M°. 300. Jaarganit. Dinsdag 3 Mei 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. Mijn Vriend de Chauffeur. AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post - 1.30. \fzeuderlijko nummers - 0.03. CV j Couranverschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PBIJS DEB ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.3®« Elke regel meer - 0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen 33 eenta bij voeruitbetalinf \3roote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. le»e circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat het bureau van den Burger lijken Stand op Hemelvaartsdag voor het publiek geopend zal zijn des voormiddags van 8£ tot 9 uur, uitsluitend tot het doen van aangiften van geboorten of overlijden. Dg hiervoor noodige aanvrage moet geschie den aan liet gemeentehuis, mondeling of schrif telijk, uiterlijk tusschen 8 en uur des vóór middags van dien dag. Amersfoort, den 2 Mei 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester. J. G. STENFERT KROESE. WUIJTOERS. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 33 der Kieswet Brengt ter openbare kennis, d-at de door liet GeineentébeetWivr genomen betelissingen op de in gekomen verzoekschriften om veribetering der kieeersl'ijst lOlOlöl'l voor deze gemeente, voor een ieder ter Secretarie zijn nedergelegd en in afschrift) tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Amersfoort, 2 Mei 1910. De Burgemeester voornoemd. WUIJTIIERS. Burgemeester en Wei houders der Gemeente Amersfoort, Brengen ter algemeene kennis, dat de gewone jaarïijkeche collecte ten behoeve van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den ge- wapendett dienst in, de Nfedenlanden langs de huizen der ingezetenen zal plaats hebben op Maandag, den 9en Mei-1910, des voormiddags ten 9J uur. Zij wenschen deze ten dringendste in de be langstelling der ingezetenen van allen rang en stand aan te bevelen. Men vergete niet dat. al moge ook het getal der overgeblevenen uit de veldtochten van 1830 en 1831 jaarlijks verminderen, daarentegen, tenge volge der ExpedJtiën in onze Oost-Indische Be zittingen, het getal van hen, die op onderschei dene wijzen aanspraak hebben op ondersteuning, steeds weder toeneemt en, vermoedelijk zal blijven toenemen. Bij bet op zich1 zelf verblijdend verschijnsel, in de laatste jaren alom in den lande waarge nomen, eener toenemende belangstelling in alles wat de verdediging des Vaderlands betreft, ver trouwen Burgemeester en Wethouders, dat de opbrengst dezer Collecte zal bewijzen, dat men ook meer dan tot dusverre belang stelt m het lot van den verminkten en hulpbehoevenden oud-soldaat! Moge tocli hun, die hun leven veil hebben, voor het Vaderland, de overtuiging wor den geschonken, dat het Vaderland niet ondank baar is, en alzoo de in te zamelen giften ca- toe bijdragen, om aan meerdere Oud-strijders, die daarop aanspraak 'hebben, eene tegemoetkoming te verstrekken ter verlichting der zorgen van oen ouden dag. Ametsfoort, den 2 Mei 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, J. G. STENiFÊRT KROESE. WU IJ TIERS. j Politiek Overzicht. Het programma van het kabinet-Luzzatti. Het kabinet-Luzzatti heeft in de vorige week zijn werkprogramma in de Kamer ont wikkeld en het is daarvoor verleden Zater dag beloond met een votum van vertrouwen 393 leden stemdèn er voor en slechte 17 er tegen. Het début van dit kabinet in de Kamer was dus allergunstigst. Maarthet vorige kabinet, waarvan Sonnino de leider was, is den llen Februari van dit jaar met zijn programma opgetreden voor de Kamer, die het den volgenden dag een votum van vertrouwen bracht, en den 21e>n Maart moest het aftreden. Men ziet ook voor Italiaansche kabinetten kan de onsterfelijke spreuk van Bredero ,,'t Kan vorkeeren" spoedig in vervulling komen. Een zoo kort