Uit den omtrek. IsTA DSN1EU WsT Vliegen te Den Haag. f— Olieslagers zal toch nog in Den Haag vliegen, althans volgens de Tel., die mee deelt dat de renbaan bij Duindigt als vlieg terrein is aangewezen. Vliegen te Alkmaar. Vijf minuten over half vijf gisterenmiddag steeg de heer Verstraetcn op en maakte hij een vlucht van 5 minuten op 50 Meter hoogte. Na ongeveer een half uur besteeg de heer Verstraetcn andermaal het vliegtoestel. De tweede vlucht, waarbij hij opnieuw koerste naar de duinen en groole bochten beschreef, duurde ongeveer tien minuten, op een hoog te van naar schatting 80 a 90 meter. Vliegen bij Haarlem, f— De Haarlemmers krijgen een vliegtoe- stand, die 'n unicum mag hccten. Léon Ver- straten is door een ondernemer uitgenoodigd er te komen vliegen. Terrein 't Ilaarlemveld te Schoten. Goed. Maar wat gebeurt nu? Een ander onder nemer noodigt den Franschman Marcel uit, en die zal nu één dag eerder arriveeren en op een ander terrein vliegen Zoodat de Haarlemmers na den eersten dag ook wel zullen mogen vliegen om van dat gelijktijdig vliegen op twee verschillende plaatsen behoorlijk te kunnen genieten, 'n Beetje mal is de situatie well Vliegen te Maastricht. De snelheidsvliegwedstrijd, welke bij gun stig weder te Maastricht 11 October en anders 12, 14 of 15 October zal plaats hebben, be looft zeer belangrijk te worden. Voor de vliegweek te Hasselt zijn n.l. reeds officieel 10 deelnemers ingeschreven; en daar ook een prijs uitgeloofd is voor dengene, die in de meeste wedstrijden een prijs behaalt en Has selt—Maastricht één van die wedstrijden is, hebben alle deelnemers er belang bij dezen wedstrijd mee te maken. Onder de ingescheve- nen zijn o. a. onze landgenoot Wijnmalen en Floreney, Delamine, Lecomte de IIcspil. Door het comité is een verzoekschrift ge richt aan B. en W. om den schoolkinderen dien dag vrijaf te geven. De vlieger Archer is nog steeds aan hel proeven nemen op de Molenheide bij Breda. Gisteren is hij weer, van geringe hoogte, met zijn toestal gevallen, dat beschadigd werd; hij zelf bleef ongedeerd. Bahle neemt ook nog altijd, proeven, rolt wel, doch komt niet in de hoogte. Staking van kantoorbedien den. Door den Algemeenen Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden is Donderdag morgen de werkstaking geproclameerd voor de firma De Ploeg en Cohen, grossiers in ga lanterieën en kramerijen te Amsterdam. De oorzaak der staking is, naar de Bond van Handels- en Kantoorbedienden mede deelt, deze dat de arbeidsvoorwaarden in dez?. branche over het algemeen zeer slecht zijn en de positie der bedienden ongeregeld. Om deze reden is door bovengenoemden Bond aan de patroons in dit vak een collec tieve arbeidsovereenkomst aangeboden, waar door aan verschillende misstanden een einde kan worden gemaakt.Slechts één patroon toekende. De staking omvat 12 man. Speelholen te Amsterda m. De rechter in het 2de kanton van Amster dam heeft A. M., L. M., L. M. en L. A., die in hel perceel Rembrandtplein 12 aldaar gele genheid gaven tot vlotbrug-spel, wegens het houden van een openbaar speelhuis, ingevol ge art. 203 der alg. politieverordening der gemeente Amsterdam, ieder tot f 25 boete veroordeeld, bij niet betaling te vervangen door 3 dagen hechtenis. Dit is de eerste maal, dat bedoeld artikel is toegepast. Fraude op een gemeente secretarie. De heer S., werkzaam bij de gemeente-secretarie te