auto met haar witten troonhemel na, die als een pijl uit een boog voortvloog. De banden van den prins hadden een leeren bedekking, welke wij niet konden nemen om dat wij dan te veel snelheid zouden verlie zen daardoor echter verminderde voor hem •het gevaar van slippen, en hij stoof voort zonder zelfs te vermoeden hoe nabij een onge luk wij waren geweest. De ergernis, zoo duidelijk op ons gelaat- te lezen, schreef hij ongetwijfeld toe aan jaloezie, toen hij even omkeek om ons een triomfant „au revoir" toe te wuiven, voor hij door een kromming in den weg uit het gezicht verdween, Er is iets zeer menschelijks, en speciaal vrouwelijks aan een motorwagen. Het ter nauwernood ontsnappen aan zulk een groot gevaar, scheen de zenuwen van onzen bra ven Panhard van streek te hebben gemaakt Wij naderden een scherpe bocht, gevolgd door een brug, die in schuine richting over een ondiepen afgrond was geslagen, en on danks Terry's stuurkunst was het gevolg dat onze auto, -over deze vette modder op „pneus" schaatsenrijdend, plotseling en zon der eenige waarschuwing keerde. In een oogwenk draaide onze goed gesmeerde kar als stond zij op een spil, en zoowaar, wij keken in de diepte in plaats van naar de hoogte. „Och, lieve hemel," prevelde de gravin, half -bezwijmd. „Droom ik of is dit werke lijk gebeurd? Het lijkt wel of ik mijn ver stand verloren heb." „Het i s gebeurd," antwoordde Terry lachend, maar in zijn hart verre van vroo- lijk. „Er bestaat echter geen enkele reden om ongerust te zijn. Een beetje geslipt, anders niets." „Een 'beetje geslipt," herhaalde zij. „Dan hoop ik bewaard te blijven voor „veel ge slipt". Uit eigen beweging heeft de auto mobiel haar neus huiswaarts gekeerd. O, sir Ralph, ik twijfel of automobielen wel zoo aangenaam is als ik mij had voorgesteld De vraag komt bij me op of niet. de Hand der Voorzienigheid den wagen deed keeren „Onzin, mama", viel Beeohy in. „Den vorigen dag wees de Hand der Voorzienig heid op sir Ralphs advertentie in de cou rant. De Voorzioniklieid kan toch niet tel kens van godachteu veranderen en u even min. Wij leven nog allemaal en dat is al heel wat." „Ja, maar hoe lang zullen we nog leven," snikte haar moeder. „Ik wil volstrekt geen dwaze dingen doen, maar ik wist niet dat een automobiel de. gewoonten heeft zoo wel van een kangoeroe als van een krab en een bal. En of ik daar ooit aan gewend zal geraken, is zeer de vraag." Terry verzekerde haar dat zijn auto wer kelijk niet de eigenaardigheden van het ge noemde drietal bezat, en vergeleek de moei lijkheden, waarmede ze nu te worstelen had met die welke eem schaatsenrijder* zou on dervinden, wanneer liet harde iis met een paar duim dikke laag witte zeep was be dekt, „Al spoedig hebben wij de bezwaren achter den rug," vervolgde hij, „want lioo- ger op waar de heuvel begint, zal de weg be ter zijn." Gerustgesteld door zijn belofte hield do arme gravin zich zeer goed, ofschoon zij met hoogrood gelaat en angstigen blik om zich heen keck, toeai Terry uiterst voorzichtig zijn wagen op de glibberige massa deed kee ren. Ik was ook niet bizonder op mijn ge mak, want het gevaar was niet uitgesloten, dat do auto heel gracieuslijk in de Roya zou loopen de remmen echter hielden zich uit stekend en zooals Terry had voorspeld', ver der op was de weg beter. Hier werden de bergen hooger, zoodat wij niet meer in een vallei reden maar in een nauwen bergpas. Een diepe schaduw om sloot ons, als hadden wij de warme buiten lucht verlaten en een donker kasteel be treden, dat voortdurend gesloten, ijzig koud was. Zonderling gevormde ruwe rotsge vaarten verhieven zich hemelhoog en het ta fereel was van zulk een wilde grootschheid dat zelfs Beechy zweeg. Sprakeloos reden wij verder, luisterend naar den strijdzang der rivier op haar tocht naar de diepe kloof, die zij door eigen kracht in de rots had uit gehouwen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1