I'. *OD. #4' Jafirgaag. Donderdag 22 December 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. ANNIE'S VERLOF. DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Por 8 maanden voor Amerafoortf l.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05* Deze Courant venwhflnt dageWjks, behalve op Zon- en Peest- dagen. AdvortenMönaaedeéoenngen e»z.gelieve men r<)<)r 11 uur 's morgens Wj de Wtgeve* in te zonden. Uitgevers: VALKHOFP ft C°. Utre#hts«heskaat 1. Intercomm. Tel«phoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel moer - 0J.0. Dienstaanbiedingen on aanvragen 25 cents bfj vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan zeer voordeoliae bepaKngwi wt het herhaald advertoeren in dit Mad, bij aDonnomoöt. luu circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met 1 Januari a. s, op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen verschijnen, kos teloos toegezonden Politiek Overzicht Sabotage perlé- Hot 405 legen 90 stemmen, dus mei een ovcrgroote meerderheid, zooals het kabinet- Briand ze in den laalslen tijd maar weinig heeft kunnen verkrijgen, heeft de Erar.sche kamer een motie-Babier aangenomen, waar in de Kamer acte nemend van de verkla ringen der regeering, hel vertrouwen uil- spreekt dat tie regcering de herziening van de gevallen van ontslag ter hand zal nemen, „met een breede opvatting van welwillend heid en nienschlievundheid en in dien geest ook zich zal doen geiden op de maatschap pijen". Kr is reden om aan te nemen, dat ook de spoorwegmaatschappijen met mildheid zul len te werk gaan bij de bepaling van hen, die in de termen vallen om weer in dienst te wor den gesteld, doch van ceri eene algemeene opnieuw-aansteiling harerzijds noch van eene amnestie van regecringswegezal kwestie zijn. liet moet dan ook gezegd worden dat de houding van een deel van het personeel, da» in de gelegenheid is gesteld weer aan het werk te gaan, niet bijzonder geschikt is om zachtere gevoelens wakker te roepen je gens hen, die daarvoor niet in aanmerking gekomen zijn. Het is immers uil een reeks van gevallen, waarvan wij onder onze poli- t'.cke berichten meermalen voorbeelden ga ven, bekend gewórden, dat ook thans nog door hel spoorwegpersoneel, zoo niet dooi de massa ervan, dan locli door een aantal dat voldoende is om gevoelige stoornis te veroor zaken, de sabotage in het vrachlgocderenver- keer wordt voortgezet. Niet op de oude maniei door vernieling van materiaal of door op an dere wijze het Vertrek van den trein te belem meren, doch in een nieuwen vorm, waarvoor men de stakings-vocabulaire lieeft verrijkt met de uitdrukking „sabotage perlé" of drup pelsgewijze, nog anders gezegd verstrooide sabotage. Ze bestaat daarin dat men lieele goedcieiiwagoins of afzonderlijke vrachtgoe deren op een andere lijn met willekeurige beslemming, die natuurlijk nooit de juiste is, laat verdwalen. De middelen waarmede men zulk klaar speelt, zijn zeer eenvoudig, zoo dat de ontdekking der daders zeer bemoei lijkt wordt, liet Paris Journal heeft in de kringen van het spoorwegpersoneel zelf eens rondgeneusd en kreeg daar de volgende stichtelijke mcdedeelingen te hooren: „De ophooping van rollend materiaal als gevolg van de staking is ons op wonderbare wijze van dienst. Dank zij deze omstandigheid kan men in alle veiligheid „werken" en een voortreffelijke en grondige „sabotage perlé" plegen. Er beslaan daarvoor verschillende manieren en een ieder doet het zooals hij dal hel beste vindt. Hel voornaamste is -dat men zijn doel bereikt. Wanneer u b.v. een adres, ik.bedoel hét juiste, op een of anderen wagon of een stuk vrachtgoed plakt, dan zal ccn cn ander aan zijne plaats van her stemming terecht komen. Maar wanneer-het adres niet houdt en er afvalt, dan blijft de hcele boel natuurlijk ergens steken. En daar voor is bet voldoende een plaksel te gebrui ken dat niet plakt. Ook op een andere manier nog kan men