Beleg van Haarlem. METHORST VAN LUTTERVELD, DANS INSTITUUT J. DE LANGE. I'anorama. Plantage Middenlaan [over Aitis] Amsterdam. Van Helle's Koffie STADSNIEUWST Uit den omtrek. .entf ,:^„rZi^f ti„ss"C! cn arbeid dcr ZZl Mmï,°I!1'rWa,arU" Weêr aan lichl k°m', b°» ADVERTENTIËN. Leveling van Aardappelen. Eenige KAASSTELLINGEN, net Meisje, KEUKENMEID, Zitting lit aangillB en hBsprehing van tem: Kassiers en Commissionairs ln Effecten. (Commanditaire Vennooten H. OYENS ZONEN, te Amsterdam.) Amarsfoort, Baarn garandeert prys en kwaliteit, omdat ze VERPAKT wordt verkocht. P R IJ Z E N s ROODMERK 66 cents per pond ZWARTMERK. 62 GROENMERK 60 PAARSMERK 56 No. 8 54 No. 952 No. 1048 Vraagt Uwen Winkelier. \jm Adam in Ballingschap. Te Losser ontstond Zondag brand bij den arbeider II. Knol. Huis en inboedel werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Oorzaak van den brand onbekend. In den nacht van Zondag op Maandag ont stond door onbekende oorzaak brand in een blok van vijf woningen, gelegen in de Sligte, op de gemeentegrens van de Stad- en Ambt- Almelo en toebehoorende aan M. de Jager. De brand was uitgebroken op den zolder van het perceel, bewoond door M. Uitslag. De brand bleef tot een paar zolderingen beperkt. Zeer groot is evenwel de waterschade, toege bracht aan woningen en meubels. Vooral in het naast Uitslag gelegen eierenpakhuis werd zeer groote schade aangericht. Alles was ver zekerd. De omgeslagen schokker. Men schrijft uit 's Gravenhage: Dinsdagavond half tien bij harden wind, dik van regen en zware branding vóór en in de haven werd door den kapitein van de sleepboot Staalduin aan den seinwachter der visschcrshaven gerapporteerd, dat een schok ker vóór de haven was omgeslagen. De gereed liggende motorreddingboot jhr. Rutgers van Rozenburg vertrok onmiddellijk met de bemanning, beslaande uit schipper Klaassen, monteur Kamp, stuurman Klaus- sen, havenbedienden Zwart en Dijkhuizen, en werd onder zeer moeilijke omstandigheden een uur op de plaats des onheils rondge- stoomd, doch noch menschen noch vaartuig werden gevonden. De directeur der haven met den chef van dienst en eenige afvarenden van schokkers maakten een ronde up het strand en vonden eenige wrakstukken, waaronder een stuk hout met het merk U K 72, bezuiden de haven. Aan boord van dit vaartuig bevonden zich vier menschen: de schipper, twee knechts en een jongen. De lijken der drie laatsten zijn heden ochtend gevonden, twee aan het strand en één op de glooiing van de visschcrshaven. De naincn der opvarenden, wier lijken hedenochtend zijn gevonden, zijn: Jan Schraal, IS jaar, Cornells Weerstand 43 jaar en P- Kroon, 34 jaar. Vermist wordt nog Jan Rakker, de schip per, 67 jaar liet vermoeden bestaat dat de schokker, in den feilen regen van Dinsdagavond, tegen het Zuiderhavenhoofd is geslagen en toen is ge kanteld. School- an KarknicKvca, Dr. J. W. Moll, rector-magnificus der Rijks universiteit te Groningen, zal den 19den September, des namiddags te twee uur, in de Aula der Univer siteit eene redevoering uitspreken en verslag geven van de lotgevallen der Universiteit in het afgeloo- pen studiejaar, om daarna zijne waardigheid over te dragen aan den heer dr. R. A. Reddingius. De aftredende rector-magnificus der Techni sche Hoogeschool te Delft, prof. S. G. Everts, zal Maandag 19 September zijn ambt overdragen aan zijn opvolger, prof. dr. J. Cardinaal, met het uit spreken eener rede over gewapend beton. Partijdigheid? Naar aanleiding van de benoeming tot gewoon hooglecraar in de afdee- ling scheikunde, technologie en mijnbouwkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het onder wijs in technische hygiëne van dr. J. G. Sleeswijk, arts te 's-Gravenhage, ontving Het Volk uit Delft een schrijven, waarin groote verwondering wordt geuit. De heer Sleeswijk, de benoemde, zoo ver zekert men aan het blad, is op het gebied van de technische hygiëne, de beroepsziekten enz., in welke vakken hij onderwijs te geven zal hebben, een on bekende. Hij was dan ook noch door de hoog leeraren der betrokken afdeeling van de Delftsche Hoogeschool, noch door de curatoren dier Hooge school aan den Minister ter benoeming voorgedra gen. Deze beide colleges hadden voor de bezetting van dezen nieuwen hoogleeraarszetel aanbevolen den S. D. A. P.