.f 92. O" Jaargaaf. Woensdag 22 Juni 1910. "BUITENLAND. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden roor Amersfoortf l.OO. Idem franeo per post -1.50 Afzonderlijke nummert- - 0.05. Ckrd Cou an versehgn dagelijks behaW op Zon- en Feest dagen. Advertentiintnededeelinge* enz.geliere men vóór II uur 's morgens btj de Uitgerers in te zenden. Uitgevsrs: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVIRTZNTIËN: Van 15 regels f OJ10. Elko regel meer - 0.10, Dienstaanbiedingen en aanrragen S5 eenls bij vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer roordeelige bepalingen tot het herhaald adrerteeren in dit Blad, bjj abonnement. oireulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met 1 Juli a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Juni nog zullen verschijnenkoste loos toegezonden. Kennisgevingen. •JACHT. De Commissaris der Koningin ia de provincie Utrecht, Gezien het besluit van Heereni Gedeputeerde Staten dier provincie, dd. 6 Juni 1910, 4e afdee- Ung, no. 1675/1427. Gelet op art. 11 der Jagtwet Brengt hij deze ter kennis van belanghebben den, dat de opening der jachtbedrijven, ver. meld onder htt. d, f en li van art. 15 der voor melde Wet (het schieten van. waterwild, het van gen van waterwild met slagnetten en het van gen van eendvogels in een eendenkooi of daar. mede gelijkstaand toestel), voor de provincie Utrecht is bepaald op Vrijdag 15 Juli aanstaande, ter plaatse, bij art. 1 van liet Reglement op de uitoefening der jacht en visscherij en de afpa ling der eendenkooien in de provincie Utrecht aangeduid. Utrecht, den 11. Juni 1910. De Commissaris der Koningin voornoemd, F. D. SOHIMMELPENN1NCK Politiek Overaipht De bezwaren van Koning Manuel. Koning Manuel, de jonge vorst, die door den moord, waarvan zijn vader en zijn oude re broeder tegelijk de slachtoffers werden, zoo onverwachts tot den troon van Portu gal werd geroepen, ondervindt thans den druk van de kroon hijzonder zwaar. Het ministerie is afgetreden, omdat het met de corte6 onmogelijk kon werken. Hoe nu een nieuw kabinet zal kunnen worden gevormd, is een raadsel, waarvan de oplossing voors hands nog te vergeefs wordt gezocht. He correspondent van de Daily News, van wiens mededeelingen wij gisteren melding hebben gemaakt, knoopt hieraan zeer pessi mistisch getinte opmerkingen vast. Hij ge waagt van een gerucht, dat de jonge Koning met 'het plan rondloopt om afstand te doen van den troon ten gunste van zijn oom, den infant Affonso, hertog van Oporto, maar meent, dat het slechte raadgevers zouden zijn, die den Koning adviseerden ten gunste van een ander te aibdiceeren. „De gunst is geheel aan den anderen kant. Een onvoor waardelijke afstand zal voor hem 'betee- kenen een pensioen, dat zal worden betaald of niet betaald; het verbinden van voor waarden er aan beteekent de dood. Dit klinkt ruw, maar er zijn oogeniblikkeu waar op (het de plicht van den publicist is bru taal accuraat te zijn." Intusschen acht hij 't waarschijnlijk, dat Koning Manuel niet zal a'bdiceeren. Men zal trachten eene vrouw voor hem te vinden, hoe eerder hoe liever. „Maar waar is de katholieke prinses, wier ouders 'bereid zijn met hare veiligheid te spelen, zelfs tegen een zoo mooien prijs als eene kroon, wanneer die kroon kan blijken minder gemakkelijk te dragen te zijn dan zelfs het hoofd dat haar wintï" Als de toestand in Portugal zoo is, als hij hier wordt geschetst, dan zou de jeug dige Koning Manuel waarlijk niet te benij den zijn. Maar het is mogelijk, dat de schrij ver in de Daily News de zaken te donker inziet Tegenover zijne voorstelling kunnen als tegenwicht dienen dé hier volgende me dedeelingen, die aan de Neue Freie Presse zij n ontleend „Een gevaar voor de monarchie bestaat thans in Portugal volstrekt niet. Het aan tal republikeinen in de Kamer is zeer ge ring. Wel zijn er in Portugal republikeinen in een aantal, dat grooter is dan hunne Vertegenwoordiging in het parlement, en dit geldt