w°. 155. f>d* Jaargang. Dinsdag 1 November 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. ERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- on Feest dagen. Advertentiënmededeenngen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f ®-®®* Elke regel meer - Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cent» bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeeligo bepalingen iet het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, weidt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De constitutioneele hervor ming in Engeland. Over Iwee weken zal hel parlement van Groot-Brittannië en Ierland zijne zittingen weer hervatten. De conferentie betreffende de verhouding tusschen de beide huizen van het parlement houdt nog steeds zitting. Zoo lang deze. haar arbeid nog niet heeft beëin digd, toonen de staatslieden van de beide voornaamste politieke partijen zich zeer ge reserveerd en nemen zij den wapenstilstand in acht, welke bij het begin der tegenwoor dige regeering is gesloten. Doch, al moge men niets te weten komen over de vor deringen door de acht leden der conferen tie gemaakt, de strooming die zich kenbaar maakt in de publieke denkbeelden en mee ningen is des te belangrijker. Verscheidene organen der openbare meening, liberale en unionistische, wijden artikelen aan den poli- tieken toestand, en wal een merkwaardige coïncidentie is, beide richtingen zien de mo gelijkheid onder de oogen van de hervat ting der Iersohe kwestie. Ilel is zeker dat deze kwestie al sinds eenigen tijd in de lucht hangt en dat zij nauw verbonden is met die der betrekkingen tusschen beide huizen. Men moet niet verge ten, dat de partij der Iersche nationalisten, die per slot van rekening meester van den parlementairen toestand en van het lot van het ministerie is, slechts de begrooling heeft goedgekeurd en den weg voor de liberale re geering heeft vrij gemaakt dan nadat deze be loofd had de Iersche kwestie weer ter hand tc nemen en men weet dat het Hoogerhuis altijd de hinderpaa 1 geweest is voor Ierland, waarop alle pogingen tot h o m e rule zijn afgestuit. Met een Hoogerhuis, zooals dat op het oogenblik bestaat, is home rule of eene voor de nationalisten aannemelijke oplossing van het Iersche vraagstuk onmo gelijk. Het is wel om deze reden dat de Ieren als voorwaarde hebben gesteld voor de me dewerking, welke zij aan minister Asquith hebben verleend, dal de kwestie van het Hoogerhuis onmiddellijk na de verkiezingen weer zou worden ter hand genomen. Het was een crisis op korten termijn, toen de dood van koning Eduard de partijen, die gereed stonden zich op elkander te werpen, daarin verhinderde en ze den tijd gaf 0111 tot bezin ning te komen. De dood van Koning Eduard deed allen den ernst van den toestand be grijpen, doordat van het politieke tooncel de souverein verdween, van wie de tegenwoor digheid een waarborg en wiens invloed op alle partijen, zoo meende men, toereikend was om cene catastrophe te verhinderen. Toen het verzoenende element door den dood was uitgeschakeld, werd de toestand critiek, en het was toen dat het denkbeeld eener conferentie tusschen de leiders van het kabinet en die der oppositie opgeworpen en met voldoening door het heele land ontvan gen werd. De conferentie had tot taak de evenlueele grondslagen te bestudeeren voor eene her vorming van het Hoogerhuis niet om dit vraagstuk op te lossen, maar om een terrein te vinden waarop men gemeenschappelijk kon samenwerken teneinde voor het grootste constitutioneele probleem der moderne tij den in Engeland een oplossing te vinden. Doch het is niet mogelijk om over een kwestie als deze te beraadslagen zonder de onmiddellijke mogelijkheden op te merken, die aan gene zijde ervan liggen en zonder de gevolgen te overzien, die er uit kunnen voortvloeien. De onderhandelaars zullen