Dinsdag 12 April 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. Mijn Vriend de Chauffeur. W. 887. 8"* Jaargang. AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per S maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post -1.50. Affeonderjgke nummers0.05. Deze Courant vereohijnt (ïtgelijki, behalve op Zon- en Feest' dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens bjj de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 15 regels f 0.50, Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tet het herhaald adverteeren in dit Biad, bjj abonnement. Ee»' circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvrae» toegezonden. Politiek Overzicht Het einde van de Fransche Kamer. In Frankrijk zijn de Kamers eindelijk naar huis kunnen gaan. De volgende zit ting is bepaald op 1 Juni. Dan begint do nieuwe Kamer, die over veertien dagen za.'. worden gekozen, haren arbeid. De oude Kamer heeft met de vaststelling van de be grooting voor het loopende dienstjaar, ruim drie maanden over den tijd, haren arbeid volbracht. De vaststelling van de begrcoting loopt, in Frankrijk nooit af zonder strijd. Ver scheidene malen moeten de begrootingswet- ten tusschen Kamer en Senaat heen en weer gezonden worden, voordat er overeenstem niing is verkregen. Ook ditmaal bes tonde.', er tot het laatste oogenblik een paar ver schilpunten, waarin geen van beiden wild* toegeven. De Senaat kwam op voor zijn con stitutioneel budgetrecht, dat de Kamer naar zijne meening wilde besnoeien. De Kamer hield vast aan het beginsel, dat zij alleen nieuwe belastingen kon toestaan en dat de Senaat zich daaraan moest o"derwerpeii. Ten slotte waren er nog twee verschilpunten Overgebleven de bijzondere bedrijfsbelas ting voor filialen van een hoofdkantoor en de begrooting voor de staatsspoorwegen. De Kamer wilde op iedere filiaal eene bijzon dere belasting leggen, wat de Senaat niet wilde toestaan. De Kamer maakte eene af zonderlijke begrcoting voor de staatsspoor wegen de Senaat hield vast aan de eenheid van de staatsbegrooting en wilde de begroo ting van de staatsspoorwegen in de alge- meene begrooting inlijven. Door de bemid deling van den min'ster van financiën werd ten slotte overeenstemming verkregen. De Senaat gaf toe in de belasting van de filialen en de Kamer liet op het andere punt haal verzet varen, Aon kon in een laat avonduur de begrooting vastgesteld worden. Do voorzitter van de Kamer Brisson hield tot besluit eene rede, waarin h-j het door de Kamer verrichte werk naging. Hij ver klaarde gerust te zijn omtrent het oordeel, dat over den a- beid van de Kamer zou wor den geveld. Op elk gebied vond men vrucht bare wetten. ,,De kiezers zullen zich herin neren de talrijke wetten op het gebied dei sociale voorzorg en ook niet vergeten, dat de groote wet- op den bijstand, verschuldigd aan ouden van dagen, gebrekkigen en on- geneeslijken, nog weldadiger in hare Re passing is gemaakt. De landbouw lieeft aan u, met de wetten op het landbouwcrediet, te danken wetten op den kleinen eigendom en het familiegoed, de premiën op de zijde- en de olieteelt. De nijverheid en de handel hebben de bewijzen van uwe zorg ontvan gen. Door de wet op het zelfbestuur van de havens hebt gij voldoening geschonken aan een der machtigste factoren van den rijkdom des lands. ,,Door eene langdurige overweging, die bijna twee jaren beeft geduurd, hebt gij vorm en wezen gegeven aan eene sints lang ver wachte sociale hervorming. Onze opvolgers zullen de laatste li-and leggen aan de in- komstenbelasting, maar die belasting zal j aan u het aanzijn verschuldigd zijn. „WanDeer gij, door arbitrageverdragen te sluiten met alle staten van de beschaafde wereld, getuigd hebt van uwo gehechtheid aan den vrede, dan hebt gij tocii niets ver zuimd van wat de handhaving van de natio nale eer eisclitgij hebt iu en buiten de be grcoting al uwe zorgen