Watergraafsmeer, is, naar men aan de N. R. Ct. meldt, eenige da gen geleden oneervol uit zijn betrekking ont slagen. Het moet n.l. gebleken zijn, dat de heer S. sinds langen tijd fraude pleegde ten nadeelc van de gemeente. Donderdagmiddag is hij naar het huis van bewaring te Amster dam overgebracht. Inbrekers betrapt. Op Huize Reijger&berg achter het Roomhuis, aan den Leitlschenweg te 's Gravenhage, werden een paar inbrekers betrapt door een chauffeur. Deze, in het bezit van een revolver, loste daarmede een schot en dreef zoo de inbre kers, die zich in den tuin van het buiten bevonden, in de vertrekken van het gebouw, waarna zij aan de politie werden overgele verd. Brutale aanranuing. Toen Woensdagmiddag tusschen 3è en 4 uur de slager J. W. P., uit Steenwijk, naar Zwolle per fiets reed voor zaken, ontmoette hij op den straatweg tusschen de Lichtmis en Ber- kumersluis twee personen. Zij kwamen hem achterop rijden. Na 'n tweehonderd meter met bedoelden P. pratende opgereden te heb ben, werd hij om geld voor een borrel ge vraagd. Toen daar niet aan voldaan werd, reed een van het tweetal van voren tegen P.'s fiets, zoodat deze moest vallen, terwijl de ander zich direct op P. liet vallen en hem bij de keel greep. P. werd erg mishandeld. Van den linkerarm was de mouw op twee plaatsen doorgesneden, de beuedenarm was verwond en de hand ontveld, terwijl tegen neus er. voorhoofd was getrapt en zijn boord stukgelrokken. De ring was van het horloge getrokken, het horloge bleef gelukkig in het vestzakje zitten. Doch, 't ergste is, dat aan P. een le deren portefeuille .inhoudende een bankbil jet van f 60 en twee van f 40, werd ontrukt. Bij de politie te Zwolle is dadelijk van de aanranding aangifte gedaan. (Zw. Ct.) Baldadigheden. Te Haarlem mermeer komen in de laatste nachten her haaldelijk ernstige baldadigheden en vernie lingen voor van ploegen, eggen en meer landbouwgereedschappen die in het land achtergelaten zijn om den volgenden dag weer te worden gebruikt. Rij enkele land bouwers is gisteren nacht wel een schade toegebracht van f 50—f 100. Alle pasporingen van de politie zijn tot heden te- vcrgeefsch, terwijl er voortdurend op andere plaatsen weer nieuwe gevallen zich voordoen. Men zal nu trachten met behulp van een politiehond op te sporen of aan te wijzen. De oorzaak van dit alles is gelegen in het feit, dat er vele vreemde arbeiders in de ge meente werk vinden en kunnen krijgen, 'er- wijl inwoners bijna geen voldoend werk kun nen vinden. Daardoor is er een gisting ont slaan onder de alhier wonende arbeiders, waarvan het einde nog niet te overzien is. Ontvluchte krankzinnigen. Uit het Rijkskrankzinnigengesticht Duin en Bosch te Catricum zijn Donderdagavond we der drie verpleegden ontvlucht. Ver m i s t. Het 10-jarig jongentje, dat Woensdag op de Rozengracht tc Amsterdam bij een kibbelpartij een kameraadje van ge lijken leeftijd met een mesje gestoken heeft, is sindsdien niet in de ouderlijke woning te ruggekeerd. De toestand van den verwon den jongen is niet van erustigen aard. '—Noodlottige val. De dienstbode E. v. d. L. te Recuwijk, die begin dezer week niet haar rijwiel te water is geraakt, bewus teloos opgehaald, doch na toepassing der be werking bij drenkelingen, weer bijgebracht, is thans aan de gevolgen overleden. Door de stoomtram aange red e n. Dc postbode van Rijswijk is gisteren bij het oversteken der rails door de Deltfsche stoomtram aangereden. Zwaar gewond werd de man de verffabriek ingedragen en van daar per rijtuig naar het Ziekenhuis te Delft vervoerd. Ernstige val. Donderdagmorgen viel de timmerman G. R. de B. uit het klokltc- gat van den in aanbouw zijn den toren der R.