I". 330. Dinsdag 19 April 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. Mijn Vriend de Chauffeur. Jaargang* AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoort Idem franco per post Afzonderlijke nummert f l.OO. - 1.50. - 0.05. IV j Couran verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentifinmededeelingen 9nz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHO FF C". Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f 0.54D, Elke regel meer - 0.10* Dienstaanbiedingen en aanvragen 315 cent* bij voeruitbeialinf Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. S C H O W. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort. Gezien art. 22 van het Reglement op het onder houd en gebruik der wegen in de provincie l'treoht. d.d. S November '18-53 (Provinciaalibla.1 No. 102), atemede art. 1 der Verordening op de wegen en waterleidingen Doen te weten, d!at de 'bij voormeld artikel be doelde voorjaars-scheuw over wegen, slooten en waterleidingen, aan hun toezicht of beheer onder worpen, zul gehouden worden op Vrijdag, den 20. Mei aanstaande en Volgende dagen. Wordende bij deze de bepalingen van boven gemelde reglementen aan de belangheblienden in herinnering gebracht. Amersfoort, den 18- April 1910. Uur genieester en Wethouders voornoemd De Seonetaiis, De Burgemeester, J. 0. STENFF.RT KROESE. WUIJTLRRS. Politiek Overzicht. De ontbinding van de Spaansche cortes. Koning Alfonso heeft het besluit ouder- teekend tot ontbinding van de Spaansche cortes. Het kabinet-Canolejas is hierin ge- lukkiiger geweest dan zijn voorganger, dat het conservatieve kabinet-Maura in het bewind he&ft afgelost. De politieke combi natie, waarop het kabinet-Canalejas steunt, schijnit dius meer levensvatbaarheid te be zitten dan er aanvankelijk aan werd toe geschreven. Het ontbindlingisbesluit bepaalt dq verkiezingen voor de nieuwe Kamer op 8 Med >611 d)ie voor den Senaat op 15 Mei; het nieuwe parlement zal tegen half Juni bijeengeroepen worden. De ontbonden Kamer had eene conserva tieve meerderheid. Men verwacht, dat in de nieuwe Kamer gekozen zullen worden in ronide getallen 250 liberalen tegen 120 conservatieven), 30 republik-einein en 20 easlistenHet schijnt oppervlakkig eenigs- zins vreemd, dat men dit zoo boud kan vooirspeillen. Wie echter weet, hoe 't in Spanje bij de verkiezingen toegaat, verwon dert zich daarover niet. Een kijkje daarop verschaft ons een brief van den correspon dent der Fnankf. Ztg. te Madrid, waarin diit wordt gezegd „Wanneer er iets is wat ons kan verzoe nen met het „encasillado" (bet verkiezings- werk zooals het dn Spanje wordlt gedreven, dan is het de onbevangen openbaarheid, die bij dit belangwekkende werk in acht geno men wordt. Het dag,bladibericbt, dat deze of gene staatsman van invloed van de re geering zoo vele plaatsen in de Kamer voor zijne vrienden verlangt, zou in alle andere parlementair geregeerde landen beschouwd worden als eene bespotting of wel als een politiek schandaal zooals men zich baa^t niet erger kan voorstellen. Hier trekt zich nie mand er iets van aan, en als iemand pro testeert, dan gebeurt het niet uit veront waardiging over de schande, die de volks vertegenwoordiging wordt aangedaan, maar alleen omdat de vercteeling van de manda ten niet naai- zijn zin is geschied. Ondauks alle plechtige verzekeringen van den minister-president, moet men echter reeds de hoop prijsgeven, dat de verkiezin gen ditmaal op waardiger wijze zich zullen afspelen. Men kan eigenlijk niet van ver kiezingen spreken, wanneer de uitkomst bij voorbaat is bepaald, wanneer de verkie zingscampagnebijna uitsluitend uit onder handelingen tusschen de verschillende partij leiders en hunne klieken bestaat en de ver kiezing zelve weinig meer is dan eene ijdele plechtigheid, waarbij den kiezer niet de minste waarborg verschaft