METHORST VAN LUTTERVELD, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. Kassiers en Commissionairs in Effecten. (Commanditaire Vennooten h. oyens zonen, te Amsterdam.) Amersfoort, Baarn Rotterdamsche Hypotheekbank voor Nederland. Levering; van Munitiebrood. de levering van MUNITIEBROOD, Te Huur gevraagd Sociëteit „Amicitia", De Graaf van Luxemburg. De Gescheiden Vrouw. KOOR en ORKEST. Te huur gevraagd ÏV [l BREI- en HAAKWERKEN. Hoephout en Teen, ZINGENDE VOGELS Bloembollen. Welk een gevaarlijk anarchist 1 Uit het interview blijkt verder, dat de heer Haje de laatste 8 jaren, na zijne promotie tot doctor in de Nedcrlandsche letteren, onafgebroken bij de firma Enschedé te Haarlem, aan de „Opr. Haarl." is verbonden geweest, en daar de rubriek Buiten land heeft bewerkt, terwijl aan het slot van het interview de als anarchist verdachte nog zeide: „Ik onderstel, dat met anarchistische opvattingen niet strookt, het vervullen van eenigerlei kerkelijke functie. Welnu, laat mij dan aan al het boven staande nog toevoegen, dat ik tot voor zeer on langs lid van den kerkeraad was bij de Evangelisch Luthersche gemeente, en dat sta me toe, deze overigens particuliere aangelegenheid toch even aan te roeren ik in Januari j.l. kerkelijk gehuwd ben." Men heeft hier dus blijkbaar met een persoon lijke wraakneming te doen van iemand, die ken nende de neiging van de „rechtschen" om iemand die onder zulk een „verdenking" staat, te slacht offeren, zich deze rechtsche groep tot werktuig heeft gemaakt. Aanvankelijk met goed gevolg. Maar dat het laatste woord in deze zaak nog niet is gesproken» ligt voor de hand. Wanneer hel maar zM gemakkelijk ging, iemand naar den kelder te helpen, dan zou iemand die solliciteerde, niet meer veilig zijn De heeren, die zich in deze zaak hebben laten misbruiken, zullen ook voor de gevolgen moeten staan. Ned. H e r v. K e r k. Ds. C. Plug, predikant te Katwijk aan Zee, heeft wegens redenen van gezondheid tegen 1 Fe bruari eervol emeritaat aangevraagd. Naar men uit goede bron meldt, zijn de be zwaren tegen den te Dordrecht beroepen modernen predikant ds. Zellinger Molenaar te Bolsward, onge grond verklaard. Zondag 23 October a. s. zal Z.Ecrw. afscheid nemen van zijn gemeente te Bolsward, om Zondag 30 October zijn intrede te Dordrecht te houden. Geref. Kerken. D s. L. II. Wagenaar. j Te Middelburg is op *55-jarigen leeftijd overleden ds. L. 11. Wage naar. - De „Rotterdammer" schrijft over hem o. m. het - volgende D#-. Lützen H. Wagenaar werd 15 Maart 1855 te Hcerenveen geboren. Wilde hij eerst, als zijn vader, smid worden, in zijn prille jeugd knakte een roekelooze hand zijn levenskracht en sedert was hij een mismaakte knaap, schier te zwak om te leven. Maar in hem huisde een krachtige, moedige, talentvolle geest. De jonge Lützen werd opgeleid aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Heerenveen en het Gym nasium te Zetten. Daarna studeerde hij aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en promoveerde in 1881 tot doctor in de godgeleerdheid, onder prof. dr. Nicolaas Beets, op een proefschrift, getiteld: „Het Reveil en de Afschei ding." In 1882 werd hij predikant der Ned. Herv. Kerk 'te Wons en Engwier. In 1884 deed hij zijn intrede bij de Ned. Herv. Kerk te Heeg. Nu kwam' de doleantie. In Januari 1887 „schudde hij het synodale juk af" en in weerwil van een :pas volbrachte operatie aan de rechterknie leidde hij, in een paar campagnejaren, de doleantie in Friesland, van De Lemmer tot Oosterbierum. 