M°. 74. Eerste Blad. 3"" Jtibrgabg. Zaterdag 13 Augustus 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. HA.NZEA. TEN. TSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.50 Afzonderlijke nummers - 0.05. Cwan verschijn dagelyka behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1regels f 0.5Q. Elke regel meer - O.ICs Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents by vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en beclryf bostaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene oiroulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gezien het vei zoek. met ibijllagen, ingediend deör J. Nefkens alhier, om vergunning tot het op richten van eene korenmalerij, zifter ij en 'hout zagerij, gedreven door een stoomketel met eene spanning van 10 atmosferen, in het perceel Leus- derweg G, no. 1120, kadastraal bekend gemeen te Amersfoort, sectie B. no. 3344; Overwegende, dat dit verzoek den 30. Juni 1910 ter openbare kennis is gebiacht en de zit ting, genoemd in art. 7 der 'Hinderwet den 14. Juh 1910 heeft plaats geöiad dat mitsdien de vergunning vóór 'den ld- Au gustus 1910 verleend moet worden dat liet bericht van den Hoofd-Inspecteur van den arbeid) ingevolge art. 12bis nog niet is ingekomen, weshalve het noodzakelijk is de 'be slissing te verdagen' Gelet op art. 8, 2e lid d'er Hinderwet. Besluiten De beslissing op het verzoek van J. Nefkojis te verdagen. Amersfoort, den' 11. Augustus 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STEN PERT KROESE. CELOSSE. Weth. 1°. -Burg. Politiek Overzicht De Japansche zeemacht. De schitterende overwinningen, die de Japansche vlcot heeft behaald in den oor log van 190405, zijn nog iu versche herin nering. -Indien eenige staat in de gelegen heid was uit cdgen beweging te besluiten tot vermindering van de uitgaven voor zijue vloot, dan zou het Japan zijn, na den ver nietigenden slag, dien het aan zijn mede dinger iu Oost-Azië heeft toegebracht. Maar men ziet het tegendeel gebeuren in den wedstrijd, dien de mogendheden in de laatste jaren voeren om elkaar den loef af te steken in hunne krijgstoerustingen ter zee, doet de jongste groote mogendheid wakker mee. Indien zij niet meer gedaan heeft, dan ligt dat hieraan, dat de toestand der financiën Japan dwong om zich in deze uitgaven te matigen. De cijfers, die de begrootingen der laatste jaren aanwijzen, zijn in dat opzicht karakteristiek; zij zijn in millioeuen yen. 1904—05 56 millioen. 1905—06 92 1906—07 104 1907—08 210 1908—09 189 1909—10 101 De groote stijging, die in de jaren 190708 en 190809 was waar te nemen, is in het laatste jaar door eene belangrijke daling gevolgd. De reden daarvan werd in November 1908 door markies Katsura al dus vermeld: „Het belang van de finan ciën eischt, dat het na den oorlog vastge stelde programma van zes tot elf jaar wordt verlengd. Dientengevolge zal de nieuwe aan bouw eene aanmerkelijke vertraging onder vinden". Wat de'capaciteit van de schepen betreft, legt de Japansche admiraliteit zich er op t e die te vermeerderen. In 1905 heeft zij voor het eerst pantserschepen van 19,000 ton waterverplaatsing verlangd. Sedert ie den 15en November 1906 de kiel gelegd voor een pantserschip van 19,500 ton, de Satzu- ma, den 15eu April 1907 voor een van 20,100 ton, de Aki. Eindelijk zijn twee paut- sersehepen van 20,800 ton op 6tapel-gezet, de Ivawachi en de Settsu, benevens twee pantserkruisers van 14,800 ton, de Kurama en de Ikubi. Ook is de capaciteit vergroot van de torpedobooten, de torpedojagers en de onderzeeërs. Dit wijst den offensieven aard aan van de nieuwe Japansche vloot. De admiraliteit heeft zich verder in 't bij zonder er op toegelegd de steunpunten to versterken, waar de eskaders in oorlogstijd komen om zich te versterken en van levens