-er L. Heijermans, arts te Amster- 11.11., B^U.l II I m dam en privaat-docent iu de leer der beroepsziek ten aan de Gemeentelijke Universiteit aldaar, door zijn talrijke publicaties op dit gebied de allereerst aangewezene voor deze benoeming, terwijl het bui tengewoon talrijk bezoek der serie lezingen, die hij te Delft op initiatief van de Sociaal-Technische Ver- eeniging van Democratische Ingenieurs en Architec ten over technische hygiëne gegeven had, een groote belangstelling der studenten juist in zijn onderwijs had getoond. Te Delft is men dan ook vol verbazing over deze benoeming, zegt het blad. Voor het feit, dat Minis ter Heemskerk zich niet aan de adviezen van pro fessoren en curatoren gestoord heeft, vindt men daar slechts als reden Heijermans' politieke over tuiging. Dit zou zeker al heel erg zijn. Door uit een overweging van zoo kleingeestigen aard het be lang van het onderwijs te schaden, heeft de Minis ter zich zeker al een uiterst benepen regeerder ge toond, meent Het Volk. Ten overvloede heeft het blad zich bij den heer Heijermans zeiven nog vergewist van de volstrekte juistheid der feitelijke mcdedeelingen, die hierboven gedaan werden. De heer S. Postma is voor het studiejaar 1910/11 benoemd tot adsistent van den hoogleeraar dr. A. Smits, bij diens onderwijs aan de anorganisch- chemischc afdeeling van het scheikundig laborato rium aan de universiteit te Amsterdam. N. Brouwer. Gisterenmiddag nam de heer N. Brouwer, sedert 1 Mei 1902 directeur der kweek school voor onderwijzers en onderwijzeressen te Leiden, afscheid uit zijne betrekking, welke hij op zoo verdienstelijke wijze heeft vervuld. De foyer der Stadsgehoorzaal was feestelijk ver sierd en daar werd de heer B. met zijn gezin door verschillende corporaties en personen ontvangen. Namens het gemeentebestuur richtte de wethou der van onderwijs, de heer J. A. van Hamel, waar- deerende woorden tot hem. Prof. Van de Sande Bakhuyzen sprak hem toe als voorzitter der plaat selijke schoolcommissie. Bij monde der leeraren en oud-leeraren bood de heer P. Werkman hem een album met etsen van Hofstede de Groot aan, de heer P. G. Hoeks, die namens oud-leerlingen het woord voerde, vereerde den heer B. een Friesche klok, terwijl hem namens de leerlingen een draaien de boekenstandaard aangeboden werd. Ook werd de heer B. nog door den heer W. Koops Azn. toegesproken uit naam der hoofden van scholen. Nieuwe school. De Raad der ge meente Haarlem stond gisteren een belrag van f 83,000 toe voor den bouw van eene nieuwe open bare lagere school, waaraan een 7e klasse zal wor den verbonden. 's-G ravenhage, 14 Sept. Stuurlieden examens. Geslaagd, lsle stuurman, J. A. Hazewin- kel, H. A. van Heukelcm, C. I. Köpckc, C. J. de Kup. Groote stoomvaart, 31e stuurman, D. N. Kui pers, H. K. J. v. d. Vegt. Het provinciaal kerkbestuur van Groningen der Ned. Herv. Kerk heeft tot het predikambt toe gelaten de heeren P. de Vey Mestdagh, candidaat de universiteit te Utrecht, en G. Ypeij, candi daat te Groningen. - Uit 't 18" jaarverslag van den Bond van Evan- gelisatiën in- en ten bate der Nederl. Ilerv. Kerk blijkt, dat het aantal der aangesloten evangclisatiën thans 58 bedraagt. De laatstewelke zich aan sloten, waren de posten Vledderveen (Gron.) en Ilavelte (Dr.); die te Appingedam kon wegens het beroepen van een rechtzinnigen predikant gesloten worden. Voor den arbeid in alle evangelisatiën was in het afgeloopen boekjaar noodig pl.m. f 60,000, waarvan een bedrag van f 24,216.33 door collecten werd verkregen. Het andere kwam uit de evangelisatiekringen zelf en uit de Bondskas. In kas was f 4186.30. 