BUITENLAND. BINNENLAND. p. 296. Verste Blad. par 8"' jHaryang. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: »#r B maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem Franco per post 1.50. Lfzoi.derlijk* nummers - 0.03. bv.-j Couran verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest- dagen. Ldvertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte- Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bfj abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op toegezonden. Politiek Overzicht. De Kamerverkiezingen in Frankrijk. II. (Slot). j Van alle redevoeringen en manifesten, die ji de nu loopendo verkiezingscampagne zijn fetaoudieii of verspreid, is er geen, dne meer Ie aandacht heeft getrokken dan de program- fede, waarmee de mindSter- piveident Aristid© Briand ie opgetreden in Saint-Chamond. peen wonder, want hij trad1 hier niet alleen ap alè candddaat, die op nieuw het vertrou wen van de kiezers vraagtmaar ook als hoofd van de regeering om het programma ran regeeringebeleid te ontwikkelendat hij In de nieuwe wetgevende periode denkt te verwezenlijken I De staatkundige loopbaan van Ari&tadè Briauid bevestigt op nieuw de juistheid van de bekende spreuk uit den tijd dier groote omwenteling,,Un jacobin miindetne n'etft pa6 toujours un miniatre jacobin". Ails so cialist ie hij in 1902 in het district Saint- Etienne, waartoe Saint-Ohamond behoort, als Kamerlid gekozen. Toen hij zijne sporen verdiende in den strijd over de 6cheidong van Kerk en Staat, maaikten de socialisten deel uit van de regeering&partij. Jaurè6 was toen een der ondervoorzitters van dè Kamer Briand gaf al6 rapporteur over het ontwerp der scheidingswet blijk van de ongewone 6taatemansgaven, die hem reeds na kor ten tijd maakten tot den aangewezen man om in het ministerie op te treden. Maar toen was het republikeinsch -social istisohe blok verbroken. Van dien tijd dateert de scheiding tusschen Briand en de socialisti sche partij. Zijne kiezers zijn hem echter trouw gebleven. Zij hebben hem in 1906 herkozen, en zullen ook ditmaal, nu hij a')6 mi nister-president vernieuwing van zijn mandaat vraagt, hem diat niet weigeren. Toen na den val van Olemenceau Briand &an het hoofd kwam van die regeering, trad bij op met ,,un gouvernement die concilia tion républicaine et de concentration réfor- matrice". Verzoening van de republikeinen en hervatting van den hervoraunigsarbeid was zijne leu6 bij het aanvaarden van liet bewind. Ook thans is vrede en verzoening de grondtoon van zijne rede. Hij komt op voor verzachting van de binnenlandteche twisten, verzoening van de tegenstanders, vereeniging van alle Franechen in de liefde voor het gemeenschappelijke vaderland en in den gezamenlijken arbeid aan het. alge- i meen welzijn. Hij zegt: ,,Wij republikeinen hebben er alle belang bij, aan het land: den vredte te verschaffen, die noodag is voor eene wisseling van gedachten, waaruit de voor uitgang van de maatschappij moet voortko men." Vrede wil Briand allereerst brengen aan de ambtenaren, aan wie hij het amVeuaars statuut belooft, waarin hunne rechten en verplichtingen geregeld zullen zijn. Maar hij voegt er die waarschuwing aan toe, dat zij niet door bewegingen van onbezonnen heftigheid en wanorde zich de sympathie van het land moeten bevreemden. Zij moeten begrijpen, dat zij aan het land hun onafgebroken arbeid verschuldigd zijn en dat hunne klachten en wen sc ben nooit anders dan in een wet tigen vorm moeten worden te berde gebracht. Zij moeten wel weten, dat als I hm toestand wettig geregeld zal zijn, zoo dat hun alle waarborgen verzekerd zijn die zij kunnen wenschen en die vereenigbaar zijn met de uitoefening van hunne functie, zij rustig op hun post moeten blijven om het werk te doen, waarvoor heit land hen betaalt, behalve dat zij als burgers van