gegeven aan de ver dediging van het landgij hebt onder ande ren onze artillerie krachtig weder opge bouwd. Gij hebt aanhoudend zorg gedragen voor de deugdelijkheid van ons leger en de grootheid van het vaderland. Gij hebt dan ook bij eene plechtige gelegenheid den trots gehad geheel Frankrijk vereenigd te voelen in een zelfden gevoel van vertrouwen en waardigheid. „Eindelijk hebt gij deze periode van wet geving besloten met liet tot stand brengen van de wet op de pensioenen van werklieden e/i boerenai-beideis, die zal- worden toege juicht door de arbeiders aan wie zij volgens het woord, door eeh uwer op de tribune ge sproken, 150 millioen brengt en voor wie zij alle verwachtingen opent." Deze grafrede van den voorzitter op de stervende Kamer zou meer indruk hebben gemaakt wanneer de vergadering beter be zet was geweest. Maar hoogstens een twin tigtal van de leden waren in deze laatste zitting aanwezigde overigen hadden zich alvast naar huis gespoed om deel te nemen a-in den strijd voor de samenstelling van de nieuwe Kamer. Die is nu in vollen gang, en dat het daarbij soms hartstochtelijk toe gaat, heeft de minister-president Briand eergisteren zelf ondervonden, toen hij te Saint-Cliamond zijne progranirede hield. Duitschland. Vrijdag j.l. heeft in de stad Posen een tusschentijdsche verkiezing voor een lid van den Rijksdag plaats gehad. Het district was sedert 1871 steeds door Polen verte genwoordigd geweest en dezen zouden ook thans gezegevierd hebben, wanneer zij het onderling eens waren geweest. Nu echter betwistten drie Polen elkander den zetel, on dat had liet onverwachte gevolg, dat de Duitscher, de conservatieve opperburge meester di\ Wilms, in herstemming komt. België. De Etoile beige bericht, dat Frankrijk, als. de verhoogde invoerrechten in België worden aangenomen, die voornamelijk te gen den Fransclien invoer gericht zijn, een tegenmaatregel voorbereidt. Het wil voor alle goederen, die over zee verzonden wor den, tariefsverlagingen toepassen, om deze over Calais, Havre, Duinkerken en andere Fransche havens te leiden. Het doel is het verkeer van de haven van Antwerpen af te leiden. Frankrijk. In de programrede, die hij eergisteren te Saint-Cbamond gehouden 'heeft, schetste minister-president Briand aldus het pro gramma van dë nieuwe Kamer Allereerst moeit die financieel>e hervorming verwezenlijkt wordien, want dat is hot drin gendste vraagstuk. Het oude belastingstelsel heeft uitmuntend© resultaten opgeleverd maar het bevat kwetsende onregelmatighe den en heeft niet meer de plooibaarheid, gevorderd door de eischen van het tegen woordige budget. Het is noodig door de in komstenbelasting een billijker stelsel voor te bereiden, dat zdoli beter eigent voor de maabsc h appel ij ke behoeften Verder zal liet- ambten aars statuut verwe zenlijkt moeiten worden. De rechten en de plichten van de ambtenaren moeten zooda nig geregeld worden, dat al6 eenmaal hun toestand door de wet geregeld en tegen on- rechtvaiu-digheid zeker gesteld* is, zij geen aanleiding meer hebben om over te gaan tot onduldbare bewegingen van oproer, die in staat zijn de levensbelangen van de natie in gevaar te brengen. Wat het kiesrecht betreft wil de spreker, dat het thans geldends stelsel van districte- indeeling (een afgevaardigde pea- district) zal wordën vervangen dioor e©n stelsel op breeder basis; hij wil zelfs ruimer grenzen voor die districten dan die van een departe ment. In verband diaarmee zou het mandaat van dé Kamer, dat nu vier jaar is, moeten worden verlengd. Op sociaal gebied wordt verlangd: aan vulling van de rechtspersoon! ijkheid der syndicaten, om deze in staat te stellen hun doel ten volle te vervullen en te worden arbeidsmarktenvoedingscentra van het. handwerk of, nog beter, productiekriiigen. Verder zal het noodig zijn eene wetgeving te maken, die aan kapitaal en arbeid toe staan zich te