zich een klein plei- ziertje verschaffen. In plaats van de vracht goederen ergens te laten liggen, kan men ze nog beter naar een willekeurige plaats van bestemming zenden. En dat vermeerdert nog de reeds bestaande ophooping. Wat zoudt u willen'? Wij verdedigen ons zooals we kun nen. We hebben eischen, die men hardnekkig weigert te erkennen. We trachtten niettemin ze door te zetten. En daar hebben wij dit nieuwe middel gevonden om de aandacht op ons te vestigen. Het publiek zal nu misschien begrijpen, dat het goed eraan doet zich met onze belangen te bemoeien. Nadat we ge weld of liever den schijn van geweld hebben toegepast, bezigen we thans een ander stel sel. Het bevalt ons, omdat het onmiddellijk in de belangen van het publiek ingrijpt. Daar mede hopen wij de onze te dienen". Dat de zegsman van hel Paris Journal niet overdreven heeft, bewijzen de honderden wagons, die op verschillende lijnen rond zwerven, zonder dat men weet waar ze thuis liooren. Nu is het grootste deel der stagnatie in Frankrijk, dat niet honderden maar dui zenden wagons vertegenwoordigt, blootelijk ie wijlen aan de gevolgen der staking als zoo danig of, zooals Briand er bij gevoegd heeft, aan de overstroomingen en is volgens den minister-president van een algemeene kwaad willigheid geen sprake. Doch liet quantum kwaadwilligen behoeft, zooals wij reeds aan stipten, niet eens groot te zijn, om gevoelige schade tc veroorzaken. Dal de nieuwe term van sabotage als ,'t ware al burgerrecht in Frankrijk verkregen heeft, mag ook als een bewijs worden opgevat, dat ze volstrekt op geen fictie berust. Het ergst lijden daaronder de han delaars in voedingsmiddelen, daar hunne zendingen natuurlijk aan bederf zijn bloot gesteld. De verwachting der saboteurs op deze wijze het publiek voor hunne belangen Ie winnen, zou wel eens averechts kunnen uitkomen. In de daardoor in hunne vitale belangen getroffen kringen gist hel bedenke lijk. Men tracht zich voor het ondervonden nadeel schadeloos te stellen bij de spoorweg maatschappijen, dreigt met processen en geeft ook vaak aan die bedreiging gevolg. En onder deze omstandigheden is het be grijpen, dal ook de Kamer niet geneigd is geweest om algemeen genade voor recht te laten gelden. Dultechlud. L e i p z i g, 2 1 Dec. Voor hot rijksge- recht begon heden hot geding tegen de offi cieren der Engelsche marine Brandon en French, die beschuldigd werden van hot ver raden van militaire geheimen. Op de vraag van den voorzitter of de zaak met gesloten deuren zou worden behandeld, zette het Openbaar Ministerie uiteen, dat sinds jaren in de Engelsche pers en onder het Engelsche publiek de meening heersoht, dat Duifèchland een aanval voornemens is op Engeland en dat Engeland met spionnen wordt overstroomd. Daarentegen blijkt uit de toedracht der feiten, waarop de aan klacht tegen de beschuldigden berust zon der twijfel, dat twee actief dienende Engel sche officieren Duits die kusten en Duitsche kustversterkingen, welke een uitsluitend de fensief karakter hebben, verkend hebben en getracht hebben inlichtingen in te winnen, welke slechts voor een plotselingen onvoor- zienen aanval ecner vreemde mogendheid op Duilschland beteekenis kunnen hebben. Hij verzocht derhalve om openbare behandeling der zaak. De verdediger stemde hiermede in, daar in de pers valschelijk is bewerd, dat ook Duitschers met deze spionnage- ziaak te doen hebben gehad. Frankrijk. De Parljsche avondbladen van gisteren be vatten bijzonderheden over de onderhande lingen welke tegenwoordig plaats vanden lusschcn de regeering en de spoorwegmaat schappijen met het doel aan de spoorweg arbeiders de terugwerkende kracht te verze keren van de hen ten vorige jare toegeken de wettelijke pensioensbepaJingen. Daaruit blijkt dal de spoorwegmaatschappijen be reid zijn de daarvoor noodiige uitgaven welke geschat worden op 200 millioen francs te doen, wanneer de regeering daartoe