hunne vrijheden gebruik kunnen maken on der voorwaarden, die den loop van den open baren <üenet niet belemimereu. Het recht van staking, dat aan de ambte naren moet worden ontzegd, is vootr die werklieden een recht, diat de wet hun toe kent. Het gebruik, dat zij er van maken, is wettig maar gevaarlijk, en de schade, die het berokkent, komt op hen zelf neer. Ook hier wil Briand den vrede brengen als vraagstuk, waarvan de oplossing moet wor den gezocht, stelt, hij „eene wetgeving die de arbitrage tusschen werklieden en pa troons zou vergemakkelijken." Daaraan knoopt hij vast eene reeks maatregelen op sociaal gebied tot verbetering van den toe- staud der werklieden. Den vrede tusschen kapitaal en arbeid wil ltij verkrijgen door volledige rechtspersoonlijkheid te verleen en aan de vakvereenigingen, aan wie moet wor- d'en toegestaan „te bezitten, te besturen en de verantwoordelijkheid te voelen, ddo drukt op de personen en personengroepen, zoodra zij de ingewikkelde leiding van stof felijke belangen in handen hebben." Voorts door aan de werkliedenvereenigöngen de mogelijkheid te verschaffen om middelpun ten te worden van rechtstreeksch© voort brenging en. door het vraagstuk onder de oogen te zien der deelneming van de werk lieden aan de winsten der ondernemingen. Het zal van den uitslag der verkiezingen afhangen of de meerderheid van de daaruit voortkomende Kamer aan Briand op dit pro gramma van regeeringsbeleid 1 aar vertrou wen wil schenken. En dlan zal de nieuwe Kamer het bewijs moeten leveren, of zij in statut is mede te werken tot de verwezen lijking van dit programma. Schiet zij daar in te kort, dan heeft Briand bij voorbaat er voor gezorgd, dat hem daarvoor geen ver wijt kan treffen, want hij betoogt, dat het eersite vraagstuk, waarvoor de nieuwe wet gevende macht zal komen te staan, is de hervorming van de kieswet. De bestaande manier van stemmen, waarbij ieder district één afgevaardigde benoemt, heeft z. i. haar tijd gehadzij beantwoordt niet meer aan de behoeften en neigingen van de democra tie. Hij verlangt eene andere kieswet, niet eene gebaseerd op evenredige vertegenwoor diging. maar op een stelsel van groote dis tricten zelfs de grenzen van de departemen ten overschrijdende. Wanneer dus de nieu we Kamer niet mocht beantwoorden aan de verwachtingen van den tegenwoordigen minister-president, dan zal deze de verkla ring daarvoor terstond bij de hand hebben Zij is niet samengesteld op de wijze, waarop naar zijne meening eene gpede Kamer sa mengesteld zou moeten worden. Duitschland. De commissie yan het heerenhuis, die rapport moet uitbrengen over het wetsont werp tot wijziging van de kieswet voor het huis van afgevaardigden, heeft het wets ontwerp in eerste lezing aangenomen met c-enige wijzigingen in den door het huis van afgevaardigden v astges telden tekst. De wijzigingen hebben in de eerste plaats betrekking op de bepaling, dat de kiezers van ieder stemdistrict naar de door hen te betalen directe belastingen in drie afdeelin- geu worden verdeeld., die elk een derde van het totale belastingbedrag vertegenwoordi gen. Voor die verdeeling, de zoogenaamde ..Drittelung" heeft de commissie een nieu wen maatstaf aangenomen, die echter bij de behandeling in het buis van afgevaardigden reeds aan de middenpartijen was aangebo den en door deze als een onvoldoende tege moetkoming aan hunne wenschen afgewezen. Verder heeft de commissie eene andere re geling gemaakt voor de zoogenaamde „Ma- ximierung", de bepaling van bét maximum bedrag van de door de individueele kiezers opgebrachte belastingen, dat bij de „Drit telung" in aanmerking mag worden ge bracht. In de derde plaats zijn de bepalin gen omtrent een bevoorrecht stemrecht, toe te kennen aan capaciteitskiezers, geschrapt. Eindelijk is eene bepaling ingevoegd om voor toekomstige