-K. kerk aan de Naarderstraat te Hilver sum. Hij kwam op het dak der kerk terecht, gleed daar af en voel toen op een steiger, waar hij bleef liggen. In bewustcloozen toe stand werd hij opgenomen en per rijwiel brancard naar de R.-K. Ziekenverpleging overgebracht. Vermoedelijk heeft de man een hersenschudding gekregen. Gasvcrstikking. Gisterenochtend werd notaris Stuart uit Dwingelo, logeerende bij een familie aan den Ouden Engweg te Hil versum, dood op zijn bed gevonden. Een gas- kraantje bleek open te zijn gebleven en het uitstroomende gas had den dood veroorzaakt. T r e u r i g. De bom „K. W. 25" lag Donderdag te IJmuiden gereed tol vertrek. Een groot deel der bemanning verkeerde evenwel onder den invloed van sterken drank. Zelfs zoo, dal het aanhoudend tot ernstige vechtpartijen kwam. Terwijl de bom in de sluizen lag, moest reeds de politie aan boord komen om de orde te herstellen. Hoofd zakelijk scheen de bemanning het gemunt te hebben op den 34-jarigen Schevcninger J. v. Beeien. Natuurlijk wilde de schipper met een der gelijke equipage nog niet zee kiezen. In het buitenkanaal werd vastgemaakt. Terwijl de bemanning in dc kajuit zat, ging genoemde Van Beelen even naar boven. Waarvoor weet men nog niet.. Een loods Yan een passeerend schip heeft bij de bom hulpgeroep gehoord. Toen de be manning gewaarschuwd werd, geloofde zij eerst niet, dat er iemand overboord zou zijn gevallen. Spoedig evenwel kwam men tot de ontdekking, dat één klomp van J. v. Beelen op het water bij de boni dreef, terwijl de andere en zijn jas nog aan boord was. nest dus de groote zekerheid, dat de man over boord is gevallen. De ongelukkige laat eene vrouw en 3 kin deren achter. Het lijk is gisteren morgen gevonden. '—Brand. Gisterenmorgen is te Haarlem door onbekende oorzaak brand uilgebroken in den schoenwinkel van N. II. Harkmans in de Spaarnwouderstraat. Het huis is 's nachts onbewoond. De politie ontdekte den brand en wist het vuur met twee slan- jen op de waterleiding te blusschen. De win- k.'l brandde uit. Het aanwezige schoenwerk werd gedeeltelijk vernield. Alles is verzekerd, behalve een klein bedrag aan bankpapier, dat volgens den eigenaar ook verbrand is. Brand in een motorboot. In een motorvraehlboot, varende tusschen Pur- merend en Rotterdam, toebehoorende aan de maatschappij Rapide en liggende in den Bin- nenarastel te Amsterdam, had Donderdag avond een benzineontploffing plaats, tengevol ge van het met licht zoeken naar een lek in de benzinetank. Door ontploffing werd brand veroorzaakt, en daar er nog eenige vaten met benzine aan boord waren, leverde de toe stand aanvankelijk gevaar op voor verdere ontploffingen. Door hel behoedzaam optre den der brandweer werden evenwel ernsti ger gevolgen voorkomen. De boot, die na genoeg nieuw is, werd onder water gezet. De machinekamer brandde geheel uit. De lading, uit planken en ledige zakken be staande, bleef grooten-deels behouden. Ned.