wordt, dart. zijne stem werkelijk in den door hem gewenschten zin invloed uitoefent. Men niag daarbij in- tusschen niet vergeten, dat dooreen genomen van twee dezer kiezers de eene lezen nocli schrijven kan en ook de andere in talrijke gevallen niet- het minimum van beschaving bezit, dat noodig is om het kiesrecht met bewustheid uit te oefenen. Feitelijk gaan deze menschen niet naar de stembus, die niettemin hunne stembriefjes opneemt, niert» zelden naast die van dooden en ongebore nen. Daarbij komt de menigte van beschaaf den, die lang er van hebben afgezien, zich voor den politieken strijd te interesse eren, uit ergernis over het troostelooze intrige- spel, waarin de Spaansche politiek zich se dert jaren uitput. Een aanzienlijke massa kiezers, die talrijk genoeg zou zijn om over de hoofden van de analphabeten ein de verdere j.iet-kiezers heen de lotgevallen van 'het land te kunnen bepalen, is dus niet aan wezig. Maar wat moet men zeggen van poli tiekers, die zich er toe bepalen zich van dezen toestand te bedienen, in plaats van te trachten hem te verbeteren? Zij kunnen man nen van talent zijn, maar den naam van staatslieden verdienen zij geenszins. Men zou den heer Camalejas, den democraat, ter wille van zijne onbetwistbaar groote gaven en van wat Ihij heeft gedaan als leider van de oppositie, gaarne willen 'beschouwen als den heiland van het Spaansche verkiezingswerk, waarvoor hij zelf zich uitgeeft. Maar dit Messiasgeloof is 'blootgesteld aan eene zware beproeving, wanneer men de levendige druk te waarneemt, die reeds heersch't op de ver- kiezingsmarkt, welke nu ook door de niet meer onverzoenlijke conservatieven ijverig wordit bezocht. Aan de zaken op die markt schijnt de minister-president, te oor^Leelen naar wat men 'er van ziet, zich evenmin te onttrekken als een van zijne voorgangers, die niet had gezworen op het scboone 'beginsel van vrije volks verkiezingen." Duitschland. Be r 1 ij.n, 18 April. De Rijksdag nam in eerste lezing de Rijksverzekerings- wet aan, welke door het scheppen van locale verzekeringsbanken verband tusschen. en vereenvoudiging brengt in de reeds bestaan de ouderdoms-, ongpvallen- en ziekteverze keringswetten Deze nieuw in te voeren weduwen- en weezenverzekering omvart zeven milliioen landarbeiders De ondenha-ndielinigen over het plan tot invoering van scheepvaartrechten op de rivie ren schijnen tlmns ten einde gebracht te zijn. Sedert de voorloopige stemming in de zitting van den bondsraad van 3 Februari jl., waarin in plaats van de 14 stemmen, oie voor de verwerping gevorderd werden, slechte 12 stemmen tegen het Pruisische voorstel werden uitgebracht-, hebben de op- poneerendb bondsstaten (Saksen, Hessen en Baden) de tajfcbiek aangenomen het Pruisi sche ontwerp, welks indiening zij niet meer konden beletten, althans in zijne bijzonder heden aan te passen aan hunne behoeften. Over deze conceesiën, waardoor de opponee- rende staten moesten worden bewogen, zich bij die zaak neer te leggen, is nu overeen stemming verkregen. Men verwacht nu, dat de bondsraad eerstdaags zijne toestemming aan het. wetsontwerp zal verleenen. Van wege den bondsraad is vertrouwelijk navraag gedaan, of de rijksdag genegen zou zijn nog vóór de vacantie, dus vóór den Hemelvaaatsdag, heb wetsontwerp af te doen. Daarop 6chijnt echter geen uitzicht te zijn. Vermoedelijk zal na de eerste lezing het wetsontwerp in handen gesteld worden van eene commissie, die. eerst- in het najaar haai" rappoit 7a 1 uitbrengen. Luxemburg. De toestand van groothertog Wilhelm van Luxemburg, die 6teeds buiten het land' ver toeft op zijne bezitting in Beieren, jg zeer ongunstig. De zieke lijdt aan eene volko men verlamming, waardoor ook het gezichts vermogen en het gehoor zeer zijn aangetast. België. Het wetsontwerp Segers-Franck betref fende de gelijkstelling van de