wijzigingen van de kies wet te eisehen' eene meerderheid van twee derden in ieder van de beide huizen. Het aldus gewijzigde ontwerp is aange nomen met 10 tegen 9 stemmen, derhalve met de kleinst mogelijke meerderheid. De leden, van de zoogenaamde „nieuwe frac tie", waartoe in het heerenhuis alle leden behooren, die niet tot de streng-conserva- tieven gerekend worden, stemden allen te gen. Uit de verklaring, die de minister president von Bethmann-Hollweg in de com missie heeft afgelegd, kan worden afgeleid, dat bet wetsontwerp in dezen vorm voor de regeering onaannemelijk zou ziju. De mo gelijkheid staat iutussclien nog open, dat in de tweede lezing, die heden wordt gehou den, de commissie nog wijzigingen aan brengt in het ontwerp, dat zij aan de ver gadering zal aanbevelen. Maar men rekent toch ernstig met de kans, dat het wetsont werp geen wet zal worden. Trankrijk. Dc minister van openbare werken Mille rand had in het Parijsche district, waar hij candidaat is, eene kiezersvergadering bij eengeroepen, waar hij wilde spreken. De vergadering werd echter door de socialisten, die Millerand als een afvallige beschouwen, gestoordde zaal werd met steenen gebom bardeerd en de deur opengeloopen voor de indringers moest Millerand vluchten, zon der dat hij aan het woord was gekomen. Denemarken. Kopenhagen, 20 April. Het Ko ningspaar met de prinsessen Thyra en Dag- mar en prins Guétaaf is hedenvoormiddag over Berlijn naar de Riviera vertrokken. Oostenrijk. Ween en, 20 April. Het huis van afgevaardigden heeft na een tweedaagse li debat naai* eene commissie gezonden een wetsontwerp tot regeling van de rechtspo sitie der staatsambtenaren. De meeste 6pre- kere protesteerden tegen eene beperking van het verenigingsrecht der ambtenaren. De minister van binnen!andeche zaken verklaar de, dat het onmogelijk is het bestuur te voeren zonder dat de ambtenaren aan tucht zijn onderworpenHet kan niet worden ge duld, dat ambtenaren den staat bestrijden aan een ambtenaar kan niet worden toege staan lid te zijn van ©enige politieke veree niging, die tot doel heeft, de tucht te ver nietigen Kenschetsend voor den auti-Duitscben geest, die het gemeentebestuur van Praag bezielt, is het besluit van den gemeente raad om de publicatdën van het statistisch bureau te Praag voortaan alleen in het Czechisch en in het Fransch te doen ver schijnen. De Duitsche uitgave wordt afge schaft. Servië. Uit Belgrado wordt het overlijden bericht van kolonel Maschin, een der hoofdaanleg- gers van de samenzwering tegen Koning Alexander en Koningin Draga in 1903. Hij was de zwager van Koningin Draga, die in eersten echt met zijn broeder, ten ingenieur, etrouwd was. Familietwisten deden een doodelijken haat ontstaan tusschen schoon broeder en schoonzusterMaschin beschul digde mevrouw Draga, dat de d.od van zijn broeder aan haar te wijten was. In de amenzwering tegen het Koningspaar speel de Maschin de rol van chef van den gene rale» staf. Van hem was de regeling afkom stig van den nachtelijken tocht naar het koninklijk paleis en van de omsingeling van het gebouw door het. 6e én 7e infanterie- regiment. Zelf stond hij aan het hoofd van de officieren, die het paleis binnendrongen en' het .Koningspaar afmaakten. Rusland. Petersburg, 20 April. De Rijks- doema heeft de voorstellen tot vestiging var. gezantschappen te Sofia en in Maroxko aangenomen. Petersburg. 