M°. 154. 0" Jaargang. Maandag 31 October 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. HANZE A TEN. ERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: PRIJS DER ADVERTENTIËN: Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingun lot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, werdt op aanvraag toegezonden. Deze Courant verechynt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. AdverlenCiënmededeenngen enz.gelieve men vóór 11 uur 'amorgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. Kennisgevingen. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt ter voldoening aan de aanschrijving van den Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht dd. 26 October 1910, 4e afdeeling no. 5905/3952 ter kennis van belanghebbenden, dal in de gemeente Ilarmelen een geval van miltvuur is voorgekomen. Amersfoort, den 29. October 1910. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. Politiek Overzicht De ontbinding der Grieksche nationale vergadering, De ontbinding der nationale vergadering in Griekenland heeft het parlementair-wankele kabinet-Ycniselos in hel leven behouden, doch tevens aan Griekenland de hoop ontnomen om binnen afzienbaren tijd, door regehhati- gen en radicalen hervormingsarbeid eener buitengewone volksvertegenwoordiging, tot een regeling van zijn staatkundige toestanden te geraken. Toen Yeniselos meer op grond van de hem gunstig gezinde publieke opinie dan van den parlementairen toestand met* de vorming van een ministerie werd belast, had hij reeds het thans toegepaste middel der ontbinding op het oog. En het werd nood zakelijk voor zijn zelfbehoud, toen de oude partijen, die zich slechts onder voorbehoud ter zijner beschikking hadden gesteld, tegen hem begonnen te werken. En de crisis is nog spoediger ingetreden dan men, ook bij eene zeer sceptische opvatting over de positie van liet kabinet-Yeniselos, had kunnen verwach ten. Toen in de nachtelijke vergadering van Zaterdag voor acht dagen Yeniselos de ver trouwenskwestie stelde, maakte de aftocht der partijen van Rhallys, Mavromichalis en van een deel der onafhankelijken en der partij van Theotokis de vergadering onbe voegd tol het nemen van een besluit. De on middellijke oorzaak van dit vijandig optreden was bet door Veniselos geëischte recht der Kroon lot ontbinding der nationale vergade ring, dat door de partijen, die zich slechts onder voorbehoud bij het ministerie hadden aangesloten, als een bedreiging der volksver tegenwoordiging, in haar door de laatste ver kiezingen gécrëeerden vorm, werd opgevat. Want ofschoon Yeniselos een ondubbelzin nige verklaring of de Koning hem al dan niet de ontbinding had toegezegd had vermeden, twijfelde men er niet aan of de minister president had zich op deze wijze dekking in den rug trachten te verzekeren. Dit vermoe den is bevestigd; nadat Veniselos door de in diening van zijn ontslag en de uitwerking hiervan op het publiek, zich de zekerheid had verschaft dat zijne regeering bij den Koning en liet volk vertrouwen genoot, aarzelde hij niet het laatste middel toe te passen.. Dat hij zich door het latere en eveneens zeer voor waardelijke vertrouwensvotum, dat hij in de zitting van Maandag der nationale vergade ring verkreeg, niet van zijn besluit heeft laten afbrengen is begrijpelijk, want het ligt voor de hand dat de zelfde moeilijkheden zich spoedig zouden hebben herhaald. Een kabi net-Yeniselos zou met deze nationale verga dering niet op vruchtbare wijze hebben kun nen samenwerken. Dat door deze kleine staatsgreep de positie van Yeniselos veiliger en krachtiger geworden is, kan niet direct worden beweerd. Zijn kabinet verkrijgt een met de dictatuur overeenkomend karakter en dc parlementaire verantwoordelijkheid is verdwenen. Daarbij zijn er staatsrechterlijke bedenkingen tegen hel optreden der huidige regeering, welke aan de agitatie harcr tegen standers hel veld