WW*. 14». O"* Jaargang:. Donderdag 20 October 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. HANZE A TEN AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoort f l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Ad verten tiënmededeenngen enz., gelieve men vóór 11 uur 'b morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel moer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zeer voordeelige bopalingua tut liet herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebovattcnde de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Een Koning in ballingschap. Koning Manuel van Portugal is gisteren in Engeland aan wal gestapt. Daarmee is weder om een tooneel in 't Portugeesche drama af gespeeld. Het besluit tot verbanning van liet huis Braganza uit Portugal ds nog niet ver schenen, maar oolc zonder dat zal de jonge Koning zich wel rekenen tot de Koningen in ballingschap. De band tusschen hem en Por tugal is doorgesneden, en of die ooit weer zal worden aangeknoopt, is zeer te betwij felen; hij zelf zal dat wel niet meer ver wachten. Waqneer men de verbalen leest van de ooggetuigen, dan wordt men getroffen dooi de onverschilligheid, waarmee men in Por tugal den val van het koningschap heeft la ten voltrekken. Bijna geen hand werd uitge stoken om het koningschap in het uur van zijn uitersten nood te hulp te komen. Het koningschap was gestorven nog voordat de monarchie viel. In het verhaal, dat de cor respondent van de Gorriere della Sera doet van den opstand in Lissabon en de vlucht vaa den Koning, wordt medegedeeld, dat toen de muiterij van liet 16e regiment infan terie was uitgebroken, de minister van oor log achtereenvolgens aan alle generaals tele foneerde om ben op te dragen, de leiding op zich te nemen van de maatregelen tot dem ping van den opstand. Maar alle generaals waren ziek. Dezelfde geest, die de hoogsten in rang weerhield met hun lichaam voor het koning schap in de bres te treden, beheerschte ook de ondergeschikten. Een andere ooggetuige, de berichtgever van de Köln. Ztg., verklaart, dat hij met een goed geweten kan beweren, dat de regeeringstroepen niet wilden over winnen. Hij schrijft: „Wanneer men aan de soldaten niet het onverdiende verwijt van lafheid wil doen, dan blijft er geen andere verkaring over. Het is voor de historische beoordeeling van de revolutie van waarde, dat eene monarchie, die acht eeuwen lang mee aan de spits van de beschaving heeft geloopen, die helden als Vasco da Gama tot de haren rekende, door een handvol lieden, die door onderofficieren en cadetten werden aangevoerd, in den eer sten aanloop overhoop is geworpen. Aan de beweging namen oorspronkelijk deel: gedeel ten van het infanterie-regiment no. 16, ge deelten van het artillerie-regiment no. 1 met 12 stukken, 900 marine-soldaten en omstreeks 2000 gewapende vrijwilligers. De deelneming van de kavallerie wordt wel beweerd, maar in werkelijkheid schijnt slechts een klein ge deelte van het tweede ulanen-iregiment van den beginne af de zijde van de opstandelin gen gekozen te hebben. Het getal der revo lutionaire kerntroepen in den nacht van den ,4cn is de 4000 niet te boven gegaan. In de eerste morgenuren van 4 October nam wel is waar het revolutionaire leger geweldig toe, toen de „royalisten" begonnen over te loopen naar het vijandelijke kamp. Iedereen verwachtte met groote spanning de aan komst van de rijdende artillerie-batterijen uit Queluz, die golden als volkomen konings gezind. De monarchalen stelden al hunne hoop op deze keurbende; de republikeinen vreesden haar. Hoe droevig werd men ech ter teleurgesteld, toen deze batterijen op het tooneel van den strijd kwamen. Van hunne stelling uit hadden zij de opstandelingen niet alleen plat kunnen, maar moeten schieten. De offers aan menschenlevens