-Israël. Kerk. De examen-commissie voor Israël, godsdienst onderwijzers en godgeleerden zal 7 November te Amsterdam haar werkzaamheden beginnen. In de examen-commissie voor godgeleerden zijn door de centrale commissie benoemd de heeren dr. J. H. Dunner, P. J. B. Gobits, J. Vredenburg, te Amsterdam; M. Monascb, te Utrecht, en A. v. Loon, te 's-Gravcnhage, en in die voor godsdienstonder wijs dezelfde heeren met de heeren S. Sohlberg en S. Salomons, te Amsterdam. School- en Kerknieuws. - De bioscoop als leermiddel. In een gisteravond, onder voorzitterschap van den heer C. M. Soctcrs, gehouden vergadering van de afdeeling Amsterdam van het Ned. Ondcrwijzers- Genootschap werd met algemeene stemmen aange nomen een voorstel, dal de afdeeling zich tot B. en W. zal richten met het verzoek schikkingen goed te keuren, waardoor de mogelijkheid geopend wordt dc bioscoop als leermiddel voor de lagere school in gebruik te nemen. Ds. M. J. Adriani Nzn., te Almelo, die bijna 43 jaar in de Evangeliebediening werkzaam is, heeft tegen 1 Mei a. s. emeritaat aangevraagd als predi kant van de Ned. llerv. Gemeente. Sedert 5 Aug 1888 staat ds. Adriani te Almelo; hij is thans tevens Prot. godsdienstlecraar in het huis van bewaring. Vóór hij tc Almelo kwam, had hij achtereenvolgens gestaan te Bahr en Lathum, te Ilerkingcn, te Brou wershaven, te Wnrmenhuizen, tc Barcndrecht en te Edam. Gereformeerde Kerken. De Kerkeraad der Geref. Kerk van Amsterdam besloot, na verdeeling der stad in tien in plaats van in negen wijken, thans over te gaan tot het be roepen van een lOen predikant. Tegen Maandag 2-1 October zullen de manslidmaten bijeen worden geroepen tot het vormen van een zestal. Tol de Evangeliebediening in de Evangelisch Luth. Gemeente ziju toegelaten de heeren F. J. Deierkauf en Ph. L. G. Steenbeek. B a a r n, 6 Oct. Tot bestuurslid der Verce- niging tot verfraaiing van Baarn en bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer is in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. Möltzer gekozen de heer J. D. F. van der Veen, oud-gemeenteraadslid. Hilversum. Het Uniehuis, stichting voor drankzuchtige vrouwen .gevestigd in hel - huis „Ouden Engh" aan den Iloogen Naarderweg, zal naar Beekbergen worden overgebracht. M u i d e r b e r g. De uitzichttoren is in den afgeloopen zomer door meer dan 4000 per sonen bezocht. 's G r a v e 1 a n d. Tot hoofd van de open bare lagere school is benoemd de heer H. A. Eggink, te Steenderen. Achteveld. Tot -.recteur van de in aanbouw zijnde stoomzuivelfabriek en male rij „Juliana" is benoemd de heer S. Sieperda te Markelo. Een detachement van 40 manschappen van het 5c regiment infanterie is heden, on der geleide van den lsten luitenant Zonne- vijlie, naar Groningen vertrokken ter verster king van het garnizoen aldaar. Naar wij vernemen, zal het concert van Schater en Hekking niet doorgaan. De heer Brom te Utrecht, die hiervooq de zaal van Amicitia afhuurde, moet thans beweren dat er voor bet concert niet voldoende belang stelling bestaat. Waaruit dit gebleken kan zijn is ons een raadsel. Er is toch voor dit concert geen noemenswaardige reclame ge maakt. Officieel geannonceerd is het, voor zoo ver ons bekend, nergens! Hoe kan men daar gebrek aan belangstel ling constatccren? Zou daar soms iets anders achter steken? Wij herinneren nog eens aan den korfbal wedstrijd, morgen middag te houden aan de Oldenbarnevcldlaan tusschen A. V. O. G. (Amersfoort) en S. D. O. (Utrecht). Van den heer P. S. R. Wolterbeck, gcp. kapitein ter zee, ontvingen wij een ingezon den