de middelen, verschaft. Men heeft hiertoe den volgenden uitweg op hel oogDe maat schappijen zullen het recht verkrijgen over eenkomstig de steeds toenemende uitgaven voor hare arbeiders-pensioenskassein obliga ties ui tie geven, welker rente door den staat word.l gegarandeerd en die op zulk een wijze zullen worden geamortiseerd, dat ze bij afloop der bestaande concessies te rugbetaald zijn. Ook moeten de maatschappijen zich tegen over minister Brianid bereid verklaard heb ben te zullen nagaan welke der ontslagen arbeiders weer konden worden aangeno men cn daarbij alle mildheid te betrachten, trachten. Allemaal tegemoetkomingen die heusch wel waard zijn, dal de spoorwegarbeiders zieh maar niet te druk moeten maken over 'hun stakingsrecht. Engeland* Londen, 21 Doc. Minister-president Asquilh werd heden door den Koning op Buckingham Palace in audiëntie ontvangen. Italië De te Milaan verschijnende „Perseveranza" publiceert een lang interview, dat een ha rei' medewerkers te Freiburg met prins Max van Saksen gehad heeft. De prins ontkende in de eerste plaats, dat hij ook maar voor het ge ringste modernistische theoriën huldigde. ÏIij koestert den levendigen wenscli den heiligen stoel te bewijzen, dat liij niet in de verste verte de bedoeling heeft gehad om te han delen in strijd met de voorschriften der katho lieke kerk. Zijn streven is uitsluitend geweest mede Ie werken tot een oplossing van een vraagstuk, dat naar zijn overtuiging van het allergrootste gewicht is. Daar de katholieke volken meer en meer afvallig worden, moet men in hun plaats de Grieksch-katholieke naties zien te winnen. Hierdoor zouden ook de Balkankweslie en de moeilijkheden op Kreta en in Griekenland een oplossing nader bij worden gebracht. Het tijdschrift „Rome et Orient" was voor Grieksch-orthodoxe le zers bestemd geweest. Daarom had de prins hel voor juist geacht geen agressieven, doch een tcgemoelkomenden toon aan te slaan en zakelijkheid aan den dag te leggen. Overi gens heeft de katholieke kerk steeds bereid willigheid geloond om den Oosterschen ritus te erkennen en slechts in de verscheidenheid van dogma's en discipline heeft de moeilijk heid eener vereeniging gelegen. Met het oog op den vooruitgang van hel Protestantisme in de Ooslersche landen heeft hij het huidige oogenblik geschikt geacht heide kerken uit te noodigen zicli te vcrecuigen tegenover den gemcensehappelijken tegenstander. Hiervoor pleitten ook dc inwendige geschillen in de Grieksch-orthodoxe kerkelijke lichamen. De prins heeft geloofd in volkomen overeenstem ming met de katholieke kerk gehandeld te hebben. Wanneer hij zich daarin heeft ver gist, dan zal hij zijn plicht als priester weten te -doen. Tot dusver had echter de Heilige Stoel hem nergens toe opgeroepen. Spanje. De Kamer heeft beraadslaagd over de zaak van den republikeinscben leider Ler- roux, die beschuldigd wordt het dagelijksch bestuur van Barcelona bewogen te hebben tot willekeurige gunning van openbare aanbe stedingen en daardoor de stad een schade van millioenen te hebben bezorgd. Yoor- en tegenstanders van Lerroux hebben elkaar •dermate beleedigd, dat een of meer duels onvermijdelijk schijnen. De fabrikanten van Barcelona schijnen ach ter deze zaak te zitten. Zij hebben een gere gelde campagne tegen hem en het van hem afhankelijke dagelijksch bestuur geopend. Lerroux is in Barcelona zeer populair. Er zijn dan ook betoogingen vóór hem gehou den en men vreest onlusten. Dinsdag werden de beraadslagingen in de Kamer over deze zaak ten einde gebracht. De eind-beraadslaging heeft een ongemeene beteekenis gekregen voor de Spaansche poli tiek, wijl Azcarale, de president der republi- keinsche fractie, zich zoo beslist mogelijk tegen Lerroux verklaarde, waarop deze en zijne vrienden verklaarden uit de republi keinsche partij te zullen treden. De socialist Pablo Iglesias sloot zich bij Azearate aan. Deze splitsing i<n