3 JIUJITSU. Piano's. Orgels, Uurwerken. Waarheen dezen Zomer? Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. A, G. ENGELBERTS Co., Waterschap MAARTENSDIJK Rijksschool KUNSTNIJVERHEID, Centraal Spoorweg-Maatschappij. Meid-Alleen. Bonne Suisse. Kinderjuffrouw gevraagd, W. F. A. GROENHUIZEN, De Gelaatsleer Grand Hotel Flora. Nieuwe Jam. JAN VAN WOERKOM, R. VAN DEN BURG, Verhuren, Ruilen, Repareeren, Stemmen. De „BERGENSCHE BAD-, DUIN- en BOSCHBODE" geeft ip haarjopgste numrper hierop dit antwoord: Naar Bergen in 't Bosch en Bergen aan Zee. de be6te werkkrachten. De afgewezenen zul len o. ia. zijn de propagandisten, ziek el ij ken. en slechte werkers. Een en ander is Vrijdagavond schriftelijk met. de firma overeengekomen. Intusschen kwamen Vrijdag een groot aantal Geldersche en Drentsche werklieden in dienst der firma. Het conflict kan thans feitelijk als geëindigd worden beschouwd. Voor de slachtoffers zal het leidings- en steuncomité zooveel mogelijk zorgen. Beleedigingvan een poli tic-inspecteur. Op 9 Mei j.l. 's avonds werd in het gebouw Planciüs te Amsterdam een meeting gehouden, belegd door vrij-soc. en anarchistische groepen, om te protesteeren tegen het optreden van de politie tijdens de staking in de bouwvak keil. Bij die gelegenheid bracht een van de aanwezigen, do bekende anarchist P. H. Meijer ook ter sprake het optreden van de politie op 1 Mei op de Hoogesluis. De in specteur J. H. Haarman had daar moeilijk heid gehad met een vrouw, die hem zijn sabel wilde ontwringen. In zijn rede nu bezigde spreker de woorden: ,,de brutale schoft Haarman". Een aanklacht wegens beleediging volgde. Vrijdag stond M. voor 5e kamer van Aon- sterdamsehe rechtbank terecht. Hij ontkende thans natuurlijk de aange haalde woorden te hebben gebezigd. De inspecteur Haarman, als getuige ge- -hoord, verklaart die meeting niet te hebben bijgewoond, maar op de hem betreffende be- leeiiigende woorden had de verslaggever van de Opr. Haarlemsche Courant hem opmerk zaam gemaakt en hij vond die woorden ook weergegeven in een verslag in de Nieuwe Botterd. Ct. Getuige legde verder verklaring af omtrent de hem gegeven opdracht om te letten op de uit Planciüs en het gebouw van Handwerker-Vriendenkring komende meeting-gangers, die hun weg over de Hoo gesluis zouden nemen. De beide schrijvers van de verslagen in de genoemde bladen verklaren, dat de aange haalde woorden door bekl. zijn gebezigd. In gelijken geest verklaart de inspecteur J H. Lemkes. Volgens dezeji get. waren dien avond ter vergadering de woorden „schoft" en „brutale schoft" schering en inslag Vijf getuigen a décharge verschenen. De een zoowel als de ander maakte be zwaar tegen den eed, maar ieder eindigde met den eed af te leggen „onder protest". Het woord „schoft" hebben zij niet hooren uiten. De een zegt, dat gesproken is over liet „onnet "optreden"de ander heeft wel van Haarman hooren spreken, maar niet met de aanduiding- „schoft". Wel dat de politie niet naar behooren optradhaar op treden werd „schoftig" genoemd. De subst.-officier mr. Lu ij ken Glashorst hoop.e, dat bekl. voortaan bij het oefenen van eritiek zich zal matigen in zijn woorden en eindigde ntet tegen hem te eischen 4 ipa&nden gevangenisstraf. Bekl. bleef volhardend ontkennen, de ge wraakte woorden te hebben gebezigd. 