I*. 831. Dinsdag 17 Mei 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. Mijn Vriend de Chauffeur. Jaargang. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.30. Afzonderlijke nummert - 0.03. r<-: j Couian verschijn dagelijks behalv op Zon* en Feest- dagen. jtdvertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen 93 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte, Voor handel en bedryf bestaan zeer voordoelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad, by abonnement. Èene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wetihondera der gemeente Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat bij hun besluit van heden, ingevolge art. 8 der Hinderwet, aan H. M. van Beek, wenende alhier, /ergnmiing is verleend tot de oprichting eenor runderslachterij in het perceel Hellestraat wijk E no. 2. kadastraal bekend gemeente Amersfoort, sectie E no. 4231, onder voorwaarde: a. dat het perceel uitsluitend als slachtplaats wordt gebruikt en daarin ia geen geval diere» gestald mogen worden, die geslacht moeten wor. <len b. dat het bloed' en de afval opgezameld wor den op de wijze, zooals dit is- voorgeschreven in art. 14 laatste lid1 der verordening, houdende voorschriften in het belang der openbare ge zondheid; c. dat de vloer der slachtplaats in waterdicht metselwerk of beton uitgevoerd wordt en zoo danig hellend gelegd, dat het afvalwater naar Ëin. den vloer aan te brengen waterdicht ge selden en stankvrijen zinkput loopt, welke iput door een ondergrondscb riool van ijzer aarden buizein, wijd 15 c.M. binnenwerks, in ver blinding staat met het gemeente-riool in de Hel. bestraat. Amersfoort, den 12 Mei 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, .J. G. BTENFERT TCROGSE. WOJTIERS. Politiek Overzicht. De werkliedenverzekering in Duitmchland. 1 Naast de hervorming van de rijksfinan ciën is de herziening van de wetten tot rege ling van de werklieden verzekering in het Duitsche rijk het belangrijkste werk, welks totstandbrenging van den tegenwoordigen. rijksdag wordt verwacht. De regeering heeft dat werk aanhangig gemaakt door de indie ning van een ontwerp van wet, dat de hoofd beginselen van de bestaande regeling onge schonden laat, maar er naai* «streeft haar te verbetereu en vooral tot meer eenheid te brengen De nieuwe regeling vereenigt in één© groo. te wet van 1754 artikelen de nu bij afzon derlijke wetten geregelde verzekeringen [tegen ziekte, tegen ongevallen, tegen inva liditeit en tegen ouderdom en vult die aan jdoor eene verzekering van de weduwen en i weezen. Zij tracht het raderwerk te vereen voudigen van de reuzenmachine, die sints eene kwarteeuw werkt, maar tegelijk cen traliseert zij en versterkt het bureaucrati sche karakter van de bestaande instellingen. De ziekteverzekering ondergaat eenige 'belangrijke wijzigingen. Vooreerst wordt de verplichting tot verzekering uitgebreid tot .een grooter aantal belanghebbenden, met Iname de beambten, wier jaarlijksch salaris iniet meer dan 2000 mark bedraagt. Het aan- tal verzekerden zal daardoor van 13 tot 18 'millioen klimmen. De uitkeeringen zullen. bedragen 50 pet. van het gemiddelde salaris |en gedurende 26 weken als maximum be taald worden; na dien tijd zal de verzeke- iring tegen invaliditeit in werking treden. Do vrouwen hebben bij bevalling recht op eene schadevergoeding van acht weken, waarvan twee voor en zes na de bevalling. De uitkeeringen voor ziekte hebben in het laatste jaar 320 millioen mark overtrof fen; de uitkeering per ziekendag bedroeg gemiddeld 2.60 mark. De bijdragen, die in 1907 830 millioen mark bedroegen, werden tot heden voor een derde dor de patroons, voor twee derden door de werklieden op gebracht; naar dezelfde verhouding waren de bestureir van de ziekteverzekeringskassen samengesteld uit patroons en werklieden. Volgens het nieuwe ontwerp zullen de bij dragen door werkgevers en