zich niet ontveinsd hebben dal de eerste uitwer king van eene wijziging der samenstelling of bevoegdheden van het Hoogerhuis zou zijn, dat op het eerste plan der uit te voeren hervormingen zou konven tc slaan eene nieu we regeüng van het bestuur over Ierland en de onmiddellijke discussie daarover onver mijdelijk zou worden. Men heeft alzoo den indruk, dat de con ferentie haar onderzoek heeft moeten uit strekken tot de Iersche kwestie, evengoed als tot het constilutionneele vraagstuk als zoo danig of dat, indien zij over beide vraag stukken niet heeft beraadslaagd, zij slechts de eerste heeft onder het oog gezien in de vooronderstelling, dat zij de beraadslagingen en de definitieve regeling der tweede, krach tig zal vooruitbrengen. De openbare meening is dus er op voor bereid de kwestie van home rule weer aan de orde te zien komen en, wat het merkwaardigst is, zonder zich er het minst over op te winden. Men spreekt over een op lossing van de Iersche kwestie, welke deel zou uilmaken van een bepaald plan omtrent een verbond der drie Koninkrijken en het land Wales bovendien, met het oog op eene federatie die later, geleidelijkerwijs, zou worden lot stand gebracht, naarmate het verlangen zich kenbaar maakt bij de zich zelf besturende koloniën 0111 tot den Brit- schen Statenbond toe te treden. Men spreekt ook al over een zelfbestuur in Ierland, naar het model van Gladstone of Parncll. Dit echter schijnt op zijn minst voor barig. liet valt te bewtijfelen of de zaken tot dit punt genaderd izijn. Doch wal tc no- tecren valt, wijl liet van zulk een buitenge woon belang is, is dal de meest gezag hebbende organen der unionisten niet meer zonder slag of stoot de home rule verwer pen. Verre van dat, zij erkennen dat de Ier sche kwestie miet oneer te ontgaan is, dat zij zich opdringt en dat men haar eens voor al zal moeten regelenzij zijn geneigd tot beraadslaging, hetgeen tot dusver nooit het geval was, en zij gaan zelfs zoover tc zeggen, dat om dit probleem definitief op te lossen, om de eenheid van alle deelen van het rijk en zijn veiligheid te waarborgen, de unionis tische partij bereid zal moeten zijn tot het doen van concessies. Duitschland. Zaterdagavond hebben te Berlijn weer eens opstootjes plaats gehad, welke levendig aan die van Moabit doen denken. Ook hier was een slaking de aanleiding, die 0111 een heel on gerechtvaardigd en lichtzinnig motief was uit gebroken. Bij den vleeschhouwer Morgenstern aan de Schercrstrasse in Wedding had een gezel driemaal achtereen blauwen Maandag gehouden. Toen de patroon weigerde voor den tijd dat de gezel geboemeld had, dezen uit te betalen, legden de overige gezellen het werk neer en direct poogde men door de koopers schrik in te boezemen de zaak te boycotten. Personen die in de zaak inkoopen deden, werden door de stakers en hun vrien den overvallen en spoedig ontstonden woes te tooneelen. In den loop van den avond moest steeds meer politie ontboden worden en dik wijls moesten de straten met geweld ont ruimd worden. Ook de bereden politie moest ingrijpen, doch de berichten stemmen daarin overeen dal dit met groote gematigdheid is geschied. De politieagenten moeten als lam meren zijn opgetreden, want zelfs de Yor- warts spreekt van „meestal beleefde uitnoo- digingen om uiteen te gaan" en dit blad geeft toe, dat de agenten zich rustig gedroegen en „de menigte zonder de wapenen te gebruiken terugdrongen". Tot 10 uur was het niet lot grove wanordelijkheden gekomen, de politie was tot enkele posten gereduceerd en ook de menigte had zich schijnbaar verspreid. Doch daar vonden plotseling weer samenscholin gen plaats, de dubbele politieposten werden aangevallen en er ontstond een strijd, waar van het relaas, door den Lokal-Anzcigcr ge geven, reeds in een vorig nummer werd vermeld. B e r 1 ij 11, 3 1 O c 1. I11 de straten van