w*. 101. Donderdag 8 September 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. HANZEA TEN. i J»*r*a«g. AHIERSFOORTSCH ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.50 Afzonderlijke nummers - 0.05. IXj Cou an verschyn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 16 regels f 0.50 Elke regel meer -0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents by vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeeligo bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene oiroulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Oostenrijk en Italië. Aan de beide kusten van de Adriatische zee donderen de kanonnen; Venetië verkeert in staat van beleg, de Italiaanschc vloot beproeft onder de oogen des Konings de beschieting van Ancona en wordt harerzijds weer door de vlugge onderzeesche booten verontrust, terwijl hoogcr, aan de Dalmatische kust, op dezelfde manier de oorlogsschepen van Oos tenrijk manoeuvreeren, als hadden ze een aanval van vijandelijke naburen af te weren. Dit samentreffen van de Italiaansche en Oos- tenrijksche vlootmanoeuvres op de golven der Adriatische zee zou voor weinig jaren de geheele pers van Italië aanleiding gegeven hebben tot oorlogszuchtige uitvallen tegen den verhonden naburigen staat. Het zou ongetwij feld als eene wcderzijdsche bedreiging en een stelselmatige voorbereiding tot een ophanden zijnde ernstige botsing zijn uitgelegd en de brutaalste onder de Italiaansche irredentis- ten zouden er geen geheim van gemaakt heb ben, dal ze het uitbreken van den werkelij- ken strijd liever lieden dan vroeger zouden zien, den strijd om de alleenheerschappij op de „mare nostrum" en om de „onbevrijdc Ita liaansche provincies." Thans ontbreekt deze vijandige toon in dc Italiaansche pers geheel, ofschoon de meeste bladen vele kolommen aan de vlootmanoeu vres wijden. Want terzelfder tijd is gelijk dc duif met den olijftak ter arkc Noachs, de mi nister van buitcnlandsche zaken markies di San Giuliano, overladen met beminnelijkheden en onderscheidingen, van zijn bezoek aan Salzburg en Ischl naar Italië teruggekeerd. Het hem vooruitloopend draadbericht in de bladen heeft niet genoeg weten te vertellen over de wisseling van vriendschappelijke ver zekeringen en uitgezochte beleefdheden; de officieele communique's hebben in de gladde orakeltaal der diplomatie wel is waar niets nieuws gezegd en vóór alles zeer weinig van den zakelijkeu inhoud der gehouden bespre kingen verraden, doch zij hebben de verze kering gegeven, dat men het in Ischl en Rome volkomen eens is over het behoud van den vrede, van het bondgenootschap, van vriendelijke betrekkingen van nabuurschap en van den status quo in het Oosten. Hetzelfde was reeds vaker vanwege de bei de kabinetten medegedeeld, maar had niet altijd volledig geloof en welwillende instem ming gevonden in de Italiaansche pers; het heeft de vredelievende en vriendschappe lijke betuigingen der kabinetten dikwijls ont broken aan den vrijwilligen weerklank in dc openbare meening en op de verklaringen der diplomalen is in Italië meestal zeer veel gevit en gecritiseerd. Nu is het anders. Met uitzondering van een enkelen irredentist stemt dc Italiaansche pers in met de uit Salzburg en Ischl ontvangen ambtelijke verklaringen en beschouwt ze met voldoening als uitingen van de van zelf sprekende eensgezindheid tusschen Oostenrijk en Italië. Niemand tracht de grondslagen van het bondgenootschap te na te komen en in plaats van den ijverzuchtigen argwaan, welke vroeger vaak voor den dag kwam, schijnt overal vol vertrouwen in de plaats te zijn getreden. In zekeren zin is daarom de weer klank der ontmoetingen te Salzburg en Ischl gewichtiger dan de officieele verklaringen, die daaromtrent zijn gepubliceerd; deze weer klank beteekent