Londen, 9 Mei. Officieel wordt be richt, dat liet lijk van den Koning den I7en naar de Westminster hall wordt ge bracht. waar het gedurende drie dagen openlijk opgebaard wordt. Daarna wordt hei lijk den 20en naar Windsor vervoerd, om daar te worden bijgezet. B e r 1 ij n, 9 Mei. De heden ge- houdei vergadering van den Duitschen Rijksdag, welke door den rijkskanselier, ver schillende staatssecretarissen en door den Engelschen gezant werd bijgewoond, werd door den vice-president dr. Spahn geopend mei eene toespraak, waarin hij zeide dat het Duitsche volk een warm aandeel neemt in de bittere droefheid, welke door het over- lijder van Koning Eduard den Keizer en het Keizerlijke huis heeft getroffen. Met de deelname der geheele wereld verbindt zich do oprechte deelneming van het geheele Duitsche volk in het zware verlies dat het Britsche volk door den schielijken. dood van zijn midden in zijn constitutioneel© werk zaamheid voor hot welzijn on de vooruit gang zijps volks, wegsgerukten Koning, heeft geleoei. Deze toespraak werd door de leden van den rijksdag cn van den bondsraad, staande aangehoord. B e r 1 ij n, 9 Mei. De Keizer n^emt deel aan de uitvaartplechtigheden te Londen en zal op uitnoodiging dee Ronings zijn verblijf in Buckingham Palace nemen. Londen, 9 Mei. Het lagerhuis is he den namiddag weder bijeengekomen. De speaker, die zich op reis had begeven om zijn broeder, den Britschen gezant te Konstant-inopel te bezoeken, kon nog niet in Engeland terug zijn, maar de heer Em- mott, de deputy speaker, kon heden de zit ting presideeren. Er was eene groote op komst van leden, allen in rouwkleederen en blootshoofds. De heer Emmott legde het eerst den eed van trouw af aan Koning George, zijne erf genamen en opvolgers, daarop volgden de aanwezige ministers en de andere leden. Tweede telegram. De Koning heeft eene boodschap uitgevaardigd, waarin hij zegt: ,,Ten volle bekend met de gevoelens van mijn vader,«ben ik er zeker van, dat het in strijd zou zijn niet zijne wenschen, als er eenige stoornis was in de genietingen tij dens do Pinksterdagen De Koning drukt- de hoop uit, dat het volk als naar gewoonte gebruik zal maken van de gelegenheden om rust en ontspanning te nemen in de komen de dagen. Londen, 9 Mei. Het toongevende ge- neeskur.dige blad The Lancet zegt: ,,Met liet t>og op onjuiste veronderstellingen, die haren grond vinden in de aanwezigheid van een bekend laryngoloog aan het ziekbed van Koning Eduard, achten wij het raadzaam mede te deelen, dat de oorzaak van den dood was een gebrek aan het hart, ontstaan na de bronchitis. De laatste uren van 's Konings leven ver liepen abeohiut rustig en pijnloos." Tweede telegram. Reuter's bu reau vernam hedennamiddag van Buc kingham Palace: Het lijk van den Koning zal oenst in den avond van 17 Mei naar Westminster Hall worden overgebracht en daar twee dagen op een praalbed blijven lig gen. De staatshoofden, die de begrafenis bij wonen, komen twee of drie dagen tevoren en nemen hunnen intrek in Buckingham Palace. Derde telegram. De Koning en do Koningin van Noorwegen zijn heden avond met prins Olaf aangekomen. Zij wer den aan het station begroet door Koning George en Koningin Mary en reden in ge sleten rijtuigen door de dichtbezetto stra ten naar Buckingham Palace. Onmiddellijk na hunne aankomst werden Koning Haakon en Koningin Mand naar de sterfkamer gebracht, waar een© korte godsdienstoefening werd gehouden, die werd bijgewoond door HH. MM. en de andere leden van de koninklijke familie. W e e n e n, 9 Mei. De Keizer van Oos tenrijk zal op de begrafenis van Koning Eduard vertegenwoordigd worden door den troonsop volger aartehertog Frans Ferdi nand. Het Oostenrijkse lie Hof neemt den rouw aan voor den tijd van vier weken. Konstantinopel, 9 Mei. De troonsopvolger en do minister van buiten landse lie zaken zullen de begrafenis van Koning Eduard bijwonen. P as s a c (New-Jersey), 9 