Wed ding werd hedenavond oen extra-uitgave van de Vorwarts verspreid, waarin onder hevige uitvallen tegen bewuste misdadige plannen die de „Scharfmacher" zouden koes ieren, de partijgenooten worden untgenoodigd niet mede te doe aan samenscholingen en zich niet op straat te vertoonen. Frankrijk. De Fransche rechtbanken schijnen thans eindelijk ernst te maken niet liet toezicht op de personen, die belast zijn met de afwik keling van de vermogens der geestelijke or den. Terwijl de gauwdief Duez de eindver handeling in hel legen liem gevoerde proces tegemoet ziet, weigeren de Parijsche recht banken de goedkeuring, welke volgens hel justitiêele reglement noodig is, van de reke ningen, die tot 1 Juli zijn .ingediend door een anderen welbekenden afwikkelaar, ze keren Menage, althans van die rekeningen welke betrekking hebben op de afwikkeling der vermogens van de Franciscaners en zus ters Ursulinen. Menage heeft als honorarium voor zichzelf aanvankelijk brutaalweg een millioen francs opgeschreven. Intusschen heeft hij hel lot een half millioen vermin derd, doch hel openbaar ministerie stelt voor dat de rechtbanken het op nog veel minder en wel 90,000 brengen zullen. Ook zijn kostenrekeningen zullen scherp onderzocht worden. Men heeft er de merk waardigste posten op ontdekt. Honderden vellen notarieel gezegelde akten, welke den grondslag vormen van de rekeningen van onkosten, bleken bloote afschriften uil het burgerlijke wetboek te zijn. De opname der inventaris van een bijna leegstaand klooster dat slechts enkele stoelen en tafels bevatte, gaf aanleiding tot een, natuurlijk naar ver houding gehonoreerden, arbeid van twee da gen door een leger van notarissen, deur waarders, schrijvers enz.! De rechtbanken hebben beslist dat zij het einde van het af- wikkelingswerk willen afwachten alvorens een oordeel uit te spreken over Menage's re keningen. Naar Fransche bladen melden, is het een onbevoegde gelukt de onderzeeboot „Messi- dor" te Cherbourg binnen te sluipen en hel inwendige bij magnesiumlicht te photogra- pheeren. In marinekringen heeft dit groote opwinding teweeggebracht. Spanje. De Spaansche Senaat heeft Zaterdag de dis cussie voortgezet over de wot-Cadenas. De bisschop van Madrid, heeft na eene warme verdediging der geestelijke orden, in naam van het episcopaat verklaard, dat dit steeds aan de zijde van Canalejas zal zijn in alles wat de welvaart van het land raakt. Canalejas heeft geantwoord dat hij van deze verklaringen met genoegen kennis nam. Hij betoogde de zuiverheid der bedoelingen van de regeering in godsdienstzaken. Portugal. De desbetreffende commissie beeft tot kleu ren der vlag uitgekozen het lichtgroen en en licht rood. De voorloopige regeering kondigt wet op wet aan in plaats van zich tot het noodza kelijkste te beperken en aan de constitu- eerende nationale vergadering de regeling van het staatsrecht en het ontwerpen van wetten over te laten. Buiten dc reeds vermelde perswet kondigt ze i een ware overhaasting een wet op de vrijheid van vergaderen af en op de vrijheid van staken, 't laatste met bepaling en tot be scherming van arbeidswilligen, benevens een wet op de echtscheiding, volgens welke ge- scheidenen eerst twee jaar na de scheiding een nieuw huwelijk kunnen aangaan. Nog maals wordt een wet op de scheiding van kerk en staat aangekondigd. Deze wetten- makerij van eene revolutionaire regeering, welke door verkiezingen nog geen bevesti ging heeft verkregen, noemt de Köln. Ztg. niets anders dan een dictatuur. „De republi keinen handelen tegenwoordig precies een der als de voor drie jaren de door hen be streden dictator der monarchie, Joao Fran co. Hel eenigc wat op het oogenblik noodig schijnt, is een kieswet. Deze is ook aangekon digd, maar het schijnt niet dat de bewinds lieden haast er mee hebben. Ook de bijeen komst der Cortes wordt