20 April 1889 deed hij zijn intrede bij de Geref. Kerk te Leeuwarden en bracht haar tot bloei. Hij 'hield er voor het Friesch Genootschap vier lezin gen over Graaf Willem Lodewijk van Nassau. In 1892 (4 Sept.) kwam hij te Arnhem. Daar schreef hij „Een wandel met God" (levensbeschrij ving ven wijlen ds. J. J. A. Ploos van Amstel) en „De -Hervormer :van Gelderland" (Johannes Fon tanus). Sinds 3 April 1898 diende hij de Geref. Kerk C (Noorderkerk) te Middelburg. Zijn kennis van Graaf Lodewijk van- Nassau was vermaard. Door hem werd over het leven van dezen' Oranjevorst uitgegeven een belangrijke stu die, getiteld „Uz Heit" (Onze Vader). Voor een paar. jaren hield hij, bij de onthulling van een standbeeld voor dezen „Vader des Vaderlands" te Leeuwarden, door H. M. de Koningin, een veel ge roemde rede. Bekend is, dat dr. Lützen H. Wagenaar zich ook op letterkundig gebied bewoog. Zijn liefde voor en kennis van de Friesche taal en letteren is eveneens zeer bekend. Van zijn twist geschrijf in het Fransch met zijn vriend mr. Pieter Jelles Troelstra, thans den bekenden leider der soc.- democraten, weet bijna ledereen. R.-K a t h. Kerk, Dr. J. Nouwens, te Heeswijk, is bij het Vatl- caan benoemd tot procurator-generaal van de Nor- bertijner Orde, en tevens tot rector aan de hooge- school dier Orde, te Rome. Reeds zeer spoedig zal dr. Nouwens ons land metterwoon verlaten en zich te Rome vestigen. Voor den Nederlandschen middenstand beteekent dit heengaan een groot verlies. Bij Kon. besluit van 17 October 1910 is verlof verleend aan jhr. J. A. van Kretschmar van Veen, te Utrecht, directeur-generaal dor Maatschap pij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, tot liet aannemen van het ordeteeken van com mandeur der orde van de Kroon van België A. G. A. Everts, te Utrecht, chef van den dienst van beweging en reizigersvervoer der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen, en H. E. Beunke, te Utrecht, hoofdingenieur, chef van den dienst van weg en werken der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoór- wegen, tot het aannemen van het ordetee ken van officier der orde van Leopold II hun door Zijne Majesteit den Koning der Belgen geschonken. Hilversum. De Hilversumsche vereen, ter bevordering van jacht- en terrcinrijden houdt op 30 dezer een jachtrit door het Gooi. Jagermeesicr is luitenant A. C. Perk. Samen komst bij de Springhaan in het Corverbosch te 10 uur voorm. Bij beschikking van den minister van oorlog is de eerste luitenant J. J. M. de Waal van het 2de rcg. huzaren, met ingang van, 1 November werkzaam gesteld bij de Kon. Mil. Academie en, in verband daarmede,' overgeplaatst bij den staf der cavalerie. In plaats van mevr. Steirtbuoh, die wegens vertrek heeft bedankt, is gekozen tot 'bestuurslid van de afd. Amersfoort van den Bond voor Vrouwenkiesrecht mej. II. Heer- ma van Voss, die de benoeming heeft aan genomen. Vrouwenkiesrecht. Gisterenavond hield de af deeling Amers foort van de Vereeniging voor Vrouwen kiesrecht een openbare vergadering in „de Arend", waarin als spreker optrad de heer P. J. Oud van 's-Gravenhage, met het on derwerp: pe houding der verschillende po litieke partijen met betrekking tot het Vrou wenkiesrecht. Te