W. 168. Dinsdag 8 November 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. 9" Jaargaig. MHERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amorsfoort Idem franco per poet Afzonderlijke nummers f l.OO. - 1.50. - 0.05. Deze Courant venchgnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeenngen enz., gelieve men vóór 11 uur '•morgens Dij de Uitgevers in te aenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Talephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 centa bij vooruitbetaling. Qroote letters naar plaateruimte. Voer handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepaliiuv.. tv/i het horhaald adverteeren in dit Dlad, bjj abonnement. Een» circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Bulgarije en Macedonië. Het lijdt geen twijfel of de toestand in Macedonië is sinds eenigen tijd weer aan merkelijk verergerd. De eene overval volgt op den andere. De benden verschijnen weer. Herbaalde malen zijn bomaanslagen gepleegd op de spoorlijn van Saloniki naar IJskjuib. Daden van plundering en roof worden eiken dag gesignaleerd. En wat de toestand veront rustender maakt is, dat deze troebelen in alle boeken van Macedonië ontstaan, in het vilajet Saloniki zoowel als in dat van Kos- sovo, in Albanië en aan de Moutenegrijnsche grens. Bij de oude Bulgaarsche, Grieksche en Servische benden zijn zich nog de Albanee- sche benden komen voegen. De stelselmatige ontwapening sinds het begin des jaars door het Turksche leger volvoerd, heeft een le vendige agitatie teweeggebracht. In beginsel gerechtvaardigd, wordt deze gevaarlijke ope ratie evenwel met ndet de noodige omzich tigheid, zoo niet met brutaliteit, ten uitvoer gebracht. De gematigde instructies vanuit Konstantinopel te dezen opzichte gegeyen worden toegepast door personen, die wei nig neiging tot gematigdheid bezitten of door hun geringe ontwikkeling vaak niet in staat zijn om die officieele instructies ie begrij pen. Op die wijze is het onvermijdelijk dat ernstige incidenten ontstaan. Tal van geval len worden verhaald van onmenschelijk op treden der Turksche soldaten, foltering van landlieden die verdacht worden wapenen te verbergen, ter doodbrenging zonder vorm van proces van weerspannige dorpelingen, in brand steken van dorpen enz. Het is buitenge woon moeilijk waarheid en overdrijving te schiften in de verhalen van de meestal op gewonden belanghebbenden, maar hetgeen vaststaat is dat de troebelen toenemen. En eveneens valt te constatceren dat de verer gering der agitatie in Macedonië samenvalt met de veranderingen in het Bulgaarsche ministerie in den loop der maand Septem ber. Naar aanleiding van dit laatste schrijft het Journal des Débats „Wat de motieven ook zijn van de onte vredenheid der verschillende nationaliteiten, zeker lis dat geen enkele omwenteling in Macedonië kan voltrokken worden zonder de Bulgaarsche organisatie en dat deze ge heime, maar niet geheimzinnige, organisa tie niets definitiefs zal ondernemen zonder steun van de Bulgaren uil het koninkrijk. En deze doen hunnerzijds niets zonder de aan moediging van hunne regeering. Tot op het oogenblik dat generaal Paprikof van het mi nisterie Malinof deel uitmaakte, heeft de Bulgaarsche regeering een volkomen correc te houding aangenomen, zoowel inderdaad als officieel. Paprikiof bezat het vertrouwen •van Koning Ferdinand en deze, meer diplo maal dan soldaat, had het meer op onder handelingen dan op rcvolulionnairc midde len begrepen om de zaak des vaderlands te dienen. Maar ongelukkig wordt de vruchtdra gende en tevens voorzichtige staatkunde van Koning Ferdinand niet op prijs gesteld dioor de meerderheid zijner onderdanen, die een opgewonden volkje vormen en zich makke lijk opwinden bij de verhalen, waar of niet, over de mishandelingen die hunne rasgenoo- len in Macedonië ondervinden. Zij