stuk over „Het Roodc Kruis" van een zoo- danigen omvang, dat onze plaatsruimte niet toelaat het in zijn geheel op te nemen. Met het oog op het goede doel zullen wij er evenwel datgene uit overnemen, wat o. i. aan de bedoeling van den schrijver zooveel moge lijk nabijkomt, overtuigd dat de meesten van onze lezers van het streven van genoemde vereeniging wel op de hoogte zijn. „Ten gevolge van het Tractaat van Genèvc van 1906 zijn de statuten gewijzigd geworden en kan ons „Roode Kruis" zich nu in vre destijd aan maatschappelijk werk wijden, doch ook zich voorbereiden voor de taak, welke het in tijden van oorlog op zich wil nemen. Het „Nederlandsche Roode Kruis" is dus een nieuw tijdperk van zijn bestaan ingetre den en vraagt nu onze belangstelling; niet alleen de belangstelling die berust op de tra ditie van zijn goeden naam, maar meer nog de belangstelling die noodig is, opdat het zich verder en ruimer kan ontwikkelen. De wensch om in die richting met vrucht werkzaam te zijn, bracht er den gepension- neerden Luitenant-Generaal J. de Waal, Hoofdcommissaris van het Nederlandsche Roode Kruis", toe om in het licht te doen verschijnen eene brochure, waarin de taak van die vereeniging in oorlogs- èn in vredes tijd wordt uiteengezet. Generaal De Waal deed daarmede een zeer verdienstelijk werk. Het moge mij vergund zijn, U allen, Amers- foortsclxe ingezetenen, de lezing dier brochu re aan te bevelen. Zij is voor slechts 40 cent verkrijgbaar cin wordt uitgegeven ten voor- deele van „het Roode Kruis". Met de aan schaffing verricht Gij dus nog bovendien een goed werk." Sclir. zegt vervolgens, door den burge meester 4e zijn aangezocht zich met de sa menstelling van een comité te belasten, ten einde ook hier een afdeeling te stichten, waartoe hij na eenige aarzeling is overge gaan. „Terwijl in de geheel e Provincie Utrecht slechts éen comité is gevormd, hetwelk te Utrecht is gevestigd, kan Gelderland bogen op veertien Gemeenten waar comités be staan. Toen ik dat naging, was voor mij de keus niet moeilijk meer, en besloot ik zoo mogelijk, een steentje bij te dra gen voor den opbouw van een zoo schoon maatschappelijk werk." Sclir. roept dan de ingezetenen op om als lid tol dc afd. toe te treden, welke zal be staan uit gewone en buitengewone leden. De jaariijksche contributie voor gewone leden zal minstens f 1 zijn. Buitengewone leden zijn zij, die in ambu lances en hospitalen zullen werkzaam zijn enz. enz. In het bestuur zullen mannen en vrouwen moeten zitting nemen. „Alleen hel Roode Kruis is in oorlogstijd internationaal erkend. Daarom werkte de hier ter stede bestaande bloeiende vereeni ging „Het Groene Kruis" met het Roode Kruis samen. Het „Groene Kruis" zal toch, geheel gedreven door het beginsel der hu maniteit, in oorlogstijd zijn verplcgingsmate- rieel en zijn personeel ter beschikking stel len van „Het Roode Kruis". Juist een ge- wenschte samenwerking in vredestijd zal lei den lot eon harmonisch geheel wanneer in oorlogstijd gezamenlijke hulp verschaft moet worden." Het stuk eindigt aldus; „In de eerste plaats richt ik daarbij het woord lot U, Vrouwen van Amersfoort. Mocht, onverhoopt, Nederland in een strijd worden gewikkeld, bedenkt dan, dat ook uwe echtgenooten, zonen, vaders of broeders kunnen uenooren lol de slachtoifers, die het oorlogsgeweld maakt. Uw verheven vrou- wehjK gevoel zal U zeker opwekken tot een