M ei. Zeer waarschijnlijk zal president Taft Roosevelt aanwijzen als bijzonder gezant van de Ver een igde Staten voor de begrafenis van Ko ning Eduard. Hij zeide heden avond, dat hij morgen daarover zal raadplegen met staatssecretaris Knox, wanneer hij naar Washington terugkeert. Koningin Mary, de nieuwe Koningin, is gesproten uit eene met het koninklijke huis van Wurtemberg verwant geslacht. De kin deren van hertog Alexander van Wurtem berg uit zijn huwelijk met gravin Claudine van Uhedey, die later den titel kroeg van gravin Hohenetein, kregen van Koning Wil helm van Wurtemberg den naam vorst van Teek. Vorst Frans van Teek (gestorven in 1900) werd tot hertog van Teek benoemd. Uit zijn huwelijk met Mary, de dochter van den hertog van Cambridge, eene prinses van het EngeLscbe koningshuis, is Victoria Mary, de tegenwoordige Koningin, voort gekomen. Koningin Mary was als prinses van Teek eene van de populairste figuren van Enge land. Die populariteit was een erfdeel van hare moeder, die indertijd de harten van de natie gewonnen had, toen zij de hand van Napoleon III weigerde en een huwelijk sloot met den schoonen, maar onvermogenden zoon uit het morganatisch huwelijk van hertog Alexander van Wurtemberg. Des te grooter was de blijdschap van het volk, toen bekend werd, dat de dochter van dit popu laire paar, prinses Mary, zich met den her tog Eduard van Clarence, den oudsten zoon van den prins van Wales, had verloofd. 81echta weinige maande© later stieTf do prins, en het- scheen bijna alsof de hoop eene in Engeland geboren en opgevoede prinses op den troon te zien, zich niet zou verwezenlijken Maar in Mei 1893 werd de verloving van de prinses met den broeder van den overledene prins George, den te- j genwoordigen Koning, bekend, waarop kort daarna het huwelijk volgde. Van hare moeder heeft Koningin Mary den zin voor het landleven, voor huiselijk heid en voor geestelijk opwekkend gezelschap geërfd. Sport en zucht naar genot zijn min der hare zaak. Van hare moeder heeft zij ook geleerd eene groote huishouding goed te besturen. Koningin Mary is sedert verschei- j dene eeuwen de eerste in Engeland geboren Engelsche prinses, die op den troon gezeten is. Dit alleen reeds zou in staat zijn haar populair te maken. Maar ook heeft men niet I het fiere woord van hare moeder, de latere hertogin van Teek, vergeten, die eens heeft gezegd „Ik wil liever eene Engelsche prin- ses genoemd worden, dan eenigen anderen titel in de/wereld dragen." Zweden. Stockholm, 9 Mei. Roosevelt en zijne familie zijn onder groote geest drift naar Berlijn vertrokken. Bij het ver trek bracht de kroonprins een „Leve Roo sevelt" uit. Spanje. Madrid, 9 Mei. Volgens de tot dus ver bekend geworden resultaten der verkie zingen werden gekozen44 conservatieven, 114 liberalen, 48 republikeinen, 1 socialist en 18 van verschillende politieke richting. Onder de gekozenen zijn o.a. de gewezen minister-presidenten Moret en Maura en de minister van openbaar onderwijs Romauo- nes. Tweede telegram. De regeering verwacht dat gekozen zullen worden libe ralen 230, conservatieven 104, republikei nen 43, voorts één socialist. De mi nister ieele meerderheid boven alle oppositiepartijen te zamen zou 60 stemmen bedragen Oosten rijk. W e e n e n, 9 Mei. De Keizer heeft be sloten Bo6iiië en Herzegowina te bezoeken. De reis zal plaats hebben op het einde van Mei. De mi nis lens Aehrenthal, Bieneruh, Khuen-Hedervary, Burian en Schönaich zul len den Keizer verg-ezeHlen. Rutland. Helsingfors, 7 Mei. De landdag heeft, eenstemmig het voorstel van de grond wetscommissie aangenomen, om de volgen de verklaring af te leggenDaar het wets ontwerp in de het geheele rijk be treffende wetten eene ingrijpende verande ring brengt in de Finsche grondwet en den landdag zijn recht om in zulke vragen te beslissen niet kan prijs geven, beschouwt hij het als onmogelijk zijn advies omtrent dit wetsontwerp uit