W. 77. Dinsdag 16 Augustus 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. H.A.NZEA. TEN. 9" Jnur^ang. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post, - 1.50 Afzonderlijke nummer» 0.05. C\. j Cou an dagen. verschyn dagelijks behalv op Zon- en Feest- Advertentiënmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 16 regels f 0.50- Elke regel meer - O.lts Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents bij vooruitbetalinf Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, btf abonnement. Eone circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Grieksche beslommeringen. De beweging voor de verkiezing van de nationale vergadering in Griekenland ie thane in vollen gang. De beide partijleiders Rhaliye en TheotokLs hebben voor dezen verkiezingsstrijd een bondgenootschap geflo ten en het getal dei- door hunne beide par tijen te stellen candidaten nauwkeurig be paald, Theo tok ie rekent op de volgende uit komst van de verkiezingen160 a 170 Theotokieten, 120 a 130 Rhaliye ten, 20 aan hangers van, Mauromichalis en 40 a 50 onaf- hankelijken. Onder de candidaten bevinden zich 23 actief dienende officieren, meest uit de hoogere rangen, en 5 marine-officieren. Ofschoon het voor eenige weken heette, dat de leiders van, de beide groote partijen waren overeengekomen, dat men zich van candidaturen van Kretensieche politiekers niets goeds kon voorstellen, zijn nu toch in de candidatenlijet, die Theo to kis en Rhaliye samen hebben opgemaakt voor Attika en Beo tie, vier Kretenzers opgenomen, in de eerete plaat6 Venizelos, maar ook Micheli- dakis en een paar mindere goden. Venizelos, die eene reis naar Venetie, Milaan, Mün- chen en Ween en heeft ondernomen, heeft in gesprekken, die 'hij op de bootreis in de Adriatische zee heeft gevoerd en die door ge dienstige dagbladschrijvers wereldkundig zijn gemaakt, gezegd, dat hij de geheele tot dusver door Griekenland gevoerde politiek afkeurt en naar de mate van zijne krachten wil bijdragen tot oeno verandering zoowel van den biunenlandschen als ook van den buitenlandschen koers der Grieksche poli tiek. Hij zal met alle oafhankelijke lieden de pereonenpartijen krachtig bestrijden en eveneens opkomen tegen de handelingen van de Kroon, die eene groote verantwoordelijk heid draagt voor den loop der gebeurtenis sen. Met Venizelos sympathiseeren, zoo wordt aan de Vossische Ztg. uit Athene geschreven, vele officieren. Deze houden vele vergade ringen ein maaltijden, waar veel getoost wordt, maar met opzet niet op den Koning of op de dynastie. De deelnemers geven te kennen, dat opnieuw de plicht op hen komt te rusten om tegen do personen partijen op te treden en dat zij met dit doel er naar zullen streven de Kamer van revisie, die eerlang zal bijeenkomen, te veranderen in eene constitu©erende vergadering. Politiek staan zij het dichtst bij Venizelos, dien zij zoo spoedig mogelijk wenechen te zien aan het hoofd van de Grieksche regeering. De aanhang van Venizelos wordt versterkt door een aantal ontevredenen uit de gelederen der partijen van Mauromichalis, Theotokis en Rhallys. Ook de burgemeester van Athene, die tot dusver voor een steunpilaar van de hofpartij doorging, heeft zich voor Venizelos verklaard. Van dezen staatsman heeft de dy nastie niet veel goeds te verwachten. Volgens de Athcnai is Venizelos voor eenige dagen in Noord-Italië samengekomen met den hertog der Abruzzen, van wien reeds voor eenige maanden werd gezegd, dat men op hem heb oog had geslagen om den Griekschen troon opnieuw te bezetten. Hiertegenover verwijst de Hestia naar eene reeds in October van het vorige jaar van officieel© Italiaansche zijde afgelegde verklaring, dat geen prins uit het huis Savoye eene kroon zou aanne men, waarvan een bevriende