geestdrutig voorbeeld bij hel goede werk, aat thans voor U wordt gelegd. Maar ook gij allen, leden van het Gemeen tebestuur, zult willen voorgaan, en niet min der is dit te verwachten van hen, die in ons leger het vaderland dienen, hetzij in hoogge plaatste betrekkingen, hetzij op langere sporten van de miitaire ladder. En voorts gij allen, geneesheer en, apothe kers, leeraren, onderwijzers, amnienaren van politie en brandweer, leden van de Pers en in hel algemeen gij allen burgers, geeft uwe belangstelling in liet goede werk. En eindelijk gij allen voorgangers der ker kelijke gemeenten onverschillig uwe ge loofbelijdenis geeft uw steun, doch voor- ai uw moreelen steun, want door dat te ver richten, zal de menschheid een schrede na der worden gebracht tot dc verwezenlijking van een onzer schoonste idealen, namelijk het beoefenen der dienende liefde." Naar wij vernemen, zal op Maandag 17 October, in „Ons Huis", een openbare verga dering worden gehouden van wege het „Co mité van actie der „Rein-Leven-beweging'. De heer Lod. van Mierop, uit Soest, zal alsdan als spreker optreden met het onder werp; „Geneeskundig onderzoek vóór het hu welijk". In het jaarverslag der „vereeniging tot Opvoeding van half-verweesde, verwaarloos de of verlaten kindieren, in het Huisgezin", lezen we, de afdeeling Amersfoort betref fende De afdeeling Amersfoort verpleegde voor hare rekening drie jongens en twee meisjes, en bovendien tien kinderen voor rekening van het Hoofdbestuur en andere afdeelin- gen. Klachten over de kinderen worden in het jaarverslag der afdeeling niet geuit. De gezondheidstoestand was goed; het verslag brengt dank aan den heer J. D. Rolandus Hagedoorn, arts te Amersfoort, voor zijne belanglooze medische hulp. Het bestuur verloor door altreden en ver trek naar elders de medewerking van de heeren A. Bommel, Kenmanck en R. G. Rij- kensmevrouw Reynders—Ga lko en trad op als lid van het dagelijksch bestuur. Het verslag, klagende over den weinigen steun dien de afdeeling ondervindt, maakt dankbaar gewag van eene gift van de ont bonden Tennisclub het Stort. De ontvangsten der afdeeMng bedroegen ƒ3727.94, de uitgaven f3716.65. Tol de afdeeling behooren Amersfoort, Baarn, Barneveld, Bunschoten, Eemnes, Hoe velaken, Hoogland, Leusden, Maant, Rens- woudc, Scherpenzeel, Soest, Stoutenburg en Woudenberg. In hel bestuur hebben zitting de heeren F. M. van Veen, ingenieur, voorzitter; mr. P. L. Baudot, advocaat en procureur, sccr.- penningm.J. van dc Lijke, architect, II. van Maanen, oud-instituteur, mej. J. C. Menger te Barneveld, mevr. D. M. Meursing—Kirchner, mevr. M. C. Reynders—Calkoen en de hee ren A. N. J. van Rossom, gem.-ontvanger te Baarn, A. P. Schroder, notaris; Ed. van Vollenhoven, koopman. Morgen zal alleen de apotheek van den heer Ter Maat; op Den Hof, geopend zijn. Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. F. C. Lagers Emer. pred. te Amersfoort. Rcmonstrantsche Kerk. Voorin. 10£ uur, Ds. Hooykaas. Doopsgezinde Kring. Hel Logegebouw van Pcrsijnstraal No. 1. Voorm. 10£ uur, Dr. C. B. Ilylkema, doopsg. Pred. tc Haarlem. Gcreform. Kerk (Langegr.). Voorm. 10 uur, Ds. D. Felix, Emer. pred. 's Av. 5i 'uur, Ds. Donner. Beide keeren collecte huipbeh. kerken. Gereform. Kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Koster, pred. Ie Maassluis, 's Av. 5i uur, Ds. Koster. Woensdag 12 October. Nam. 12.J uur, Ds. Teerink. Huwelijksbevestiging. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 94 uurGodsdienstoefening, 's Av. 5 uur Godsdienstoefendng. <Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal „de Zaaier". Voorin. 93 uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5j uur, Godsdienstoefening. Hersteld Aposl. Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben-llaëzer, Muurhuizen 113. Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 44 uur, Godsdienstoefening. Burgerlijke (tand. Van 30 Sepl. tot 7 October 1910. Geboren: Anna Maria Willemina, d. van Johannes Blom en Willemina Louise d' Hont. Necltje, d. van Bartus yan Elfrink en Dina van Ham. Hermanus Johannes, z. van Ilerma- nus Johhanncs Gerritsen en Maria Johanna Louise Bettonville. Helena Hendrika, d. van Isaar Johannes Kreupeling en'Helena Hen drika Flamcling. Gijsberta Maria, d. van Hen drik Horst en Johanna Koppen. Leon, z. van Samuel Hamtne en Rosette de Vries. Ondertrouwd; Geene. Getrouwd: Matthcus de Bruijn en Aal tje Kraaikarap. Jan Frcmouw en Arieanna van der Kolk. Overleden: Gerardus Hendrikus Pe trus Christiaan Burgers, 4 j., Cornelis Carbaat, 66 j., echtg. van Guurtjc Welboren. Jan van Noordt, 12 j., Johanne van der Veer, 25 j., ongeh. Opgave van Vereeniging Handel en Nijverheid" van personen, die zich in dc Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 28. SSeptember tot en met den 4. October 1910. GEVESTIGD A. van 't Wel, van Epc naar Palernostcrsteeg 5. N. Dit set, van Wierden naar Koningstraat 29. J. Vonk, van Arnhem naar Langcstrant 97. P. J. Mezger, van Amsterdam naar Asch van Wijckstraat 9. G. Th. Muskens, van Amsterdam naar Muur huizen G3. A C. H. Roodhuijzcn, van Bussuin naar Wijerstr. 10. M. E. C. Kempen, van Bussum naar Wever straat 10. E. Langel, van Bussum naar Weijerstraat 10. C. L. Briegleb, van Bussum naar Wijerstraat 10. C. C. Kempen, van Bussum naar Wijerstraat 10. M. Krol, van Bussum naar Wijerstraat 10. J. Wittemau, van Vlaardingcn naar Zuidsingel 44. J. Agema, van Barneveld naar Arnh.str. 31/33. A. Yliegenthart, van Enkhuizen naar Tolstr. 10. J. W. Wehkamp, van Hoogland naar Zuids. 57. J. P. J. Tichler, van Amsterdam naar P. Buijsl. 2. G. Ligter, van Amsterdam naar Soesterweg 141. 11. Kroon, van Nijkerk naar Leusderweg 74. F. A. Sleeking, van Utrecht naar Koningsstr. 22. J. G. Verlinde, van Zaanislag naar Kampstr. 73. J. G. Eijlandcr, van Zeist naar Schitnmclpstr. 39. P. van Barreveld, van Utrecht naar Driest 26. P. Bnsselaar, van Leusden naar Aldegondestr. 77. P. B. Bocrema, van Uithuizen naar Bccstcnm. 12. J. li. Roog, van Amsterdam naar Zuidsingel 12. H. Boet, van Hoorn naar Korte Bergstraat 26. W. van Opstal, van Utrecht naar Arnh.weg 55. P. den Broeder, van Arnhem naar Arnh.-weg 55. A. M. Kamerbeek, v. Arnhem n. Langeslr. 65. J. Boshart, van West-Indië naar Aldegondestr. 4. R. van Ooijen, van Utrecht naar Monnikenp. 41. Wouter Buis, van Zalt-Bommel naar Wolker straat 3. VERTROKKEN. J. Westerveld, van Stellingwerfstraat 38 naai Victoria, (Z.-AIrika.) A. Vlot, van Utrechtschestraat 40 naar Rotter dam. J. de Valk, van Arnh.w. 49 naar Deventer. L. de Valk, van Arnh.w. 49 naar Deventer. A. Gaasbeek, van Arnh.w. 58 naar Utrecht. C. S. Adama van Scheltema, van Prinses Ma- rielaan 3 naar Nederlandsch Oost-Indië. W. J. Tennis, van Lieve Vrouwestraat 14 naar 's-Hertogenbosch. J. J. W. Schermbeek, wed. J. H. A. Nierstrasz, van Johan van Oldenbarneveldlaau 22 "Tiaar Bus sum. A. A. M. Haverink, van Johan van Oldenbarne- veldlaan 22 naar Bussum. L. 11. F. Bohms, van Westst. 