29 dezer zal de rechtbank uitspraak doen. Aanklacht. Door den. heer Van Dalsum, candidaat der Provinciale Staten in het district Hulet, ie een aanklacht inge diend bij den officier van justitie te Mid delburg, wegens beleediging in een strooi biljet, tegen den heer P. F. Fruitier, lid der- Tweede Kamer en van Gedeputeerde Staten van Zeeland. G r u w e 1 ij k. Uit Zuid-Scharwoude (N.-H.) is de slagersknecht J. L. gevanke lijk naar Alkmaar gebracht, wegens poging om het lijkje van een pasgeboren kind zijner verloofde te verbranden. Of het kind dood of levend geboren is, zal een geneeskundig onderzoek aan het licht moeten brengen. De o o 1 ij k e d i e fdie bij den kapper Govers te Breda verlof vroeg om een daar staand rijwiel eens te mogen be proeven en er zich heimelijk mee uit de voeten maakte, is te Eeschen (België) aan gehouden. De fiets ha<d hij te Roosendaal voor twee rijksdaalders van de hand ge daan. Ook te Bergen op Zoom, op den Raaiberg, bleek hij een rijwiel te hebben ontvreemd. Bovendien heeft hij in België nog drie maanden gevangenisstraf te goed wegens rijwieMAefstallen, 't Ie dus een ge routineerde in het vak. Pokken. Te Zwolle heeft zich een geval van pokken voorgedaan bij een kind. De medische inspecteur van volksgezond heid, den heer G. Oositerbaan, heeft aan de ,Zw. Ct. beslist verzekerd, dat de ziekte, waaraan het kind lijdt, wel ter dege de pok ken is. De patient is met de ouders iu het afzonderlijke gebouw voor besmettelijke ziekten bij liet Sophia-Ziekenliuis opgeno men. Het wordt daar uitsluitend-door rood licht beschenen, waardoor de abtenng der pokken eenigszins kan worden tegengegaan en de sporen, die deze gewoonlijk achterla ten, wat voorkomen worden. De ziekte had zich in zeer geringe mate ook bij de ouders vertoond. Deze waren heide gevaccineerd, het kind niet. Verdronken. Op den botter no. 322 van den Volendamme-r schipper Tuip, diende als knecht de ongehuwde, negentien jarige J. Buijs. Vrijdagmorgen is hij dn de Zuiderzee overboord gevallen en verdron ken. De schipper lag nog in kóoi, en vond later de klompen van Buijs aan dek. Verdronken. Te Hilversum is het 1-jarig zoontje van den heer P. H., iu de Turfetraat, in de Gooische vaart verdron ken. Kind verdronken. Het onge luk te Westervoort, waarvan wij het relaas aan de N. R. C. ontleenden, is in dit blad niet volkomen juist medegedeeld. Het ver dronken kind was, zoo meldt het thans, een zoontje van een bewoner van den Eu- sebiusbuitensingel te Arnhem en behoorde dus niet te Weetervoort thuis. Het was met zijn 8 a 9-j. zusje gaan wandelen naar Wes tervoort, om -bloemen te zoeken. Bij de fort gracht aldaar wilde het 12-jarige kind, dat aan duizelingen leed, uit de gracht wat drinken en geraakte zoo te water. Doodel ij.lc e val. Te Bolsward is een elfjarig meisje, T. D., van een trap gevallen en aan de gevolgen overleden. School- en Kerknieuws. Tegen de encycliek. Blijkens eene mededeelirig in de Rotfc. Kerkbode heeft de Alge. meene Kerkeraad van de Nederd. Hervormde Gemeente van Rotterdam, de volgende motie aan genomen De vergadering. met leedwezen vernomen hebbende de schan