BIJVOEGSEL Amersfocrtsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAN Vergadering van den gemeenteraad van Dinsdag 30 Augustus 1910, des voormiddags te half twee uur. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barcliman Wuytiers. Tegenwoordig de heeren: M. L. Celosse en T. Sanders, wethouders, de heeren H. Kroes, M. R N. Oosterveen, J. W. Jorissen, A. A. Ha mers, A. M. Tromp van Holst, A. H. van Kalleen, N. Veis Heyn, C. J. Plomp, S. J. van Duitven, W. Salomons, D. Ruys, J. C. Rolan- dus Ilagedoorn, en later de heer H. W. van Esvcld, en <le secretaris mr. J. G. Stenfert Kroese. Afwezig de heeren D. Gerritsen en R. G. Rijkens. De Voorzitter stelt voor, de notulen van de vorige vergadering vast te stellen. De heer vanDuinen. Mijnheer de voor zitter, bij de correctie van het verslag is mij iels ontgaan, dat ik gaarne wil mededeelen. Dc Voorzitter. Ik moet opmerken, dat de notulen in behandeling zijn. Dc heer vanDuinen.Is het verslag dan niet een onderdeel van de notulen? De Voorzitter. Neen. De heer van Duinen. Dus heeft het ver slag feitelijk geen officieele waarde. De Voorzitter. Hebt u eene bemerking op de notulen? De heer van Duinen. Dank u. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen zijn de navolgende stukken: a. Een schrijven van Zijne Excellentie den minister van Binnenlandsche. Zaken van 19 Augustus 1910, no. 5920, afdeeling II. M. O., waarbij medegedeeld wordt dat het raadsbe sluit van 3 Augustus 1910, no. 231, voor zoo veel noodig wordt goedgekeurd. Wordt z. s. en z. h. o. voor kennisgeving aangenomen. b. Besluit van heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht van 15 Augustus 1910, 3e afdee ling, no. 3168/2172, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 3 Augustus 1910, no. 233, be treffende onderhandsche verhuring van het perceel, kadastraal bekend gemeente Hoog land, sectie A. nos. 529, 530 en 531. Alsvoren. c. Besluit van heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht van 15 Augustus 1910, 3e afdee ling, no. 3219/2111, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 3 Augustus 1910, no. 242, strekkende tot vaststelling van het 4e en 5e gedeelte van het primitief kohier der inkom stenbelasting, dienst 1910. Alsvoren. d. Besluit van heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht van 22 Augustus 1910, 3e afdee ling, no. 2268, strekkende tot verdaging van de beslissing omtrent het raadsbesluit van 28 Juni 1910, no. 192, betreffende de vaststelling eener bouwverordenihg. Alsvoren. e. Verslagen der afdeelingsvergaderingen van den raad en antwoord van Burgemeester en Wethouders betreffende de loonregeling van werklieden, werkzaam aan de gasfabriek, bij de reiniging en de fabricage en de agen ten en nachtwakers der politie. Wordt z. d. en z. h. o. besloten te behan delen bij punt 7 van de agenda. f. Van Burgemeester en Wethouders het ont werp van de gemeente-begrooting voor 1911 met memorie van toelichting en bijbehoorende nota. Wordt z. d. en z. h. o. verzonden naar de afdeelingen. g. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende de oprichting van een han delsschool. Alsvoren. h. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verbouwing en uitbreiding van het gebouw voor de Iloogere Burgerschool. Alsvoren. i. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot herziening der salarisregeling voor het personeel lager onderwijs, personeel open bare werken, secretarieambtenaren, politie ambtenaren, directeur van den gemeentereini gingsdienst, klerk van den gemeente-ontvan ger, boschbaas op Birkhoven en personeel gas fabriek. Alsvoren. j: Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het bouwen van een nieuwe boter- en eiermarkt. Alsvoren. k. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot uitbreiding van den dienst der ge meente-reiniging. Alsvoren. 1. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders naar aanleiding van adressen betreffen de: 1. wijziging van de schoolgeldheffing voor de scholen le soort; 2. het leerplan dier scholen. Alsvoren. m. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende een verzoek van de afdee ling Amersfoort van de Maatschappij tot be vordering der toonkunst tot het geven van subsidie voor zangonderwijs. Alsvoren. n. Van het Burgerweeshuis dc rekening en verantwoording over het dienstjaar 1909. Wordt z. d. en z. h. o. besloten te stellen in handen van de commissie voor het nazien van de rekening. o. Van het Burgerweeshuis de begrooting voor het dienstjaar 1911. Wordt z. d. en z. h. o. verzonden naar de afdeelingen. p. Van de Oud-Bisschoppelijke Clerozie het jaarverslag der inrichting voor bijzonder hoo- ger onderwijs dier Clerezie. Ter secretarie ter inzage van de leden. q. Van de agenten van politie der derde klasse, speciaal voor den nachtdienst, een adres waarbij zij verhooging van jaarwedde verzoeken. Te behandelen bij punt 7 van de agenda. r. Van B. H. Peteri eene dankbetuiging voor zijne benoeming tot tijdelijk leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde en de Ge schiedenis aan de Hoogere Burgerschool. Voor kennisgeving. s. Een adres van het bestuur der Vereeni- ging van Nederlandsche Loodwitfabrikanten, strekkende kennis te nemen van twee bij het adres gevoegde brochures, alvorens bepalin gen omtrent loodwitverf in de bestekken van aanbesteding op le nemen. In handen van B. en W. om met de overige stukken, op deze zaak betrekkelijk, te behan delen. t. Een adres van een aantal vrachtrijders, strekkende het cokesvervoer ten behoeve der gasfabriek niet aan eén vrachtrijder op te dragen, doch dit over allen te verdoelen. In handen van B. en W. om prae-advies. u. Een adres van A. Stork Bzn., betref fende het vaststellen van de rooilijn voor eenigc perceelen op de Langestraat. Te behandelen bij punt 9 der agenda. v. Een adres van H. A. de Groot, betreffende het rooien van twee boomen, staande voor den ingang van de Paulus Buyslaan. Dc V o o r z i 11 e r. Ik kan mededeelen, dat B. en W. reeds besloten hebben deze beide boomen te doen rooien. Het zijn de boomen, waarover de heer Rijkens heeft gesproken in de vorige vergadering. w. Een adres van G. Dekker, betreffende het vaststellen van de rooilijn voor eenige perceelen op de Langestraat Te behandelen bij punt 9 van de agenda. x. Een adres van een aantal bewoners van de Kampstraat, waarbij verzocht wordt, de verlichting, welke in de Utrechtsche straat aangebracht is, ook in de Kampstraat aan te brengen. Te behandelen bij punt. 5 van de agenda. ij. Een schrijven van dr. A. H. C: van Driel, waarbij hij ontslag verzoekt, als lid der com missie van toezicht op het Middelbaar Onder wijs. Dc Voorzitter. Ik stel voor het ge vraagde ontslag eervol te verleenen onder dankbetuiging voor de vele diensten aan de gemeente in die functie bewezen. Wordt onder teekenen van instemming con form besloten. z. Een adres van de Yereeniging Ambachts school voor Amersfoort en omstreken, waarbij een subsidie wordt gevraagd voor den avond- teekencursus, welke van 1 October 1910 tot 31 Maart 1911 gehouden zal worden. In handen van B. en W. om prae-advies. De Voorzitter. Alvorens punt 1 van de agenda aan de orde te stellen, wil ik mede deelen, dat gisteren is ingekomen het schrij ven van den inspecteur van het middelbaar onderwijs over de aanbeveling voor de be noeming van eert tijdelijk leeraar in de wis kunde aan de Hoogere Burgerschool voor het tijdvak 1 September 1910—1 September 1911, waardoor dit punt niet op de agenda kon worden geplaatst. Op voorstel van den voorzitter wordt z. h. o. besloten deze zaak spoedeischend te verklaren en terstond tot dc benoeming over te gaan. De Voorzitter verzoekt den heeren Celosse en Tromp van Holst als stemopnemers te fun geer en. Er worden uitgebracht 15 stemmen op J. H. Roog, die derhalve benoemd is. De Voorzitter. Er is verder nog een adres ingekomen, dat ik ook voorstel spoed eischend te verklaren, namelijk een verzoek van M. Pon, om een stuk grond, groot 70 M2., op het werfje buiten Bloemendal van de gemeente in huur te bekomen tot het plaatsen van molorbooten. B. en W. stel len voor deze grond te verhuren tot we deropzegging tegen een jaarlijkschen huur prijs van 10 cent per M2., derhalve van f- Wordt spoedeischend verklaard, waarna z. h. o. conform wordt besloten. Aan de orde is: 1. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school 2e soort in de Helle straat (vacature-Tick). De voordracht luidt: P. Kortland te Berg ambacht, W. van der Maat te Zwolle en W. C. Luberti te Scherpenzeel. Dc heer Kortland werdt benoemd met 14 stemmen. Een stem was uitgebracht op W. van der Maat. 2. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school 3e soort in de Beek straat (vacature-Gaasbeek). De voordracht luidt: W. van der Maat te Zwolle, W. p. Luberti te Scherpenzeel en P. van Gessel te Kerk-Avezaath. De heer van der Maat wordt benoemd met algemeene stemmen. De Voorzitter. Ik stel voor B. en W. te machtigen, den datum van in functie treden der benoemden nader le bepalen. Wordt z. h. o. conform besloten. 3. Benoeming van een leeraar in de Hoog- 8

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 5