M°. 188. Jaargang. Vrijdag 2 December 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. ANNIE'S VERLOF. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zón- en Feest dagen. Advertentiënmededeenngen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENT1EN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel moer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Grooto letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordoelige bepaling©» ivt het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Bons oirculairebevattend© de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De verkiezingsstrijd in Engeland. Bedriegen de teekenen ndet, dan is er door de handigheid hunner politieke leiders, een zeer gunstige keer gekomen in de verkie zingskansen der conservatieven, liet treedt helder aan den dag, dat de conservatieve partij langzaam, maar zeker haar plan voor den strijd wijzigt. Dat is reeds begonnen met Lord Lansdowne's referendum-voorstel in het Hoogerhuis en het is opnieuw een stap verder gekomen door Balfour's toezegging, het belangrijke voorstel eener tariefhervor ming aan een volksreferendum te willen on derwerpen. Deze toezegging, in zijn rede in Albert-Hall onder enorme geestdrift van 't pu bliek gedaan en verbonden aan de tol de li beralen gerichte uitdaging om hunnerzijds de home-rule-kwestie bij referendum voor het volk te brengen, is klaarblijkelijk een han dige zet op het politieke schaakbord ge weest, ze moge dan al ingegeven zijn door een gevoel van zwakheid van eigen positie. Het ligt voor de hand, dat de liberalen on middellijk trachten de kracht van Balfour's toezegging le verzwakken door te voorspel len dat Balfour, eenmaal aan het bewind, liet referendum toch zal ontduiken door b.v. als voorwendsel te gebruiken, dat de tariefher vorming een financieele wet is, waarover niet door een referendum valt te beslissen, terwijl immers een referendum ook alleen zou kunnen worden uitgeschreven, wanneer er verschil bestaat tusschen Lagerhuis en Hoogerhuis, wat bij een conservatief Lager huis natuurlijk niet het geval zou zijn. Het is waar, dat de woorden van den als aalglad bekend staand en staatsman „geen bezwaar tegen een referendum te hebben", eenige ruimte tot argwaan openlaten, doch aan den anderen leant heeft zijn verklaring ook behelsd, dal „geen verkiezing en zeker niet de tegenwoordige, een machtiging tot de invoering van beschermende rechten kon beleekenen". Het is maar niet direct aan te nemen, dat zulk een gewichtige verklaring uit den mond van een staatsman van rang als Balfour, niets anders dan een looze ver- kiezdngs-manoeuvre zou zijn, en dat hij ze later met voeten zou treden. Intusschen zal Balfour nog wel antwoorden op de hem in 't openbaar door Winston Churchill gestelde vraag of alleen bedoeld is het beginsel der tariefhervorming aan een referendum te on derwerpen of een bepaalde door de beide Huizen van het parlement goedgekeurde ta rief wet. Men weet dat Balfour tot de gematigden onder de conservatieven behoort, en is het juist, dat hij in zijn hart zelfs vrijhandelaar is, dan is het zeer wel mogelijk, dat hij door zijn nieuwste tactische zet tevens de gele genheid heeft willen scheppen, dat invoer rechten die hem eventueel niet bevallen, nog altijd bij referendum door het volk kunnen worden verworpen. De Chamberlainistische vleugel der con servatieven is wel niet zeer ingenomen met het vooruitzicht dat, wanneer een eventueel protectionistische meerderheid in het Lager huis voorhanden is, men zich opnieuw tot het volk moet gaan wenden, doch daar de conservatieve partij ditmaal vóór alles op dn gematigden middenstand aangewezen is, schijnt ze, na aanvankelijk wat gesputterd te hebben, ,ybonne mine a niauvais jeu" te maken en voorloopig met Balfour's verkla ring genoegen te nemen. De met Chamber lain in relatie staande „Birmingham Post", spreekt hare