ruim acht uur opende mej. H. M. S. J. de Ilofl, met een woord van welkom, de tweede openbare vergadering der afdce- ling. Met genoegen constateerde zij den ge- stndigen vooruitgang der vereeniging cn naar zij hoopte zouden er onder de aanwc- zigen ook zijn, die mede willen werken dezen groei nog te doen toenemen Hierna zongen de dames Kamerling-van Vollenhoven en Smit, begeleid door mej. Busquet, eenige liederen, die ook luide wer den toegejuicht. De heer Oud, daarna het woord verkrij gende. wees er op, dat bij den strijd ter verkrijging van 'hef vrouwenkiesrecht van groot belang is, te weten hoe zij, die dat kiesrecht moeten geven ,dus de leden van de Eerste en Tweede Kamer, er over den ken. Vandaar het onderwerp, hoe de ver schillende politieke partijen er tegenover staan. Eerst schetste spr. hoe het kiesrecht in ons land is geworden en hoe het in den loop der tijden is gegroeid. Voor de Fran- sche revolutie had het volk absoluut geen invloed op kle regeering. In «de 18de eeuw is het streven gekomen om het volk invloed op 's landsbestuur te doen toekomen, welk streven zijn hoogtepunt vond in de Fran- sche revolutie. Deze bracht echter alleen het kiesrecht voor de mannen en toen de j revolutie naar ons land oversloeg, dacht men er ook niet aan de vrouwen het kies- recht toe te kennen. Het tijdperk 1814—1848 is voor den strijd voor vrouwenkiesrecht absoluut van geen belang. In '48 kregen we echter in de Grondwet de rechtstreeksche I verkiezing waarbij alle Nederlanders tot de 1 stembus werden toegelaten, mits 23 jaar oud en een zekere belasting betalende. De Grondwet van '48 sloot dus eigenlijk de vrouwen niet uit. Daarom vroeg een 30 jaar geleden Dr. Alet-ta Jacobs ook plaat sing op de kiezerslijst, maar de rechter be sliste toen, dat met het woord, Nederlander was bedoeld mannelijke Nederlander. En meer moderne ideeën hehbend rechter zou echter anders kunnen beslissen, vandaar dat in '87 de vrouwen beslist werden uit gesloten éri het woord mannelijk werd in gevoegd. Van dien tijd af is dus de Grond wet een onoverkomelijke hinderpaal voor de toekenning van het vrouwenkiesrecht. Is er daarna in de Staten-Generaal niet veel meer over deze kwestie gesproken, .zooveel te meer daar builen. In 1901 schreven de Vrijzinnig Democraten onomwonden in hun program het verkrijgen van het vrouwen kiesrecht. En in 1903 stelden ze voor art. 80 der Grondwet te wijzigen, opdat de strijd voor vrouwenkiesrecht zou kunnen beslist worden hij de kieswet. .De Vrijz.-Dem. -Bond zegt, dat het beginsel der democratie rust op de gelijkheid van man en vrouw voor de wet. Na de vrijz.-dem. zijn de soc.-dem. ge komen met een voorstel tot invoering van vrouwenkiesrecht. In dat voorstel wordt weerlegd het bezwaar, dat zoo weinig vrouwen om het kiesrecht vragen. Daarte genover wordt aangevoerd, dat de strijd er voor nog van zoo korten datum is, dat, met liet oog op het bekende conservatisme der Nederlanders, hetgeen verwondering kan baren, dat nog niet meerdere vrouwen het kiesrecht willen. Trouwens in de laatste jaren hebben de vrouwen bewezen door het organiseeren van congressen en vereeni- gingen, dat zij daarvoor evengoed geschikt zijn als de mannen. Een sprekend bewijs daarvoor is het wereldcongres voor vrou wenkiesrecht, waarmee zij zeker bewezen hebben, voldoende geschikt te zijn voor openbaren arbeid, minstens evengoed