bedenkelijk op de lange baan geschoven." Twee mnoarchistischc couranten zijn een voudig geschorst. Daarbij wordt de nieuwe regeering door oude en nieuwe vrienden be stormd, die allen iets voor zich opeisclien. Reeds valt eenigc tweedracht in de republi- keinsche partij op te merken en de republiek dreigt oligarchie te worden. Leger en vloot verwachten van de regeering reorganisatie, doch de financieele warboel zal wel verhin deren, dat hunne wenschen worden bevre digd. Dc leden der regecring zijn voor het meerendeel naieve theoretici, die van den werkelijken stand van zaken geen helder be grip hebben. Het laatste nummer van de „Outlook" be vat hel verslag van een onderhoud met den markies Dc Soveral, tofr dusverre gezant van Portugal te Londen, over Dom Manuel. Dc jeugdige Koning zou, volgens den markies, aanvankelijk geenszins van plan zijn geweest het land te verlaten, maar integendeel zich aan 't hoofd der troepen hebben willen stel len en voor zijn troon strijden, hetgeen ook de wcnsch zijner moeder was. Ten slotte echter liet hij zich overhalen h-et paleis te verlaten nog geenszins ech ter om ook uit Portugal te vertrekken. Men wist hem toen over te halen zich aan boord van het koninklijk jacht te Ericeira te bege ven, om van daar naar Oporto te gaan. Van de een of andere buitenlandsche haven was toen nog geen sprake. Dat wilde noch hij, noch de Koningin. Maar toen het jacht "Eet anker had gelicht, werd er een soort krijgs raad gehouden en daar werd de Koning door don kapitein, die hem zeer toegedaan was, overreed in plaats van naar Oporto, koers te zetten naar Gibraltar. Aan de arrestatie van Joao Franco ligt, volgens den correspondent der Kölnische Zei- tung te Lissabon, als beschuldiging ten gron de, dat hij gedurende zijn dictatuur misbruik van zijn gezag heeft gemaakt. Wel een beetje oude koe! Ooïtenrijk-Hongarlje. Boedapest, 31 Oct. Uit Weencn wordt bericht, dat de minister-presidenten en de ministers van financiën van Oosten rijk en Hongarije heden middag een bespre king hebben gehouden over de betaling aan de Hongaarsche bank. De mecningsverschillen werden grooten- deels uit den weg geruimd en de beide mi nisters van financiën zullen zich onmiddel lijk in betrekking stellen met den directeur van de Oostenrijksch-Hongaarsche Bank, ten einde enkele beginselen vast te stellen, welke de grondslag zullen vormen waarop twee technische rapporteurs de detailpunten zul len uitwerken. Uit Boedapest wordt gemeld dat, indien de nieuwe onderhandelingen, welke op het oogenblik te Wcenen worden gevoerd over de Hongaarsche bankkweslie en de betaling in baar geld mislukken, dit een Hongaarsche minister-crisis tengevolge zal hebben. De verkiezingen voor den Kroatischen Landdag hebben aanleiding gegeven tot ern stige botsingen tusschen de verschillende par tijen. Het ergst ging het te Polega toe. Daar werd 0. m. een bom geworpen naar een rijtuig, dal naar het verkiczingslokaal reed. He bom ont plofte en de beide paarden werden als het ware vaneen gereten. De kiezers in het rij tuig bleven ongedeerd. TurklJ*. De Fransche gezant te Konstanlinopel, Bompard, heeft de Turksche hoofdstad ver laten met een kort verlof. Geruchten omtrent een diplomatieke beteekenis van dit verlof worden vanwege de Fransche regeering on juist genoemd. S a 1 o 11 ik i3 1 O c t. De leider der boot werkers heeft verklaard, dat de anti-Griek- sche boycot geëindigd is. Griekenland. Ongeveer 100 leden van de linie ïrzijde der ontbonden nationale vergadering hebben eene r!'jniocratischc partij gevormd, welker can- didaten voor de aanstaande verkiezingen naar het heet ook door de oude partijen on dersteund zullen worden. De door het vorige kabinet Dragoemis ont slagen officieren, ambtenaren en universi- teitshoogleeraren verlangen, dat Veniselos ze weer in dienst zal stellen. Wat betreft