Koning was beroofd. Intusschen zijn dergelijke berichten eene aanwijzing, dat er misschien verrassen de gebeurtenissen zullen voortvloeien uit de weldra beginnende zittingen van de Kamer van revisie. Minister-president Dragoemis heeft aan een medewerker van de Temps eene verzach tende voorstelling gegeven van het besluit, om voor de nieuwe Kamer eenigen van de voormannen in Kreta der beweging tot ver- eeniging van het eiland met Griekenland ca-ndidaat te stellen. Hij heeft gezegd, dat de kiezers tot afgevaardigden kunnen kiezen wieii zij willenzij kunnen een Pranschman, een Engelschman, zelfs een Eskimo kiezen. Maar een gekozen candidaat wordt eerst werkelijk afgevaardigde, wanneer gebleken is, dlab hij Grieksch burger is en in geen. an deren staat een ambt bekleedt. Het staat dus aan do nieuwe Kamer de gekozenen toe te laten. Dragoemis en zijne ambtgenoo- ten willen al hun best doen om de Kamer binnen de perken van hare macht te hou den hare verandering in eene constituee- rende vergadering zou een revolutionaire maatregel zijn. Maar hij voegde er bij, dat de tegenwoordige regeering haar mandaat zou neerleggen, omdat zij niet gezind was eeuwig aan het roer te blijvendan zou het de zaak van de Kamer zijn den staatsman aan te wij zen. onder wiens leiding de grond wet zal worden herzien. Die bijvoeging doet wel eenigen afbreuk aan de verklaring, wel ke er aan vooraf gaat. De candidaturen van Kretensers voor de nationale vergadering ontmoeten, zooals be kend is, een scherp protest van Turkije. Ook in Griekenland zelf ontbreekt het niet aan stemmen tegen deze candidaturen, vooral in de reeders- en handelskringen, die door den aanhoudenden anti-Griekschen boycot in Turkije een verlies* hebben geleden, dat op meer dan 5 millioen francs wordt geschat. Volgens een nader bericht heeft de Kretensische partijleider Michellddakis ver klaard, dat bij elke candidatuur voor de Grieksche nationale vergadering beslist wei gert. Zou het verstand van die zijde komen DuitschlancL Bij de inwijding-van het nieuwe konink lijke paleis te Posen zal Keizer Wilhelm, die den 20en Augustus daar met nagenoeg zijn geheele gezin aankomt, eene politieke rede houden. De Berlijnsche Morgen post weet te berichten, dat deze rede, evenals eene troonrede, door de verantwoordelijke raadslieden van den Keizer wordt voorbe reid en vastgesteld- Het blad bericht verder daarover, dat het een 6oort programrede zal zijn. „Dat zij valt buiten het kader van ouze Poolsche politiek, is natuurlijk uitge sloten, maar even stellig is het te verwach ten, dat zij ook iets aangenaams voor de Polen zal bevatten en met een vriendelijk slotacco'ord zal eindigen. Er zijn toch ook aanzienlijke Polen tot de plechtigheid ge- noodigd, en de Keizer wordt met de inbezit neming van het slot tegelijk burger van de stad en van de provincie Posen." Verder schrijft de Morgen postDe ver wachting, die in de centrumpers wordt uit gesproken, dat de Keizer een nieuwen aarts bisschop von Gneun-Po6en zal meebrengen, zal zich niet vervullen, maar het is niet onwaarschijnlijk, dat de vraag der weder- bezetting van den aartsbisschoppe 1 ijken ze tel door het keizerlijke bezoek weer op dreef zal komen. De regeering is geneigd na de ondervinding, die zij met mgr. Stablewski 'heeft- opgedaan, de proefneming met een Duitschen aartbis6chop te willen vernieu wen, en misschien hangt daarmee samen de aanwezigheid' onlangs van den gezant bij de pauselijke ,stoel von Mühlberg op het slot Johannesberg, de zomerresidentie van kardinaal Kopp. De Agence d'Extrême Orient bericht uit PekingHet bericht van de reis van den Duitschen kroonprins naar Oost-Azië is in China gunstig opgenomen. De kranten ge ven artikelen, waarin zij Duitschland ver heerlijken. Men