als de mannen. Een derde groepis de Liberale Unie. In 1903 (verscheen een rapport van de heeren Rink, Patijn en de Kanter, waarin verde digd werd het blanco artikel 80, waardoor de kiesrechtregeling geheel werd gebracht onder de kieswet. J)ie oommissie wilde ech ter dan alleen hel algemeen kiesrecht voor de -mannen met uitsluiting van de vrouwen. Spr. weerlegt de argumenten, die de com missie ter verdediging van dit standpunt aanvoert. De argumenten -voor algemeen mannenkiesrecht door de commissie aan gevoerd, moeten- z. i., consequent doorge voerd, noodzakelijk voor vrouwenkiesrecht pleiten. Als volgend punt in de geschiedenis van het vrouwenkiesrecht noemt spr. het op treden va-n het ministerie-De Meester, voort gekomen uit de actie voor het blanco arti kel 80. In 1907 is dan ook een voorstel in gediend tot wijziging der Grondwet in diervoege, waardoor dit groote voordeel zou zijn verkregen, dat -de regeling der kiesbevoegdheid werd overgelaten aan de kieswet, zoodat geen J/a der Staten-Gene raal voor invoering van vrouwenkiesrecht zich zo-u behoeven te verklaren. Dit wets voorstel is niet in openbare behandeling gekomen ydaar in 1909 het ministerie-De Meester moe9t aftreden. Dat was te meer te betreuren, omdat bij aanneming van dat voorstel het passief kiesrecht voor de vrouw zou zijn ingevoerd, zoodat zij ver kiesbaar zou zijn voor eendg openbaar lichaam. In verband hiermee bespreekt spr. de vraag, of het passief kiesrecht een verkeerden invloed zou kunnen hebben op het gezinsleven. Daarvoor behoeft echter volstrekt geen vrees te zijn, daar zeker de meeste vrouwen zouden gekozen worden op een tijd, dal haar taak in het gezin feitelijk is afgeloopen. Het groote belang van liet passief kiesrecht springt (daarenboven dui delijk in het oog, als men bedenkt hoe steeds meer de wetgeving zich bezighoudt met het kind, waarbij de stem der vrouw niet gemist kan worden, wil men komen tot een harmonisch geheel. Komende tol de rechterzijde releveert 9pr. het rapport van den Bond van R. K. kics- vereenigingen. Dc oommissie, die dit rap port uitbracht, kwam niet tot eenheid. Een lid kwam tot een soort huismanskiesrecht; con ander wikle een zeer gecompliceerd kiesrecht maar geen vrouwenkiesrecht. Een minderheid kwam op -grond van de leer van Thomas van Aquino op, voor algemeen kiesrecht, en een lid daarvan ook voor vrouwenkiesrecht. Dc meerderheid der commissie is dus tegen vrouwenkiesrecht en beroept zich daarbij op een bekend psychia ter. Dr. Cox, die meent ,dat de man over 't algemeen hooger in ontwikkeling staat dan de vrouw. De aiati-revolutionaire partij as voor ge- zinsihoofdenkies-recht en schijnt geen verschil te -maken of het gezinshoofd een man of een vrouw ds.. Tein slotte wijst spr. er op, dat het vrou wenkiesrecht ndet alleen van belang is voor de vrouwen. Het belang van de gemeen schap eischt dringend, dat de vrouw wordt toegelaten lot (de s-lcmbus. lm tal van zaken wenken de vrouwen in de eerste gelede ren naast den man, en loonen zij een warm hart te hebben voor de maatsclmppelijke ontwikkeling. Tal van vrouwen zouden gaar ne ook in openbare lichamen haar krach ten beschikbaar stellen voor die ontwikke ling en idaarom zal de invoering van het actief en passief vrouwenkiesrecht, gelet op hot vele goede deor de vrouwen en par ticuliere vereenigingen lot stand gebracht hebben en nog