20 April. Terwijl de beraadslagingen der commissie voor het tot stand brengen van eene overeenstem ming tusschen de Rijksdoema e i den Rijks raad omtrent het wederin stellen van de door de Doem* geschrapte credieten voor den bouw van oorlogsschepen, welke overi gens zonder resultaat verliepen, benutte de minister van financien den tusschentijd tot het wijzigen van eenige ontvangposten op dc begrooting. De minister van financiën deed nu den president der Doema mede- deeling van de schorsing dezer posten tot een bedrag van 12^ millioen roebels op de begrooting en wees er op dat ook wanneer de geschrapte credieten voor den bouw van oorlogschepen weer werden ingesteld, de be grooting zonder tekort zou sluiten. Tot wederlegging van een bericht over een aanslag op grootvorst Nikolai Ni kola je- wetsch meldt het Petersburgsche telegraaf- agent6chapDen 14en April werd in d®n trein, waarmee de grootvorst reed, op kor ten afstand van Petersburg geconstateerd, dat in eenige wagens petroleumbussen brandde. Hetzelfde voorval herhaalde zich nog eenige malen onder de reis. Men ver moedt, dat de bussen door een onderge schikt ambtenaar moedwillig in brand wer den gestoken, die zich op deze wijze wilde wreken op zijn onmiddellijken chef en hem onaangenaamheden in den dienst wild© be rokkenen. Van een aanslag tegen den grootvorst was echter geen sprake. Moskou, 20 April. Voor het hof van appèl begon heden met gesloten -deuren de behandeling van het proces tegen een groep uit de Moskousche organisatie van sociaal-revolutionnairen. Zeven en twintig beklaagden staan terecht, onder hen is de Engelsehe onderdaan Watson. De ^t-'ekhoims Tidmngen heeft uit Pe tersburg bericht ontvangen, dat het weer voor Finland licht schijnt te worden. Stoly- pin's wetsvoorstel zal niet voor het einde van 't jaar in de eindbehandéling komen. Van verschillende zijden wordt er in die Doema tegen het wetsontwerp geprotes teerd. En men hoopt, dat ook de houding van de buitenlandse he geldmarkt de regee ring tot voorzichtigheid zal manen. Men beweert verder nog, dat de Czaar andiers over de zaa-k gaat denken. Turkij*. In de verkiezingsbeweging komen too- neelen voor, die de herinnering levendig houden aan het tooneel in de laatste ver gadering, van den nu ontbonden rijksdag, toen do lieden der regeering aan feitelijke aanvallen blootstonden. De candidate», die de politiek der regeering steunen hebben veel te lijden van de aanhangers der on- afhankel'ijkheid&partij, die hen met geweld beletten aan 't woord te komen. Te Szeplalk bij Grosswardein kwam het tot eene botsing met de gendarmerie, die vuur gaf, waarbij een Itiezor gedood en een ander zwaar ge wond werd. Te Mezö-Csath werd de candi daat met steenen en vuile eieren gebom bardeerd. Toen die gendarmerie zich zijn lot aantrok, werd zij eveneens aangevallen. Het kwam tot een gevecht, waarbij een kiezer met de bajonet levensgevaarlijk ge wond werd. Saloniki, 20 April. De Arnau- ten hébben zich teruggetrokken in het ge bergte, om te voorkomen, dat zij omsin geld zouden worden. Zij hébben zich aan het 'hevel om hunne wapens in te leveren, volstrekt niet gestoord. Er zijn versterkingen afgezonden Men zal de Arnaute» vervolgen, totdat zij zich onderwerpen. Albany, 20 April. Het huis van afgevaardigden van -den staat New-York heeft met 74 tegen 66 stemmen een voor stel tot wijziging van de Bondsgrondwet verworpen tot invoering van eene bondsin- komstenbelaeting, zooals was aan bevolen door president Taft. Men acht het onwaarschijnlijk, dat de tweederden-meerderheid van de parlemen ten der staten, vereischt- voor een wijziging van de bonds grondwet, verkregen zal wor den, nu New-York afvalt. OrUktnltnd De afgevaardigden van Thessalië hebben zich bij den minister-president beklaagd over de arrestataën, die daar zij-n. ver richt, maar werden door hem afgescheept met de opmerking, dat de gerechtigheid ha ren loop moest nemen. De minister van marine heeft heit weer eens te kwaad met zijne officieren van hoo gleren en logeren rang, die over hem onte vreden zijn, o-mdat hij bij de samenstel ling van het wetsontwerp over de reorga nisatie van de oorlogsmiardne hun advies niet heeft ingewonnen. Hij had plan zijn ontslag te nemen,, maar werd door den mi nister-president