verwijten Ferdinand I de zaak des vaderlands te ver- waarloozen. En wijl men hem zoo weinig erkentelijkheid bewees voor zijn goede po gingen, heeft hij het kabinet zelf de leiding der zaken overgelaten, Paprikof opgeofferd en zich beperkt tot de rol van getuige." Het Journal des Débats wijst er dan op dat sinds het optreden van het nieuwe kabinet ook het wantrouwen van Rumenië wederom is opgewekt en herinnert aan de waarschu wingen legen een avontuurlijke en sabel- kletterende politiek, de vermaningen tot een correcte houding zoowel tegenover Turkije als Rumenië, in de Sobranja door meer dere leden aangeheven, waarvan onder onze politieke berichten reeds melding gemaakt werd. „Deze verklaringen nopen den Bulgaar- schen minister-president Malinof er toe Europa gerust te stellen omtrent de bedoe lingen van het kabinet. Tegenover het land behoort bij de verantwoordelijkheid op zich te nemen van eene ernstig vredelievende po litiek. Op gevaar af zijne populariteit te ver liezen, behoort hij eerlijk te zijn. De eenig mogelijke politiek voor het tegenwoordige Bulgarije is die der verzoening." Onder de berichten van hedenmorgen vindt men hetgeen Malinof in de Sobranja over Bulgarijc's buitenlandsche politiek te kennen heeft gegeven. DulttchlancL De Duitsche Keizer heeft zijn toestemming gegeven tot afvaardiging van een Duitsch militaire missie naar Brazalië, als voorwaar de stellende dal het onderricht der Brazili- aansche troepen er uitsluitend aan voorbe houden worde. De missie beslaat uil een officier van den generalen staf, zeven kapi teins en twaalf luitenants. Zij zal in Januari a s. naar Brazilië vertrekken en verdeeld worden over de stad Rio de Janeiro en de garnizoenen van Rio-Grande do Sul. Over het bezoek van den Czaar aan Keizer W illielni laat de officieusc Norddeutsche Allgemeine Zeitung zich als volgt uit: De ontmoeting der beide majesteiten heeft, gelijk te voorzien was, in alle bijzonderheden een zeer hartelijk en vriendschappelijk karak ter gedragen. Zij heeft gelegenheid geboden lol herhaalde besprekingen tusschcn de sou- vcrcinen en de Duitsche en Russische staats lieden en tol een beide partijen bevredigen de gedachten-wisseling over politieke aange legenheden. Tusschcn twee zulke groole rij ken als Duitschland en Rusland met zoo menigvuldige en wijdvertakte belangen kun nen natuurlijk bij t ij den op spe ciale punten meeningsverschil- 1 e n ontstaan. Dergelijke afwijkende op vattingen hebben echter geen overheerschen- de beteekenis in de Duitsch-Russische betrek kingen; de hoofzaak in de verhouding der beide groote naburige rijken is veeleer daar in te zien, dal moeilijkheden en misverstan den, die eventueel zich voordoen, door onmid dellijke persoonlijke voeling en door bespre kingen tusschcn de souvereinen en liun mi nisters uit den weg kunnen worden geruimd. Onder dit gezichtspunt zal ook de huidige ontmoeting van den Duitschcn Keizer en Czaar Nicolaas naar waarde te schatten zijn, zonder dal zij in het politieke stelsel van Europa vernieuwingen aanbrengt, welke trou wens noch aan Duitsche noch aan Russische zijde in het voornemen lagen. Wel echter zou zich de werking van de jongste monarchen- ontmoeting in den geest eencr bevordering der algemeene vredespolitiek kunnen doen gelden. België. Brussel, 7 Nov. Het huwelijkscontract tusschen prins Napoleon en prinses Clemen tine is lieden goteekend. Brussel, 7 Nov. De Gazelle zegt, in strijd met hetgeen is medegedeeld, dat er tot dus verre nog geen enkele transactie omtrent de koninklijke nalatenschap tusschen den staat en prinses Stéphanie tot stand is gekomen. Frankrijk. P a r ij s 7 N o v. De regeeringsverklaring handhaaft het programma van hervormingen van 9 Juni. De regeering zal de reeds inge diende ontwerpen handhaven en nieuwe in dienen om den socialen arbeid der republiek