werknemers ieder voor de helft opgebracht wordenin overeenstemming daarmee wordt ook de sr. men stelling van de besturen der kassen ge wijzigd. Voor de nieuwe kassen ten behoeve van de boerenarbeiders en de dienstboden wordt een op dien voet samengesteld be stuur niet noodig geacht; zij zullen zuiver bureaucratisch worden beheerd. Eindelijk worden een aantal bestaande kassen afge schaft; men wil door inkrimping en ver eenvoudiging meer eenheid brengen in de ziekteverzekering. De verzekering tegen arbeidsongevallen ondervindt het minst den invloed van de nieuw ontworpen regeling. Het geheel is gesplitst in drie hoofdstukken, achtereenvol gens handelende over de verzekerden in be drijf en industrie, bij den landbouw en bij de scheepvaart. Het totaal aantal verzekerden is 18 millioen. In het vorige jaar is 160 mil lioen mark uitgekeerd aan schadevergoedin gen, die uitsluitend door de patroons be taald worden. De verzekering tegen invaliditeit en de ouderdomsverzekering blijven, evenals alle werklieden verzekeringen, steunen op het be ginsel der verplichte deelneming. Alle loon- trekkenden, wier loon niet meer bedraagt dan 2000 mark per jaar, zijn er aan onder worpen. De premiën worden in gelijke dee- len betaald door patroons en werklieden met een bijslag van den staat. Het aandeel van de patroons en van de werklieden heeft in 1908 bedragen 180 millioen mark, de bijslag van den staat 50 millioen. De invaliditeits pensioenen en de leeftijdspensioenen, die van den 70-jarigen leeftijd af worden uitgekeerd, bereikten in het laatste jaar gemiddeld 166 mark. De nieuwe regeling verleent aan de ver zekerden vrijheid zich eene aanvullings rente te verschaffen door middel van eene nieuwe premiebetaling, door ben alleen te storten; zij kunnen kiezen tusscben de jaar- lijksche uitkeering van deze aanvullin,ge rente en de uitbetaling van de contante waarde, die zij vertegenwoordigt. De bij dragen worden met 15 tot 27 pet. ver hoogd, naarmate van de vijf klassen waarin de werklieden worden verdeeld naar het loon, dat zij genieten. Deze verhooging is be stemd tot gedeeltelijke bestrijding van de meerdere kosten, die zullen voortvloeien uit de verzekering van weduwen en weezen, het nieuwe onderdeel waarmee de reeds bestaan de verzekeringen worden uitgebreid. De bij drage van het rijk zal uit dien hoofde even eens verhoogd worden met 27 millioen mark. De verzekering van weduwen en weezen zal worden toegepast op de vrouwen en kin deren van alle verzekerden tegen invaliditeit en ouderdom, wier verzekeringsboekje ver meldt, dat minstens 500 wekelijksche stor tingen geschied zijn. Wanneer de vrouw de voornaamste kostwinner van het gezin uit maakt, geeft haar dood recht op eeu pen sioen voor haar invalieden man en hare kin deren. De wet bepaalt uitdrukkelijk, dat de weduwe in die hoedanigheid slechts pensioen kan bekomen, wanneer zij zelf invaliede ie, d. w. z. niet in staat om het derde te ver dienen van het loon van eene gezonde vrouw, die zich in denzelfden levenskring bevindt. Het pensioen van de weduwe zal nooit meer bedragen dan 47^ pfennige per dag. Maar als moeder heeft zij recht op eene rente, be rekend naar het aantal van hare kinderen beneden 15 jaar. De ten behoeve van deze kinderen betaalde rente kan echter niet hoo- ger zijn dan het bedrag van het invalidi teitspensioen, dat de man zou hebben ge trokken, wanneer hij, in plaat6 van te ster ven, door blijvende ongeschiktheid om te werken getroffen was. Op deze wijze wordt de verbintenis nage komen, die bij de laatste verhooging van de invoerrechten op graan eu op vee is aan gegaan dat de helft van het bedrag, dat daardoor in de schatkist zou vloeien, voor de. invoering van eene weduwen- en wee zen ver zekering zou worden besteed. De rijksbe- grooting zal, van het dienstjaar 1911 af, uit dien hoofde met eene nieuwe uitgave van 30 millioen mark belast worden. De