middelen te voorzien. Te Koeré, een in 1896 gesticht arsenaal, wordt thans de laatste hand gelegd aan twee groote herstellings- dokken. e.r worden de montage- en artillerio- werkplaatsen aanzienlijk vergroot. Soortge lijke werken worden uitgevoerd in de arse nalen van Gokoska, Sasebo, Maizura, Omi- nato en Kelung. Een net van draadlooze telegrafie verbindt alle arsenalen". Eindelijk hebben de staalwerken, de con6tructiewer- ven, de fabrieken van pantserplaten, van kanonnen, munitie en torpedo's belangrijke uitbreidingen ondergaan. Blijkbaar tracht Japan zich meer en meer vrij te maken van den cijns, dien het tot dusver aan de vreem de nijverheid hebft moeten opbrengen. Geenszins is alles opgeofferd aan de zorg voor de verbetering van het materieel. De Japansche admiraliteit verliest niet den stelregel varn admiraal Togo uit het oog „Oftze macht ter zee berust niet enkel op 6chepen en kanonnen, maar op moreele fac toren, die de ziel van de schepen en de ka nonnen zijn.'' Om de moreele hoedanighe den van de vloot op het goede peil te hou den, wordt voor eene voortdurende verjon ging van de kaders gezorgd. De leeftijds grens is in Japan veel lager dan overal el ders en wordt zonder aanzien dos persoons toegepast. In het laatst van 1909 werden elf opperofficieren tegelijk op pensioen ge steld ten gevolge van een besluit van den ad- miraliteitsraad Japan heeft bij 't volgen van deze gedrags lijn d!e oogen steeds gericht op de Vereenigde Staten. De incidenten van 1907 zijn wel is waar thans vergeten. Maar het ontbreekt geenszins aan aanwijzingen, dat de Japansch-Amerikaanscho wedijver nog steeds de Oost-Aziatische politiek beheerscht. Thans bouwen de Vereenigde Staten meer dan Japan, zoowel wat het aantal schepen betreft als wat humne capaciteit aangaat. Se dert 1906 heeft de regeering va.ii de Unie 180,200 ton gebouwd; Japan 81,200, en bij vergelijking van het materieel der beide vlo ten ziet men dat de Amerikaansche vloot staat tot de Japansche als 2.36 tot 1. Men moet dus verwachten, dat Japan, voor zoo ver zijne financiën dit toelaten, in den loop van de volgende jaren den vlootbouw zal verhaasten in plaats van daarvoor een lang zamer tempo aan te nemen. De wedstrijd in deii vlootbouw doet zich zoowel in Azië en Amerika als in Europa voelen. Duitschland. Den 20en Augustus komt hét Duitsche hof voor eenige dagen naar Posen tot inwijding van het nieuwe residentieslot. Met het kei zerpaar komen de kroonprins en de prinsen Eitel Friedrich en August Wilhelm met hun ne gemalinnen, alsmede de jongere prinsen en prinses Victoria Louisede rijkskanse lier en de minister van financiën vergezel len den keizer. Het nieuwe slot is gebouwd op grond, die vrijgekomen is door het slech ten van de vestingwerken, die tot 1902 do stad Posen omsloten hieldener is van 1905 tot 1910 aan gebouwd en hetbeslaat eene op pervlakte van 5700 Ma. De feest zaal is 600 M2 groot en overtreft die fametingen van de witte zaal in het Berlijnsche slot met 100 M3. Het gemeentebestuur van Friedberg (Hes sen) heeft officieel bericht ontvangen, dat het Russische keizerpaar en waarschijnlijk voor korten tijd ook de Duitsche keizer in het gebied der gemeente verblijf zullen hou den. Voor de aanzienlijke kosten der inrichting van het slot Friedberg komt de Czaar zelf op. Het Hessische budget wordt daardoor dus niet bezwaard. Frankrijk. Volgens de loopendc geruchten is de regee ring wegens de veelvuldige aanvallen op de openbare straat, inzonderheid tegen politie agenten, voornemens de bestaande wettelijke bepalingen op het dragen van wapenen te herzien. De thans geldende bepalingen, die tegeu het dragen van een verboden wapen slechts eene geringe geldboete en in bijzon der ernstige gevallen eenige dagen hechte nis bedreigen, zijn