te voltooien. Deze ontwerpen beoogen voor namelijk de civielrechtelijke bevoegdheid van vakvereenigingen, de instelling van arbeiders- rredieten, collectieve arbeidscontracten en het deelnemen in de winst. De belangrijkste passage der verklaring is ongetwijfeld die gene, welke over de jongste spoorwegstaking loopt. Daarin wordt o. a. gezegd, dat de regeering niet zal toelaten, dat diensten van algemeen belang, waarvan de geregelde gang een essentieele voorwaarde is voor het leven der natie onderbroken worden. Opdat zulk een onderbreking niet méér zal künnen ont slaan, zal de regecring verschillende maat regelen aan het parlement voorstellen, die de leemten in de bestaande wetgeving zullen aanvullen. De grootste geheimzinnigheid wordt be tracht over den aard en de strekking der re- geeringsmaatregelen, inaar volgens berichten uit de wandelgangen zouden zij ten doel heb ben de regeering uitgebreider macht toe te kennen inzake de militairisatie van de spoor wegarbeiders. Zeer strenge straffen zouden opgelegd worden aan allen, die zich zouden schuldig maken aan sabotage of daden van sabotage, wederspannigheid of tuchteloosheid zouden uitlokken. Briand zou eveneens het voornemen te ken nen geven, niet dan op de republikeinsche partijen te steunen om de overwinning van het leekenelement in de Republiek te bevesti gen en volledig te maken, en zijn politiek, oeconomisch en sociaal programma te ver wezenlijken. Engeland. Londen, 7 Nov. De Koning heeft een proclamatie geteekond, waarin de krondng wondt bepaald op 22 Juni 1911. L o n d e n 8 Nov. Een menigte van vijf duizend stakers viel heden te middernacht de politie aan en wierp ze met steenen, en ver meesterde daarna het krachtstation in de Glamorgan-külengroeve, waar de electrische machines opgesteld waren. Spanj*. De tekst van 3e door den Senaat aange nomen wet Cadcnas, ter beperking der gees telijke orden, heeft de volgende toevoeging verkregen„De wet vervalt, wanneer niet binnen twee jaren eene nieuwe wel op de vereenigingen wordt uitgevaardigd." Doze toevoeging is het gevolg van een amendement dat van de clericale oppositie uitging en door de regeering werd overge nomen als blijk van hare verzoeningsgezind heid tegenover het Vaticaan. Een teeken van deze gezindheid ziet men ook in de hartelijke ontmoeting tusscncn den nuntius en den minister van buitenlandsche zaken op eene diplomatieke receptie van laatstgenoemde. De Osservatore Romano geeft in eene be schouwing over de wel te kennen, dat ten gevolge van bedoeld amendement de moge lijkheid mag worden voorzien, van eene her vatting der onderhandelingen tusschen Spanje en het Vaticaan. Volgens eene modedeeling van den prefect van Barcelona hadden zich Zaterdagmorgen te Sabadell 1800 stakers vereenigd om eene betooging te houden, doch een charge van de burgerwacht was voldoende om ze te ver strooien. Verschillende groepen die zich op nieuw vormden, werden eveneens gemakke lijk uiteengedreven, daar de arbeiders gee nerlei tegenstand boden en voor de paar den der burgerwaaht al op de vlucht gingen. De rest van den dag bleef het rustig. Niettegenstaande de stakers te Sabadell him plan om naar Barcelona op te trekken, voor zoover bekend niet hadden opgegeven, is het gisteren te Barcelona, volgens de be richten vandaar, niet tot ordeverstoringen gekomen en bleken de genomen omvang rijke militaire maatregelen onnoodig. Het in de laatste dagen herhaalde ma len genoemde Sabadell is een plaats, die 18 K.M. ten noorden van Barcelona ligt, aan de lijn Barcelona—Sarragos&a; ze is een van de voornaamste nijverheids-centra van Gala- lonië. De gemeente telt 20.000 inwoners, mee- rendeels arbeiders, op de ruim honderd we verijen aldaar. De nationalistiscfi-republikeinschc afge vaardigde Cruclls, heeft in'een kamerrede voering de verschillende stakingen afge keurd, wijl