te brengen. De zitting van den landdag begon om 11 uur voormiddags en duurde tot 9 uur des avonds. Turkije. Uit Uskub wordt aan de Köln. Ztg. be richt, dat tijdingen van bevoegde zijde de inneming bevestigen van den pas van Stimlja door de Turksche troepen, alsmede de bezet ting van den weg naar Prisrend-, Met het herstellen vau de telegrafische verbinding werd terstond begonnen. In Ipek en Djaiko- wa heerscht rust. Onder de aanvoerders van de Albaneezen heerscht veel oneeniglieid, hetgeen oorzaak is van wanorde onder hen. Ook leidt dat tot het prijs geven van de beste strategische stel lingen. Kreta. In Kreta hebben de regeering en de in dön landdag verte gen woo ixffi gde partijen defini tief besloten, dat alle christelijke afgevaar digden den eed op Koning George zullen af- maar dat de mohammedaansche af gevaardigden ook zonder dezen eed zullen worden toegelaten. Het antwoord van de regwring op den raad, dbor de consuls va© dë beschermende mogendheden gegeven om d© eedsaflegging te vermijden, is met dit be sluit in overeenstemming. China. Peking, 9 Mei. Er is een beeluit af gekondigd omtrent de oprichting van eene adviseerende Kamer op den eereten dag van de negende maand. Deze Kanier, die dien grondslag zal vormen van een later parle ment, zal 90 leden tellen, grootendvels leden van het Keizerlijke Huis en wijders aristo craten en ambtenaren. Allerlei. Londen, 9 Mei. Paulhan beschreef heden avond verscheidene groote vluchten op eene hoogte van 1250 Meter. De menigte bracht hem eene geestdriftvolle hulde. R o m o, 8 Mei. De afgevaardigde Guido Pompili, aud-vice-etaatseecretiaris van bui- tenlandfeche i .ken en gedelegeerde van de Haag6che conferentie, heeft zich heden mor gen met een revolver doodgeschoten. A's re den wordt genoemd het overlijden van zijne vrouw, de dichtere» Victoria Aganon, die in den nacht stierf. Het bericht maakt een die pen indruk. Ottawa, 9 Mei. Door eene ontplof fing in de dynamietfabriek te Huil (Que- bec) zijn gisterenavond 20 menschen gedood en 30 gewond. De ontploffing vernielde de aangrenzende huizenverscheidene perso nen werden onder het puin bedolven. Hon derden ruiten zijn te Ottawa, op twee mij len van Huil, door de kracht van deze ont ploffing gebroken. Tweede telegram. Het aantal dooden bij de ramp van Huil wordt nu op gegeven als 9, dat der gewonden als 40. De ramp is veroorzaakt door het ontbranden van eene onlangs gepatenteerde ontplofbare 6tof, die werd bewaard in een magazijn, waarvan de muren drie voet dik waren. Stukken muur werden over een afstand van een kwart mijl weggeslingerd; zij kwamen in vele huizen terecht en doodden of ver wondden de bewoners. Het stedelijk be stuur had onlangs een proces verloren, dat strekte om de maatschappij te dwingen liet magazijn te verleggen buiten het stadsge bied. Costarica. 7 M«i. Volgens raming zijn te Cartago 1000 menschen gedoodver der zijn nog 1000 gewond. De eënige gebou wen, die zijn blijven staan, zijn houten huizen. Kameroverzicht Tweede Kamer. Vergadering van Maandag 9 Mei. Geopend 2 ure. InstallatieDe Meester. Het nieuw gekozen lid voor Den Helder mr. Th. H. de Meester legt in handen van den voorzitter de bij de wet gevorderde eeden af, wordt door den voorzitter geluk- gewenscht, zoomede met zijn aanvankelijk herstel, en neemt zitting, van verschillende zijden eveneens gelukgewenscht. Dood Koning van Engeland. De Voorzitter houdlt de volgende rede Mijne Heeren. In de vorige week is Engeland door het overlijden van Koning Edward in grooten rouw gedompeld. Het betreurt in hem een door 't geheele Engelsche volk beminden, ik mag zeggen populairen vorst, en dat te meer, vermits jui6t nu, in moeilijke binnen- landsche omstandigheden, zijn raadgevingen en adviezen als die van een ervaren staats man op hoogen prijs werden gesteld. Ik wenscli hier een woord van sympathie en deelneming tegenover het Engelsche volk te uiten en vertrouw