onvoldoende. Volgens het nieuwe ontwerp zullen niet alleen wapenen, maar ook alle werktuigen, die als wapenen kunnen dienen, verbodeu zijn. Daarentegen zullen alle personen, die wegens hunne posi tie of omdat zij te goeder naam en faam be kend siaau, voldoende waarborg bieden, tot het dragen van wapenen gerechtigd zijn1 Aan personen, die geen openbaar ambt be- kleeden, wordt eene vergunniug tot het dra gen van wapenen niet geweigerd, wanneer zij de noodzakelijkheid daarvan kunnen aan- toonen. Tegen overtredingen van de nieuwe bepalingen werden strenge straffen bedreigd. Verder zullen de wapenverkoopers aan streng toezicht onderworpen worden. Spanje. P a r ij 6, 12 Aug. Minister-president Canalejas heeft in een onderhoud met «en correspondent van de Temps verklaard, dat hij met beleid en standvastigheid het over wicht van het burgerlijk bestuur zal vesti gen. Omtrent het geschil met het Vatikaan zeide Canalejas, dat hij alles zal doen wat hij kan om tot verzoening te geraken, maar dat hij het wetsontwerp op de beperking der geestelijke orden zou handhaven. Hij protes teerde tegen de bewering, dat de Spaan- 6cbe politiek door vreemden invloed zou wor den geleidl. In het onderhavige geval wordt de koning in de eerste plaats geleid door zijne eigen diep gewortelde overtuiging. De minister gaf den wil te kennen om zijn program te verwezenlijken zonder voor bedreigingen te wijken. Tegenover de geruchten van eene verbe tering der betrekkingen tusschen Spanje en het Vaticaan, wordt uit Rome aan do Frankf. Ztg. 'bericht, dat de Heilige Stoel meer dan ooit er bij volhardt, dat Cana lejas de laatste besluiten en wetsontwerpen op kerkelijk politiek gebied moet intrek ken. De officieuse pers van het Vaticaan verklaart, dat .den Paus na de laatste nota geen nieuwe nota werd voorgelegd, die de terugroeping van Ojeda ten gevolge had. •De laatste Spaansebe nota, die met de te rugroeping samenviel, was slechts het ant woord op de voorafgaande nota van het Vaticaan. Zij 'behoeft dus geen antwoord; hoogstens kan daarvan sprake zijn in het geval, dat het Vaticaan eenige oujuisthe- deu mocht willen verbeterenMaar tot dus ver is daarover geeno beslissing genomen. De Paus werd ook niet verzocht over eenige mededeeling aan Spanje zijn oordeel te zeg gen. Voor is wordt verzekerd, dat de nun tius geen bevel, heeft ontvangen, Spanje voor goed te verlatenhij zal zich veeleer naar Zaraus bij San Sebastian begeven voor zijue ontspanning. Uit Madrid wordt eene verklaring van deu minister-president bericht over het on derhoud, dat hij met den gezant Ojeda heeft gehad. Hij zeide, dal hij niet geloofde, dat deze naar Rome zou terugkeeren. De lieer Ojeda heeft na afloop van dit gesprek zich er toe bepaald te zeggen, dab Canalejas het werk doet van een groot re geerder, de zaak zeer goed behandelt en gelijk schijnt te hebben. Hij spreekt tegen, dat er vijandige 6troomingen bestaan in het Vaticaan, dat er volstrekt geen belang bij heeft de breuk te wenschenhij gelooft dat eene verzoenlijke oplossing mogelijk is met wederzijdschen goeden wil. Voordat hij uit Rome vertrok, is hij minzaam ontvangen door kardinaal Vives y Tuto. De gemeenteraad van San Sebastian heeft eene dankbetuiging gevoteerd aan de re geering voor de handhaving van de orde en een geschenk van 1 peseta voor iedere sol daat met 17 stemmen tegen 2 van carlisten en 2 van socialisten, van wie de eersten de dankbetuiging en de anderen het geschenk afkeuren. Daarentegen hebben verscheidene leden van de aristocratie, die in den omtrek van San Sebastian genieten van hunne zo- mervacantie, waaronder de hertogen van Bailen, Medina-Sidonia, Ossuna en Alme- nara en de markiezen Pidal Rafal en La- guna aan den minister-president geseind, dat zij, wel verre van te vreezen dat de be tooging