ze de lagere hartstochten opwek ken en den vrede des lands benevens den na- lionalen rijkdom schade doen en hij heeft speciale wetten geëischt, teneinde de buiten sporigheden der stakers tegen te gaan. Deze rede heeft in de Kamer veel instemming ge vonden. De socialistische leider Pablo Igle- sins zou er heden op antwoorden Portugal. Het bericht omtrent eene arrestatie van den ex-minister-president Texeira de Souza berust op eene vergissing, nl. een naams verwisseling met Dr. J. Texeira de Abreu, een voormalig minister van justitie in het kabinet Franco. Een Zaterdag uitgevaardigde amnestie omvat alle politieke misdaden en misdrij ven, zoowel als misdaden en misdrijven te gen het openbaar gezag, desertie enz. Uit gezonderd zijn echter misdaden van per soonlijken aard. De in het buitenland verspreide geruchten omtrent een beweerde samenzwering van reacLionnaire officieren worden het best weersproken door het feit, dat pas alle offi cieren van het Lissabonsche garnizoen zich als leden van den republikeinschen bond „Sao Carlos" hebben doen inschrijven. Hongarije. Weenen, 7 Nov. De commissie van de Ilongaarsche delegatie heeft de wetsvoor stellen aangaande Bosnië aangenomen en haar vertrouwen in den minister van finan ciën, Durian, uitgesproken. RMland. Petersburg, 7 Nov. Officieel wordt medegedeeld, dat Keizerin Augusta Victoria van Duitschland benoemd is tot chef van hel huzarenrêgiment der lijfgarde te Grodno, en dat Keizer Wilhelm in de lijst van het regiment is ingeschreven. Bulgarijë. S o f ii a, 7 N o v. De Kamer zette heden de beraadslaging voort over 'het adres van ant woord op de troonrede. De minister-pre sident Malinof verklaarde, dat Bulgarije al tijd een buitenlandsche politiek had gevoerd, die nationaal maar niet nationalistisch was. De veranderingen in het ministerie, welke onlangs hebben plaats gehad, hehben niets in de buitenlandsche politiek veranderd. Het kabinet wil jegens Turkije toepassen een stelsel van tegemoetkoming, maar verwacht in Konstantinopel denzellden geest van ver zoeningsgezindheid aan te treffen. De betrek kingen tusschen Bulgarije en Turkije zijn goed, maar konden vriendschappelijk zijn; de statenbond van den Balkan is voor langen tijd nog een hersenschim. Bondgenootschap pen zijn overbodig, de werkelijke waarborg voor den vrede in het Oosten zetelt in sim pele eensgezindheid, gepaard aan toenade ring onder de Balkanvolken. Een verdrag tusschen Turkije en Rumenië bestaat voor de Bulgaarsche regeering niet, in de eerste plaats niet omdat het nadrukkelijk werd tegengesproken, vervolgens om redenen waar over het nutteloos is te spreken (rumoer). Deze conventie zal geen invloed uitoefenen op de Bulgaarsch-Rumeensche heirekkingen, die vriendschappelijk waren en blijven. Een groote nationale vergadering zal worden bij eengeroepen deze zal geen revisionistisch karakter dragen, maar den tekst der grond wet in overeenstemming brengen met den toestand in Bulgarije als onafhankelijk Ko ninkrijk. Servië. De toestand van den Servischen Kroon prins is weer erger geworden. Turkije. De Zaterdag Ie Konstantinopel gehouden bespreking tusschen den bankdirecteur dr. Helferich en den minister van financiën Dja- vid Bey heeft enkele nog hangende vragen omtrent den definitieven tekst van het lee- ningsverdrag opgelost. Welingelichte kringen namen aan dat de gisteren gehouden bespre kingen hot einde der beraadslagingen zou den brengen, daar op geen enkel belangrijk punt meeningsverschillen bestaan. In den ministerraad zou gisteren Djavid Bey rapport uitbrengen. De lccnlng zal 11 millioen Turksche ponden bedragen, waarvan 6 millioen voor dit jaar en de rest voor het volgende jaar. De rente voet werd vastgesteld op 4 de koers van uitgifte op 84. De groep van Duitsche ban ken waarborgt de Turksche schatkist tot aan de uitgifte der