inzonderheid van de hoofdstad Lissabon. Maar toch kan inen zeggen, dat de republikeinen in 't geheel genomen niet talrijk zijn. Het minst zijn zij vertegen woordigd op het land, en in de tweede stad Van Portugal, in Oporto, is bun aantal veel geringer dan in Lissabon, vooral ook omdat de Koning zeer populair is. Hij doet in de stad te voet lange wandelingen tot aan het Cam po Grande as Chiado. Men kan echter aan den anderen kant niet ontkennen, dat de politieke toestand thans in Portugal een moeielijke is. De Koning heeft het ministerie Beirao ontslagen, of schoon het een kabinet Van progressisten was, die thans eene groote meerderheid in de Kamer hebben. Wel is waar is de toe stand van de meerderheid wel wat pijnlijk. Het hoofd van deze partij, Luciano de Castro, is altijd ziek en 'bestuurt de partij van zijn ziekenstoel uit. Wat echter nog veel erger isHij stond aan het hoofd van de bank van het Credito Predial (maatschap pij voor grondcrediet) en deze heeft hare betalingen gestaakt en is in li'kwidatie ge treden. Dat is een voor de progressisten compromitteerende toestand, want een aan tal kopstukken van deze partij waren in het bestuur van de bank, welker val Véle lieden uit het volk heeft meegesleept; ook de staat zelf is er in hooge mate bij betrokken. Aan don anderen kant echter is thans geen andere partij tot rogeeren in staat, niet eens de in sterkte op de progressisten volgende maar absoluut zwakke conserva tieve partij, de regeneradores zooals hun klinkende naam luidt. In 't geheel zijn er in de Kamer niet minder dan dertien par tijen. Sommigen van hen hebben slechts eon partijhoofd en verder geen leden. De moeielijkheid bestaat dus, wien de Koning nu met de regeering moet belasten. In tegen stelling tot zijn overleden vader liecht de Koning er waarde aan, het parlement te laten bestaan tot aan het einde van zijn na tuurlijken levensduur. De Koning heeft in het openbaar zijn voornemen daartoe ken baar gemaakt. De functièn van het parle ment eindigen na drie jaren en do tegen woordige Kamer is het derde jaar van haar bestaan reeds ingetreden. De Koning wen6cht, dat zij eerst de begrooting zal toe staan en het gewichtigste werk zal afdoen •over korten tijd zal zij dan aan haar na tuurlijk einde gekomen zijn. Daar in Por tugal iedere regeering in staat is, grooten invloed op de verkiezingen uit te oefenen, bestaat er nu een groote wedloop van de partijen om aan het roer te komen; hen. zal den Koning niet gemakkelijk zijn een 'besluit te nemen, wien hij de regeering zal toever trouwen." Bij de beoordeeling van den toestand speelt de persoon vau den. Koning eene groote rol. Er bestaat onmiskenbaar eene deels repubhkeinsche, deels anarchistische beweging ir. Portugal. Die heeft onder de regeering van den op zoo tragische wijze om het leven gekomen vader van den tegen- wcordigen Koning groote vorderingen ge maakt; financieel wanbeheer cn ook onbe hoorlijke dingen in de koninklijke hofhou ding hebben haar in de 'hand gewerkt. De jonge Koning Manuel is bij zijne komst aan de regeering met werkelijke sympathie begroet; de omstandigheden, waaronder hij den troon beklom, hebben daartoe bijge dragen en zijne aangename verschijning en innemende vormen hebben vele harten voor hem gewonnen. Maar zijne jeugd heeft, naast voordeden, ook nadeel en voor hem. Een andere zegsman van de Neue Freie Presse vestigt daarop de aandacht en zegt: „De jonge Koning werd niet voor het morarchenberoep opgevoed; hij heeft niet gedacht, dat hem ooit de zware last, die nu op hem drulct, zou worden opgelegd. Een. krachtig ingrijpen kan van den jongen, on ervaren monarch evenmin verwacht worden als eene schrander berekenende politiek te midden van de elkaar heftig bestrijdende partijen en de eerzuchtige, naar de dicta tuur strevende leiders. De jonge Koning heeft vermeden, de bestaande conflicten te 'bestrijden, en bij doet zijn best de dynastiek gezinde elementen van het land bijeen te houden. Dit