delijke, leugenachtige en grievende uitlatingen van den Pauselijken Stoel, zoowel wat betreft het gezegend werk der Kerkhei vorming der 16de eeuw en de groote mannen dezer godsdienstig- zedelijke beweging helden, die niet geaarzeld hebben hun protest tegen dè dwaalleer en zede lijke inzinking met hun bloed to bezegelen als wat betreft de beginselen van ons huidig Evan gelisch geloof in de beruchte Borromaeus- encyeliek als een geestelijke pest gebrandmerkt; protesteei t ten. ernstigste tegen dezen ongemoti- veerden, onwaardigen en ontheiligen aanval op ■al wat aan onze Protestantsche Kerken dier baar is; constateert bij vernieuwing, hoe duidelijk is ge bleken, dat het Protestantisme in het Uïtramon- taansehe Rome geen medestander kan eeren ter gemeenschappelijke verdediging van de Christe lijke beginselen en instellingendloch veeleer een gedachten tegenstander, die, ten bate eener on christelijke priesterheerschappij, het op don on dergang van waarheid en vrijheid' heeft gemunt; en besluit dlit protest, ter kennisso van de leden der Gemeente te brengen. Z-eist. In hotel Middenilioeve hield' de Prins Al ex a nder Btich bi ng baar jaarvergade ring ouder presidium, van dr. Judia uit Am sterdam. De rekeniinig over het afgeloo.pen jaar sluit met een batig saldlo van f 6.721- In het jaarverslag wordlb hulde gébracht aan het overleden beetuurelid G. Pook. In de plaate van den overledene werd gekozen de heer G. S. Redhdrbt. Blijkens 'bedbeUd' ja&nverelag waren op 31 December 1909 aan ide stichting toevertrouwd 24 (kinderen. De verpleegden die die inrich ting verlieten, vonden me er endeels een plaats in het Instituut voor Blinden te Amster- d'am. Het afgeloopén jaar wordt voor de stich ting ak hoogst (belangrijk beschouwd door het besluit tot dén houw van een nieuw ge sticht in deze gemeente, waarvoor pl.m. f 50.000 noodig ie. Weldewaar is dit bedrag nog niet ten volle aanwezig, doch de fünaneieelie toestand der stichting is toch van dien aard, dlat met ver trouwen kan worden voorügewerict. Prins Alexanderstich- t i n g. Bij Huis ter Heide, onder Zeist, is Zaterdag de eerste «teen gelegd van een nieuw gebouw voor de Prins Alexander - stichting, die zich ten doel stelt het geven van onderwijs en het verplegen van blinde hinderen van ajlle gezindten. Dr. Ju da, van Amsterdam, beeft daarbij een toespraak gehouden. Soesterb^rg. Heit bataljon pioniers van het regiment genietroepen uit Utrecht zal 20 dezer, tot het houden van practische oefeningen, onder bevel van den majoor J. H. A. Mijsberg de legerplaats bij Zeist be trekken. (H i 1 v e r s u mEen lcind van den heer Hagen, anderhalf jaar oud', is Zaterdag in dé Gooische Vaart gevallen en ver-d (ronken. Onder leiding van den majoor J. M. van Boecop wordt, op last van den minis ter ,van Oorlog, een driedaagsche oorlogs- nmrsch gemaakt, die lieden, is aangevangen. Het zijn afdeelingen van het 1ste regiment huzaren uit Ede eu uit Amersfoort, die er aan deelnemen; van hier de 2e luitenants jhr. J. A. Roëll en W. E. Mathon met 58 onderofficieren en minderen. Naar wij vernemen, wordt de 1ste luitenant P. H. B. Beernink, van het 1ste reg. Huzaren, op 1 Juli overgeplaatst bij het 3e te 's Hage. De 2e luitenant