leven wordt intusechen niet voorspeld aan het kabinet-Luzzatti. Voor eerst is de leider beter dan zijn voorganger toegerust tot den strijd tegen de slechte kansen. Hij bezit persoonlijk meer prestige dan deze en geniet meer de algemeene sym pathie. Hij staat op goeden voet met de de mocratische linkerzijde en zelfs met een deel van de uiterste linkerzijde. Zelfs verschei dene vrienden van Sonnino hebben zich be reid verklaard hem te steunen. Wat nog van meer gewicht is, de eenige man, die ge roepen zou kunnen worden als opvolger van Luzzatti het bewind te aanvaarden, is Gio- litti, en diens belang brengt mee, dat het tegenwoordige kabinet er in slaagt het strui kelblok van de scheepvaartovereenkomsten uit den weg te ruimen, waarover hij zelf gestruikeld is en misschien weer zou vallen, wanneer het aftreden van Luzzatti hem dwong persoonlijk weer aan het hoofd van de regeering op te treden. Dit alles verze kert aan het nieuwe ministerie eenigen duur, waarbij verder nog komt, dat de zomer- vacantie in het verschiet komt, en in de vacantieetemimimg denkt men er niet aan het nieuwe ministerie naar het leven te staan. In het najaar zal men elkaar nader kunnen spreken. Om den geduchten steen des aanstoots va.i de scheepvaartovereenkomsten te ont gaan, heeft Luzzatti een voorloopig contract gesloten. Eene maatschappij, voor welker oprichting de regeering zich de medewerking van mannen van invloed heeft verzekerd, zal na afloop van de bestaande overeenkom sten de tegenwoordige stoomvaartdiensten overnemen en gedurende drie jaren verder exploiteeren. Het voorloopige karakter van do nieuwe regeling zal bijdragen om den naijver tusschen de zeehavens te overwin nen Over drie jaren kan men dan verder zien. Wie van deze tijdelijke oplossing niet gediend is, zal eene betere moeten voor stellen, maar daarvoor zal men wel geen ver antwoordelijkheid op zich willen nemen. De heer Luzzatti heeft verklaard te willen! regeeren met eene liberale meerderheid. Hij rekent op den steun van de verbonden liberalen om eenigen van de talrijke her vormingsmaatregelen, die in het programma zijn gemaakt, te verwezenlijken. Onder deze is er althans een, waaraan dadelijk uitvoe ring kan worden gegevenvan de aanstaan de zitting af zullen de voorzitter en de ondervoorzitters van den Senaat niet meer benoemd worden door den Koning, maar gekozen door de leden. Maar meer ingrijpen de veranderingen op dit gebied zijn in voorbereidinghet kiesrecht zal worden uit gebreid door toekenning van het stemrecht aan alle meerderjarige burgers, die kunnen lezen en schrijven, en in de groote steden zal eene proef genomen worden met de evenredige vertegenwoordiging. De zinsneden, die in het programma ge wijd zijn aan de buitenlandsche politiek, be vatten geene verrassingen. In Berlijn en Weenen moeten die woorden een goeden in druk maken, want ondanks de verwijzing naar de oprechte vriendschap met Frank rijk, Engeland en Rusland, wordt de drie bond weder als rochel* de bronze geken schetst. Duitschland. B e r 1 ij n 3 Mei. De rijkskanselier Von Bethmann Hollweg reisde hedenmorgen af naar Wiesbaden. De nationaal-liberale partij heeft bij den Rijksdag eene interpellatie ingediend, den rijkskanselier vragende, of hij bereid is den Bondsraad een besluit voor te leggen, waar bij de in. 1909 van kracht geworden tarief verlagingen voor champagne, jenever, arak, rhum, cognac, aether en aether of wijn be vattende reukmiddelen- weer te niet gedaan worden, en bij den Rijksdag een wetsont werp in te dienen tot verhooging van de invoerrechten voor Fransche artikelen, waar van het invoerrecht niet volgens het han delsverdrag aan een vast recht gebonden i6. De dag der behandeling van deze inter pellatie is nog niet bepaald. Volgens de Neüe Politische Korrespon den z, heeft de staatssecretaris van binnen- landsche