instemming er mede uit en ver der publiceert de „Pall Mall Gazette" een le iegram van Lord Ridley, den voorzitter der tarief-vereeniging, dal Balfour's verklaring volkomen billijkt en zegt er van harte mee in te stemmen. Alleen de conservatieve en sterk protectionnistische „Morning Post" blijft nog weigerachtig. Balfour, van wien men voor enkele dagen nog in 't geheel niet wist hoe hij over het referendum dacht, moet eerst op hel laatste oogenblik Lot zijn nieuwe taktiek besloten hebben. I^ord Cromer, de leider der monis tische vrijhandelaars, heeft er bij Balfour op aangedrongen de gematigde elementen een waarborg te Verschaffen tegen een plotse linge overrompeling met beschermende rech ten, wal blijkt uit een openbaar gemaakten brief, die eerst Dinsdag is geschreven. De eenheid in de conservaLieve partij is hier door weer verbeterd en zoo is hei niet on denkbaar, dat de nieuwe conservatieve poli tiek: bescherming tegen de uitersten van socialisme, home-rule en protectionisme, op gematigd liberale kringen zijn invloed niet zal missen. En daarom heeft de conservatie ve partij wel eenige reden om te juichen. De liberale partij zegt harerzijds ook vol vertrouwen op de overwinning te zijn en schrijf' de tegenstanders neerslachtigheid toe, doch dat zegt niets, want in het kamp djr oppositie zegt men hetzelfde van de rni- nisterieelen. Een feit is, clat in de laatste da gen een reeks van bekende oud-liberalen naar de conservatieven zijn overgeloopen. Zoo kondigt Lord Joiccy, cene der eerste onder Campbell Ban nermann gecreëerde peers, die tientallen van jaren de voor naamste steunpilaar van hel liberalisme in h^t Noorden van Engeland is geweest, zijn overgang tot de conservatieven aan en zulks naar aanleiding der capitulatie van het mi nisterie aan de socialisten. En nauwgezette opmerkers onder andere kringen der bevol king verklaren ook daar verschijnselen van eenzclfden gedachtengang te bespeuren. Ook in de nijverhoidsdislricten moei, nu Ballour de tariefhervorming heeft onttrok ken aan het bereik eener evenlueele conser vatieve meerderheid, een ommekeer onder de oud-Manchester mannen merkbaar zijn. Dc conservatieven spannen zich op het uiter ste in om in hel liberale Noorden zetels te heroveren, waar ze zich proclamceren als de verdedigers van dc grondwet en van eene gematigde politick. Ilet onophoudelijk grove schimpen van minister Lloyd George op de Lords is oiiet bepaald een bewijs van het vertrouwen der liberalen op een overwinning. De Engelsche kiezer, ook die der lagere klassen, heeft tol dusverre geen haal tegen de Lords aan den dag gelegd, veeleer nog een zekere toe genegenheid. Hij zou ook geen reden hebben voor zulk een afkeer, want, afgezien van eenige onaangename menschen ander hen, wier soort onder alle standen voorkomt, be staai er nauwelijks in één land van Europa een aristocratie, die door alle tijden hoen zooveel voeling met het volk heeft gehouden en het noblesse oblige zoozeer in dadei heeft omgezet als juist de Engelsche. Wanneer het er op aankomt, dan zal in het eigenlijke Engeland de bevolking eerder den Peers als de Iersche nationalisten concessies doen. Want met den Ier dweept men alles behalve en het klinkt den Engelsehen kiezer geenszins aangenaam in de ooren, wanneer John Redmond, de leider der Ieren, tegen over zijne kiezers verklaart: „Deze verkie zing is vóór alles een lersche verkiezing, en hoe zc ook zal afloopen, Ierland moet er bij winnen." Duitschland. Be r 1 ij n, 1 Dcc. Graaf Gölzen, oud-gezant van Pruisen te Hamburg, on vice-gouverneur van Duitseh Oosit-Afrika, is overleden. België. Brussel, 1 December. Het bulletin omtrent den toestand der koningin bericht; De koningin genoot een vrij lange rust. De koorts blijft matig. De gisteren geconstateer de gunstige toestand der zieke blijft aanhou den. Brussel, 1 Dec. liet bulletin van 6 uur hedenavond luidt: De Koningin heeft