IT. G. van E verdin gen van het 1ste reg. Huzaren is voor den tijd van 3 weken bij de Normaal Schiet school gedetacheerd tot het volgen van een cursus voor leiders van het openlucht spel. Tot het volgen van den schietcursus D. aan de Normaal Schietschool te 's Hage,* van 16 Juli tot 15 October, zijn aangewe zen de luitenants L. J. Baerends en P. J. van den Briel van het 5e regiment Infan terie. In de sociëteit „Vereeniging" zal Zaterdag een stedelijk kegelconcours worden geopend, waarvoor 4500 kaarten zijn be schikbaar gesteld. Terstond na de opening vangt de vrije baanwedstrijd aan, welke ein digt Maandag 25 Juli 1910, des nachts te 12 uur. De baan is geopendop Zondagen van 11 uur v.m. tot 3 uur n.m. en van 5 uur n.m. tot 12 uur n.m.; op werkdagen van 8 tot 12 uur 's avonds, de6 Zaterdags tot 1 uur. Voor den kegelaar, die in de afgeloopen week liet hoogst aantal punten op één kaart heeft behaald is een weekprijs beschikbaar gesteld. De korpswedstrijd vangt aan na het slui ten van den vrijebaan-wedstrijd, op een na der te bepalen datum. De kegelclub, welke in den korpswed- strijd het hoogst aantal punten behaald heeft, is tevens winnaar van den wisselprijs, welke ieder jaar door de winnende club op nieuw verdedigd moet worden. Om eigenaar van dezen wisselbeker te worden, moet hij twee maal achtereenvolgens of drie maal 'n het geheel door dezelfde club gewonnen wor den. Een Kinderdag in 't volle seizoen. Mag ik alle kindervriend innen en kindervrienden die naar buiten gaan, be leefd verzoeken, in hun vacantie één dag te willen besteden ter wille van het kind, van het behoeftige, zwakke lrind, dat slechts in licht en lucht en zonneschijn genezing kan vinden Voor het nieuwe koloniehuis van het Cen traal Genootschap te Egmond aan Zee, dat 30 Juli bewoond wordt door 120 zwakke en bloedarme kleinen is nog 17 duizend gul den te kort. Als dai de eerste week van Augustus eens bijeen gebracht kon worden door hen, die ook 'hernieuwing van krachten zoeken, doch zoo gelukkig zijn voor zich zelf te kunnen zorgen Een verzoek om werkkracht richt ik meer bepaald tot jonge dames, verzoek om geld aan allen. De middelen zijn vele. Een onderlinge in zameling in alle hotels of pensions, een strand-collecte, verkoop van prentbriefkaar ten en bloemen, een uitvoering of kermisse d'été, enz. Ter wille van het kind. De laatste 14 dagen is 698 gulden ingeko men, waardoor het tekort is gedaald tot 17 duizend gulden. Er wordt getracht begin Augustus een inzameling te deen houden in zooveel mogelijk badplaatsen en andere des zomers druk bezochte streken. Een sub-comité wordt voorbereid door dr. A. H. v. cl. Meulen te Bergen Op Zoom. Een afdeeling van het Centraal 'Genoot schap is opgericht te Epe en wordt voorbe reid te Meppel. Egmondsche Kolonie buizen. Dinsdag middag werd een alleraardigst feest gevierd, dat de kinderen niet licht zul len vergeten. De elf groepjes kinderen wa ren elk op bijzondere wijze versierd. Zeer trokken de aandacht de 12 Scheveningsche meisjes, de bakkertjes en de bloemen-.meis jes. Overigens had het kinderfeest het ge woon verloop: zingen, krentenbroodjes, cho colade, vruchten, .vertelling en wandeling. Donderdag 16 Juni vertrokken de kinde