zaken tegen 20 dezer de oecono- mischo commissie voor handel en scheep vaart bijeengeroepen, om na te gaan welken invloed de nieuwe Fransche tariefwet op den Duitschcn invoer in Frankrijk zal oefenen. Het Seniorenkonvent van den rijksdag heeft, niet groote meerderheid liet besluit genomen, dat er zal worden getracht vóór Pinksteren de nog hangende groote wetsont werpen af te doen. Tegen liet einde van deze week wil men de belasting op de waar devermeerdering in tweede en derde lezing afdoen. In liet begin van de volgende week zal de kaliwet aan de orde worden gesteld. Onder geen voorwaarde zal echter de zit ting na Pinksteren voortgezet worden. In eene vergadering van het hoofdbe stuur van den Duitschen werkgeversbond in de bouwvakken is geconstateeid, dat thans aan 186,000 man gedaan is gegeven. De ver gadering nam eene motie aan, het voor nemen uitdrukkende om den opgedrongen strijd tot een zegevierend einde te brengen en dank zeggende voor den steuu van de twee groote fabrikantenvercenigingeu België. Brussel, 2 Mei. Het uitvoerend' co mité van liet „Bureau Socialist© Internati onal" heeft een manifest uitgevaardigd, waarin wordt gezegd, dat het manifest van den Czaar van 14/27 Maart 1910 niet meer of minder is dan een volkomen vernietiging van dg Finsche grondwet. De socialistische afgevaardigden van alle landen hebben den zedelijken plicht in de parlementen van hunne landen den ongrond- vettngen aanslag, dien Rusland pleegt op Finland, te brandmerken. Frankrijk. Par ij s, 2 Mei. Bij de ontvangst van Paulhan door de Fransche automobielclub, die door verscheidene ministers werd bijge woond, zeide de minister vah oorlog, nadat hij warme hulde had gebracht aan Paulhan ,,\Vij willen niet de bestuurbare luchtsche pen prijs geven, want wij meenen dat deze schepen, toevertrouwd aan handen als die van Paulhan, uitmuntend diensten aan het leger kunnen bewijzen. De lange, prachtige tocht van Paulhan geeft reden om met zekerheid liet oogenblik tegemoet te zien, waarop het. stelsel „zwaar der dan de lucht" de vorderingen heeft ge maakt, die noodig zijn om ook te kunnen mededingen". Denemarken. Kopenhagen, 2 Mei. Roosevelt is heden namiddag hier aangekomen. Hijr werd ontvangen door den kroonprins, den Amerikaanschen gezant en den minister van buitenlandsche zaken. Na de begroeting reden de kroonprins en Roosevelt gezamenlijk naar het paleis. Spanje. Madrid, 2 M e i. 69 liberalen, 34 con servatieven, 3 republikeinen, 3 Carlisten, 2 onafhan kei ijken, 1 nationalistische republi kein? 1 nationalistische liberaal en een integrist zijn gisteren lot afgevaardigden gekozen. Turkije. Salonika, 2 Mei. De Ann au ten, die naar Prechovo en Koemanova zijn gevlucht, hebben de wapens nedergelegd. De vervolging der Albaneezen in het zui den duurt voort. Het vuur van mitrailleuses en kanonnen dwingt de Arnauten overal hunne stellin gen prijs te geven; zij lijden daarbij grootè verliezen De operation van die Turksche troepen tegen de ALbaneefiche opstandelingendie den Kaschanikpas verdedigden, hebben, met inbegrip van dien opmars ch en die toebereid selen tot den aanval, vien* dagen in beslag genomen. Nadat het verleden Vrijdag den troepen gelukt was de aan de aan den noorde lijken ingang van den pas liggende plaatsen Runjewo en Kaschanik in bezit te nemen, werden sterke oolonnee ter zijde uitgezonden maar de hoogten, die het dal ter weerszijde insluiten. Zaterdagmorgen werd de aanval voortgezet; terwijl van het noordien uit de artillerie oprukte tegen de den pas bezet houdende Allbaneezeu en op de hoogten ter weerszijde van hot dial infamaterie hen be stookte, rukten uit de richting van Eles- han. van het zuiden uit, de tot acht batail- lons versterkte colonne van Uskub op. On der den indruk van dezen aanval en van de beschieting van Kaschanik op den von gen