55 posten ontvingen ieder eene gratificatie van f 65 en drie van f 130. Bunschoten. Door den kerkcraad der Geref. Kerk A werd het volgende 3-tal opge maakt: S. Datema van Vlaardingen, S. O. Los van Nieuweroord en B. v. d. Werf van Har- lingen. Barneveld. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat in den tuin van het be kende pension „Mario" alhier thans nog een perk met heerlijk rijpe aardbeien wordt aan getroffen, terwijl ook planten nog in vollen bloei staan. E r m e 1 o. Door eenige militairen werd op hunne oefeningen in een boschje nabij Groe- venbeek een fiets gevonden. Later bleek, dat deze ontvreemd was van een pensiongast van den heer S. alhier. Door de goede zorgen van de politie is de eigenaar weder in het bezit ervan gekomen. S o e s t d ij k. Zooals reeds gemeld is, zal II. M. de Koningin morgen middag met II .D. gasten de Koningin en de Koningin van Bel gië, van uit Amsterdam een bezoek brengen aan H. M. de Koningin-Moeder. De vorstelijke personen worden ongeveer te half een hier verwacht. Bij het internationaal kegelconcours in „Bellevue," te Amsterdam, staat U. D. I. van hier nog no. 1 in den korpswedstrijd. De stand van het kampioenschap van Am sterdam en personeele wedstrijd was gisteren: No. 4, A. Ncfkens met 115 punten, no. 18, P. van Achlerbergh met 102 p. Op de Groene Kruis-tentoonstelling te Utrecht werd de Amersfoortsche Houtwaren- fabriek bekroond met een bronzen medaille voor haar inzending van een verbed-bran- card enz. De win ter verpleging in het kolonie huis „Zwartend ij k" te Eg mond aan Zee. Wie iets voelt voor Gezondheidskolonies en dat zijn er tegenwoordig velen moet het een genot zijn het mooie Zwartendijkhuis rond te wan delen. 't Is in deze model-inrichting altijd stemmingvol. 's Morgens, als de kinderen ontwaken, 's middags als de kleinen aan hel dere tafels in de groote eetzaal zich ten disch scharen en 's avonds als ze de vele slaapzaal- tjes vullen. De zomer-verpleging is weldra afgeloopen. Op 1 October begint bij een voldoend aan tal kinderen de najaars-kuur. De verpleging ondergaat dan eenige verandering. De uit den aard der zaak zwakkere kinderen, die een verblijf van 8 of meer werken behoeven, vereischen meer oppassing, sommige zullen een rustkuur moeten ondergaan en andere een speciale behandeling behoeven. De regen dagen en de lange avonden zullen het werk der geleidsters verzwaren. In de beschutte duinvallei kunnen de kinderen nog spitten en graven. In huis echter, waar de zeelucht door dringt in de hooge zuid-kamers en veranda's moeten ze worden beziggehouden met zang en spel, met handwerken en sloyd. Misschien zal hel noodig blijken de patiëntjes, die heel lang blijven een of twee uur per dag in de hoofdvakken te onderwijzen, terwijl de groo te tooverlantaarn een prettige en leerzame afwisseling zal geven in de winteravonden. Op 't oogenblik zijn nog lang niet alle plaat sen bezet. Dat is erg jammer. Herhaaldelijk wordt ons verzekerd, door medici en onder wijzers, dat het aantal kinderen legio is voor wie zoo'n najaarskuur een weldaad en een behoud zal zijn. Door de kolonie-artsen wer den ze ons bij elke zomergroep aangewezen, die een nakuur dringend noodig hadden. Het publiek, dat gewoon is zich voor zwak ke en arme kinderen te interesseeren, is wel licht nog niet voldoende