aasocieeren, door den arbeid onder den vorm van arbeidsaandeeien te roepen tot een rechtmatig aandeel in de vooi'deetlen. En eindelijk zal liet collectieve contract gevoteerd! mioeten worden. Uit dit samenstel van sociale wetten, aangevuld dioor de organisatie van een werkmans- crediet, zal voortvloeien een verstandig worden van het arbeiderselement, dat in al die wegen een middel zal vinden om zijne werkkracht nuttig te bestedenhet zal zich zoo gaandeweg zien afgeleid van de onvrucht bare wegen van wanorde en geweld om den weg der wettigheid te betreden." Bij het vertrek van den minister werd nog tijdig ontdekt ©en toeleg van zijne te genstanders, om de automobiel van den mi nister een eind weegs buiten de stad te doen omslaan. Niet ver van de plek, waar het ongeval moest plaats hebben, hadden zij zich opgesteld met een flanken voorraad steen-en om hom daarmede te bo-mbard.ee- ren. Bijtijds gewaarschuwd, keer die de heer Brianid terug en bereikte St.-Etienne langs een anderen weg. Als bewijs, dat de „inscrits maritimes" in Marseille alleen zijn blijven staan in hunne laatste poging tot staking, kan die nen, dat de vereeniging van zeelieden in Zuidwest-Frankrijk die poging openlijk heeft afgekeurd en besloten heeft, dat hare leden op bun post zullen blijven. Uit Parijs wordt aan de Köln. Zt-g. ge schreven Voor de reeders van Marseille heeft de overwinning in deze staking eene dubbele bet-eekenis. Vooreerst ter zake van de tucht. Het optreden van het gerecht en van de regeering heeft aan de zeelieden ge toond, dat het voorbij is met hunne aan spraak het recht der staking te kunnen uit oefenen, evenals ieder werkman, die in de werkplaats zijn gereedschap neerlegt en heengaat als liet hem past. Of intusschen het krachtige optreden van het gerecht en van de regeering hiertegen er toe zal lei den, dat zij algemeen terugkeeren tot hetero tucht, dat is nog twijfelachtig. In ieder ge val zal de uitslag van deze staking zijne uitwerking niet- missen in dezen zin, dat zij voortaan op een dergelijk optreden zich be ter zullen bedenken. Verder zal de staking de regeering aanleiding geven, een alge meen onderzoek in te stellen naar de voor de ingeschreven zeelieden bestaande wetge ving. Dat zal zonder twijfel ook er toe lei den, dat de kwestie van de dienstneming van kleurlingen op de Fransche schepen, die aanleiding gaf tot de staking op do stoomboot Moulouy», duidelijk en voor goed geregeld zal worden. Zwitserland. Bern, 11 April, De Nationale Raad heeft met 100 tegen 45 stemmen het initia tiefvoorstel tot invoering van evenredige vertegenwoordiging bij verkiezingen voor den Nationalen Raad verworpen. Engeland. De Colossus, het negende linieschip van de Dreadnought-klasse voor de Engelsche vloot dat te Grunock te water is gelaten, is een van de eerste vier Dreadnoughts op de begrooting van 1909/'10 aangevraagd; 8A maand is er nu aan gebouwd. Het schip moet 22.500 toil (de oorspronkelijke Dread nought 17,900), heeft een machiue van 27,000 P K. (24,700). Evenals de Dread nought zal de Colossus 10 vuurmonden van 30.5 c.M. voeren, maar ze zullen op do Colossus zoo worden geplaatst, dat ze al le tien naar 'één zijde kunnen sohietenop do Dreadnought konden dat acht. Verder krijgt de Colossus 16 kanonnen van 10 c.M. en vijf schachten voor de nieuwe torpedo's van 53.5 c.M. Turkije. Konstantinopel, 11 April Met 183 tegen 4 stemmen heeft de Kamer de verklaringen der regeering omtrent den staat van beleg goedgekeurd. Konstantinopel, 11 A p r i Een rt-geeringstelegrani uit Pristina bericht dat de door de regeering uitgezonden bood schappers terugkeerden in de stad met hel bericht, dat de opstandelingen zich ver strooien en dat de hoofden zich heden zul len onderwerpen. Konstantinopel, 11 April, De Al'baneezen hebben 40 parlementairs gezon den naar het hoofdkwartier vau de Turk- eche troepen bij Pristina. Griekenland