dag door artillerie en macliiuegeweren ver zochten de opstandelingen om lipt. aanknoo- pen van onderhandel iïgen voor een vrijen aftochtb, diie hun schijnt te zijn toegestaan. De troepen hebben nu den pas weder bezet; zij hebben door biet beleid, waarmee d:eze operatie is uitgevoerd, den gewichtigen Kaschanikpas bijna zonder verlies bezet. Niet overal gaat de zaak echter zoo voor spoedig. In een telegram uit Uekub van eer gisteren wordt gezegd, dat tusschen Golan en Kaschanik de Albaneezen in de over macht warenzij hebben de troepen, die hen vervolgden, teruggedreven en daarbij muni tie, vele geweren en twee kanonnen buit ge maakt. Eergisteren zijn vier wagens met 90 gewonden, bestemd naar Saloniki, dóór Us kub gekomen. Uit Weenen, waar de berichten uit Alba nië met groote belangstelling gevolgd wor den. komt eene waarschuwing, dat men zich moet wachten voor te groot, optimisme. Al len, die het land bennen, weten, dat de Al baneezen nooit een gerogelden veldslag zul len leveren. Wanneer dó troepen vooruit rukken, dan heeft dat in dezen guerilJ a-oor - iog niet die bebeekenis, die men er anders aan zou hechten. Het Vatertland beveelt aan deze gunstige berichten met het grootste wan/trouwen op te nemen en zegt.: „Er is reeds verscheidene mal en aangekondigd, dat de opstand een einde had genomen. Toch zijn altijd nieuwe operatiën noodig geweest. Het is mogelijk, dat een gedeelte van de rebellen er toe lieeft beslaten tot een verge lijk te komen maar zulke verklaringen zijn meermalen gedaan. Het is misschien slechts om tijd te winnen te doen ie." In Salonika is liet, volgens een bericht) van de Neue Fraie Pr esse, opgevallen, dat de Turksche regeerinig het niet noodig acht Macedonië sterker te bezetten. Wel zijn d© rediifs opgeroepen omdat de Macedonische bezettingen naar Albanië gezonden zijn men had echter verwacht, dat in dezen toe stand maatregelen van grooteren omvang ge nomen zouden zijn in de nabijheid van de Brlgaarsche grens. Uit het achterwege Wij ven van zulke maatregelen wordt de con clusie getrokken, dat de geruchten gegrond zijn volgens welke bij gelegenheid van het verblijf van Koning Ferdinand te Konstan- tanopel besprekingen ook betreffende Mace donië hebben plaats gehad, waardoor Turkije zich vooreerst veilig voelt naar die zijde. Het besluit van de Kamer tot schrapping van de toelagen voor de schoonzoons van den sultan, de zoogenaamde danuade, geschiedde bij verrassing met 51 tegen 43 stommen. De Kamer was bij deze stemming niet en noon- bre, zoadat nien nog eens zal moeten over stemmen. Indien het besluit voor de tweede maal genomen werd, dan zou dó minister van financiën, die tengevolge van liet eerste votum zijn ontslag heeft, genomen, wel niet te bewegen zijn daarop terug te komen daaruit zou zich dan eene algemeene kabi netscrisis ontwikkelen, want ook de groot vizier en die imiiindslter van binmeiul andech© zaken zijn dlan van plan af te traden. Kreta. Evenals in vorige gevallen, waarin het er om te doen was aan bezwaren van de Porte in Kanea gehoor te verschaffen, ont moeten de beschermende mogendheden ook ditmaal daar een hardnekkig verzet. De Kretensers nemen het standpunt in, dat de eedsaflegging van de nieuw gekozen afge vaardigden aan den Koning van Grieken land een bestanddeel is van den status quo, omdat ditzelfde reeds in het najaar van 1908 is geschied. De beschermende mogendheden deelen dit standpunt, volgens hetwelk de Turksche suzereiniteit en de eed van trouw aan Koning George naast elkaar zullen be staan, volstrekt niet, en er is ook reeds be richt, dat besloten is oorlogsschepen naar Kanea te zenden. Turkije is des te ge voeliger getroffen door het voornemen van de Kretensers, omdat onder de 130 afge vaardigden, die uit de laatste verkiezingen zijn voortgekomen, zich ook 16 mohamme danen bevinden. De