van Zondag hen zou storen in hun ne zomervacantie, haar met genoegen zou den hebben gezien. Het katholieke comité van Biscaye hoeft in heftige bewoordingen geprotesteerd: te gen het verbod van de betooging; het comité van Navarre wekt de 'katholieken op me dedeeling te doen van alle gevallen van machtsmisbruik van de autoriteiten; de bisschop van Tarragona heeft een herderlij- keu 'brief uitgevaardigd, waarin hij zegt, dat het tijd is om te bidden en te handelen met het oog op de sombere toekomst. De Gaeea (de Spaansclie Staatscourant) bevat een koninklijk besluit, waarbij eene aanbesteding wordt uitgeschreven tot den aar leg van een spoorweg van Pamplona naar Estella. Dit is een strategisch gewichtige spoorweg, gaande door een carlistisch ge bied. Do bemoeiingen van de regeering om een einde te maken aan de staking van Bilbao, zij i nog niet geslaagd. De minister van binnenlandsche zaken had een bemiddelings voorstel gedaan, om den werktijd van de mijU/werkers dagelijks met een half uur te bekorten, totdat door de Cortes de werktijd definitief zou zijn geregeld. De werkgevers hebben dit voorstel aangenomen, maar de werknemers hebben het verworpen. Bulgarljë. Volgens een bericht uit Sofia is het aan tal Macedonische vluchtelingen reeds tot 700 aangegroeid en zullen er nog meer vol gen. De laatste partij, omstreeks 300 man sterk, trok door de hoofdstraten en hield betoogingen voor de gezantschapsgebouwen, waarop echter geen weerklank werd gegeven. Turkije. Uit Konstantinopel zijn 26 officieren en 45 matrozen naar Wilhelmshaven vertrok ken, die zich op de door de Turksche regee ring gekochte pautecrschepen zullen insche pen en hunne bediening zullen bestudeeren. Den 13eu Augustus beginnen deze schepeu de uitieiö naar Turkije. Parad* Van bevoegde Perzische zijde heeft de Neue Freie Brosse over de laatste gebeurte nissen in Teheran eenige mededeelingen ont vangen, volgens welke die enkel worden ver oorzaakt, doordat de Mudjaheddins de eisch van 't nieuwe kabinet om zich aan den 6taat te onderwerpen, de wapenen af te leveren en in het geregelde leger te treden of het land te verlaten, niet vervulden. De Mudja heddins, d. w. z. heilige krijgers, die zich ook nationalisten noemen, zijn niets minder dan rebellen, maar goede vaderlanders, aan wie de onttroning van den laatsten sjah. is te danken. Zij hebben zich groote verdien sten verworven voor het verkrijgen van ge regelde toestanden in het land, hetgeen de regeering ook erkent. Maar zij kan niet dulden, dat zich eene soort bijregeering ves tigde, en drong daarom aan op een samen- gaun van de nationalisten met de regeering. Up de aflevering van de wapenen wilden de nationalisten echter niet ingaan. Sedert veertien dagen deed de regeering vruchte loos haar best hen te bewegen, van gezind beid te veranderen. Van eene gevangenschap, wuarin zij zich zouden begeven, was geen sprake. Alleen werden zij bedreigd, dat er gewapenderhand tegen hen zou worden op getreden, als zij zich niet wilden schikken. Toen de aan de nationalisten gestelde ter mijn afgedoopen was, stelde de regeering de vreemde gezantschappen in kennis van den toestand en deelde hun mede, dat zij ge noodzaakt was de weerspannigen met geweld lot rede te brengen. Het was geen staats greep De gezanten keurden het optreden van de regeering goed. Evenals de nationalisten, zijn ook de Bakhtiaren, een nomadiseerende volksstam, volkomen regeeringsgezind en wegens hun heldenmoed en kraeüt in. het land beroemd. De vroegere minister van oorlog organiseer de de Bakhtiaren en de regeering maakt gaarne van hunne diensten gebruik. De zoo genaamde Fideis (de vertaling ismannen, die zich voor het vaderland opofferen) tre den gaarr.e zelfstandig op; zij zijn een uit muntend georganiseerd ruitervolk, waarvan