jaarlijksche lasten, die dit samenstel van verzekeringswetten leggen op de pa troons, de werklieden en den staat, zullen in het geheel bedragen 859 millioen mark, d. i. 127 millioen meer dan thans. De rijksdag heeft aan do algemeene be raadslagingen over deze nieuwe regeling vier zittingen besteed. In de commissie zal deze regeling het onderwerp uitmaken van een langdurig onderzoek, dat een groot deel van den zomer in beslag zal nemen en in het najaar zal worden hervat. De vakver- eeuigingen hebben een gemeenschappelijk congres bijeengeroepen, om hunne houding tegenover deze regeling te bepalen zij zul len eene commissie instellen, die den arbeid van de commissie van den rijksdag nauw keurig zal nagaan. Ook andere groepen van 'belanghebbenden zijn voornemens het wets ontwerp aan hunne beroepsbelaugen te toetsen, o .a. de aan de kassen verbonden geneesheeren. De werkgevers en de hoofden van industrieel© inrichtingen zullen even eens met aandacht deze debatten volgen, waarvan alle partijen, hoewel uit verschil lend oogpunt, het gewicht erkennen. DuitachlancL B e r 1 ij n, 14 Mei. Roosevelt begroette heden na het diner in het Amerikaansche gezantschap den rijkskanselier, het corps diplomatique, verscheidene ministers en staatssecretarissen en eene reeks hooge amb tenaren. 15 Mei. Heden voormiddag is Roosevelt met zijn gezin naar Londen vertrokken. De Nordid. Allg. Zedtung spreekt tegen, dat het wetsontwerp op de belasting op de waardevermeerdering door een ander zal worden vervangien, dat eerst in het volgende voorjaar zal worden ingediend. Nu besloten is de behandeling van het wetsontwerp in het aanstaande najaar te hervatten, bestaat er geen aanleiding tot een andere beslissing van den bondsraad. Daaruit volgt, dat voor de terugwerkende kracht van de wet geen andere termijn zal worden bepaald. België. B r u s 6 e 1 14 Mei. De minister van financiën werd heden door eeu automobiel aangereden. Hij is zwaar gewond naar het hospitaal gebracht. Tweede telegram. Er is hoop, dat het aan minister Liebaert overkomen ongeval geen ernstige gevolgen zal hebben. De minister is weer bij kennis gekomen en is naar het ministerie vervoerd. Brussel, 16 Mei. Het bulletin om trent den toestand van minister Liebaert deelt mede, dat. de patient een rustigen nacht heeft doorgebracht, dat de reactie matig en de algemeene toestand bevredi gend is. Engeland. Lo ade u, 14 Mei. Het lijk van den Koning is heden avond van de sterfkamer overgebracht naar de troonzaal om daar op gebaard te wordletn. 16 Mei. Van die uitno odd ging om de baar te bezicliltdgen, is door ongeveer 350 perso nen, leden van die hofhouding der Engelische prins^i en van het corps diplomatique, ge bruik gemaakt. Om 10 uur heden avond werd weder een plechtige lijkdienst bij de baar in de troon zaal gehoudende leden van d'e koninklijke familie en de paleisbedienden waren daarbij tegenwoordig. De plechtigheid was even in drukwekkend als die van gieterenavondde meeste vrouwelijke bedienden en veile man nen weenden, toen zij de zaal verlieten. De Londen6che Season, die zoo schitterend beloofde te zijn, wordt door den rouw over den overleden Koning zwaar getroffen. Het departement van oorlog 'heeft reeds het groote leger- en vloottoernooi, dat aanstaan den Maandag in Olympia zou beginnen, en waarvan do voorbereiding reeds groote som men had gekost, verboden. Voor de begrafenis van den Koning ko men 30,000 man troepen naar Londen. Daar de gelegenheid tot huisvesting van zulk eene troepenmacht ontbreekt, zullen de troepen- afdeelingen eerst in den morgen van den 20en Mei in Londen komen. De politieke toestand heeft geene veran dering ondergaan. Het parlement komt den 8en Juni weder bijeen en zal zich dan aller eerst met de vaststelling van de civiele lijst van deu Koning, met een wetsontwerp tot regeling van een eventueel regentschap wegens de minderjarigheid van