Kretensers willen wel de concessie doen, deze 16 vrij te stellen van de algemeene eedsformule, terwijl an deren voorstellen, dat christenen en moham medanen den eed zullen doen op de Griek- sche grondwet, zonder den naam van den Koning te noemen, hetgeen de mohamme danen eveneens weigeren. De landdag of, zooals de Kretensers zelf hunne vertegen woordiging noemen, de nationale vergade ring zal den 9en Mei hijeen komen. De zaak moet dus spoedig 'beslist worden. Vereenl£de StetM. Washington, 2 Mei. Het hoogge- rechtslhof heeft de beslissing van do r©cht- bauken van Tennessee geliantdlhiaafd, waanbij Naar het Engelsch 38 VAN C. N. en W. M. WILLIAMSON. Eenige waren oude mannen in lange jassen gehuld; andere waren jong en strijdlustig; eenige waren lachende jongens. Met een zwaai van zijn staf kon elke maand naar wil lekeur het weder veranderen. Vader Janu ari had zijn stok maar op te heffen om het te laten sneeuwen. Mei, door de tranen van het meisje tot medelijden bewogen, schiep een tuin vol rozen, terwijl do sneeuwkran sen van zijn broeder smolten, maar Juni pas begreep haar verlangen en gaf haar een bed geurige aardbeien. Ik heb het gevoel alsof "ook w ij het huis der Maanden bezoe ken en zij hun staf zwaaien om wonderen voor ons te scheppen." „Het grootste wonder zal wel zijn indien wij ooit het huis der Maanden kunnen ver laten en het onze "betreden," dacht ik eenigs- zins wrevelig, want het verhaal scheen zoo kinderachtig, vergeleken bij den vastbeslo ten mond van meneer Barrymore. En om dan uit een lijst van sneeuwbergen door een roeerood waas van pruimen-, kernen, en pe renbloesems neer te kijken op teer groene weilanden, prijkend met. schitterende gou den paardebloemen gaf mij den indruk, als of ik uitging in een door een fee geschonken kleedje, om te vcchhem voor Jwt> behoud van mijn leven. II: durfde niet goed ademhalen voor wij de punt van den kurketrekker hadden be reikt en langs een gewoon pad heuvelaf waarts Teden. Onze wagen begon zijn vaart te verminderen en juist toen een lange, rechte weg zich voor ons uitstrekte, liep hij tot mijn verbazing nog langzamer, steeds langzamer tot hij ten slotte heelemaal stil stond. XI. Een Hoofdstuk van Remmen -en woi* .mi n Mama lachte een dier coquette, vijf-en- twirtig-jaar-oud lachjes, welke bij haar kastanjebruin haar en haar kronen hooren. ..Hebt u eindelijk besloten ons de gelegen heid te gunnen om adem te halen?" vroeg zo „Nu. het- was tijd, dunkt mij." „Ik vrees dat u berouw zult krijgen zoo dra u hoort wat er nu weer gaande is." „Goede hemelWait is er gebeurd? Is het ding van plan uit elkaar te springen, laten wij er dan gauw uit gaan en wegloopen." „Integendeel, in plaats van uit elkaar te springen, is er meer kans dat zij voor eeni gen tijd doodstil zal zijn," zeide onze Chauf- feulier, op den grond springend en naar het hbofd van de automobiel stappend .„Het spijt me zeer. Na al den ondervonden tegen spoed zult u automobielen wel niet zoo aan genaam vindon als werd voorgespiegeld, en zeker niet als ik u mededeel dat wij nog maals oponthoud hebben." „Wat is er nu weer? vroeg mama. „Ik weet het nog niet zeker, maar de ket tingen zijn niet in orde en naar ik vrees, zit de kwaal dieper. Ik zal het spoedig zien, maar wat het ook moge zijn, ik hoop zeer dat u de auto niet al te streng zult veroerdeelenWerkelijk, zij is een kranig ding, maar gisteren en van morgen is er te veel van haar krachten gevergd. Meer da» dertig mijden een anderen wagen, tweemaal zoo groot als zij, een berg op te trekken is geen kleinigheid' voor een twaalf paarde- kracht auto." Te oordeelën naar het vuur waarmede hij de auto verdedigde, zou men eer denken dat zij hem toebehoorde dan sir Ralph. Niet half zooveel schijnt sir Ralph zich er voor to interesseeren, maar mogelijk is. hij geen geboren sportman zooals zijn