M*. 193 9'* JaargMf. Dinsdag 6 December 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. ANNIE'S VERLOF. DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Par 8 maanden toot Amerafoortf l.OO. Idam franoo per post- 1.50. Afaondorlijke nummers- 0.05. Deze Courant rerach^nt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiünmededeeimgen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgever*: VALKHOPP C». Utrechtschcstraat 1. Interaomm. Talephoonnummer 60. PRIJS DER ADVERTERTIfiN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel moer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvingen 35 uaot* bij veoruitbetnling. Oroote lettors naar plaatsruimte. Toor handel ©n bedrijf bestaan xeer voordeeliao bep*li.ijsv.i tyi het herhaald adverteeren in dit Blad, bQ flDeanoment. leue ciroulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toogezonden. Politiek Overzicht De verkiezingen in Griekenland. Dc aanslag op den Griekschen miinis4er- president Veniselos beeft opnieuw de aan dacht gevestigd op den moei-eLijken toes'and, waarin Griekenland is geraakt door de ont binding dor nationale vergadering. De toe leg van de slechts door een gelukkig toe val verijdelden aanslag is uitgegaan van on tevreden, cn misschien door Alheenscbe te genstanders van Venaizelos nog meer opge hitste, Theissalische boeren. In Thessalië as de verbittering tegen de verantwoordelijke po litieke kringen, of tegen die, welke men de verantwoordelijkheid toeschrijft, sinds lan gen tijd zeer hevig. Dit bleek reeds bij den verkiezingsstrijd voor de eerste nationale vergadering en ook in deze vergadering zelf, waarin zich voor de eerste maal een afzon derlijke groep Thessalische agrariërs had gevormd, welke een radicaal-agrarische oppo sitie voerde. Veniselos nu is zijn verkiezings propaganda in dit brandpunt van Grieken land begonnen, dioeh heeft daarbij de on derbinding moeien opdoen, dat de ontevre denheid al te groote afmetingen heeft aan genomen dan dat de Thessaliërs nog voor rede vathaar zouden zijn. Het agrarische programma, hetwelk Yenizelos ontwikkeld heeft, was wel is waar vernuftig en tege moetkomend. Ilij gaf uiting aan het streven de tot diusver niets bezittende lanidarbei ders in staat te stellen een klein eigendom te verwervenhij beloofde eene oplossing der irrigatie-kwestie en Bestrijding van den woeker door boerenleenbanken enz. Doch zulke dingen zijn den Thessaliërs al zoo vaak toegezegd^ dat ze ten slotte aan hunne 'teleurstelling uiting gaven door radicaal den eiscli te stellengedwongen onteigening der groote landgoederen en verdeeling daarvan onder de bezitlooze klasse. Veniselos heeft slechts van geleidelijke onteigening met scha devergoeding aan die grondeigenaren willen weten, alle verdere toezeggingen als de erg ste demagogie afkeurende. En zoodra deze zijne meening bekend werd,, moest wraak hem treffen. Dat het daartoe is gekomen, mag geen wonder dieeten. De verwachtingen der Thessaliërs zijin al zoo vaak ihoog ge spannen door volksvertegenwoordigers, die als leden der oppositie alles tegelijk beloof den, doch zelf aan het verantwoordelijk be wind geroepen, hunne aanhangers van voor heen noodzakelijk moesten teleurstellen, dat thans diepe wrok, zelfs tegenover een staats man, die het nu eens ernstig schijnt te mee- nen, zich van hen heeft meester gemaakt. Want dat Veniselos iemand is, bezield met den ernstigen wil verbeteringen aan le bren gen, mag ongetwijfeld worden aangenomen. Hij heeft voor het oogenblik de rust en orde in Griekenland weten te herstellen. Van ru moerige militairen hoort men sinds gerui- mem tijd al niet meer en daar er overeen stemming heerschl lusschen hem en den Ko ning, schijnt de uitvoerende macht thans te zetelen waar ze behoort. Wat de uitwerking: zal zijn van 't rcgeeringsprograni, hetwelk Ve niselos in zijn rede te Larissa heeft ontvouwd en dat wij in hoofdzaak hebben vermeld, blijft