herinnert aan het pas ge sloten Russisch-Japansche verdrag en be schouwt Duitschland en de Vereenigde Sta ten als de natuurlijke bondgenooten van China. Een groot aantal vereenigingen be reiden ter eere van den Duitschen kroon prins feesten voor. Zijn ontvangst zal triom fantelijk zijn. Berl ij n, 15 Aug. De Deutsche Bank verklaart het bericht in de pers, dat zij onderhandelt over den verkoop van hare petroleumbelangen aan de Standard Oil Company, voor een verzinsel. Even onwaar is de bewering van 6ommige bladen, dat de onlangs afgebroken onderhandelingen over de vereeniging van de petroleumbelan gen van de Koninklijke Nederlandsche maatschappij met die van de Deutsche Bank te Parijs of elders zouden voortduren. Frankrijk. President Fallières heeft te Besan^on de onthulling bijgewoond van een gedenktee- ken van den wijsgeer Proudhon. Op het daarna door het stedelijk bestuur gegeven feeetmaal huldigde de president de owwrik-- bare stevigheid van de republiek, die tot Frankrijk's grootheid bijdraagt. Te Tergnier in Frankrijk staken de 1500 man van de spoorweg-werkplaateen. De re den is, dat een hunner, naar hun oordeel, onrechtvaardig gestraft is. Het bestuur van de vakvereeniging doet alle moeite om de stakers weer aan het werk te krijgen, want het vindt deze onverhoedsohie gedeeltelijke staking, terwijl een al gemeen e staking aan do sporen wordt voorbereid, een fout. Zwitserland* Bern, 15 Aug. President Fallières is te 4 uur alhier aangekomen. De bonds president Cómtesse, de ondervoorzitter van den bondsraad, de voorzitter van den raad van State en de burgemeester van de stad Bern ontvingen deai president aan het sta tion. De bondsraad bood des avonds president Fallières ©en diner aan. De voorzitter van den bondsraad dankte hem, dat hij aan het bezoek e©n duidelijk kenmerk van eene repuMikeinsche sympatihiebetooging had ge geven. Hij constateerde, dat er thans vol ledige overeenstemming bestaat in de be trokkingen tusschen Frankrijk en Zwitser land op handels- en economisch gebied. Het bezoek van Fallières verschaft de hoogste wijding aan de politiek van goeden wü en vertrouwen, die bij onze toekomstige be t-rekkingen zal voorzitten. Hij dTonk op den voorspoed van 't republikeinse he Frankrijk. Fallières zeide in zijn antwoord, dat- de vriendschap van Zwitserland hem aan het hart gaat. Hij wenscht zich geluk niet de gelukkige oplossing, die gegeveax was aan de .spoorwegverbdaidingen tusschen Frank rijk en Zwitserland. Die oplossing zal de economische en de handelsontrwikkeliug van de beide landen bevorderen, waardoor de ruil van voortbrengselen, denkbeelden en aspira-tien vollediger zal wordien. Hij dronk op den voorspoed en de grootheid van Zwit serland. Denemarken. Kopenhagen, 25 Aug. Het pantserechip Ever teen is heden voormiddag van Bergen hier aangekomen. Spanje. Prins Alfonso van Bourbon en van Oos tenrijk-Este schrijft aan de Neue Freie Pr-esse over het gevaar, dat de door de Spaanse he reg-eerin,g voorgenomen hervor mingen voor haar opleveren. Hij zegt, dat die dat Land tot een- nieuwen burgeroorlog met al de daaraan verbonden treurige ge volgen kunnen drijven-, en gaat daarna voort Men mag niet gelooven, dat de legitirais- tische partij, -die zich gedurende tachtig jaren in gelijke kracht heeft gehandhaafd, iu verval iszij is sterker dan ooit. Het betreft niet alleen de Baskische provinciën eu Navarra; zij is misschien, in Catalouië nog machtiger; groote geestdrift heerscht ook onder de zoo talrijke Carlisten van het koninkrijk Valencia, waar zelf6 het nie tigste plaatsje zijne carlistische vereeniging heeft, in Aragonië, in Castilie waar de op- gewondtemheid buitengewoon aangroeit, in Galicie en in Asturie. Kortom, er is geen provincie in Spanje, waar men