steeds tot stand brengen, een zegen mogen genoemd worden voor de maatschappij. Nadat een kwartier was gepauzeerd, werd gelegenheid gegeven om vragen te stellen of om met den spr. van gedachten te wisse len. Aangezien geen der aanwezigen daarvan gebruik wcnschte te maken, dankte mej. de Holl den spreker voor -zijn leerrijk betoog en sprak de hoop uit,'dat hij later-nog eens gelegenheid zou vinden voor de afdeeling op te treden. Nadat nog eenige liederen waren ten ge- hoore gebracht, werd de vergadering met een woord van dank aan de zangeressen eh de pianiste gesloten. Volgens het jaarverslag in „Toonkunst- nieuws" is hel aantal leden van de afdee ling Amersfoort van Toonkunst in het vorig jaar vooruitgegaan van 159 op 181. Een vermeerdering alzoo van 14 In het nummer van gisteren deelden wij reeds met een enkel woord mede, wat er in de volgende week in „De Arend" en in „Amicitia" zal te doen zijn. De anti-kermis bijeenkomsten in „De Arend", uitgaande van de Chr. Jongelingsr vereeniging, zullen niet op zich zelve staan. Ook in liet Tehuis voor Militairen aan de Beekstraat zal eiken avond een heel pro gramma worden afgewerkt. Daar zal piano-, viool- en orgelmuziek worden gemaakt, zul len voordrachten gehouden en bioscoopvoor stellingen gegeven worden. De zangvereeniging Excelsior en het Chr. Fanfarekorps uit Bunschoten verleenen hun medewerking. In het gebouw der Wijk vereeniging „Uw Koninkrijk kome" zullen de bezoekers wor den vergast op scioptioon-v-ertooning, zang, muziek en voordrachten, terwijl liet comité voor Evangelisatie des Vrijdags samenkom sten zal houden in de Teutstraat, Groote Haag, Monnikenpad en Puntenburg-erlaau. Het comité wil zijn best doen de menschen op den „Dollen Vrijdag" zooveel mogelijk van de straat te houden. Op de Brüs^ölsche tentoonstelling zijn bekroond met een eere-diploma mevr. Slein- buch—Hekmcijer en L. II. de Wildt, in afd. XVIII Practisch Onderwijs. Economische in stellingen en Handenarbeid voor vrouwen. De R.-K. Spoor- en Tramwcgvereeni- ging „St. Alfried" is in het bezit gekomen van een fraai vaandel, dat door giften van eenige ingezetenen kon worden aangekocht. In eene foeslvergadering, die op Zondag den 20. November a.s. zal gehouden worden, zal het vaandel aan de Vereeniging worden overgedragen. Stoomvaart bericht en. Opgave van het agentschap Alex Mackintosh Co.i Amersfoort. „Kon. Wilhelmina", vertrok 14 Oct. van Colombo. „Koning Willem III" vertrok 15 Oct. van Colombo. „Vendel" arriveerde 1G Oct. te Genua. „Prinses Juliana" arriveerde 17 Oct. te Port-Saïd. Al deze 9loomsohepcn van de Maatschappij „Nederland". „Ilollandia", vertrok 17 Oct. van Vigo. „Frisia'r vertrok 6 Oct. van Rio de Janeiro. „Zeelandia" arriveerde in Buenos-Ayres. „Amsteiiand" vertrok 7 Oct. van Bahia. „Zaanland" passeerde Fernando Naroscha. „Rijnland" vertrok 10 Oct. van Ledxoes. „Maasland" vertrok 14 Oct. van Santos. „Delfland" passeerde 17 -Oct. Ouessant. „Eemland" arriveerde in Buenos-Ayres. Al deze stoomschepen zijn van de Mij, Kon. Holl. Lloyd. Telegrafisch Weerbericht. Naa»- waarnemingen in don morgen vaD 20 October 1910. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste stand 7G8.5 te Thors-havn, laagste 749.5 te Helder. Verwachting tot den avond van 21 Oct. Veranderlijke, later matige tol krachtige N.