af te wachten. Ongetwijfeld beantwoor den de daarin beloofde hervormingen in het algemeen aan de behoeften des lands, dat zoo tamelijk op alle gebieden noodlijdend is. Het program der regeering en dal der .oppositie komen in groote trekken met el kaar overeen, vandaar misschien dat het eer ste zoo lang is dat het in die eerstkomende wetgevende periode onmogelijk zal kunnen worden verwezenlijkt, een gebrek, helwelik ook wel eens regeeringsprogramma's iin an dere landen kenmerkt! Doch waar beide programma's hoofdzake lijk hetzelfde beoogen, zal de verkiezings strijd, afgezien van de tegenstelling tus- schen d.e aanhangers eener consrtitueerende en eener revisionnistiscbe nationale vergade ring, hoofdzakelijk door het persoonlijke ale- ment van vertrouwen in den candidaat moe ten worden beslist. En de Candida tent ijst is door Veniselos zelf uit een keur van geziene personen saitmgcsteld. De verkiezingsleus „voor Veniselos" wordt door de oppositie beantwoord met het ver- verwijt „Dictator en grondwetsschender", zulks in verband met de ontbinding dor slechts conige dagen aan het bewind ge weest zijnde vorige nationale vergadering, Wien het volk gelooft cn vertrouwt, die heeft de overwinning. Kent Veniselos zijn aangenomen Helleensche landgenooten zóó goed, dat hij op succes mag rekenen? Zon der moeite gaal het in elk geval ndet, want in Attóka, Boeotie, Achaje, Thessalië en an dere provincies treden ondanks de afspraak der oude partijen van Rkallys en Theoto-kis, om zich bij de verkiezingen onzijdig te lio-u- den, candddaten tegen Veniselos op. Tegen den lldcn December zijn de verkiezin gen uitgeschreven. Wanneer Veniselos na den klaarblijkelijk verloren slag in Thessalië zijn verderen verkiezing,sveldtocht er niet ge lukkiger afbrengt, gaat hij onder geen goed gesternte de beslissing tegemoet. Duitschland. B e r 1 ij n 5 D e c. Dc Rijksdag is begon nen met de tweede lezing van de wet op de Kamers van Arbeid. 1, de grondparagraaf, luidt als volgt: Voor werkgevers en werknemers van een beroep of verschillende vcrwanlc beroepen moeten, voor zoover daaraan behoefte bestaal, Kamers Van Arbeid op grondslag van vak overwegingen, opgericht worden. In den loop van het debat verzette Dirkscn van de Rijkspartij zich legen de bepaling, dal onder deze wet ook spoorwegarbeiders zou den vallen. Hij verklaarde, dat immers een duidelijker Mene Tekcl dan de spoorwegsta king in Frankrijk niet denkbaar is. In het buitenland had men met zulke Kamers van Arbeid, waqrin ook de werkman zitting had, geen gunstige ervaringen opge daan. Staatssecretaris Delbrück verklaarde, dat het ontwerp voor de regeering onaannemelijk zou zijn, wanneer ook de spoorwegen in de wet opgenomen worden. België. Brussel, 5 Dec. Het bulletin van 10.30 luidt: „De toestand wordt geregeld beter." Brussel, 5 Dec. Graaf de la Faille, Belgisch legatieraad te 's Gravenhage, is be noemd tot gezant te Tokio. Frankrijk. De Senaat beraadslaagt over een voorstel tot vermindering van hel aantal vergunningen en heeft artikel 1 van het ontwerp aangeno men, dal voor iedere gemeente per 600 in woners 3 vergunningen toestaat. De. oneenigheid onder de royalistische par tij neemt steeds scherper vormen aan. De hertog van Orleans heeft aan den graaf de la Règle een schrijven gericht, waarin hij zijn volle vertrouwen in den graaf uitspreekt en de aanvallen op hem van de Action Francaise zoo beslist mogelijk afkeurt. De agitatorische werkzaamheid der Action Francaise volko men erkennende, keurt hij niettemin haar onbesuisde optreden af, dat zich onlangs uitte in den aanslag op Briand. Ten slotte spreekt de hertog van Orléans de hoop uit, dat hel bestuur der Action Francaise voortaan aan zijn bevelen zal ge hoorzamen, opdat hij niet gedwongen zal worden scherper maatregelen toe te passen. Als antwoord op dit schrijven valt de Action Francaise in een zeer beleedigend artikel bet particuliere leven en de publieke werkzaamheid van den graaf de la Règle aan, wien zij een in dienst der Joden staan- d*n verrader noemt. P a r ij s 5 Dec. De hertog van Chartres is overleden. Engeland. Londen, 5 Dec. Van geen enkele ver kiezing waarbij door caivdidaten strijd ge voerd wordt, zal tot hedenavond de uitslag medegedeeld worden. Om 12.30 hedenmiddag waren gekoen 52 liberalen, 65 unionisten, 8 leden der arbeiderspartij en 5 Redmondisten. Londen, 5 Dec. Tol vijf uur hedenmid dag waren gekozen: 58 liberalen, 80 unionis ten, 8 leden van de arbeiderspartij, 15 Reé- nionjdisten. 