den troons- opvolger en met de wijziging van de geloofs- verklaring in den kroningseed van den Ko ning bezig moeten houden. Hierna zal de nieuwe begrooting aan de orde moeten ko men. l)it alles neemt veel tijd in beslag. Het wordt dus waarschijnlijk, dat, als er geen compromis tot stand komt in den strijd tus- schen de beide huizen, er eene najaarzitting zal moeten plaats heb beu. In den gemeenteraad van Dublin is niet zonder eenigen strijd het besluit genomen om adressen van rouwbeklag te zenden aan den Koning en de Koningin-weduwe; het voor stel daartoe werd met 32 tegen 7 stemmen aangenomen. Er werden stekelige opmerkin gen gemaakt over Engelsch wanbestuur. Aan den anderen kant werd toegegeven, dat Koning Eduard populair was geweest. De alderman Kelly verklaarde als Ier te kum nen getuigen, dat de overleden Koning do eerste vorst was geweest, die de Ieren niet op ééne lijn had gesteld met Hottentotten Lord Kairxnaird heeft, namens een aantal prctostanltsche vereenigingjen, den eersten iniuister eene memorie toegezonden met ver zoek 'die aan den Koning dloor te zenden, waarin hij in de scherpste uitdrukkingen protesteert tegen de voorgenomen verande ring van de formule van den kroningseed Londen, 16 Mei. Roosevelt, zijne echtgenoote en kinderen kwamen heden mor gen, gekleed in diepen rouw, om 7 uur 30 te Londen aan in gezelschap van Lord Dun- donald, die in opdracht van den Koning lien tot Queenborougli was tegemoet ge reisd. De Amerikaansche gezant, diens echtge noote, de staf der ambassade, de consul- generaal, de vice-consul-gen era al en de leden van do Amerikaansche kolonie be groetten den oud-president met groote har telijkheid. Er waren door do politie om vangrijke voorzorgsmaatregelen genomen. Het gezelschap reed in hofrijtuigen naar de woning van den Amerikaanschen gezant. In den voormiddag werd Roosevelt door den Koning ontvangenhij bleef ongeveer een uur op Marlborough House, bezocht daarna met den gezant Whitelaw Reid Buc kingham Palace en doorschreed do kamer, waar de baar van den overleden Koning is opgesteld. Spanje. Madrid. 16 Moi. Er zijn in Valencia ernstige onlusten uitgebroken bij gelegen heid van do aankomst van den republikeiu- schen afgevaardigde Soriano. De republik i nen wierpen met steen en naar de genui:? mes, die charges uitvoerden. Een politic officier word door een stiilotsteek gedood verscheiden© personen werden gewond e velen deden kneuzingen op. Er zijn 46 per sonen in hechtenis genomen. Rutland. Petersburg, 16 Mei. De Czaar bezocht lieden in gezelschap van verschil lende vorstelijke personen de vliegwedstrij den in het aerodroom. Hij bezichtigde mot groote belangstelling de toestellen, knoopte gesprekken aan met de luchtschippers en volgde uit zijne loge eenige goed geslaagde vluchten. Uit Petersburg wordt bericht, dat de mi nisterraad beraadslaagd heeft over de Fin- sche kwestie en de noodzakelijkheid heeft erkend om met het antwoord van den land dag van Finland geen rekening te houden en onverwijld er op aan te sturen, dat het bij de doema aanhangig© wetsontwerp wet wordt. De leden, die de oppositie vertegenwoor digen in do commissie, die over het wets ontwerp rapport moet uitbrengen, hebben demonstratief do zitting verlaten met do verklaring, dat zij aan de werkzaamheden verder geen deel meer zullen nemenzij achten het in strijd met hunne waardigheid getuige te zijn van den vernietigenden ar beid der commissie. De commissie was daarna spoedig met haar werk gereed. Het schrijven van Britsche parlements leden aan de rijksdoema, waarin de voorge nomen beperking van de oude rechten van Finland scherp veroordeeld wordt, draagt de handteekeningen van 120 leden, meest liberalen en nationalisten. De afzenders ver klaren uitdrukkelijk, dat zij zich niet wen- schen te mengen in de binnenlandsche aan gelegenheden van Rueland, maar alleen be zield zijn van den wenscli de