de republikeinsche partij heeft in de Kamer veel sensatie veroorzaakt. De aanhangers van Azearate vertegenwoor digen het standpunt, dat de republikeinsche partij vóór alles het zedelijke aanzien des lands hoog moet houden en dat daarom de „executie" van Lerroux noodig was, maar anderzijds wordt de meening uitgesproken, dai Azearate van de gelegenheid heeft wil len gebruik maken om Lerroux zwart te ma ken, ten einde daardoor den invloed der ra dicaalste elementen in de republikeinsche partij te beperken. M a d r d d, 2 1 D e c. De Carlist MeHa licht een interpellatie toe o-ver historische feiten, die -ij eenige maanden geleden in een, in een Parijsch blad verschenen interview, heeft aangegeven. Plet betrof een plan van dynas tieke fusie en organisatie van een groote ka tholieke partij, die door Canalajas gesteund zou worden. Ganalejas antwoordde, dat geen der laster lijke beweringen van Mela staande gehou den kan worden. Canalejas protesteerde in heftige bewoor- (diingen tegen Mella's beschuldigingen, die een misdrijf vormen dat strafbaar wordt ge steld door het Wetboek van strafrecht en waarvoor MeHa door den procureur des Ko nings voor de rechtbank gedaagd zou kun nen worden. In de Cortes is, zooals men weet, een debat •over het Ferrer-proces op handen, doch ook dit tracht men met kunst- en vliegwerk op. ide lange baan te schuiven. Irutusschen heeft bet een voorspel, waarvan Lerroux, de repu blikeinsche afgevaardigde voor Barcelona, idien men den koning van Catalonië noemt, bet onderwerp uitmaakt. Van hem, die naast Pablo Iglesias het sterkste temperament in de Kamer vormt en de voornaamste persoon lijkheid der republikeinsche partij is, ver wacht men natuurlijk bij het Ferrer-debat de gevaarlijkste aanvallen op het toenmalige ministerie, welks leden thans voor een deel in het centrum zitten. Hel komt hun te stade dat Lerroux niet vele schandaal-affaires zit opgeknapt ein ze hebben natuurlijk belang ermj hem aan de kaak te stellen. Een ge schikte aanleiding daartoe biedt een voorval1 dat het gemeentebestuur van Barcelona aan gaat. Lerroux wordt, zooals wij in een vorig bericht reeds meldden, beschuldigd de ste delijke overheden aldaar bij de gunning van den aanleg eener waterleiding ten nadeele der stad en ten bate van zijn eigen partij genoot en te hebben beïnvloed. Deze onge kroonde koning van Barcelona, oud-journa list, heeft een veelbewogen staatkundig ver leden achter den rug. Hij heeft reeds éénmaal maar aanleiding van een zwaar vonnis in een strafzaak zijn vaderland moeten mijden, doch is, dank zij eene amnestie, weinige jarenj later teruggekeerd, waarop hij in Catalonië een ware zege- en veroveringstocht maakte. Zijn invloed op het bestuur der stad, waar hij 40,000 kiezers heeft en drie zetels naar wil lekeur ie vergeven heeft, is bijna die van een dictator. Hij geniet den roep van een uitmun tend volksmenner en organisator. Slechlisi aan zijn invloed is het toe te schrijven, dat de leden van den gemeenteraad van Barce lona alle radicale republikeinen zijn, zoodat men Lerroux als de man die achter de scher men aan de touwtjes trekt, feitelijk gerust voor hunne besluiten verantwoordelijk stel len kan. Lerroux heeft zich in de overvolle Cortes- vergadering met veel zuidelijke welsprekend heid en groote gevatheid verdedigd tegen cfie op hem gerichte aanvallen, dooh op een wijze, die een zijner aanvallers hem deed ant woorden dat hij veel had gesproken over de zon, en .de maan en Catalonië, diooh niet over cement en gips en waterleiding in Bar celona. Uit een vorig bericht men ad kunnen ver nemen dat een deel der republikeinen onder iden niet zoo radicalen Azearate zaoh tegen, hem verklaard heeft, zoodat het repuhür- keinsohe blok is gesprongen tot niet geringe vreugde der conservatieven, die nu van Lerroux minder te vreezen. hebben. Onder lekwmg van dezen laatste heeft zich nu een nieuwe socialistisoh-republikeinsche