niet talrijke Carlisten vitndt. Dat is eene macht, die zich op het gepaste oogenblik zou weten te doen gelden, want er zijn lieden, die on voorwaardelijk besloten zijn hun vermogen op te offeren en hun bloed te vergieten, onr de beginselen te verdedigen, die in het de vies ,,Qod, vaderland en Koning" gesym boliseerd zijn. Het zou zeer onverstandig zijn van de zijde der regeering hen tot het uiterete te drijven om zoo den burgeroor log uit te dagen. Men heeft hier niet slechts te doen, zooale velen misschien gel©oven, met een voorwendsel, maar men raakt aan overtuigingen., die overigens, wat de tegen woordige kwestie betreft, de grootte meerder heid van de Spaanseh© natie deelt. Hetzij Carlisiten of niet-Carlisten, de groote meer derheid van, de Spanjaard-en wil den weg niet betreden, dien men in Frankrijk heeft ingeslagen. Wanneer de niet-Carlisten, m©t het oog op hunne sympathie voor het tegen woordige heerschershuis in een burgeroor log niet de wapenen willen opnemen, dan zullen zij althans de moreele oppositie te gen een© wet, die zij afkeuren, voeren. De vorstelijke schrijver waarschuwt ver der, dat de socialisten en anarchisten, op wier ondersteuning de liberale partij mis schien rekent, gevaarlijke bondgenooten zijn Het oogenblik zou kunnen komen, waarop zij opstaan tegen liet staatsgezag, wanneer de regeering hunne aanspraken te veel- eischend mocht vinden en zich van hen mocht willen ontdoen. Turkije. Saloniki, 1 Aug. Het gerucht loopt, dat het paleis van den gouverneur te Uekub door de Bulgaren is aangevallen, die ook de telegraafdraden hebben afgesneden. Volgens een an-dler bericht is de konak ver brand. Verder wordt bericht, dat eene nieu we Bulgaarsche organisatie is opgericht. Over de ontwapeningsactie in Macedonië bericht de Neue Freie Prevee, dat de Turk- sche autoriteiten die verder voortzetten. In Koprülü werden in christelijke huizen 8 KG. dynamiet, 12 bommen en een aantal gewe ren in beslag genomenin Prepol 12 bom men en 55 gewerenin Kolaschiii en No wyvaros werden 248 geweren aan moham medanen ontnemen. In Ietip, waar reeds vroeger bommen werden gevonden, zijn nu 28 KG. dynamiet en 13 bommen in beslag genomen. In de richting van de Bulgaarsche grens werden bijzondere voorzorgen genomen om het binnendringen te beletten van Bulgaar sche benden op Turksch gebied, van wie aanslagen op den spoorweg en ook de ver woesting van de nederzettingen van mo- hammedaansche landverhuizers werden ge vreesd. De Agence Bulgare is gemachtigd het be richt tegen te 6preken, dat Bulgarije zijne houding in de vraag der ontwapening van de Macedo-Bulgaren zou hebben gewijzigd. Porzië* Naar aanleiding van eene klacht in Rus sische en Engelsche bladen over onbehoor lijke inmenging van den Duitschen gezant graaf Quadt bij de laat6te onlusten in Tee heran, bericht de Köln. Ztg. uit Berlijn, dat in den morgen van den dag waarop de strijd zich ontwikkelde, de gezant uit het buiten de stad gelegen zomerverblijf van het gezantschap naar Teheran gekomen Ï6 om voor de veiligheid van de Duitschers zorg te dragen. Hij deed een rondgang door de stad om zich te overtuigen, dat veilig heidsmaatregelen waren genomen overal waar Duitschers wonen. Onopzettelijk en toevallig kwam hij in een tuin, waar zich Sattar Klian en zijne lieden bevonden. Om bloedvergieten te voorkomen, heeft graaf Qadt op zich genomen, op verzoek eene me- dedeeling van Sattar Khan aan de Perzi sche regeering over te brengen. De mede- deeling was van dien aard, dat elk bloed vergieten zou zijn vermeden, al6 niet het vrijwillig nederleggen van de wapenen, waartoe het voornemen bestond, verhinderd was door het afgaan van een schot, dat tot -het uitbarsten van deD strijd leidde. Graaf Quadt heeft zich onthouden van elk