vertrouwd met het denkbeeld van najaars- en winler-verpleging aan zee. Moge dit stukje er toe bijdragen om de kennis te vermeerderen van de heil zame werking der zeelucht, ook des winters. Kindervrienden, geneesheeren, besturen van ziekenhuizen, Groene- en Witte Kruisafdee- lingen kunnen kinderen plaatsen, zoowel als ouders, die zelve de kosten betalen. En die kosten zijn gering. Het diploma van de Zwemschool is uit gereikt aan: J. E. Eilerts de Haan, C. Kan, P. B. Ph. M. Smolders en B. J. C. Smolders. De tempeartuur van het water was he den morgen 7 uur 58 graden Fahrenheit. Gevonden voorwerpen: 1 ijzeren schroevendraaier. 1 blikken paardenpoot. 1 zilveren pijpuitnaler. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in don morgen van 15 September 1910. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste stand 772.6 te Stornoway; laagste stand 758.7 te Ilanaranda. erwachting tot den avond van 16 Sept.: Zwakke tot matige N.-O. wind. Half bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Stijging van tem peratuur. Boekbeoordeeling. De Gilden. (Serie „Uit onzen Bloeitijd'), door dr. P. J. Blok, uitgave Hollandia Drukkerij te Baarn. Kort en goed wordt hier het Gildewezen en zijn geschiedenis uiteengezet, welke geschiede nis een nieuwe periode intreedt met onze heden- da agsche vakvereenigingen. Waar zijn en waarheid spreken, door A. H. Gerhard, uitgave als boven (Serie Pae- dagogische Vlugschriften). Inderdaad een opvoed kundige les wordt hier gegeven, die betrachting verdient en geleerd moet worden door vaders en moeders in de eerste plaats. Godsdienstige Opvoeding, door K. Geertsema, uitgave als voren (Serie Redelijke Gods dienst). Goed bedoelde, ernstige woorden, die in onzen tijd, waarin het materialisme in de opvoe ding te diep doordrong, wel eens gezegd en over dacht mogen worden. Uit de Remonstrantsche Broeder schap, red. Dr. J. A. Beijerman, uitg. A. H. Adri- ani te Leiden. De Sept.-afl. bevat o. a. Sermoen van een priester van de orde der Jezuicten, gehou den in 't jaar 1578 te Milaan, Encycliek, door den ex-priester dr. V. D. Brink, Genestet-herinnering door Mr. Spin, Arminius-hulde (plaatsing van een gedenkplaat) en de gewone rubrieken. De Wachter, red. D. Drijver, uitg. J. Clau sen te Amsterdam. De Sept.-afl. bevat Kwade Schijn door A. Junod, Voortzetting van de Groote Beroe ring van 1739, door Schade van Westrum, en de gewone rubrieken. Het Nieuwe Leven, red. C. Meijer, uitg. Joh. Voogd te Haarlem. De laatstverschenen afl. bevat een drietal stukken: Theosophie door den redacteur, Klassenstrijd door A. Withof en Het Ge bed door Ilille Ris Lambers. Inzonderheid de ge- dachtenwisseling tusschen dr. Lambers en den re dacteur getuigt van evenveel welwillendheid als ernst als vroomheid aan beide zijden. Zij zal ook derden tot nadenken stemmen. Tuberculose, orgaan der bekende Vgreeni- ging, die o. a. op de Utrechtsche tentoonstelling van hel Groene Kruis zoo goed uitkomt, red. W. J. v. Gorkom (bureau Statenlaan 72 's-Gravenhage). De thans voor mij liggende afl. bevat o. a. Zomerher- inneringen (naar het Fransch van dr. Plieque), de Biologie van den tuberbacil (uit het Engelsch), Op gaaf van plaatselijke organisaties tot bestrijding der tuberculose in ons land, Ontwerp Statutenwijziging (voor de alg. verg. op 25 Sept.) Een nuttig tijd schrift, dat een goed doel beoogt, een zaak, die aller steun verdient. Schoonheid en Opvoeding, red. Dy- serinck, Hcyermans en Ros, uitg. Uitgeversmaatsch. Ontwikkeling, De Ruyterstraat 37, Den Haag. De Sept.