gedu rende den dag een rustigen slaap genoten. De ziekte neemt geleidelijk af. Frankrijk. De zaak van den voormaligen boedelbc- redderaair Duez, die, zooals men zich zal herinneren, terechtstond wegens bediriege- lijke handelingen bij de liquidatie van de goederen van geestelijke vereenigiingen, is naar de jury verwezen. Duez wordit be schuldigd van vervalsching van stukken, ge- j bruikmaking van vervalschte stukken ea verduistering. Tegelijkertijd is de zaak van zijn secretaris Martin Gaulier en tegen twee andere medeplichtigen Lefèvre en Breton, naar de jury verwezen. P a r ij s, 1 Dec. De enquête-commissie in de zaak-Rochette heeft met algemeene stem men eenige besluiten genomen, die als een ontwerp-besluit aan de Kamer voorgelegd zullen worden. Er wordt o.a. in gezegd: De Kamer, besloten zijnde met alle wettige middelen de publieke spaargelden te verde digen en de waarborgen te versterken welke zij noodig acht om de spaargelden tegen frauduleuze uitgiften te verdedigen en de justitie te vrijwaren van ongeregelde inter venties en willekeurige daden, constateert, dat in Maart 1908 de minister van binmenlanidsche zaken in een rechtzaak ingreep zonder den minister van justitie om inlichtingen te hebben verzocht, constateert, dat de prefectuur van politie met een ficlieven klager bij hel parket is aangekomen, die door een Rochette vijandig gezanden financier was betaald, erkent, dat de verantwoordelijkheid voor deze daden gedeeltelijk neerkomt op de ge breken der instellingen, is van oordeel, dat er dringende noodza kelijkheid bestaat aan ongeregelde praktijken "bn misbruiken een einde le maken, is overtuigd, dat het verdoelen van de ju- diciaire politie over de administratieve en de rechterlijke macht tusschen deze twee instel lingen een betreurenswaardige rivaliteit doet ontstaan, die de werkzaamheid der justitie belemmer» en de meest willekeurige hande lingen toelaat, die door het scheiden der ver antwoordelijkheden zouden worden opgehe ven, besluit, artikel 50 van het wetboek van strafrechtelijke instructie op te heffen, alle judiciaire politie voortaan te vereenigen en te organiseeren onder uitsluitende leiding van een directie, waarvan de verantwoorde lijkheid nauwkeurig is omschreven, noodig den minister van justitie uit, spoe dig ernstige hervormingen voor te stellen, die een einde zullen maken aan de misbrui ken van kosten der justitie, emolumenten voor deskundigen en curatoren in faillisse menten, en noodigt don minister van financiën uit, een lijst op te maken van de effecten, die sedert 20 jaar in Frankrijk zijn uitgegeven en waar op dc schommelingen in de koers staan aan gegeven, waaraan zij onderhevig zijn ge weest, welke lijst jaarlijks aangevuld en ver spreid zal worden onder de leden van het parle men'. De bij ongeluk ter dood veroordeelde se cretaris der kolenwerkersvereeniging Du- rand heeft tegen zijn vonnis hooger beroep aangeteekend. Hetzelfde heeft ook een der andere veroordeelden, Le Francois, gedaan. Matlhdeu en Ie Couillandre legden zich neer bij dc hun opgelegde tuchthuisstraf. Dc „Autorité" had gisteren een merkwaar dig verhaal van een half dozijn anarchisten, die 's nachts op de redaclieburcaux van het blad gekomen waren en den alléén zich daar bevindenden secretaris der redactie met knuppels en revolvers hebben bedreigd, om dat Guy de Cassagnac In een hoofdartikel met het vonnis der gezworenen te Rouaan levendige instemming had betuigd. Engeland. Londen, 2 Dec. In een redevoering te Reading zeide Balfour, dat de unionistische partij haar inzichten over het belang van tariefhervorming niet gewijzigd haid, doch was nu, evenals vroeger, een voornaam on derdeel Ln het politieke slels<el der unionis ts :i. De unionisten willen een formeele en duidelijke toeslemming van het volk heb ben voor hetgeen zij geiloovon te zijn voor het welzijn der gemeenschap in den ruim st en zin. L o n