de Kreta-kwestie, daarvoor heeft Veniselos verklaard dat ze op het oogenblik niet aan de orde is. Griekenland heeft op het oogenblik genoeg met zijn bin- nenlandschc zaken te doen. Perzië* Teheran, 31 Oct. De Perzische regce- ring heeft aan den Engelschen gezant een nota gericht, waarin gevraagd wordt onmid dellijk de 160 mariniers terug te trekken, welke de Engelschc kruiser Fox eenigc dagen geleden te Lingar heeft doen landen, met het doel de stad te verdedigen tegen een aan val, waarmede een in den omtrek bekend roover had gedreigd. De gezant antwoordde EA.NZEA. TEN. 83 DOOR RUDOLF HERZOG. ,3lk kapitaal, waar men niet mee werkt, is een vloek voor zijn bezitter. Zie maar eens naar die oude, verarmde families, die dachten, dat hel voldoende was naam en geld te erven. Eerst leven zij vroolijk van de renten, dan komt ca- een onvoorziene om standigheid en spreken voor één keer het kapitaal aandan zijn dc renten natuurlijk niet meer voldoende, en wederom moet het kapitaal in het ontbrekende voorzien. Dan worden ze zenuwachtig en willen zij met de rest het verlorene herwinnen, steken het in een speculatie, die buitengewone voordeelen belooft, en het slot is, dat de rest ook weg is. Men kan slapend geen geld verdienen, em zaken, die buitengewone winsten belo ven, zijn óf goed, maar dan worden zij niet voor een appel en een ei aangeboden, óf zij zijn boerenbedrog." Zij knikte toestemmend. „Ik begrijp wat je zeggen wilt. Geld is een macht, die zich alleen onderwerpt aan een sterkere macht. Zwakken worden er door vernietigd." „Ja, Ingeborg. Een erfenis die stand wil houden, bestaat niet alleen uit naam en geld. Daarvoor is ook noodig, dat men eigen; kracht te werk stelt. En alleen uit dit ge zichtspunt kan de erfenis van den ouden Bramberg duurzaamheid geven." „Is het hem van eenig nut, dat ik als ven- noote word ingeschreven?" vroeg zij. „Voorloopig belet het hem het kapitaal aan te spreken. De eerste zes maanden moe ten worden gebruikt voor een grondige rege ling van den dagelijkschon gang der zaken. Intusschen moeten wij eens uilzien naar iemand met een helder hoofd, die initiatief heeft en de leiding van de zaak op zich wil nemen. Onder de jeugd in onze koop manswereld zijn nog wel goede krachten te vinden, die niet meedoen met de rijkelui's gewoonte om er maar op los te leven, of die de begrippen hebben ingezogen van een weekelijke, met kunst dwepende levensbe schouwing. Ik vertrouw, daj wij wel een geschikte kracht zullen vinden. „Ik ben je erg dankbaar, Karei," zeide me vrouw Bramberg plotseling. ,^Mij dankbaarWaarvoor?" „Neen, Karei. Laten wij daar maar niet verder over spreken. Hoezeer wij in elkaar opgaan, heb ik gisteravond gemerkt. Het leek mij als iels dat vanzelf sprak, dat je mij hebt laten roepen en ik stemde dan ook on middellijk toe." Zij stond op en naar hem toegaande, kuste zij hem op de oogen. „Nu ben ik eigenlijk ook in je dienst." „Neen, ik ben in dc uwe. Dat komt toch op hetzelfde neer." „Je hebt een bijzondere uitdrukking in je oogen. Je hebt zeker iets buitengewoons on dervonden en de drukte met de zaak heeft alleen gemaakt, dat je er mij nog niets van hebt gezegd." „Wat kun je goed in mijn gezicht lezen," antwoordde hij en drukte dankbaar haar hand. „Is het iets vroolijks?" „Ik hoop het." Daarop vertelde hij haar, terwijl de toon van zijn stem hoe langer hoe wanner werd van zijn ontmoeting met Frits Yamhedi. „Ik moet mij zijn lot aantrekken. Dat is niet meer dan een plicht, die op mij rusil. Niet terwille van de vrouw die met hem heeft gespeeld, maar om het tijdstip, waarop het gebeurd is, waardoor ook ik er bij betrokken ben. Je zult mij wel begrijpen zonder dat ik verder opheldering geef. Bo vendien en daar komt de zakenman weer voor den dag lijkt hij mij een geschikte, bruikbare jongen; door hem dus aan tc stel len als ingenieur