groep gevormd van zeven Kamerleden, die in Ler roux hun vertrouwen hebben betuigd). Ze heeft al gedreigd de verwante fracties fel te zullen bestrijden. Bulgarije. Naar aanleiding van de op handen zijnde beraadslagingen in de Sobranja over de door de Kamercommissie tegen de voormalige Slamboelowislische regeeringen geformuleerd, hebben verschillende bekende Kamerleden dreigbrieven gekregen van zich niet noe mende aanvoerders van Bulgaarsche ben den, waarin ze met den dood bedreigd wor den, indien ze voor de beschuldiging slem- men. Griekenland. Het ingestelde onderzoek over de beleende verduisteringen gaat zich thans ook uitstrek ken tot de door vroegere afgevaardigden be gane misbruiken. Op de door de regeering aangelegde lijst van beschuldigden staan tot dusver 238 personen en het gezamenlijk be drag waarvoor ze den staat hebben bena- 21 Boman door M*vnoww M. C. E. OVINK—SOER. „Wie wil haar hard vallen? Ik soms?" pruttelde Line. „Maak je daarover maar niet bezorgd, al blijf ik er bij, dat je nichtje Verbazend onvoorzichtig is geweest." Mevrouw de Glerck verzweeg haar man Ine Anniie ook voortdurend ijlde over 't geld, dat ze wilde inbrengen bij oom en tante. En hoe ze steeds maar telde en nóg eens telde, en dan begon te schreden, omdat 't noodt genoeg wias. Haar man had niets te maken met die dwaze inbeeldingen, vond Caroline. Dokter had gezegd, dat ze van zelf verdwenen als de koorts begon af te ne men. Mevrouw de Clerolc was een koele vrouw, met al even weinig behoefte aan lief de ontvangen als liefde geven. Ze verzorgde haar man's nichtje plichtgetrouw, omdat ze die taak nu eenmaal op zich had genomen, Annie was in "t begin ook veel te ziek om tante's gebrek aan toewijdende liefde en moederzorg op te merken. Toen de koorts eindelijk bedwongen was, en ze doodzwak en hulpbehoevend neerlag, mis te ze beide des te meer. Hard van stem, hard van hand en hard van tred, was tante Line alles behalve een ideale ziekenverpleegster, al verbeeldde zij zich dat wel, omdat ze stipt op de minuut af de pa tient haar drankje of poeders ingaf, en ver- bedde, niet rustte voor ze haar geklopte eieren of bouillon gebruikt had. De manier, waarop tante Annie's haar bor stelde en vlocht, was deze een marteling, en dikwijls schudde de zieke kribbig van meen als tante met borstel en kam voor haar bed stond. „Kind, wat ben je weêr lastig," bromide tante Line dan. „Ik doe 't toch voor je bestwil. Naderhand zal je spijt hebben als je haar bij •bossen tegelijk uitvalt." Waarop Annie begon te huilen en tante haar onhandig poogde te sussen. XVIII. Op een avond, toen Annie uit een onrustige sluimering de oogen opsloeg, zag ze, iu plaats van tante, een slank, klein figuurtje aan het voeteneind van haar bed zitten. En •toen ze 't meisje verbaasd bleef aankijken, stond dit op, en boog zioh over haar heen. ,,'k Ben Truusje, herkent de Juffrouw mij niet?'' vroeg de zachte slem. ,,'k Hoorde van Mevrouw Coster, dat de Juffrouw zoo ziek was, en nu hen ik hier, en mag bij U zitten als 't werk aan kamt- is." Anrnje vroeg geen nadere verklaring, en scheen 'I heel natuurlijk te vinden, dat Truus je er was. Ze knikte het mensje toe, en sloot wdbeha gelijk de oogen. 't Was heerlijk Truusje's koele hand op haar voorhoofd te voelen, en de Lieve stem zoo lxeel zacht als van uit de verte, op zich tc hooren toekomen, Truusje moest zeker blijven. Truusje's weg was een echt doornenpad geweest, nadat ze Mevrouw Coster had ver laten. In den nieuwen dienst, met moeite voor haar veroverd, kon ze 't niet harden, 't Werk, van haar gevorderd, was niet te zwaar voor haar jong, sterk lichaam, dat van geen vermoeienis wist, en in den aanvang had ze 't heimelijk spieden op al haar doiem en la ten, de stille achterdocht, die ze steeds las in de blikken barer meesters, gelaten gedragen •als een boete voor begane schuld. Ze wist 't wel hoe moeilijk 't is, verloren gegaan