gunstigste voor waarden van de Engelsch-Russische vriend schap in stand to houden. Elke bemoeiing van de constitutioneele regeering.in Finland moet een 6martelijken indruk in Groot-Brit- tannië teweeg brengen. Ten gevolge van de Russische vervolging verlaten duizenden Finnen hun land om vrijheid te zoeken in vreemde landen. De Nurnr h»t Mngtltch 17 vak C. N. «n W. M. WILLIAMSON. Toen wij eindelijk Alessandria binnen ro den, had ik zooveel gelachen dat ik zenuw achtig begon te giebelen bij het zien van den prins, die in do poort van een hotel 'stond waar wij voorbij snorden. Ik wees naar hem zooals Maida gewezen had naar ("Vittoria Alfieri's marmeren gedenksteen, en mama groette hem zoo verheugd en har- telijk als wilde zij door haar blijdschap deni onaangenamen indruk van mijn gegichel i wegnemen. Meneer Barrymore stopte on Zijn Hoogheid trad op de auto toe. ,,Wat heb ik u van morgen gemist!" riep hij pathetisch uit, ,,maar gisteravond herinnerde ik mij eensklaps dat er te Ales sandria een vriend van mij woont dien ik in langen tijd niet gezien had. Ik ging er heen, maar had de moeite kunnen sparen, daar mij bleek dat hij niet thuis was." ,,In elk geval hebt u zich den last be spaard van een slechten nacht," merkte ik °P ,,0, dat had niet gehinderd! Waren er moeilijkheden dan had ik die liever met u mede gedragen." Ik weet niet wat er gebeurd zou zijn als ik toevallig Maid a's blik had ontmoet, of dien van sir Ralph of dien van een der an deren.; maar allen wendden het hoofd af. De prins zei dat de Joseph elk oogenblik met de auto kon arriveerenhij was van plan ons dan te volgen, maar aangezien wij te Pavia zouden stilhouden en hij niet, wilde hij ons te Milaan opwachten. Door de schuld van onze viervoetige broederen hadden wij reeds zooveel oponthoud gehad, dat wij niet genegen waren onzen tijd te verbeuzelen terwille van den prins, en op onze beurt hem een ,,au re voir" wenschend, snorden wij verder zoo vlug al9 de hobbe lige weg het godoogde. Zonder hartzeer verlieten wij de groote versterkte stad, die destijds, zooals meneer Barrymore vertelde, door het Verbond der Lombardische steden (wat dat eigenlijk is, weet ik niet) gebouwd werd, om als een soort voormuur te die nen tegen de macht der keizers. Ofschoon de weg vol brokken lag en wij telkens tegen elkaar bonsden was het land schap vriendelijk en lief. Druiven, moer beziën, rijst en een soort gewas, maïs ge» ncemd, (dat precies geleek op ons Ameri- kaaC6ch koorn.) groeiden gezamenlijk op in zusterlijke eendrachtop de heuvels in het rond stonden talrijker dan de kronen op mama's toiletartikelen oude, feudale kasteelen, zoo melancholiek op ons neer blikkend als de hen omringende cypressen, de eenige trouw gebleven vrienden in hun tegenspoed. Van Tortona en Vogliera kreeg ik maar een schijn van een indruk, want we stoven door haar lange, breede straten, zoo bui tengewoon stil in het middaguur, en stoven voort, steeds voort langs den rechten wit ten weg die ons door Noord-Italië voerde. Het was zoo stoffig dat mama, Maida en ik onze motor-sluiers, die wij na de eerste uren van ons tochtje afgedaan hadden, opzettendingen van Indische zijde met vensters van glas voor de oogen en een klein kanten deurtje voor den mond om adem te halen. Als wij in een, dorp of stad onze vaart verminderden, was het ver makelijk hoeveel moeite de jonge Italianen deden om te zien, welk soort gezichten ach ter de motor-maskers verborgen waren. Hadden zij het maar geweten, wat zouden zij dan meer naar Maida hebben gekeken dan naar haar twee eveneens grijsgesluier- de gezellinnenMaar achter het zijden gor dijntje en de glazen vensters konden onze gelaatstrekken zich vermeten de hare in schoonheid te willen evenaren. Zelfs mon niken, bruin van gelaat en bruin van kleed, geruischloos voortschrijdend in de blauwe schaduwen van grijze klokketorens, zochten deze venstertjes