Kroonprins Kon stamijn, die nog in Frank fort a/M. vertoeft, zal tegen de Grieksche Paschen naar Griekenland terugkeeren. De overige prinsen bevinden zich, op prins George na, die voorloopig Parijs niet zal verlaten, reeds te Athene. De kroonprins is zeven maanden buitenslands geweest. In de gelederen van de Grieksche officie ren heeft zich eene gewichtige verandering van stemming voltrokken. Uit Athene wordt aan de Neue Freie Presse bericht, dat, ter wijl zij vroeger de prinsen noodzaakten hunne functiën in het leger prijs te geven en door hun eigenmachtig optreden 't er toe brachten, dat de Koning omging mot de gedachte om af te treden, zien zij nu in e dynastie een steun vcor hunne hervormings plannen. Deze verandering van stemming is veroorzaakt doordat de officieren bij de twee groote partijen, de aanhangers van Rhallys en van Tlieotokis, geen ondersteuning vit» dendeze twee partijen, die zich voor de verkiezingen met elkaar verbonden hebben, verklaren zich tegen de hervormingsplan nen van de officieren, die zij als onuitvoer baar kenschetsen. Om den invloed van deze partijen niet succes te kunnen bestrijden, hebben de officieren zich tot Koning Kon- stantijn gewend en hem uitgenoodigd in ver eeniging met hen zich voor het hervor mingswerk in de bres te stellen. De kroon prins weigerde echter elke inmenging en motiveerde zijne houding met constitutio- neele bezwaren. Nu wendden de officieren zich tot den Koning en richtten tot hem het verzoek zich voor de hervormingen te spannen, die zij in het belang van het lqnd voorstellen. De Koning gaf aan de officie ren de toezegging, dat hij binnen de per ken van den werkkring, dien de grondwet hem toewijst, zou opkomen voor de hervor mingen die hij voor de ontwikkeling van het land als nuttig beschouwt. Van den bekenden Kretensischen staats man Veniselos wordt eéne verklaring be richt, door hem aan een dagbladschrijver afgelegd, dat hij, cok als hij optrad in het Grieksche kabinet, zou vasthouden aan de overtuiging, jat de Koning moet aftreden en de kroonprins den troon moet beklim men. Wel is de kroonprinis een eigenzinniger karakter dan de Koning, maar deze draagt de voornaamste schuld aan den tegenwoor- digen treurigen toestand van Griekenland. ïn alle ministeriën worden toebereidselen gemaakt voor eene algemeene zuivering van het ambtenaarskorps. De Atheensche cor respondent van de Vossische Ztg. verwacht intusschen, dat er niet veel van zal terecht komen; eenige ambtenaren zullen ontslagen worden en verder zal 'alles bij het oude blij ven. Groote moeielijkheden ontstaan bij de pogingen om de menigte onpraktische wet ten, die de nu naar huis gezonden Kamer zonder debat heeft aangenomen, uit te voe ren. Velen van die wetten zijn eenvoudig onuitvoerbaar. Kroonprins Konstantijn zal vooreerst nog niet- naar Athene kunnen komen, omdat zijne beide kinderen in Frankfort ziek lig gen aan roodvonk. Vereenigde Staten. Het huis van Afgevaardigden te Was hington heeft een voorstel om de Ameri kaanse he vloot met slechts een dread nought, in plaats van de twee die de regee ring had aangevraagd, te versterken, Vrij dag met 138 tegen 104 stemmen verwor pen. Het geld i6 daarna toegestaan voor twee dreadnoughts. Washington, 11 April. Wegens den dood van een en de ziekte van een arder der rechters van het hoog gerechts hof, die moesten kennis nemen van het hoo- ger beroep van de Standard Oil en de Ame rican Tobacco maatschappijen tegen de vonnissen van lagere rechtscolleges, heeft het hof gelast, dat het onderzoek vaii deze beid© zaken van meet af zal moeten begin nen. N ew-Y ork; 11 April. Het bevel van het hooggerechtshof heeft op de beurs ver rassing te weeg gebracht. De prijzen stegen met 2 tot 5 pet. Men gelooft algemeen, met het oog op het hieruit voortvloeiende uitstel, dat nu geen beslissing zal worden genomen voor den winter. Zuid-Amerika. Central