de volle instemming der natie in di. waardeering van het bondgenootschap met Oostenrijk en het vaak betwijfeld feit, dat dc driebond in de opinie van het Ita- liansche volk aan vasten grond heelt gewon- nen% Het is te hopen, dat dit in de toekomst zoo zal blijven en de incidenten tusschen de be woners van heide landen meestal het ge volg van Italiaansch heethoofdig chauvinisme en ook wel eens veroorzaakt door Oostenrijk o.a. bij de vestiging der Italiaansche faculteit tc Weenen in plaats van in Triest dat deze incidenten lot het verleden zullen bcliooren, en zoo er nog eens een enkel voorkomt, dit van voorbijgaanden aard zal zijn, zonder in vloed op de algemeene betrekkingen tusschen beide rijken. Duitschland. Keizer Wilhelm heeft te Stolp in Pommeren de onthulling bijgewoond van een standbeeld van Keizer Wilhelm I, bij gelegenheid van het 600-jarig feest van de stichting der stad. Het Berl. Tagebl. merkt op, dat dc Russi sche troonopvolger lol nu toe niet in het openbaar is gezien, dit naar aanleiding van een tochtje van den Czaar en de prinsessen naai de ruïne Muzenberg, waarbij ook de Czarina ontbrak. De Czarina zou volgens het- zelide blad binnen enkele dagen haar kuur beginnen. Van een fabriek uit is er een elec- trische geleiding naar het kasteel Friedberg gelegd, zoodal zij electrische baden zal kun nen gebruiken. Verder zal zij liet water van Nauheim drinken. België. Brussel, 7 Sept. De Soir meldt, dat in de audiëntie, die prins Victor Napoleon giste ren werd verleend, deze den Koning dankte voor diens toestemming tot het huwelijk van den prins met prinses Clementine. Engeland. Nu twee Engelsche spionnen onlangs op het Duilsche eiland Borkuin gesnapt zijn, moet thans een Duitsch officier tc Ports mouth gearresteerd zijn. Hij is, volgens dc Evening News, aangehouden op het oogen- blik, dat hij daar een schets maakte van de vestingwerken. De militaire autoriteiten weigeren alle in lichting te geven, doch de berichtgever van de Daily News te Portsmouth wijst alvast op de absurditeit van het bericht. Iedereen mag tc Portsmouth de wallen, de forten en zells de kanonnen zien, wier aantal bekend is; al les is op de plaatselijke plattegronden aange geven en er zijn ook prentbriefkaarten van de forten en den ingang van de haven. De laalslc is een geliefkoosd onderwerp voor artisten. Naar de berichtgever te Berlijn van hetzelf de blad meldt, is men ook daar danig door spionnenvrces aangegrepen. Uit Berlijn moet men aan de bestuurders van het nieuwe luchtschip Zeppelin VI order hebben gegeven niet over Straatsburg te gaan, uit vrees dat Franschen te Straatsburg het luchtschip van nabij photografeeren. Dc beide op Borkum gevangen genomen spionnen bevinden zich in de gevangenis te Leipzig. Het Hoog Militair Gerechtshof zal de dossiers in hun zaak onderzoeken. In de conservatieve Deutsche Tageszcitung dringt graaf Reventlow aan op straffen van langen duur voor spionnen, zoodat, wanneer ze uit de gevangenis ontslagen worden, hun ne gegevens alle waarde verloren hebben 1 Het geval wordt door de Engelsche bladen, nader aldus omschreven: Een Pruisisch pion nier-officier, de luitenant Holm, van hel Main- zer Pionnierbataljon, was met een dame in de nabijheid van Portsmouth aan 't teekenen of schilderen. Met een verrekijker werd dit waargenomen, en de jonge luitenant werd ge arresteerd. Hij werd ondervraagd door kapi tein de Martelli en luitenant Salmond. In zijn bezit werden schetsteekeningen gevon den; maar naar de WcsUn. Gaz. uiteenzet, be teekent dit niets, daar die forten ontmanteld zijn of worden, en, naar de regeering in het Parlement verklaarde, ongeschikt zijn voor het doel waarvoor zij zijn aangelegd. Slechts het maken van schetsen door een vreemde ling is strafbaar. De Pruisische luitenant