9 uur 30. Gekozen: 59 liberalen, 81 unio nisten, 8 leden van de arbeiderspartij, 16 Red mondisten. De liberalen winnen 5, dc unionisten 8 zetels. 9 u u r 5 0. Minister Runciman is herkozen te Dewsbury met 7061 tegen 4033 stemmen, de nationalist O'Connor is te Liverpool herkozen met 2450 stemmen tegen 689. Gekozen: 62 liberalen, 88 unionisten, 9 leden van de arbeiderspartij, 16 Redm on distien. Dc liberalen winnen 5, de unionisten 8 ze tels. 10 uur 10. Smith, een bekend unionist, is herkozen met 6383 stemmen tegen 5069. Stand der verkiezing: 65 liberalen, 97 unio nisten, 10 leden der arbeiderspartij, 16 Red mondisten. De liberalen winnen 5, de unionisten 8 zetels. 1 0 u ur 3 5. Te Blackburn, waar vier can- didaten waren voor twee zetels, is het lid der arbeiderspartij Snowden herkozen. Gekozen zijn tot dusverre: 74 liberalen, 99 unionisten, 11 leden van de arbeiderspartij en 16 Redmondisten. De liberalen winnen 5 zetels, de unionis ten 9. 10 uur 50. Gekozen: 79 liberalen, 107 unionisten, 11 leden van de arbeiderspartij, 16 Redmondisten. De liberalen winnen 5, de unionisten 5 zetels. Londen, 5 Dcc, Emmotl, de ondervoor zitter van het Lagerhuis, is herkozen. Ram say Macdonald, lid van de Arbeidsparty, is te Leicester gekozen. Londen, 6 Dec. Minister Winston Churchill hield oin half twaalf in de Nati onal Liberal Club eon geestdriftig toegejuich te redevoering. Ook Iisaacs en Simon voer den het woord. De unionisten winnen een zetel le St. Pan- cras (Londen) met een meerderheid van acht stemmen Gekozen: 87 liberalen, 115 unionisten, 14 leden van de arbeidsparty, 16 Redmondisten. De stand is dus op het oogenblik liberalen arbeiderspartij en Ieren117, unionisten 115. ten 115. De liberalen winnen 6, de unionisten 11 zetels. De uitslagen van nog twee districten, waar heden gestemd is, zullen eerst morgen be kend worden. Londen, 6 Dec. In een redevoering te Burnley, zeide Asquith, dat de liberalen thans voor het laatst den eisch stelden, dat het veto van het Hoogerhuis den weg van het veto der Kroon zou volgen, dat feitelijk zoo dood is als Koningin Anna. Het voornaamste kenmerk der regeerings- politiek zoo voegde Asquith hieraan toe, is, dat wanneer het veto van Hoogerhuis zou zijn omschreven, de regeering het meer voudig stemrecht zou afschaffen en de volks vertegenwoordiging, die na* in schijn be staat, in een werkelijke zou veranderen. Asquith verklaarde dat het referendum in andere landen een mislukking is geweest. Londen, 6 Dec. De verkiezingen wor den tot dusver gekenmerkt door de buiten gewone gelijkvormigheid der uitslagen met die van Januari. De liberale bladen zijn spe ciaal voldaan over Londen en maken goed keurend gewag van een redevoering, die mi- nistei Churchill gisterenavond gehouden heeft, waarin hij zeide, dat de bewoners van Londen nooit belangrijker actie hebben ont wikkeld sinds den burgeroorlog dan bij 't ant woord dat zij thans_geven voor de zaak des volks. De liberalen noemen kinderachtig de bewering, dat de regeering niet kan over gaan tot de behandeling harer voorstellen, omdat hare meerderheid niet toegenomen is. De conservatieve bladen, ofschoon teleur gesteld over het kleine aantal hunner winst- zetels, vinden een troost in de algemcene toe name der unionistische stemmen. Zij verkla ren, dal het radicalisme er wel liet meest toe