verzocht vooreerst nog aan het bewind te blijven. De Köbenihiavn bevat het verslag van een onderhbud, dat baar Atheenscbe cor respondent heeft gehad met koning George. De koning zeide o.a. „De toestand, die soms bedenkelijk was, is nu geheel rustig van aard geworden. De nationale vergade ring wil zich alleen bezig houden met con st! tioneele kwestiën, die niet tot de grond slagen van de constitutie behoorenzij is de eenige uitweg uit ingewikkelde omstan digheden, welker diepere oorzaak het Kre- tavraagstuk is. De koning besloot met de woorden Wat Griekenland nu behoeft, is vlijtige, consequente arbeid, en ik hoop en geloof, dat die besturende politieke krin gen zich daarvan ten volle bewust zijn en diat do nationale vergadering deze arbeids politiek zal beginnen. Egypt*. K o n s t a n t i n o p e 1, 20 April. Volgons een telegram uit Fezizan is een bot sing ontstaan tusschen dien Franschen po6t te Kavar aan d'en 'Soedaneesche grens en een Turksche karavaan. Twintig kameellei- devs werden gedood. Over het nieuwe Fransch-Turkscho inci dent wordt nader uit Konstantinopel be richt, dat een officier van den Fransch- Turkschen post te Kawar, aan de grens van het 8oedangebied, eene Turksche kara vaan heeft aangehouden en meer dan 20 kameeldrijvers, behoorende tot den roof zieken stam Tien, heeft laten dooden. Het bericht daarvan werd door den afgevaardig de van Fezzan, Dj ami Bey, aan den groot vizier medegedeeld, die terstond last gaf in lichtingen in te winnen. Kawar ligt echter op veertien dagen afstand van Fezzan, zoo dat nauwkeurige inlichtingen niet zoo spoe dig zijn te krijgen. China. Over die oorzaken van de oproerige bewe ging in Tsjanigsje heeft de Chineesc.be ge zant te Ween en aan een vertegenwoordiger van de Neue Freie Presse verklaard, dat die feitelijk gelegen zijn in een door een slecht oogstjaar teweeg gebrachten hongers nood. Politieke bedoelingen of stroomin gen hebben er n-iets mee te maken. En gelsehe zendingsstations hebben sleclijts hierom schade geleden, omdat zij in de buurt lagen van het aangevallen jamen van den gouverneur. Een reohtstreeksche aan val op zendingsstations is niet geschied. Het bericht van 't vermoorden van den gouverneur der provincie Human schijnt zic-h te bevestigen, wan>t er is een plaats vervangende gouverneur opgetreden. AllerlM. In Engeland zal men ook veel werk maken van het bezoek van Rooseveilt, die er den 16en Mei wordt verwacht en er denke lijk tot 9 Juni zal blijven. Hij zal zijn in trek nemen bij den Ameri'kaanschen gezant. Te Oxford zal hij een lezing houden. De Ko ning zal een 'bal ter zijner eer geven en denkelijk met hem samen te Aldershot veld- oefeningen van het leger bijwonen. Als gast van den Koning gaat Roosevelt ook de Derby zien. Verder zal hij ontvangen wor den op eenige kasteelen van den adel. De City van Londen aal hem tot eere burger maken en hem op de gebruikelijke wijze een hulde-adres aanbieden. De City- raad besloot, hem dus te huldigen „voor do uitstekende wijze, waarop hij het ambt van president van de Vereendgde Staten van Amerika heeft bekleed, en voor de uitste kende dieneten, die hij aan de zaak der be schaving heeft bewezen door tusschen uit- heemsche volken vriendschappelijke betrek kingen te handhaven. De „Auto" moldt, dat graaf Zeppelin voornemens is zich per luchtschip van Frie- drichehaven waar Brussel te begeven, in hot begin van Mei. De heenreis zou in twee vaarten geschieden met een oponthoud te Metz. Op de terugreis zou de „Zeppelin" te Keulen, te Hannover en te Berlijn stoppen. C'harlevildo, 20 April. De luchit- schipper Soanmer slloeg het wereldrecord1, door met vier passagiers te vliegen. Hij steeg in twintig seconden op en volbracht do vlucht van Dourie naar Remily heen en temig in 5 minuten. Bordeaux, 20 April. De staken de zeelieden