-W. wind, vera aderlijke bewolking, aan vankelijk nog buiig. Daling van temperatuur. Aan Houders van Obligation der 31/t #/0 Leening groot t 17.239.OUO1887 wordt bekend gemaakt, dat de coupon verval lende 1° November o.k., behooronde tot dio Obligatiën, van af dion datum op alle werkda gen betaalbaar is te Amsterdam ten kantore van de Associatie-Cassa. De coupons moeten worden aangeboden met onderteekende lijsten, waarop do Serio en de nummers naar volgordo zijn gerangschikt. DE DIRECTEUR GENERAAL. Utrecht, 20 October 1910. MOLLERUSSTRAAT 88. Telefoon 141. Verzilveren Coupons tegen voordeeligen koers en verhuren loketten in hunne Safe-inrichting. MUURHÜIZEN 15. Telefoon 49. Do C O U 1' O N S dor Pandbrieven, uitgogeven door de Rotierdituischc Hy potheekbank voor Nederland, ver schijnende den len Nor. 19lö, zullen worden betaald te baron kantore Gedempte Bierhaven No. 25, te Rotterdam, en bij De Associatie Cassa te Amsterdam. De Amsterdamsche Baxk De Amsterdamscue Bask Almelo. De Lanoe de Mohaaz Alkmaar. Vax Ranzow Co. Arnhem. De Geldebsche Crediet- Vereenigino E. C. Engelberts Co. Van Oudoaarden Brielle. P L. Faes Zoon Breda. Bodegbavensciie Bank Bodegraven. Scheurleer Zoonen Delft. H. Ribbiüs Deventer. Hoyer Zoon Dordrecht. Amsterdamsche Bank Eindhoven. C. de Gijselaar Co. Gorinchem. Scheurleer Zoonen 's Hage. Geertsema, Fkith Co. Groningen. Fransen van de Putte Zoon Goes. Hoffman Co. Gouda. Gcepin v. d. Vlugt Haarlem. Victor A. van Rijckevor- sel Tilman 's Hertogenbosch. J. W. Teütelink Hengelo. P. Posthuma Zoon Harlingen. Gebr. Mispelbloh Beijer Heerenveen. Hbule Co. Hoorn. Fern. Hombach Hulst. J. H. van der Dussen Jr. Kampen. Lezwijn Eigeman Leiden. P. Koumans Smeding Leeuwarden. J. A. Tak Co. Middelburg. Jules Schaepkens Maastricht. De Meppeler Bank v/h H. Roelink Ab.zn. Moppel. P. Groen Zoon Nieuwediep. J. van Gorsei. Poortvliet. Schhasen Nacken - Roermond. Ten Cate Fennema Alma Sneek. Pennington de Jongh Tiel. Vlaer it Kol Utrecht. G. de Metier, oud-Notaris Velp. Gebr. Ratii Veghel. A. J. Rant, Notaris Waalwijk. R. van Wijk Woerden. Doyer Kalff Zwollo. Bank voor Schouwbn en Duiveland Zierikzee. Fred. Pijilits Zalt-Bommol. P. F. C. Bbünings Co. Zutphen. De 'Directie, Ed. HOYER, Mr. W. VAN ROSSEM. Mr. EW. INSINGER. Rotterdam, 19 October 1910. De INTENDANT bij de 4' Divisie te Amersfoort, zal op Maandag, 31 October 1910, des middags ten twaalf uur, in het Mili tair Magazijn van levensmiddelenInfan- terie-Kazerne aldaar, onder nadere goed keuring van den Minister van Oorlog, in het openbaar aanbesteden: ten behoeve van de troepen, die geduren de het jaar 1911 te Amersfoort verblijf zullen houden. De aanbesteding zal plaats hebben in twee perceelen, en wel: één perceel van het benoodigde voor het 5e Regiment Infanterie, en één perceel van het benoodigde voor de overige korpsen cn inrichtingen. Bij inschrijving voor beide perceelen moet op het biljet worden vermeld of de levering van elk der perceelen afzonderlijk, dan wel van beide te zamen wordt ge- wenscht. De voorwaarden van aanbesteding en van levering liggen ter lezing ten bureele van genoemden Intendant, bij wien inlich tingen kunnen worden ingewonnen betref fende het aantal rations brood, dat ver moedelijk noodig zal zijn. Amersfoort, 19 October 1910. De Majoor-Intendant, voornoemd, C. M. DE KANTER. een ruim Burger-woonhuis, erf met schuur on 3 ft 4 II. A. bouw- en wei land, mooie streek, onverschillig