en de matcrieele schade zouden dan natuur lijk belangrijk geweest zijn. Maar als een troon niet een paar dozijn men schenlevens en eenige huizen waard is, dan is hef werkelijk niet de moeite waard Ko ning te zijn. Ook de schepen hebben eene goedaardigheid aan den dag gelegd, die zel den wordt aangetroffen, want het paleis werd slechts met shrapnells uil duims stukken beschoten, terwijl de Adamastor en de Sao Rafaël 15 duims kanonnen aan boord hadden. Behalve op de batterijen van Que luz rekende de regeering op het actieve in grijpen van den kruiser Dom Carlos, die slechts door weinige manschappen onder be vel van officieren, op wier trouw zij rekende, bezet was. Toen nu in den namiddag van Dinsdag de Koning gevlucht was en de Dom Carlos de groen-roode vlag had geheschen, was de overwinning van de revolutie beslist: Dom Manuel II van Braganza, Koning van Portugal, deelt het lot van Dom Miguel, die ver van zijn geboorteland zijn leven moest eindigen." Frankrijk. Par ij s, 19 Oct. Officiéél wordt medege deeld, dat de minister van landbouw Ruau zijn ontslag heeft ingediend. De hervatting van den arbeid is eergiste ren op allo spoorwegnetten vrij algemeen ge schied. "Hen enkel gevhl van weigering *om den arbeid te hervatten is uit Marseille be richt, waar de slakende spoorwegarbeiders in eene vergadering in de arbeidsbeurs het besluit namen te volharden in de staking, ondanks hot besluit van het lamdssyndicaat. Op de Nord ontbraken eergisteren in de ma- chinelbods Ghapelle, het brandpunt van de beweging in Parijs, nog slechts 60 machinis ten en stokers. Ernstige aanslagen op spoor treinen of op den spoorweg en de kunstwer ken zijn niet meer voorgekomen, maar de- gewone storingen van minder beteekenis, zooals het doorsnijden van leidingsdraden, houden aan. De militaire bewaking van de lijnen en de stations wordt overal gehand haafd. In eene zwak bezochte vergadering van de spoorweggroep der Kamer, de vrije vereeni- ging van leden die zich bijzonder voor de spoorwegbelangen interesseeren, is besloten den minister-president den wensch kenbaar te maken, dat de landssyndicaten der werk lieden terstond met de maatschappijen in overleg treden over de regeling van de ar beidstoestanden. Briand heeft eene depu tatie van deze groep ontvangen en haar ver klaard, dat onderhandelingen tusschen hein en parlementaire groepen den toestand slechts zouden kunnen bemoeielijken. De re geering is besloten de verantwoordelijkheid voor de beslissingen, die nooddg zijn, zelf te dragen, onverminderd hare bereidwilligheid om ze ter bestemder tijd voor het geheele parlement te verdedigen. Het parlement zal beslissen of de regeering gelijk of ongelijk had, toen zij onderhandelingen met de sta kers weigerde. In de toekomst zal het perso neel tot het inzicht komen, dat de regeering zich nooit onverschillig heeft gedragen te genover zijne belangen. Het te Parijs gevestigde republikeimsche comité van handel, nijverheid en landbouw, dat onder leiding staat van den senator Mas- curaud, eene zeer invloedrijke vereeniging die tot dusver steun heeft verschaft aan alle ra'dicale regeeringen heeft de regeering dank gebracht voor de energie, die zij heeft betoond om een eind te maken aan een toe stand, die de belangen van hot land ernstig heeft geschaad, on heeft daarbij don wensch uitgedrukt, dat de regeering de onmisbare •maatregelen zal nemen en voor goed den loop der openbare diensten te verzekeren en het initiatief te nemen om in de bestaande wet ten alle wijzigingen voor te stellen ten einde te vermijden, dat deze toestand terugkeert. Daar de hoofdstaking voorbij is, zullen waarschijnlijk ook de uit sympathie en soli dariteitsgevoel ondernomen stakingen van andere vakvereenigingen ophouden. De met selaars eri de grondwerkers gedragen zich