leening, naarmate harcr be hoefte een voorschot, op onderpand van schatkistbiljetten. De onderleekening der be treffende overeenkomst zal in het begin van deze week plaats hebben. QrUk.nl.nd. De Atih^ensche correspondent der Vossi- sche Zeitung spreekt het bericht teigen dat eerlang Fransche instructeurs voor leger en vloot naar Griekenland zullen komen. Juist is veeleer dat de onderhandelingen daar over, welke op den goeden weg waren, zijn afgesprongen. PerzHL De vroegere Sjah van Perzié is van uit de plaats zijner ballingschap Odessa een reisje naar hel buitenland gaan maken. Hij is van plan twee maanden aan de kusten der Middellandsche Zee te vertoeven. HA.NZEA TEN. 5 DOOB rud;ol? herz09. »IkAch, alleen is 'l niet mooi bui ten. Men moet goed gezelschap hebben." „Neem dan iemand mede," fluisterde Marga, terwijl zij haar zuster dichter tegen zich aan drukte. „Marga!" „Heb ik je-verdriet gedaan? Je zult toch niet denken, dat ik je opzettelijk verdriet heb willen doen? Je weet zelf niet hoe mooi je bent, veel mooier dan ik. Voel jij (fan ook nooit dat innige verlangen zooals i k dat ge voel? Niet? Kom, niét huilen, zusje. We zijn nog zoo jong!" Meisjelief," stamelde Erica, terwijl zij het hoofd van haar zuster tegen.haar borst drukte. Marga liet haar hoofd daar stil rusten. „Zeg mij alles! Je kunt toch alleen datgene zeggen wat ik reeds door mijzelf weet „Jij „Ja. Ik geloof, dat wij vrouwen eerst de dwaze jaren voorhij moeten zijn, om sterk le kunnen gevoelen wat wij te geven heb ben." „En te wenschen, Marga." „Kom," hernam Marga met schuchtere opgewektheid, „laten wij bij elkaar gaan zitten. Dan zullen wij niets doen als wen- gchen Dc zusters bleven nog lang bij elkaar en fluisterden en spraken den geheclen avond. En door de vensterruiten zag het Geluk op de kinderen van Martin Vanhcil neer. HOOFDSTUK XVIII. Ilct nieuwe jaar bracht voor de werf K. R. Twersten een onaangenanien dag. Bij den proeftocht van een nieuw gebouwde passa giers- en vrachtboot, bleek het schip een halve mijl minder te loopen dan bij con tract bedongen was. De reedcrij, welke de opdracht had gegeven, weigerde het schip over te nemen en verklaarde er zich alleen toe bereid, wanneer de prijs een buitenge woon groote vermindering onderging. Twers ten weigerde op zijn beurt op dit aanbod in te gaan. Ilij wilde niet, dat cr van deze voor hem ongunstige omstandigheid gebruik zou worden gemaakt, om door de betrekkelijk geringere snelheid een prijs te bedingen, die zijn jaarbalans in ongunsligen toestand zou brengen. Dc stoomer werd in hel dok opgenomen en aan een zeer nauwkeurig onderzoek on derworpen. Wekenlang waren ingenieurs en werklie den ko'ortsachtig aan het werk. Maar men kon geen fout in dc constructie vinden, even min een verkeerde verdceling van gewicht, llier stond men voor een dier toevallighe den, waaraan zelfs de bekwaamste techniek is blootgesteld. Twersten ontving met een somber gezicht liet rapport over den arbeid, die tot geen uitslag had mogen leiden. Een nieuwe proef tocht had de uitkomsten bevestigd, die reeds bij de eerste verkregen waren. „Feldermann!" riep hij. „Meneer Twersten?" Zwijgend gingen zij naast elkander over de werf, totdat zij op een stiller gedeelte kwamen. „Feldermann, het is geheel overbodig om nog meer moeite en onkosten te maken voor deze onvruchtbare pogingen. Wij hobben nog meer te doen en mogen het andere WQrk niet laten liggen. Al valt 't ook moeilijk, wij moeten ons het hoofd er maar niet ver der mede breken. Wat denkt gij ervan?" De loon Van den hoofdingenieur getuigde van groote ontstemming. „Ik kan aan den stoomer niets buitengewoons ontdekken. Ilij steekt alleen zijn neus een beetje te A-er in het water en daaraan schrijf ik dan ook toe, dat hij een halve mijl minder loopt. Maar waardóór hij den neus in hot water steekt, daar kan