vrij geven. liet besluit dei- vorige oude Kamer tot vorming eener natio nale vergadering is vervuld; die vergadering werd bijeengeroepen, doch is, zonder haar taak te kunnen voleinden, ontbonden. Heeft het besluit der oude Kamer voortgezette kracht of is volgens de grondwet de verkie zing van een gewone Kamer noodig? Veni selos en de Kroon hebben zich op het stand punt gesteld, dat de nationale vergadering eene permanente instelling is, welke eerst na afdoening harer voorgeschreven taak voor den gewonen parlementairen toestand heeft plaats te maken. Klaarblijkelijk wordt verwacht, dat de nieuw uitgeschreven verkiezingen voor het kabinet beter zullen uitvallen.. De onthouding van den verkiezingsstrijd door de partijen van Theotokis, Rhallys en Mavromichalis maakt, wordt ze streng door gevoerd, de kansen voor Veniselos er niet gunstiger op, omdat ze de gelegenheid schept dat de aanhangers der constituante, waar van Veniselos een tegenstander is, op dezen- zullen zegevieren. Doch overigens is nog niet met zekerheid te voorspellen of de ontbin ding der nationale vergadering voor Venise los een levensredding zal zijn of slechts eene kunstbewerking, welke de eind-catastrophe uitstelt. Naar aanleiding van de jongste gebeurte nissen in Griekenland, schrijft de „Tcmps": „Men mag nog niet zeggen dat Griekenland aan den vooravond staat der bevrijding van de verwoestende politieke sleur, die al zoo vele jaren op hel land drukt. En niettenyn schijnt het sinds eenige dagen of er iets nieuws zich manifesteert, n.l. de eensgezind heid van twee mannen, wie niets uil het ver leden er toe bracht samen te gaan wij be doelen Koning George en Yeniselos eene overeenkomst die, ontdaan van formules en uiterlijkheden, bedoelt de kracht der oude partijen te breken en een nieuwe partij van nationale eenheid legen hen in 't geweer fe brengen". „Het zij verre van ons de bedoelingen en beweegredenen van de leiders der oude par tijen verdacht te maken. Misschien hebben ze geloofd hun vaderland goed te dienen. Docli de gebeurtenis is er die bewijst dat, indien ze zulks geloofd hebben, ze zich zwaar heb ben vergist. Door hen, door de byzautijnsche manier, waarop ze het parlementarisme dien den, door hunne armzalige twisten en hunne middelmatige ambities hebben zij gemaakt dat Griekenland binnenslands in wanorde, tegenover het buitenland in gevaar verkeert. Om hem te veroordeelen en aan te vallen, dien de Koning, met ware zelfverloochening, besloten heeft in hun plaats te stellen, daar voor ontbreekt het hun aan gezag. Zij wei geren deel te nemen aan de verkiezingen; deze aftocht is de eenige houding die hun past, mits zij ernstig bedoeld is. Indien zij Veniselos wilden voorbijgaan, hadden zij slechts zonder omwegen Dragoemis kunnen steunen, in plaats van dezen het leven on houdbaar te maken. Zij hebben het onver mijdelijk gemaakt, dat het voormalige hoofd der Krelenser regeering aan het bewind kwam. De oude, reeds zeer verzwakte, partijen worden legen de aanstaande verkiezing met een besliste ramp bedreigd. En men begrijpt dat zij deze wenschen te vermijden. Op dc eene of de andere manier, doch de hoofd zaak is dat met hen de obscure politiek van marehandeeren verdwijnt, welke zij eenstem mig vertegenwoordigen Het is hunne coali tie, die door de stemmen der kiezers moet vernietigd en Veroordeeld worden". Duitschland. B e r 1 ij n, 31 October. Te Wedding, ten noorden van Berlijn, hadden volgens de „Berliner Lokal Anzeiger", gisteren avond ernstige opstootjes plaats, waarbij de politie werd aangevallen en een groot aantal perso nen gewond werd. Een schot, dat uit de me nigte gelost werd, gaf het tceken tot een nieuw opstootje Er werd met sleenen en bierflesschen geworpen, zelfs werden van bal- cons afgerukte ijzerenstangen als werptui gen gebruikt. In verschillende stralen trad volslagen duisternis in, doordat de lantaarns vernield waren. Eerst