echter zeer oproerig. Na eene vergadering •te Clichy, die door 1500 personen werd bijge woond, werden werkplaatsen bedreigd. Toen de politie den troep wilde uiteenjagen, volgde een woedend verzet; twee agenten werden mishandeld en eendgen werden ge vangen genomen. De geheele bende begaf zich daarop naar het bureau van politie en eischte dreigend de vrijlating van de kame raden. De commissaris liet zich geen vrees aan jaren en ontbood troepen. Twee esca- drons dragonders kwamen opdagen en maak ten aan bet oproer met platte sabelhouwen een einde. De Parijsche rechtbank gaat voort de aan randingen tegen de vrijheid van arbeid met draconische strengheid te bestraffen. Be klaagden, die scheldwoorden hadden gebe zigd tegen tot werken gezinde werklieden, kregen 14 dagen tot een maand gevangenis straf; voor feitelijke bedreigingen loopt de straf op lot twee maanden en de uitvoering van de bedreigingen wordt niet drie maanden bestraft. Engeland. Londen, 19 Oct. Het koninklijke jacht Victoria and Albert, met Koning Manuel en Koningin Amelia aan boord, is heden mor gen te Plymouth aangekomen. Londen, 1 Oct. Toen het koninklijke jacht hedenochtend voor Plymouth kwam, waren de personen, die UIL MM. moesten ontvangen, nog niet aangekomen. Het jacht liep daarom de haven niet binnen, maar ging weder in zee tot hedenavond. Tweede telegram. Koning Manuel en zijne moeder zijn hedenavond te Plymouth aangekomen aan boord van hel Koninklijke jacht. Zij werden ontvangen door graaf Iiowe als vertegenwoordiger van koning George, den hertog van Orleans, markies Several, gewezen gezant van Portugal, den Spaan- schen gezant en den marine-commandant te Plymouth. Het vorstelijk gezelschap begaf zich onmid dellijk naar het station, vanwaar de ko-i ninklijkc trein het naar Evesham bracht op den weg naar Woodnorton, de residentie van den hertog van Orleans. 2 0 October. Koning Manuel, Koningin Amelia, de hertog van Oporto en de hertog van Orleans kwamen gisterenavond om to 11.25 te Evesham. Zij begaven zich in auto mobielen naar Woodnorton onder de toe juichingen van de menigte. Koning Manuel scheen ziek van vermoeid heid. Londen, 190ct. De ketelmakers heb ben de schikking, die getroffen was tusschen hunne vertegenwoordigers en de patroons, verworpen. Denemarken. Kopenhagen, 19 Oct. Tot leden van hot Permanente Internationale hof van ar bitrage te 's Gravenhage zijn benoemd de rechtsgeleerde dr. Deuntzer, de kamerheer Vedel, de baljuw Cold en de hoogleeraar in de rechtsgeleerdheid P. Y. Jorgensen. Spanje. Minister-president Canalejas, die door den correspondent van de Temps ondervraagd werd over het gerucht, dat Koningin Amelia zou gaan wonen te Sevilla in het paleis San- telmo, heeft verklaard, dat als dit plan mocht hebben bestaan, het weer is opgegeven. Hij had alle reden om te gelooven, dat de Ko ningin voor goc-d zal gaan wonen in Engeland, en voegde daaraan toe: „Wij begeeren niet aan de Portugeesche republikeinen hel voor wendsel te verschaffen van het verblijf der onttroonde souvereinen bij ons om in Spanje een haard van republikeinsche propaganda in 't leven le roepen, die wij niet zullen dul den". Portugal. Het besluit tot verbanning van de leden van liet huis Braganza, dat in bewerking is, zal, naar gemeld wordt, den materieelen toestand van de familie behoorlijk regelen. De wet tige rechten van de leden van het geslacht zullen geëerbiedigd worden. Aan de universiteit te Coimbra werd bij de hervatting van de academische lessen eene betooging tegen monarchaal gezinde profes soren gehouden, waarbij een aantal schilde rijen en andere voorwerpen vernield wer den. De gouverneur bracht de studenten tot rust. De hervatting van de colleges werd uit gesteld. Hongarije. W e c n e n, 1 9 0c t. De commissie voor buitenlandsche zaken ulL de