bijgedragen heeft, dat de regeering mach teloos is tengevolge van de verkiezing on noch de veto-bill door de lords kan doen aannemen, noch de verlangde waarborgen van den Koning kan 'verkrijgen. Zij voegen er aan toe, dat die conservatieven slechts verlangen zes maanden pal te staan, tenein de de plannen dei* coalitie schipbreuk te doen lijden en weer aan bot bewind te ko men met zegevierende meerderheid. Zij be weren, dat de regeering waarschijnlijk ge noodzaakt zal zijn het voorstel te doen tot een nieuwe conferentie over het comstitutio- neele vraagstuk. Bij de verkiezingen op Zaterdag hebben de unionisten de districten Ashlon-under Lyne, Warrington, Grimsby, Solford, Darliu m en King's Lynn op de liberalen veroverd, liet district Wigan is van de arbeiderspartij ge wonnen. Zij hebben verloren South-West Man chester, Rochester, Exeter en Peckbam. In Exeter bedroeg de vorige conservatieve meer derheid 26, dc liberalen hebben thans over wonnen met 4 stemmen meerderheid. In het Londensclie district Peckham was dc conser vatieve meerderheid in Januari*j.l. 83, de libe ralen thans 41. Dc Daily Telegraph wijt dc nederlaag aan automobiel-gebrek bij de conservatieven! De unionisten hebben Ash ton under Lyne veroverd met 4041 op 3848 stemmen, die op den liberaal waren uitgebracht. Dc liberale meerderheid bedroeg hier in Januari 293 stemmen. In Darlington was dc unionistische meerderheid 406, dc liberale meerderheid in Januari j.l. 29 stemmen; te Kings Lynn in Gibson Bowles, een der meest bekende per soonlijkheden uil de liberale partij, die even wel in den laalsten tijd nog al oppositie tegen het liberale kabinet had gevoerd en wiens verlies dus niet zoo heel groot is, verslagen met 100 stemmen meerderheid; in Salford is de liberale meerderheid van 227 vervangen door een even groote conservatieve; in War rington bedroeg de liberale meerderheid in Januari 153, de conservatieve thans 246. In Wigan is de unionistische overwinning van veel beteekenis; de socialistische afgevaardig de had in Januari 510 stemmen meerderheid, de conservatief heeft er thans 563, hetgeen dan een verschuiving van ruim 1000 stem men beleekent. Eindelijk is hel Londensclie district Grimsby, waar de liberale meerderheid in Januari 328 bedroeg, conservatief geworden met een meerderheid van 698. De proefneming in Manchester met den protectionist Bonar Law, is, zooals wij al ge meld hebben, slecht afgeloopcn. Zijn tegen- candidaat is herkozen; wel is waar met ver minderde meerderheid (445 tegen 783 in Ja nuari j.l.). De partijen volgen nog steeds dezelfde tactiek als vóór de verkiezingen; beide zien haar eigen zaak zoo optimistisch mogelijk in. De liberale bladen wijzen er op, dat de con servatieven, willen zij een overwinning be halen, daar zij het platteland vast in bezit hebben, alleen hun hoop kunnen vestigen op dc 242 stedelijke mandaten, over een vierde waarvan reeds is beslist, en waarbij de unio nisten slechts drie zetels hebben gewonnen. In het wezen der zaak hebben noch libe ralen noch conservatieven Zaterdag een schit terende overwinning behaald cn zoo zal ook dè einduitslag wellicht zijn. Onder die Londensche districten, waar Zaterdag nog geen beslissing was gevallen, is in het bizonder Rattersea ten Zuiden van de Theems de aandacht waard. Hier is minister John Burns de liberale candidaat. John Burns die van alle ministers door het bestuur van zijn departement (dat van plaatselijke bcstuur)l en door zijn houding in het al gemeen nog het meest de achting van vriend en vijand heeft geoogst, raakt ditmaal scherp in het gedrang. In het bijzonder de, nijd en de afgunst zijner socialistische kie zers uit den arbeidersstand hadden reeds bij de vorige verkiezing zijn meerderheid met een derde verminderd, tot zelfs beneden do 600 stemmen en thans staan twee Candida ten tegenover hem in 't krijt. De cene is Sir John Harrington, eerste luitenant op non-activiteit