dat de minister van Buitenlandsche Zaken daarvan de tolk zal zijn bij de Britsche regeering. De Minister van Buiten 1. Zaken antwoordt hierop het volgende Mijnheer de Voorzitter. Met geheel haar hart en met diepe overtuiging sluit de re geering zich aan bij de woorden van deel neming, naar aanleiding van het groote ver lies dat liet Engelsche volk dezer dagen heeft geleden door den dood van zijn voor treffelijke» Koning. Voor niemand, die ge durende het laatste accenium den loop dei- staatkundige geschiedenis heeft gevolgd, kan het een geheim zijn, dat door Z. M. Koning Edward VII daarin een allereerste rol is vervuld en hoe de wereldgeschiedenis door dien voortreffelijken Souverein geleid is in eene richting en daarin eene wending is gebracht, waarvan ook buiten de grenzen van zijn land de zegenrijke gevolgen zijn ondervonden Aan uw verzoek, M. de V., zal door de regeering met oprechte voldoening gevolg worden gegeven. Ingekomen is het overlijdensbericht van den heer Van Asch van Wijck, in leven iid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, dat reeds met een brief van rouwbeklag na mens de Tweed© Kamer is beantwoord. De Voorzitter brengt hulde aan de nagedachtenis van den ontslapene. Regeling van werkzaamheden. De Voorzitter stelt voor morgen 11 uur in behandeling te nemen het wets ontwerp tot terugkoop van het landgoed Kandranghauer en verdere reeds gemelde wetsontwerpen. Do Voorzitter deelt mede dat ver moedelijk heden avond de Memorie van Antwoord zal worden rondgedeeld betref fende het enquête-voorstel-Troelstra. Wan neer tijdig eindverslag wordt uitgebracht over dit voorstel, stelt hij voor het de \ol- gende week Donderdagmiddag te behande len. Interpellatie. De heer Vliegen vraagt en bekomt verlof op later te bepalen dag de ministers van Justitie en Binnenlandsche Zaken te in- terpelleeren over de uitzetting van den Duitschen vakvereenigingsleider, tijdens de uitsluiting te Glanerbrug en van een mijn werker te Schaesburg. Afdeelingen. De Kamer gaat daarna over tot het op nieuw samenstellen der afdeelingen. Dindag 11 uur vergadering. Dinsdags na Pinksteren zal niet verga derd worden. Enquëte-vospstel Troelstra. De Memorie van Antwoord is versohenen om trent het voorstel van den heer Troelstra, tot het houden eener enquête omtrent handelingen van den toenmaligen minister van Binnenlandsoho Zaken ter zake van decoraties in 1903 en 1905. Op de bewering in het V. V. ,,dat deze en quête ook daarom niet oorbaar zou zijn, aange zien zij ook geen politieke gevolgen kan hebben", antwoordt de heer Troelstra, dat deze opvatting z i. het doel eener enquête, haar beteekenis en toepasselijkheid onnoodig beperkt, zonder dat daardoor steun is in de geschiedenis van dat in stituut en in de behoeften en eischen van het parlementaire stelsel. Het recht van enquête zelf wordt door haar eventueel resultaat niet- beperkt, evenmin als dit met het recht van interpellatie het geval is, waar mede het steeds wordt gelijk gesteld, waarvan het de aanvulling en bevestiging is. Wien is het ooit in de gedachte gekomen, een interpellatie te bestrijden met het argument, dat zy geen staatkundig doel" had, deze uitdrukking aldus opgevat, dat dit doel Alleen zou kunnen bestaan in een votum aan het adres der Regeering? De heer Troelstra handhaaft dan ook zyn stel ling. die het doel eener enquête niet zoekt in de concrete politieke gevolgen harer uitkom- frten, doch in de noodzakelijkheid der Kamer, om ter richtige uitvoering harer taak omtrent bepaalde feiten de waarheid te weten. Voor zoover het in te stellen onderzoek mocht leiden tot het bekend worden van feiten, die tot strafvervolging kunnen voeren, zal elk lid der Kamer, die deze vanwege de Kamer wil uitlok ken, den weg moeten bewandelen, door de wet op de ministerieel© i erantwoordelijkheid aange geven. De hier .voorgestelde enquête moge voor den goeden naam van den beschuldigde groote beteekenï.