de regeering zich ook gaarne heeft bediend. Nicaragua. Uit New-York wordt bericht, dat Noor wegen, ondanks de Amerikaansche verkla- ringen, er aan vasthoudt, dat de blokkade van Nicaragua wordt erkend. Volgens een bericht, dat de Sun ontving, houdt Madriz een schip in gereedheid om de vlucht te nemen, omdat de opstandelin gen dicht bij de lioofdstad staan. Allerlei. Frankfort a/M 12 Aug. In de gehoorzaal van het stedelijk ziekenhuis be sprak prof. Herxhcimer de uitkomsten, die met preparaat-no. 606 bij patienten van het ziekenhuis verkregen zijn. Hij constateerde, dat het middel eene verrassende uitwerking hadmen stond er versteld over. DOOR RUDOLF HERZOG. Krachtige stemmen schreeuwden de beurs koersen. Vlugge jongens overhandigden de laatste Reuter telegrammen. En te midden van al dit rumoer en wild gejaag werd hier en daar een lichte hoofdknik ge geven. die millioenen aan 't rollen bracht, één woord gezegd, dat onafzienbare zaken in liet leven riep, een wenk gegeven, die door de telegraaf over oceanen heen aan scheepskapiteins in het andere wereldhalf rond werd overgebracht en die hun beval havens te verlaten of havens aan te doen. Het was het uur, ^aarin Humburg den polsslag der wereld voelde. De beide Twenstens hadden zich naar hun gewone plaats begeven. Waar zij versche nen, .werden handen groetend aan het hoofd deksel gebracht en ging men beleefd voor hen op zij. De vertegenwoordigers van groote staal- en ijzerfabrieken kwamen ijlings op hen af. Zeker had de een of an der een telegram ontvangen, melding ma kende van de Spaansche opdracht aan do werf van Twersten, want op deze plaats bleef niets lang geheim. Twersten gaf een. aantal orders an ga.P uitsluitsel op een nog grooter aantal aan biedingen. Hoog opgericht stond hij bij zijn pilaar, in druk gesprek, en hoe hevig het rumoer om hem heen ook was, zijn oor ving alles op wat het wilde, terwijl zijn oog door de menschenmassa heen zag en kort en goed de uitdrukking op de verschillende gezichten vatte. Onder de groote kooplieden, die hem met een handdruk gelukwenschten, behoorde ook Theodoor Bram berg. Met een van op gewektheid stralend gezicht kwam hij op hem af. „Heb je de nieuwste mog gehoord, Twer sten? Niet? Weet je wat 'het onderscheid is tusschen een geit en een brievenbesteller? Nu, dan zal ik 't je vertellen En hij ver telde hem de flauwe aardigheid. „Hahaha!" Tlij ging weer verder, doch 'keerde zich eerst nog even om. „Zeg, je verwaarloost oii6 wel een beetje al te veel. Mijn vrouw heeft al gevraagd of je ziek waart.. Komr toch eens aan! Elk uur is goed." Daarop vertelde hij de 'brievenbestellers- vergelijking onbarmhartig aan den directeur der Afrikalijn en was hij Twersiten weer vergeten. Het sloeg halfdrie en de Beurs, tijd was voorbij de nabeurs begon. Twersten reed snel terug naar de werf. „Dat verweekt en staalt toch ook we der," zei hij diepzinnig tot Robert-, die hem vergezelde. .Geboorte- en sterfureu komen hier te aamen. Men ziet het leven en het sterven in het gezicht." „Ik heb vele gezichten gezien, die ge drukt stonden en waarop groote zorg te le zen was." „Alleen het sterke heeft recht van be staan." „Ik zou denken alles wat leeft, papa, en daaronder ook het zwakke." „Dan moet dat maar gras gaan wieden, maar niet in het strijdperk in deu weg loo pen." Robert bewaarde het stilzwijgen. Dit wa ren de oogenblikken, waarin hij zijn vader niet begreep, waarin -hij hem meende te haten. Op de werf ging Twersten onmiddellijk in zijn bureau aan den arbeid. Toen de namiddagpest werd| binnengebracht, vond hij onder de brieven een couvert, met het stempel „Santiago". Hij legde het terzijde tot hij de zakencorrespondentie haastig doorgezien en er zijn aanteekendngen op ge steld had. Toen teekende hij nog de uit gaande -brieven. Langhaam