en gewezen gezant en gevolmachtigd minis ter in Abessynië, terwijl de andere candidaat een verwoede socialist is. Londen, 5 Dec. Franklin, die op 28 November minister Churchill aanviel, is door den politierechter van Bowslrcct veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. Bij de ontvangst van manschappen van het Atlantische eskader der Vereenigde Staten in de Guild Hall te Londen, antwoordde de oudslaanwezende ollicier, commandant Sims, op een toespraak van den Lord Mayor, dat wanneer ooit de tijd mocht komen, dat liet Brtische rijk door een buitonkmdschen 9 Roman door Mxvaouw M. C. E. OVINK-SOER. o— Dat was de eenige uitgang waar Caroline's hart aan hang. 's Winters bezochten ze noodt publieke vermakelijkhedenopera's, comodie, concerten, 't was alles veel te duur. Een dood enkelen keer oen speelavond met goede kennissen, daarin bestond de winter-uit- spanning voor Mevrouw de Glcrck. Maar de Zondagmiddag-concerten in de „Tent" (va der en de kinderen liepen, zij tramde omdat ze 't eind niet gaan kon) daarop verheugde zij zich den geheelen winter. Zelden ge bruikte de familie iets; dat hoefde ook niet. 't Was al heerlijk stil te zitten luisteren naar de mooie muziek, vader in uniform, zij en de kinderen dn 't Zondagsche pak. Je begon je dan zoo'n beetje te „voelen". Er waren tocli maar een massa menschen, die 'f ijzeren hek niet binnen mochten ko men, „buitenleden" moesten blijven. Hiei za' je onder je 's gelijken in stand. Als officiersfamilie was je lid van de „Tent." Je groette de salueerende collega's van je man (al kende je ze niet eens bij naam) en bewonderde de mooi getoileltecrde dames. Luitenait Gerritsen had een rijk meisje ge trouwd, kapitein Van Dam verleden jaar een ,.bom" geërfd. Nu ja, hun vrouwen konden gemakkelijk ruischende, op „zij" ge voerde japonnen dragenDat verlangde zij in 't geheel niet. Wat een dwaze luxe! Al had ze gold, ze deed er niet aan mee. In Mei waren de concerten als altijd weêr begonnen, en met 't mooie weêr had men al twee keer kunnen gaan. 't Was dit voorjaar niets le koud om buiten te zitten. Annie moest een volgenden keer eens meegaan. „Laten we nu maar vast afspreken voor den volgenden Zondag, als 't niet regent," stelde tante voor. Annie herinnerde zich zeker wel van vroeger hoe eenig je er zat." Den volgenden Zondag was 't mooi weêr, en Annie liet zich niet wachten. Ze wist welk een genot 't voor de kinderen was om te trammen, en stond er op, dat Tootje e.n de jongens met mama mede zouden gaan per tram. Dan wandelde zij met oom, en zou men elkaar bij 't hek van de sociëteit vinden. Dit plan vond, vooral bij de kinderen, luiden bijval. De kleinste waren ook al gevoelig voor dc oer, het „gewijde" plekje "te mogen betreden, omdat ze o FEi ci erski nd e ren waren. De vader van Max' besten vriend, Frits Grü- nert. die een apotheek had, kon geen lid worden, lekkertjes! Annie tracteerde de kin deren op frambozenlimonade, en ze genoten met kleine voorzichtige teugjes van "den heer lijken drank. Tante vertelde met dc noodige verontwaar diging, dat Trijntje, door haar moeder aan gezet, om opslag had dun-en vragen. Maar ze had dadelijk gezegd, dat ze daar niet over dacht, en was nu wel bang, dat de „hit" haar Maandagochtend in den steek zou la ten. „Als ik u soms helpen kan," bood Annic aan. „Neen kind, dank je wel. 