-, in hebben, in dien zin, dat zij, heeft hy zioli bij de uitoefening zijner functie aan do publieke moraliteit vergrepen, het vonnis, reeds thans in breede kringen door de publieke opinie over hem geveld, lievestigt. maar ook, in zijn eer ongerept gebleven ook bij tactische misgre. pw, hem zal zuiveren van den blaam, hem op gelegd zijn vrijheid en eigendom zijn in dit onderzoek niet betrokken. Zoodra dat bet geval mocht zijn, kan slechts door een aanklacht van vyf leden der Kamer een besluit tot vervolging worden uitgelokt, waarbij al die bijzondere rege len gelden, die de nvt ter bescheiming van een vervolgd Minister heeft gesteld. Intussohen is het nader bevestigen en licht verspreiden een zaak van algemeen belang, voor namelijk wat betreft de punten in het V. V. niet genoemd het verband tus6chen ontvangen gelden en verleende of te verleenen decoraties, het be lang van het wederzijds optreden van dr. Kuy- pe ren mej. Westmeijer en de omvang hunner verhouding van wederzijdsch dienstbetoon ook buiten de decoratie-quaesties en de corresponden tie over de Utrechtsehe universiteit. De heer Troelstra blijft wijzen op het onvol doende van een eereraad ter beslissing in deze zaak. Hij meent, dat omtrent de opdracht, de wijze van werken en de bevoegdheid der benoem de particuliere commissie niets aan de Kamer bekend is, terwijl het evenmin vaststaat, öf en in hoeverre ei bij hen die voor haar getuigenis der waarheid zullen moeten afleggen, zij het ook buiten eede, daartoe geneigdheid bestaat. Zelfs wettigt de naam dezer i-onvnrissie de opvatting, dat zij niet anders zal hebben te doen, dan haar oordeel uit te spreken over de reeds bekend© en niet weersproken feiten, maar geen onderzoek zal hebben in to stellen. Doch al ware dit wol hot geval, zoo schijnt het moeilijk te weersproken, dat do Kamer indien zij werkelijk meent meer licht te moeten brengen in deze zaak, haar taak in dezen niet aan particulieren, op verzoek van don beschuldigde benoemd, kan overdragen, ook al wordt aan do integriteit eu bekwaamheid der benoemde personen door niemand getwijfeld. Berichten. Do Staatscourant van Dinsdag 10 Mei bevat o.a. de volgende Koninklijke besluiten op verzoek wegens volbrachten dienst tijd eervol ontslagen met pensioen de offi cier van gezondheid le klasse bij het Ned. Indische leger C. H. L. Baelde. benoemd tot hoofdcommissaris van het Ne- derlan-dsche Roode Kruis de gepensioneerde luitenant-generaal der artillerie J. de Waal; tot eersten commissaris van het Nederfand- sche Roode Kruis bij het veldleger dr. J. C J. Bierens de Haan, beiden lid van het hoofdcomité der Vereeinging hot Nederland- sche Roode Kruis do heer Z. Wdssa i6 benoemd tot consu- 1 air-agent der Nederlanden te Assiout (Egyp te) buiten bezwaar van 's lands schatkist; het ressort van hot consulair agentschap omvat die provincie Assiout. Aan den heer Wissa moet in het Engelsch geschreven worden de heer E. Mahlstëdit is benoemd tot con sul der Nederlanden te Oldenburg, buiten betzwaar van 's Rijks schatkist. Het ressort van heit consulaat omvat het groothertogdom Oldenburg. Aan den heer Mahlstdt kan in het Neder - landlseh geschreven worden. H. M. de Koningin zal zich bij de begrafenis van Koning Eduard van Groot- Brittannnë en Ierland doen vertegenwoor digen door Z. K. H. den Prins der Neder- laiden, die tot het volbrengen van die zen ding niet het pantserscliip van Heemskerck naar Londen zal worden overgebracht. Z. K. H. zal als hoofd der missie verge zeld worden door twee leden van het Mili taire Huis van H. M. de Koningin. De rouw, dien het Hof aanneemt we gens het overlijden van Koning Eduard, zal zijn twee weken middelbaren en-twee weken zwaren rouw, ingaande 11 Med. Het Koninklijk bezoek aan de hoofdstad1. Naar het Hbild. ver neemt zal H. M. de Koningin bij Haar be zoek aan de hoofdstad zeer waarschijnlijk de tewaterlating bijwonen van het