politiek ingrijpen in de binnenlandsche aangele genheden van Perzië, maar heeft alleen in het belang der menschlievendhcid de over brenging van eene boodschap op zich ge- Allerlei. Oe brand op de Brusselsche tentoonstelling. De katastrophe. Wie zal niet onmiddellijk raden, welke ramp bedoeld wordt! H«t spoorwegongeluk te Saujon, dat aan 37 men- schen het leven kost-te? Ontzettend, niet genoeg indenkbaar afgrijselijk is deze ramp, en toch verschuiven wij haar op den twee den r-ang voor de beschrijving van een andere katastrophe, die geen menschenle- vens vroeg, maar toch meer opzien, schrik en deelneming baarde, dan misschien het vergaan van een stad zou hebben kunnen teweegbrengen. De brand op de Brusselsche tentoonstel ling. Over ha.,r assche spreekt men rouw als over ©en gestorven inensch. Ziji, die haar ,,in leven" gezien hebben, bekennen met deelnemiin-g„Toen voor eeai maand, 20 D00B RUDOLF HERZOG. ,,En wat hebt u toen in u zeiven opge merkt?" „Dat eenzaamheid, iemand vóór zijn tijd oud kan maken." ,,Kan! kan! kan!" riep zij uit, de ka mer op en neer loopende. „Ziet u- hier die roos? Dat is een soortgelijke als ge mij hebt gegeven, op dien ovargetelijken dag, toen ik op uw werf die duizenden stemmen vernam, die van werkkracht en schep pingsvermogen spraken, een vollle purpe ren herfstroos. En herinnert ge u nog, wat ge toen van haar zeidet? Zij zamelt alle krachten in zich op en geeft ze terug in: de diepste kleur en den voÜ6t>en geur. Lente en zomer schijnt zij nog eens in zich te ver eenigen. En gij', die dit- kernachtige ge- gezegd e over het in vollen bloei zijnde le ven hebt uitgesproken, gij wilt tuu gewa gen van oud worden? To-en heibtfc, gij mij geholpen, zonder het te weten. Moet ik u nu op mijn beurt helpen?" Karei Twersten stond op. Zij bleef staan en zeg hean aan. „Wat is dit een heerlijke avondi," zeide hij, „en wat 't heerlijkste aan hem is zal blijven' voortduren." Hij ging naar de tafel en nam de bloem uit haar handen. ,,Zij heet herfstroos en geurt als een len teroos meen, de naam alleen bewijst niets." En terwijl ze elkander in de oo'gen za gen „W-at zijn wij toch nog jioraig- En ik, die tot nog toe gedacht liefy, dat ik vijftig jaar was!" Zij zag hem aan en schudde alleen het hoofd. Toen nam hij haar handen en drukte die aan zijn lippen. „Gij...... liefste 1" Een gevoel van vrede kwam over haar, vermengd met groote voldoening. Zij zaten weer bij elkaar zooals zij tevo ren gezeten hadden, maar hun oogen had- den dieperen gloed en hun stemmen volle ren klank en zij bemerkten niet, dat de uren voorbij vlogen. Voor hun geestesoog zagen zij de werf groot- wor<Jen, het aan tal hellingen vermeerderen: en kiel aan kiel zich rijen. Een eskader van Duit- sche schepen, geschapen door Duitse lie kennis, tot stut en steun van het Rijk... Het sloeg één uur. De lichten op het Alsterplein waren reeds gedoofd. Toen zij dit gewaar werden, keken zij elkaar ver baasd aan. „Wij hebben ons avondeten heelemaal ver geten," verweet zij zich, terwijl zij ver schrikt naar hem opzag. „Ik geloof wer kelijk, dat gij den geheelen dag „Toch heb ik een groote verkwikking ge noten." Hij reikte haar de hand. „Mijn besten dank en goeden nacht. Neen, laat voor mij geen rijtuig inspannen. Ik wandel naar huis. Ik ben niet meer al leen. Goeden nacht." „Goeden nacht," zeide zij vroolijk en met vaste 6tem. Hij stond op en bleef naar haar lippen kijken, tot deze zachtjes trilden. „Doe 't dan, als je het wiltl" „En jij, Ingeborg?" „Denk je, dat ik dat zeggen zou, als ik er mij niet op verheugd had?" Toen drukte hij zijn mond op den ha renZij ging bij het raam staan en luis terde naar zijn voetstappen totdat het laat ste geluid in de verte verloren was gegaan. De herfstlucht was haar als