wordt nog steeds te Portsmouth gevangen gehouden; zijn leekeningen zijn naar Londen gestuurd, om in de bureaux van de genera- len staf te worden nagegaan. Londgn, 7 Sept. Dc jonge Duitsche lui tenant der pioniers, genaamd Ilelm, die werd betrapt bij hel schetsen maken van een der forten te Portsmouth, is vandaag voor de politie-reclitbank te Farcham geleid en is daarna in de gevangenis tc Winchester voor een week in voorloopige hechtenis gesteld. Ilij verklaarde geen spion te zijn. Over hel algemeen uiten dc bladen zich gunstig over den loop van de onderhandelin gen tusschen patroons en werklieden in zake het arbeidersgeschil aan de werven. Men ver wacht dat de uitsluiting binnen 14 dagen zal worden opgeheven. Daar de arbeiders reeds herhaaldelijk dc aan hun vertegenwoordigers gedane beloften hebben verbroken, hebben de leiders van den Bond thans de vertegenwoordigers van de aangesloten vereenigingen naar Glasgow la ten komen en hun verzocht dc arbeiders te lalen stemmen over de vraag of zij zich aan de door hun leiders goedgekeurd voorwaar den willen onderwerpen. Oostenrijk. De voorzitter van den Duitschen Nationa- len Bond heeft besloten den Klagenfurter Par tijdag af te zeggen. Officieel heet het, dat au in verband staal met de gelijktijdige zitting van den Landdag. Feitelijk is echter de hou ding van dc Duitsch radicalen de oorzaak, in wier naam de afgevaardigde olf ontevre denheid betuigde met de tot nu toe gevolg de politiek van den Nalionalen Bond. De Duitsch radicalen willen ook tegenover de re geering scherper oppositie voeren. Rusland. Een hoofdartikel in het Nowoje Vremja houdt zich bezig met het Japansche imperia lisme en doet met klaarblijkelijke voldoening uitkomen, dal in politieke kringen van Japan de belangstelling voor Java en Siam dag aan dag toeneemt. „De Russische buitenlandsche politiek kan er slechts bij winnen," zoo schrijft het blad, „wanneer de Japansche staatslieden met beslistheid hunne blikken naar het Zuiden zullen wenden, doch voor de overige Europeesche mogendheden kan een inmenging op Java of eene uiting eener ac tieve politiek in Siam, nog vele verrassingen bieden." Het artikel van het Russische blad zegt de Kölnische Zeitung herinnert aan het gebed van den heiligen Floriaan, om het huis van den biddende te verschooncn, doch daarentegen alle andere in brand tc steken. Het pikante van den onvriendelijken wensch van het Nowoje Vremja, ligt nu daarin, dat de brand der „aan te steken huizen", althans wat Siam aangaat, juist zulke naties liet naast zou treffen, met welke Rusland nauwe betrekkingen onderhoudt Turkije. Zooals wij in het artikel „Turkije en Grie kenland in ons nummer Yan Maandag reeds te kennen gaven, zou het antwoord der be schermende mogendheden op de laatste nota der Porte aldus luiden, dat tegen de toe lating van Veniselos en Pologeorgis, als zijn de Grieksche burgers, in de Grieksche nati onale vergadering geen bezwaar kan worden gemaakt, de eerste moet natuurlijk bedan ken voor zijn Kretenser-functies. Wat de drie gekozen Krclensers betreft, deze zal men no pen bun mandaat neer te leggen. Dc Porte hec.i. hierop geantwoord, dat zij een onder zoek zal instellen naar de nationaliteit van Veniselos en Pologeorgis en daarnaar hare houding bepalen. Over den indruk, die deze mededeeling der mogendheden op de Porte heeft gemaakt, zijn ue berichten niet eensluidend. Vanwege de mogendheden moet de Porie er op gewe zen zijn, dat deze thans alles gedaan hebben wat de rechten van Turkije kan waarborgen. De mogendheden beloofden dit ook voor de toekoms' en hoopten dat de Porte het optre den der mogendheden niet zou bemoeilijken. Deze verklaring is in den ministerraad van Dinsdag besproken. Het verluidt dat ze niet geheel en al met voldoening is