ren. De resultaten waren, dank zij het schoone weder, bijzonder goed. Een groote tegenstelling met de 145 nieuwe verpleeg den, die Zaterdag 18 Juni arriveerden. De ze moeten nog bloed en kleur krijgen. Het koloniehuis. Kerdijk en het Zeehuis zijn nu bevolkt met kinderen uit Enschedé, Hilver sum, Tholen; Zutfen, Deventer, St. Pan- cras, Tiel, Velp, Beverwijk, Haarlem en Naarden-Bussum. Koloniehuis Noord w ij k. Van dit tehuis kan hetzelfde gezegd wor den uitstekende resultaten en blijde stem ming; en een prettig feestje tot besluit. De tweede groep, die 18 Juni aanving, be staat uit kinderen van Rotterdam, Lisse, Gouda en Dieren. Naar wij vernemen, wordt morgen avond in „de Zwaan" een vergadering ge houden, ter bespreking van de wenschelijk- heid van de oprichting eener vereeniging van ambtenaren in dienst van het rijk, de gemeente en de spoorwegmaatschappijen. Deze vereeniging zal zich ten doel stellen door gezamenlijken inkoop bijv. van brand stoffen, aardappelen e.a. en door het op coöperatieven grondslag doen. van andere inkoopen, de stoffelijke belangen harer le den zooveel mogelijk te bevorderen. Sedert Zaterdag avond is de nieuwe straatverlichting in de Utree hts ches i r aat in beproeving. De 7 drie-pitslampen hangen midden boven de straat en verspreiden een aangenaam en helder licht. Het komt ons voor dat deze wijze van verlichting een flinke verbetering mag ge noemd worden. Of de kosten veel hooger zullen zijn dan vroeger zal de tijd moeten leeren, en ook zal de proef moeten uitwijzen of de lampen op den duur zullen bestand zijn tegen ruw weer. In dit geval izal het plan, om ook de Langestraat op die wijze te verlichten, ver moedelijk wel worden ten uitvoer gebracht. Door de Christelijke Jongelingsver eeniging werd een terrein van ruim 650 vierk. M. nabij Beekesbein aangekocht, met het doel daar in de toekomst een vereeni- gingsgebouw te stichten. Het voornemen bestaat in dat gebouw dan een gezellige leer- en conversatiezaal open te stellen, toegankelijk voor alle Amersfoortsche jongelui. Aan het voor den grondaankoop uitge trokken bedrag ontbreken echter nog pl.m. f 250, die vóór einde van het jaar bijeen moeten zijn. Penningmeester der commis sie voor het Bouwfonds is de heet' M. v. Hoogevest, Krommestraat 42. Aan de aandeelhouders in de Barne- veldsche Bouwvereeniging zal worden voor gesteld het dividend over het afgeloopen boekjaar te bepalen op 3 (evenals vorig jaar). Zaterdag namiddag werd ten gemeen tehuize te Barueveld de algemeene vergade ring gehouden van aandeelhouder der spoorwegmaatschappij „Do Veluwe". De voorzitter, de heer \V. baron van Na- geil deelde mede, dat de ontvangsten van den locaalspoorweg Ede-Barneveld-Nijkerk tin 1909 hebben bedragen f 83.557 of f 7.75| per dagkilometer (v. j. f 82.603.) Gedurende 1909 hebben de uitgaven van „De Veluwe" de ontvangsten met f 1974 overtroffen. Tot bestuurslid werd herkozen d6 heer W. baron van Nagell, burgemeester van Barne- veld. Onder het opsclirift „een nieuwe me thode van port-ontduiking" bevat het Or gaan van de vereeniging van directeuren en commiezen bij de posterijen en telegrafie de volgende mededeeling „Men vestigt onize aandacht op eene me thode om gratis