-afl. bevat een art. over Huisvlijt, waarin een min gunstig oordeel geveld wordt over de Scheve- ningsche Tentoonstelling, wat betreft de onvoldoen de organisatie en waarin gewezen wordt op het verschil tusschen huisvlijt en kunstnijverheid. Een ander art. over Rhytmischc Gymnastiek, belangrijk omdat het een tegenhanger vormt met ruwe sport, waartoe onre tijd overhelt. In het Bijblad een teenswaardtg s,uk ovcr Latlige en Misdadige Kin- De Vrouw en haar hul,, red EU, M. Rogge. iutg. Holkema en Warendorf te L,te?: datn De Sept-all. herat onder meer: Ons hS, en S m* Cme'h°dc De Cocl> afbeeldingen. Nieuw Vrouwenleven, red. uitg Daisv E. Junius, te lleelsum. De Sept-all. beval een art Rubriek"' stre™>". "n dienstboden-blaadje. In 'li VOOr ercn" een interview, hetwelk de Redacteur van de Surinaamsche Bode had met den 'C Paramari1»- I» „Cosmopoliüsche Caramels een en ander over Florence Nightingale en over de Kontngin.Moedcr Christina van Spanje D' "ollandsche Lelie, red. A de Sa- vornin Lohman uiig. L. J. Veen, te Amsterdam. Het nr van 7 Sept. bevat o. a. een art over het Lvenredig aandeel der Vrouw in het Ouderlijk Ge- i.'T"?'.™ "Uil Christelijke Kringen", roman door de Redactrice, een lezenswaard stuk over Bnevcn var Tine Doitwcs Dekker aan me- zoowel Multaluh als zijn vrouw als 't ware uit éfn geest gegoten, ol minder dichlerUjk gezegd, met é,n sop overgoten warenbeiden overspannen zenuw, achtig, ziekelijk, bij elkadr bchoorend, gedoemd te. gelijk om elkanders noodlot te worden. Voort, de gewone rubrieken. „°P Hoogte, red. J. C. Waal, bureau Damrak 98 te Amsterdam. De Sept.-afl. geeft te aanschouwen o. a. den brand te Brussel, Maasdiik's vliegmachine, allerlei kiekjes uit Aalsmeer, den wondertuin met de gesnoeide boompjes incluis, een en ander met beschrijving. Voorts gefll. artikelen „Langs de Zweedsche Kust", „Brussels Wereld tentoonstelling", „Cadettenleven", enz. Als kunst- bijlage „De Schoone Lezeres", en eindelijk de ge wone rubrieken. Het Leven, red. F. v. Erlevoordt, bureau Rokm 2, te Amsterdam. De laatstverschenen afl. be vat als kunstbijlage J. Zon's „Bandcnsleeper", als feuilleton „Een vrouw per advertentie" en art. over een Zeiltochtje in Friesland (met illustraties), Jubi leum van Zuster Debrus, In Memoriam Van Maas dijk (met portretten), Louis Apol's Jubileum (met portret), enz. enz. II u i s e 1 ij k e kunst, uitg. G. Dikkers Az. te Meppel, red. voor Huisvlijt in 't Algemeen F. W. Drijver. Bij de laatstverschenen afl. zijn een viertal groote patroonplaten bijgevoegd, die den huisvlijters welkom zullen zijn. Ondergeteekendc schreef een hoofdart. over aard en inrichting van Huisvlijt-Ten- toonstellingen (met een foto van de laatstgehouden Naarder huisvlijltenloonstelling). Een zestal afbeel dingen voor vulling van zoogenamden Sofahoek. Voorts .eerste les" in kantklossen en beschrijving van Peddingriet-vlechtwerk. Voorts een en ander over spinnen in vroeger tijd, over amateur-fotogra fie, enz. Voor 't jonge volkje, de Kinder wereld, Voor de Kinderkamer, de drie bekende tijdschriftjes voor de jeugd onder red. van S. Abramsz, uitg. P. v. Belkum Az. te Zutfen. Als bijlage „De Avonturen van Baron von Münch- hausen. Respectievelijk zijn deze tijdschriftjes in hun 36ste, 28ste en 17de levensjaar, 't geen op zichzelf genoeg zaam voor hen pleit. Trouwens, zij worden goed verzorgd. Buitenleven, weekblad voor huis en hof, red. K. 