ontvangen. De Porte zal nadere stappen doen zoo wordt gemeld om een in nauwkeuriger termen verval antwoord der beschermende mogend heden te verkrijgen. K o n s t a n t i n o p e 1, 7 Sept. De Porte deed den heschemenden mogendheden een nota toekomen, waarin de aandacht wordt gevestigd op de voorgenomen vervanging van Grieksche officieren, die zich bij dc militie der gendarmerie hadden onderscheiden, door andere Grieksche officieren. De Turksehe re geering verzoekt aan de mogendheden nieu we schennis van de souvereinc rechten van Turkije te verhinderen. Griekenland. De Koning van Griekenland heeft opnieuw ec:i reis naar de Aegeïsche eilanden aange vangen en blijft eenige dagen op Naxos. Eenigc dagen vóór de opening der nationale vergadering, die op Woensdag 14 September bijeenkomen zal, keert de Koning terug. Dan eerst zal volgens den berichtgever der Vossischc Ztg. de vraag aan de orde ko men, of dc Koning persoonlijk in de ver gadering zal verschijnen en daar eene ope ningsrede zal houden. De conservatieven wen- schen dat de Koning dit zal doen, opdat de nationale vergadering direct van den aan vang af het karakter eener revideereude ver gadering zal dragen. Hel orgaan van Veniselos „Atlienaï" richt aanvallci op Rhallys en Theotokis, welke het beschuldigt dat ze ernaar streven hunne par tijen weet aan 't roer te brengen en de oude wegen te bewandelen, in welk geval echter, naar liet blad zegt, eene nieuwe revolutie on vermijdelijk zijn zal. Vereenigde Staten. Washington, 7 Sept. De beslissing van het Hof van Arbitrage te 's Gravenhage in zake de kustvisscherij bij New-Foundland wordt hier beschouwd als in werkelijkheid te zijn een overwinning voor Engeland op de twee meest belangrijke punten. De toekenning aan Engeland van de bevoegdheid tot het ma ken der wetten betreffende de visscherijen, zonder dat deze aan de goedkeuring van de Vereenigde Staten moeten worden onderwor pen, wordt in het bijzonder betreurd. Minneapolis, 7 Sept. Een vergade ring van de commissie uit het Congres, die dezen winter benoemd werd om een onder zoek in Ie stellen naar de werkzaamheden aan het ministerie van Binnenlandsche Zaken heeft een motie aangenomen, waarin hel ont slag van minister Ballinger wordt aanbevo len. Zij verklaart, dat dc beschuldigingen te gen het departement van Binnenlandsche Za ken ingebracht, gegrond zijn. De voorzitter heeft echter medegedeeld, dat er niet een vol doende aantal leden waren om het besluit van kracht te doen zijn. De vergadering is daar om verdaagd tot Vrijdag. Dan zal een soort gelijke motie als die van heden aan de ge heele commissie worden voorgelegd. De motie was voorgesteld door een voor uitstrevend republikeinsch lid van het Con gres, nadat een eenigszins gelijkluidende motie was voorgesteld door een democratisch senaatslid. Op hetzelfde oogenblik, dat de vergadering plaats had, was er zitting van een congres te St. Paul aan de overzijde van de rivier. Daar werd Pinchot, die onder Roose- vclL de eerste chef van hel boschwezen was en diens voornaamste medestrijder voor eene poli lick van behoud der bosschen, en door president Taft wegens insubordinatie werd ontslagen na zijn aanklachten tegen Ballinger, een buitengewone ovatie gebracht. Argentinië. Buenos Ayres, 7 Sept. De minister van Buitenlandsche Zaken heeft aan de Ka mer ter ratificatie gezonden een arbitrage- verdrag tusschen Frankrijk en Argentinië, dat heden geteekend is. Allerlei. Te Pest heeft een zonderling, die 't vorig jaar gestorven is, zijn vermogen van twintig millioen geschonken aan een stichting tot steun van middenstanders, die buiten hun schuld in 't ongeluk geraken. P a r ij s, 7 September. De aviateur Weyman is heden morgen met een passagier uit Saint Cloud naar den top van de Puy de Dóme vertrokken. Hij