67 naar Lochem. H. W. Eerenst, van Soestw. 135 naar Enkhuizen. Gh. L. de Wilde, van Stellingwerfstraat 16 naar Dui&berg (Duitschland). D. F. van Slooten, van Kampstr. 18 naar Utrecht. A. W. H. Thissen, van Oude Vlasakkerweg 30 naar Tegelen. Ch. M. Weijteiis, van Kruiskamp 17 naar Hoog land. A. J. G. M. Gaiilard, van Blankcnhcimstraat 8 naar 's-Gravenhage. W. Th. Coops, van Krommestraat 20 naar Kam pen. J. S. van Bemmel, van Muurhuizen 117 naar Houten. H. D. van Dorssen, van Yijverslraat 19 naar Kazerne Bereden Wapens. J. W. Roll, van Beekest.L 23 naar 's-Gravenhage. M. Rooze, van Hellestraat 59 naar Amsterdam. P. A. Ncfkens, van Leusderweg 120 naar Noord- Amerika. B. van Hoevelaken, van Dorresteinschesteeg 19 naar Bennekom, (Gem. Ede.) E. Ch. Carp, cchtg. van B. H. Carp, van Asch van Wijckstraat 3 naar Ginneken. H. J. Groote Balderhaar ten Velde, van Wijer straat 15 naar Werkendam. J. II. H. Daamen, van Schimmelpcnnlnckstraat 41 naar Utrecht. G. P. Ch. Heunks, van Koningstr. 4 naar Har derwijk. C. F. A. de Bruijn en echtgenoote, van Nieuw- straat 19 naar Oost-Indië. J. Gerth, van Driest 22 naar Veenendaal. P. C. J. Kroeze en gezin, van Utrechtschcweg 74 naar Vrijenban. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 8 October 1910. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bilt. Hoogte stand 767.3 te Breslau, laagste 751.8 te Chiristiansund. Verwachting tot den avond van 10 Oct. Zwakke veranderlijke wind, meest licht be wolkt, droog weer, mogelijk nachtvorst, over dag zelfde temperatuur. Marktberichten. Marktbericht van 7 Oct. 1919 tu 4* Nederlandsche Centrale Botermjjnte Amersfoort Gisteren werden aangeroerd op de Myn: Gezouten Ongezouten 3625 K.G. 6450 K.G. f 1.36 Hoogste prijs f 1.38 - 1.26 Laagste prijs - 1.29 - 1.32 Middel prjjs - 1.34 Uitlotingen. Pallis nor VolksrlUt- Aandeelen f 10 van 1867. Serientrekking van 1 October. 16 seriën 193 343 560 640 805 829 1306 1346 1426 1629 1802 2226 2465 2482 2974 3359 Premietrekking op 1 November 1910. Crédit Foncier de France. Uitloting van 3 pc. Gemeente-Obligatiën a Fr. 500 van 1880, op 5 Oct. 1910. Hoofdprijzen No. Fr. No. Fr. 60487 6000 456655 5000 121309 5000 743810 5000 239480 5000 787586 100000 240013 6000 910528 25000 Do volgende nummers met Fr. 1000. 4875 801090 363162 542068 718559 945476 5258 306745 388112 543941 750834 948158 53514 308827 400993 555563 816155 961825 173085 313354 412472 561699 846408 968367 214395 331164 429479 562655 889808 994895 254297 844893 417463 580950 901618 293641 346314 452905 586223 905177 297945 352642 515613 707634 941713 Betaalbaar 1 Nqy. a.s. 4 pc. Tbelss Regulirungs Premieleenlng van 1880. Trekking van 1 October 1910. Seriën 114 273 304 325 606 632 648 708 732 769 1073 1081 1197 1452 1468 1486 1520 1558 1566 1681 1691 1842 1868 1909 1996 2014 2025 2102 2240 2364 2535 2542 2692 2696 2877 2970 3068 8178 3225 3270 8807 3310 3439 3468 3650 8846 3957 3971 4163 4319 4367 Hoofdprijzen Ser. No, Kr. I Ser. No. Kr. I Ser. No. Kr. 804 61 2000 1558 22 180000 2542 70 2000 769 72 2000 1566 70 200013330 1 2000 Do overige in gemelde seriën begrepen num mers met Kr. 240. Losbaar 2 Jan. 1911.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3