Ilongaarsohe de legatie keurde de begrooting van buitenland sche zaken goed. Turkije. De kabinetscrisis in Turkije is ontstaan, omdat generalissimus Machmoed Chcfket pacha bet noodzakelijk achtte, dat zijn de partement en dat van marine aan de con trole van de Rekenkamer onttrokken zouden worden. De Rekenkamer nu had geweigerd hare goedkeuring te hechten aan een uitgave van 4,400,000 gulden, die Chefket pacha als minister van oorlog had noodig geooïdeld en die hij gemeend had te kunnen doen, om dat van de buitengewone oorlogsbegrooling van bet vorige jaar nog gelden beschikbaar waren. Het gold hier namelijk eene bestelling van uitrustingsstukken. Dj avid bey, de mi nister van financiën, was het met de Reken kamer eens, maar Chefket pacha antwoord de, dat hem de financieele bizonderheden niets aangingen; hij wist alleen, dat de lever anciers dringend geld wenschten te zien. Deze soldateske opvatting kon de minister van financiën niet deelen. Chefket pacha was daarom van oordeel, dat hij maar moest af treden en dat de grootvizier hetzelfde moest doen en daarna met een ander ministerie voor den dag komen, waarin Djavid bey niet was opgenomen. Hij heeft zich echter later weer daarvan laten afbrengen, zoodat deze storm is bedaard. Griekenland. Athene, 19 Oct. Het kabinet-Vendzelos heeft het bewind aanvaard. Griparis heeft de portefeuille van buiten landsche zaken aangenomen. Uit Athene wordt aan de Frankf. Ztg. be richt, dat uit de beraadslagingen en verkla ringen van de verschillende partijen in de nationale vergadering resulteert, dat een kabinet-Veniselos althans voorloopig zeker is van eene meerderheid in het parlement. De eigen partij van Veniselos is in de laatste dagen van 28 tot 48 leden aangegroeid. Van de onafhankelijken zal omstreeks een derde Veniselos onvoorwaarlijk ondersteunen; de rest zal dit doen onder voorbehoud, dat de regeeringsvoorstellen zu411en worden onder zocht naar dat zij inkomen. Theotokis her haalde zijne verklaring, dat een ministerie- Veniselos door hem wordt geduld, onder voorbehoud van handhaving van eigen be ginselen en voortdurende controle. De lijst van ministers, die Veniselos den Koning zal voorleggen, zal zonder twijfel de koninklijke bekrachtiging krijgen. De eventueele benoeming van Veniselos tot Grieksch minister-president wordt in Kon- stantinopel zeer ernstig beoordeeld. De offi- cieuse Tanin schrijft: „De Grielcsche regee ring is in hare binnenlandsche aangelegen heden onafhankelijk en kan doen wat haar goed dunkt. Maar de Porte zal niet in ge breke blijven, de stappen te doen, die hare waardigheid en haar prestige cischen". Hel Grieksche ministerie van oorlog heeft besloten een deel van de artillerie en de ca valerie, die te Athene en elders in Thessalië in garnizoen liggen, ovër te brengen naar de Thcssalische steden Volo en Alingros. De transporten zijn reeds onderweg. Bij Tukeri en de bochten van de zëeengtc van Pagasitis (Thessalië) worden versterkingen opgewor pen. Perzlë- Eene nota van de Engelsche regeering over Perzië verklaart, dat Engeland, als binnen drie maanden de orde in Zuid-Perzië niet hersteld is, genoodzaakt zal zijn maatrege len te nemen tot instelling van een plaatse lijk bestuur onder bevel van Engelsch-Indische officieren. De kosten zouden door een bijslag op de invoerrechten in de Perzische golf ge dekt worden. Indien mocht blijken, dat het onmogelijk is inlan^sche troepen op de been te brengen, dan zullen, naar men aanneemt, Indische troepen het land binnenrukken. Een dergelijke stap zal den Perzen waarschijn lijk voorkomen als een eerste stap tot de ver deeling van het land en kan gevolgen hebben van verre strekking. Allerlei. P a r ij s—B russel en terug. In l'Auto is een ingezonden stuk van Wijn malen opgenomen, waarin onze landgenoot, aan den vooravond van het heden te hou den onderzoek omtrent al of niet geldigheid zijner vlucht de bekende kwestie van het niet aanwezig zijn bij zijn vertrek van den officicelen tijdopnemer der A. C. als volgt uiteenzet: „Eiken dag van de vorige week heb ik den tijdopnemer der jFransche Automobielclub regelmatig opgeroepen. Zaterdagavond heb ik hem een telegram gezonden, om' hem te waarschuwen, dat ik den volgenden morgen van Issy-les-Moulineaux zou vertrekken. 