vriend. Wie geld genoeg heeft kan een motor-car-eige- naar zijn, maar om een motor-carman te we zen dat zit iemand in het bloed. „Het is niet precies een ideaal plekjo voor een ongeval," merkte mama op, „want naar het schijnt zijn we mijlen van de be woonde wereld af. Wij dienden echter de Voorzienigheid dankbaar te wezen, dat het ding niet boven op dien vreeselijken berg defect raakte." Ik zag iets vróolijks -glinsteren in d© oogen van meneer Barrymore cn zijn lippen zich even vertrekken, toen hij zonder te ant woorden het mechanisme begon na te zien, en ik kon de verzoeking niet weerstaan om hem te laten blijken dat ik zijn geheim kende. „Wij mogen meneer Barrymore dankbaar zijn dat. hij ons ongedeerd van die „vree selijken berg" naar beneden bracht, want juist op den hoogen top raakte de wagen defect," verbeterde ik, miin kin in de lacht stekend, mama's woortlen. „Goede hemel! Wat bedoel je, Beechy?" vroeg mama op angstigen toon, terwijl onze Chauffeulier mij een verbaasden blik toe wierp. „Alleen maar dat het accident, onver schillig wat het was, gebeurde spoedig na het verlaten van den tunnel, en indien meneer Barrymore gestopt had toen u het hem vroeg, had hij de auto niet meer op gang kun nen krijgen, want we liepen enkel door onz* eigen zwaarte den heuvel af En ik heb liet al den tijd geweten," voegde ik er nog bij meteen air van gewicht. „Je maakt er een grapje van, Beechy, en dat vind ik afschuwelijk," klaagde mama met een gezicht alsof zij op het punt stond te gaan schreien. „Maak ik er een grapje van, meneer Bar rymore?" vroeg ik mij tot hem wendend. „Ik had geen idee dat u het vermoeddel en ik begrijp nog niet hoe u het te weten kwam, maar waar is dat het accident, daar gebeurde," stemde hij toe, en hij keek zoo ernstig dat het mij begon te .berouwen het verteld te hebben „Dus is het enkel aan een genadige gods beschikking te danken, dat wij niet in den afgrond zijn gestort en jammerlijk om het leven gekomen," riep mama verontwaardigd uit. „Dat hangt af van wat men een genadige godsbeschikking noemt," zeide meneer Bar rymore. „In een zeker opzicht is elke ademhaling een genadige godsbeschikking, want hoe licht, kan er iets .voorvallen dat oogenblikkelijk den dood veroorzaakt. Dit maal echter waren wij geen enkel moment in gevaar. Indien ik daar niet van over tuigd was geweest, had ik natuurlijk den wagen laten stilstaan. Een feit is dat ik bemerkte toen wij begonnen, te dalen, dat de handrem niet wou werken en de kettin gen niet in orde waren. Nu was met onze reserve ketting dit euvel gemakkelijk te verhelpen geweest, maar ik vreesde dat de wagen een ernstiger defect had en besloot zoo ver mogelijk door te rijden." „U reedt zonder rem van dezen, ij zing- wekkenden heuvel!" riep mama, haar ge duld verliezend. „En sir Ralph noemdie u. nogal voorzichtig 1 Ik kan nooit meer op u vertrouwen 1" Ik hiad haar een. klap kunnen geven en mijzelf eveneens. „Tante Katrijn.!" ldonk het berispend van Maida's lippen. Voor die tusschen- komst had ik ook haar wel oen klap wil len wegen. Zij verdiende dat ik haar aan den prins uithuwelijkte. De Ohauffeulier keek een seconde als meende hij te zeggen: „Heel best, mada me, zooals u wilt.*' Maar Maida's verwij tende uitroep had1 blijkbaar balsem gego ten op zijn ontsiteldo ziel. „Niet zonder rem," antwoordde hij uiterst beleefd, „miaar met één in plaats van twee. Was de voebrem heet geloo- pen, waar mogelijkheid op bestond, dan kon de compressie der cylinders gebruikt wor den om tegen te remmen. Het stuur was volkomen in orde en daar kwam het in dit geval opaan en ik wist oen verantwoorde lijkheid op mij te nemen die noch. voor mij, noch voor de auto te zwaar was. Wetend hoe spoedig amateurs zich angstig maken, besloot ik natuurlijk om te zwijgen.". Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1