Nederland- scho en Fransche talen bij examens is door de Kamer, op één artikel na, afgedaan. Namens de regeering heeft de minister Descamp eene verklaring afgelegd, waarin werd gezegd, dat het gouvernement het met den algemeenen rapporteur Standaert, eens is dat- overeenstemming kan verkregen worden, en waarin; zij tevens de verwach ting uitspreekt, dart- Walen en Vlamingen daartoe hun prikkelbaarheid zullen weten te beheerschen, teneinde een oplossing te doen ontstaan, welke allien billijk en recht matig voorkomt. De regeering meent, dat het niet in de bedoeling den- Vlamingen Ligt, onkundig te willen blijven van de Fransche taal, maar wel dat zij bót Vlaamsch beter wen- schen gekend en gebruikt te zien. De minister is van ooikleed, dat d eischen der Vlamingen niet overdreven zijn, en den Walen in niets benadeel en. ,,De twee rassen, wellke België bewonen, zuilen door deze wet niet in hun eigen liefde gekwetst worden, doch integendeel nader lot elkaar worden gebracht door we- derzijdische erkenning van eikaars rechten en plichten." Frankrijk. De prefect te Marseille heeft verklaard, dut hij, nu die orde hersteld is, eene d'epu- tate van d'e „ingeschrevene zeelieden" zou ontvangen, echter onder de voorwaarde dat zij bestaat uit leden, tegen wie geene klacht ingebracht of gerechtelijke vervol ging aanhangig gemaakt is. In strijd met de verwachting, beeft de in Marseille mislukte staking toch nog na volging gevondenin Duitschland. besloten de matrozen in staking te gaan. Engeland. Londen, 18 April. De vergadering der leden van de Iersche partij heeft beslo ten <ie beg rooting in alle stadia van de be handeling te steunen Londen, 18 A p r i 1. In de geheel bezette vergadering van heden werd inge diend het guillotine-voorstel voor de be handeling van de begrooting van liet- vorige jaar. Het debat wordt beperkt tot 5 dagen. De eerste minister Asquith verklaarde, dat deze begrooting in hoofdzaak gelijk is aan die van het vorige jaar en terugwerkende kracht zal hebben. Er zullen eenige amen dementen van technischen aard worden in gediend, tot verduidelijking van de bedoe lingen der regeering ten aanzien van som mige punten. De Iersche leider Redmond zeide, dat hij de regeering zou steunen, (luide toejuichin gen bij de ministerieelen en nationalisten) omdat hij de verklaring, die Asquith op 14 April had afgelegd, als een voldoenden waarborg beschouwde, dat de beweging voor home rule in Ierland snellen voortgang zou maken. Hij ontkende heb bestaan van eenige overeenkomst tusschen de regeering en hem. Balfour stak den draak met deze ontken- tenis en verklaarde, dat de regeering voor den steun der Ieren bij de begrooting als prijs heeft betaald het opgeven der groote traditiën die zij verplicht was te handhaven. Asquith ontkende in zijn antwoord be slist, dat er eene overeenkomst was gesloten Zijne verklaring van 14 April was door het kabinet vastgesteld, zonder overleg met Redmond en zonder dezen naar de oogen te zien. Na een verder levendig debat, werd het guillotine-voorstel aangenomen niet 345 te gen 252 stemmen. Portugal. Lissabon, 18 Apr il. Een voorstel van de oppositie om het suikernionopolie in Madera in debat te brengen, heeft een tu mult uitgelokt. De voorzitter moest de zit ting sluiten. Oostenrijk. W e e n e n, 18 April. De begrootings- commissie van het huis van afgevaardigden heeft het wetsontwerp op de leening voor de buitengewone militaire uitgaven, betrek- Icing hebbende op de inlijving van Bosnië, aangenomen. Weenen, 18 April. Generaal Albori is op zijn verzoek ontheven van de functie van inspecteur-generaal der troepen. De generaals Potiorck en Franck - zijn tot inspecteur va/n het leger benoemd. Tijdens het verblijf van ex-president Roo sevelt te Weenen, heeft hij eene ontmoeting .gehad met den pauselij'ken nuntius mgr. Granito di