News, het Engelsche nieuws agentschap, heeft op een vraag om inlich tingen betreffende de spanning tusschen Peru en Ecuador, aan den president van Naar het Engelsch 22 vaw C. N. en W. M. WILLIAMSON. Zacht stijgend ging de weg omhoog, als een grijze draad zich kronkelend langs liet blinde gelaat van den berg, en plotseling, bij een kromming zagen wij de auto van den prins welke wij mijlen voor ons uit hadden gewaand. De groote roode wagen stond daar onbeweeglijk met een wiel vast in de modder, terwijl DalmarKalm en zijn droefgeestige chauffeur bezig waren het arme ding uit zijn verre van glorieuse posi tie te redden. Onze Panhard liep bizonder goed, als wilde „zij" boete doen voor baar wangedrag en dat een© oogenblik van onbezonnenheid doen vergeten. Zij nam zoo gemakkelijk en opgewekt den heuvel als ware ze op beganen gronden het was een hard gelag de rol van den barmhartigen Samaritaan te moe ten spelen bij een, die door de natuur tot Leviet was gestempeld Maar noblesse oblige en hoog de kameraadschap onder chauffeurs. Terry is zoo min een heilige als ik en het zou hem zeker geen greintje hartzeer gekost hebben, DalmarKalm aan zijn lot over te laten. Toch,, zonder een oogenblik aar- zelens stopte hij naast den vernederden roo- den reus. Tusschen de uitroepen van me vrouw Kidder en hét onderdrukt gegichel van het enfant terrible stapten wij, mannen, uit met een minzame uitdrukking op het gelaat en een stralenkrans om het hoofd, om hulp te bieden aan onzen gehaten mededin ger. Was hij ons dankbaar voor onze genade? Zijn naam en inborst zouden niet Dalmar Kalm hebben toegehoord, als hij het wel was geweest. Zijn eerste woorden tegen ons waren „uw tegenwoordigheid heeft me ze ker ongeluk aangebracht. Nog nooit heb ik een ongeval met mijn auto gehad, maar van daag loopt alles verkeerd. Voor de tweede maal ben ik „en panne". Het is te veel. Die ellendeling van een Joseph zegt dat wij niet verder kunnen gaan." Langzamerhand begonnen wij te begrijpen hoe 's prinsen chauffeur het uiterlijk van een mannelijken Niobe gekregen had On derdanigheid en 'beruétang bij volslagen el lende waren naar onze meening zijn ken merkende karakter-eigenschappen maar hard werken, ondankbaarheid., en de hemel moge weten welk een herhaalde ruwe behan deling hadden op dit oogenblik zijn onder danigheid op de vlucht gedreven en zijn, be rusting doen veranderen in de neiging om zich te verdedigen. „Hoe kunnen wij verder gaan met een ge broken hefboom, die juist bij het verdee- lingspunt gebroken is?" riep hij in het Fransch. „En Zijn Hoogheid heeft het zelf gedaan door het t© vlug overschakelen van de eene versnelling in de andere, iets waar voor ik hem telkens heb gewaarschuwd. Ik loan geen nieuwen hefboom in een wildernis maken. Ik ben geen toovenaar." „Noch een Félicitédlachlt ik, vast over tuigd dat ware mijn talentvolle adjudant chauffeur geweest in plaats van keukenmeid, zij de kunst- zou verstaan- liebbon om van een stuk taart een goeden hefboom te fabri- ceeren. „Zwijg, struikroover," brulde de prins, en ik -kon nauwelijks mijn lachlust bedwan gen want Joseph is een klein, nietig kerel tje. Zijn schouders hangen af; zijn -beenen gelijken met leer bekleede kapstokken zijn oogen zwemmen in tranen zooals onze kruk as baadt in olie, en zijn haar hangt rond zijn hoofd in afzonderlijk© rijtjes zwarte -spelden, het een boven het andere vastge hecht. „In elk geval zullen, wij probeer en uw wa gen op den weg te zetten," zeide Terrv, wat ons, vierem mét al'le krachtsinspanning eindelijk gelukte. Nooit had ik gedacht dat hij zoo zwaar zou wegen. Daar stond de reus, volkomen hulpeloos. Terry en Joseph bekeken het mechanisme, en de eerste uitspraak werd bevestigd. „Ook is er een verborgen gebrek in liet metaal," zeide expert Terry Ik vrees dat ik in zijn plaats niet tot een dergelijke edelmoedigheid in staat zou zijn