d e n 2 D e c. Lord Morley heeft cene redevoering gehouden te Darwen, waarin hij zeide dat liet voorgestelde referendum een fantastisch denkbeeld was, hetwelk bij uit voering het parlementaire systeem zou ver nietigen. Minister Birrell zeide in een .rede in Bristol House, dat de Lords reeds in hun doodkist lagen, op 8 December zal het volk het weg dragen en zijn laatste rustplaats onder dc voelen treden. Minister Asquith beschreef in een rede te Wolverhampton Balfour's voorstellen als on geëvenaard in hu ne kolossale onbetame lijkheid. Het land zal nooit zulk een gedenk waardig voorbeeld van gemis aan politiek en ernst als hel referendum-voorstel is, dat de verantwoordelijkheid der ministers en van het Lagerhuis zou vernietigen, vergeven of ver geten. Sir Edward Grey zeide in een rede te Ports mouth, dat Balfour's referendum-voorstel het plan was van een man, die wanhopig is ge worden tegenover de maatregelen der •libe ralen. Austen Chamberlain sprekende in West- Brownich zeide dat, indien de unionisten aan het bewind kwamen, een tariefhervorming in den korist mogelijkcn tijd tot wet zou wor den verheven. Minister Winston Churchill zeide in een rede le Dundee, dal Balfour's woorden over het referendum bestudeerd vaag waren. Er zijn wel een dozijn wegen, waarop hij zijn verzekering over de tariefhervorming volko men ongedaan kan maken. De avondbladen met verkiezingsartikelen sporen de kiezers aan iedere zenuw in te spannen. De unionisten leggen den nadruk op de moreele uitwerking, die een overwinning in landen zou hebben, waar van de tien zetels, waarvoor Zaterdag de verkiezing plaats heeft, er zeven door radicalen bezet zijn. In het ge heel hebben er Zaterdag in zeventig distric ten verkiezingen plaats. Men verwacht dat veertien Lagerhuis-leden heden bij enkele caiwiidaatstelling opnieuw zullen gekozen worden, namelijk elf unionisten en drie libe ralen. Terwijl dc liberale bladen uiting geven aan hun rustig vertrouwen in den uitslag der verkiezingen, zijn de conservatieven van de overwinning overtuigd, verklarende dat de tariefhervorming in het Lagerhuis zal wor den gebracht en dan naar het Hoogerhuis zal worden gezonden, hetwelk ze door een voorafgetroffen regeling aaneen referendum zal onderwerpen. De Morning Post zegt dat er alle uitzicht is, dat een nieuw tarief in het Yereenigd Koninkrijk van kracht zal wor den voor de rijksconferentie weer bijeen komt. Sedert honderd jaren heeft de Engelsche bevolking 't niet bijgewoond dat binnen één jaar twee pariementsontbindingen hebben plaats gehad. En thans moet hel ook nog zoo treffen dat tusschen die twee ontbindingen in, tijdens het voorjaar de nationale rouw over Koning Eduard viel waardoor de groo- Le Londcnsche „season" dit jaar gewoonweg le niet is gegaan. Den lezer op het vasteland valt het moei lijk zich een begrip te vormen van de bestee- kenis van algemeene venkiezngen voor het winkelbedrijf in de Engelsche hoofdstad en daarom is het niet van belang ontbloot en kel maar eens aan te stippen dal volgens een ambtelijk rapport de verkiezingen die in het begin van dit jaar gehouden zijn tusschen de 15 en 16 millioen guldens hebben gekost. Van de niet officieel vastgestelde indirecte uitga ven nog gezwegen. Wanneer men zich deze som dubbel denkt en in het oog houdt dat de tweede helft aan het einde des jaars wordt uitgegeven en juist in dien tijd waarin anders des winters de op hunne landgoederen vertoevende Engelscheu eenige weken naar Londen komen, om kerst m isinko op en te doen, schouwburgen te bezoeken e. d. dan kan men zich eenigszins een denkbeeld vormen wat Londen dit jaar verliest. Want alles wat niet on voorwaardelijk in Londen moet wor den ingeslagen wordt ditmaal óf 'in 't geheel niet gekocht, óf ter plaatse in de provincie betrokken. Zoodoende valt het niet te ver wonderen dat de Londensche zakenwereld zeer slecht over het kabinet Asquith