nadat de politie ver schillende belhamels in hechtenis had geno men .gelukte het de rust eenigszins te her stellen. Tweede telegram. Bij de gisteren plaats gehad hebbende onlusten, zijn, volgens officieele mededeelingen, 14 personen gear resteerd, waaronder 2 vrouwen, die dc po litie hadden uitgescholden voor bloedhonden en misdadigers. In de Reinickendorferstras- se werd op een afdeeling politie geschoten uit de richting van een achter die straat lig gend terrein. Het bevel van de politie om uit een te gaan, werd door de menigte met ge joel, gefluit en scheldwoorden beantwoord. Het bevel om de wapens te gebruiken werd eerst gegeven nadat met steenen naar de po litie was geworpen. De politie kon eerst te gen kwart over drie in den morgen grooten- deels weggezonden worden. Dal men bij deze opstootjes weer veelvuldig te doen had met georganiseerde arbeiders, moge blijken uit het feit, dat meermalen de arbeiders-marseillaise en andere arbeidersliederen gezongen wer den. Frankrijk. T a r ij s, 2 9 Oct. Von Schoen, de nieuwe ambassadeur van Duitschland te Parijs, bood heden zijn geloofsbrieven aan. Ilij verklaarde daarbij, dat zijne zending ten doel had de gDede betrekkingen, welke zoo gelukkig tus- schen beide landen beslaan, te versterken en hunne reeds zoo talrijke gemeenschap pelijke belangen nog tot meerdere ontwik keling te brengen. De nieuwe "gezant gaf uiting aan de achting en sympathie, welke Keizer Wilhelm voor president Fallières ge voelt en aan de wenschen van Zijne Majes teit voor de welvaart van Frankrijk. Fallières antwoordde, dat deze wenschen beantwoorden aan de bedoeling van de re geering der republiek en verklaarde zich bijzonder gevoelig voor des Keizer's goede wenschen. P a r ij s 2 9 Oct. De Kamer zette heden de behandeling voort van de interpellatie over de spoorwegstaking. Het debat, waar aan Jaurès, Millerand en Barlhou deelnamen, liep thans over bijzonderheden en 'gaf blijk van de steeds toenemende vijandigheid van de socialisten tegen Briand. Jaurès zeide, dat indien de staking ware uitgebroken nadat de Kamers waren'bijeen gekomen, de meerderheid van het parlement de maatschappijen zou hebben gedwongen toe te geven. Hij verweet Yiviani, Millerand en Briand, vroeger den arbeiders te hebben beloofd met hen te strijden voor hel stakings recht, dat door de wet is bekrachtigd. Hij be streed de bewering, dat er een samenzwe ring was. De zitting bleef een onrustig karakter dra gen. Minister Yiviani bestreed dat hij van mce- ning was veranderd ten opzichte van het sta kingsrecht, doch gaf overigens niet toe, dat hij met het ministerie niet solidair was. Briand zeide, dat de regeering wist en re den had te denken, dat de slaking ernstig zou worden, wat haar het recht gaf in over eenstemming met de wet buitengewone maat regelen te nemen. Dc toepassing van de mili taire wel onder deze omstandigheden kon slechts ons patriotisme aangenaam zijn. Een land kan zijn grenzen niet open laten (toe juichingen van hel centrum, de linkerzijde en de rechterzijde). Al had zij haar toevlucht moeten nemen tot onwettige maatregelen, de regeering zou ertoe zijn overgegaan. Een langdurig rumoer volgde. Toejuichin gen van het centrum, de rechterzijde en een deel van de linkerzijde, een uitbarsting van toorn op de andere banken. Alle afgevaar digden van de uiterste linkerzijde schenen een beroerte nabij. Men schreeuwde: Afjrcden, dictator, aftre den. Men trommelde op de lessenaars o:.der woeste kreten en men wierp brochures met de rede van Briand over de algemeene sta- king. Een aantal radicalen en socialistische ra dicalen zijn na afloop der vergadering bij eengekomen om het gebeurde te bespreken. Dalimier was van oordeel, dat er, na de woorden van Briand, geen sprake van kon zijn, om de regeering een motie van ver trouwen toe te staan. Alleen een gewone motie van orde is mogelijk tegenover een kabinet, dat schending van de