ver trouwen bij de menscheai 1e herwinnen, en Mevrouw Bodaan liad er haar zoo ernstig •en liefderijk op gewezen, dat eene, die strui kelde, 't recht niet heeft oproerig te worden, maar stil en ootmoedig moet dulden en dra gen. Met eerlijken moed bezield, had Truusje 't •gepoogd, doch niet kunnen volhouden, 't Was niet Ie verdragen, terwijl ze toch toonde van goeden wille te zijn, als een uiigeworpene en zondares te worden behandeld. De eeu wige boetpredikaties, 't voortdurend herinne ren aan haar verkeerd gedrag, maakten Truusje ellendig en oproerig. „Ik zou daar heusch slecht worden, Me vrouw," klaagde 't kind snikkend haar nood aan Mevrouw Cost er. Ik kan 't bij die menschcn niet uithouden, 'k Mag nooit lachen of vroolijk zijn, moet altijd stemmig en ernstig kijken, word van den ochtend tot den avond op de vingers gezien. En dat zou ik nog kunnen verdra gen, als Mevrouw mij maar niet zoo voort durend liet merken, dat ze me voor geen halven cent vertrouwt. Laatst had Mevrouw vergeten, toen ze uitging, den sleutel van dc provisiekast te nemen; buiten adem kwam ze terugloopen en vroeg dadelijk, terwijl ze voor mijn oogen de kast afsloot: „Je bent er toch niet in geweest? Denk er om, dat ik precies •weet hoe veel suiker er in de bus is, en hoe -groot de kaas was"'k Gaf geen ant woord, maar Mevrouw merkte niet eens hoe zij mij griefdt en zeer deed. En U weet toch wel, Mievrouw, dat ik hier noodt heb ge snoept. 'k Zou cr niet aan denkenMaar Mevrouw zou mij slecht maken, en 'k ga lie ver dood, dan bij dat mensoh te blijven. Er zijn toch nog wel memschen, die niet zoo •hard oordcelen. Juffrouw Veringa bijvoor beeld, die beeft nooit leelijk van mij ge dacht. „Weet je wel, dal Juffrouw Veringa zoo ziek is?" vroeg Mevrouw Coster. En terwijl Truusje met ongeveinsden schrik ontkennend antwoordde, gang 't Mevrouw Coster door 't hoofd of zich hier geen gelegenheid voor deed om Truusje te helpen en Annae meteen. Lucie Bermds'C, die Annie al eenige malen had opgezocht, liad in 't geheel geen pretiti- gen indruk van Mevrouw die Glerck als zie kenverpleegster gekregen. „Arme Annie! Haar tante meende 't mis schien wel goed, doch ze deed alles zoo hard en ruw," vertelde Lucie bij haar thuis komen. „En die meid lijkt precies op haar Mevrouw, 'k Zou daar niet graag ziek lig gen. Annie brengt telkens de handen aan haar ooren; onophoudelijk viel er wat met luid geraas, of werd er met een deur ge gooid „Als stille, zachte Truusje voor Annie kon zorgen, wat zou dat een uitkomst voor haar zijn," dacht Mevrouw Coster. „Misschien kan ik 't wel gedaan krijgen, dat je Juffrouw Veringa helpt oppassen, Truusje," sprak ze, „zou je willen?" Truusjes' oogen glinsterden: „O Mevrouw, zoo graag, zoo graag." Toen was alles geleidelijk in orde gekomen. Van Truusje als verpleegster wilde Me vrouw de Glerck niet hooren. Dat kwam veel tc duur. Dooh als 't meisje in plaats van Trijntje wilde koanen en tevreden was met tachtig gulden 's jaars Mevrouw Coster meende wel, dat Truusje hiermee genoegen zou nemen, omdiat 't moei lijk voor haar was op 't oogenblik een be trekking tc krijgen. En ze vertelde eerlijk om welke reden zij Truusje haar ontslag had, moeten geven. „Maar," voegde ze er bij, „ik voor mij ge loof vast en zeker, dat Truusje door de harde les, die ze gehad, heeft, voor goed genezen is van haar lichtzinnige ijdelheid. Overigens is ze een juweel van een dienstbode, van alle markten thuis: koken, werken, verstellen, alles doel ze goed." Mevrouw de Clerdk trok eerst een lang ge zicht. Nie' volkomen betrouwbaardat was leelijx. Doch ze moest een nieuwe meid hebben en bedacht, dat die Truusje allicht minder noten op haar zang zou hebben dan de dienstboden over wie ze haar kennissen hoorde klagen. De Clerck had promotie ge maakt, en er was afgesproken een „volle" meid te nemen zoodra dit gebeurde. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1