73 DOOR RUDOLF HERZOG. „Meneer Rochus," hernam Marga met een moedig lachje, „hebt u nooit opgemerkt, dat onze krachten toenemen naarmate de plich ten ernstiger worden? Dat men meer kan doen, naarmate meer menschen in vertrou wen van ons afhangen?" „Ik heb," zeide de oude procuratiehouder, „nooit de vreugde gekend voor anderen te moeten zorgen. Het geluk, vrouw en kinde ren te bezitten was mij niet beschoren. Want het moet toch een groot levensgeluk zijn als het iemand zoo opgewekt kan maken. Maar van heden af, juffrouw Vanheil, zal ik dat geluk ook kennen. Want ik wil u helpen in de zorg voor u en de uwen." Hij keerde zijn gerimpeld gezicht naar haar toe, en op haar gezicht verspreidde zich een glans van jeugd, welke doordrong in de ziel van den ouden boekhouder en hem sterkte en veerkracht gaf. In den namiddag kwam Erica's man. Toen hij met een ernstig, strak gelaat de kamer van Martin Vanheil wilde binnengaan, zeide me vrouw Vanheil hem dal hij een vroolijk ge zicht moest zetten. Dit bracht hem ecnigs- zins in verwarring. Hoe kon men tegenover een stervende vroolijk zijn! „U schijnt u niet bewust te zijn van de ern stige beteekenis van dit uur," zeide hij met gefronst voorhoofd. „Juist omdat wij ons daarvan zoo diep be wust zijn, vragen wij je een vroolijk gezicht te zetten." „Ik begrijp uw opvatting niet," zeide hij, „maar daar ik in uw huis ben, zal ik mij voegen naar de regels van het huis." Ja, het waren de onbeschreven regels van MarJJn Vanheil's huis. Hij lag in zijn leu ningstoel als in een bed, en de kleinzoontjes, die men op zijn verlangen bij hem had gela ten, speelden argeloos aan zijn voeten. Hel scheen dat zijn krachten eenigermate waren teruggekeerd. Hoewel op zachten loon sprekende, was hij toch duidelijk ver staanbaar. „Aha, daar is de kapitein!" zoo begroette hij den binnenkomende, zichtbaar verheugd. „Hoe staal het met den dienst bij de com pagnie? Valt die je mee?" De kapitein greep zijn hand. „Wel bedankt, papa, alles gaal goed. Maar 'l doet mij genoegen, dat u er beter uitziet dan ik mij had voorgesteld." „Hebben zij je daarover dan geschreven? Vrouwlui maken zich altijd dadelijk ang stig." De kapitein bedacht zich snel. „Neen, neen, ze hebben mij niets geschre ven. Ik dacht het alleen maar, omdat ik zoo weinig hoorde. En daar het toch spoedig Kerstverlof was, heb ik 't een paar dagen vroeger gevraagd, nam een kaartje aan 't station enhier ben ik!" „Dat is braaf van je," zeide de oude Van heil, terwijl hij hem een wenk gaf zijn stoel dichterbij te schuiven. „Zie je," ging hij voort, „nu kan ik 'l ook aan jou zeggen hoeveel genoegen je mij hebt gedaan door ook dit jaarje vrouw en kinderen hier te laten blijvenDat is een groote opoffering voor je geweest. Ikzou zoo iets niet hebben kunnen doenEen zwak karakterWal? Maar jijjij hebt de toewijding van een zoon in merg en been Je vrouw en je kinderenhebben mij zeer gelukkig gemaakt. Datzal onze lieve Heerje eenmaal vergelden." Een hoogroode kleur gleed over het gelaat van den jongen man. „Men heefl mij ge zegd, papa, dat u niet zooveel mocht spre ken. Als u wilt, zal ik u liever wat van den dienst vertellen." Hij had zijn beide jongens opgetild en, na zc gekust te hebben, weer neergezet met de vermaning, dat zij zich heel stil moesten houden. „Ei," hernam de oude Vanheil genoegelijk, „mag