'k Heb juist de schoonmaakster, dus ik zit niet zoo erg ont hand". In haar Tenïstemming zong Tante bij uit zondering geen klaagliederen, maakte zich geen zorgen voor don tijd. Oom met zijn vriendelijk gezicht keek innig vergenoegd. Hij was in zijn schik met 't mooie weêr, met mama's goed humeur, met de blijde gezichten van de kinderen, 't Was een echte feestdag voor hen. Want bij 't naar huis gaan wachtte hun weêr 't zoo zelden voorkomend pretje van te trammen. Bovendien had nicht Annie hun alle vier een blinkend dubbeltje in de hand gestopt. „Wat moest die Indische nicht toch allemachies rijk zijn!" Annie glimlachte toen ze Max dit Hans hoorde .influisteren. Zoo'n paar gulden nu en dan, die kon ze wel mass.cn, en 't was zoo heerlijk om te geven, opgetogen gezichten te zien. Maar •overigensoom had gelijk ze moest 't zuinigjes overleggen, kon volstrekt geen kromme sprongen maken, 't Gekl gleed haar door de vingers, 't Was of ze in Indië de waarde er van uit 'f oog had verloren. En ze moest nu heusch gaan rekenen. Er kwam zooveel kijken als ze naar Parijs wilde. De reis heen en weêr. de pensionkosten, dan moest ze toch ook geld gereed houden voor dagelijksche kleine uitgaven, fooien, enz. Van avond zou ze'eens een begrooting op maken en aan Madame Richardet schrijven om nadere informaties. Eigenlijk zag Annie er tegen op haar pret tig tehuis te verlaten. Ze had 't bepaald uit stekend getroffen. Mevrouw Coster was bizonder lief en aardig voor haar, zeker ook wel, omdat Juffrouw Berendse groole gene genheid voor haar scheen te hebben opgevat. Hoe beter Annie Lucie Berendse leerde kennen, des te meer leerde zij haar waardee- ren, en ging ze van haar houden. Die was nou altijd tevreden en geduldig, pruttelde er nooit over, dat ze, door maaglijdcn gedwon gen, op streng dieet leven cn zich overigens ook veel ontzeggen moest tor wille harer zwakke gezondheid. En dan was ze zoo zeld zaam belangeloos en onzelfzuchtig, 't Scheen haar een behoefte zich te verheugen met de blijden, leed en snia.rl te dcelen en mee te dragen zooveel dit in haar vermogen was. Kon ze iemand een genoegen doen, dan liet ze 'l niet.Allijd daelit ze aan een ander. Annie Veringa moest 't wel warm hebben op haar kleine kamer boven in 't huis. En ze ging Annie halen uit haar apparte ment, dicht bij dc zon en de wolken, zooals ze schertste, en nam 't meisje mee naar haar eigen mooie, ruime zitkamer op de eerste étage. „Of ik uit of thuis ben, je moogt hier altijd zitten, Annie," drong ze hartelijk. En Annie dacht later dikwijls met verlangen terug aan de vele prettige uren op Lucie's kamer in intiem, genotvol samenzijn met haar nieuwe vriendin. Ook met de andere logóes was ze op een prettigen voet. Vnoolijk Kroontje ging met haar mede boodschappen doen, hielp baar aan goedkoope adressen, was gul met goeden raad en niet boos als Annic dien niet opvolgde. Mevrouw Brouwer had Juf frouw Veringa tc logeeren gevraagd. Over eenige weken zou de familie haar nieuwe villa betrekken. „Dan moest zij bepaald een dag of wat komen, zoo gauw ze op orde waren," stelde Mevrouw voor. En Annic nam 't aanbod dankbaar aan. Hoe hartelijk en gastvrij van dc menschen, die haar nog zoo kort kenden. 's Zondags werd Annie nooit door tante ten eten gevraagd. Er werd dan om één uur bij de familie De Clerck gemiddagmaald. Men moest 't dien dag zonder meid stellen, en Carolina had 't dus op die wijze ingericht, om vroeg met koken en opruimen klaar te zijn. De vaten liet ze staan tot Maandag ochtend. Om hall-acht waren er boterham men bij de thee. De kinderen vonden deze regeling „dolletjes." Hun vader was er min der mee ingenomen, doch schikte zich goe dig naar zijn vrouw's wenschen. XIII. Terwijl Annie in de Ten! zat, was er bij haar „thuis" een scène afgespeeld tusscheo mevrouw Ilennevelt en Truusje. Mevrouw Hcnnevolt had 's middags een gouden ring gemist, en toen ze dezen, na overal gezocht te hebben, niet kon terugvinden, was ze ze nuwachtig van drift en ergernis naar Me vrouw Coster gegaan, die met Mevrouw Brouwer in den tuin zat. „Dit is nu al dc tweede keer, dat ik iets van waarde kwijt raak. Mevrouw Coster. Niemand dan Truus- je i.; van morgen op mijn kamer geweest... 'k Laat 't er dezen keer niet bij zitten," gilde ze opgewonden. ,,'t Is niet mogelijk, flat Truus je U besto len heeft, Mevrouw Ilennevelt; ze zou nog geen speld wegnemen", trachtte mevrouw Coster te kalmccren. Wordt xxrvolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1