Belmonte door een toeval, dat zoo diplomatiek was, dat het blinde toeval bezwaarlijk alleen er de hand in kan heb ben gehad. De nuntius, die den nieuwen Amerikaanschen gezant een bezoek schuldig was, kondigde dit bezoek aan tegen Zater dag half drie. De gezant, die dien namiddag ter eere van mr. Roosevelt een lunch gaf, verzocht den nuntius zijn bezoek een half uur later te brengen. De lunch was toen afgeloopen en de gezant bracht zijn bezoe ker in het rooksalon, waar zijne gasten zich met elkaar onderhielden, en stelde hem aan mr. Roosevelt voor. Het doel van deze ontmoeting is duidelijk aangewezen in de opmerking, die de Reichspost, een te Wee nen verschijnend blad, dat met de nuntia tuur in betrekking staat, naar aanleiding er van maakt: „Deze ontmoeting heeft na tuurlijk eene groote sensatie verwekt* om dat zeer overdreven berichten in de wereld het gerucht hadden verspreid, dat er eenige spanning bestond tusschen mr. Roosevelt en den Paus wegens zekere incidenten, die liet bezoek van den oud-president aan hei Vaticaan onmogelijk hadden gemaakt." Verder verdient de aandacht de mededee- ling, die de Vossische Ztg. uit Weenen heeft ontvangen over het verband tusschen het gesprek, dat Roosevelt heeft gehad met den minister van buiienlandsche zaken graaf Aebrenthal, welk gesprek gevolgd werd door eene uitvoerige bespreking van den minister met Keizer Frans Jozef, waarop weder volgde eene lange audiëntie van Roo* sevelt bij den Keizer. De correspondent schrijft: „Graaf AehrenthaL was indertijd als gezant bij het Russische hof geen lijde lijk toeschouwer tijdens de Japansoh-Rus- sische vredesonderhandelingen in Ports mouth, en Keizer Frans Jozefs medewer king aan de groote internationale vredes- haudeling te Portsmouth werd destijds door president Roosevelt openlijk erkend. Als particulier kon ditmaal de gewezen Amerj- kaansche president internationale zaken in 't belang der beschaving vrijmoedig ter sprake brengen, hetgeen hem, toen hij zich in officieele positie bevond, niet mogelijk was geweest. In dit streven moet Roosevelt openlijk zijn aangemoedigd door toongeven de kringen te Weenen. De internationale ontwapeningskwestie en de v redes kwestie zullen zeer zekjpr bij de audiëntie van mr. Roosevelt bij' den Keizer en zijne be sprekingen met graaf Aebrenthal het hoofd punt uitgemaakt hebben." Het telegram, dat Roosevelt, toen hij het Italiaansche gebied verliet, zond aan mi nister-president Luzzotti, werd door defcen aldus beantwoord „Alle Italianen beantwoorden met harte lijke dankbaarheid uwen groet. Ik beveel u onze bewonderenswaardige en flinke arbei ders aan, die op den vrijen grond van de Vereenigde Staten medewerken aan do eco nomische grootheid van een der verwonder lijkste landen der wereld. Onder uwe aan moediging moeten wij een landverhuizing6- en arbeidsverdrag sluiten. Dan zal er van uwe reis naar Italië eene onuitwischbare herinnering in goede en vruchtbare werken voor beide groote volken overblijven." Eergistermorgen heeft de heeiv Roosevelt Weenen verlaten, om zieh naar Hongarije te begeven. Hij bracht den dag door op liet slot Eberhard, bij Pressburg, waar hij de gast was van den oud-minister graaf Ap- ponyi. Des avonds wachtten hem in Buda pest tienduizenden mensehen opde burge meester begroette hem aan het station aan het hoofd van den gemeenteraad. Rutlanë. De rijksdoenxa heeft in geheime zitting het rccruiten^ontingeni, evenals in het vo rige jaar vastgesteld op het getal van 456.635 man. Met het wetsontwerp over de reorgani satie van het leger en van de vloot wordt eene zoo ver gedre-ven geheimzinnigheid in achit genomen, dat geen afgevaardigde van de oppositie het tot dusver ook maar ge zien heeft. De kanselarij van het doema- pregidlium weigert aan de afgevaardigden de inzage van de voordrachtalleen de le den van de