streven is, volgens hen die met den Koning van nabij bekend zijn, ernstig en, voor zoover de omstandigheden dit toe laten, ook niet zonder succes. Daarom zijn ook de geruchten, die onlangs van het voor nemen van Koning Manuel om af te treden vertelden, geheel ongegrond. Niettemin zijn deze geruchten terecht opgevat als ver schijnselen van den zeer crisisachtigen toe stand, waarin niet slechts hof en regee ring, maar het geheele land zich bevindt. Duitschland. De Keizer heeft in zijn antwoord op een telegram van de Hamburgsche renclub zijn leedwezen uitgedrukt, dat hij bij de wed rennen ditmaal niet tegenwoordig kon zijn. Daarna ging het telegram aldus voort: „Ik verheug mij in dankbaarheid over de goede ontvangst van de Keizerin en van mijn kind door de goede Hamburgers. Mijne genezing gaat goed vooruit, zoodat ik hoop op de reis naar de Kielsche week Hamburg te kunnen bezoeken". Potsdam (Neués Palai6), 21 Juni. De Keizer is van plan morgen ochtend om 8 uur naar A'ltona-Hamburg te vertrekken. Neuwied, 22 Juni. Vorstin Maria •van Wied is heden morgen gestorven. (De vorstin-d-ouairière van Wied was eene geboren prinses der Nederlandenzij was eene dochter van prins Frederi'k en eene kleindochter van Koning Willem I. Zij was geboren den Hen Juli 1841 te Wassenaar en den 18en Juli 1871 getrouwd met den Voor haar overleden vorst van Wied). Karlsruhe, 21 Juni. Prinses Feo- dore van Sleeswijk-Holstein, de jongste zus ter van de Duitsche Keizerin, is heden voormiddag te Obersasbach, waar zij ver toefde als gast van barones von Roeder, aan hartzwakte gestorven. Als opperpresident van Silezië ter vervan ging van den tot minister benoemden heer von Dallwitz werd eerst genoemd de onderstaats secretaris in het departement van binnen- land8che zaken Holtz. Daarvan schijnt ech ter geen sprake te zijn. In Breslau loopt het gerucht, dat prins Friedrich Wilhelm van Pruisen, die onlangs getrouwd is met prinses Agathe van Ratibor, de opvolger van den heer von Dallwitz zal worden. Hij is de derde en jongste zoon van wijlen prins Albrecht van Pruisen en heeft van alle Prui sische prinsen <de uitgebreidste- opleiding in den bestuursdienst gehad. frankrijk. P a r ij 8, 2 1 Juni. In den loop van het débat over de intérpeU atiën over de a!- geoneene politiek der regeeriug, wees de af gevaardigde Deschanel op de noodzakelijk heid van kiesrechthervorming, gepaard gaan de met evenredige vertegenwoordiging, en van hervormingen op het gebied van be- stuurs- en rechtswnzenhij spoorde de Ka mer en den minister-president- aan, dit pro gram van hervormingen te verwezenlijken. (Toejuichingen van alle zijden.) Minister-president Briand bracht den spre ker hulde. In het departement Cóte d'Or is tot lid van den Senaat gekozen de linker republi kein dr. C'hauveau met 552 stemmen tegen generaal André, radiciaal-soeialist, die 450 stemmen kreeg. Het is niet voor de eerste maal, dat generaal André er niet in slaagt om een zetel in het parlement te bemachti gen. De Parijsche prefect van politie Lépine heeft in eene vergadering van deu gemeen teraad, in antwoord op eene interpellatie van socialistische zijde, verklaard, dat hij alles deed om de positie van de politie-agen ten te verbeteren, maar dat hij hun niet zou toestaan eene vereeniging te vormen, omdat dit in strijd zou zijn met de wet. De staking van de postbeambten heeft voldoende ge toond hoe gevaarlijk het is aan beambten eene dergelijke vergunning te verleenen. De minister van binneulandsche zaken is ook voornemens, in het wetsontwerp op het amb ten aarsstatuut uitdrukkelijk te verklaren, dat aan politie-agenten het recht tot- oprich ting van eene vereeniging niet kan worden verleend Engeland. Uit Londen wordt bericht, dat de Koning van Engeland zijn oudsten zoon, den her tog van Cornwall, die Donderdag a.s. 17 jaar wordt, alsdan den titel van prins van Wales en graaf van Cherster zal verleenen. De tegenwoordige koning had dezen titel gekregen op 9 November 