keerde hij zijn stoel naar het venster. De schemering deed de lucht reeds grijzen. „Vnn Angèle," zeide hij en deed het cou vert open. En. terwijl zijn oog snel de twee eerste zijdjes van den brief had doorloopen, las hij de beide volgende langzamer en lang zamer, als zocht hij iets wat hij niet kon vinden. Zijn gezicht had een ijskoude uit drukking, toen hij het begin nog eens over las. „Lieve Carlos, terwijl gij in het nevel achtige Hamburg bevriest, dans ik in de zon. Terwijl gij je grijze haren bezorgt door de zorg voor je zaken, houd ik mijn hart jong in het goud der levensvreugde In Hamburg leeft men ook, maar alleen om oud te worden en te sterven. Hier, ech ter, om dagelijks met vernieuwde krachten op te staan. Eergisteren een bal in do of ficierssociëteit. Gisteren een bal bij den gouverneur. Lach niet minachtendik was dc r -e i n e d u bal. En vandaag is er een corso in de haven. Ik heb een toilet, dat jij -zelfs mooi zoudt vinden. Zal ik nu eens edelmoedig zijn er er je een beschrij ving van geven? V-an de schouders ruischt de zijde fijn als een spinneweb. In de plooien zijn paarlen half verscholen. Eén kostbare parel houdt het- weefsel samen in den hals, en een zwarte parel houdt het samen op de borst. In het haar oen krans van Twersten frommelde plotseling het pa pier tot een bal ineen en 'bleef onbewegelijk zitten. Neen, er stond niets in. Geen vraag hoe hij 't maakte, geen vraag naar de werf, geen vraag hoe 't ging met zijn rusteloozen arbeid. Aan den rand stond gekrabbeld: „Kus Bob voor mij", en de vraag om toezending van geld. Dat was alles! Nu door de Spaansche opdracht de kiel van het eerste oorlogsschip op de helling der werf gelegd, nu zijn hart daar ge heel van vervuld was, kwam eerst 's mor gens de zoon -nu 's middags zijn vrouw Neen, neen, neen Zij kwamen niet. Plotseling overviel Karei Twersten in de schemerstilte een gevoel van eenzaamheid... Daarbuiten dreven de silhouetten der schepen als spookschepen, en op al hun la ding stond zijn naam, hoor.end verminkt en veranderd. Als een helsch geluid gilde een stooi«6irene door de lucht. Dit bracht hem weder tot 'zichzelf. „Frederick moet met het rijtuig hier komen," telefoneerde hij naar zijn huis. Toen ruimde hij werktui^lijik zijn- sclurijf- tafel op, sloot do brandkast en begaf zich naar hot toiletkamertje. Maar hij huiverde bij de gedachte aan den eenzamen avond in zijn woning. Hij ging bij zichzelf dé weinige vrienden na., voor wier omgang zijn werk hem tijd had gelaten. Toen kwam hem plotseling de uitnood igiug, van Brainberg in de gedachten. „Elk uur is goed," had de reeder gezegd. Mevrouw Digeborg Bramberg Toen hij den naam bij zichzelf mompel de, was liet hem te moede, alsof hij van iemand een geschenk had gekregen. Toen de knecht van de familie Bram- berg op Uhlenhoret meedeelde, dat me neer Bramberg naar eon diner in de club was, moest hij zich deze mededeeling nog eens laten liarhalon, zóózeer had hij gere kend op dezen avond Hij keordie naar zijn rijtuig, terug en gaf juist Frederik be vel naar huis te rijden., toen de equipage van Bramberg voorreed -en mevrouw Bram berg het portier haastig open deed. „Meneer Twersten! Dan is mijn voorge voel toch goed geweest en kom ik nog juist bijtijds." „Maar mevrouw, u hebt toch niet kun nen weten., dat ik juist- vandaag „Ik was zoo alleenIk liet het rijtuig voorkomen en reed langs don Alst-er boen ik het gevoel kreeg,, dat ik dadelijk naar huis terug moest gaan., omdat u er waart." „.Mag ik binnenkomen?" „Zou ik anders zijn omgekeerd? Doe mij 't genoegen en stuur uw koetsier naar huis. Ik neem de verantwoording op mij, dat u goed thuis zult komen." „Mijn avond stel ik geheel tot uw be schikking," zei Karei Twersten. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1