wet voorstaat. Het voorstel-Dalimier werd aangenomen. De voorzitter van de Kamer heeft medege deeld, dat hij 14 moties heeft ontvangen. P a r ij s, 3 0 Oct. Bij de heden voorlge- zettet Kamerzitting was-de opwinding zoo wel binnen als buiten het parlement buiten gewoon. Alle ministers waren aanwezig. De president der Kamer, Brisson, las de yinge- diende moties voor. Verschillende sprekers voerden het woord over ds ingediende moties. Briand nam het woord, en zeide, dat het tumult, waarmede zijn verklaringen ontvan gen werden, hem belet hadden zijn gedach ten geheel uit te spreken. De Franschen zou den anders begrepen hebben, zeide Briand, wat .ik wilde en zouden er niet zulke uit barstingen van toorn hebben plaats gehad. Ik heb dan gezegd: Er zijn van die ernstige oogenblikken, waarop een regeering genood zaakt wordt haar toevlucht te nemen tot buitengewone maatregelen, maar ik heb er tevens bijgevoegd, dat gelukkig alles volgens de wet heeft kunnen geschieden. Vervolgens zette Briand de algemeene po litiek uiteen. Hij herinnerde aan de republi- keinsche meerderheid verklaard te hebben een geheel vertrouwen te eischen en geen ver scholen vertrouwen. Gij hebt, aldus ging Briand voort mij uw vertrouwen geschon ken, nadat gij mij gesteld zaagt voor ern stige gebeurtenissen, die ik niet kon voor zien en gedurende welke de regeering wiet ophield te betuigen, dat zij recht voor allen wilde. Ik kom tot u, nadat de orde weer hersteld is, zonder dat ik buiten dc wet be hoefde te gaan en zonder dat een droppel bloeds vergoten is, en nu vraag ik u weder het oude vertrouwen. Indien gij weigert zal de dictator zich buigen. Indien gij mij ech ter ten val wilt brengen, dan vraag ik u dit eerlijk en open te doen. (Toejuichingen, behalve aan de uiterste linkerzijde en eenige banken van links en rechts). Frankrijk treedt na de betreurenswaardige gebeurtenissen, welke het doorgemaakt heeft, in de oogen der wereld grooler dan te voren te voorschijn. Zich tot de meerderheid der Kamer wendende, zeide Briand, dat de re geering niet uit de Kamer kan gaan met een twijfelachtig vertrouwen, dat niet veroorlooft het hoofd te bieden aan zekere gebeurtenis sen. Gij roept dat de regeering reaclionnair is. Welnu, werpt haar omver, maar doet dit in het volle daglicht. Nadat Briand zijn rede uitgesproken had, werd hij door alle ministers gelukgcwenscht. Dit het centrum en de linksche partijen klonk een dubbel salvo van toejuichtingen. Dc afgevaardigde Cruppi zeide, dat hij gis teren geprotesteert had, omdat hij begrepen had, dat de regeering zich boven de wetten had willen stellen. Hij zeide: Indien gij on der dc republikeinen een verzoening wilt tot stand brengen, neemt dan uw ontslag. Cruppi voegde er echter bij, dat hij de daden der regeering goedkeurt, en zijn motie terugtrok. (Sensatie). De door de regeering niet aanvaarde motie van orde wordt nu met 381 tegen 170 stem men verworpen. De motie van Guesde, waarin gcëischt wordt den minister-president in staat van beschuldiging te stellen, werd verworpen met 503 tegen 75 stemmen. Briand vroeg nu stemming over de motie- Raynaud, waarbij vertrouwen jegens de re geering wordt uitgesproken en de daden der regeering worden goedgekeurd. Hij stelt voor, de vertrouwenskwestie eerst te behandelen. Het voorstel om eerst de motie-Roche te behandelen, waarin de regeering wordt ver zocht stappen te doen, opdat de ontslagen spoorwegarbeiders weer worden aangeno men, werd verworpen met 373 legen 103 stemmen. liet voorstel om eerst de motie-Gillette te behandelen, waarbij dc regeering wordt uit- genoodigd een ontwerp tot het verleenen van amnestie in te dienen, wordt met handopste ken verworpen. Aangenomen wordt nu het voorstel om dc door de regeering aanvaarde molic-Raynaud eerst te behandelen, met 346 tegen 183 stemmen. Het eerste deel der motie, luidende: „de Kamer veroordeelt de daden van sabotage en