1901, den eersten verjaardag van zijn vader, na diens troons beklimming. Londen, 21 Juni. De eerste minis ter Asquith ontving heden nauniddag twee vrouwendeputatiënde eene vertegenwoor digde den 'bond van vereenigingen voor vrouwenkiesrecht, de andore den bon'd tegen vrouwenkies recht Zooals bekend is, was de besliste weige ring van Asquith tot dusver om de suffra gettes te ontvangen, de aanleiding tot de wanordelijkheden, die verleden jaar rondom het parlementsgebouw plaats hadden. Londen, 21 Juni. Eene deputatie van suffragettes beantwoordende, deed As quitli uitkomen dat het tengevolge van de uiteenloopende gezichtspunten, welke onder de invloedrijke lieden uit beide partijen be staan over deze kwestie, niet waarschijnlijk leek dat eenige regeering bij het parlement een ontwerp zou indienen, dat aan de vrou wen het kiesrecht toekent. De kansen van aanneming van een ontwerp voor vrouwen kiesrecht zouden buitengewoon zwak zijn. Asquith was evenwel van meening, dat het Lagerhuis gelegenheid moest hebben zijne meening hierover uit te spreken. In ver band met de deputaties zal het kabinet een verklaring in het Lagerhuis doen. De leden van de arbeidspartij van het lagerhuis hebben een besluit genomen, waar in zij verklaren, dat de door het lagerhuis aangenomen besluiten over de herziening van de wederzijdsche verhouding der beide huizen van het parlement geene verande ringen mogen ondergaan. Zij teekenen pro test aan tegen elke poging, die de leiders van regeering en oppositie mochten onder nemen om de beslissing van liet lagerhuis te ontgaan en verklaren, dat de partij achter de betluiten van hare leiders moet staan. Denemarken. Het punt waarop l.et staatsgerechtshof den oud-minister Sigurd Berg schuldig heeft be vonden, en waaraan hij zijne veroordeeling tot 1000 kronen boete, subsidiair 60 dagen gevangenisstraf, heeft te danken, is dat- hij in 1906, ofschoon hem van gezaghebbende zijde was meegedeeld, dat er op de rekening van de Zeelandsche Boerenspaarbank een debetpost van 3 uiillioen kronen ontbrak, geen onderzoek heeft laten instellen, hetgeen tot zijn ministerieeele plicht hoorde. Chris- tenten werd in dit verband vrijgesproken, omdat er niet was gebleken, „dat hij op strafbare wijze den beschuldigde Berg lieizij van dat onderzoek had afgehouden, hetzij verzuimd had hem aan te sporen ten dezen zijn ambtsplicht te vervullen". Ten aanzien van Christeii6en is het hof tot vrijspraak gekomen ten aanzien van do volgende punten van aanklacht. Ten eerste de loterij bewilliging, waarbij Albert! als minister zich bevoordeeld heeft. Het gerecht neemt aan, dat Christnesn destijds niet- wist, dat Alberti er zelf in betrokken was, en Christensen dus met zijn bemoeienis in de zaak geen andere dan goede bedoelingen lieeft gehad. Ten tweede liet voorschot van IA millicen kronen, dat Christensen uit de staatskas aan Alberti's Boerenspaarbank heeft verstrekt. Het gerecht vindt geen aanleiding, Christen sen's verklaring te verwerpen, dat. hij lief heeft gedaan om een stormloop van inleggers op de bank te voorkomen, zonder te weter hce slecht de bank er -door Alberti's zwen- delarijen aan toe was. Aangezien er voldoen de zekerheid voor teruggave van het geld was gesteld, bleef nog de vraag of Christen sen bevoegd was, op eigen hand zoo'n voor schot te doen. Onder de gegeven omstandig heden meent liet rijksgerecht, dat hij die bevoegdheid wel had. Het derde punt was de vraag of Christen sen, nadat er in het. voorjaar van 1908 m den Rijksdag een menigte inlichtingen waren verstrekt, die er duidelijk op wezen, dat Alberti in de uitoefening van zijn minister schap zich aan misbruik en willekeur had schuldig gemaakt, niet als minister-presi dent een onderzoek had moeten instellen Christensen weigerde toen een onderzoek, zeggende dat er geen bewijzen tegen Alberti waren. Zoodoende, zegt het vonnis, handel de Christensen ,',niet verantwoordelijk, maar aan den anderen kant zijn er zoodanige