landde op 10 K. M. af stand voor het doel. Volgens de Intrausigeant heeft hij het we reldrecord voor de vlucht met een passagier gemaakt, door zonder stoppen 220 kilometer af te leggen. Een nieuwe vinding. Een vliegmachine die dadelijk van den grond kan rijzen als een ballon en op dezelf de wijze daalt, die zoowel achterwaarts als voorwaarts kan vliegen, in de lucht kan blij ven stilstaan en ze6 passagiers kan vervoeren, ie, volgens de „Daily Mail", uitgevonden door een jong Iersch ingenieur. De des kundigen, die het model voor de machine zagen, waren er zeer mede ingenomen, maar meu zal zich eerst een definitief oordeel kun nen vormen ais de machine, die op ware grootte nu in het geheim wordt vervaar digd, is geprobeerd. Slechts is bekend, dat de machine op gyro6copiscJi beginsel rust In tal van lauden zal octrooi worden geno men. 40 DOOR RUDOLF HERZOG. „Zeg," viel zij hem in de rede, en zij. voelde dat zij voor luaar mam sprak, teir- wtijl zij een toon van waardigen ernst aan- filocg, ,,ÏS' 't in de vijf jaren van je huwe lijk al voorgekomen., dat je de toelage, die papa je heeft toegedacht, iets later dan op den bepaalden dag hebt. ontvangen of dat er ook maar één cent aan ontbrak? Niet? Nu wees dan zoo goed, geen ver moedens te uiten, vóór dlat je daarvoor goede gronden hebt. De goede naam van een koopman grondt zich op het vertrou wen, dat men in hem stelt. En Vanhei.1 heeft dat vertrouwen altijd nog gevon den." „Zooails u wilft, manna. Ik had alleen maar over de mogelijkheid willen spre ken. Als iemand reden heeft om zich te verheugen over den bij voortduring goe den gang van papa's zaJcen, dan ben ik 't toch, want schrik maai' niet ik kom weei met een verzoek om hulp. 't Is noo- dig, dai ik met kracht mijn rijoefeningen hervat. Dat kan ik natuurlijk niet op een ouden biek doen, daarvoor heb ik een eigen rijpaard noodig; eu, bij een rijpaard boort tuig en een zadel. Van stalhuur spreek ik nu nog niet eens. Mag ik nog «ene op u rekenen, mama?" Mevrouw Vanheil hie-ld* zich goed. Zij overwon haastig het gelvtoel vain schrik, dat zich van haar meester maakte. Den geliefden man daarginds geen nieuwe zor gen op het hoofd laden en er voor waken, dat hij niet in verlegenheid kwam tegen over zijn schoonzoon. Zonder zich verder t© bezinnen, besloot zij dadelijk den wensch te vervullen, uit hetgeen zij be spaard had op de uitgaven voor het huis houden. „Natuurlijk kun je op mij rekenen, maar op één voorwaarde." „Waaraan ik mij zeker zal houden, lieve mama." „De kinderen behoeven er niets van. te weten. Frits wordt mij toch al te weel derig. Je krijgt dus het geld van mij en je spreekt er met niemand over, ook niet met papa." „Ik dank u hartelijk," zeide hiji, ter wijl hij haar hand kuste, „en ik beloof u, ik zal er met niemand over spreken." Erica kwam op dit oogenblik juist uit de gang Zachtjes deed zij de deur open. „De jongeus slapen. Maar papa wordt, wakker, gnuwl Ik zal Manga ook waar schuwen." Uit beide kamers slopen zij terug naar de huiskamer, terwijl de officier zich op de pianokruk zette en mevrouw Vanheil met haar dochters, die den arm om haar hadden heen geslagen, voor de piano ston den. Robert Twersten, echter, zat in zijn stoel en liield zijn handen stijf om zijn knie gevouwen. Mevrouw Henriette Vanheil fluisterde luaar kiudern haastig eenige woorden toe; haar gezicht stond weer opgewekt en vroo- lij'k. De slaper bewoog onrustig het hoofd, knipte met de oogleden en sloeg daarna de oogen op. De dames zongen inmiddels zoo kalm een Kerstliedje, alsof zij den geheelen avond hadden gemusiceerd. Martin Van heil luisterde met aandacht toe. „Wet zang je daar een aardig liedje I Dat zongen wij ook in mijn jeugd. Ik heb zeker een tijd zitten droomen, want het begin heb ik niet goed gehoord." „Ach, jawel, vader! 