ik niet achterkomen. En ik gelooi niet, dat iemand dal kan." Zijn gezicht stond nog somberder dan dat van zijn chef. Twersten merkte dit op. Zijn eigen -ont stemming begon daardoor te verminderen. Hij had als chef de geesitkraeht, om voor zijn menschen op te komen. Kalmecrend klopte hij dus zijn eersten ingenieur op den schou der. „Trek 't je maar niet al te erg aan, Felder mann. Ik zal er mij ook wel overheen we ten te zetten. Er is natuurlijk geen sprake van om iemand daaj dc schuld van te ge ven. En ik wil je wel zeggen, dat, als 't mogelijk was, nog meer vertrouwen in jc te stollen, dc laatste zorgvolle dagen mij daar voor aanleiding zouden hebben gegeven. Van nu af beschouw ik je, behalve als een gewaardeerd medewerker, ook als een op recht vriend." „Meneer Twerstenll' „Luister verder. De stoomer moot naar een ligplaats in de haven worden verhaald, tot zich een andere gelegenheid voordoet om hem van de hand te zetten. Dat zal wel niet gemakkelijk gaan, omdat ieder gegadigde van dc omstandigheden gebruik zal trachten te maken en het schip zal beschouwen als waar onder den verkoopprijs. Maar voordat ik toegeef aan .dat mes-op-de-keel zétten van de een of andere reederij, zal ik liever aan mijn koopmansprestige het offer brengen om met renteverlies een geschikte gelegenheid af te wachten, al mocht het ook jaren duren." Toen Feldermann dien avond in zijn kan toor kwam, trof hij er van de ingenieurs al leen nog Frits Vanheil aan, die zich bij het waschtafeltje wat oppoetste om over straat te kunnen gaan. Zwijgend begon hij ook van toilet te veranderen. „Zeg, waarde chef," zcide Frits Vanheil deelnemend, „hindert je wal?" „Jij hebt een gelukkigen aard, beste Van heil. Ik neem dc dingen zwaarder op, mis schien ook wel omdat mijn bloed trager vloeit dan het uwe. En ik heb toch geen re den om ontstemd te zijn, want onze chef heeft mij zooeven nog wel een pluimpje ge geven. Ik zou voor hem door het vuur wil len gaan, en het is dan ook vervloekt onaan genaam om hij dc eerste gelegenheid de beste met de handen in het haar te zitten." „Ik geloof, dat jc de plank heclemaal mis slaat, Feldermann. Dc zaak is, dat je hij dui zend andere gelegenheden getoond hebt alles behalve met dc handen in het haar te zitten, en alles wat je tot dusver voor de werf hebt gedaan, komt nu pas in hel volle licht, nu, na zooveel jaren, voor het eerst iets niet glad van de hand gaat. Dat is den Chef nu op eens zoo klaar als een klontje geworden, en daar hij een eerlijk man is, heeft hij je dade lijk een extra-pluimpje op de muts gesto ken. Spreek 't maar niet tegen! Ik zou er nijdig om kuimen worden." „Je bent een beste jongen, Van-heil, en 't doet me genoegen je als collega te hebben." „Wel, wel, dat hoort onder de verstandig ste gezegden, die ik in den laatsten tijd heb mogen lioorcn," zeidc Frits Vanheil, terwijl bij met een sierlijken zwaai zijn stompje arm in dc mouw van zijn jas schoof. „Maar, dat zou je nu wel eens wat meer kunnen be wijzen, want je leeft als een kluizenaar." „Ik ben een Ilolsteinsche boerenjongen, Vanhcil. Bij mij thuis was men niet bijzon der spraakzaam en niet erg voor de gezel ligheid. Toen dc oudelui stierven, was pas in mijn tweede semester, en nu stond ik voor de moeilijke quaestie om ook door de andere heen te komen. Nu, die misère is je wel bekend, en zij heeft mij ten slotte geen kwaad gedaan." „Neen," zcide Frits Vanhcil oprecht, „die misère is mij niet bekend. Mijn vader heeft de ernstige vermaning van het oude studen tenliedje ter harte genomen en heeft gewil lig ach, eigenlijk véél le gewillig gevolg gegeven aan de vingerwijzing: „Veel duiten moet Papaatje sturen Als zoontje goed studeeren wil." Hij hoeft dan ook geld gestuurd, maar het zoontje heeft ook gestudeerd." Wordt vtrfilfd,

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1