ver ontschuldigende omstandigheden, dat zijn houding ten deze niet geacht wordt, onder eenige bepaling van de strafwet, met name van art. 143, gebracht te kunnen worden". Spanje. Het. koninklijk besluit over de vrijheid van de godsdienstoefeningen heeft, volgens "0 nader bericht, niet alleen betrekking op de protestanten, maar op alle kerkgenootschap pen, die niet tot den staatsgodsdienst be- hooren, derhalve ook op de Joden en d? mohammedanen. Het besluit van 1876 spreekt alleen van „dissidenten*'. Het nieuw besluit omvat alle kerkgenootschappen, die zich van den staatsgodsdienst onderschei den dientengevolge worden alle godsdienst oefeningen toegelaten en kunuen alle daar voor bestemde gebouwen door uiterlijke kenteekenen worden onderscheiden. Niet toegelaten zijn bijeenkomsten in de opeu luclt, want- openbare niet-katholieke :et -in gingen zijn door de grondwet verboden Madrid, 21 Juni. Aan eene depu tatie van repu'blikeinfcche parlementsleden, die een wetsontwerp vroeg tot het verleenen van eene uitgebreide amnestie, toepasselijk inzonderheid op alle ten gevolge van de ge beurtenissen in Barcelona uitgezette Span jaarden. verklaarde minister-president Ca* nelejac, dat de afgekondigde gedeeltelijke am nestie voldoende is en dat aan alle uit hét 3 and gezette personen kan worden geseind, dat zij vrij in Spanjé kunnen térugkeeren. De paus heeft Vrijdag tot een scliarr. Spaansehe bedevaartgangers een toespraak gehouden, waarin hij, volgens een telegram uit Rome, zeide, dat liet Spaansehe volk bij geen volk in aanhankelijkheid en liefde tot den Heiligen Stoel achter staat. Hij kon hun slechts raden, de gaven van vroomheid en geloof, die hun de Hemel heeft geschonken, te bewaren. En hij sloot met de vermaning, dat zij mochten waken voor de verdediging van hun heilige en godsdienstige beginse len, eu zich te weer stellen tegen het on heil, dat dien kcstelijken schat bedreigt. Daarbij konden zij de overtuiging hebben, dat zij aldus niet alleen voor hun materieel welzijn, maar ook voor de eendracht en den vrede in het gezin eu den waren voorspoed en den roem van het heele land werkten. Rusland. Petersburg, 21 J uni. Heden was lie: wetsontwerp btreffende Finland aan de orde. In de ministerloge waren de minister president Stolvpin en Andere ministers. De rapportJur Dietrich beval de aanne ming aan van het wetsontwerp in den vorm, waarin het door de rijksdoema was aange nomen. Hierna nam minister-president St-j lypiu het woord. Hij betoogde, dat bet wets ontwerp reeds van allo kanten was toege licht. Thans achtte hij het noodig de aan dacht te vestigen op de principieele zijde vau het vraagstuk, omdat de tegenstanders in Ruslaukl eu in het buitenland het regee ringsontwerp als eene grove rechtsschemnis beschouwden. De regeering moest bovenal het belang van Rusland in het oog houden en slechts de achteruitzetting van de Russi sche belangen als schadelijk beschouwen. Stolvpin besloot met de verklaring, dat de •wetgevende organen van het rijk niet kun nen worden gelijk gesteld mot de provin ciale organen .zij moeten eene bevoegdheid bezitten, die staat boven elke andere be voegdheid. Rusland is geen cultuurvernie tiger; het gaat zelf zijne volmaking kloek tegemoet. Rusland is niet bestemd een kweekbodem voor vreemde cultuur en vreem den vooruitgang te worden. De wetgever heeft thans te beslissen of dé algemeone rijks wetgeving ten gunste van de Finsche Pro vinciale Staten moet worilen prijs gegeven, dan wel of hij als zijn plicht beschouwt dat gene te bewaren wat den ganschen staat be hoort. Turki]«. Kohstantinopel, 21 Juni. Iu ant woord op beweringen van verschillende af gevaardigden protesteerde de groot-vizier tegen de beschuldiging, dat het jong-Turk- sche comité schuldig zou zijn aan den moord op den journalist Samin. Uit Konstantinopel wordt aan de Frankf. Zbg. bericht, dat de boycot van de Grieken een ornstigen en met gevaar dreigenden vorm aanneemt. Daaruit kunnen gebeurtenissen