commissie voor de landsverde diging is in die gelegenheid geweest het te leeren kennen. De uiterste rechterzijde van de doema is bezig met het samenstellen van een wets ontwerp, dat aan Joden de toegang tot hoo- gere inrichtingen van onderwijs verbiedt en hun ook verbiedt zich bezig te houden met handel in grondeigendommen en onroerend goed en dat te bezatten. Tge&ijk wil men hen uitsluiten van den. dienst in het leger. Kaar htt Engtlseh 57 TAS C. N. en W. M. WILLIAMSON. Arme mania! Wat heb ik mij in de laatste maanden dikwijls dol geamuseerd om haar, tenminste als die maanden er werkelijk ge weest zijn, zeide ik tot- mezelfen komen er nog meer zulke maanden, dan zal ik waarschijnlijk weer allerlei grapjes met. haar hebben. Ik ben nu eenmaal zóó, en ik kan het niet helpen. Blijkbaar een karak tertrek, geërfd van mijn vader. Dit is nu wat papa noemde zijn „originilateit" en ma ma zijn „boosaardigheid", zich openbarend in mij. Maar hier in dit smalle bed gele gen, half wakend en half droomend, terwijl de morgenstond als met teere feeën-vingers tegen het raam tikte, besefte ik plotseling hoe hard het leven voor haar-was geweest. Sommige dagen heeft men van die enkele oogenblikken, waarin men.met een zonder- linjge helderziendheid de menschen door grondt als had men ze zelf geschapen zelfs menschen, die men minacht of onnoo- zel en weinig belangwekkend vindt op andere tijden, wanneer de zinnen niet op düe soort too verachtige manier gescherpt zijn. Mijn „Gods-dagen" noem ik die vreemde dagen waarop ik met iedereen kan sympathisee- ren, als had ik hun geheel e leven met al zijn zorgen en gedachten en strijd gekend van het oogenblik hunner geboorte. Niet uit oneerbiedgheid noem ik ze zoo, maar omdat, ik geloof dat God altijd zoo gevoelt en het kleine spranktje van Hem, levend in elk menschelijk wezen zelfs in zulke ondeu gende, brutale dingen als ik komt den eenen dag meer dan den anderen aan het licht-, ofschoon ook dan maar voor luttele minuten. M ij n sprankje vlamde voor een korte poos helder op toen ik dezen vroegen morgen aan mama dacht. Ik kan niet onderstellen dat zij verliefd op papa is geweest. Vermoedelijk zal ze hem getrouwd' hebben omdat haar ouders arm .waren, of omdat zij te zachtzinnig was om neen te zeggen. In elk geval moet. het afschuwelijk voor haar geweest zijn te we ten, dat hij rijk genoeg was om al haar wenschen in te willigen, maar het niet deed, omdat hij een Consequent Democraat was en niets gaf om praal en vertoon noch om „narrerij." Met geen mogelijkheid zou ik kunnen uit leggen wat een Consequent Democraat ei genlijk ismaar papa's opvatting er van was om te schimpen op in „aanzienlijke- kringen-verkeerend'e-menschen," geen chique kleeren te dragen nooh veel bedienden te hebben, er leelijk uit te zien en ruw te spre ken, altijd de volle waarheid te zeggen, vooral als nven er het gevoel Van anderen door kwetste, en niet veel geld uit te geven behalve voor vervelende boeken Mama zou niets liever gewild1 hebben dan veel „uitgaan," en dikwijls haar naam in de couranten gedrukt zien oven als die van andere dames in Denver, ofschoon deze, zooals zij mij dikwerf vertelde, niet van half zoo goede familie waren als zij. Maar pa pa verkoos niet dat zij dikwijls uitging, en vag de dames met wie zij graag had omge gaan, kende zij er niet één haar eenige kennissen waren heel gewone, eenvoudige menschen wier echtgenooten winkels hadden of andere zaken, welke mama niet voornaam genoeg schenen. Ik vrees zelden vedl steun voor mijn arme mama geweest te zijn. Die boosaardigheid van mij, telkens me wijzend op het- vermakelijke van menschen en din gen, kwam steeds tusschen ons, en zeer waarschijnlijk zal ze dat altijd doen. Ik was zeker al oud toen ik geboren werd. •Haar grootste genot- was stilletjes romans te lezen, waarin het leven in voorname