stille lente lucht. HOOFDSTUK V. Begin December kondigde Angèle haai terugkeer aan. Het winterseizoen lokte haar naar Hamburg terug. „Dat zal aan onzen omgang niets ver anderen," zeide Twersten op een vragen- den blik van Ingeborg Bramberg. Eén avond in de week behoorde hun. Dat was een stilzwijgende overeenkomst gewor den. Van de werf reed Twersten naar de villa van de familie Bramberg, waar Inge borg hem aan het venster van haar ka mer stond op te wachten. Dan gebruik ten zij samen het avondeten en zaten tot een laat uur bij elkaar. Dat noemden zij hun feestdag. Zelden was de lieer des huizes tegenwoor dig. Aanvankelijk hadden de regelmatig terugkeerende bezoeken van Twersten zijn verwondering gewektdaarna had hij een spottende opmerking over de nieuwste gril van zijn naar kennis dorstende vrouw en zijn waarden vriend Twersten gemaakt, tot dat hij zich eindelijk geheel overbodig vond bij al die gesprekken over handel en ver keer, wereldpolitiek en haudelsdiplomatie, •die hem gruwelijk verveelden en hij zich niet meer gebonden achtte om voor die af schuwelijke vakverhandelingen zijn cluble ven te onderbreken. Ook ging hij vaak naar Berlijn en bleef dan dikwijls veertien dagen weg. „Ik zou eiken avond bij je kunnen ko men," zeide Twersten, „zonder dat er thuis de minste leegte zou gevoeld worden." „Onze wederzijdsche omstandigheden ge- lijkeu al bijzonder veel op elkaar," ant woordde Ingeborg Bramberg peinzend. „Ik zou wel eens willen weten, of die menschen wel een flauw begrip hebbeu, van wat eigenlijk geluk is. Kun jij me dat zeg- genl" „Zij leven in de gelukkige veronderstel ling, dat zij het middelpunt van een kring vormen. Het guat mot hen als met de kinderenzij moeten comedie spelen, en als men naar hen kijkt, denken zij werkelijk, dat hun rol zeer gewichtig en niet door een ander te vervullen is. Het is hen echter alleen om het auditorium te doen." „Zeker, namelijk zoolang dat applaudis seert." „Ja, daarover maken zij zich eigenlijk alleen bezorgd Ik heb echter nog nooit eeu tooneelspeler of een actrice gezien, -die zich op de planken niet voor eeuwig jong en onweerstaanbaar hield." „Daarom kunnen zij de plaukeu zoo moeilijk vaarwel zeggen. Zij voelen, dat zij alleen voor het voetlicht de beteekenis hebben, die zij zich zelf toekennen. Als zij dien prikkel van buiten af niet hadden, zouden zij zichzelf maar tot last zijn. Arms menschen „Wat is het vandaag weer rustig en vreedzaam in uw huis. Men zou bijna zeg gen, dat als men zichzelf beluistert, men liet groeien hoort der kiemen, die men ge durende den dag geplant heeft." Zij boog zich tot hem over en streelde ziju vol, grijzend haar. „Ik heb je zoo lief, Karei! Toen ik je 't eerst op de werf zag, temidden van je werk, dacht ik, dat is de omlijsting, waar in je beeld thuis hoort. Jij, de verper soonlijking van werkkracht en arbeidzaam heid, hebt t-oen een overweldigenden indruk op mij gemaakt. Eu nu weet ik, dat er nog een schoonere achtergrond is om jo te doen uitkomen. Jij, omgeven door rust Jij bij mij. En wij alleen! Dat as het schoonste geluk. Te voelen en te weten, dat men zijn gansche wereld in de beperkte ruimte om zich heen heeft; in dit oogen- schijnlijk zoo kalme samenzijn worden de gedachten geboren, die morgen vruchten zullen dragen." „Sedert ik weet." zeide Twersten, „dat je mij je 'belangstelling hebt geschonken, is de arbeid mij het krijt geworden van een tournooi. Dat schijnt een vreemde uit drukking in den mond van een Hamburger koopman, maar zij omvat alles. Geen vrees voor strijd, maar het veste vertrou wen, dat alles te bereiken i6. Twee oogen volgen u, en deze behooren Ingborg. Be grijp je me?" „Je woorden maken mij werkelijk trotech Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1