ontstaan, die de leiders van d'e boycot.berwo- ging niet in staat zouden zijn te bezweren. De Grieken van Helleensch© nationaliteit vormen in Turkije het hoofdelement van het bedrijfsleven. Hun aantal alleen in Konstan tinopel wordt op 50.000 geschat. Naast hen wonen in de hoofdstad nog vijfmaal meer Grieken van Turksche nationaliteit. Het is moeielijk die beiden uit elkaar te houden. Deze boycot onderscheidt rich van die tegen Oostenrijk omdat lüj in 't leven is getreden onder alle teekenen van een onverzoenlijken haat. De Turken lijden intusschen door den boycot minstens evenzeer ais de Grieken. In handen van de Grieken is bijna uitsluitend bet kleine kustverkeer tusschen die Turksche Qiavens, dat nu geheel gestremd ie. In alle takken van bedrijf doet de boycot zich ern stig voelen. Daarbij stijgt de persoonlijke verbittering tusschen de Turken en de Grie ken in Konstantinopel bijna dage/lijks, en er is slechts een onbedachte stap van een van beide zijden noodig om dadelijkheden te piovoceeren. Een aantal Grieksclie huizen dreigen met staking van hunne betalingen. Griekenland De minister van oorlog Zorbas, gewezen voorzitter van den militairen bond, zal waarschijnlijk aftreden. Als motief van het aftreden worden gezondheidsredenen voor gewend maar de ware reden schijnt gezocht te moeten worden in de gebeurtenissen van de laatste dagen, die tusschen de Kroon, eene groep reactionaire officieren en Zorbas eeue niet te overbruggen kloof hebben doei) ontstaan De Grieksche regeering hoopt op eene vlugge en voorspoedige regeling van het incident aan boord van de Rumeenscho mailstoomboot Imperatus Trajin in de haven van Piraeus. Zij heeft den Italiaansclie ge zant te Athene, die met de behartiging vau de Rumeensche belangen is belast, een nauw keurig, door den rechter van instructie op gemaakt rapport over het gebeurde doen toekomen met eene opgave van de op het 6chip teweeg gebrachte schade, die slechts gering is. Verder heeft zij haar leedwezen over het gebeurde betuigd en de bestraffing vau de schuldigen toegezegd. Tot dusver is er geen Rumeeuscli ultimatum ontvangen. Do pers te Athene is 't er mee eens, dat llu- meuië volledige voldoening moet krijgen. Kreta. Londen, 21 Juni. De Times be richt uit Konstantinopel, dat de Turksche gezant te Athene aan de Porte heeft ber riclit, dat de laatste berichten uit Kreta inhouden, dat de Kretensische autoriteiten zich aan den wil van de mogendheden zul len onderwerpen en de mohammedaansclie afgevaardigden tot de nationale vergadering zullen toelaten, zonder dat zij den eed op den Koning der Hellenen behoeven af te Over het voorstel van den Russisclica mi nister Iswolski schrijft de Nowoje Wremja onder het opschrift „Terugkeer tot het oude" „De Russische regeéring koos den goeden weg. Het eene of andere toeval kan Turkije en Griekenland leiden tot eon stap, dien bei den zouden berouwen. Het Russische voor stel ruimt het twistpunt uit den weg en maakt ecu© Griekecli-Turksche botsing doel loos en daarom onwaarschijnlijk. Wanneer de mogendheden de ernst van den toestand! inzien, dan moeten zij het voorstel aanne men, dat eono rustig© beslissing over li©t la tere lot van Kreta mogelijk maakt. De ver wezenlijking van het voorste] veroorzaakt aan Rusland de uitgave van millioenen, die ech ter een© verzekeringspremie uitmaken voor de handharing van den vrede op den Bal kan." Zulcf-Afrika. Londen, 22 Juui. De Daily Chro nicle bericht uit Johannesburg, dat er aan wijzingen zijn, dat de regeeriug van de unie voornemens is een uitvoerrecht te leggen op diamanten, me', het doel het snijden te Am sterdam naai- liier over te brengen en tege lijk verscheidene duizenden personen toe te voegen aan do Europe esche bevolking van Zuid-Afrika. Verscheidene geboren Amster dammers werken hier reeds met veel succes. Het snijden en monbeeren van diamanten is hier 15 a 20 pet. goedkooper dan in Lon den.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1