van ons met een haast we- reldseho nieuwsgierigheid. Jonge officie ven met groote, donkere oogen en slanke fi guren in nauw sluitend, grijs-blauwe uni formen hielden hun pas in als de auto met. de drie gesluierde dames lien passeerde, en ik geloof werkelijk dat het betooverend kan zijn den blik te ontmoeten van een paar ooge.i in een gelaat, dat nooit gezien zal worden. Was ik een man, mij dunkt, dan zou het dien indruk op me kunnen maken. Trouwens, het is amusant voor een meisje zich voor te stellen hoe zij zulke dingen zou voelen, indien zij een man was. En 'or zij in 'het algemeen zich zou vergissen, blijft voor mij de vraag. Na paarden en anderen huisdieren genoeg schrik te hebben aangejaagd om heel Noord- Italië iu oproer te brengen, kwamen wij plotseling in een land van vrede. Wij wa ren de plaats voorbij gevlogen waar Napo leon zijn grooten veldslag won, en Voglieria, waar wij plan hadden stil to houden en de baden te gaan zien, doch het niet deden daar wij allen veel te hongerig waren om belang to stellen in iets, dat niet in ver band stond met eten. Toen isloegen wij den weg in naar Pavia en terzelfder tijd bevonden wij ons in Arcadië. Daar waren geen beesten op ons pad behalve een paar eekhorentjesdaar waren geen huizen en geen menschen; daar was enkel een vreed zaam oord met een smallen maar heerlijk vlakken weg, lieele kolonies kastanjebooiucn en acacia's uitgestrekte weilanden met geu rig gras en tallooze akkers met bloeiende gewassen. Het leek meer op een bijpad door een vruchtbare streek dan een heer weg naar een groote stad, en meneer Bar rymore merkte juist op' dat hij op een kruis punt zich mogelijk had vergist, toen wij een hoek omdraaiend een breede, gele rivier voor ons zagen. Zij doorsneed' onzen weg en wij moesten naar de andere zijde over de zonderlingste brug die ik ooit gezien heb precies een vloer van oude, grijze planken gelegd op een lange, lange rij groote zwar te booten, die door het gouden water van do Po zachtkens op en neer bewogen wer den. „Dit is een beroemde brug," zeide de Chauffeulier, dus haalde mama haastig haar camera voor deu dag om er een op name van te maken, terwijl wij stapvoets over de golvende planken redenen ook een van den man aan het uiterste einde van de brug, aan wien wij tol moesten betalen zooveel voor elk wiel, zooveel voor eiken passagier. Maida photograplieert nooit. Zij houdt er meer van, zegt ze, een heel den-galerij iu haar geest aan te leggen. Mama is altijd met haar camera in de weer daar zij echter gewoonlijk dine of vier op namen op dezelfde plaat neemt, en vriend schappelijk vereenigt New-Yorksclic tram wagens met Italiaansche gezichten en licha men en zonnewijzers twijfel ik sterk of de afdrukken wel tot sieraad zullen strekken van de reisbeschrijving, waarmede wij an dere menschen gelukkig willen maken. „Hier vloeien de Po en de Ticino ineen, dus zijn wij dicht bij Pavia," vertelde me neer Barrymore, en zoo onze oogen schit terden bij deze mededeel ing dan was het minder uit belangstelling voor de beziens waardigheden als bij de gedachte aan oen lunch. Want eerst zouden wij lunchen en dan een bezoek brengen aan de Certoea, waarover Maida al urenlang met' d^n Chauffeulier had geredeneerd. De Ticino was overbrugd door een oud, door bogen gedragen ding met een houten dak, rustend op honderd pilasters van graniet, en toen wij er over heen gereden waren, verhieven zich voor onzen verrasten blik eenige grijze koepels en klokketorens, scherp afgetee- kend tegen de turkooiskleurige lucht. De brug, die zoowel tot wandeling 6cheen te dienen als tot verblijfplaats van leegloopers en luiaards, had ons in een deftige stad ge bracht, welke den indruk op me maakte als vertegenwoordigde zij de Italiaansche ge schiedenis, zóó oud was zij en zóó bewust van haar eigen belangrijkheid. TForJ* vrnnAgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1