hebben besloten weder aan het werk te gaan en hebben onmiddellijk den dienst hervat. Uit Kiel wordt gemeld, dat een aspi rant-machinist van de Stettin, de onder officier G, gepoogd heeft aan ingenieurs van hot Russische eskader, te Kiel gean kerd, de geheime boeken der Duitsche ma rine te verkoopen. De onderofficier G. word aangehouden, eer hij zijn ontwerp kon uit voeren. Er is een onderzoek geopend. In de lucifersfabriek te Szegedin, die Dinsdag, gelijk reeds telegrafisch werd be richt, door een ketelontploffing is vermeld', waren op het oogewblik der ontploffing der tig meisjes aan het werk. De ketel, 1600 Kg. zwaar, werd ongeveer 20 meter omhoog geslingerd. De muren der fabriek stortten in en aan alle kanten hoor de men angst- en jammerkreten. Militairen en brandweermannen snelden toe en haai den gewonden en dooden uit het puin. Er zijn tien meisjes en een man om het leven ^komen en achttien anderen zwaar gewoflfb| DeflBhinist, die juist het ketelhuis had verlaten en bij de ontploffing bewusteloos op den grond viel, verzekerde, toen hij weer tot bewustzijn kwam, dat hij 's morgens nog den ketel onderzocht en allee in orde bevon den had. Maar de stoker Ortner, die doo- dëlijk gewond ia, zegt dat hij herhaaldelijk den machinist had gewaarschuwd, dat do ketel defect was. De vroege lente heeft in Noorwegen ovonstroomingen veroorzaakt. De vele sneeuw dii er is gevallen, heeft, snel gesmolten, de rivieren buiten de oevers doen treden. Er is veel hout verloren gegaan, de sterke stroom heeft bruggen meegevoerd en op vele plaat sen is bet water de huizen binnengedrongen Intueschen blijft het regenen en men vreest -voor erger. Op enkele spoorwegen is Ret ver keer gestremd of wordt het nog met moeite onderhouden. Belgrado, 2 0 A p r i 1. Volgons be richten uit Kragujewatsch, Lapo en Kraljo- wo is Midden-Servië geteisterd door een zware overstrooming. Tengevolge van een herig onweder werd een groot gedeelte van Kragujewatsch on der water gezet. Voor zoover tot dusver be kend is, zijn tien personen verdronken. Het spoorwegverkeer is op tal van plaat sen gestremd. De schade wordt op verschei dene millioenen frs. geschat. Ook uit verschillende plaatsen van West- Servie komen berichten over dreigende overstroomingen De Staatscourant van Donderdag 21 April bevat o.a. de volgende koninklijke be sluiten benoemd tot lid van de Staatscommissie inzake Grond we tshenaeming H. A. v. d. Velde, lid van de Tweede Kamer benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Groningen voor het on derwijs in het agrarisch recht mr. dr. I. B. Cohen, rentmeester van de stadsbezittin- gen van Groningen, met machtiging tot ge lijktijdige waarneming van laatstgenoemde betrekking ontheven van het beheer JH. F. Claes- sens, belastingontvanger te Cuijk en is hij tijdelijk werkzaam gesteld bij het departe ment van financiën op verzook eervol ontslagen wegens phy- sieke ongesteldheid met pensioen de Oost- Indische ambtenaar met verlof J. Pit, laat stelijk administratuer van de landbouw school te Buitenzorg, en van den cultuur tuin aldaar benoemd tot regeeringsvertegenwoordiger op het te Brussel te houden internationale tuinbouwcongres mr. J. C. de Mare* Ovens, te 's Gravenhage, oud-minister van Waterstaat en voorzitter van den Neder- lardschen Tuinbouwroad benoemd in de provincie Utrecht tot dijk graaf in het hoogheemraadschap van den Lekdijk Benedendams en van den IJssel- dam S. I. Cambier van Nooten, te Maaw- sen, in dat van den Lekdijk Bovendams tot dijkgraaf jhr. H. P. C. Bosch van Drake- stein van Nieuw-Amelisweerd te Vechten, gemeente Bunn'ik, en tot hoogheemraad H. J. Royaanls, te Uitrecht; tot hoogheemraad" van Amstelland (provincie Utrecht, Noord- Holland en Zuid-Holland) F. de Boer, te* M iidtecht

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1