drukwerken per post te ver zenden. Men schrijft dan als adres den naam van een willekeurig iemand in het buitenland, onverschillig waar, vermeldt den naam van den waren geadresseerde ak afzonder achter op het stuk en bezorgt het ongefrankeerd per post. Wijl de verzending van ongefrankeerd© drukwerken naar het. buitenland niet is too- gelaten en deze den afzender moeten wor den teruggegeven ,wotfdt het stuk den pseu- do-afzender kosteloos thuis bezorgd." In de Amersf. Zweminrichting werd het diploma behaald als geoefende zwemster (door mej. T. G. Taconis, terwijl het diplo ma ook werd behaald door de jongeb. P. A. J. Bischoff, J. F. Biechoff, H. A. de Groot, E. Willemstijn, W. A. Stork, M. C. Smit, F. C. de Ruyter de WiLdt, W. de Wekker, W. de Voogd en A. J. Bouwensch. Een werd afgewezen. De temperatuur van het water in. de zweminrichting was op Maandag., des mor gens 7 uur, 65 graden Fahrenheit. Telegrafisch Weerbericht. Na»" waarnemingen in den morgen van 20 Juni 1910. Medegedeeld door hel Kon Ned Met Instituut te de Bilt Hoogste stand 772.4 te Horta; laagste 762.6 te Nice. Verwachting tot den avond van 21 Juni: Zwakke O.-wind. Licht bewolkt, droog weer. Stijging van- temperatuur. Uitlotingen. Brussel 2pc. premleleening Fr. 100 van 1902. Trekking van 15 Juni. Betaalbaar 1 Juli. Serie 10289 no. C fr. 10,000; serie 2972 no. 13 fr. 1000; serie 5243 no, 11 fr. 500; serie 2972 no. 14 en serie 11936 no. 23, elk fr. 250. Do volgende elk fr. 200: Serie 2972 no. 2, 8, 10 en 23, serie 4877 no. 6, 10, 13 en 18, serie 4879 no. 11 en 17, serie 5243 no. 3 en 6, serie 10289 no. 4, serie 11936 no. 8, 10, 18, 19 en 24, serie 15221 no. 8 en 18. De volgende elk fr. 150: Serie 2972 no. 18 en 24, serie 4877 no. 15 en 17, serie 4879 no. 2, 12, 20 en 25, serie 5243 no. 4, serie 10289 no. 7, 9, 10, 11, 20 en 24, serie 11936 no. 2, 3, 6 en 12, serie 15221 no. 25 De overige Nos. vervat in de volgende 7 serieën elk fr. 110: 2972 4877 4879 5243 10289 11936 15221 COMMISSIONNAIRS IN EFFECTEN EN KASSIERS. Amsterdam. Amersfoort. PLANTSOEN No. 12. Interc. Telephoon No 188. D a g e 1 q k s Telephonische verbinding met de Amsterdamsche Beurs. Belegging. Financieële adviezen op grond van langdurige ervaring. Speculatieve Beurstransactiën k la Hausse en k la Baisse. Coupons. - Incasseeringen. Deposito. - Safe-Deposit. Nieuwste constructie. Fabrikaat „LIPS". Gedecideerd inbraak- en brandvrij. LOKETTEN te liuur in verschil lende maten van f 7.50 per jaar af. Kantooruren van 9—3 en 7—9. VISSCHERIJ. Het Bestuur van het Waterschap Maartens dijk brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Vergunningen tot het bevisschen van wa teren, aan genoemd Waterschap bohoorende, voor het seizoen 19101911, zijn te bekomen bij den Secretaris van gezegd Waterschap te Maartensdijk, en wel togen voldoening eener retributie van f 1.voor inwoners van Maar tensdijk en van f 2.50 voor anderon buiten die gemeente woonachtig. Maartensdijk, den 15 Juni 1910. Het bestuur van het Waterschap voornoemd, W. N. J. VAN HENGST, Voorzitter. KWINT, Secretaris. voor gevestigd in het RIJKS MUSEUM te AMSTERDAM. Vierjarige cursus tot opleiding in de schilderkunst voor Decoratief, Glas-, Porselein schilderen, enz.tot Beeldhouwer en Model leur in verschillende kunstnijverheidsvakken en tot Architect-interieur. Driejarige cursus in Kunstnaaldwerken, Handweven, Kantwerken, enz., voor dames. Het TOELITIXGS-EXAME.