waar. Ook genegen later of direct te koopen. Brieven m. breedvoerige omschrijving en event, koopprijs te zonden onder lett. G. H. Paul Kruger- laan 108, den Haag. W Het grootste en beslist meeste succès van alle kermissen. AMERSFOORT. Twee buitengewone Operetten-Voorstelltngan, te geven door Het Nederlandsch Operette-Ensemble. DirecteurALPHONSE JANMART Jr. Maandag 24 October I9IO, 71/s uur Nieuwste Weener Operette in 3 bedrijven, muziek van FRANS LÉHAR, Componist van „'t Lustige Weeuwtje." Dinsdag 25 October 1910, 71/2 uur Nieuwe Weener Operette in 3 bedrijven. Muziek van LEO FALL, Componist van „De Dollar prinses". RegieJ. J. RENTMEESTER. Dirigent: H. VAN DER NAATEN. De hoofdrollen zullen vervuld worden door de Ditóos: A. VAN DER STAPPEN-Persoon», CORRY PINK8EN, ROSINE SOMETHINI, 8. HEILBRON, GRETA JONKERS, L. VAN DIJK en de Heeren FRANS VAN DER STAPPEN S. VAN BEEM, JAN GROOTVELDJ. J. RENTMEESTER, ANDRÉ VAN DIJK, JOH. HINZ, F. ANDERSON e. a. Prijzen der plaatsen. Eerste Rang f 1.50. Loden f 1.25. Tweede Rang f 0.75. Derde Rang f 0.50. Plaatsbespreking als naar gewoonte. tegen April of Mei 1911 ln de Pro- vlucle l'trecht een HUIS, bevattende minstens zes Kamers, liefst afzonderlijk staande. Huurprijs niet hoven f 6ÓO.— per jaar. Fr. brieven lett. A., Hulppostkantoor te Lage Vuursche. El [TUT Hel beste a Lj=. Mondwater Ier Wereld IJa De beste Handleidingen voor onder wijs en zelfoefening. ÏValeson's Breiboekjes. Patronen met beschrijving en vele gravures. 2 dln. voor f 1. ÏValeson's Haakboekjes. Patronen met beschrijving en vele gravures, 3 dcelen voor f 1.50. Moeders en Dochters, voorziet U voor slechts f 1.— of f 1.59 van Wale- son's Handboeken, dan is U niet langer om goede en fraaie patronen verlegen. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken Hang 98, te Rot terdam. Franco na ontvangst van Post wissel waarop melden: Brei- of Haak werken. v Notaris IMMINK te Houten, zal Dins dag 29 November 1910, 's voormiddags 10 uur, in liet Koffiehuis „de Zwaan" te Jutfaas, publiek verkoopen Ruim 245 Hectaren wassonde onder do gemeentenVoldhui7.en, Oudonrijn, Jutfaas, Utrecht, Bunnik, Odyk, Houten, Schalkwijk, Tuil en 't Waal, Vreeswijk Jaarsveld, IJsselstein, Benschop on Willeskop. met J. F. MEM-VIS' Verpakte Zaden en Voeders. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 15 ot. Papegaaienvoeder25 Zevenzaad voor WildzangÏO Parkieten voeder10 Voeder voor Ind. Vogels16 Zoet Zomerraapzaad12 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, psr 1/4 kilo1» Luster- sn Leouwerikenvoeder, per kilo pakje25 Geparfumeerd gezuiverd Vogolzand 15 J. F. Bleus—Vl«' Hrachtocliteud- voeder voor Hoenders, bevordert het eiorleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerd# zakken met unniu en adres, men lette daarop 2>/t 5 25 50 kilo. f 0.45 f 0.90 f 4,f 7.90 Verkrijgbaar bü J. VAN GENDK- RFN, alwaar Piyscourant gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM VIS, Zaadbandel, N. Molstr. 12, Den Haag. Zendt poslw. van f 2.50 on U ontvangt franco huis, 250 stuks, aantal on soort zelf to kiezen, uit: Tulpen, enk. en dubb. Nacilssen, Crocussen, Montbrelia's, Anemonen, Ranunkels Izla's, blauwe en witte Diuifjes, 100 stuks f 1.25. KLEUVER, Velzen. Bestellingen voor 22 Oct., 100 bollen gratia niet goed, zendt ze mij rembours terug.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3