BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAN Openbare vergadering van den gemeente raad van* Amersfoort op Dinsdag 16 Januari 1912, des namiddags te half drie ure. Voorzitter dc heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig: de heeren wethouders W. H. Kam. H. W. van Esveld en R. G. Rij- kens; de heeren: J. \V. Jorissen, P. C. H. Briët, J. van der Wal Kzn., A. Eysink, M. R. N. Oos terveen, J. G. Rolandus Hagedoorn, F. M. Hou- baer, W. Salomons, A. M. Tromp van Holst, S. J. van Duinen, N. Veis Heyn, H. Kroes, A. H. van Kalken en D. Gerritsen; en de secretaris mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. a. Ingekomen zijn dc navolgende stukken: Schrijven van den Minister van Binnenland- sche Zaken van 6 Januari 1912, houdende be richt dat de benoeming van J. A. H. Iloogen- doorn aan het Gymnasium wordt goedge keurd, terwijl in diens benoeming aan de Hoogere Burgerschool zal worden berust. Voor kennisgeving aangenomen. b. Besluit van de Gedeputeerde Stalen van Utrecht van 27 December 1911 3e afdeeling, no. 4037/3721 tol vaststelling van de gemeen terekening over 1910 overeenkomstig de voor- loopige vaststelling door den Gemeenteraad. Als voren. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 27 December 1911, 3e afdeeling, no. 5236/3702 tot goedkeuring van 'hel raads besluit van 19 December 1911, no. 480 betref fende opname van kasgeld. Als voren. d. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 27 December 1911, 3e afdeeling no. 5235/3703 tot goedkeuring van het raads besluit van 19 December 1911 no. 483, betref fende ondcrhandsche verhuring van eene weide op Birkhoven. Als voren. e. Bericht van de Gedeputeerde Staten van Utrecht dat zij bij besluit van 13 November 1911, 3e afdeeling no. 4554/3165 de jaarwedde van den gemeente ontvanger hebben vastge steld overeenkomstig 's Raads besluit van 31 October 1911 no. 400 en dat dit besluit bij Koninkl. besluit van 23 December 1911 no. 22, is goedgekeurd. Als voren. f. Besluit van dc Gedeputeerde Staten van Utrecht van 8 Januari 1912, 3e afdeeling no. 5234'103, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 19 December 1911 no. 486, betreffende vaststelling van een bedrijfsverordening voor de waterleiding. Als voren. g. Van de Commissie tot wering van school verzuim het verslag en dc rekening en ver antwoording over 1911. De V o o z i 11 e r. B. en W. stellen voor, het verslag te doen drukken en de rekening ter visie te leggen voor de leden van den raad. Goedgekeurd zonder discussie en hoof delijke stemming. h. Een schrijven van I. ter Schuur, houden de mededeeiing dat hij zijne herbenoeming lot lid van het burgerlijk armbestuur aan neemt. Voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter. Ik schors thans deze openbare vergadering; de deuren worden ge sloten! Geheime vergadering. Na heropening van dc deuren stelt de voorzitter aan de orde de Agenda: lo. Nader voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de verlenging van de tijdelijke aanstelling van J. A. H. Hoogen- doorn als leeraar in de Hoogduitsche taal en letterkunde aan het Gymnasium en de Hooge re Burgerschool. De Voorzitter: Burgemeester en Wet houders stellen voor, dc aanstelling te verlen gen van 1 tot 8 Februari. Ik verzoek den hee ren Gerritsen en van Kalken met mij het bu reau van stemopneming te willen formeeren. Uitgebracht worden 17 stemmen overeen komende met het aantal leden dat de presen- tie-lijst heeft geteekend, waarvan 1 van on waarde en 16 op den heer Hoogcndoorn, zoo dat het voorstel van B. en W. is aangenomen. 2o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van eervol ontslag aan de onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school 3e soort in de Puntenburgerlaan mej. M. Ebing. De Vooizitter: Burgemeester en Wet houders stellen voor, dit eervol ontslag te doen ingaan met 1 Maart e.k. Goedgekeurd zonder discussie en hoof delijke stemming. 3o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verlengen van het verlof wegens ziekte verleend aan de onderwijzeres aan de openbare lagere school le soort voor meisjes Mevrouw van Slooten—Spruyt. De Voorzitter. B. en W. stellen voor, dit verlof wegens ziekte met behoud van jaar wedde te verlengen tot 1 Mei, en B. en W. te machtigen gedurende dien termijn in tijdelij ke leerkracht te voorzien. Als voren. 4o. Rapport en voorstel van den Burgemees ter naar aanleiding van een adres van het dagelijksch bestuur der verceniging „Ver gunning" betreffende het maken van muziek in inrichtingen, waarvoor verlof of vergun ning verleend is. Als voren. 5o. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling van een rooilijnplan. De Voorzitter. In overeenstemming met het verzoek in een vorige vergadering door een lid ik meen door den heer van Duinen gedaan, heeft dit plan ter visie ge legen. Ik kan den raad mededeelen dat er bij B. en W. geen bezwaren tegen zijn ingeko men. De heer van Duinen. Mijnheer de Voor zitter. Naar aanleiding van de publicatie van dit plan, wensch ik aan B. en W. mijn dank te betuigen na hetgeen daarover in een vorige vergadering is gezegd. Het voorstel van B. en W. wordt goedge keurd zonder hoofdelijke stemming. 6o. Vaststelling van het verslag, bedoeld in art. 11 van het Koninklijke besluit van 19 No vember 1900, Staatsblad no. 262 (Kindervoe ding). De Voorzitter. Burgemeester en Wet houders stellen voor hen te machtigen, het in druk verschenen verslag bij Gedeputeerde Stalen in te dienen. Goedgekeurd zonder discussie en hoof delijke stemming. 7o. Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de vervulling van dc betrekking van directeur der Hoogere Burgerschool. De Voorzitter. Burgemeester en Wet houders bevelen voor de vervulling van deze betrekking aan: 1. Dr. P. G. Tiddens, leeraar aan Gymna sium en H. B. S. te Breda; 2. Dr. G. van Rij, leeraar aan de 3e H. B. S. met vijfjarigen cursus te Amsterdam. Ik verzoek den Raad thans tot de benee ming over te gaan. Uitgebracht worden 17 stemmen, waar van 16 op dr. P. G. Tiddens en 1 op den heer F. Wesseling, zoodat benoemd is dr. P. G. Tiddens. De Voorzitter dankt de heeren stemop- nemers voor de genomen moeite. 8o. Vaststelling 6c aanvullingskohier inkom stenbelasting, dienst 1911. De Vooizitter. Burgemeester en Wet houders stellen voor, dit aanvullingskohier vast te stellen op een bedrag van f 95.25. Goedgekeurd zonder discussie en hoof delijke stemming. De Voorzitter. Dan is hiermede onze agenda afgehandeld. Verlangt nog een van de heeren het woord? Zoo niet, dan sluit ik de ze vergadering! Electrische Drukkerij L. E. BOSCH A ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1912 | | pagina 5