ik niet praten? Onder welke voogdij sla ik dan?" „De onze!" riepen de dames, hem vriende lijk toeknikkende. „O, zoo? Dan zal ikvoor ditmaal eé beetje vrijheid moeten vragen." Hij voelde zelf hoe het spreken hem ver moeide. Maar hij wilde zich dit genoegen niet laten ontnemen en ging fluisterend voort Inééngezonken lag hij tusschen de kussens, maar zijn oor ving elk woord op en in zijn oogen blonk een gelukkige glans. Terwijl Marga las, mompelde hij af en toe: „Die -Frits... die Frits 1" Lieve ouders! lief zusterpaar! Dezen brief zult u ongeveer tegen Kerst mis ontvangen. In gedachten zie ik die oude, gezellige huiskamer met de zwarte plaatjes van de schcercn, die grootvader destijds voor ons knipte, terwijl wij hem als kin-deren verbaasd aankeken, en ik zie vader aan de piano zitten, er zich over verheugen de, dat zijn „vrouwlui" de oude Kerstliede ren nog even goed kennen als hij zc als jon gen gekend heeft. Alleen mijn fraaie bariton ontbreekt. En dat is voor mij miserabeler dan voor u. Maar ik zing flink mee uit de "verte. „Hoe 'l met mij gaat?" schroef Frits ver der, „bijzonder en bijzonder! Vader placht te zeggen-. De mcnsch kan tick dan pas gelukkig noemen, als hem nog wat te wenschen overblijft. Dientengevolge moet ik wel zoo gelukkig zijn als een visch in het water, want mijn wenschen worden dagelijks meer. Voorloopig ben ik hier, in de zuidelijkste oorlogshaven van de Unie, als constructeur werkzaam op de werf. Dit is nu al mijn tweede plaatsing binnen een half jaar en ik hoop nog een dozijn plaatsingen door te werken, voordat Amerika mij kwijt raakt. Want om een gezegde van onzen meester in de derde klas aan te balen „Kijk goed overal rond, jongen! En geef je oogen den kost, zoodat alleen de lieve God meer ziet. Want die kijkt ook in het hart!..." De harten van m'n Amerikaanscbe mede- iburgers en medeburgeressen boezemen mij niet het minste belang in, maar wel de har ten en de zielen van de machines en de scheepsrompen. Dus geef ik mijn oogen goed 'den kost, en ge zult zien dat er, met Gods hulp, later heel wat verbeteringen in de Hamburgsche haven te aanschouwen zullen Eijn. I-Iet gaat mij dus uitstekend. En dat hoop Sk van u ook te zullen hooren. Zend uw brieven altijd aan het Duitsche consulaat in New-York, waar ik steeds mijn adres zal opgeven. Want in Amerika zijn de wegen vele, die van de eene werf naar de andere voeren. En ik hoop ze alle in gezondheid te bewandelen. Als ik dan bij u allen, die mij zoo lief zijn, terug kom, hoop ik u aan de Elbe een kasteel, zooais het slechts in (1e sprook jesboeken te vinden is en ik reserveer voor mij een kamertje, waar ik nette pantser- schuitjes van een kleine twee honderd meter kan bouwen. Daarmede zal ik mij dan tevre den stellen, na mijn vroolijk zwerversleven. Van Bob Twersten heb ik maar éénmaal tijding gehad. Maar dat is geheel mijn schuld, omdat ik or nog niet toe ben geko men hem te antwoorden. Hij zilt op een 'kantoor'' in New-York én verkóópt katoen, wat hém gewichtiger voorkomt dan mij. Zijn liefste wensch bestaat voorloopig daar in commies bij een reéderij te worden. Af gaande op zijn brief, volgt die post dadelijk op die van president der VerceiMgd.e Staten. Het hangt er maar van af, van welke zijde men een zaak beschouwt. En nu wensch ik u allen een zoo gelukkig feest toe als er slechts kan gevierd worden in den huize Van heil. Eén ding moet ik u nog slechts zeg gen ik houd almachtig veel van u allen! In dezen zin blijf ik dus overal en altijd Uw liefhebbende zoon en broeder F rits. De oogen van don ouden Vanheil gingen onophoudelijk van den een naar den ander. Hij wilde in hun blikken de vreugde lezen over zijn zoon, terwijl zijn eigen oogen als sterren straalden. Wordt vervolit

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1