kringen werd geschetst, of dat der aristocra ten, in het bizonder der Engelsche aristo craten. Zulke verhalen brachten haar een voudig in geestvervoering en toen papa plotseling overleed, zonder zijn geldzaken te hebben geregeld zóó, dat mama levens lang verplicht was te doen wij h ij en niet wat z ij verlangde, kwam al heel gauw de gedachte bij haar op hoe zij den verloren tijd zou inhalen. ,,Wij gaan voor een paar jaar Europa be reizen," zeide ze tot mij, „eiii bij onze te rugkomst zullen wij de aauzienlijke lui hier toonen dat wij iets zijn." In het begin werd zij enkel door deze ge dachte beziggehouden, maar toen wij voor een verandering naar Chicago waren ge gaan en daar in een groot hotel Vertoefden, kwam een nieuw plan bij haar op. Eensdeels sproot dat voort, uit het zien van zoo menige mooie, deftige jonge vrouw volop genietigd van het- leven, en de vraag wat het gaf vrij te wezen en veel fortuin te bezitten, als men niet mooi en niet jong was. (Ik kon pre cies zeggen wat in haar omging als haar droeve peinzende blik rustte op een der schitterende dames, die het air aannamen of de heele wereld haar toebehoorde(al tijd de wereld bianen zekere grens.) An derdeels door het lezen van een advertentie in een der couranten. Mama vertelde mij eerst niets van deze advertentie. Doch na op een morgen heel geheimzinnig alleen te zijn uitgeweest zeide ze stamelend en zenuwachtig opgewonden dat zij iets met mij te bespreken had. Toen kwam alles uit Zij had een bezoek gebracht aan een be roemde Fransche madame, die d'e kunst ver stond een vrouw van achtendertig (mama's leeftijd volgens hanr bijbel) er te doen uit zien als ware zij vijfentwintig, ent ze hoopte dat ik mijn eerbied voor haar als mijn moe der niet zou verliezen noch dienken dat zij lichtzinnig was of iets afkeurenswaardig deed, indien, zij zich eenige weken onder behandeling van madame stelde. Onwille keurig schoot ik in een lach, maar mama huilde en verklaarde in haar gcheele leven nog geen goeden tijd gehad te hebben. Zij snakte er naar eindelijk toch eens te kun nen genieten en dat zou zij, als i lc het haar au niet belette. Ik hield op met lachen en huilde zelf bijna: ik liet echter niet blijken hoezeer ik eveneens naar verandering haakte. In plaats daarvan vroeg ik welk nut het had' vijf en twintig te 1 ij k e n, als iedereen kon na gaan dat zij, met een dochter van, bijna ze ventien, onder moest zijn. ►Die kleinigheid had zij vergeten Plotse ling scheen ze jaren ouder geworden, maar na eenig nadenken nam ze mijn handen in de hare. Arme mama, ze waren ijskoud - „Zou je er om geven, Lieveling, een klein eindje terug te gaan? Het zou zoo goed en lief on hartelijk van je zijn en voor mij de eenige oplossing wezen." „Een eindje terug gaan?" herhaalde ik. „Wat bedoek u?" De vrees dat ik den draak met haar zou steken, maakte haar buitengewoon: zenuw achtig, maar ten slotte moest zij toch een nadere verklaring, geven. „Teruggaan" be duidde voor de tweede maal een kind te wor den. Dertien was een goode leeftijd, dacht ze, omdat menig meisje dan reeds haar volle lengte heeft, en was ik niet ouder dan der tien dan kon zij op haar negen en twintig ste jaar een nieuw leven beginnen. WatMijn haar laten hangen en korte rokken dragen?" „Ja, dat moest ik doen. Ik dacht wei een heele minuut na en kon ten slotte het niet- over mijn hart krijgen haar teleur te stellen. Wat niet. wegnam dat ik besloot er voor mezelf zooveel moge lijk partij van te trekken. „Als ik toestem", zei 'ik, moet n in alle opzichten bizonder goed en vriendelijk voor mij wezen. Bij alle belangrijke dingen moet ik mijn zin' hebben, en weigert u te doen wat ik vraag, dan steek ik mijn' haar op en trek een lange japon. aan. Dan weet ieder een hoe oud ik ben." Wordtverrol qd

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1