geweest., en de be-schuliging op den prins had laten rusten, dat de ramp alleen te wijten was aan zijn schromelijk on verstand als be stuurder. „Uw auto is totaal onbruikbaar op het oogenblik,vervolgde hij. „Achteraf be schouwd (zelfs Terry kon zich die klei no genoegdoening niet ontzeggen) had ik dét eind touw maar moeten meenemen." „Touw? Voor welk doel?" „Om u naar de naaste smidse te sleepen, waar misschien een nieuwe hefboom gesmeed kan worden." ,,'t Is nu geen t.ijid om te schertsen Twaalf paardekracht kan onmogelijk vier en twintig voorttrekken I „Z« zijn dapper en gewillig. Zuil én ze probeeren? Daar komt een vrachtkar, de voerman lacht ons blijkbaar uit. Arbeid zich verheugend over dén ondergang van Ka pitaal. Maar Arbeid ziet er goedUnart-ig ■uit. „Goedlen middag," riep hij d«n man in het Itailiaiansch toe. „Zou je mij aan een flinik touw kunnen helpen om diie automo biel voort te trekken?" De prins stond er zwijgend; bij. Ondanks zijn woede tegen hét Noodlot, tegen Joseph, on tegen ons blad 'hij nog genoeg ge-zond verstand om van twee kwaden het- minst eng© te kiezen. De voerman had een touw en vriendelijke neigingen. Eenige guldens gingen van de eene hand in de andere, en de Haas werd vereenigd met de Schildpad. Vereenigd enkel bij wijze van spréken, want de auto volgde op een afstand van ongeveer vijftien tmeter en toen onze kléine Panhard mét rijn groeten soortgenoot den heuvel begon te be- kl imimengeleek bij het allermeest op een kleine komeet met oen buiten alle propor ties dikken 6t.aa.rt. Bij helt vertrekken ging de motor hooi dapper een pa-ar motors op weg, maar toen hij de o iu verwachtte vrachlt voelde, schoen hij verrast-. Hij werdl in dieai letterlijken zin van hét woord een oogenblik achteruitge trokken", doch voor eén enkel oogenblik slechte. Het kleine, moedige ding scheen hot zichzelf té zeggen „Zij verwachten wel veel van mij, maar er zijn dames aan boord en dlie vril ik niet teleurstellen." „Félicité," prevelde i-k. „Zij li-ad dé peetmoeder van de kar kunnen zijn." Nogmaals geprobeerd en daar gingen wij voort, langzaam maar aanhoudend. Josepih, zijn hand- op het sftuurwadi, zat wegens zijn gering lichaamsgewicht in dén rooden wa gen, terwijl dé prins dioor dé modder wa- dënd, langzaam er naast liep. Ziende hoe beet d© proef gëlutkte, voiilvaosH-to hij rijn schreden en gelastte don chauffeur uit te stappen. „lik denk niet dat het verschil iu gewicht merkbaar zal zijn," z«id© hij, en zoodrja Jospeih onmlddeülijk gehoorzamend er uit wiplte, sprong dé prins er iu. Op hetzelfde o-ogenblik knapte het touw af en het groote vehikel zou naar beneden geloo- pen zijn, indien Joseph niét op dé rem had gedrukt. Terry stopte onze auto en liét zoo &l©dht bij elkaar passend paar moest opnieuw, maar nu met een korter touw, vereenigd worden. „Ik vrees dat u zuilt moeten wandelen prins," zeide Terry, nadat hij Joseph had geholpen, die op hot punt 6tond in tranen uit- te barsten. DalmarKalim mat mij m«t een vluch- t-igen blik. „Wellicht maakt sir Ralph geen bezwaar om mijn auto te sturen?" vroeg hij, „Dan kon Josepüi loopen en ik de plaat6 krijgen van Sir Ralph in de ton- ■neau bij dé diames, waar iöte meer gewicht ■niett hdndteren zal. Zou dat niet een uitste kende regeling zijn?" David liet Goliath o-p dien began en gronld staan en nam enkdl zijn hoofd medé," merk te ik op. „Wij némen Goliath medé, ©n in diit geval zal hét hoofd moeten volgen. Het spij.i mij wel. Het zou on6 andort aan genaam geweest zijn." Wat, de prins zeide tewn die processie opnieuw den heuvel begon te bestijgen, zoo langzaam dat rij uitstekend in de maat had kunnen blijven met de „D©ad March in Saul," weet. ik niet, maar als zijn woorden harmonieerden mét de uitdrukking van zijn gelaat, zullen z© niet van de vriendelijkste zijn geweest. Wordt vtrvolqd

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1