BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ nET VAN Openbare vergadering van den raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 28 Februari 1911, des namiddags ten half twee ure. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de heeren wethouders W. 11. Kara en H. W. van Esveld, de heeren A. A. Hamers, A. M. Tromp van Holst, D. Ger ritsen, H. G. Rijkens, II. Kroes, J. C. Rolan- dus llagedoorn, M. R. N. Oosterveen; f>. J. van Duinen, W. Salomons, U. Ruys, J. W. Jorissen, N. Veis ilevn en A. H. van Kalken en de secretaris mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Twee vacatures. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van hel gekozen lid van den raad, den «Iveer B. J. van Juist. De Voorzitter stelt deze geloofsbrieven ten fine van onderzoek in handen van eene com missie, beslaande uit de heeren Rijkens, Kroes en Rolandus Hagedoorn, en schorst, hangende dit onderzoek, de vergadering. De vergadering hervat zijnde, «brengt de heer Rolandus Hagedoorn, namens de com missie, rapport uit, concludeerende lot toe lating van den heer van Enst. Conform dit voorstel wordt z. h. o. beslo ten. De notulen van de vorige vergadering wor den goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: a. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 7 Februari 1911, 3e af deeling, no. 471.392, tot goedkeuring van het op 31 Januari 1911 vastgestelde Ge aanvullingskohier inkomstenbelasting en 3e aanvullingskohier slrna (belasting dienst 1910. Aangenomen voor kennisgeving. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van •Utrecht van 13 Februari 1911, 3e afdeoling, no. 512/452, tot verdaging van de beslissing over de raadsbesluiten van 1 November 1910, no. 369 2 en 3, betreffende het aangaan van eene geldleening en aankoop van gronden voor den aanleg van eene waterleiding. Alsvoren. c. Besluit van de Gedeputeerde Stalen van Utrecht Van 20 Februari 1911, 3e cn le afdeo ling, no. 588/524, houdende regeling van de kiesdistricten en het getal der in elk district te kiezen raadsleden. AJsvoren. d. Besluiten van dc Gedeputeerde Staten van Utrecht van 13 Februari 1911, 3e afdee- ling, no. 477 en van 20 Februari 1911, 3e af- «deeling no. 574/526, betreffende reclames in zake inkomstenbelasting, dienst 1910. Alsvoren. e. Van Curatoren van het Gymnasium het verslag over 1910. Zal worden gedrukt en gevoegd bij het ge meenteverslag. f. Een adres van de Utrechlsche Water leidingmaatschappij, waarbij zij persisteert bij haar verzoek van 13 December 1910 en tevens de gemeente waarschuwt tegen de ge volgen van het aanleggen en exploiteercn eener drinkwaterleiding. Aangenomen voor kennisgeving. g. Eene uitnoodiging van de Vereeniging ..Johan van Oldenharneveld", «tol bijwoning van de onthulling van het borstbeeld van Johan van Oldenbarneveld op Vrijdag 3 Maart, te 2 ure. Alsvoren. h. Een verzoek namens mevrouw «Celossc- Pistorius, haar ontslag te willen geven als regentes van liet Burgerweeshuis. Wordt z. li. o. eervol verleend en niet dank betuiging voor de bewezen diensten. i. Een adres van dr. A. II. C. van Driel e. a., waarbij zij den gemeenteraad in over weging geven eerst in principe uit te maken het al of niet geoorloofd zijn van de ver eeniging der «betrekkingen van gemeente-ge neesheer en «directeur van hel St. Elisabeths- gasthuis, alvorens eene oproeping te doen van sollicitanten voor de betrekking van ge- meert te-geneesheer. Te behandelen bij punt 10 van de agenda. j. Een adres van de onderwijzeres rnej. A. 11. G. Frans, verzoekende verlenging van het haar verleende verlof. Besloten wordt dit adres spoedeisehend le verklaren, waarna op mondeling voorstel, door den voorzitter namens B. en W. inge diend, z. h. o. besloten wordt het verlof met behoud van jaarwedde le verleenen. Aau de orde is: 1. Voorstel van B. cn W. tol goedkeuring van de rekening over 1910 van het fonds tot bevordering van de verzekering tegen dc geldelijke gevolgen van onvrijwillige werke loosheid. De rekening bedraagt f 664.60 in ontvang sten «en f 211.64 in uitgaven en sluit dus met een batig saldo van f 452.96. Wordt z. h. o. conform besloten. 2. Voorstel van B. en W. «tot goedkeuring van de rekening over 1910 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Dc rekening bedraagt in ontvangsten en uitgaven f 200. Wordt z. h. o. conform besloten. 3. Voorstel van B. en W. lot vaststelling van d«e jaarwedde van den leeraar «aan het gymnasium dr. A. J. Wcnsinck op f 300 's jaars, ingaande «29 Januari 1911. Wordt z. h. o. conform besloten. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting, dienst 1910. Hel voorstel strekt om twee posten van respectievelijk 25 en f 2.42 op de begroo ting te brengen en daartegenover den post voor onvooi'ziene uitgaven met f 27.42 te verminderen. Wordt z. h. o. conform besloten. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting, dienst 1911. De wijziging is noodig om de gemeentebe- grooting in overeenstemming te brengen mei de «verordening voor het gasbedrijf. Wordt z. h. o. conform besloten. 6. Voorstel van B. en W. tot het veran deren van de namen van eenige straten. De Voorzitter. B. en W. hebben met het indienen van dit 'voorstel zoo spoedig mogelijk tvoldaan aan h«et verzoek, dal in eene vorige vergadering is gedaan om eenige namen van straten, die nagenoeg gelijklui dend zijn met die van andere straten, voor zooveel dat mogelijk was, te veranderen. De heer R o 1 a «n «d u s II a g «e d o o r n. Mijnheer d«e voorzitter, ik wil B. en W. dank zeggen voor den spoed, waarmee zij hebben voldaan aan «den door mij uitgedrukten wensch. Ik geloof, dat deze oplossing zeker algemeen sympathie zal ontmoeten en aan leiding zal geven tot minder ongerief dan tot dusver werd ondervonden. 7. Voorstel van B. en W. betreffende de Bouwverordening. Het voorstel strekt om tegemoet te komen aan bezwaren van Gedeputeerde Staten. De heer vanDuinen. «Mijnheer de voor zitter, ik zou gaarne een enkel woord in het midden willen brengen. Ik zal mij niet ver zetten tegen het voorstel; ik ga geheel'met B. en W. mee. Maar het komt mij toch voor, dat de uitdrukking „getimmerte" in deze ver ordening wel degelijk recht van bestaan heeft. Men wil die uitdrukking uit de veror dening verwijderen cn ik stem toe, dat als wij a gezegd hebben, wij ook b moeten zeg gen. Maar de geschiedenis, die wij eenigo jaren geleden hebben gehad met het getim merte van den heer van Zijsl, geeft mij recht om te zeggen, dat de zaak niet zoo onschul dig is als men had gemeend. Het is moeielijk om le zeggen, waar een getimmerte «eindigt en «een gebouw begint. Dat wordt nu aan de prudentie van B. cn W. overgelaten cn ik zal daarmee meegaan; maar B. en .W. hebben volkomen gelijk in de beschouwingen, die zij daarover gevoerd hebben in verschillende vergaderingen. l>e V oorzillcr. Ik moet den vorigen spreker opmerken, dat wanneer de zaak principieel moet worden uitgemaakt, dit door den rechter zal moeten geschieden. Dc artikelen van dc verordening woiak'n achtereenvolgens z. h. o. voorloopig goedge keurd, waarna de verordening met algemeene stemmen wordt vastgesteld. 8. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van eene ihuilijn voor een gedeelte van de Kortegracht. Het voorstel strekl om bij eventueele af braak en herbouw van «eenige peroeelen te bevorderen, dal de nieuw te plaatsen gevtds ia eene regelmatige lijn 'komen te staan. Wordt z. h. o. conform besloten. 9. Voorstel van B. en W. betreffende ver huring van jachtrecht. Voorgesteld wordt het jachtrecht op de aan de gemeente Amersfoort behoorende gron den voor zes jaren onderhands te varhured. Wordt z. li. conform besloten. 10. Voorstel van B. «en W. betreffende de benoeming van een gemeentegeneesheer. Onder herinnering aan de «vroeger in den raad gevoerde discussiën in zake de combi natie van de betrekkingen van gemeentege neesheer en directeur van het St. Elisabeths- gastliuis, wijzen B. en W. er op. dat naar hunne meening eene beslissing «betreffende die combinatie moet worden genomen, wan neer de benoeming van den betrokken ge meente-geneesheer expireert. B. en W. vra gen machtiging eene oproeping van sollici tanten te doen, opdat de leden, die mecncn wegens «de ongewenschte combinatie niet op den tegenwoordigen titularis te mogen stem men, hun stem op eventueele sollicitanten kunnen uitbrengen, terwijl zij, die in de com binatie geen bezwaar zien, hun stem op den tegenwoordigen titularis kunnen uitbrengen. Het adres, onder de ingekomen stukken vermeld, wordt door den secretaris voorge lezen. De «hoor Veis II e y ai. «Mijnheer «de Voor zitter, B. en W. (zoggen an de ioelichtring van hun voorstel: ,,'Ukt deze .uitspraak van uwe vergadering namelijk dè verwerping van de motie van den heer Rijkens in <U> 'zitting «van 15 Januari «1910 mecncn wij evenwel niet ide «comolusie te mogen trokken, «diat (daarmede «deze zaak als afgedaan: be schouwd kan worden, om-dat destijds ver schillende loden tegen ide motie stem/dienvan oordeel zijnde, idat deze aangelegenheid des tijds niet geregeld «kooi wondien, maar daar mede gewacht moest worden, tot oen nieu we «benoeming aan de orde gesteld kon wor den." Dat «vind ik volkomen juist. M. i. moet eerst uitgemaakt worden of 'die combinatie der betrekkingen van «directeur van het Sl.- Elisabethsgasthuis en gemeente-geneesheer niet, wenschelijk is. Daarvoor is het nu hoog tijd, wamft de «benoeming van den fungocren- den gemeente-geneesheer expireert op 1 Maart 1911, dus morgen. Wij moeten dfre kwestie onder de oogen zien en geen struis vogelpolitiek voeren. M. i. spannen «B. en W. de paarden achter den wagen, wanneer zij zeggen, dat de vraag van de combinatie nu nog niet behoeft te worden beslist, maar eerst bij de benoeming. Als men mij kan be-

Amersfoortsch Dagblad | 1911 | | pagina 5