\ voor den nieuwen cursus zal dit jaar op 14 en 15 JULI gehouden worden. Wie aan dit examen wil deelnemen, moet zich vóór 1 JULI schriftelijk bij den Directeur aanmelden. Degenen, die in het bezit zijn der akten M', M2 of O, of van het eind-diploma dor Rijks-Normaalschool voor Teekenonderwijzers, kunnen zonder examen worden toegelaten tot het 8e jaar van den vier-jarigen cnrsus. Verdere inlichtingen en prospectus zijn ver krijgbaar in de school (Rijks-Museuuig'ebouw, zijde Jan Lu y ken straat). De Directeur J. W. H. BERDEN. NEDERLANDSCHE Yerkooping van gevonden en overbevonden Goederen. Op Vrijdag 22 Juli 1010, dos namid dags te 2 uren, zullen in het Vorkooplokaal „Lichte Gaard" te Utrecht, worden verkocht: 106 Parapluies, 33 Wandelstok ken. Kledingstukken, Handtaschjes, 1 Gouden en 1 Zilveren Dameshor loge, eenige Gouden en Zilveren Sieraden, enz. 1 of 15 Aug, gevraagd in klein, deftig gezin een bekwame Loon f 110, wasch vrij. Brieven fr. no. 5880, kantoor van dit blad. Tegen 1 Juli of later wordt te Driebergen bij drie Meisjes van 4, 6 en 11 jaar, eene Fran&che of Dnitsche goed kunnende naaien en mazen. Franco brio* ven onder letters F. 8., aan KRAAL's Boekh., Driebergen. Horloger, Langestraat 42, Grootste sorteoring I' klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijk, vlug «u goed. P. M. C'. TOEPOEL, ara. kamp. boksor v. Ned. midd. gew. '02 -f- '03, medewerker aan «Het Vaderland" en van 1900/09 aan „De Ned. Sport", schrijv. v. „Hoe versterk ik mijn lichaamleeraar in physical culture, En- gelsch-, Amerikaansch- en Fransch bokser en Jin Jitsu, geeft les aau huis van cliënten in Utrecht en omstreken Zeist. Boksen als streotlighting, ringfighting en als behendigheidsspel. (Zie voor laatste, geh. ongevaarl. wijze „Revue der Sporten van 24-XI-'09). De lessen worden naar verkiez. geg. in Holl., Fransch of Engelsch. AdresMolenweg 4 (b. straatw. Utrecht— Wageningen) te Zeist. voor 75 Centen. Handleiding tot de Leer der Ge laatkennis om daaruit 's iiiensclieu karakter te kunnen afleiden, bowerkt door Dr. Th. PIDERIT, »c druk. met 70 gra vuren in den tekst. Voor slechts 0.75 komt men in het bezit van deze Handleiding. Verkrijgbaar bij D. BOLLE. Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang 98, te Rotter dam. Franco na ontvangst van Postwissel, waarop moldenDr. Piderit. Best bekend staand liar-Etablissement ter plaatse in bevoorrechte rustige omgeving voor Suiker-, Maag-. Lever-, Galsteen-, Nier- en andere ziekten. Centrale ver warming Lift, alle soorten Baden, Fangobehandeiing enz. Fijnste Kur- Keuken. Moderne comfort. Pension. GeïlL prospectus gratis en franco door den Eigenaar FRANZ SCHROEDER. Nieuwe aardbeziën Jam, (alleen heele vrucht en suiker) is ter verzending gereed. Altena bij Nijmegen. Arnhemschestraat, Amersfoort. (NOORD-HOLLAND.) Advertenties voor pension, aanvragen 10 ct. per regel. De Redacteur-Uitgever, c. nannes gorter. (Bureau ,,De Nieuwe Courant"), ALKMAAR.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3