stoomschip „Prinses Juliana", dlat op de werf dier Ne- dërl andsche Scheepsbouwmaatschappij ge bouwd wordt voor rekening der stoomvaart maatschappij „Nederland." Do tewaterlating zal naai" alle waarschijn lijkheid op Woensdag 1 Juni plaate vinden. De plechtigheid van dien door zal door H. M. de Koningin verricht worden. De Prinses Juliana" zal de grootste boot worden van de vloot der Mij. .Nederland" het is tevens het grootste schip dat ooit in Nederland gebouwd' werd. Minister van Justitie. De Haag6che „Torenwachter" van de „Middelburgsche Courant" kan bevestigen, dat er zeer ernstig sprake is, dat de heer Nelissen bij zijn aftreden als minister van Justitie zal vervangen worden door den Katholiek mr. Ledeboer, procureur-gene raal bij den Hoogen Raad. Staatscommissie herziening Wetboek van Strafrecht. Zaterdag is in een der lokalen van hot departement van Ju stitie do bij kon. besluit van 8 April j.l. benoemde staatsoonim issie voor do herziening van hot Wet boek van Strafvordering geïnstalleerd door den minister van Binnenlandsche Zaken, tijdelijk be last met het beheer van het departement van J ustit ie. Minister Heemskerk hield daarbij een rede, die door Mr. B. Ort, advocaat-generaal bij den Hoogen ltaad en Voorzitter der Staatscommissie werd! beantwoord'. Burgemeester Sweerts. In de gisterenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad van 'a Graveniliage heeft de voorzitter mededeeling gedaan van een schrijven van den burgemeester, baron Sweerts, waarin ter kennis van den Raad wordt gebracht, dat hij, met 't oog op den staat zijner gezondheid, tegen het naderend tijdstip zijner periodieke aftreding als bur gemeester, zijn geneesheer hoéft geraad pleegd. Deze heeft verklaard, dat voor den burgemeester een tijdperk van volkomen rust noodig is voor ten minste zes maanden. De burgemeester heeft zich daarop tot de Ko ningin gewend. Van oordeel zijnde, dat een zoo langdurige afwezigheid niet gewenscht is voor de Residentie, verzocht, hij H. M. hem niet in aanmerking te brengen voor een eventueel© herbenoeming als bur gemeester. Daarop heeft de burgemeester een brief ontvangen van den commissaris der Ko- nirgin, hem namens den minister van bin- ner.ilandsche zaken mededeel©ndo, dat dén burgemeester verlof wordt verleend van 10 Mei tot 15 Juli bet tijdstip waarop hij moet aftreden en dat bij evemtueele herbe noeming dat verlof zal worden verlengd, tot de zes maanden zullen zijn verstreken. De voorzitter deelde mede, dat het da- gelijksch bestuur, lettend© op de waardee ring, welke de burgemeester bij het colleg zoowél als bij den Raad en de gomeent vindt, zich gaarne bereid heeft verklaard de:i heer Sweerts den tijd te laten waarin ziine geschokte gezondheid zich ten voll^ kan herstellen. j Alleen zal 't noodig zijn om voor den duur der afwezigheid van den burgemeestei een tijdelijken wethouder te benoemen, waar toe zal worden overgegaan in de eerstvol gend vergadering na a s. Woensdag. Ten slotte deed de waarn burgemeester onder warm applaus van de vergadering, eer beroep op hare medewerking en welwillend heid In de commissie tot het afnemen van het eindexamen aan de Koninklijke Acade mie, hetwelk den 9en Juni a.s. zal aanvan gen heeft de minister van oorlog benoemd A. tot lid en voorzitter den kolonel A. Hoogenboom, inspecteur van het militair onderwijs. B. tot leden a. den kolonel van den Staf der Infan-; terie jhr. L. C. van den Brandeler, gou verneur der Koninklijke Militaire Acade- b. den majoor AJ de Booy, Eerste-Offi- cier bij de Koninklijke Militaire Academie. c. den hoogleeraar N*. C. Grotendorst,; den kapitein van den Staf der Infanterie L. F. T. Vogel, den ritmeester van den Staf der Cavalerie D. R. Buma, den kapi- teiu van den Staf der Artillerie H. J. A. Fc'ber, en den kapitein van den Staf der Genie T. Bodenhausen, allen hoofd van onderwijs bij de Koninklijke Militaire Aca demie. d. den kapitein