geweldpleging als antipa- triotisch", werd aangenomen met 521 tegen 1 stem; het tweede deel, waarbij de houding der regeering wordt goedgekeurd, met 415 legen 116 stemmen. De motie van vertrouwen wordt aangenomen met 388 tegen 94 stem men. (Bravo's van tal van banken). Het derde deel der motie drukt het ver trouwen uit in de regeering, dat deze binnen de perken van orde en wet de belangen van de arbeiders en dc vrijheden en levensbe langen van het vaderland zal handhaven. Portugal. Mag men den Lissabonschcn berichtgever van dc Temps gelooven, dan zijn de toestan den te Lissabon nog niet geheel normaal. De moeilijke taak van dc regeering der repu bliek is op het oogenblik de ontwapening van hen, wien zij zelf de wapenen tot omverwer- 82 DOOK RUDOLF HERZOG. Hij keek op zijn horloge. „Blijf hier op mij wachten. Daar staan sigaren. Over een kwartier ben ik weer bij je. Builen gekomen, liep hij onrustig op en neer. „Zij had hem in den dood gezonden, alleen - omdat hij hbar lastig werd, omdat zij hem niet in haar weg wilde hebben toen het nieuwe kwam. Met één arm moet hij nu rondloopen! Dat is de dank van zijn dame! En met zijn goed versland en zijn degelijke kennis is hij nu zoo goed als een landloopcr geworden. Alles om hèrentwil. Ook hem heeft zij dus op haar geweten. Zooals zij Robert ook op haar geweten heeft. Dal kan ik zoo niet laten blijven. Toen was zij nog mijn vrouw. Ik moet goedma ken wat zij misdreven heeft. Wat zou Mar tin Yanheil wel zeggen! De morgenzon trilde in de lucht en schit terde op de heide. Zijn hart werd warm „En wat zit er een vroolijke levenskracht dn dien jongen! Zoo'n opgewektheid heb ik nog nooit gezien. Ik zou wel wat van zijn! temperament willen hebben. Maar neen, dat zou mij niet passen. Toch kan ik mij oan zijn jeugdige vroolijkheid verkwikken! Ik zal hem bij mij houden. Hij kan bij mijf op de werf komen." Hij keerde in huis terug en ging naar zijn; gast, dien hij omgeven vond door dikke rook wolken. Terwijl hij eveneens een sigaar aanstak, zeide hij als terloops„Maar in die kleeren kun je je moeder en je zusters niet onder de oogen komen. Die droomen van niets als van het oogenblik, waarop hun Frits als welgesteld man in huis terug zal komen en haar al den angst zal doen verge ten, die zij om zijnentwil hebben uitgestaan." „Alle drommels," zeide Yanheil, terwijl hij zijn sigaar uit den mond nam, „van dat standpunt heb ik mijn binnenrukken in huis nog niet beschouwd." Het was duidelijk, dat hij bij die gedachte plotseling droefgeestig werd. „Wat zou je er van denken, als ik je eens een nieuw pak aan de hand deed en daarbij een aanstelling voegde als ingenieur op de werf van K. R. Twerslen? Dat zou je in slaat stellen met eenige meerdere deftigheid hij moeder en zusters binnen te komen." Frits Yanheil legde zijn sigaar in het asch- bakje. Hij stond op en ging naar Twers- ten„Ik zie er wel wat verloopen uit, meneer Twersten. Maar ik geef u m'n woord, dat dit uitsluitend den buitenkant betreft, 't Konit alleen door die verwenschte woudloopcrsmanicron. Duid 't mij dus niet ten kwade dat ik u niet om den hals val. Maar uw hand zou ik gaarne willen druk ken. Zóó, meneer Twersten. Yan het doen van beloften zal ik mij maar onthouden. Dat zult u wel goedvinden! In mijn toestand zou men de sterren van den hemel beloven. Maar van uw kant zult u ook geen beloften be hoeven te vragen." „Nu, ik heet je welkom bij mij, Fnits." Twersten schudde hem hij deze woorden hartelijk de hand. „Nu, kan ik u tot dank nog een goede tij ding brengen. Bob is weer in hot land." Twersten moest zich plotseling aan de ta fel vasthouden. „Robert „Ja. Toen ik in Southampton aan boord kwam, heb ik hem gezien. Gesproken heb ik hem niet, want ik reisde als tusschendeks- passagier en wilde hem niet storen. Ieder heeft hel recht, in zijn eigen kring te blij ven." „Robertherhaalde Karei TweTSten. „Hij was een braaf kameraad," ging