'Siderius, uitg. M. Olivier te Amsterdam. De laatste afl. handelt over Kamerplanten, Waarde der Groenten, Oude Kippen, Jonge Worteltjes, Begieting en Bemesting, altemaal dingen die van belang zijn voor den buitenman en voor den stedeling, die zich de weelde van grooter of kleiner tuin mag veroor loven. Our Magazine, (met bijbehoorend The Childs Companion) edited by the Publication Com mittee of the Scotch Church to Rotterdam, hon. seer. Mr. J. C. Schenk, Rob. Fruinstr. Ook nu weêr aardige, onderhoudende lectuur voor jong en oud, hier en daar van illustraties voorzien. Naarden, Sept. '10. F. W. DRIJVER. De Intendant bij de 4e Divisie zal op Woensdag 28 September e.k., des mid dags te twaalf ure, in het militair magazijn van levensmiddelen (Infanterie-kazerne) te AMERSFOORT, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, in het openbaar aanbesteden De levering van Aardappelen, ten behoeve van de Soldaten-mena ges te AMERSFOORT, gedurende het tijdvak van 1 November 1910 tot en met 31 Mei 1911. De Aardappelen zullen door den aannemer in de kazerne moeten worden afgeleverd. De Algemeene Voorwaarden voor de levering, vastgesteld bij de Beschikking van den Minis ter van Oorlog van 13 November 1906, VI Afd. No. 117, on gewijzigd bij de Beschikkingen van 4 September 1907, VI Afd., No. 251, van 6 April 1908, VT Afd.No. 340 en van 16 April 1910, VI Afd., No. 257, zijn verkrijgbaar bij de Firma de Gebr. VAN CLEEF te 's-Graven hage, tegen den prijs van f 0.25 per exemplaar. De Majoor-Intendant, C. M. DE KANTER. Tegen elk aannemelijk bod TE KOOP De Kaasplanken zijn breed 28 en 36 cM. en lang 5.10 en 5.50 M. Brieven letter M., bureel Leidsch Dagblad, Leiden. Gevraagd te Amsterdam 1 Nov. P. G., beneden 25 jaar, goed kunnonde koken, voor liet koken en eenig huiswerk, in klein gezin, groot huis bewonende, waar ook meid huishoudster is. Fr. br. lett. A. M. boekh. ANKEN, Amstelstraat 47, Amsterdam. Verlangd te Zeist met Nov. een fatsoenlijke bekwame ook voor huiswerk, van goede getuigen voorzien. Brieven letter X 3170, Zeister Boek- en Kunst handel, Zeist. Echt Victoriawater OBEHI AHNSTEIN van 12—5 uur, in de Concertzaal „De Arend". Geheel vernieuwd door den beroemden Kunstschilder A. M. GORTER. Gedurende de geheele maand September, zoo wel op Zon- als op 'Werkdagen is het PANORAMA. „HET BELEG VAN HAARLEM", tegen slechts 35 Ct. te bezichtigen. MOLL1BUSI1IA Al 8ê. - Ta! aftaan 141. Verschaffen Wissel- en Credietbrieven op Binnen- en Buitenland. Assurantiën. Administratie. MUURHUIZEN 1$. Talafaan 40. In UTRECHT ot omstreken zoekt een beschaafd Hew, P. G., met prima ref. een Werkkring wan Administratiewen aard, desverlangd tegen zekerhoidsstellingis ook genegen tot geldelijke deelneming, onder over een te komen voorwaarden. Fr. br. met volledige inlichtingen onder no. 900 bij den Boekh. M. v. d. BERGE te Arnhem. v B'j den CHgever D. BOLLE, Hang 93, te Rotterdam, verschijnt in 28 A 30 Afleveringeu ad slecht* 20 cents elk BURGERLIJKE BOUWKUNDE -- HOUTBEWERKING -- Groot Hand- en Leerboek ten dienste van Timmerlieden. Aannemers. Uit voerders, aanstaande Bouwkundigen e. a., door L. BOSMAN. Met ruim 1400 Figuren, naar oorspronkelijke Teeke- ningen van don Schrijver. Am «hlIrAon ln de gelegenheid Um e'Keen te stellen, kennis te maken met dit monumentale werk, is bij eiken Roekhandelaaralsmede bij den Uitgever een Procfaflevering ter inzage te bekomen die men mag open snijden en lezen zonder zich daar voor tot iets te verbinden. Él |i ■Tl Hef besfe ,Mondwafer fer Wereld lM Schouwburg Utrecht. W.V. HET TOONEEIJ. DireotieWILLEM ROYAARDS. Maandag 19 September 1910. 154ste Voors'elling van Treurspel in 5 bedrijven. van J. VAN DEN VONDEL. De dans «Ier engelen ingestudeerd door Mej. W. WESSELS. Rogie: WILLEM ROYAARDS. Muziek van HUB. CUIJPER8. Aanvang half acht nre. Prijzen «Ier Plaatsen Balcon f 2.25, Stalles en le Amph. 2.lo Zijloge f 1.75, Baignoires en 2e Amph. f 1.50. Parterre f 1. 3e Amph. f 0.80, 2e Z\jloge f 0.75, 4e Amph. f 0,50, Gaandery f 0.80. Plaatsbespreking: Voor aandeelhouders Vrijdag van 10 tot 12 uur; voor het publiek denzeUdon dag (na loting) van 1 tot 3 uur; verder Zatordag en Maandag van 10 tot 1*2 on van 1 tot 8 uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3