te spre ken is. Bijtend sarcastisch heeft in cene rede te Hull, Lord Curzon zich over den kanselier der schatkist Loyd George, dlie zoo grof te gen den adel oplreedt, uitgelaten. Lord Cur zon zeide oa. „Hel doet er niet toe dat 240 pairs dooir de liberalen zijn in het leven geroepen te gen 183 door dc conservatieven. Het doert er niet toe, dat er nog heel veel meer slaan le wachten, bereid het kroontje aan te nemen en in het kroniingsjaar op het hoofd te drukken. Het doel er niet toe, dat in alle deelon van het land pairs strij- 6 Roman door Mevrouw M. C. E. OVINK-SOER. o Van de kinderen kon moeder ook al niet veel verdragen, behalve van Dikkie, dien ze bedierf. Max en Hans harrewarden veel, luisterden niet naar verbieden en kregen dik wijls een pak van mama, die als een helle veeg op hen af kon stuiven. Dan trachtten de jongens met roode gezichten hun lachen te verbergen, terwijl zc met handen en ar men de klappen afweerden, die ze nauwelijks voelden. Moeder's handen waren wel hard, maar er zal weinig kracht in. Vader sloeg zijn bengels nooit. Al waren ze nog zoo uitgelaten, een ernstige blik of vermanend woord van pa was genoeg om hen tol bedaren te brengen. Als hij thuis was, had hij 't troepje steeds om zich heen. Met al hun gnoote en kleine bezwaren kwa men de kinderen bij vader, die immer tijd had om geduldig toe te luisteren en voor alles raad wist. Hij overhoorde de lessen, keek 't schoolwerk na, speelde spelletjes mee, wist de jeugd bezig cn stil te houden, als mama volstrekt geen drukte verdragen kon, en bracht de jongens dikwijls zelf naar bed. Nooit zag Annie hem knorrig of uit zijn humeur in den tijd, dat ze bij de familie clc Clerck logeerde. *t Was een verademing, van tante's zuur gezicht naar oom te kijken, die er altijd vriendelijk en opgewekt uitzag. Tante mocht 't wel wal moer apprccieeren, dat haar man haar zooveel mogelijk uit de hand trachtte te nemen, bedacht Annie. Maar ze scheen 't nauwelijks te merken. Hoe is 't mogelijk, dat oom Karei niet dood melanko- liek ri geworden naast zoo'n vrouw, ver- baasdie zijn nichtje zich. Mevrouw de Clerck kookte zelf, en 't eten was steeds smakelijk toebereid. De maaltijd werd echter meestal vergald door haar ge zanik over den tijd en de moeite, die ze er aan had moeten besteden bij gebrek aan een goede keukenmeid. Stelde Anmtie voor, tante Line eens af te lossen voor 't keukenvuur, dan werd ze afgescheept met de schampere opmerking, dat tante wel eens zou willen we ten waar en wanneer Ainnie 't koken had ge leerd. Tante vertrouwde Trijntje iedere be zigheid eerder toe dan aan nichtje. Trijntje, de hit, goedig en dom, had 'l al een paar jaar bij haar lastige mevrouw uit gehouden. Thuis, bij moeder, als oudste in een gezin van tien kinderen, was ze duvels toejager geweest met veel slaag en weinig eten. Hier kreeg ze nooit een klap, genoeg 'boterhammen en meestal oen opgewarmde kliek om twaalf uur. Maar duvelstoejager was zc gebleven, 't Kind deed wal ze kon, sjouwde den geheelen dag en bleef er welge moed onder. Haar heele loon, een daalder 's weeks, moest ze aan moeder afstaan, eerst in afdoening van de schuld voor bet uitzet, dat ze in haar betrekking meekreeg: twee katoenen jurken, twee schorten, een wollen omslagdoek een paar pantoffels. Naderhand bezorgde moeder Trijntje's wasch er voor cn werd 't hoogmoedige in haar garderobe bij- gekocht. Een dood enkelen keer viel er wel eens een fooitje voor Trijntje af, maar meer dan een dubbeltje had 't kind zelden op zak. Eens toen ze 's avonds laat nog een paar boodschappen voor Annie had gedaan, be loonde deze haar met een gulden. Trijntje werd vuurrood van angstige verbazing, cn liep weg zonder te bedanken, met haar schat in 't krampachtig dichtgeknelde werkvuistje. De „hit" voelde zich kapitaliste. V. Al trachtte oom Ivarel 't door dubbele har telijkheid goed te maken, wanneer zijn vrouw onuitstaanbaar was geweest, na het twee woken bij tante Line te hebben uilge houden, had Annie er meer dan genoeg van, en zich vast voorgenomen een pension te zoeken. Kort daarop hoorde ze, tegen haar zin, een woordenwisseling tusschen oom en tante, die haar deed besluiten dit voornemen zelfs zoo spoedig mogelijk uit le voeren. Annie had tante al meer dan eens gewaar schuwd, dat 't erg gehoorig was op 't lo geerkamertje, en ze dikwijls woord voor woord verslaan kon wat oom en tante samen spraken. Dan weerde tante af met een: „Nou ja, geheimen gespreken wc ook ndet hardop." 