Frils Yanheil voort. „Een bovenste beste, sinds wij van de brandende „Yiscaya" samen kopje onder de diepte ingingen. En hij heeft imij opgepast als een moeder, en alles met; mij gedeeld als een broer." Twersten zag hem verbaasd aan. „Was Robertook op de „Yiscaya"?" „Duivels," zeide Frils Yanheil, „daar heb ik m'n neus voorbijgepraat. Ik bad over die geschiedenis eigenlijk niet moeten spreken. Maar, nu ja, hij had iets uit te maken met den eersten officier en wilde niet van heen gaan hooren, totdat de Spanjaard een Ame- rikaansehen kogel in zijn borst kreeg en daarmede de zaak vanzelf was afgedaan. Die Robert heeft Hamburgsch bloed in zijn ade ren, meneer Twersten, dat kan ik u verzeke ren." „ZoozoozooDal was alles wat Twersten antwoordde, terwijl hij naar zijn hoed greep. Yanheil vergezelde hem tot aan de deur en zeide opeens lachend „Ik heb in het korenveld gedroomd, dat heel Hamburg in rep en roer was en zich 't hoofd moe maakte over de vraag, welke de putatie naar mij zou worden toegezonden om mij tc ontvangen en als een der hunnen op te eischen. Juist hadden de sjouwerlui, dank zij de kracht van hun armen, de overhand gekregen. Lieve hemel, dacht ik, 't is dus havenwerk wat mij wacht. Toen werd ik wakker en stond het rijtuig voor mij vart meneer Karei Twersten, chef van de firma K. R. Twersten, en slapte ik in. Meneer Twersten ik stel mij onder uw bevelen." HOOFDSTUK XVIL Des avonds verliet Twersten Rramberg's kantoor. De reeder had hem een balans voorgelegd, welke hij met dc boeken had vergeleken, terwijl hij nauwlettend de af schrijvingen op het schepemnatcriecl had na gegaan. De verzuimen van de laatste jaren konden worden hersteld. Alleen was het noodig, dat het beheer in de juiste hand be rustte. Tegen een door Brainberg geteekend be wijs had hij dadelijk de som voorgeschoten, die de reeder noodig had om aan zijn drin gendste verplichtingen te voldoen. De ver- eischle inschrijving in het handelsregister zou zoo spoedig mogelijk worden gedaan en daarop zou dan de groote kapitaal-inbreng onmiddellijk volgen. Ook had Twersten zich bereid verklaard den bouw van een nieuwen grooten stoomer op zich te nemen, die als ernstige concurrent zou kunnen optreden. Er was Bramberg schijnbaar weinig aan gelegen een avond thuis te zijn. „Ik heb erg behoefte aan mij eens te verzetten, na al dat gepraat over zaken," zeide hij bij hel af- scheidnemen. „Ga jij maar alleen en drink je thee in ge2:ondlieid." En Twersten was gegaan. Eerst langzaam en in gedachten, terwijl hij nog eens alles wat behandeld was aandachtig naging. Toen sneller bij bet denkbeeld, waurheen zijn weg leidde. Daarop riep hij een rijtuig aan en reed naar Uhlenhorst. Mevrouw Bramberg had hem verwacht. Toen zij hem alleen zag binnenkomen, stond zij op en ging hem haastig tegemoet. „De avond behoort ons!" zeide hij tot be groeting. „Dat heb ik ook gehoopt, Karei." In haar kamer was de tafel gedekt voor hel avondeten. Zij had al sinds langen tijd de gewoonte aangenomen hem te omringen niet al de zorg van een huisvrouw, waar zij wist, dat de man, die bij haar kwam, een dag van zwaren arbeid achter zich had. En hel onrustig verlangen, waarmede zij vroeger zijn komst afwachtte, had plaats gemaakt voor onbezorgde blijdschap. Toen de knecht de tafel had afgenomen, gingen zij op hun geliefkoosde plaatsen zit ten. terwijl hun handen in elkaar rustten. „Dat was gisteren een buitengewone ver rassing voor mij, Karei." „Had jedan geen vermoeden, dat zijn vermogen was opgeteerd?" „Neen, daar had ik niet het minste vermoe den van. Dat hij buitengewoon veel geld uit gaf, wast ik door zijn manier van leven en door hetgeen hij af en toe vertelde over ken nissen, die hij op de reis had opgedaan. Maar dat men een kapitaal van een paar millioen in vijf, zes jaar kon verspillen, dat had ik na et mogelijk geacht." Wordt Vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1