't Doet ons plei- zier, dat u 't aardig vindt." De heer des huizes richtte zich uit zijn stoel op en streek zich door zijn grijze ha ren. „Ik ben toch zeker met mijn gedachten afwezig geweest. Je mo©t een ouden za- kennam maar verontschuldigen, Robert., dat hij altijd zijn werk in 't hoofd heeft. Maar dat ben je ook wel gewoon van j© vader." „Ik heb een preitigen avond gehad, me neer Vanheil." „Zoo, dat doet mij genoegen, maar waar is onze vriend Rochus gebleven? Hij is toch nog nog niet weggegajan?" „Ach, hij wordt wat oud, vader," zeide Manga Lachend „hij is op zijn stoel in slaap gevallen en toen is hij maar gauw weg gegaan, opdat u 't niet zoudt merken." „Je zou zeggen 1 Op zijn stoel in slaap gevallen! Wacht maar, llochusje, morgen zal ik 'e wel krijgen 1" Vergenoegd wreef hij zich de hamden. Robert Twersten stond op om afscheid, te nemen „Jamnier," zeide de oude Vanheil, „dat je morgenavond niet kunt komen; dan versier ik den Kerstboom voor de jongens. Dat is heusch de moeite wiaard om te zien. Maar misschien kun je met Kerstende wel een uurtje komen Veel groeten aan pa pa." „Ik zal je uitlaten, Bob Het dienst meisje is al gaan slapen." Beneden, bij de voordeur, bleven zijt staan en gaven elkaar de hand. „Ik heb cr eens ernstig over nagedacht, Marga," zeide Robert Twersten, „je offert je geheel op voor je familie en ik dacht nog wel, dat je mij lief hadt." „Het is geen opoffering," zeide zij, „en mocht je gelijk hebben met te denken, dat jk je liefhebzou ik dat dan beter kun nen toonen dan door zorg te dragen, dat de firma Martin Vanheil weer tot bloei komt?" „Wat bedoel je, Marga?" „Als ik je liefhad, zooals je denkt-, zou ik willen dat je trotseh op mij zoudt kun nen zijn, jij èn de firma K. R. Twersten. Ik wil niet als verliespost in je grootboek komen. Goeden nacht, Bobl" „Goeden nacht," zeide hij, dralend. Daarop ging hij weg. HOOFDSTUK IX. Gedurende dc maand Januari was liet sei zoen in Hamburg in vollen gang. Onophou delijk volgden de avondfeesten elkander op. Dc handelskoningen, de grool-reeders, dc chefs der groote scheepvaartmaatschappijen, de directeuren der eerste bankiershuizen, allen hadden dc salons in hun villa's en pa leizen geopend. Eiken avond stond een file van rijtuigen voor de schitterend verlichte huizen en dc dragers van oude Ilamburgsche namen stegen, door d? vooruitstekende por tieken, trotsch als vorsten, de breede trappen op ten geleide van hun dames, de schoone, ge zonde vrouwen van Hamburg, de slanke dochteren van Albion of de donkere, uit- heemsche schoonheden. De huizen der rij ken straalden van .♦•lit en glans en waren vervuld van welriekende geuren en de vroo- lijke tonen van muziek. Met putte met volle hand uit dc rijkgevulde beurs, en dezelfde hand, die gedurende den dag met taaien ijver had gewerkt om zelfs de kleinste som tc verdienen, gaf zonder aarzeling rijkelijk het geld uit voor de feesten. Angële Twersten gevoelde zich nooit ge lukkiger dan in deze dagen. Al haar tijd en al haar gedachten waren in beslag genomen. Reeds des morgens bij het ontwaken begon nen de ernstige onderhandelingen met de nieuwe kamenier, die getoond had een kun stenares op hel punt van costumes te zijn door de meest verrassende creaties tc be denken. Uit een half dozijn avondjaponnen kon zij dertig toiletten samenstellen. Eiken avond ontmoette men toch weder dezelfde menschen of een deel daarvan, en Angële wilde nimmer in hetzelfde toilet verschijnen. Het was de eenige roem waarnaar zij streefde om dc pracht van den cenen avond i door die van den anderen te overtreffen, I bij elk feest als een nieuwe verschijning te I komen en altijd bewonderenswaardig schoon 1 en jong te blijven. I Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1