't Kwam Annie verdacht voor. „Misschien doet ze 't wel met opzet," dacht ze, „om mij als bij toeval te latesn hooren wat ze mij in 't gezicht niet goed zeggen durft Ze schaamde zich over haar achter docht, doch merkte eenige dagen later, dat deze alle recht van bestaan had. Ze was dien avond long bezig met wasschen en borstelen van het haar, en dus nog op, toen ze tante, die altijd heed laat naar bed ging, de slaap kamer hoorde binnenkomen. Oom scheen ook nog wakker. Hij vroeg of het bcJastingbiüet al gehaald was, wat tante aanleiding gaf om haar man mee te deelen, dat ze niet toe zou komen met haar huis houdgeld. „En ik gaf je meer dan anders. Hoe kan je dat nu al weten?" onderzocht oom. „We zijn pas halfweg de maand." „Nou ja, ik wou je maar vast voorberei den. Een logée kost geld, dat begrijp je toch wel....,." En met verheffing van stem: ,,'k Zou wel eens willen weten of je nichtje plan heeft om nog lang hier te blijven." „Maar Line! 't Kind eet toch gewoon met ons mee? Je haalt in 't geheel niet voor haar uit „Neen, natuurlijk niet; dat moest er nog bij komen. Jc praat naar je wijs bent, Karei. Eon volwassen mensch in huis meer of min der maakt natuurlijk verschil." „Och, op een groot huishouden als 't on ze'k Geloof niet, dat je heel veel meer vleesch of groente neemt dan vroeger, wel? Annie eet niet veel, is dood bescheiden." „Er blijft nu in elk geval nooit meer wat voor Trijntje over. Bovendien wil 'k je wel ronduit zeggen, dat 't mij verveelt Annie nog langer over den vloer te hebbenVoor een paar dagen had 'k er vrede mee, dat ze kwam, maar ze schijnt tabernakelen bij ons te willen bouwen." „St. stpraat toch niet zoo hard," viel oom ontstemd in. „Ik verkies hier geen woord meer over te hooren. Annie is mij bijna even lief als een eigen kind. 'k Heb haar zelf gevraagd te blijven, zoo lang ze wil." „Je lijkt wel mal. Zulke gastvrije invita ties zijn goed voor menschen van geld." Oom gaf geen antwoord, tante bromde nog een poosje voort, toen werd 't stil. Trillend van l>oosheid en verontwaardiging, had Annie toegeluisterd, 't Kostte haar moeite zich te dwingen om niet met 't dicht geknepen vuistje tegen den wand te bonzen. Langzamerhand zakte haar ergernis. Ze wilde geen ruzie, geen vredebreuk, ter wille van oom. Maar hier langer blijven kon ze niet en deed zc niet. Den volgenden morgen ging Annie er dade lijk op uit om een kamer met pension te zoeken. Aan de koffietafefl vertelde ze doodgewoon, dat ze een zeer geschikt pen sion gevonden had, vlak in de buurt. En ze ratelde maar door, den blik van oom's be droefde oogen ontwijkend, dal ze den knoop zoo op eens had doorgehakt, omdat 't haar househ bezwaarde nog langer van oom- en tante's gastvrijheid te profileerem. Ze kreeg een aardige kamer in een groot pension op de Laan van Meerdcrvoort. Wel hoog, op de derde verdieping, doch erg billijk, vijftig gulden 's maands, pension inbegrepen, en ze mocht gebruik maken van de ruime zit- eet kamer beneden „Je hebt groot gelijk, kind," sprak tante, toen Annie zweeg. „Je moest je hier veel te veel behelpen." Zc maakte zich druk met 't vullen der koffiekopjes en voegde er wat on beholpen bij „We zien je toch nog dikwijls, hé? Je bent altijd welkom, hoor!" „Dank U, tante," antwoordde Annie koel. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1