van den Staf der Infan terie H. C. J. ter Beek werkzaam bij de Iv.ninklijke Militaire Academie, den heer C. Spat en den eerste luitenant der Infan terie van het leger in Ncderlandsch Indië G. Stram, beiden leeraar bij genoemde in richting. e. den majoor J. Burger van het regi ment Grenadiers en Jagers. f den luitenant-'kolonel W. H. Piepers,* van het le regiment Huzaren. g. den majoor van den Generalen Staf F. Dell, chef van den Staf in de stelling van Amsterdam den kapitein der Genie F. R. van. Roijeu, eerstaanwezend-Ingenieur te Zwol- le i den met rang van Generaal-Majoor ge- pensionneerden kolonel der Artillerie Dr. H J. Krantz; k. den luitenant-kolonel der Infanterie R A. Cornelis6en on den kapitein van den Generalen Staf H. A. Kooy, beiden van bet leger in Nederlandsch-Indië en met verlof hier te lande. C. tot secretaris den eerste luitenant van den Infanterie S. J. B. Maier, leeraar bij de Koninklijke Militaire Acadeimie. D. tot plaatsvervangend voorzitter den kolonel jhr. L. C. van den Brandeler, be deeld bij B oilder a. E. tot plaatsvervangende leden: a. voor de leden, bedoeld bij B onder a totd, den majoor F. L. J. van de Pol van het 6e regiment Infanterie, den heer C. van Aller, den kapitein van den Staf der Infanterie K. Wijnaendts, de eerste luite nants van den Staf der Cavalerie J. G. Pabst en P. H. Hokkema, den kapitein van den Staf der Artillerie P. M. Vis, den eer ste luitenant van het regiment Genietroe pen C. E. Blaauw allen leeraar bij de Ko ninklijke Militaire Academie, en den eerste luitenant van den Staf der Infanterie C. W. van Ginkel werkzaam bij genoemde in richting b. voor de leden, bedoeld bij B onder e tot k, den majoor H. Croockewit van heft le regiment Infanterie, den luitenant-kolo nel A. B. van Tienboven van 'heb 4e regi ment Huzaren, den kapitein C. Wafelbak ker van het 2e regiment Vesting-Ar tiller ie, den kapitein van den Staf der Genie A. D. J. Berkbout, eerstaanwezend ingenieur te Gorinchem, den majoor der Genie C. J. de Bruijn en den kapitein van den Generalen Staf S. H. Schutstal van Woudenberg, bei den van het leger in Nederlandsch-Indië en met verlof hier te lande. F tot plaatsvervangend secretaris den eerste luitenant van den Staf der Infante rie S. Heimei, leeraar bij de Koninklijke Militaire Academie. Mr. C. Fock. f Naar aanleiding van dit sterfgeval meldt men nader uit 's Gravenhage: Gisteren in den vroegen ochtend is in den leeftijd van 81 jaren overleden mr. C. Fock, eert staatsman in ruste, die gedurende vele jaren belangrijke diensten aan den lande heeft bewezen. Na eenige jaren burgemeester te zijn ge weest, eerst van Haarlem, daarna van Am sterdam, trad mr. Fock in 1868 in het Ka binet dat zijn naam en dien van mr. van Bo6se droeg ,op als minister van Binnen landsche Zaken. Als zoodanig deed mr. Fock zich kennen als waar voorstander van de openbare school, terwijl onder dit ministerie belangrijke wettelijke maatrege len tot stand kwamen. Op 4 Januari 1871 trad mr. Fock als minister af, was korten tijd lid der Tweede Kamer voor Amster dam, maar werd in hetzelfde jaar nog, op voordracht van Thorbecke benoemd tot Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, welk hoog ambt hij tot 1900 heeft bekleed. Buiten dit ambtelijk leven was de heer Fock nog in menig ander opzicht nuttig werkzaam. Zoo was hij o.m. president-curator van de Leidsche Universiteit en voorzitter va* het College van Toezicht over het Ko ninklijk Conservatorium voor muziek al hier. Het overlijden van dezen veelzijdig be gaafden man zal door velen worden be treurd. Mr. Fock was o.m. commandeur in de orde van den Ned. Leeuw, Grootkruis der orde van de Eikenkroon, Grootkruis van de Kroonorde van Italië en Grootofficier der Leopoldorde. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag om 11 uur op Nieuw Eik- en Duinen. me doj mi: no< tul Ju

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 2