op de werf, doe ik niet an ders voor hem, dan hem in een werkkring plaatsen, die geschikt voor hem is." „Maar dat alleen kan je toch niet zoo vroo lijk stemmen, Karei." „Neen, dat is liet ook niet alleen. Robert is ook teruggekomen. De jonge Vanhcil heeft mij dat medegedeeld." Een trilling van vreugde ging haar door het hart, alsof zij de moeder was van den teruggekeerden zoon, en toch was het niets als vreugde over het stille geluk van den ge liefden man. „Ingeborg „Ja, KarclI Nu ik zulk een glans in je oogen zie, ontbreekt mij niets meer." „Ilij is nog niet bij mij geweest, maar ik houd dat voor een goed teeken." „Wat ben je toch een stijfkop, een echte Hamburger koopman!" zeide zij lachend. „Jc geeft dc voorkeur aan een zakelijk bewijs van degelijkheid boven een uiting van ge voel. Je moest je schamen!" „Welzeker niet," wierp hij opgewekt te gen. „Gevoel moet niet worden aang. past, maar worden bewezen. Dit is het eerste wat wij in zaken leeren: hiér waren hiér geld. Iliér gevoel hiér hot bewijs. Dat is de goede, oude Hamburger gewoonte. Maak daarin geen verandering ten kwade. Door dit in acht te nemen, wordt men bestand legen weer en wind, en Hamburg is een zee stad!" „Achriep zij lachend, „als je jongen nu hier was en je een kus gaf zooals ik nu doe, dan zou ik den chef van dc firma K. R. Twersten wel eens willen zien, die naar be wijzen vroeg! Beken maar onmiddellijk, dat ik gelijk heb." Zoo opgewekt had hij haar nog niet ge kend. Met krachtigen arm trok hij haar naar zich toe. „Is dat allesom den jongen? Z g? „Natuurlijk 0111 den jongen.IIij is toch een deel van jezelf, en ik ben nu eenmaal op de wereld om alles wat van jou is lief te heb ben. Wat ik in mijn arm heb, behoort mij verder bezit ik niets!" Hij wilde iets zeggen, maar kon slechts een klank stamelen. Toen drukte hij haar harts tochtelijk aan het hart. Toen hij daarna in zijn huis was terugge komen, ging hij Robert's kamer binnen. Deze was als altijd leeg. Nu echter bracht hij er zijn liefde om haar te vullen. Tezelfdertijd dat Karei Twersten bij In geborg Bramberg vertoefde, werd er geheld aan de voordeur van den huize Vanheil en gaf de bezoeker aan het dienstmeisje de op dracht eenvoudig aan de dames mede te dee len, dat de oom uit Amerika er was. Dit bericht werd met gejuich ontvangen. „Goddank," zeide Frits Vanheil bij zichzelf, „zij zijn nog de oude." Doch reeds was hij de kamer binnengetrok ken en van alle kanten omringd, omhelsd en gekust. „Ajo! Ajo! riep Frits Vanheil vroolijk. „Laat 't nu wèl zijn! Nu kan ik al weer als huisgenoot beschouwd worden." „Frits, Fritsstamelde mevrouw Van heil, terwijl zij hem opnieuw naar zich toe trok. „Lieve, beste moederfluisterde hij teeder. „Dat je vader dat niet meer heeft mogen beleven. Frits! Je ziet er zoo goed uit en zoo opgewekt. Wat zou hij genoten hebben, Frits!" „Ja, moederen hij verzette zich met alle geweld tegen de weekhartigheid, die hem dreigde te overmeesteren, „het is wel jammer, dat hij 't niet meer heeft beleefd. Lieve hemel, wat ziet u er allen goed uit! U bent niets ouder geworden. Erica heeft weer een kleur als een jong meisje. En dan die Marga sakkerloot, ben je nu de moe der van het heele huis? Wal een stevige meid ben je geworden! En die bengels zijn ook van hel Vanhcilsche soort. Ze maken 'n leven als een oordeel!" „Waarom heb je niet meer geschreven?" „Kinderen, ik had 'I zoo druk met m'n werk." „Houd je 't zoo druk daarginds m'n jon gen?" vroeg mevrouw Vanheil, deelnemend. „Hoe drukker 't daar is, hoe vroolijker, moeder!" „En hij zit nieuw in dc kleercn ook!" riep Erica lachend. „Ben je daarginds million- nair geworden?" „Neendat is 't eenigc wat ik heb uit gesteld tot ik weer hier zou zijn. Een inensch inoet toch altijd iets overhouden om naar tc streven." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1